Setari Cookie-uri

Mare nevoie de un sfat...

Cel mai bine este sa o uiti si sa nu te mai gandesti deloc la ea..stiu ca este destul de greu dar cu multa vointa si in timp ai sa o uiti...incearca sa cunosti o alta fata pt ca doar asa o poti uita ...dar ai grija sa nu ranesti acea fata si sa nu vezi in viitooarea ta iubita pe fosta pentru ca atunci nu va iesi nimic...
_dulcik_
Postat pe 4 Septembrie 2009 08:16
Buna DENVER! Vreau sa iti spun cazul meu (sper sa nu te plictisesc): am fost cu un baiat pe vremea liceului. Ne-am certat si impacat de vreo 3 ori (perioade relativ scurte) deoarece eu nu puteam suporta posesivitatea si gelozia lui, eram tanara, aveam pofta de distractie si de diversitate (desi in pat ne simteam minunat), nu vroiam sa stau sa tot dau raportul unui strain pentru fiecare miscare pe care o faceam....in fine...dupa vreo trei ani (in care el ma suna din cand in cand sa vada ce mai fac) imi zice ca vine in tara (era la munca in Spania) si ca ar vrea sa ne intalnim. Din pura curiozitate sau plictiseala.....ne-am intalnit ... ....hormonii au luat-o razna si deci am reluat relatia cu el. Timp de doi ani de zile cat l-am asteptat (venea vara cam o luna de zile si eventual de Craciun o saptamana) am fost sclava telefonului, insa in tot acest timp ne faceam planuri cum ca voi termina facultatea,ne vom casatori si voi merge cu el in Spania, desi eu (leoica fiind) nu puteam sa imi imaginez ca voi pleca departe de ai mei. DAR...in vara celui de-al doilea an il tot rog sa vina la ai mei sa ma ceara in casatorie oficial (eu le ziceam ca ma marit si plec in Spania, dar parintii mei ..."stai fata sa vina baiatu' sa te ceara si apoi vedem noi"!!!) SI SURPRIZA....ma trezesc ca a doua zi pleaca inapoi in Spania ....SINGUR, IAR DUPA CE AJUNGE IN AEROPORT LA BUDAPESTA MA SUNA SA MA ROAGE SA MA DUC SI EU, CA EL NU POATE TRAI FARA MINE SI...BLA...BLA..INCEPE SA FACA PE VICTIMA. Mai mult nu cred ca are rost sa iti spun, decat ca a mai venit in tara sa isi ceara scuze si m-a tot sunat (cred ca pentru el dragostea a devenit obsesie) si chiar m-am comportat cat de frumos am putut cu el, dar ....degeaba.
Pentru linistea ta sufleteasca iti recomand sa te distrezi la maxim si nu te speria...toti trecem prin deceptii, important este sa stii sa treci peste toate, sa ai prieteni si rude care sa te sprijine si sa te iubeasca.
Si ca o concluzie ....el s-a intors definitiv din Spania (singur), eu sunt casatorita de 9 luni si foaaarte fericita. Sa ai grija doar de tine si restul se rezolva!!
tartzica
Postat pe 4 Septembrie 2009 08:54
De la: _dulcik_, la data 2009-09-04 08:16:21Cel mai bine este sa o uiti si sa nu te mai gandesti deloc la ea..stiu ca este destul de greu dar cu multa vointa si in timp ai sa o uiti...incearca sa cunosti o alta fata pt ca doar asa o poti uita ...dar ai grija sa nu ranesti acea fata si sa nu vezi in viitooarea ta iubita pe fosta pentru ca atunci nu va iesi nimic...


Asta incerc din rasputeri sa fac , nu vreau sa ranesc o fata din cauza belelei mele , desi din pacate am fost sincer in privinta situatiei mele sufletesti si nu prea m-a inteles nimeni , genul care sa minta nu sunt , ori daca ascund asta ca sa nu ranesc pe nimeni nu ma pot comporta normal mereu si atunci apar alte semne de intrebare...
Denver
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:48
De la: tartzica, la data 2009-09-04 08:54:07Buna DENVER! Vreau sa iti spun cazul meu (sper sa nu te plictisesc): am fost cu un baiat pe vremea liceului. Ne-am certat si impacat de vreo 3 ori (perioade relativ scurte) deoarece eu nu puteam suporta posesivitatea si gelozia lui, eram tanara, aveam pofta de distractie si de diversitate (desi in pat ne simteam minunat), nu vroiam sa stau sa tot dau raportul unui strain pentru fiecare miscare pe care o faceam....in fine...dupa vreo trei ani (in care el ma suna din cand in cand sa vada ce mai fac) imi zice ca vine in tara (era la munca in Spania) si ca ar vrea sa ne intalnim. Din pura curiozitate sau plictiseala.....ne-am intalnit ... ....hormonii au luat-o razna si deci am reluat relatia cu el. Timp de doi ani de zile cat l-am asteptat (venea vara cam o luna de zile si eventual de Craciun o saptamana) am fost sclava telefonului, insa in tot acest timp ne faceam planuri cum ca voi termina facultatea,ne vom casatori si voi merge cu el in Spania, desi eu (leoica fiind) nu puteam sa imi imaginez ca voi pleca departe de ai mei. DAR...in vara celui de-al doilea an il tot rog sa vina la ai mei sa ma ceara in casatorie oficial (eu le ziceam ca ma marit si plec in Spania, dar parintii mei ..."stai fata sa vina baiatu' sa te ceara si apoi vedem noi"!!!) SI SURPRIZA....ma trezesc ca a doua zi pleaca inapoi in Spania ....SINGUR, IAR DUPA CE AJUNGE IN AEROPORT LA BUDAPESTA MA SUNA SA MA ROAGE SA MA DUC SI EU, CA EL NU POATE TRAI FARA MINE SI...BLA...BLA..INCEPE SA FACA PE VICTIMA. Mai mult nu cred ca are rost sa iti spun, decat ca a mai venit in tara sa isi ceara scuze si m-a tot sunat (cred ca pentru el dragostea a devenit obsesie) si chiar m-am comportat cat de frumos am putut cu el, dar ....degeaba.
Pentru linistea ta sufleteasca iti recomand sa te distrezi la maxim si nu te speria...toti trecem prin deceptii, important este sa stii sa treci peste toate, sa ai prieteni si rude care sa te sprijine si sa te iubeasca.
Si ca o concluzie ....el s-a intors definitiv din Spania (singur), eu sunt casatorita de 9 luni si foaaarte fericita. Sa ai grija doar de tine si restul se rezolva!!


Buna , nu ma plictisesti deloc , este o poveste foarte interesanta , alina m-a parasit din cauza primului ei care a fost plecat in italia ceva timp si cand s-a intors s-au impacat trecand peste mine... acum nu stiu eu mai bine , dar citind povestea ta ma gandesc oare a ei cum este ? din pacate nu cred ca voi mai afla ... ma multumesc daca dupa ce imi voi reveni vom ramane amici macar , oricum imi prinde bine tot ce citesc aici , va multumesc tuturor :)
Denver
Postat pe 4 Septembrie 2009 11:55
Pai se poate sa nu ma scarpin daca ma mananca ? ocazional ii verific id-ul ... acum are poza la avatar langa un pustan... am simtit o durere atat de sfasietoare... doamne nu se mai termina o data , ajung la 9 inainte sa o uit pe alina...
Denver
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:22
Vroiam doar sa-ti spun ca nu esti deloc un gentleman punand poze asa de intime pe un forum public. Banuiesc ca sunt cu ea.
Si ca sa fiu on-topic, sfatul meu este sa treci peste povestea asta, eu una nu vad nici un viitor. Si numai atunci vei putea sa-ti deschizi inima pentru o alta ea.
Cammie80
Postat pe 5 Septembrie 2009 22:09
De la: Cammie80, la data 2009-09-05 22:09:25Vroiam doar sa-ti spun ca nu esti deloc un gentleman punand poze asa de intime pe un forum public. Banuiesc ca sunt cu ea.
Si ca sa fiu on-topic, sfatul meu este sa treci peste povestea asta, eu una nu vad nici un viitor. Si numai atunci vei putea sa-ti deschizi inima pentru o alta ea.


Am incercat sa pun poze cu o oarecare decenta desi poate nu oricine este de acord cu mine :P , cat despre ea sunt pozele amandurora cu acord comun :P , cat despre trecut peste , in seara asta am fost cu treaba plecat... exact pe unde am avut prima intalnire si logic mi-am adus aminte , vorbeam numai despre ea ... nici eu nu mai stiu , atat de dat peste cap sunt si ametit si......si si si , sunt ca un copil mic , nu mai stiu pur si simplu...
Denver
Postat pe 6 Septembrie 2009 00:01
De la: Denver, la data 2009-09-06 00:01:10
De la: Cammie80, la data 2009-09-05 22:09:25Vroiam doar sa-ti spun ca nu esti deloc un gentleman punand poze asa de intime pe un forum public. Banuiesc ca sunt cu ea.
Si ca sa fiu on-topic, sfatul meu este sa treci peste povestea asta, eu una nu vad nici un viitor. Si numai atunci vei putea sa-ti deschizi inima pentru o alta ea.


Am incercat sa pun poze cu o oarecare decenta desi poate nu oricine este de acord cu mine :P , cat despre ea sunt pozele amandurora cu acord comun :P , cat despre trecut peste , in seara asta am fost cu treaba plecat... exact pe unde am avut prima intalnire si logic mi-am adus aminte , vorbeam numai despre ea ... nici eu nu mai stiu , atat de dat peste cap sunt si ametit si......si si si , sunt ca un copil mic , nu mai stiu pur si simplu...

Mda... o fi fost ea de acord sa fie pozata, dar nu cred ca ar fi incantata sa stie ca pozele astea sunt pe net. Cel putin asta e parerea mea.
Si mi se mai pare ca ai facut o obsesie pentru ea. Dar va trece, pentru ca nu ai de ales. Se pare ca ea are o alta viata acuma, asa ca mai devreme sau mai tarziu iti vei face si tu o alta viata. Si da... timpul ajuta.
Cammie80
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:39

Am incercat sa pun poze cu o oarecare decenta desi poate nu oricine este de acord cu mine :P , cat despre ea sunt pozele amandurora cu acord comun :P , cat despre trecut peste , in seara asta am fost cu treaba plecat... exact pe unde am avut prima intalnire si logic mi-am adus aminte , vorbeam numai despre ea ... nici eu nu mai stiu , atat de dat peste cap sunt si ametit si......si si si , sunt ca un copil mic , nu mai stiu pur si simplu...[/quote]
Mda... o fi fost ea de acord sa fie pozata, dar nu cred ca ar fi incantata sa stie ca pozele astea sunt pe net. Cel putin asta e parerea mea.
Si mi se mai pare ca ai facut o obsesie pentru ea. Dar va trece, pentru ca nu ai de ales. Se pare ca ea are o alta viata acuma, asa ca mai devreme sau mai tarziu iti vei face si tu o alta viata. Si da... timpul ajuta.[/quote]

Nu stiu cat ajuta timpul cel putin pe mine nu prea ma ajuta , au trecut un an si o luna :P , obsesie nu stiu , cand am vazut ca ma dezamagesc toate fetele pe care le cunosc ma gandeam la vremea cand ea era umarul meu de sprijin si gasea o rezolvare la orice , dureros pentru mine sa aflu ca m-a lasat pentru un pustan
Denver
Postat pe 7 Septembrie 2009 00:04
Iti voi spune doar atat: peste cativa ani, te vei uita in urma, si te vei gandi cat de insignifiante erau grijile tale de acum. Timpul face si desface, si ce vrei si ce nu-ti place....
adalciza
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:15
Timpul... cicatrizeaza nu vindeca , in loc sa ma ridic o iau in jos , traiesc in trecut , m-a marcat foarte tare si nu-mi va fi usor , eram un om foarte activ , aveam camera mereu luminata , curata , atmosfera placuta , faceam sport , mereu faceam ceva , nu eram lipsit de chef , nu eram deprimat , faceam pe oricine sa rada si purtam un zambet permanent pe buze , asta era alina pentru mine... o lumina , ceva pozitiv , o raza de speranta inepuizabila , din pacate tot ce scriu acum scriu cu lacrimi in ochi , daca nu o considera nici macar jumate din ce o consider eu cel cu care este acum , nu o merita , nu a fost frumos ce a facut dar nici ce am facut eu , nu-mi doresc decat sa mai simt o data ce am simtit cu ea ... nu folosesc nimic drept scuza , sunt doar un om slab... daca mi-ar cere cineva un sfat nu i-as zice decat sa-si urmeze visurile si sa isi caute toata ambitia... nu avem decat o singura viata , iar evident eu nu mi-o traiesc pe a mea , timpul trece pe langa mine , sunt un exemplu rau , primii si ultimii pasi mana de mana
Denver
Postat pe 10 Septembrie 2009 02:05
Am citit povestea ta si mi-am adus aminte de a mea......ciudat dar am patit cam acelasi lucru...acum trei ani am vb cu un tip...eram tot "tanara" necoapta la minte, eram pur si simplu indragostita. s-a terminat si timp de 2 ani de zile nu ne-am mai vb deloc. Cu toate astea nu l-am uitat niciodata cu toate ca am iesit cu nenumarate persoane, la unele am tinut chiar. am spus "tinut" pt ca de iubit nu-l iubeam decat pe el. dupa un timp chiar incepea sa ma caute, facea acelasi lucru pe care ti-l face ea tie...incearca sa arate ca inca detine controlul ceea ce nu e de fapt adevarat. Si eu, leoaica, la fel ca si tine, il iubeam mai presus de toate cu toate ca-mi facea rau.....insa spre deosebire de tine eu nu-i dadeam importanta. Chiar daca mi-a fost extraordinar de greu, pur si simplu nu-l bagam in seama, vorbea singur. ma afisam cu altii si paream fericita. "paream" dar nu eram....in fine, tot o rel de un an avusesem si noi care timp de doi ani de zile n-a putut fi uitata. S-a intors la mine cu numeroase cadouri insa tot mandru(e si el leu) insa mi-a marturisit ca in tot acest timp desi a cunoscut altele eu am ramas ceva special. ce pot sa spun....suntem impreuna si acum si avem cea mai fericita relatie.Il iubesc si ma iubeste nespus. nu ne-am certat nici macar o data si asta pt ca incercam sa facem anumite compromisuri pt a nu se repeta isoria. La mine e un caz fericit dar in cazul tau....fa acelasi lucru....evit-o. Si daca ea nu se intoarce inseamna ca nu te iubeste si ca nu te merita. iti spun sincer ca daca el nu s-ar fi intors nici eu nu as fi facut nimic. oricat ar fi fost de dureros l-as fi uitat....de fapt era pe punctul s-o fac si cand aproape reusisem s-a intors. Si atunci am luat-o de la capat. Insa mai aveam putin si reuseam, asta vreau sa retii.....se poate oricat ar fi de greu. si inca ceva, ai spus ca s-a dus la ala ca are bani, masina , casa.....de aici deducem ca e dupa bani nu dupa dragostea adevarata...ca tine. Ea e fericita acolo unde are de toate.....intelegi u. Deci... mergi mai departe caci cum ai spus si u, inainte sa o cunosti iesisesi dintr-o rel urata iar ea te-a ajutat. Cum te-a ajutat ea sa treci peste va si alta care sa faca acelasi lucru pt tine sau poate chiar mai mult......... MULT SUCCES in continuare . PS: scz daca am scris prea mult
lory08
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:29
Eh ai scris mult , chiar ma bucur ca mi-ai scris , multumesc frumos de urari , iar la o impacare ca a ta , ma gandesc des , pentru ca uneori realizezi chiar cat de mult iti lipseste acea persoana , si cand vezi ca nimic nu se potriveste incepi sa ai dubii , oare ea era aleasa ? , am facut si eu multe lucruri... m-am simtit ceva mai bine zilele astea , de la ziua ei n-am mai avut niciun contact , imi tot vine sa ma bag in seama dar cu ceva amuzant , mintea mea imi dicta ca nu trebuie sa vada ca nu o iubesc , n-am fost niciodata ca oricare alt baiat care parasit sau dupa ce a parasit fuge , uita , nu-i pasa , numai ca ea nu apreciaza din pacate , singura zicea ca se simte protejata cu mine , am avut si o perioada ciudata , ma lasam afectat de orice , uneori eram prea moale si ea nu facea decat sa urle fii barbat cat putea de tare , dar mai putin imi pasa de mine , cand era vorba de ea a vazut si singura ca imi pierdeam mintile , am simtit prea multe cu fata asta ce nu simt cu nimeni , si nu pentru ca am eu asta in cap , ci pentru ca asa este , imi traiesc sentimentele din plin si profit de ele , cand nu le simt... ma indepartez usurel , ea ma facea sa ma simt bine ,fericit , barbat , oriunde mergeam se uitau toti la noi , eram invidiati , pentru ea era ceva nou dar adora sa fie in centrul atentiei , vecinii , prietenii , ma invidiau , era intradevar demna de un leu , dar impreuna eram mult mai mult , cand ma gandesc la ceva se intampla , nu stiu de ce am o presimtire ca va veni si momentul cand ea va face un pas , in alta ordine de idei nu stiu daca incercarile de a uita sunt o solutie , cred mai mult in incercarile de a intelege situatia , cand incerc sa uit imi e mai rau , nu mai bine , frica este cel mai mare dusman , as vrea sa-mi fie frica de o posibila impacare , este frica pe care as vrea sa o infrunt :P , uneori as fi crezut ca tocmai vorbind cu ea , ascultand cuvintele dureroase imi revin , eu sunt mai slab psihic dar cred ca si asta este o solutie , sunt obosit , inchei aici ca ma ratacesc prin cuvinte .
Denver
Postat pe 16 Septembrie 2009 01:08
De la: Denver, la data 2009-08-27 13:30:57
Mi-am rearanjat lucrurile prin camera , am incercat mai multe , nu reusesc asa , naspa e ca venea destul de des la mine , si nu pot sa nu ma gandesc , cum intru in camera nu fac decat sa ma uit unde ii puneam mereu papuceii ce o asteptau... uneori visez atat de puternic incat ma trezesc si imi ia ceva timp pana sa realizez ca a fost doar un vis...


De la: Denver, la data 2009-08-28 13:29:58Aseara am fost plecat cu cineva , cu treaba... nu exista sa nu fac ceva sa nu bata gandul spre ea , ascultand radio cu gandul la ea au inceput melodii numai de dragoste , ma gandeam la greselile mele si a inceput ceva de genul "it`s your fault" , ma simteam in zona crepusculara , mi-ar fi placut sa mai vorbeasca cu mine , sa o intreb daca este ea intradevar o fiinta rea ori incearca doar sa ma faca pe mine sa renunt la idee .



Mndaa... sa sti ca te iti admir curajul de a vorbi deschis, si inca cu persoane pe care nu le cunosti.

Chiar daca trec printr-o drama oarecum asemanatoare, eu nu povestesc la nimeni motivul stariilor, comportamentului "neobisnuit" pe care il am de aprox 3 ani. Parintii, fratii, prietenii, pana si bunicii spun ca oricare ar fi problema, trebuie sa fie vreo cauza pierduta care ma va darama complet... Ca voi ajunge la spital, sectia psihiatrie.

Asemenea tie, si eu ma plimb de unu singur prin locuriile cu conotatie ementionala numai sa imi aduc aminte de clipele petrecute cu ea.

Viata e complet haotica, fara vreun sens, fara vreo motivatie, chiar foarte riscanta, aflandu`ma cateodata in momemte ce pot decide iremediabil destinul, cum ar fi inchisoarea, accident, eventual moartea.

Nu ma pot atasa de vreo persoana feminina nicicum. Totul se rezuma la sex 1,2 nopti. Dar dupa aceea ma simt asa de oribil, plang 1 saptamana, iarasi intru intr-o incurcatura. Si tot procesul se repeta !

Am incercat alchoolul, nu a mers ! Droguriile, nu au mers ! Ma faceau sa ma simt si mai josnic, imi accelerau lasitatea.

Si totusi in cazul tau mai este o sansa, dar in cazul meu, imposibil !!! Asta pentru ca dragostea mea impreuna cu prietenul meu cel mai bun (fratele ei) s-au stins in urma unui accident auto.

Habar nu am care este sensul meu in viata...
Edy85
Postat pe 11 Noiembrie 2009 03:33
Din pacate la tine e mult mai grav... odihneasca-se in pace :( , eu am intors foaia , de cate ori ma doare rad si zambesc , cand simt ca nu pot atunci ma zbat , dar asta doar in general in viata , ca iubirea tot nu am uitato si chiar ii duc dorul mai mult ca oricand , acum sunt cum vroia ea sa fiu dar nici macar la mesaje nu-mi raspunde , inainte macar imi reprosa ca o deranjez , acum nimic... in timp ce ma distrez cu prietenii imi imaginez pur si simplu ca este cu mine dar ma trezesc singur , inca nu pot dormi noaptea si inca nu mi-am revenit mintal cat ar trebui , dar sper ca fiind mai pozitiv se vor rezolva cu timpul , nu-i usor... sensul meu in viata este sa traiesc printre masini , sa le repar , sa le conduc , sa le imbunatatesc , la asta ma pricep , sa fac oamenii din jur sa rada , chiar daca adesea inseamna sa ma prostesc , traind imi descopar sensul in viata . cand cineva plange il fac sa rada , indrum la nevoie , tot imi descopar sensul , frate important e sa faci total opusul asteptarilor cand ti-e greu , aseara ma gandeam daca atunci cand cineva moare plangem pentru ca asa este normal sau plangem pentru ca ne doare , nu cred ca acel cineva ar vrea sa plangem , ar vrea sa fim fericiti , pana una alta... succes si cauta rezolvarea ca exista
Denver
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat... 3 De la: kudika421339 28 Noiembrie 2011 07:21
Intalnire de urgenta! 9 De la: doi_ochi_caprui 8 August 2011 14:41
Suparata 35 De la: clau19 4 August 2010 22:25
plizzzz.... 4 De la: mihablonda 4 Mai 2010 14:14
Posibil obsesie 15 De la: Calandrinon 30 Noiembrie 2009 21:32