Setari Cookie-uri

vreau sa o cer in casatorie...un sfat,va rog

De la: freakbabe, la data 2010-02-06 17:06:09
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-06 17:00:16unde e iubire trebuie s afie in cele din urma si casatorie ! o poti cere romantic cu un inel introdus in paharul de samnaie si sa cinte orchetra atunci si tu ingenunchezi in fata ei si o ceri in casatorie ! totul sa s eintoimple la u n restaurant !



kentule iti plac tembelonovelele?


:)) mda...foarte romantic cu inelul in pahar:> Tu ai iubita kentfarafiltru? ca...ar cam fi cazul sa o ceri;))
AlexandraDAlly
Postat pe 6 Februarie 2010 17:09
Dupa 9 ani de relatie sa nu accepte ? cred ca asteapta de vreo 6-7 ani si si-a cam luat gandul de la faptul ca o vei cere vreodata...
Ati mai avut discutii privind subiectul asta recent ? Ea nu te-a intrebat niciodata daca vrei sa va casatoriti ? Dar de ce nu v-ati casatorit pana acum ?
ocs
Postat pe 6 Februarie 2010 18:21

io cred ca deja cauta nasi pt botez
mitura
Postat pe 6 Februarie 2010 18:24
De la: mitura, la data 2010-02-06 18:24:02
io cred ca deja cauta nasi pt botez

Cred ca ai dreptate...acum am vazut ca-i topic deschis in august :))
ocs
Postat pe 6 Februarie 2010 18:28
da´ tu pana acuma nu stii de ce evita discutia despre casatorie? tre sa aiba un motiv...afla-l inainte sa o ceri.
DayC
Postat pe 6 Februarie 2010 21:21
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-06 17:00:16unde e iubire trebuie s afie in cele din urma si casatorie ! o poti cere romantic cu un inel introdus in paharul de samnaie si sa cinte orchetra atunci si tu ingenunchezi in fata ei si o ceri in casatorie ! totul sa s eintoimple la u n restaurant !

trebui neaparat sa se puna in genunchi?!
roz5blue6lila7
Postat pe 6 Februarie 2010 21:25
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-02-06 21:25:57
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-06 17:00:16unde e iubire trebuie s afie in cele din urma si casatorie ! o poti cere romantic cu un inel introdus in paharul de samnaie si sa cinte orchetra atunci si tu ingenunchezi in fata ei si o ceri in casatorie ! totul sa s eintoimple la u n restaurant !

trebui neaparat sa se puna in genunchi?!


daca nu are artroza sau reumatism d ece nu?
Aproape_eu
Postat pe 7 Februarie 2010 21:31
De la: dixe, la data 2009-08-22 03:18:32suntem de ceva vreme impreuna(9ani),ne iubim,tinem unul la celalalt...dar simt k pt ea nu ar fi momentul deokmndata!cel putin asa am interpretat eu....!sa fac pasul acesta??????sa incerc??eu o vreau fara doar si poate....vreau sa fie si ceva special..asa k vreau sa plekam 3-4 zile sa fim doar noi 2. as vrea si cateva ideei si despre faptul cum ar trebui sa fie cererea pt a nu fi refuzat,tinand cont k nu sunt sigur dak si ea vrea acest lucru in momentul de fata!!!!!!!!mersi mult






... ... daca mai asteptati vreo 9 ani reusiti va insurati impreuna cu nepotii prietenilor vostri ... generatia kfc ... ea il asteapta pe el, el isi tot sterge pata maro din fundul chilotilor si mai amina nitel ... sa nu o supere ... ... odata mai fugeau si in lume ... si tot nu mureau ...

marco918
Postat pe 7 Februarie 2010 21:38
De la: AlexandraDAlly, la data 2010-02-06 17:09:17
De la: freakbabe, la data 2010-02-06 17:06:09
De la: kentfarafiltru, la data 2010-02-06 17:00:16unde e iubire trebuie s afie in cele din urma si casatorie ! o poti cere romantic cu un inel introdus in paharul de samnaie si sa cinte orchetra atunci si tu ingenunchezi in fata ei si o ceri in casatorie ! totul sa s eintoimple la u n restaurant !



kentule iti plac tembelonovelele?


:)) mda...foarte romantic cu inelul in pahar:> Tu ai iubita kentfarafiltru? ca...ar cam fi cazul sa o ceri;))


e un sfat bun cve sa zic...
Aproape_eu
Postat pe 7 Februarie 2010 21:44
mai omule tu esti o comoara. unde va gasesc ma femeile astea asa numai unul si unul? pai dupa 9 ani tu nu stii cum sa o ceri in casatorie? nu stii daca ar vrea sa se casatoreasca cu tine? cum ati facut voi 9 ani, din luna in luna cu intalnirile? la perioada asta ar trebui sa te uiti la ea si sa spui ce gandeste, lucru pe care eu la nici 7 ani de relatie il fac usor.
leo_
Postat pe 8 Februarie 2010 11:19
mai vad ca tot dati sfaturi cu mersu la restaurant... daca aveti de gand vreo unu din voi sa va duceti partenera la restaurant si sa-i puneti inelul in pahar mancare etc (pt mine e un gest de tot kktul, da ma rog pt multi vad ca e romantic) alegeti bine si cu grija restaurantul si mai ales chelnerul care va servi sa fie om de incredere.nu de alta da s-ar putea sa ramanete cu un gust amar. ori nu a iesit asa cum ati fi vrut voi ori va lasa cu ochii in soare si nu mai recunoaste nimic de inel (vb din proprie experienta)...
Shhh
Postat pe 8 Februarie 2010 12:00
io cred ca s-a si insurat, de cand a deschis nenea topicul
miss_darine
Postat pe 8 Februarie 2010 14:11
De la: miss_darine, la data 2010-02-08 14:11:06 io cred ca s-a si insurat, de cand a deschis nenea topicul

crezi?... daca l-a refuzat
Shhh
Postat pe 8 Februarie 2010 14:15
De la: Shhh, la data 2010-02-08 12:00:27mai vad ca tot dati sfaturi cu mersu la restaurant... daca aveti de gand vreo unu din voi sa va duceti partenera la restaurant si sa-i puneti inelul in pahar mancare etc (pt mine e un gest de tot kktul, da ma rog pt multi vad ca e romantic) alegeti bine si cu grija restaurantul si mai ales chelnerul care va servi sa fie om de incredere.nu de alta da s-ar putea sa ramanete cu un gust amar. ori nu a iesit asa cum ati fi vrut voi ori va lasa cu ochii in soare si nu mai recunoaste nimic de inel (vb din proprie experienta)...


lol. scenarii din filme si sandra brown. iti dai seama ce romantic o sa fie peste 10 ani de la casatorie cand o sa isi spuna "barbatu-meu m-a cucerit la restaurant" :))) !lame!
leo_
Postat pe 9 Februarie 2010 01:27
Daca ti-ai facut curaj sa o ceri in casatorie, apeleaza la Inedit Event Group pentru aranjamente florale de la nunta! Sunt excelenti!
http://www.e-nuntadevis.ro
andrea28
Postat pe 12 Februarie 2010 15:27
De la: cristinik_20, la data 2009-08-27 14:41:40Ce frumos....mai rar citesc astfel de topicuri!!!Uite k mai exista si barbati adevarati!!!Indiferent de cum o vei face dupa atatia ani nu cred k te va refuza!!! :


e virtual ºi ãsta ,stai liniºtitã
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 12:08
De la: dixe, la data 2009-08-22 03:18:32suntem de ceva vreme impreuna(9ani),ne iubim,tinem unul la celalalt...dar simt k pt ea nu ar fi momentul deokmndata!cel putin asa am interpretat eu....!sa fac pasul acesta??????sa incerc??eu o vreau fara doar si poate....vreau sa fie si ceva special..asa k vreau sa plekam 3-4 zile sa fim doar noi 2. as vrea si cateva ideei si despre faptul cum ar trebui sa fie cererea pt a nu fi refuzat,tinand cont k nu sunt sigur dak si ea vrea acest lucru in momentul de fata!!!!!!!!mersi mult


Eu zic sã nu te grãbeºti ca fata mare la mãritat,timpul le va rezolva pe toate.Femeile sunt niºte fiinþe fragile,dupã doar 9 ani nu ai dreptul s-o ºantajezi emoþional.
misoginu
Postat pe 15 Februarie 2010 12:11
Eu cred ca ea de fapt nu vrea sa iti arate ca asta isi doreste, ca asteapta sa faci tu primul pas. Si crede-ma ca dupa noua ani de relatie o sa primesti un DA din tot sufletul. Iti zic sigur ca e nerabdatoare, abia asteapta sa faci asta dar nu vrea sa-ti arate asta ca sa nu crezi tu ca te preseaza. Curaj baiete ca o sa fie frumos.
O seara romantica in doi pregatita de tine cu multa iubire si romantism o sa fie ocazia perfecta. Inainte sa faceti dragoste cere-o in casatorie si ai sa vezi ce seara o sa aveti! Bafta!!!!!
Astept raspuns de la tine sa-mi zici ce ai facut pana la urma.
myhaella_girl2007
Postat pe 17 August 2010 21:57
Dupa capul tau crezi ca ar mai trebui sa stea inca 9 ani sa se casatoreasca? Esti dus cu pluta frateeee! Impusca-te!http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/27731.html#
myhaella_girl2007
Postat pe 17 August 2010 22:00
barbat care cere sfatul atunci cand vrea sa si ceara iubita de sotie? ? ? e un pampalau
angelradios
Postat pe 17 August 2010 22:05
" pampalaul" s-a insurat cred, voi nu vedeti de cand e topicul?
stem_29
Postat pe 17 August 2010 22:14
o gramada de ani///pai si ce nu stie ca ea v-a fi aleasa dupa atatia ani impreuna//nu ati mai discutat despre chestia asta/exemplu;'iubirea mea 'vrei sa fim impreuna pt tot restul vietii;te iubesc mult de tot ;'faceti dragoste si gata// ce naibi e asa greu //daca reusesti venim la nunta/
denis_roxana
Postat pe 29 Decembrie 2010 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOACRA MEA MA INBOLNAVIT DE NERVI. 17 De la: kudika135154 25 Martie 2010 09:47
Cum este sa fii mireasa? 62 De la: Cassey 26 Decembrie 2008 13:18
sa divortez sau nu? 14 De la: mirtik 9 Februarie 2013 09:40
sa ma marit cu cine vor parintii? 0 De la: 29 Decembrie 2010 09:49
Nu stiu ce mai simt! 47 De la: anamaria_brunetik 29 Septembrie 2009 09:34