Setari Cookie-uri

am comis-o din nou!:|

De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-20 11:36:42omidutu, daca tu asta ai inteles din postul meu, inseamna ca ai mai putin de 15 ani :) am zis eu sa nu se indragosteasca? dar pare atat de disperata, ca a fost in stare sa isi scrie 'povestioara' pe un forum ;)) a fost doar o gluma, in sensu ca mai incolo o sa dea de alte griji si chestia asta care i s-a intamplat este un 'nimic'.
PS: nu am nascut-o eu ca sa stiu cati ani are, asa a scris ea la profil :)


Hm... pe mine una m-au invatat parintii sa-mi traiesc viata in orice moment si sa-mi rezolv orice problema grija oricat de mica ar fi ea ...asa ca nu conteaza daca are 15 ani ... e si normal ca tie adult sa ti se para ca e o porcarie pt ce isi face ea griji da ea nu-i adult ii un adolescent si fiecare varsta isi are grijile ei... asa ca la momentu respectiv nu conteaza viitoru si ce te asteapta conteaza doar prezentu...:P
deezy
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:56
Citind mesajul tau mi-a adus aminte de ceva , o intamplare asemanatoare , ce mi s-a intamplat si mie , si in proportie de 90% se aseamana .
Acum sa-ti spun cum sta treaba , in primul rand esti ink la o gandire de pustoaica de 16 ani , pe langa asta ink nu te cunosti indeajuns de bine , 3 la mana , ai si o mandrie prea exagerata , s-ar putea spune fitze , dar asta si din cauza varstei , e ceva normal la tineretul din ziua de astazi , nu te considera mai speciala decat altele k nu esti , 4 la mana nu mai incerca sa vb pe mess cu el caci o vei da in bara din nou , si de data asta mai nasol k niciodata .Daca vrei sa rezolvi ceva cu el , o impacare , prietenie , sau mai stiu eu ce pe viitor , incearca sa vb fata in fata cu el , iar dak nu stii ce sa-i spui inseamna k mai ai de lucru la capitolul iubire si ar mai trebuii sa astepti .
Tot ceea ce pot sa-ti spun e k sunt mici sanse sa te impaci cu el , si chiar dak vei reusii nu va ma fii legatura dintre voi 2 niciodata la fel .
Sfatul meu , nu mai trata pe viitor baietii asa de superficial , ii poti ranii destul de tare si profund iar chestiile astea nu se uita de pe o zi pe alta .
Succes ;)
UltraCharger
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:02
De la: UltraCharger, la data 2009-09-20 13:02:39Citind mesajul tau mi-a adus aminte de ceva , o intamplare asemanatoare , ce mi s-a intamplat si mie , si in proportie de 90% se aseamana .
Acum sa-ti spun cum sta treaba , in primul rand esti ink la o gandire de pustoaica de 16 ani , pe langa asta ink nu te cunosti indeajuns de bine , 3 la mana , ai si o mandrie prea exagerata , s-ar putea spune fitze , dar asta si din cauza varstei , e ceva normal la tineretul din ziua de astazi , nu te considera mai speciala decat altele k nu esti , 4 la mana nu mai incerca sa vb pe mess cu el caci o vei da in bara din nou , si de data asta mai nasol k niciodata .Daca vrei sa rezolvi ceva cu el , o impacare , prietenie , sau mai stiu eu ce pe viitor , incearca sa vb fata in fata cu el , iar dak nu stii ce sa-i spui inseamna k mai ai de lucru la capitolul iubire si ar mai trebuii sa astepti .
Tot ceea ce pot sa-ti spun e k sunt mici sanse sa te impaci cu el , si chiar dak vei reusii nu va ma fii legatura dintre voi 2 niciodata la fel .
Sfatul meu , nu mai trata pe viitor baietii asa de superficial , ii poti ranii destul de tare si profund iar chestiile astea nu se uita de pe o zi pe alta .
Succes ;)



aici nu este vorba de mandrie...nu din mandrie nu m-am oprit...ci pentru ca nu am putut:-S...sunt destul de timida...si imi parea un necunoscut...nu sunt obisnuita cu el in realitate...nici macar nu mi se pare atat de grav...si o fapta de neiertat...pana la urma eu totusi sper sa-i treaca..si sa fie doar o etapa care ajuta la consolidarea relatiei de prietenie...
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:18
De la: moriokasan, la data 2009-09-20 10:42:59 Mmm... high-school love story... coool!!! poveste complicata ... Hm. Cred ca tu o faci sa fie complicata. altfel lasai baiatul sa te pupe chiar daca aveati public. Il lasai sa te pupe si apoi ii sopteai discret la ureche "Sper ca asta a fos joc de glezna. ma astept sa fii mai convingator cand n-avem ochi nepoftiti." Dar pentru asta se cere curaj. Si se pare ca nu-l ai. TU ai ales sa-l ignori iar el normal ca s-a suparat, baietii sunt mult mai mici decat fetele ca initiativa si tupeu. Daca joci asa, musai sa mergi pana la capat daca iti pasa de specia aceea interesanta de mascul. A facut el primul pas, tu ai ales sa-l ignori dar daca s-a suparat,recupereza rapid,nu lasa timpul sa treaca. Fii bestie pana la capat:) Joaca-te cu el! Fii frumoasa, fii sexy, si nu veni la el cu coada-ntre picioare.
1. a incercat sa te pupe - te place!
2.ti-ai permis sa-l ignori, in subconstient esti sigura ca esti pe teritoriu castigator
3.Nu bate in retragere, nu te plange. Ataca! fii o bestie invingatoare


multumesc pentru incurajare...am de gand sa pun in aplicare...:-"
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:22
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-17 14:24:38toata poveste e destul de complicata:-s...am cunoscut un baiat din liceul meu...cu timpul vorbind pe mess am devenit prieteni buni...ne spuneam totul...in realitate ins a ne salutam doar...ne-am intalnit o singura data inafara scolii..din initiativa lui...a trecut ceva timp de atunci...am ramas prieteni buni...insa in urma cu cateva zile am facut cea mai mare tampenie posibila...ne-am intalnit la scoala...si el a vrut sa ma pupe...pe fata...iar eu...nu m-am oprit nici sa-l salut...m-a pupat pe fata iar eu m-am facut ca nu-l vad...mai rau e ca erau si ceva prieteni cu el..asa ca va puteti da seama cat de aiureaa fost....nu stiu ce am patit sincer...nu stiu de ce am reactionat asa:-S...cert e ca acum el este suparat pe mine..nu vrea sa mai vorbim...nu stiu ce sa zic...sau ce sa fac..mi-am cerut scuze ..insa nimic...spune ca n-o sa-i treaca ...intre timp am inceput sa-l plac....cand eram atat de aproape...am dat cu bata-n balta:|...ce pot sa faca cum?



cati anisori ai???asta e strategic,e un simplu joc,se razbuna,fii un pic indiferenta,sau can vb cu el arunca'i sageti si ai sa vezi cum o sa te doreasca:d
zana_adda
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:29
De la: zana_adda, la data 2009-09-20 13:29:27
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-17 14:24:38toata poveste e destul de complicata:-s...am cunoscut un baiat din liceul meu...cu timpul vorbind pe mess am devenit prieteni buni...ne spuneam totul...in realitate ins a ne salutam doar...ne-am intalnit o singura data inafara scolii..din initiativa lui...a trecut ceva timp de atunci...am ramas prieteni buni...insa in urma cu cateva zile am facut cea mai mare tampenie posibila...ne-am intalnit la scoala...si el a vrut sa ma pupe...pe fata...iar eu...nu m-am oprit nici sa-l salut...m-a pupat pe fata iar eu m-am facut ca nu-l vad...mai rau e ca erau si ceva prieteni cu el..asa ca va puteti da seama cat de aiureaa fost....nu stiu ce am patit sincer...nu stiu de ce am reactionat asa:-S...cert e ca acum el este suparat pe mine..nu vrea sa mai vorbim...nu stiu ce sa zic...sau ce sa fac..mi-am cerut scuze ..insa nimic...spune ca n-o sa-i treaca ...intre timp am inceput sa-l plac....cand eram atat de aproape...am dat cu bata-n balta:|...ce pot sa faca cum?



cati anisori ai???asta e strategic,e un simplu joc,se razbuna,fii un pic indiferenta,sau can vb cu el arunca'i sageti si ai sa vezi cum o sa te doreasca:d


16...peste o saptamana...in plina adolescenta:))....daca raman indiferenta o sa-l pierd...nu neaparat ca iubit...(pentru ca nici macar nu cred ca-mi place atat de mult)....ci ca prieten...e chiar o persoana deosebita...si nu as vrea sa se termine asa
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:34
pur si simplu data viitoare knd o sa te mai intalnesti cu el la scoala, abordeaza-l u, eventual intorcandu-i gestul.dar sa ai grija sa fie cu prietenii de fatza :)
andreeababy
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:39

Pai eu cred ca cel mai bine ar fii sa discuti cu el fata in fata.Il opresti il iei de mana si mergeti sa discutati... pentru ca pe messenger e mult mai simplu decat fata in fata.Parerea mea
333_ro_xy
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:48
du-te la el s nu il saruta pe obraz...saruta-l pasional , pe gura, un french kiss si vezi cum reactioneaza....
eu asa as proceda, dupa carei-as spune ce simt ptr el.
LoveParade
Postat pe 20 Septembrie 2009 13:57
nu conteaza ce vrea el conteaza ce vrei tu . hihi . du`te tu la el si fa ce a facut si el . numa` ca sa fie pe gurita:)) sau ii dai un hug in fata prietenilor lui. sa ii arati ca iti pare rau si ca il placi merge faza :)) crede`ma . pupici si bafta
KiwiEu
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:02
Cred ca te place dar acum vrea sa te testeze sa vada daca sentimentele tale sunt serioase sau numai o joaca.....Propune-i o relatie serioasa si de lunga durata si daca iese pasenta treci la actiuni de profunzime
taipan_38
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:04
De la: taipan_38, la data 2009-09-20 14:04:15Cred ca te place dar acum vrea sa te testeze sa vada daca sentimentele tale sunt serioase sau numai o joaca.....Propune-i o relatie serioasa si de lunga durata si daca iese pasenta treci la actiuni de profunzime :sml-happy0144


....relatie serioasa?se sperie saracul de nu stie unde sa mai fuga de mine..are doar 17 ani...nu cred ca vrea asa ceva
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:22
I-ai cam dat peste nas. S-a simtit super aiurea.Era cu prieteni.I-ai ranit orgoliul.Data viitoare cand va intalniti(intamplator sau nu) pupa'l si tu "pe fata" . Daca o sa reactioneze la fel,inseamna ca sunteti chit...daca nu inseamna ca i-a tracut. . Good Luck.
ayyryynn
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:32
De la: deezy, la data 2009-09-20 12:56:48
Hm... pe mine una m-au invatat parintii sa-mi traiesc viata in orice moment si sa-mi rezolv orice problema grija oricat de mica ar fi ea ...asa ca nu conteaza daca are 15 ani ... e si normal ca tie adult sa ti se para ca e o porcarie pt ce isi face ea griji da ea nu-i adult ii un adolescent si fiecare varsta isi are grijile ei... asa ca la momentu respectiv nu conteaza viitoru si ce te asteapta conteaza doar prezentu...:P

aici nu este vorba ca sunt eu adult si ea adolescent....daca citeai toate mesajele ei, vedeai ca pana si ea considera asta o 'problema' a varstei la care se afla. cu alte cuvinte constientizeaza cele spuse de mn si totusi continua sa isi faca prob....cum vine asta? apropo daca pt cineva nu conteaza viitoru', inseamna ca pers respectiva nu prea are viitor :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:48
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-09-20 14:48:28
De la: deezy, la data 2009-09-20 12:56:48
Hm... pe mine una m-au invatat parintii sa-mi traiesc viata in orice moment si sa-mi rezolv orice problema grija oricat de mica ar fi ea ...asa ca nu conteaza daca are 15 ani ... e si normal ca tie adult sa ti se para ca e o porcarie pt ce isi face ea griji da ea nu-i adult ii un adolescent si fiecare varsta isi are grijile ei... asa ca la momentu respectiv nu conteaza viitoru si ce te asteapta conteaza doar prezentu...:P

aici nu este vorba ca sunt eu adult si ea adolescent....daca citeai toate mesajele ei, vedeai ca pana si ea considera asta o 'problema' a varstei la care se afla. cu alte cuvinte constientizeaza cele spuse de mn si totusi continua sa isi faca prob....cum vine asta? apropo daca pt cineva nu conteaza viitoru', inseamna ca pers respectiva nu prea are viitor :)


continu-i sa-mi fac probleme pentru ca nu pot controla sentimentele...:|....nu sunt robot...si da e important viitorul...dar daca traiesti si in trecut si iti faci griji pentru viitor...atunci ce faci cu prezentul?...e bine sa existe un echilibru intre toate...in fine...oricum ma tu consideri un copil....:-j...fiecare isi traieste viata asa cum vrea
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 14:56
aa..si...ascultati asta daca vreti...http://www.youtube.com/watch?v=vxDFtFGUYag...:X....acum mi-am amintit de melodie..stiu ca nu are legatura cu topicul dar e asa de frumoasa:X
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:01
punete in locul lui un minut macar si dc chiar tii la el cauta-l si invata sa iubesti ca nu stii ;lasate in voia sortii si ce are sa se intimple se va intimpla mai devreme sau mai tirziu
danuntu_06
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:16
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-20 15:01:53aa..si...ascultati asta daca vreti...http://www.youtube.com/watch?v=vxDFtFGUYag...:X....acum mi-am amintit de melodie..stiu ca nu are legatura cu topicul dar e asa de frumoasa:X


buna,

ops...de ce spui ca am comis-o dinnou...?....pt ca de aici rezulta si problema ta...draga mea,tu cred ca ai o problema din punct de vedere comportamental..si asta se poate rezolva numai daca ai ambitia de a trece peste acest aspect,este adevarat ca fiecare om reactioneaza diferit in ceea ce priveste relatiile cu cei din jur,iar tu spui ca recidivezi...??deci incerca ca tu sa te schimbi si pe urma vei vedea ca si cei din jurul tau vor fi asa cum iti doresti tu..ok...nu este suficient ca tu sa-ti ceri scuze,ci trebuie sa-ti repari greselile pe care le-ai facut in trecut,facand un lucru ff simplu nerepetandu-le asa vei vedea ca totul se va schimba in bine..si nu vei mai avea de ce sa-ti faci griji..ok..
vio_miha66
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:20
De la: vio_miha66, la data 2009-09-20 15:20:48
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-20 15:01:53aa..si...ascultati asta daca vreti...http://www.youtube.com/watch?v=vxDFtFGUYag...:X....acum mi-am amintit de melodie..stiu ca nu are legatura cu topicul dar e asa de frumoasa:X


buna,

ops...de ce spui ca am comis-o dinnou...?....pt ca de aici rezulta si problema ta...draga mea,tu cred ca ai o problema din punct de vedere comportamental..si asta se poate rezolva numai daca ai ambitia de a trece peste acest aspect,este adevarat ca fiecare om reactioneaza diferit in ceea ce priveste relatiile cu cei din jur,iar tu spui ca recidivezi...??deci incerca ca tu sa te schimbi si pe urma vei vedea ca si cei din jurul tau vor fi asa cum iti doresti tu..ok...nu este suficient ca tu sa-ti ceri scuze,ci trebuie sa-ti repari greselile pe care le-ai facut in trecut,facand un lucru ff simplu nerepetandu-le asa vei vedea ca totul se va schimba in bine..si nu vei mai avea de ce sa-ti faci griji..ok..




am explicat la inceputul topicului de ce am ales "am comis-o din nou"..tipul este foarte sensibil..nu stiu cum sa-l descriu...se supara repede..si din aproape orice.....am mai fost certati dar niciodata nu a durat atat...
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:26
De la: danuntu_06, la data 2009-09-20 15:16:20punete in locul lui un minut macar si dc chiar tii la el cauta-l si invata sa iubesti

si dc sa se puna in locul lui? f bn i-a facut...ala nu s-a gandit ca poate ei nu ii convenea sa o pupe, sau ca nu ii convenea sa o pupe de fata cu amicii lui. iti dai seama ce a suferit ala....el a facut asa ca sa se dea mare in fata amicilor lui...ce sa ii ceri si lu ala...un pustan. s-a simtit ofensat ca toata faza s-a petrecut de fata cu toti baietii si vezi doamne, o sa il considere aia un ratat. iti zic eu ca el nu s-a suparat ca fata nu i-a 'acceptat' sarutu, s-a sucarit ca erau baietasii de cartier langa el si el a cazut de prost. e f simplu :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:27
De ce tot zice toata lumea "daca te iubeste"? wtf. Are 17 ani, sunteti amici. Ca te place da dar iubire... wtf..
scrie-i pe mess ca regreti sincer reactia ta si iti pare rau ca l-ai ranit. chiar nu sti de ce ai facut-o. Nu te lamenta. Cere-i scuze doar si apoi lasa-l in pace. Daca vorbeste cu tine raspunde-i, daca nu, lasa-l. N-are rost sa te umilesti singura, daca nu vrea sa te ierte n-o s-o faca oricum. Probabil n-o sa vorbeasca cu tine imediat, poate o sa dureze cateva zile.
Se pot intampla lucruri si mai aiurea ;) Eu mi-am inselat prietenul, i-am cerut iertare si a 2a zi am inceput sa ne impacam usurel. Ideea e ca l-ai facut de ras in fata prietenilor si are nevoie de ceva timp ca sa-si revina.
anarki91_myself
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:52
si sincer, chiar ar trebui sa faci ceva cu timiditatea ta. n-a incercat sa te violeze, a vrut doar sa te pupe pe obraz (e un gest prietenesc de simpatie)
anarki91_myself
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:54
nu mi se pare o chestie atat de grava.....
el se supara pentru ca asa sunt baietii. tot ce poti face tu este sa vorbesti cu el. explica-i ca esti un pic mai timida si ti s-a parut neobisnuit sa te pupe pe obraz. daca iti este prieten o sa te ierte la un moment dat. chiar daca nu in acest moment, pentru ca el e mai orgolios.
bafta la liceu!!! stiu ca uneori e greu sa fiii boboc( si eu am fost anul trecut)!!! si te sustin: filologia este un profil super! succes pe mai departe
oana16br
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:00
Cred ca mare lucru nu mai poti face....acm depinde de el...scuzele sunt de prisos,ce Dumnezeu a fost in capul tau atunci???daca respecti...nu neaparat sa tii la cnv...tine si de respect............nu i faci asa cv.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:01
De la: anarki91_myself, la data 2009-09-20 15:54:00si sincer, chiar ar trebui sa faci ceva cu timiditatea ta. n-a incercat sa te violeze, a vrut doar sa te pupe pe obraz (e un gest prietenesc de simpatie)



nu am reactionat asa pentru ca sunt timida...dar mi se pare absurd...mai ales ca eram cu o prietena...si a pupat-o pe ea prima data...zici ca stateam la coada la paine calda..ce dracu?..:-j...nici nu sunt obisnuita cu el...in realitate
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:03
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-20 15:26:48
De la: vio_miha66, la data 2009-09-20 15:20:48
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-20 15:01:53aa..si...ascultati asta daca vreti...http://www.youtube.com/watch?v=vxDFtFGUYag...:X....acum mi-am amintit de melodie..stiu ca nu are legatura cu topicul dar e asa de frumoasa:X


buna,

ops...de ce spui ca am comis-o dinnou...?....pt ca de aici rezulta si problema ta...draga mea,tu cred ca ai o problema din punct de vedere comportamental..si asta se poate rezolva numai daca ai ambitia de a trece peste acest aspect,este adevarat ca fiecare om reactioneaza diferit in ceea ce priveste relatiile cu cei din jur,iar tu spui ca recidivezi...??deci incerca ca tu sa te schimbi si pe urma vei vedea ca si cei din jurul tau vor fi asa cum iti doresti tu..ok...nu este suficient ca tu sa-ti ceri scuze,ci trebuie sa-ti repari greselile pe care le-ai facut in trecut,facand un lucru ff simplu nerepetandu-le asa vei vedea ca totul se va schimba in bine..si nu vei mai avea de ce sa-ti faci griji..ok..




am explicat la inceputul topicului de ce am ales "am comis-o din nou"..tipul este foarte sensibil..nu stiu cum sa-l descriu...se supara repede..si din aproape orice.....am mai fost certati dar niciodata nu a durat atat...



ok..atunci sorry..pt ce voi spune...puiule inseamna ca este mai mult interesat de ceea ce cred amicii lui despre el..si nu are importanta relatia cu tine..fie ea si amicala...daca nu ati fost impreuna avand o realtie de alt gen...sfatul meu este sa-l lasi in pace sa-si fiarba supararea in sucul lui propriu,iar daca contezi cat de cat pt el...va sti sa revina la sentimente mai bune si-si va schimba comportanentul fata de tine,altfel sincer nu-ti pierde vremea cu tot felul de frustrati din cate vad eu ,daca se supara din orisice,sincer eu una nu mi-as face probleme de genul asta decat daca as fi gresit ff grav fata de persoana in cauza...si nu mai pot remedia problema in nici un chip.
iar la tine nu stiu ce tot aveti de impartit fiindca orice om in genere o mai comite ,dar va sti sa invete din greseli... pe viitor.
vio_miha66
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:03
De la: oana16br, la data 2009-09-20 16:00:33 nu mi se pare o chestie atat de grava.....
el se supara pentru ca asa sunt baietii. tot ce poti face tu este sa vorbesti cu el. explica-i ca esti un pic mai timida si ti s-a parut neobisnuit sa te pupe pe obraz. daca iti este prieten o sa te ierte la un moment dat. chiar daca nu in acest moment, pentru ca el e mai orgolios.
bafta la liceu!!! stiu ca uneori e greu sa fiii boboc( si eu am fost anul trecut)!!! si te sustin: filologia este un profil super! succes pe mai departe



nu sunt boboaca:D...sunt pe a 10-a..:))....si chiar imi place:X...multumesc oricum...la fel si tie...
EnChAnTrEsS
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:05
oh... eu te inteleg perfect, am trecut printr-o situatie identica vorbeste cu el si explica-i cat tii la el, vorbeste-i sincer, si cere-i iertare daca vrei sa ii treaca:)) cu " scuza-ma" nu prea merge... o sa il faci sa se simta mai bine.. si fii calma cand vorbesti cu el... explica-i tot si apoi lasa-l sa cugeteze:)) o sa vorbeasca el cu tine..daca tine la tine cat de putin o sa-i treaca.. succes
Giorgianaa
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:53
degeaba incerci sa ii explici prin cuvinte. ultimul lucru pe care vor sa l faca baietii este sa asculte. principalul simt care functioneaza fara esecuri la ei este vazul. drept urmare ar trebui sa i atragi atentia cumva in liceu, sa ii zambesti cand treci pe langa el , sau sa treci fix prin gasca lui de baieti si sa ii desparti astefel incat o sa intoarca capul dupa tine. simplele momente o sa l faca sa se gandeasca la prietenia dintre voi doi si la un moment dat o sa se intoarca la tine.
kudika021238
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:10
O mare vorba spunea cine spunea ca dragostea pe internet trece prin mouse ...pe net ai regasit un fel de intrarea in starea ta proprie de sentimente si ce ti-ai dori tu de la el la aceasta varsta un prieten bun ...cu care sa poti povestii despre tot si toate ...sub o forma imaginara dar ascunsa in realitate acest baiat i-ti place pentru ca are simtul umorului dezvoltat ...iar el te place pentru ca dincolo de aparentele scolare poti fi vesela ..ce a ce poate ca nu se petrece si la scoala ...acolo simtindu-teconstransa de prietenii lui eviti sa ai reactiile naturale ...pe care el ti le transmite ca orice baiat ..de a te saruta ..pe obraz din cate am inteles ...revin-o la relatia pe mess cu el ...si iesiti cat mai mult ...lasa-l pe el sa initieze ..dar fi naturala ,iar la scoala nu te supara pe el pentru modul lui carcotas de a se comporta ...este un baiat istet si daca a stat atata sa povesteasca cu tine inseamna ca a dorit ceva ...acuma trebuie sa intelegi intrebandu-te pe tine ...ce anume doresti tu de la el ...o prietenie sau un flirt de liceu .
JADIRA
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A FOST CVA FRUMOS... 4 De la: kudika86 20 Iulie 2009 20:03
Iubitul de la radio...iubitul vecinei mele:( 96 De la: anissya 19 Februarie 2010 13:44
Ajutor!!! 5 De la: anybody 10 August 2009 15:56
Iubirea, bat-o vina! 15 De la: Cosmina_Mariana_Ancuta_1 29 Aprilie 2011 19:50
buna tuturor. 50 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 18:34