Setari Cookie-uri

singuratatea

cum adica barbatul este barbat?
fiecare are momente de slabiciune
mitura
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:32
Seara buna tuturor.
Stau citesc .. incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...
fluturass1
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:33
De la: mitura, la data 2009-09-01 22:32:41cum adica barbatul este barbat?
fiecare are momente de slabiciune


barbati au mai multe momente d-astea!
crezi ca pe mine nu m-a tentat sa-i trimit lu' geani mesaj si sa o intreb de sanatate!!? da' inca rezist
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:35
De la: geo_x, la data 2009-09-01 22:35:01
De la: mitura, la data 2009-09-01 22:32:41cum adica barbatul este barbat?
fiecare are momente de slabiciune


barbati au mai multe momente d-astea!
crezi ca pe mine nu m-a tentat sa-i trimit lu' geani mesaj si sa o intreb de sanatate!!? da' inca rezist


generatia pashoptista e alaturi de tine
mitura
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:40
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 22:33:02Seara buna tuturor.
Stau citesc .. incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...

oare am citit bine????????? da-l in p****a masii
yza79
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:41
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 22:33:02Seara buna tuturor.
Stau citesc .. incerc sa imi gasesc raspunsuri la intrebarile sufletului meu ...
In urma cu 6 luni sotul a intalnit o parte de "suflet " la o fata si a inceput o poveste de dragoste cu aceia ... poveste lunga si grea... El zice ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda, ca ii aduc liniste si echilibru, ca ma iubeste ... dar o iubeste si pe ea... si nu vrea sa renunte nici la iubirea pe care a gasit-o acum..
il iubesc cu tot sufletul... la fel ca in prima zi , si in fiecare zi mai mult... dar o parte din suflet imi zice sa il las ... ca nu mai are nevoie de mie... alta parte din sufet imi zice sa raman....
nu mai este mult si acea fata o sa se mute la noi ... si o sa fiu o figurina prin casa....
nu mai stiu cum sa imi ascult sufletul...


iarta-ma ,dar scuza-ma.....
mitura
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:41
Femeia singura nu este o "paria" penru ca este o cautatoare a idealului ei in viata.Pretul pe care il plaesc mutte femei alaturi de barbatii lor este mult mai RUSINOS decit pot ele sa RECUNOASCA.Este un mare curaj sa-ti recunosti defectele si calitatile care fac DIFERENTA.
kudika002015
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:42
pentru mitura
iart-o! o ratacire de moment!
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:42
pentru Geo_x

astept scuze in detaliu pe privat..cu plan de recuperare
mitura
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:47
De la: mitura, la data 2009-09-01 22:47:40pentru Geo_x

astept scuze in detaliu pe privat..cu plan de recuperare



schite!!?
a postat si ea acolo unde era painea calda. ca daca astepta sfat de la ralucutaaaaa..................!!
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:49
grafic sau piramida
mitura
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:51
imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... ai atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc
fluturass1
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:55
De la: kudika002015, la data 2009-09-01 22:42:34Femeia singura nu este o "paria" penru ca este o cautatoare a idealului ei in viata.Pretul pe care il plaesc mutte femei alaturi de barbatii lor este mult mai RUSINOS decit pot ele sa RECUNOASCA.Este un mare curaj sa-ti recunosti defectele si calitatile care fac DIFERENTA.



adicatelea femeia singura este mai virtuoasa si mai calitativa decat o femeie maritata!?
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:56
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 22:55:08imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... ai atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc


fluturas, de ce nu faci si tu un topic separat? ca toata lumea!
geo_x
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:56
De la: geo_x, la data 2009-09-01 22:26:03
De la: mitura, la data 2009-09-01 22:18:50da,privind asa,ai dreptate..dar stii ce-i curios(sau nu prea)!!??...tot de femei sunt vazute asa


pentru barbati, sunt o placere rara. presupun ca iti dai seama de ce!! singuratate unei femei ,este exploatata de un barbat casatorit, la maxim. sexual vorbind. este si seceta!!
pentru femei, o femeie singura este un pericol pentru casnicie. stie foarte bine ca barbatu' este barbat si indiferent de cate sfaturi i-ar da barbatului, sa nu-si bage ciucurelu-n ea, tot il mananca sa incerce, exact pe motiviul de mai sus. seceta ei!



mitura, nu trebuie sa te retragi...iti poti exprima opiniile...ceea ce spune geo este cat se poate de real... degeaba suntem noi cat se poate de "indisponibile", ei in orgoliul lor nemusurat, nu cred ca noi, cele singure, vom refuza "serviciile" lor.. geo stie cel mai bine...
geanigi
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:52
adicatelea as avea sanse?
geo_x
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:57
De la: kudika002015, la data 2009-09-01 22:42:34Femeia singura nu este o "paria" penru ca este o cautatoare a idealului ei in viata.Pretul pe care il plaesc mutte femei alaturi de barbatii lor este mult mai RUSINOS decit pot ele sa RECUNOASCA.Este un mare curaj sa-ti recunosti defectele si calitatile care fac DIFERENTA.


ai dreptate in ceea ce spui...dar sa stii, chiar "prietenele" mele ma acuza ca nu fac compromisuri, si ca eu caut "cai verzi pe pereti"...caii verzi fiin acest ideal .... pup
geanigi
Postat pe 2 Septembrie 2009 09:58
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 22:55:08imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... ai atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc


curaj fluturas, si nu-ti fie teama sa faci ceea ce este bine ptr tine si copilul tau...si ..nu esti singura..noi suntem alaturi de tine..
geanigi
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:00
De la: geo_x, la data 2009-09-01 22:56:59
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 22:55:08imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... ai atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc


fluturas, de ce nu faci si tu un topic separat? ca toata lumea!


daca fluturas a scris aici, inseamna ca a avut un moment de singuratate.. si e normal sa scirie aici... fii mai ingaduitor geo...
geanigi
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:09
De la: geo_x, la data 2009-09-01 22:56:14
De la: kudika002015, la data 2009-09-01 22:42:34Femeia singura nu este o "paria" penru ca este o cautatoare a idealului ei in viata.Pretul pe care il plaesc mutte femei alaturi de barbatii lor este mult mai RUSINOS decit pot ele sa RECUNOASCA.Este un mare curaj sa-ti recunosti defectele si calitatile care fac DIFERENTA.



adicatelea femeia singura este mai virtuoasa si mai calitativa decat o femeie maritata!?
GEO ai gindit cu BUZELE? MERCI !
kudika002015
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:30
De la: geanigi, la data 2009-09-01 22:21:37
De la: mitura, la data 2009-09-01 22:18:50da,privind asa,ai dreptate..dar stii ce-i curios(sau nu prea)!!??...tot de femei sunt vazute asa


si barbatii ne vad ca pe niste acadele... gata oricand sa fim gustate de ei...de parca daca suntem singure tre sa acceptam orice..chiar si sa fim amantele sotilor prietenelor noastre



nebuna e lumea asta..zau asa
"Unde esti tu Tepes Doamne ...."
cantafabule
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:39
De la: kudika002015, la data 2009-09-02 22:30:21
De la: geo_x, la data 2009-09-01 22:56:14
De la: kudika002015, la data 2009-09-01 22:42:34Femeia singura nu este o "paria" penru ca este o cautatoare a idealului ei in viata.Pretul pe care il plaesc mutte femei alaturi de barbatii lor este mult mai RUSINOS decit pot ele sa RECUNOASCA.Este un mare curaj sa-ti recunosti defectele si calitatile care fac DIFERENTA.



adicatelea femeia singura este mai virtuoasa si mai calitativa decat o femeie maritata!?
GEO ai gindit cu BUZELE? MERCI !



unii barbati gandesc cu p..., , io gandesc cu buzele!
geo_x
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:41
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 22:55:08imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... ai atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc


topicul asta e 2 in 1
cantafabule
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:42
De la: cantafabule, la data 2009-09-02 22:42:44
De la: fluturass1, la data 2009-09-01 22:55:08imi cunosc si defectele si calitatile si nu imi este rusine sa le recunosc ... oricum dau vina pe mine pentru ca sa ajuns aici ... ai atat de departe , ca nu am avut puterea sa rup de la inceput ... suntem impreuna de 13 ani si avem o fetita de 10, ... am trecut impreuna si prin bune si prin rele si nimeni nu ne-a ajutat ... am facut si realizat singuri ... nu imi este frica dde singuratate si am incredere in puterile mele ... de a reusi ceia ce imi propun... dar .. sufletul meu este la el ..si inca il iubesc


topicul asta e 2 in 1


inca una si e ca cafeaua...
mitura
Postat pe 2 Septembrie 2009 22:43
Despre singuratate se zice ca te face sa vezi totul printr-o prisma deformata.ajungi sa despici prea mult firul in patru.Simgura solutie e chiar pe care ti-au oferiy-o si altii pe aici: prieteni,prietene,iesiri,distractie,asa cunosti si alti oameni.

Postat pe 3 Septembrie 2009 07:55
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 07:55:19Despre singuratate se zice ca te face sa vezi totul printr-o prisma deformata.ajungi sa despici prea mult firul in patru.Simgura solutie e chiar pe care ti-au oferiy-o si altii pe aici: prieteni,prietene,iesiri,distractie,asa cunosti si alti oameni.


eu sunt de acord cu tine. poate-mi explici tu cum sa cunosc alti oameni... practic. ca teorie stiu si eu... mercic anticipat
geanigi
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:36
De la: geanigi, la data 2009-09-04 12:36:23
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 07:55:19Despre singuratate se zice ca te face sa vezi totul printr-o prisma deformata.ajungi sa despici prea mult firul in patru.Simgura solutie e chiar pe care ti-au oferiy-o si altii pe aici: prieteni,prietene,iesiri,distractie,asa cunosti si alti oameni.


eu sunt de acord cu tine. poate-mi explici tu cum sa cunosc alti oameni... practic. ca teorie stiu si eu... mercic anticipat


mai intai , ar trebuii sa inchizi calculatoru' si apoi sa iesi din casa!
geo_x
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:42
De la: geo_x, la data 2009-09-04 12:42:37
De la: geanigi, la data 2009-09-04 12:36:23
De la: scorpio67, la data 2009-09-03 07:55:19Despre singuratate se zice ca te face sa vezi totul printr-o prisma deformata.ajungi sa despici prea mult firul in patru.Simgura solutie e chiar pe care ti-au oferiy-o si altii pe aici: prieteni,prietene,iesiri,distractie,asa cunosti si alti oameni.


eu sunt de acord cu tine. poate-mi explici tu cum sa cunosc alti oameni... practic. ca teorie stiu si eu... mercic anticipat


mai intai , ar trebuii sa inchizi calculatoru' si apoi sa iesi din casa!


ok, geo...si apoi???
geanigi
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:34
Iti voi raspunde pt ca m-a indignat f tare prin ceea ce treci tu....barbatul ala nu te iubeste suficient daca nu poate renunta la cealalta..ok..sunt de acord ..s-a intamplat sa ii place si altcineva..dar cand trebuie sa aleaga..trebuie sa stie...cum adica sa vina si aia in casa????...cum poti sa accepti asa? esti sclava???..nu ai deloc demnitate???
mari_ela
Postat pe 19 Septembrie 2009 12:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere urgent 7 De la: sebylovegyrls 26 Ianuarie 2011 22:55
Drame si Solutii 38 De la: erikahd2008 20 Februarie 2009 22:56
putem sau nu... 67 De la: eka 25 Mai 2009 11:23
dragostea ca act de voinþã... 16 De la: sara_sefora 26 Octombrie 2010 12:35
de ce numai noi femeile suferim de pe urma barbatilor 19 De la: staff 6 Aprilie 2009 11:26