Setari Cookie-uri

am comis-o din nou!:|

ce poveste de 15 ani....trebuia sa-si dea seama k n-ai fost atenta....nu mai insista...doar zambeste-i, priveste-l frumos..si vei vedea k el va veni la tine in cele din urma ...
ony_coolgirl_yahoo_com
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:31
sunt momente in viata in care chiar nu sti ce sa faci,dar sfatul meu e sa nu regreti nimic. daca regreti at sentimentul de vinovatie te v-a urmarii,o sa-ti pierzi increderea in tine. consider-o o greseala care nu cred ca a avut o consecinta drastica. e doar un baiat care candva nici el nu stia ce sa fac. vb pe mess dar nu vb la scoala, ti-ai pus intrebarea de ce? era si el confuz. cum de altfel ai fost si u. toti avem astfel de momente.dak nu vrea sa vb ca sa lamuriti situatia inseamna ca nu merita. numai prin comunicre poti ajunge unde-ti doresti in viata.
larisuka
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:39
auzi, dar ia pune o poza cu el. e cocalar?
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:45
Nu ma intelege gresit , poate cand o sa ai mai multa maturitate in gandire ai sa-ti dai seama despre ce vorbesc , sincer acum astepti sa vina catre tine idei salvatoare , sfaturi cum sa faci sa fie totul mai usor , mai simplu. Multe persoane gandesc diferit , au o alta abordare , caracterul fiecaruia este unic .
Sunt sigur k nu vei putea pune in aplicare ceea ce ti-a spus ''EnChAnTrEsS'', poti sa-mi lasi inapoi un msj maine si sa-mi spui cum a decurs , sunt sigur de asta 100% .
Esti cu adevarat timida , asa era si fata de care ziceam si eu , adik e ink si acum , ceea cu care am avut o experienta de felul asta .Succes;)
UltraCharger
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:57
De la: UltraCharger, la data 2009-09-20 18:57:44Nu ma intelege gresit , poate cand o sa ai mai multa maturitate in gandire ai sa-ti dai seama despre ce vorbesc , sincer acum astepti sa vina catre tine idei salvatoare , sfaturi cum sa faci sa fie totul mai usor , mai simplu. Multe persoane gandesc diferit , au o alta abordare , caracterul fiecaruia este unic .
Sunt sigur k nu vei putea pune in aplicare ceea ce ti-a spus ''EnChAnTrEsS'', poti sa-mi lasi inapoi un msj maine si sa-mi spui cum a decurs , sunt sigur de asta 100% .
Esti cu adevarat timida , asa era si fata de care ziceam si eu , adik e ink si acum , ceea cu care am avut o experienta de felul asta .Succes;)


Imi cer scuze , era vorba despre ce a spus ''moriokasan''* , si eu am pus numele tau:P
UltraCharger
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:04
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-20 17:45:08auzi, dar ia pune o poza cu el. e cocalar?



nu..chiar nu e cocvalar..am mentionat ca e un baiat deosebit...canta la chitara...este inscris in trupa de teatru a scolii...el isi spune puncker:-@
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:05
ce misto !!!!
Diavolyta_
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:07
Naspaaaaa !!!
machiajtatuaj
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:24
stai linistita o sa-i treac mai lasa-l cateva zille j pe urma vorbiti fata-n fata...o sa fie bn...succes!
butterfli
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:47
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-20 19:05:23
nu..chiar nu e cocvalar..am mentionat ca e un baiat deosebit...canta la chitara...este inscris in trupa de teatru a scolii...el isi spune puncker:-@

ohhh e meloman....sa iti faca o serenada sau serenata cum naiba s-o zice aaa, deci e si dasta artist....joaca teatru cu tine, acum ne-am lamurit
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:52
Stiu cum e,si eu sunt prietena foarte buna cu un tip din liceul meu si vorbim non stop,ne sunam,prin mesaje si tot asa si.. la lic el e de dimineata,eu dupa-amiaza.. e cam nasoala treaba asta ca nu ne vedem prea des,decat in afara liceului in weekend,dar nu mereu.. si..ultima data cand ne-am vazut am fost la film si am avut unele momente "intime" sa zicem..dar nu chiar.. oricum mie imi cam place de el si nu l-as refuza daca mi-ar cere o relatie serioasa... deocamdata nimic..mai ales ca fostul meu prieten mi-a blocat caile spunandu-mi ca ma iubeste si.. acum sunt extrem de nehotarata nestiind ce sa fac..

dar cred ca trebuie sa-i spui sa nu se poarte ca un copil,sa aveti o discutie serioasa..si sa va lamuriti daca aveti vreun viitor impreuna :-??

xoxo
Pearl23
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:13
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-20 19:52:21
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-20 19:05:23
nu..chiar nu e cocvalar..am mentionat ca e un baiat deosebit...canta la chitara...este inscris in trupa de teatru a scolii...el isi spune puncker:-@

ohhh e meloman....sa iti faca o serenada sau serenata cum naiba s-o zice aaa, deci e si dasta artist....joaca teatru cu tine, acum ne-am lamurit



sau o sa se catere pe balcon....e un actor tare prost crede-ma...si incapatanat...pana la doamne doamne si-napoi...
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:26
dragilor.....maine e momentul...deabia astept sa vad cum reactioneaza si ce va spune...si daca va vrea sa-mi vorbeasca...:-S...
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:28
da cu siguranta l-ai lovit in orgoliul propriu si de aia se comporta asa si eu am patit ceva cam asemanator dar m-am facut indiferenta si am inceput sa ma comport ca si cum n il cunoasteam i-a luat cva timp sa ii treaca dar niciodata o femeie n trebuie sa se roage de un barbat sau sa fie la picioarele lui .Si dak n mai vb k tn lasa-l in pace probabil ca se crede cne stie cne dak vine la tn sa discute cu tn e ok si dak n verifica dak ii place d tn sau doar se joaca sunt si dn astia care se prefac ingeri dar sunt dn aia k cornite.Sper ca in cazul tau sa n fie Aparentele INSEALA.Mult succes.
serene
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:59
Incearca sa il iei prin surprindere si sa ii intorci gestul asa cum a facut el, vezi cum reactioneaza.

cristina_vlaicu
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:07
MAI FETITA....era normal sa reactionezi asa cum ai facut-o. te-a surprins si nu ca nu ai fi dorit asta dar pentru tine a fost de parca el se dadea mare in fata colegilor,iar tu l-ai respins. in definitiv pe tema asta ar trebui sa mergi. faptul ca e suparat nu e mare lucru,nu trebuia sa-i ceri iertare deloc,ci din contra sa fii suparata tu. pentru ca nu se tabara asa pe o fata....dar voi nu mai stiti ce-i normal, insa instinctiv ai reactionat mai normal decit ai fi facut-o dupa mintea ta.e firesc sa doresti sa te sarute sau pupe tot una, dar nu de parca ar da examen in fata prietenilor.
kica
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:16
De la: kica, la data 2009-09-20 22:16:11MAI FETITA....era normal sa reactionezi asa cum ai facut-o. te-a surprins si nu ca nu ai fi dorit asta dar pentru tine a fost de parca el se dadea mare in fata colegilor,iar tu l-ai respins. in definitiv pe tema asta ar trebui sa mergi. faptul ca e suparat nu e mare lucru,nu trebuia sa-i ceri iertare deloc,ci din contra sa fii suparata tu. pentru ca nu se tabara asa pe o fata....dar voi nu mai stiti ce-i normal, insa instinctiv ai reactionat mai normal decit ai fi facut-o dupa mintea ta.e firesc sa doresti sa te sarute sau pupe tot una, dar nu de parca ar da examen in fata prietenilor.

cel mai bine spus!
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:25
am si eu un prieten din liceu caruia ii spun absolut tot.si el mie. si ne-am certat de multe ori.... ne-am placut , nu ne-am mai placut.... la banchet am stat toata seara impreuna dupa care el s-a comportat de parca nimic nu s-ar fi intamplat.... cand unul vreoia sa fie cu celalalt celalalt nu vroia si tot asa. stii la ce concluzie am ajuns? ca e cel mai bine sa fim preteni. si acum sunt in anul 2 de faculta si ma inteleg extraordinar cu el. chiar imi este cel mai bun prieten.
crede-am daca e sa tina la tine ca la o amica nu o sa renunte la prietenia asta. daca isi doreste sa fie cu tine o sa mai incerce.
o prietenie nu se termina atat de usor daca e cu adevarat prietenie
claudia_sturzu
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:26
stai linistita..si eu am trecut prin aceeasi chestie..vorbeam cu un tip pe mess..si dupa cateva luni,la initiativa lui am iesit in oras..ne-am plimbat,am vorbit,iar apoi el m-a sarutat..atunci l-am oprit si i-am zis ca nu sunt pregatita pt asta..nu a mai vorbit cu mine decat asa"buna..ce faci?" si cam atat..toata asta a durat cam 3 luni...timp in care el a cunoscut alta fata..peste aceste 3 luni a fost ziua lui..si din politete i-am zis "La multi ani!" se pare ca gestul meu a contat f mult..si se pare ca nu ma uitase caci a parasit-o pe acea fata si noi ne-am impacat si am ramas impreuna..deci daca tipul intr-adevar de place..nu va renunta asa usor la tine! sunt aproape sigura ca dupa ceva timp veti redeveni la fel de prieteni ca inainte..si va incerca din nou sa fie cu tine..mult succes si nu-ti face griji!
Ralucuza
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:08
Draga mea copilita dulce si naiva
Oricare ar fi deznodamantul acestei intamplari, fii fericita ca ai trait-o, ca ai avut parte de fluturasii iubirii, ca ai lasat sa cada primele lacrimi amare , ca ai simtit gustul disperarii si totusi, scriind aici si povestindu-ne noua despre inimioara ta, ai inceput sa te simti mai bine, ai inceput sa vezi o posibila rezolvare. Noi suntem alaturi de tine. Chiar daca unii mai au si comentarii intepatoare, sunt sigura ca nu o fac din rautate (noi astia mai mari am descoperit si alte fete ale iubirii ). Te pup dulce si iti tin pumnii ! Go, go, go !
crengutza_crengu
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:18
De la: crengutza_crengu, la data 2009-09-21 00:18:25Draga mea copilita dulce si naiva
Oricare ar fi deznodamantul acestei intamplari, fii fericita ca ai trait-o, ca ai avut parte de fluturasii iubirii, ca ai lasat sa cada primele lacrimi amare , ca ai simtit gustul disperarii si totusi, scriind aici si povestindu-ne noua despre inimioara ta, ai inceput sa te simti mai bine, ai inceput sa vezi o posibila rezolvare. Noi suntem alaturi de tine. Chiar daca unii mai au si comentarii intepatoare, sunt sigura ca nu o fac din rautate (noi astia mai mari am descoperit si alte fete ale iubirii ). Te pup dulce si iti tin pumnii ! Go, go, go !


esti comica rau ....se vede ca ai CITIT ce a scris fata....FLUTURASII IUBIRII, AUZI LA EA=))))))))) ma prapadesc d ras

an_dra_da_k
Postat pe 21 Septembrie 2009 00:30
buna
are dreptate ralucuza dak intr-adevar te vrea se va ivi un moment in care sa va impacati, nu-l lasa sa vada ca tii prea mult la el ca i se urca la cap si profita(vb din experienta). e drept ca va trebui sa mai astepti ca timpul sa treaca si sa mai linisteasca apele, dar iti zic ceva nu te mai scuza , pentru ca cine se scuza se acuza. iti urez bafta si mult noroc gagico sper sa fie bine
_yvy
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:13
Draga mea, cea mai buna arma e indiferenta.Fa un exercitiu de vointa si nu-l baga in seama vreo 2 saptamani.O sa-ti manance din palme, apoi.Succes.
kudika23
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:16
trebuie sa recunosc ca ai avut o reactie destul de ciudata dar am trecut si u o data prin asa ceva.cepoti sa faci acum e sa-ti ceri scuze la el de fata cu acei prieteni pt ca el sa capete din nou incredere in tine si sa scape probabil de glumele proaste ale prietenilor lui.e destul de ciudat sa patesti asa ceva si m ai ales de fata cu prietenii tai.l ai jignit rau.
aditza22
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:38
buna! am urmarit discutia asta a voastra!stai linistita ii va trece ce nu as da sa mai am 16 ani sa mi se intample chestii din astea! am trecut si eu prin asta si crede-ma oricat de orgolios ar fi ii va trece...desi ai cam gresit facand acest lucru in fata prietenilor lui! good luck
justsingle
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:39
DACA TE PLACE SI TE VREA O SA TE CAUTE EL !
SUFICIENT CA TI-AI CERUT SCUZE !

DENUTZA
Postat pe 21 Septembrie 2009 12:56
am vrut astazi ss vorbesc cu el..dar m-a oprit ceva:-??....el nu m-a salutat..a fost ca si cum nu ne-am fi cunoscut...desi l-am surprins de cateva ori uitandu-se la mine....dupa cum am mai spus am rupt acea relatie vortuala...ma gandesc sa las apele sa se linisteasca macar o saptamana...iar apoi...poate intru in vorba cu el...:P...
EnChAnTrEsS
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:46
virtuala*...scuze....si nu vreau neaparat sa fiu cu el...oricum ar fi aiurea...insa mie imi lipsesc conversatiile...
EnChAnTrEsS
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:48
Timpul le rezolva pe toate!
kudika017520
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:54
Sincer , crede-ma k nu am nimik impotriva ta , dar din cate imi dau eu seama nu ai prea multi prieteni dak tu simti k iti lipsesc conversatiile , el te facea sa te simti speciala prin cuvintele cu care ti se adresa tie si altele , iti descoperea o noua lume , pe care trebuie sa o descoperi de una singura .
Sfatul meu : iesi mai mult pe afara cu prietenii , prietenele , dak nu cu colegele , la o discoteca , rupe timiditatea aia , as putea spune timiditate stupida caci altcumva nu vei reusii sa=ti traiesti viata intr-un mod placut , si apropo , dai pace la baiatu ala , dak vei reusii sa fii ''mai de lume'' , vor venii si alti baieti pe unda , vei vedea .
Good luck;)
UltraCharger
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am aflat ca este insurat si l-am parasit.... 52 De la: Camelia_08 3 Februarie 2012 11:47
Are iubita! 28 De la: kudika_993567 12 Februarie 2016 12:34
Vaca gestanta sau.... de ce catalogam ? 116 De la: life_coaching 29 Aprilie 2013 20:05
Cum te descurci cu o iubire imposibila?? 25 De la: contesina 1 Aprilie 2011 09:56
buna tuturor 5 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 20:05