Setari Cookie-uri

Se merita ca "din iubire" sa te culci cu EL

NU se merita sa faci pasul asta din iubire...iubirea te va astepta..
AM trecut si eu prin asta cu fostul meu prieten..dar mi-a zis in fata:ORI facem ori ne despartim ca el nu mai poate.EU facand parte din clubul tau:"FARA sex pana la casatorie" am zis nu fac nimic..ne-am despartit si peste o ora tot el m-a sunat asa ca..doar santaj..
Chiar nu merita sincer,niciun baiat care te paraseste pentru asta nu merita iubirea ta
nimeni_alta13
Postat pe 9 August 2009 01:44
Numai tu poti lua decizia asta, numai din greselile tale inveti, din ale altora niciodata, eu de ex. am fost cu iubitul meu 8 ani, dupa 2 ani de ralatie,aveam 19 ani si un pic, m-am darui lui, binenteles ca ne iubeam...amandoi virgini, dar a fost de neuitat, cu timpul le-am invatat pe toate, sexul se invata, asa cum nu poti sa mergi pana nu exersezi....nu ai rezistenta sa alergi zeci de km, pana nu faci antrenamente zilnice, asa e si cu sexul, il inveti alaturi de partenerul tau, dar trebuie sa va iubiti mult.
cristamitchel
Postat pe 9 August 2009 11:03
eu cred ca nu te-a iubit indeajuns,are un defect se lauda cu cuceririle sale.................probabil daca exista acea sclipire intre voi,acea iubire care orbeste care te face sa renunti la tot si la toate probabil dupa ceva timp te-ai fi culcat cu el.si o intrebare pentru tine..........daca te culci cu persoana aleasa dupa casatorie si el dupa cateva luni te paraseste ce faci?ca virgina nu o sa fii.......................ia si daruieste-te cuiva caruia sa merite,sa il iubesti si cel mai important sa nu iti para rau.......si ce daca e un pacat iubirea...el poate fi iertat
kudika058051
Postat pe 9 August 2009 12:59
buna
dar tu stii ce inseamna sa iubesti/dar cei care rid cum ai zis tu stiu ce inseamna asta?
da cind este intradevar iubire ...da merita ... dar iubire...si ramii cu acel sarm si acea seara sau amintire in care s-a petrecut totul.
tu inca nu stii ce inseamna asta?nu iti recomand sau nu te" imping "spre a experimenta asa ceva
esti singura in care
decizi.oricum nu tineti cont de sfaturi.
RUY_BLAS
Postat pe 9 August 2009 13:51
Si eu fac parte din categoria "fete virgine" am 21 de ani si vreau sa spun ca toti baietii cu care am fost m-au parasit din aceasta cauza...eu cred ca nu mai exista baieti care sa aprecieze fetele virgine, mai ales la varsta mea, dar eu zic ca trebuie sa nu ne lasam descurajate si sa facem numai ce ne spune ratiunea, keep your head up!









Pentru unele virginitatea este o comoara, pentru altele o povara....
monnikbluflame
Postat pe 9 August 2009 14:34
si eu am asteptat pana la 22 ani.si s-a intamplat dupa o luna si jumatate de relatie,cand inca eram suficient de rationala..dar am stiut ca merita si mi-am dorit ca el sa fie primul.s-a purtat extraordinar, avea mai multe emotii decat mine;))acum avem 7 luni de cand suntem impreuna.nu stiu ce va fi maine,nu-mi fac planuri, stiu doar ca acum sunt fericita si asta conteaza.si cel mai important,nu am ce regreta, pentru ca am facut exact ceea ce am simtit.asteptatul pana la casatorie e o idee gresita dupa parerea mea. au existat cazuri in care persoanele in cauza au descoperit ca nu se potriveau in pat deloc si s-a terminat toata casnicia.si tin sa precizez ca ideea e intr-adevar invechita,tine de perioada cand fetele se casatoreau la 14,15 ani, la timp pt a nu o lua pe "cai gresite". dar in zilele noastre cand casatoria se face dupa 25 ani in cele mai multe cazuri, psihicul rar poate rezista. medicii recomanda ca pt fete viata sexuala sa inceapa undeva intre 17 si 24 ani,altfel risti sa te alegi cu tot felul de dereglari hormonale care duc mai departe la dereglari psihice. nu va luati dupa vechi valori sau dupa sfaturile prietenilor,faceti-o cand simtiti ca e momentul.
kudika020290
Postat pe 9 August 2009 15:59
Buna...


Sunt de parere ca noi, fetele, ar trebui sa facem primul pas atunci cand consideram ca suntem pregatite, nu neaparat dupa casatorie.

Casatoria nu inseamna totul in viata, conteaza cum te simti tu cu tine insasi. Trebuie sa ai incredere in tine intai si apoi vei avea puterea sa faci totul. Vei face urmatorul pas cu prietenul atunci cand vei vrea tu, pentru ca noi ne simtim prejudecate si de aceea ne lasam cam greu.

Iubirea apare mai greu dupa cateva luni de zile cu acel baiat. Trebuie intai sa va cunoasteti foarte bine si sa aveti incredere-n unul in celalalt. Si important e sa nu ne lasam vrajite asa de usor de baietii astia, ca ei numai la un singur lucru se gandesc si noi trebuie sa controlam acel gand. Daca nu vrei sa te ofei asa de usor lui, nu dispera daca te paraseste doar din cauza asta ... Mai sunt si ALTI baieti in lume... Cu mai multe principii si mai multe ganduri pentru viitor
Si noul meu prieten a adus acest subiect pe la urechile mele, dar am luat totul in ras, pentru ca suntem de putin timp impreuna (chiar daca ne cunoastem de foarte mult timp) si pentru ca nu ma simt pregatita...
Oricum sunt sigura ca vrea sa se laude cu mine pentru ca asa sunt baietii...
Vor sa le povesteasca prietenilor totul... ei nu au secrete unul fata de celalalt... nu stiu de ce
Acum cateva zile am fost martora la un eveniment ca acesta
Nu mi-a venit sa cred cu cata usurinta le-a putut spune ce a facut... fix dupa ce a venit de la fata de acasa Asta vreau sa evit eu Nu vreau sa devin un subiect de discutie intre baieti, mai ales pentru ca-i cunosc de mult timp si nu vreau ca altcineva sa afle ce fac eu in viata mea personala
Sa revenim la subiect :D...
Merita sa faci primul pas cu el doar daca-l iubesti tu pe el si daca ai incredere in el. Asta conteaza mai mult... Iar daca afli ca a spus la cinevai, incearca sa te indepartezi usor de el si chiar sa-l parasesti, chiar daca te va durea... Baieti mai sunt doar nu pleaca nicaieri si poate-l vei gasi pe cel potrivit... Nu considera ca baietii doar se folosesc de noi, incearca sa crezi ca sunt si cateva fete care se folosesc de ei... Sa profitam si noi de ei... nu neaparat din punct de vedere sexual, mai sunt si alte moduri de a-i juca pe degetele

Ma alaturi si eu clanului de fete virgine , spunandu-va ca meritam ca prima data sa fie ceva special cu un baiat "special"


nicole92
Postat pe 9 August 2009 16:00
aa...si nu va faceti griji,nopatea nuntii va fi oricum speciala;) paote chiar mai speciala,fara durerile dezvirginarii p'acolo:D
kudika020290
Postat pe 9 August 2009 16:05
Salut! O singura chestie vreau sa spun si eu.. Faptul ca baiatul lasa fata cu care sta doar pentru ca nu vrea sa isi inceapa viata sexuala este cea mai mare prostie posibila.. Urasc genul acela de baieti si eu cred ca daca baiatul cu care esti te iubeste cu adevarat nu te va parasi niciciodata pentru asta ! El va astepta cat este nevoie.. si putini baieti sunt asa.. Multi gandesc cu ce au in pantaloni ... E pacat.. Cateodata ma uit la felul cum se comporta baietii cu fetele in zilele de astazi si ma gandesc la cum erau mai de mult, cat de finutze ne considerau.. in fine.. asta e
cornrows4u
Postat pe 9 August 2009 16:07
De la: nicole92, la data 2009-08-09 16:00:41Acum cateva zile am fost martora la un eveniment ca acesta
Nu mi-a venit sa cred cu cata usurinta le-a putut spune ce a facut... fix dupa ce a venit de la fata de acasa Asta vreau sa evit eu Nu vreau sa devin un subiect de discutie intre baieti, mai ales pentru ca-i cunosc de mult timp si nu vreau ca altcineva sa afle ce fac eu in viata mea personala



Inseamna ca nu cunosti baietii atat de bine ! Uite eu am avut mereu prieteni, amici baieti, cu care m-am inteles mereu, indraznesc sa spun ca ma inteleg cu ei mai bine decat ma inteleg cu fetele cateodata ! Unii prieteni, baieti, aveau incredere sa imi dezvaluie anumite amanunte din viata lor privata pt a-i sfatui cu anumite chestii...Intradevar sunt unii care dau totul din casa, vor sa se dea mari cu ce au facut, insa acei baieti ori sunt imaturi, ori nu au simtit prea multe pt fata respectiva !
Daca vrei sa fii ok, daca nu vrei sa fii un subiect de discutieintre baieti, trebuie sa stii ce alegi, trebuie sa fii obiectiva si sincera ! Sunt multe fete care nu vor sa vada ce au langa ele, devin obsedate sau pasionate de un anumit tip cu toate ca respectivul nu este o persoana prea morala...Astfel, isi sapa singure groapa !


Postat pe 9 August 2009 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM NEVOIE DE UN SFAT 37 De la: i_andra 29 Octombrie 2009 10:22
Ce mai urmeaza acum ? 9 De la: kudika_595 10 August 2015 18:28
despartiri 127 De la: kudika_8553 24 Iunie 2012 16:35
m-a parasit dupa 2 ani 23 De la: luminita_dy 3 Aprilie 2009 11:33
despartiri-impacari....dar nici un rezultat! 0 De la: 27 Februarie 2010 15:23