Setari Cookie-uri

Praf...

De la: anonimous, la data 2009-09-12 15:34:26s-a intamplat de 2 ori faza cu lovitu si nu te astepta la pumni sau picioare.... nu cred ca o s`o conving sa se mai intoarca... mi-ar placea sa pot sa ii demonstrez ca pot sa fiu cel care am fost atunci cand ne intelegeam bine... am avut cateva probleme in familie in ultimii 2 ani ... decese si altele .... de accea mi-am schimbat comportamentul... insa acum mi-am dat seama cat de mult am gresit fata de ea... poate nici ea nu a stiut cum sa ma "ajute" in acest sens..

POATE CA SUNT DURA SI IMI CER SCUZE DACA ESTE ASA, DAR TREBUIA SA TE GANDESTI DE 10.000 DE ORI INAINTE SA O LOVESTI!!! Si sa stii ca ma bucur ca te-a parasit!!! Asa ar trebui sa faca toate femeile cand se confrunta cu asa ceva ! Ia aminte si invata din greseala asta... pe viitor vei sti ce sa faci!!!
Lacra___
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:52
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-19 22:13:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-09-19 21:24:38
De la: anonimous, la data 2009-09-12 16:29:27Despartirea asta poate ma va schimba pentru viitor. Poate voi invata sa apreciez persoana cu care stau la adevarata ei valoare... Totusi speranta moare ultima .. Sunt o fire sensibila si iubiitoare insa am si foarte multe defecte... Nimeni nu e perfect...poate mai primesc o sansa... .



mdea.... nu prea cred o iota din ce ai scris ... mai ales pt ca o mare parte dinte barbatii "parasiti" spun ca ei au facut totul pt persoana de langa ei... bla bla bla... dar varianta cealalta a "persoanei de langa" suna asa : m-a lovit si l-am iertat, m-a injurat si am trecut peste , m-a lasat singura si a iesit mai mult cu prietenii decat cu mine, ma umileste cand are ocazia... etc etc etc...
faptul ca recunosti ca ai gresit nu e o virtute si nici nu-ti va folosi vreodata... justificarea ca ea nu "te-a ajutat" sa treci peste.... e patetica si asa mai departe... sincera sa fiu , barbatii ca tine nu merita o a 2 -a sansa... merita al 2-lea sut in dos...



De ce m-a lovit? De ce l-am iertat ? De ce m-a injurat, si am trecut peste ? De ce m-a lasat singura, de ce a iesit mai mult cu prietenii ? De ce m-a umilit ? etc. Toate au un raspuns, pe care doar ei doi le stiu.

Acum iti pun o intrebare, care nu prea imi sta in caracter, esti cumva NF ?

O seara placuta!


Crezi totusi ca mai are asta importanta acum?Adevarul este oricum undeva la mijlloc..eu nu judec pe nimeni,nici pe ea (si nici nu am acest drept)ca l-a lasat,dar nici pe el pt cate i-a facut.Ideea e ca acum s-a ajuns la un punct in care dragostea unuia dintre parteneri lipseste cu desavarsire..si atunci se intampla inevitabilul,adica celalalt isi ia "lucrurile" si pleaca.E greu,dar viata merge inainte..
amondineeee
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:02
Iar ca o nota de subsol: nu o sa reusesc niciodata sa ii inteleg pe barbatii care dau in femei..indiferent de motive,asa ca poate am eu o pb..dar asa ceva nu are justificare.o zi frumoasa tuturor
amondineeee
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:08
nu lovitu a fost motivul principal despartirii am mai ziso mai sus dar nu a-ti citit ... in fine... nu mai conteaza acum. asa e intr-o despartire... cel putin o persoana trebuie sa sufere... poate ca e mai bine asa.. asa a fost sa fie.. nu va mai dati cu parerea aici doar asa ca sa postati si voi un mesaj ca nu aveti ce face.. cititi si ganditi-va inainte sa scrieti ceva... si nu va mai dati perfecti... ca toti gresim in viata... mi-a fost de ajuns ce mesaje am primit de la voi... pot spune ca este un subiect inchis. va multumesc
anonimous
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:26
De la: anonimous, la data 2009-09-20 12:26:29nu lovitu a fost motivul principal despartirii am mai ziso mai sus dar nu a-ti citit ... in fine... nu mai conteaza acum. asa e intr-o despartire... cel putin o persoana trebuie sa sufere... poate ca e mai bine asa.. asa a fost sa fie.. nu va mai dati cu parerea aici doar asa ca sa postati si voi un mesaj ca nu aveti ce face.. cititi si ganditi-va inainte sa scrieti ceva... si nu va mai dati perfecti... ca toti gresim in viata... mi-a fost de ajuns ce mesaje am primit de la voi... pot spune ca este un subiect inchis. va multumesc


dragul meu,dar ce te asteptai?sa fi aplaudat ca ai avut atata barbatie incat sa dai intr-o femeie??si nimeni nu a zis ca e perfect...dar aici este vb de tine..si e si normal sa fie si persoane care te blameaza..nu putem avea fiecare pareri la fel.iar daca nu ai observat...ai primit totusi o o farama de intelegere...daca nu sti sa apreciezi e pb ta.. eu iti doresc mult curaj..si stai linistit ca nu se sfarseste lumea dintr-o despartire..fiecare trece macar o data prin asa ceva.
amondineeee
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:15
nu draga mea. ai dreptate . mersi pentru incurajare .
anonimous
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:07
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-19 22:13:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-09-19 21:24:38
De la: anonimous, la data 2009-09-12 16:29:27Despartirea asta poate ma va schimba pentru viitor. Poate voi invata sa apreciez persoana cu care stau la adevarata ei valoare... Totusi speranta moare ultima .. Sunt o fire sensibila si iubiitoare insa am si foarte multe defecte... Nimeni nu e perfect...poate mai primesc o sansa... .



mdea.... nu prea cred o iota din ce ai scris ... mai ales pt ca o mare parte dinte barbatii "parasiti" spun ca ei au facut totul pt persoana de langa ei... bla bla bla... dar varianta cealalta a "persoanei de langa" suna asa : m-a lovit si l-am iertat, m-a injurat si am trecut peste , m-a lasat singura si a iesit mai mult cu prietenii decat cu mine, ma umileste cand are ocazia... etc etc etc...
faptul ca recunosti ca ai gresit nu e o virtute si nici nu-ti va folosi vreodata... justificarea ca ea nu "te-a ajutat" sa treci peste.... e patetica si asa mai departe... sincera sa fiu , barbatii ca tine nu merita o a 2 -a sansa... merita al 2-lea sut in dos...



De ce m-a lovit? De ce l-am iertat ? De ce m-a injurat, si am trecut peste ? De ce m-a lasat singura, de ce a iesit mai mult cu prietenii ? De ce m-a umilit ? etc. Toate au un raspuns, pe care doar ei doi le stiu.

Acum iti pun o intrebare, care nu prea imi sta in caracter, esti cumva NF ?

O seara placuta!


pai ca sa fiu la fel de franca , nu sunt NF , sunt doar sincera, si daca adevarul te doare.... inseamna ca esti inca incapabil sa intelegi ca ai gresit....

cat despre faptul ca adevarul despre cele de mai sus il stiu doar ei..... aceleasi scuze patetice le auzi de la toti abuzatorii ,incapabili de iubire si de respect pt orice fiinta umana, sunt oameni care nu stiu altceva decat sa sece viata din cei de langa ei sa ii foloseasca si cand se trezesc singuri se intreaba ...OOOOHHH VAIII DE CE???? eu i-am dat totul ...si ea nerecunoscatoarea m-a parasit...

nu esti o fire sensibila si nici iubitoare , esti doar patetic .... in incercarea de a crede ca daca spui pe un forum ca ti-ai lovit prietena si ca iti pare rau vei gasi intelegere... sau ce stiu eu ce fel de morbida compasiune..... te-ai inselat,...dupa cate se vede sunt multe cele care ti-au raspuns mai mult sau mai putin cinic.... se pare insa ca nu ai tras foloasele cuvenite....

nu spun pacat pt ca sunt sigura ca o sa mai ai tentative de regrete false pt ca la fel de sigura sunt ca vei mai lovi si alte femei in patetica ta viata... asa ca scuza-ma ca nu imi pare rau ca fata ti-a dat papucii.... ma bucur chiar ca in sfarsit a deschis ochii si a vazut monstrul care esti in realitate...

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:45
De la: anonimous, la data 2009-09-20 12:26:29nu lovitu a fost motivul principal despartirii am mai ziso mai sus dar nu a-ti citit ... in fine... nu mai conteaza acum. asa e intr-o despartire... cel putin o persoana trebuie sa sufere... poate ca e mai bine asa.. asa a fost sa fie.. nu va mai dati cu parerea aici doar asa ca sa postati si voi un mesaj ca nu aveti ce face.. cititi si ganditi-va inainte sa scrieti ceva... si nu va mai dati perfecti... ca toti gresim in viata... mi-a fost de ajuns ce mesaje am primit de la voi... pot spune ca este un subiect inchis. va multumesc


ah nu, evident ca nu lovitul a fost motivul principal pt care nu mai sunteti impreuna ci faptul ca tu i-ai facut toate poftele si acum e nerecunoscatoare si dupa 4 ani de relatie nu mia vrea sa iti dea nici o sansa, .... sau faptul ca i-ai vorbit urat ..tot in aia 4 ani de relatie , si acum ea s-a saturat si nu mai vrea sa fie cu tine.... bla bla bla...
cum am mai spus, esti doar patetic.

dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:53
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-19 03:15:52
De la: Dor_a, la data 2009-09-12 12:24:29Hai ca esti amuzant fara sa vrei, zau!
"Vrei sa-i arati ca esti acelasi baiat"?
Care? Ala care o lovea? Da' stiu ca o s-o convingi sa se intoarca.
Eu zic ca cel mai indicat pentru voi doi e sa mergeti mai departe, cu invataturile de rigoare.



Domnisoara,un baiat,ma iau exemplu' pe mine,care nu s-a atins de nici-o fata pana acum,si crede-ma,motive au fost,nu am facut-o !
Gandeste-te la baiatul asta,ce a trebuit sa-i faca ea lui !


Incearca sa gandesti cateva secunde in plus,inainte sa critici.


Un baiat,nu da niciodata intr-o fata fara motiv !



Sa mori tu?!?!?! (stiu ca e limbaj neadecvat, dar nu ma pot abtine!!)
da tu ai stat putin sa te gandesti ca poate mai sunt si unii fara creier sau nesimtiti sau nu le pasa sau etccccccccc sau beti!! ....care dau in femei?! ...am si eu amici care mi au zis ca au dat in prietenele lor ....asa ca mai gandeste-te tu!
an_dra_da_k
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:37
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-19 15:49:25
Numai poti iubi ? Este absolut ok,incearca o fata,doua,si cand vei vedea ce usor iti este sa te debarasezi de ele,chiar vei fi incantat de idee.


Permite-mi sa spun ca tu ai o problema! .....MARE!!...Succes in rezolvarea ei
an_dra_da_k
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:42
nu cred De_Nereprosat are vreo problema. probabil s-a pus in locul meu sau probabil a trecut si el prin ce am trecut eu... voi fetele nu stiti decat sa criticati ... atat... e normal... asa sunteti voi... UITATI TOT CE A FOST FRUMOS SI VA GANDITI NUMAI LA RAU... in fine... Vad ca nici nu cititi cu atentie si va dati cu parerea :) si apropo nu sunt un baiat violent nici verbal si nici fizic nu beau... nu fumez... nu ma dorghez... dar asta nu inseamna ca nu ma mai enervez si eu ... ( ca orice om ). nu mai comentati aiurea ca deja o dati in FANTA . nu va mai dati dure ca nu impresionati cu nimic :) . Si eu sunt contra celor care sunt violenti si care vorbesc urat cu o femeie dar la mine a fost la nervi...SI ATAT !!! Toata lumea vorbeste urat cand se enerveaza... Si nu ma comparati cu toti betivii . Chiar daca am multe defecte pot sa spun ca sunt cu capul pe umeri... Am terminat un liceu, o facultate de stat, acum sunt in anul -2- la o alta facultate si mai am si un servici bunicel... Mai sunt si dragut :))) Hai ca m-am laudat destul va astept pe voi acum : > Incerc sa mai destind un pic atmosfera asta romantico-tragic-comica :((
anonimous
Postat pe 21 Septembrie 2009 17:15
De la: an_dra_da_k, la data 2009-09-20 22:42:24
De la: De_Nereprosat, la data 2009-09-19 15:49:25
Numai poti iubi ? Este absolut ok,incearca o fata,doua,si cand vei vedea ce usor iti este sa te debarasezi de ele,chiar vei fi incantat de idee.


Permite-mi sa spun ca tu ai o problema! .....MARE!!...Succes in rezolvarea ei

Mie mi-a placut la nebunie faza cu debarasatul...tipul e dus rau daca asa gandeste despre femei...acum daca l-a dezamagit una ,toate sunt niste gunoaie in viziunea lui,de care te poti debarasa foarte usor...bleah ba chiar devii incantat
wanda_love_you
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:14
nu e dus.. gandeste altfel.. oricum nu pot sa fac asta.. ca nu sunt genul ala de baiat care sa isi bata joc de o fata.... pun suflet de fiecare data... si ..imi cam pare rau... ca ma supar ca prostu din orice.. :)
anonimous
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:20
De la: anonimous, la data 2009-09-22 15:20:08nu e dus.. gandeste altfel.. oricum nu pot sa fac asta.. ca nu sunt genul ala de baiat care sa isi bata joc de o fata.... pun suflet de fiecare data... si ..imi cam pare rau... ca ma supar ca prostu din orice.. :)

Ce sa spun...ma bucur ca mai sunt baieti ca nu pot sa faca ce te-a sfatuit amicul...ideea e ca suntem oameni,nu obiecte de care sa te debarasezi.Gresim si noi,si voi,in egala masura...Revenind la sentimente mai bune,chiar iti doresc sa-ti revii complet,si un punct in minus pt.ea ca ai spus ca ti-a vb urat la telefon,cand te-ai rugat de ea sa va intalniti...asa ceva nu se face...
wanda_love_you
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:27
iti multumesc wanda_love_you. eu inca mai sper ca o sa fiu candva cu ea din nou impreuna :) poate ma mint singur.... dar ... asa e cand iubesti... timpul le rezolva pe toate.
anonimous
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:57
De la: anonimous, la data 2009-09-21 17:15:21nu cred De_Nereprosat are vreo problema. probabil s-a pus in locul meu sau probabil a trecut si el prin ce am trecut eu... voi fetele nu stiti decat sa criticati ... atat... e normal... asa sunteti voi... UITATI TOT CE A FOST FRUMOS SI VA GANDITI NUMAI LA RAU... in fine... Vad ca nici nu cititi cu atentie si va dati cu parerea :) si apropo nu sunt un baiat violent nici verbal si nici fizic nu beau... nu fumez... nu ma dorghez... dar asta nu inseamna ca nu ma mai enervez si eu ... ( ca orice om ). nu mai comentati aiurea ca deja o dati in FANTA . nu va mai dati dure ca nu impresionati cu nimic :) . Si eu sunt contra celor care sunt violenti si care vorbesc urat cu o femeie dar la mine a fost la nervi...SI ATAT !!! Toata lumea vorbeste urat cand se enerveaza... Si nu ma comparati cu toti betivii . Chiar daca am multe defecte pot sa spun ca sunt cu capul pe umeri... Am terminat un liceu, o facultate de stat, acum sunt in anul -2- la o alta facultate si mai am si un servici bunicel... Mai sunt si dragut :))) Hai ca m-am laudat destul va astept pe voi acum : > Incerc sa mai destind un pic atmosfera asta romantico-tragic-comica :((


reciteste ce anume ai scris , de cateva ori si pe urma realizaeaza ca nu esti cu nimic mai bun decat un betiv care loveste o femeie ,din cauza bauturii , nu est cu nimic mai diferit decat un barbat violent care loveste o femeie pt ca are nervi, nu esti cu nimic mai bun decat un drogat care isi bate prietenapt dozaunica... etc etc etc, intotdeauna exista o motivatie...si cel mia tragic este ca motivatiile nu stau in picioare ..... si ca femeile sfarsesc prin a fii lovite si batute pt ca diversi indivizi s-au suparat.... de parca ei nu injura si nu vorbesc urat la nervi.... dar Doamne fereste ca nu cumva femeia sa ridice mana la ei ca e mare bai...
cah....
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2009 18:49
Anonymus prietene esti barbat sunt barbat, iubesti si eu iubesc. Dar poblema e alta, eu unu inca sunt inca intr-o relatie de 5 ani, iar in acesti 5 ani mi le-a facut pe toate in afara de inselat, dar nu si-a luat o palma de la mine. Recunosc sunt o persoana care sta foarte prost cu nervi si o fire destul de violenta, dar nu cu persoanele dragi si mai ales nu cu persoana iubita.Eu unu cand sunt nervos( adik ma enerveaza, etc) mai trag cate un pumn intr-o usa, perete, nu conteaza, orice. Am 3 fracturi la mana dreapta si una la stanga, asta e asa sunt eu cum am mai zis sunt o fire exploziva care se controleaza destul de greu, dar nu am atins-o nici macar cu un deget. Probabil motivul e lesne de inteles, daca ii dau o palma la nervi o dezmembrez, am 4 ani jumate de box si ceva judo (desigur nerelevant ce sporturi practic) dar prin simplul fapt ca sunt barbat nu se poate compara FORTA.
In cazul tau, relatia ta sincer sa-ti spun nu cred ca mai are vreo sansa si asta nu pentru ca ai lovit-o, nu pentru ca i-ai vorbit urat sau cine stie ce i-ai mai facut. Nu are nici o legatura, presupun k multi au trecut prin anii de facultate, gandeste la distractii, iesiri, destrabalare, etc. Acum a inceput sa vada cum e viata, cum se poate distra si fara tine si a realizat ca poate si fara tine. Era un copil, acum e femeie care vrea sa experimenteze, sa se distreze fara sa dea raportu nimanui.
Gandeste-te k probabil si-a gasit pe altu care poate ii arata viata altfel decat i-ai aratat-o tu.

Ce pot sa-ti zic decat multa bafta (daca mai ai vreo sansa, si chiar sunt curios),daca nu asta e trebuie sa-ti gasesti alta dar cu mare grija sa nu mai repeti inca o dat greselile facute.


Succes!!!
keracunan_hati
Postat pe 25 Septembrie 2009 04:03
in general femeile nu vor neaparat sa se distreze, vor sa fie alaturi de un barbat care sa le iubeasca sa le respecte, sa le protejeze, si mai ales sa le iubeasca
yumy
Postat pe 25 Septembrie 2009 07:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sall' din nou 18 De la: frenchiegirl 11 Aprilie 2011 12:49
Buna fetelor 20 De la: kudika_960579 25 August 2014 19:29
M-a parasit din vina mea, dupa 3 ani, cum o pot aduce inapoi? Pentru ca este cu un alt baiat. 48 De la: denis_3d25 10 Septembrie 2011 01:39
cum sa trec peste durerea din suflet????? 18 De la: Just_M3_bv 16 Mai 2009 23:55
El s-au parintii mei:( 30 De la: steffy91 11 Decembrie 2011 18:06