Setari Cookie-uri

Daca s-a tot vorbit de barbatul din ziua de azi,sa auzim parerea lor fata de femeia din ziua de azi......

Pt scorpionul albastru - iti plac femeile naturale?

Postat pe 14 Iulie 2009 10:11
scz dl dadyd.........................
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 10:13
De la: softexia, la data 2009-07-14 10:11:02
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 09:26:22bun,aspectul facial l-ai comentat ,dar ca imbracaminte......sau daca o femeie spune as avea nevoie de o partida buna de sex in momentul asta, automat e o stricata?
preferati femeia puternica ,care vrea totul?
sau femeia copilaroasa,timida......care vrea doar ce i se da?


daca nu vrea o partida de sex chiar ACUM e ok

am observat ca multe femei (asa zise) puternice nu sint chiar atit de puternice. iar cele care vor totul nu vor fi multumite niciodata!

pai da e logic ,daca ii dai unei fete tot ce vrea se plictiseste , si daca se plictiseste papa , trebuie sa ii menti dorinta .....
iar in legatura cu puterea toate femeile vor la un moment dat , un barbat adevarat care sa le faca sa se simta ocrotite si protejate cu care care sa lase garda jos , acea masca de putere ...
parerea mea
SweetDadyD
Postat pe 14 Iulie 2009 10:15
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 10:13:49scz dl dadyd.........................

SweetDadyD
Postat pe 14 Iulie 2009 10:17
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 09:43:57 am glumit.........................nici nu aveai cum........ relax

si care e faza ca esti un om sarac?


cred ca unul sarac nu multumeste o femeie din ziua de azi. stii tu independenta,pe plan profesional....

adica ofera el flori,sms dulci si pline de dragoste,dragostea lui......caldura lui,vorbe dulci si pline esenta pe care le poate transmite un barbat care iubeste...romantic si pasional DAR daca nu are independenta,pe plan profesional.... in zadar...
softexia
Postat pe 14 Iulie 2009 10:23
cleo daca iubesti cu adevarat , nu ti mai pasa de ruj si toate tampeniile ci o placi asa cum esti :) , cu bune cu rele , cu ce are ea mai bun :) si da :) imi plac:)
o zi superba sa aveti:)
blue07scorpion
Postat pe 14 Iulie 2009 10:23
De la: softexia, la data 2009-07-14 10:23:07
De la: heaven_2906, la data 2009-07-14 09:43:57 am glumit.........................nici nu aveai cum........ relax

si care e faza ca esti un om sarac?


cred ca unul sarac nu multumeste o femeie din ziua de azi. stii tu independenta,pe plan profesional....

adica ofera el flori,sms dulci si pline de dragoste,dragostea lui......caldura lui,vorbe dulci si pline esenta pe care le poate transmite un barbat care iubeste...romantic si pasional DAR daca nu are independenta,pe plan profesional.... in zadar...

da , dar se paote si invers , fata sa faca cinste sa aduca flori barbatului, sa il duca cu masina
SweetDadyD
Postat pe 14 Iulie 2009 10:29
De la: SweetDadyD, la data 2009-07-14 10:29:20da , dar se paote si invers , fata sa faca cinste sa aduca flori barbatului, sa il duca cu masina


realitatea fuse cruda... vise taica, vise
softexia
Postat pe 14 Iulie 2009 10:42
asa ziceam si eu...vise taica vise....femeia a fost...este ...si va ramine pe locul 1
...frumoasa ,desteapta si respectata....
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 11:00
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 11:00:17asa ziceam si eu...vise taica vise....femeia a fost...este ...si va ramine pe locul 1
...frumoasa ,desteapta si respectata....


Cum adica pe locul 1? Nu inteleg
Atunci de ce mai tindeti sa fiti egale cu noi? Oare nu noi suntem pe primul loc?
_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2009 11:19
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:19:46
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 11:00:17asa ziceam si eu...vise taica vise....femeia a fost...este ...si va ramine pe locul 1
...frumoasa ,desteapta si respectata....


Cum adica pe locul 1? Nu inteleg
Atunci de ce mai tindeti sa fiti egale cu noi? Oare nu noi suntem pe primul loc?


cred ca egalitatea spre care tindem noi femeile este prost inteleasa!
femeia a evoluat..si nu mai vrea sa fie idioata care doar face copii...ii creste ...si mai ales face menaju in casa...si plus mai nou sa mearga si la serviciu!
femeia vrea sa aibe cariera! vrea ca lucrurile sa fie facute egal..ceea ce daca un barbat ar avea putin bun simt...si nu ar vedea femeia ca sclava le-ar face inainte ca femeia sa vrea egalitate!
dar voi barbatilor de ce va simtiti amenintati ca dorim egalitate?!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 11:27
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:19:46
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 11:00:17asa ziceam si eu...vise taica vise....femeia a fost...este ...si va ramine pe locul 1
...frumoasa ,desteapta si respectata....


Cum adica pe locul 1? Nu inteleg
Atunci de ce mai tindeti sa fiti egale cu noi? Oare nu noi suntem pe primul loc?

Faza cu "tinsul" a trecut de mult, fiecare cu rolul lor, cu bune si cu rele si a'propos Vas Mi-a fost dor de tine
luchianramona
Postat pe 14 Iulie 2009 11:32

Nu cred ca se simte nimeni amenintat. Doar ca femeile din ziua de azi, din cauza ca vor sa faca cariera, efectiv au uitat sa mai fie feminine. Nu am inteles niciodata de ce o femeie care vrea sa faca cariera nu poate avea si o relatie OK. Ptr ca am vazut ca pe multe le incurca tare barbatul, zici ca le-ar pune pidica, asa se feresc de ei. Toate femeile vreti un barbat puternic langa voi, ori din cate imi amintesc eu, la ultimul recensamant eram mai putini de doua ori aproape decat voi, si cum nu toti barbatii pot fi puternici ....Ca sa nu mai zic ca atunci cand intalniti un barbat care va iubeste si ar face totul pentru voi, il tratati cu dispret si cu mila, ca vezi doamne este moale, nu este barbat.

In fine, problema este lunga si mare si de ambele parti
_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2009 11:35
De la: softexia, la data 2009-07-14 10:42:52
De la: SweetDadyD, la data 2009-07-14 10:29:20da , dar se paote si invers , fata sa faca cinste sa aduca flori barbatului, sa il duca cu masina


realitatea fuse cruda... vise taica, vise

nu's chiar vise , orice e posibil ,depinde ce ce cauti si ce vrei
stiu si cazuri in care femeia facea cinste, si nu il lasa deloc sa plateasca la prima intalnire dar doar atata nu ii dadea si flori etc
SweetDadyD
Postat pe 14 Iulie 2009 11:41
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:35:11
Nu cred ca se simte nimeni amenintat. Doar ca femeile din ziua de azi, din cauza ca vor sa faca cariera, efectiv au uitat sa mai fie feminine. Nu am inteles niciodata de ce o femeie care vrea sa faca cariera nu poate avea si o relatie OK. Ptr ca am vazut ca pe multe le incurca tare barbatul, zici ca le-ar pune pidica, asa se feresc de ei. Toate femeile vreti un barbat puternic langa voi, ori din cate imi amintesc eu, la ultimul recensamant eram mai putini de doua ori aproape decat voi, si cum nu toti barbatii pot fi puternici ....Ca sa nu mai zic ca atunci cand intalniti un barbat care va iubeste si ar face totul pentru voi, il tratati cu dispret si cu mila, ca vezi doamne este moale, nu este barbat.

In fine, problema este lunga si mare si de ambele parti


-pai vezi dragule daca sunteti de 2 ori mai putini asta inseamna ca sunt 2 femei la un barbat...una poate sa vrea cariera ..cealalta poate vrea sa mulga vaca! cum nu poti sa cobori standardul la cea ce muls vaca si cea cu cariera se poarta mizerabil...iete d'asta din ce in ce mai multi barbati sunt singuri!
-sa iti spun eu barbatul de langa mine..poate fi considerat moale..caci gateste..spala..calca...face orice in casa si implicit pt mine....pe de alta parte este destul de puternic si lupta pt iubirea lui si nu se simte injosit ca 90% din barbati care fac asta,nu crezi?!iar eu il consider mai mult ca perfect!
PS.daca o femeie te-a dezamagit nu trebuie sa generalizezi
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 11:45
De la: redline, la data 2009-07-14 11:45:10
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:35:11
Nu cred ca se simte nimeni amenintat. Doar ca femeile din ziua de azi, din cauza ca vor sa faca cariera, efectiv au uitat sa mai fie feminine. Nu am inteles niciodata de ce o femeie care vrea sa faca cariera nu poate avea si o relatie OK. Ptr ca am vazut ca pe multe le incurca tare barbatul, zici ca le-ar pune pidica, asa se feresc de ei. Toate femeile vreti un barbat puternic langa voi, ori din cate imi amintesc eu, la ultimul recensamant eram mai putini de doua ori aproape decat voi, si cum nu toti barbatii pot fi puternici ....Ca sa nu mai zic ca atunci cand intalniti un barbat care va iubeste si ar face totul pentru voi, il tratati cu dispret si cu mila, ca vezi doamne este moale, nu este barbat.

In fine, problema este lunga si mare si de ambele parti


-pai vezi dragule daca sunteti de 2 ori mai putini asta inseamna ca sunt 2 femei la un barbat...una poate sa vrea cariera ..cealalta poate vrea sa mulga vaca! cum nu poti sa cobori standardul la cea ce muls vaca si cea cu cariera se poarta mizerabil...iete d'asta din ce in ce mai multi barbati sunt singuri!
-sa iti spun eu barbatul de langa mine..poate fi considerat moale..caci gateste..spala..calca...face orice in casa si implicit pt mine....pe de alta parte este destul de puternic si lupta pt iubirea lui si nu se simte injosit ca 90% din barbati care fac asta,nu crezi?!iar eu il consider mai mult ca perfect!
PS.daca o femeie te-a dezamagit nu trebuie sa generalizezi


Nu ma referam la genul ala de barbat, ptr ca asta fac si eu, si nu ma simt deloc injosit. O fac ptr ca asa consider ca este necesar sa o fac. Si nu doar din cauza unei femei generalizez. Crede-ma, am cunoscut destule de genul asta. Stii care-i culmea? Ca vor barbati puternici, cu caractere puternice( si nu ma refer la muschi multi si creier putin ), si cand se apuca se le bata, tot la ei se intorc, si-l iubesc si eu mai stiu ce, si pe urma vin si se plang.
_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2009 12:25
De la: vas25, la data 2009-07-14 12:25:18
De la: redline, la data 2009-07-14 11:45:10
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:35:11
Nu cred ca se simte nimeni amenintat. Doar ca femeile din ziua de azi, din cauza ca vor sa faca cariera, efectiv au uitat sa mai fie feminine. Nu am inteles niciodata de ce o femeie care vrea sa faca cariera nu poate avea si o relatie OK. Ptr ca am vazut ca pe multe le incurca tare barbatul, zici ca le-ar pune pidica, asa se feresc de ei. Toate femeile vreti un barbat puternic langa voi, ori din cate imi amintesc eu, la ultimul recensamant eram mai putini de doua ori aproape decat voi, si cum nu toti barbatii pot fi puternici ....Ca sa nu mai zic ca atunci cand intalniti un barbat care va iubeste si ar face totul pentru voi, il tratati cu dispret si cu mila, ca vezi doamne este moale, nu este barbat.

In fine, problema este lunga si mare si de ambele parti


-pai vezi dragule daca sunteti de 2 ori mai putini asta inseamna ca sunt 2 femei la un barbat...una poate sa vrea cariera ..cealalta poate vrea sa mulga vaca! cum nu poti sa cobori standardul la cea ce muls vaca si cea cu cariera se poarta mizerabil...iete d'asta din ce in ce mai multi barbati sunt singuri!
-sa iti spun eu barbatul de langa mine..poate fi considerat moale..caci gateste..spala..calca...face orice in casa si implicit pt mine....pe de alta parte este destul de puternic si lupta pt iubirea lui si nu se simte injosit ca 90% din barbati care fac asta,nu crezi?!iar eu il consider mai mult ca perfect!
PS.daca o femeie te-a dezamagit nu trebuie sa generalizezi


Nu ma referam la genul ala de barbat, ptr ca asta fac si eu, si nu ma simt deloc injosit. O fac ptr ca asa consider ca este necesar sa o fac. Si nu doar din cauza unei femei generalizez. Crede-ma, am cunoscut destule de genul asta. Stii care-i culmea? Ca vor barbati puternici, cu caractere puternice( si nu ma refer la muschi multi si creier putin ), si cand se apuca se le bata, tot la ei se intorc, si-l iubesc si eu mai stiu ce, si pe urma vin si se plang.


ehhh uite prietena mea ma invidiaza pt relatia pe care o am..si ca barbatul de langa mine este asa cum este!
dar ea stii ce isi doreste?! un barbat cu facultate..dar sa aibe si bani...dar sa aibe si vreo firma..da sa aibe si casa...da sa arate si bine...da sa fie si putin periculos...da sa fie si romantic si atent cu ea...

revenind la ceea ce ai spus tu..n femei maltratate isi adora si isi iubesc calaul din viata lor...paradoxal,nu?
dar atata timp cat le repeta ca-s poaste ca au noroc cu el...ca el a fost singurul prost care le-a luat si alte epitete de genul asta..femeile astea chiar ajung sa creada ceea ce aud si nu vad viata dincolo de calau si mai mult li se pare normal!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 12:33

Si reversul la asta stii care e? In cazul in care reusesc intr-un fel sau altul sa se desparta de calau, pe urma ii trateaza pe toti cu neincredere. Dar deja asta este alta discutie.

_fantoma_
Postat pe 14 Iulie 2009 12:53
...nici barbatul nu este dat la o parte atita timp cit are respect fata de femeie are si el un loc bun...daca stie sa il cistige
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 14:32
De la: redline, la data 2009-07-14 12:33:48
De la: vas25, la data 2009-07-14 12:25:18
De la: redline, la data 2009-07-14 11:45:10
De la: vas25, la data 2009-07-14 11:35:11
Nu cred ca se simte nimeni amenintat. Doar ca femeile din ziua de azi, din cauza ca vor sa faca cariera, efectiv au uitat sa mai fie feminine. Nu am inteles niciodata de ce o femeie care vrea sa faca cariera nu poate avea si o relatie OK. Ptr ca am vazut ca pe multe le incurca tare barbatul, zici ca le-ar pune pidica, asa se feresc de ei. Toate femeile vreti un barbat puternic langa voi, ori din cate imi amintesc eu, la ultimul recensamant eram mai putini de doua ori aproape decat voi, si cum nu toti barbatii pot fi puternici ....Ca sa nu mai zic ca atunci cand intalniti un barbat care va iubeste si ar face totul pentru voi, il tratati cu dispret si cu mila, ca vezi doamne este moale, nu este barbat.

In fine, problema este lunga si mare si de ambele parti


-pai vezi dragule daca sunteti de 2 ori mai putini asta inseamna ca sunt 2 femei la un barbat...una poate sa vrea cariera ..cealalta poate vrea sa mulga vaca! cum nu poti sa cobori standardul la cea ce muls vaca si cea cu cariera se poarta mizerabil...iete d'asta din ce in ce mai multi barbati sunt singuri!
-sa iti spun eu barbatul de langa mine..poate fi considerat moale..caci gateste..spala..calca...face orice in casa si implicit pt mine....pe de alta parte este destul de puternic si lupta pt iubirea lui si nu se simte injosit ca 90% din barbati care fac asta,nu crezi?!iar eu il consider mai mult ca perfect!
PS.daca o femeie te-a dezamagit nu trebuie sa generalizezi


Nu ma referam la genul ala de barbat, ptr ca asta fac si eu, si nu ma simt deloc injosit. O fac ptr ca asa consider ca este necesar sa o fac. Si nu doar din cauza unei femei generalizez. Crede-ma, am cunoscut destule de genul asta. Stii care-i culmea? Ca vor barbati puternici, cu caractere puternice( si nu ma refer la muschi multi si creier putin ), si cand se apuca se le bata, tot la ei se intorc, si-l iubesc si eu mai stiu ce, si pe urma vin si se plang.


ehhh uite prietena mea ma invidiaza pt relatia pe care o am..si ca barbatul de langa mine este asa cum este!
dar ea stii ce isi doreste?! un barbat cu facultate..dar sa aibe si bani...dar sa aibe si vreo firma..da sa aibe si casa...da sa arate si bine...da sa fie si putin periculos...da sa fie si romantic si atent cu ea...

revenind la ceea ce ai spus tu..n femei maltratate isi adora si isi iubesc calaul din viata lor...paradoxal,nu?
dar atata timp cat le repeta ca-s poaste ca au noroc cu el...ca el a fost singurul prost care le-a luat si alte epitete de genul asta..femeile astea chiar ajung sa creada ceea ce aud si nu vad viata dincolo de calau si mai mult li se pare normal!




si cam asta adora anumiti barbati,marionetele........
daca gasesc o femeie care stie ce vrea ......fug.......
si ar mai fi ceva .....pt vas.......de ce crezi tu ca o femeie cu cariera nu are timp de o relatie....? maj sunt femei cu cariera si cu relatii solide......
si daca ai dat peste astfel de mujeres dc nu ai cautat una casnica........fara un job.......sa fie doar a ta,la dispozitia ta....?
sincer nici atunci nu va fi disponibila...........
nu job-ul impiedica femeia de a avea o relatia......ci persoana de langa ea...........
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 14:32
respectul trebuie sa fie reciproc.....madam pamela.......
nu trebuie impus ci castigat,fie ca e femeie sau barbat
intr-o relatie totul vine de la sine cand exista dragoste,atractie,incredere......si asa mai departe

mai bateti oleaca mintea poate reusesti sa postezi ceva mai intens ...adanc...profund......
sa nu faci referire la tarus
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 14:34
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:32:00...nici barbatul nu este dat la o parte atita timp cit are respect fata de femeie are si el un loc bun...daca stie sa il cistige

adica dupa mintea ta intortocheata daca stie sa se descurce barbatul poate sa castige un loc bun! daca nu..castiga un loc prost....da macar castiga ceva!
eu ti-am mai zis fatuca pamela uneori ti se rarefiaza neuronii si adesea cand incepi sa comentezi pe kudika..nu crezi?
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 14:37
da draga mea....si mie m-ia fost dor de tine....
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 14:38
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:38:28da draga mea....si mie m-ia fost dor de tine....

si draga mea analfabeta..nu mai privi la profilul meu ca nici nu ma intimidez si nici nu ai sa gasesti vreo informatie pretioasa!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 14:46
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:38:28da draga mea....si mie m-ia fost dor de tine....


mie nu,din fericire.....
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 14:49
privesc unde vreau...postez unde vreau si sunt free sa scriu ce vreau..unde vreau ....desteapta pamintului
pamela_1
Postat pe 14 Iulie 2009 14:49
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:49:50privesc unde vreau...postez unde vreau si sunt free sa scriu ce vreau..unde vreau ....desteapta pamintului



comenteaza daca vrei......dar fara sa fi acida sau infierbantata..........e scumpa apa......si nu avem man cu dare de mana
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 14:51
De la: pamela_1, la data 2009-07-14 14:49:50privesc unde vreau...postez unde vreau si sunt free sa scriu ce vreau..unde vreau ....desteapta pamintului



doar atat poti raspunde?!
nicio fraza inteligenta...cred ca este din cauza rarefierii neuronilor..si din lipsa totala a circumvolutiilor!
redline
Postat pe 14 Iulie 2009 14:51
mai dar voi aveti o obsesie cind vi se pune pata pe cineva,.....o tineti la nesfirsit....
chiar nu aveti ceva mai bun de facut?eu stiu cind cineva te supara nu il mai bagi in seama pur si simplu iar certuri,jigniri?
ali_alina
Postat pe 14 Iulie 2009 14:53
De la: ali_alina, la data 2009-07-14 14:53:40mai dar voi aveti o obsesie cind vi se pune pata pe cineva,.....o tineti la nesfirsit....
chiar nu aveti ceva mai bun de facut?eu stiu cind cineva te supara nu il mai bagi in seama pur si simplu iar certuri,jigniri?

te mananca si pe tine?
ca nu inteleg de ce te aprinzi......sau poate iti place zarul............
heaven_2906
Postat pe 14 Iulie 2009 14:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce faci cand te desparti? 27 De la: kudika421339 21 Noiembrie 2011 17:08
exista vreo solutie.. vreo legatura intre noi? 2 De la: rashela 20 Octombrie 2009 01:24
nu stiu ce pot sa fac....:(( some help pls :D 21 De la: angelsANDbutterflyes 5 Noiembrie 2010 13:21
Ce as putea sa fac...iubesc in doua moduri diferite.... 7 De la: ella_c 19 Februarie 2009 12:10
consiliere de cuplu ??? 6 De la: kentfarafiltru 26 Ianuarie 2010 16:53