Setari Cookie-uri

viata traita fara viata

De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:13:59
De la: Summer_, la data 2009-08-27 13:13:15
De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:11:55
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:57:40presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada


wow... ma lasi fara cuvinte


Ma tu comentezi ? Treci sa-ti faci abonament la florarie !!! Vrei nr de telefon fara flori ???


asa ma gandeam... nu merge?


Merge,merge, dar fara ultima cifra a numarului ! :)) Pt ultima cifra este nevoie de un trandafir !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:18
abonament la florarie? de ce nu-ti faci u? :)
tmMedeea
Postat pe 27 August 2009 13:20
De la: Summer_, la data 2009-08-27 13:18:05
De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:13:59
De la: Summer_, la data 2009-08-27 13:13:15
De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:11:55
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:57:40presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada


wow... ma lasi fara cuvinte


Ma tu comentezi ? Treci sa-ti faci abonament la florarie !!! Vrei nr de telefon fara flori ???


asa ma gandeam... nu merge?


Merge,merge, dar fara ultima cifra a numarului ! :)) Pt ultima cifra este nevoie de un trandafir !


uuuuuuu
DieMann
Postat pe 27 August 2009 13:33
va cam luati aiurea de ea, mai ales voi, fetele daca ai vostri nu va iau niciodata nici macar o amarata de lalea nu trebuie sa o condamnati pe ea pt ca asta isi doreste. nici pe voi nu cred ca v-ar deranja o atentie ca asta din an in pasti.
pinguinul
Postat pe 27 August 2009 13:37
De la: Summer_, la data 2009-08-27 13:13:15
De la: DieMann, la data 2009-08-27 13:11:55
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 12:57:40presupun ca tu crezi ca onorezi orice incapere cu prezenta ta? complimentezi orice femeie doar pt ca ii ceri numarul? ..... probabil te astepti si cand intri intr-un supermarket sa se deschida casierie special pt tine sa nu astepti la coada


wow... ma lasi fara cuvinte


Ma tu comentezi ? Treci sa-ti faci abonament la florarie !!! Vrei nr de telefon fara flori ???



Postat pe 27 August 2009 13:43
De la: o_kudica, la data 2009-08-27 13:37:44va cam luati aiurea de ea, mai ales voi, fetele daca ai vostri nu va iau niciodata nici macar o amarata de lalea nu trebuie sa o condamnati pe ea pt ca asta isi doreste. nici pe voi nu cred ca v-ar deranja o atentie ca asta din an in pasti.


Nu se ia nimeni de dragalasa,dar e putin prea inversunata,ar trbui sa nu ia chiar totul in serios.Da.io primesc flori des ,de ce esti rea?

Postat pe 27 August 2009 13:45
De la: o_kudica, la data 2009-08-27 13:37:44va cam luati aiurea de ea, mai ales voi, fetele daca ai vostri nu va iau niciodata nici macar o amarata de lalea nu trebuie sa o condamnati pe ea pt ca asta isi doreste. nici pe voi nu cred ca v-ar deranja o atentie ca asta din an in pasti.


Eu nu am astfel de pretentii, nu imi doresc in mod expres, insa primesc !
Se intampla ca atunci cand suntem in orase diferite sa imi faca o surpriza si sa vina sa ma vada !
Se intampla sa imi aduca o floare ( fara sa fie o ocazie speciala )cand ma asteapta sa ies de la facultate !
Nu vreau sa agasez barbatul de langa mine, sa am prteentii, sa il stresez...orice face e, vreau sa faca din proprie initiativa, vreau sa fie el insusi ! Poate ca si de aia se poarta frumos, pt ca nu am fost vreodata o absurda !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:51
De la: scorpio67, la data 2009-08-27 13:45:41
De la: o_kudica, la data 2009-08-27 13:37:44va cam luati aiurea de ea, mai ales voi, fetele daca ai vostri nu va iau niciodata nici macar o amarata de lalea nu trebuie sa o condamnati pe ea pt ca asta isi doreste. nici pe voi nu cred ca v-ar deranja o atentie ca asta din an in pasti.


Nu se ia nimeni de dragalasa,dar e putin prea inversunata,ar trbui sa nu ia chiar totul in serios.Da.io primesc flori des ,de ce esti rea?


A citit printre randuri si a vazut ca noi nu primim flori !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 13:52
atunci daca voi aveti parte de ceea ce si-ar dori si ea, are dreptul sa spere, nu? si poate pt ea aceste mici atentii sunt pur si simplu mai importante si asa pare mai inversunata. in fine...
pinguinul
Postat pe 27 August 2009 14:24
De la: o_kudica, la data 2009-08-27 14:24:47atunci daca voi aveti parte de ceea ce si-ar dori si ea, are dreptul sa spere, nu? si poate pt ea aceste mici atentii sunt pur si simplu mai importante si asa pare mai inversunata. in fine...


Ea nu spera...ea generalizeaza si spune ca sunt toti niste insensibili etc !
Summer_
Postat pe 27 August 2009 14:36
De la: tmMedeea, la data 2009-08-27 13:07:18sincer.....da......darfarapartea cu cantatul si ingenunchiatul

Draga mea Medeea..femeile sunt mai romantice....lor le place "preludiul" relatiei mai mult decat actul intim in sine...se spune ca daca vrei sa cuceresti o femeie , cucereste-i mintea!...sunt si baieti romantici...se tem insa sa se manifeste ptr a nu fi considerati " depasiti"...Eu cred ca poti sa scoti si latura romatica a unui barbat daca-i spui ce-ti place...lasa-i sa incerce..raspunde ce doresti tu...lasa-i sa propuna.....condu-i pe drumul tau..cand iesi cu un barbat du-l unde vrei tu ...observa-i reactiile ...punel sa culeaga cele mai frumose frunze....sau sa-ti arate u peisaj din zona....lucruri simple...daca nu merge PAS....este prea mult frumos in viata asta ptr a ne opri doar la sex....si el are un rol..dar nu este VETO!
pacifista
Postat pe 27 August 2009 20:44
De la: o_kudica, la data 2009-08-27 14:24:47atunci daca voi aveti parte de ceea ce si-ar dori si ea, are dreptul sa spere, nu? si poate pt ea aceste mici atentii sunt pur si simplu mai importante si asa pare mai inversunata. in fine...


Pai asta incercam initial sa-i transmit,ca gesturile frumoase inca se fac dar nu si-a gasit inca omul potrivit sa i le ofere.Cred ca trebuie sa aiba rabdare si sa nu-si piarda speranta .Oamenii nu pot trai numai in uratenie,fie si numai pentru asta mai fac si gesturi care sa le infrumuseteze viata.

Postat pe 28 August 2009 07:44
Problema nu este ca "s-au devalorizat sentimentele si gesturile frumoase", ci faptul ca generatiile tinere nu mai primesc educatia si severitatea acasa. Multi vad gesturile urate pe strada, la prieteni, etc. si reproduc comportamentul vazut in speranta de a se impune.
Greseala este cu atat mai mare a masculilor fara masculinitatea si a d-lor fara cei 7 ani de acasa, care cred ca asa sunt moderni, insa iata ca este o eroare! In multe tari din Europa, tinerii sunt mult mai respectosi dacat la noi in Romania.
Un barbat care crede ca nu are ce invata, a pierdut din start aprecierea celor capabili sa faca diferenta. Pentru asta fetelor: nu da-ti curs mojicilor si incultilor!
gazacioc
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:27
...poate noi femeile avem pretentii prea mari...dar si daca nu le avem devine riscant...nu stiu ..dar cred ca fiecare pe lumea asta are un nivel...si un pret...depinde de nivelul fiecaruia....adica daca ma stiu cu musca pe caciula...si stiu ca nu ar trebui sa am pretentii...ar fi bine sa nu am...in cel mai fericit caz ma fac de ras...exista si alte modalitati de a te simti prost decat sa te faci de ras...depinde unde ne aflam ...in public sau nu...ideea e ca pretentii poate avea doar o persoana care traieste cu pretentie...pentru cei care...nu isi permit luxul...nu au cum sa emita pretentii...sa exemplific..sunt o gramada de scheme existentiale....in care pare ca nu are rost...modalitatea clasica de a curta o femeie...si apoi tre sa ai si cu ce...unii adopta stilul asta pentru o viatza si doar la atat se limiteaza...nu ajung sa isi intemeieze familii niciodata....raman la stadiul mental de a curta...si tot asha sunt shi femeile...nu toate ce/i drept...le place sa fie curtate...o viata intreaga...si nici ele nu vor sa mearga mai departe de atat.....
kudika066423
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:08
De la: Summer_, la data 2009-08-27 13:51:56
De la: o_kudica, la data 2009-08-27 13:37:44va cam luati aiurea de ea, mai ales voi, fetele daca ai vostri nu va iau niciodata nici macar o amarata de lalea nu trebuie sa o condamnati pe ea pt ca asta isi doreste. nici pe voi nu cred ca v-ar deranja o atentie ca asta din an in pasti.


Eu nu am astfel de pretentii, nu imi doresc in mod expres, insa primesc !
Se intampla ca atunci cand suntem in orase diferite sa imi faca o surpriza si sa vina sa ma vada !
Se intampla sa imi aduca o floare ( fara sa fie o ocazie speciala )cand ma asteapta sa ies de la facultate !
Nu vreau sa agasez barbatul de langa mine, sa am prteentii, sa il stresez...orice face e, vreau sa faca din proprie initiativa, vreau sa fie el insusi ! Poate ca si de aia se poarta frumos, pt ca nu am fost vreodata o absurda !




subscriu si eu
amondineeee
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti in dragoste la prima vedere pe internet? 14 De la: Marius_Dragutzzu_1 22 Mai 2014 06:50
ajutorrr!!! 2 De la: Adinuca 11 Septembrie 2009 16:17
Pentru partea feminina a forumului 31 De la: rashela 27 Aprilie 2010 19:49
Ce este de fapt enciclopedia Wikipedia? 2 De la: solutiidecriza_com 1 Aprilie 2009 09:20
Cred ca este o iubire imposibila intre mine si el,am nevoie de sfaturi dar fara mistouri va rog 20 De la: missy91 20 Martie 2011 22:17