Setari Cookie-uri

ADUC BANII FERCIREA?

Iubitul tau pare a avea o problema cu munca. Cine e ambitios, stie ca indiferent de salariu, experienta de munca este foarte buna si duce pe viitor la un salariu mai bun si o pozitie mai importanta.
kudika_pudika
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:22
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....


Eu in locul tau l-as trimite la si mi-as vedea de viata, trebuie sa intelegi ca te trage inapoi, nu stie sa mearga inainte, si cel mai grav lucru este ca din cauza lui ai complexe si probabil nu numai de inferioritate, ceea ce este si mai grav.
faith742011
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:38
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....

Pentru banii aia mi se pare normal nici sa nu scoata ochii din plapuma dimineata.
Ar trebui sa se priceapa odata pentru totdeauna ca in tara asta daca unii vor sa muncim ar trebui sa ne si plateasca pentru asta.
Max2
Postat pe 18 Noiembrie 2011 19:07
De la: Max2, la data 2011-11-18 19:07:17
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....

Pentru banii aia mi se pare normal nici sa nu scoata ochii din plapuma dimineata.
Ar trebui sa se priceapa odata pentru totdeauna ca in tara asta daca unii vor sa muncim ar trebui sa ne si plateasca pentru asta.

Dar atunci de ce nici treaba in casa nu face?
kudika_pudika
Postat pe 18 Noiembrie 2011 21:36
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....

tu fata ai o problema...ai vrea sa-ti plangem de mila????...ceve ceva are el, de ramai cantonata langa el
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2011 21:50
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 21:36:48
Dar atunci de ce nici treaba in casa nu face?

face altfel de treaba...la orizontala
helau pudi
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2011 21:51
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....


Ce noroc au unii...Nu ma iei si pe mine sub aripa ta ocrotitoare...Pot si eu sa-ti "fac intretinerea"...Da la alta munca nu ma duc sa fie clar....
PRALEA_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:37
De la: PRALEA_, la data 2011-11-19 09:37:10...Pot si eu sa-ti "fac intretinerea"...

ai atestat de administrator?
neata pralea
miss_darine
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:42
De la: miss_darine, la data 2011-11-19 09:42:31
De la: PRALEA_, la data 2011-11-19 09:37:10...Pot si eu sa-ti "fac intretinerea"...

ai atestat de administrator?
neata pralea

Saru'mana Darineeee...
Nu am din ala Sunt mecanic...ma pricep sa gresez.
PRALEA_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:49
De la: PRALEA_, la data 2011-11-19 09:49:58
Saru'mana Darineeee...
Nu am din ala Sunt mecanic...ma pricep sa gresez.

vezi daca nu specifici?...induci lumea in "oroare" ... adevaru' e ca tare bun e un gresator la casa omului
miss_darine
Postat pe 19 Noiembrie 2011 09:56
De la: miss_darine, la data 2011-11-19 09:56:17
De la: PRALEA_, la data 2011-11-19 09:49:58
Saru'mana Darineeee...
Nu am din ala Sunt mecanic...ma pricep sa gresez.

vezi daca nu specifici?...induci lumea in "oroare" ... adevaru' e ca tare bun e un gresator la casa omului

Normal... Nu mai ai probleme cu ungerea ,cu scurgerea...nu mai scartaie pe la inchieturi...Totu e sa fie pe felie si cu gresorul strasnic...
PRALEA_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 10:02
De la: Cryna2011, la data 2011-11-17 15:37:43
De la: Cryna2011, la data 2011-11-14 19:02:33
De la: Eva32, la data 2011-10-30 01:18:34 Good point, baby! Banii nu aduc fericirea, dar o intretin.



Nu cred ca banii aduc fericirea dar o intretin .... eu sunt acum intr-o situatie urata si nu stiu ce sa cred ca iubitul meu sta cu mine pt bani sau ca ma iubeste ... adevarul este undeva pe la mijloc nu stiu exact nici eu .... dar atunci cand doar unu din casa face bani si celalat sta si face bani doar cand se mai iveste ocazia ... si cand i-am spus hai ca facem juma juma la tot nu i-a convenit si a vrut sa plece acasa la el ( a spus ca asta nu este relatie , dar este relatie ca eu sa platesc tot si sa muncesc toata ziua fara sa mai am timp pt mine ca femeie ) .... asa ca banii cred ca intretin o relatie mai mult ca sigur din pacate :( .....[/quot

dar ce parere aveti de ce am scris eu voi ce credeti despre partenerul meu de viata ? si mentionez ca de 2 ni este acesta situatie doar eu ... el cand mai prinde ceva face dar nimic mai mult

Spui ca a vrut sa plece acasa la el cand a fost vorba sa impartiti cheltuielile. Si de ce n-a plecat? In locul tau ii faceam bagajul in secunda unu! Il si ajutam sa-l care, nu cumva sa se razgandeasca.
Ce studii are domnul de vrea neaparat salariu mare? Nu cumva si-a propus sa fie angajat si pe un post anume? Spune-i ca o sa treaca anii pe langa el si o sa se trezeasca la 30 de ani muncitor necalificat. Asta atunci cand tu o sa te saturi si o sa se trezeasca singurel si fara o toanta (scuza-ma!) langa el care sa-i asigure strictul necesar.
O ultima intrebare: ce face el cand tu esti plecata la munca? Nu se plictiseste?
kitty_na
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:14
De la: baby_jacks3187, la data 2009-09-06 10:31:08Se spune ca banii nu aduc fericirea...eu sincer,as vrea sa ma conving...:)


Raspunsurile la intrebarea pusa de tine ,pot fi extrem de contracdictorii si cei care le dau le pot sustine cu argumente bine puse la punct. Dar totusi ... as incerca sa-ti raspund .....

Ce sant banii?? dupa parerea mea ,sant un mijloc destinat schimburilor de marfuri !
Ce semnifica ei??? siguranta zilei de maine dar...nu numai ci si frumusetea ,luxul, abundenta si rafinamentul. Corect pina aici??

Dorinta de a vea bani este de fapt dorinta de a deveni prosperi, aspiratia de deveni mai liberi spiritual si mai fericiti. Deci... aduc ei fericirea ??? DA ! Dar numai daca vor fi priviti ca un simbol (al bunastarii) si nu si in cazul cand devin un idol !!!
Surplusul material asigura o anumita autonomie!dar..nu trebuie pusi pe primul loc in viata ptr. ca atunci se poate cadea in cealalta extrema!
cine nu-i are dar va deveni bogat la un moment dat cat si cei care deja -i au si sant deja bogati ,nu trebuie sa uite un lucru : ca trebuie sa aiba o viata echilibrata si sa fie la fel pe toate planurile !
Muncind si acumuland mereu bani ,facand din ei scopul unic in viata este total gresit. Cine isi inchipuie ca poate obtine tot ce isi doreste cu ajutorul lor se inseala ! acei oameni isi vor da seama ca, la un moment dat nu au nevoie numai de bunuri materiale.

Insa,luaind in calcul si cealalta categorie,aceia a oamenilor care considera saracia o virtute in viata ,si acestia fac o mare greseala ! Saracia nu este un motiv de mandrie ,ci este o BOALA! Nimeni nu trebuie sa se multumeasca sa traiasca la limita saraciei condamnand banii ca fiind ceva murdar! ceea ce se condamna in general se indeparteaza de cel care gandeste acel lucru!
Pentru a trai in mod echilibrat ,avem nevioe doar de cateva bunuri materiale pe care le avem puse la dispozitie ,dar trebuie sa le dobandim! de aici..nevoia BANILOR!

De aceea BANII trebuie sa ramana la nivel de simbol si nu de idol! Nu reprezinta adevaratul scop al existentei noastre! Comorile spirituale sant mult mai pretioase decat BANII !

Aici intervine echilibrul de care vorbeam mai sus ....imbinarea cu pricepere a acestor doua lumi ,fara a o condamna sau califica ca fiind buna sau rea ,pe nici una dintre ele(fac referire la lumea spirituala si cea materiala) !! Individul care poate obtine acest echilibru absolut va beneficia de o fericire deplina pe toate planurile!Va reusi in viata si va fi cu adevarat fericit!

Ma poate contrazice cineva??? daca da..astept si argumente!
kudika132368
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:42
De la: faith742011, la data 2011-11-18 18:38:46
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....


Eu in locul tau l-as trimite la si mi-as vedea de viata, trebuie sa intelegi ca te trage inapoi, nu stie sa mearga inainte, si cel mai grav lucru este ca din cauza lui ai complexe si probabil nu numai de inferioritate, ceea ce este si mai grav.


ce chestie...nu crezi ca e tocmai bine...dar tot stai cu e l ! stupid love ...sau ce-o fi la voi tu stii mai bine!
cyufy
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:59
De la: PRALEA_, la data 2011-11-17 17:40:38
De la: broscoiu, la data 2011-11-17 10:26:15
De la: PRALEA_, la data 2011-11-17 10:12:43Da stiu...clisee..."La toti nii greu".
Diferenta e ...ca nu la toti la fel...

Esti cumva vreun spion infiltrat pt kudik?

Tu esti ...asa cum te stiu eu ... Sau ai mancat ceva dupa altii ?
PRALEA_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:01
De la: kitty_na, la data 2011-11-19 12:14:59
De la: Cryna2011, la data 2011-11-17 15:37:43
De la: Cryna2011, la data 2011-11-14 19:02:33
De la: Eva32, la data 2011-10-30 01:18:34 Good point, baby! Banii nu aduc fericirea, dar o intretin.



Nu cred ca banii aduc fericirea dar o intretin .... eu sunt acum intr-o situatie urata si nu stiu ce sa cred ca iubitul meu sta cu mine pt bani sau ca ma iubeste ... adevarul este undeva pe la mijloc nu stiu exact nici eu .... dar atunci cand doar unu din casa face bani si celalat sta si face bani doar cand se mai iveste ocazia ... si cand i-am spus hai ca facem juma juma la tot nu i-a convenit si a vrut sa plece acasa la el ( a spus ca asta nu este relatie , dar este relatie ca eu sa platesc tot si sa muncesc toata ziua fara sa mai am timp pt mine ca femeie ) .... asa ca banii cred ca intretin o relatie mai mult ca sigur din pacate :( .....[/quot

dar ce parere aveti de ce am scris eu voi ce credeti despre partenerul meu de viata ? si mentionez ca de 2 ni este acesta situatie doar eu ... el cand mai prinde ceva face dar nimic mai mult

Spui ca a vrut sa plece acasa la el cand a fost vorba sa impartiti cheltuielile. Si de ce n-a plecat? In locul tau ii faceam bagajul in secunda unu! Il si ajutam sa-l care, nu cumva sa se razgandeasca.
Ce studii are domnul de vrea neaparat salariu mare? Nu cumva si-a propus sa fie angajat si pe un post anume? Spune-i ca o sa treaca anii pe langa el si o sa se trezeasca la 30 de ani muncitor necalificat. Asta atunci cand tu o sa te saturi si o sa se trezeasca singurel si fara o toanta (scuza-ma!) langa el care sa-i asigure strictul necesar.
O ultima intrebare: ce face el cand tu esti plecata la munca? Nu se plictiseste?



uneori sta acasa alteori pleca si el pe la unii prieteni si o freca normal si mai incerca sa ma faca cate o combinatie ceva ... aa si sa mai raspuns la o intrebare inainte facea curatenie etc dar de o bucata de vreme trebuie sa ma rog sa faca ceva rar face din propie initiativa .... si nu vreau sa imi plangeti de mila pur si simplu doresc niste pareri pt ca nu stiu ce sa cred ca tine la mine si ma iubeste asa cum afirma sau ca sta cu mine si din alte motive adica ca o duce bine .... si nu pot sa vb cu prieteni comuni despre situatia asta deoarece consider ca nu este bine , mai ales ca el vrea sa facem si un copil si sa ne si casatorim ... si nu l-am lasat sa plece cand a vrut deoarece il iubesc si imi vine greu sa ma rup de el dar cred ca dupa sarbatori o sa incerc sa fac pasul acesta ...multumesc mult pentru parereile si sfaturile voastre
Cryna2011
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:03
De la: kudika132368, la data 2011-11-19 13:42:56

Ma poate contrazice cineva??? daca da..astept si argumente!

nu...este exact ceea ce cred si eu...banii iti dau siguranta, dar nu musai fericire...astazi la unul din posturile de stiri, se vb de tipul care a castigat la loto suma aceea colosala de bani si care deja e vanat de interlopi...concluzia, banii iti dau sentimentul de implinire in momentul in care muncesti pt ei si nu-ti pica din cer
miss_darine
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:04
De la: miss_darine, la data 2011-11-19 14:04:01
De la: kudika132368, la data 2011-11-19 13:42:56

Ma poate contrazice cineva??? daca da..astept si argumente!

nu...este exact ceea ce cred si eu...banii iti dau siguranta, dar nu musai fericire...astazi la unul din posturile de stiri, se vb de tipul care a castigat la loto suma aceea colosala de bani si care deja e vanat de interlopi...concluzia, banii iti dau sentimentul de implinire in momentul in care muncesti pt ei si nu-ti pica din cer

daca castigam eu imi luam un kalasnikov si ii vanap eu pe interlopi
PICCKARD
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:08
De la: miss_darine, la data 2011-11-19 14:04:01
De la: kudika132368, la data 2011-11-19 13:42:56

Ma poate contrazice cineva??? daca da..astept si argumente!

nu...este exact ceea ce cred si eu...banii iti dau siguranta, dar nu musai fericire...astazi la unul din posturile de stiri, se vb de tipul care a castigat la loto suma aceea colosala de bani si care deja e vanat de interlopi...concluzia, banii iti dau sentimentul de implinire in momentul in care muncesti pt ei si nu-ti pica din cer

Sal Darine....
PRALEA_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:08
De la: Cryna2011, la data 2011-11-19 14:03:30 el vrea sa facem si un copil si sa ne si casatorim ... si nu l-am lasat sa plece cand a vrut deoarece il iubesc si imi vine greu sa ma rup de el

si el n-a plecat, pt ca o fraiera ca tine, nu prea creste in copaci
miss_darine
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:11
De la: PRALEA_, la data 2011-11-19 14:08:35
nu...este exact ceea ce cred si eu...banii iti dau siguranta, dar nu musai fericire...astazi la unul din posturile de stiri, se vb de tipul care a castigat la loto suma aceea colosala de bani si care deja e vanat de interlopi...concluzia, banii iti dau sentimentul de implinire in momentul in care muncesti pt ei si nu-ti pica din cer

Sal Darine.... [/quote]
hello si la pranz
miss_darine
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:11
De la: miss_darine, la data 2011-11-19 14:11:49
De la: PRALEA_, la data 2011-11-19 14:08:35
nu...este exact ceea ce cred si eu...banii iti dau siguranta, dar nu musai fericire...astazi la unul din posturile de stiri, se vb de tipul care a castigat la loto suma aceea colosala de bani si care deja e vanat de interlopi...concluzia, banii iti dau sentimentul de implinire in momentul in care muncesti pt ei si nu-ti pica din cer

Sal Darine....

hello si la pranz [/quote]
Normal...Lenevesc azi si mai bantui pe aici pana adorm...
PRALEA_
Postat pe 19 Noiembrie 2011 14:18
De la: kudika132368, la data 2011-11-19 13:42:56
De la: baby_jacks3187, la data 2009-09-06 10:31:08Se spune ca banii nu aduc fericirea...eu sincer,as vrea sa ma conving...:)


Raspunsurile la intrebarea pusa de tine ,pot fi extrem de contracdictorii si cei care le dau le pot sustine cu argumente bine puse la punct. Dar totusi ... as incerca sa-ti raspund .....

Ce sant banii?? dupa parerea mea ,sant un mijloc destinat schimburilor de marfuri !
Ce semnifica ei??? siguranta zilei de maine dar...nu numai ci si frumusetea ,luxul, abundenta si rafinamentul. Corect pina aici??

Dorinta de a vea bani este de fapt dorinta de a deveni prosperi, aspiratia de deveni mai liberi spiritual si mai fericiti. Deci... aduc ei fericirea ??? DA ! Dar numai daca vor fi priviti ca un simbol (al bunastarii) si nu si in cazul cand devin un idol !!!
Surplusul material asigura o anumita autonomie!dar..nu trebuie pusi pe primul loc in viata ptr. ca atunci se poate cadea in cealalta extrema!

De aceea BANII trebuie sa ramana la nivel de simbol si nu de idol! Nu reprezinta adevaratul scop al existentei noastre! Comorile spirituale sant mult mai pretioase decat BANII !

Aici intervine echilibrul de care vorbeam mai sus ....imbinarea cu pricepere a acestor doua lumi ,fara a o condamna sau califica ca fiind buna sau rea ,pe nici una dintre ele(fac referire la lumea spirituala si cea materiala) !! Individul care poate obtine acest echilibru absolut va beneficia de o fericire deplina pe toate planurile!Va reusi in viata si va fi cu adevarat fericit!

Ma poate contrazice cineva??? daca da..astept si argumente!


Hai sa fim seriosi, aproape intotdeauna banii devin idoli. De ce ai mai mult, de-aia vrei si mai mult; sunt ca un drog. Ca nu ar trebui...asta e partea a doua... Din pacate, pe lumea asta se intampla mai mult ce nu trebuie, decat ce trebuie... Banul nu trebuie sa fie un scop, ei trebuie sa fie doar un mijloc de supravietuire. Daca ne uitam in jur insa, constatam ca pentru cei mai multi contul din banca reprezinta ce au mai scump in viata. Ajung sa-si dea in cap unii altora (dupa casnicii de ani de zile) pentru o casa... Sau se casatoresc cu bosorogi pentru un trai in lux... Sau fac tot felul de escrocherii...
Micaell
Postat pe 19 Noiembrie 2011 16:49
De la: miss_darine, la data 2011-11-19 14:04:01
De la: kudika132368, la data 2011-11-19 13:42:56

Ma poate contrazice cineva??? daca da..astept si argumente!

nu...este exact ceea ce cred si eu...banii iti dau siguranta, dar nu musai fericire...astazi la unul din posturile de stiri, se vb de tipul care a castigat la loto suma aceea colosala de bani si care deja e vanat de interlopi...concluzia, banii iti dau sentimentul de implinire in momentul in care muncesti pt ei si nu-ti pica din cer

Si eu subscriu la cele de sus.

Salutare lume
kudika_pudika
Postat pe 19 Noiembrie 2011 18:25
@Cryna: sa fim seriosi, nimeni nu poate citi mintea prietenului tau. Dupa cum vezi, impresia generala e ca el profita de tine si ca nimeni n-ar sta intr-o asemenea relatie. Ca te-o fi si iubind asa in felul lui..... poate; este bland si tandru cu tine? Iti face surprize (gen te aude zicand ca ti-ar place nush ce prajitura si iti cumpara o asemenea prajitura)? Te asculta interesat? iti da sfaturi? Te sprijina pe plan profesional?
Din cate ai povestit tu pana acum, eu spun ca ..... mira-m-as sa faca vreuna din chestiile astea!
Desi trist, poate e timpul sa te trezesti si sa mirosi cafeaua.
kudika_pudika
Postat pe 19 Noiembrie 2011 18:32
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-19 18:32:04@Cryna: sa fim seriosi, nimeni nu poate citi mintea prietenului tau. Dupa cum vezi, impresia generala e ca el profita de tine si ca nimeni n-ar sta intr-o asemenea relatie. Ca te-o fi si iubind asa in felul lui..... poate; este bland si tandru cu tine? Iti face surprize (gen te aude zicand ca ti-ar place nush ce prajitura si iti cumpara o asemenea prajitura)? Te asculta interesat? iti da sfaturi? Te sprijina pe plan profesional?
Din cate ai povestit tu pana acum, eu spun ca ..... mira-m-as sa faca vreuna din chestiile astea!
Desi trist, poate e timpul sa te trezesti si sa mirosi cafeaua.



da este foarte atent la detalii cum spunei si tu stie ce prajitura imi place si imi cumpara din cand in cand mi-a dat fff multe sfaturi bune si m-a sprijinit in momente de cumpana in viata mea .. are partile lui foarte bune de asta nu stiu ce sa cred despre el si sunt confuza :(
Cryna2011
Postat pe 19 Noiembrie 2011 23:16
Offf

Desigur mai e si intrebarea: dragoste cum face? Dar nu-mi raspunde, stiu ca e ceva intim si nu e treaba mea. Poate ca este totusi doar foarte rasfatat si lipsit de ambitie. Cu orice alte calitati, zau ca n-as putea sta langa cineva cu aceste defecte. Dar asta sunt doar eu
kudika_pudika
Postat pe 20 Noiembrie 2011 01:27
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 21:36:48
De la: Max2, la data 2011-11-18 19:07:17
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....

Pentru banii aia mi se pare normal nici sa nu scoata ochii din plapuma dimineata.
Ar trebui sa se priceapa odata pentru totdeauna ca in tara asta daca unii vor sa muncim ar trebui sa ne si plateasca pentru asta.

Dar atunci de ce nici treaba in casa nu face?

Motive pot fi multe. De obicei e vorba de lipsa de motivatie.

De la: PRALEA_, la data 2011-11-19 14:08:35
De la: miss_darine, la data 2011-11-19 14:04:01
De la: kudika132368, la data 2011-11-19 13:42:56

Ma poate contrazice cineva??? daca da..astept si argumente!

nu...este exact ceea ce cred si eu...banii iti dau siguranta, dar nu musai fericire...astazi la unul din posturile de stiri, se vb de tipul care a castigat la loto suma aceea colosala de bani si care deja e vanat de interlopi...concluzia, banii iti dau sentimentul de implinire in momentul in care muncesti pt ei si nu-ti pica din cer

Sal Darine....

Cu banii aia faceam curatenie de toti interlopii de care auzeam sa bantuie prin tara.
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 11:26
De la: Max2, la data 2011-11-20 11:26:44
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 21:36:48
De la: Max2, la data 2011-11-18 19:07:17
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....

Pentru banii aia mi se pare normal nici sa nu scoata ochii din plapuma dimineata.
Ar trebui sa se priceapa odata pentru totdeauna ca in tara asta daca unii vor sa muncim ar trebui sa ne si plateasca pentru asta.

Dar atunci de ce nici treaba in casa nu face?

Motive pot fi multe. De obicei e vorba de lipsa de motivatie.

Mersi
kudika_pudika
Postat pe 20 Noiembrie 2011 13:57
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-20 13:57:00
De la: Max2, la data 2011-11-20 11:26:44
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 21:36:48
De la: Max2, la data 2011-11-18 19:07:17
De la: Cryna2011, la data 2011-11-18 17:16:25eu de mai bine de 2 ani nu am mai fost in concediu muncesc doar ca sa intretin casa am cumparat o masina si cam atat si cel de langa mine sta si nu vrea sa muncesca pe un salariu de 700 lei .... nu cred ca este tocmai bine ....

Pentru banii aia mi se pare normal nici sa nu scoata ochii din plapuma dimineata.
Ar trebui sa se priceapa odata pentru totdeauna ca in tara asta daca unii vor sa muncim ar trebui sa ne si plateasca pentru asta.

Dar atunci de ce nici treaba in casa nu face?

Motive pot fi multe. De obicei e vorba de lipsa de motivatie.

Mersi


Privare de la sex sa vezi ce vine motivatia
The_Exile
Postat pe 20 Noiembrie 2011 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 13 De la: dara_andrada 6 Iulie 2009 15:42
De la simþ la cuvânt 5 De la: rashela 18 Aprilie 2010 08:56
Intrebare 118 De la: guest123 5 Martie 2012 19:24
Aspect intinerit al pielii in 15 minute ?! Da, se poate! 5 De la: deea1005 21 Decembrie 2010 00:14
am gresit eu? 11 De la: stem_29 24 Octombrie 2010 23:11