Setari Cookie-uri

am comis-o din nou!:|

de ce esti atat de rautacios cu fata? de unde stii tu ca este timida! probabil in sufletul ei simte ceva pentru acel baiat nu ai de unde sa stii!
justsingle
Postat pe 21 Septembrie 2009 19:53
De la: UltraCharger, la data 2009-09-21 19:37:42Sincer , crede-ma k nu am nimik impotriva ta , dar din cate imi dau eu seama nu ai prea multi prieteni dak tu simti k iti lipsesc conversatiile , el te facea sa te simti speciala prin cuvintele cu care ti se adresa tie si altele , iti descoperea o noua lume , pe care trebuie sa o descoperi de una singura .
Sfatul meu : iesi mai mult pe afara cu prietenii , prietenele , dak nu cu colegele , la o discoteca , rupe timiditatea aia , as putea spune timiditate stupida caci altcumva nu vei reusii sa=ti traiesti viata intr-un mod placut , si apropo , dai pace la baiatu ala , dak vei reusii sa fii ''mai de lume'' , vor venii si alti baieti pe unda , vei vedea .
Good luck;)


:)):))....timida...:))....nu am probleme cu asta..m-am integrat foarte bine si am o multime de amici..prieteni...numeste-i cum vrei..(desi inca nu mi-am gasit acea bf)..ies cu prietenii...sunt sefa clasei....cluburi..la sfarsitul saptamanii....in timpul scolii nu prea ies ce-i drept..insa asta nu ma impiedica sa relationez...si baiatul asta chiar e special...nu e neaparat sa sfarsim impreuna..:-j
EnChAnTrEsS
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:19
esti sigura ca nu vrei sa ai nimic cu acel baiat?
justsingle
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:28
oricum nu ar merge intre noi...suntem la acelasi liceu..avem multi prieteni comuni...si ar aparea discutii...ne intelegem bine...daca am fi impreuna pana la urma tot ne-am desparti...iar relatia s-ar raci
EnChAnTrEsS
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:42
buna tuturor...
vreau si eu un sfat, o idee, o concluzie.
am trait o poveste de dragoste foarte frumoasa, sincera, impartasita...pana in momentul in care el a decis ca e timpul pentru o testare. a pus un prieten sa ma abordeze pe net si sa se dea drept un coleg de master...evident nu imi cunosc toti colegii...din vb in vb, complimente, discutii filozofice...etc...mia propus sa iesim la suc...la inceput am refuzat, insa neavand nimic de facut, mam decis ca de ce nu...un suc nevinovat nu strica nimic. mam dus, el nu a venit...ma simteam putin ciudat, numi venea sa cred ca ma int cu cineva de pe net si ca imi iau tzapa. a doua zi, iubitul meu ma ignorat complet...au urmat o serie de mesaje...jigniri din partea lui...ca lam facut de ras in fata prietenilor, ca miam batut joc de iubirea lui sincera....mam simtit penibil...eu o gasculita proasta, care am pus botu' la invitatia unui baiat pe care eu il consideram coleg.
respectivul "coleg" a doua zi, ma facut pe net cu ou si cu otet...ca se bucura enorm ca ia deschis ochii prietenului lui, ca ii parea suspect ca totul intre noi era perfect, nui venea sa creada ca exista asa ceva...mia dezvalui planurile pe care prietenul meu si le facuse: sami ceara mana, sa ne mutam impreuna, sa avem un copil....in momentul ala mia cazut cerul in cap...
numi revin din soc...nu inteleg de ce a facut asta...si sincer nu stiu cat de mult sunt vinovata...ma simt vinovata, vreau cu disperare sa ne impacam, dar ma ignora complet: stergemi nr de tel, uite cu cine ma visam eu, esti un nimeni, sa nu mai aud de tine....

am nevoie de un sfat urgent...altfel cred ca o iau razna..:((
elablue19
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:08
nu sunt eu cea mai in masura sa dau sfaturi...dar tu chiar te afli intr-o situatie groaznica:-S....mai exact ce discutii au fost?compromitatoare...?
EnChAnTrEsS
Postat pe 21 Septembrie 2009 23:39
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-17 15:47:53in niciun caz nu vreau s-o las moarta..adica..sa-mi fie invatatura de minte ptr mai tarziu si sa-i dau lui pace...nu mai vorbim pe mess...mi-a spus ca s-a simtit foarte naspa...si inteleg...ma gandesc sa vorbesc cu el...live...dar nici macar nu stiu ce sa-i mai zic...nu mai am de gand sa-i cer scuze de nu stiu cate ori...dar totusi vreau sa ne impacam...sa fim macar prieteni....sunt cea mai cretina persoana din lume...chiar nu stiu cum am putut sa fac asa ceva:|


sa vb cu el face2face e cel mai bun lucru...asa ii demonstrezi ca ai coloana si-ti mai speli din rusine. parerea mea este sa te duci la el si chiar daca nu vrea sa te asculte, impune-te putin ca sa vada ca chiar iti pasa. cat despre ce sa-i spui, exact ce ne-ai spus si noua. cat de rau iti pare si ca ai reactionat stupid dar fara vaicareli, smiorcaieli si alte girly stuff. direct in fata pe un ton cat mai serios ca sa vada ca vb serios.
iar daca nu iti da el bip sau altceva sa va intalniti atunci du-te tu dupa el. daca iti pasa atat de mult du-te si cauta-l fara bipuri, mess-uri si alte tampenii. cand intorce capul sa dea de tine. si atunci va trebui sa te asculte.
potra4u
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:03
Daca si el tine la tine te va ierta si poate veti putea chiar sa fiti impreuna.te pup.bafta!
athy
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:00
Gindeste-te bine si daca il iubesti cu adevarat atunci fa tot posibilul sa fiti impreuna................................
Bafta
(daca va e scris sa fiti impreuna atunci nimik nu va poate desparti)
kitty_1
Postat pe 22 Septembrie 2009 22:44
draga mea , indiferenta ,,,,ucide orgoliile masculine ....crede-ma ca stiu ce spun
prin crizele astea adolescentine .....a trecut si fiul meu........iar cand a fost ignorat ....a stat si in cap cred ca sa o aduca inapoi...!!!!!!.....si pot sa iti spun ca e o satana de sagetator ....impielitat ...pina in unghii.....!!!!
hai ...mult succes.....!!!!!!!
ninushk
Postat pe 22 Septembrie 2009 23:22
[esti comica rau ....se vede ca ai CITIT ce a scris fata....FLUTURASII IUBIRII, AUZI LA EA=))))))))) ma prapadesc d ras

[/quote]
Stii draga, asta e si ideea unui topic: sa citesti ce scrie acolo autorul/autoarea. Daca te intereseaza si iti pasa, ii dai un sfat. Daca nu , iti faci de lucru in alta parte...as putea sa-ti dau cateva idei
Si hai totusi sa incercam sa nu ne indepartam de subiectul discutat, ok? Casca ochii bine aici daca tot ai intrat si tot te-ai chinuit sa citesti. E posibil intr-o zi sa-ti prinda bine sfaturile de aici, mai ales ca nu prea cred sa ai persoane in jur dispuse sa te sprijine in situatii dintr-astea. O zi buna
crengutza_crengu
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:54
De la: elablue19, la data 2009-09-21 23:08:18buna tuturor...
vreau si eu un sfat, o idee, o concluzie.
am trait o poveste de dragoste foarte frumoasa, sincera, impartasita...pana in momentul in care el a decis ca e timpul pentru o testare. a pus un prieten sa ma abordeze pe net si sa se dea drept un coleg de master...evident nu imi cunosc toti colegii...din vb in vb, complimente, discutii filozofice...etc...mia propus sa iesim la suc...la inceput am refuzat, insa neavand nimic de facut, mam decis ca de ce nu...un suc nevinovat nu strica nimic. mam dus, el nu a venit...ma simteam putin ciudat, numi venea sa cred ca ma int cu cineva de pe net si ca imi iau tzapa. a doua zi, iubitul meu ma ignorat complet...au urmat o serie de mesaje...jigniri din partea lui...ca lam facut de ras in fata prietenilor, ca miam batut joc de iubirea lui sincera....mam simtit penibil...eu o gasculita proasta, care am pus botu' la invitatia unui baiat pe care eu il consideram coleg.
respectivul "coleg" a doua zi, ma facut pe net cu ou si cu otet...ca se bucura enorm ca ia deschis ochii prietenului lui, ca ii parea suspect ca totul intre noi era perfect, nui venea sa creada ca exista asa ceva...mia dezvalui planurile pe care prietenul meu si le facuse: sami ceara mana, sa ne mutam impreuna, sa avem un copil....in momentul ala mia cazut cerul in cap...
numi revin din soc...nu inteleg de ce a facut asta...si sincer nu stiu cat de mult sunt vinovata...ma simt vinovata, vreau cu disperare sa ne impacam, dar ma ignora complet: stergemi nr de tel, uite cu cine ma visam eu, esti un nimeni, sa nu mai aud de tine....

am nevoie de un sfat urgent...altfel cred ca o iau razna..:((


ops...de ce draga sa o iei razna ...nu ai 15ani... daca esti la MASTER inseamna ca esti fata mare(ca varsta)....si nu are rost sa-ti faci probleme de genul asta ,sfatul meu este sa-l lasi putin in pace o perioada de timp...pt ca asa cum s-a mai spus pe-aici TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE...ok..
tu vezi-ti de scoala pt ca asta este prioritatea ta acum...iar el va avea timp de gandire...daca ceea ce a facut e ok..
vio_miha66
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:32
De la: elablue19, la data 2009-09-21 23:08:18buna tuturor...
vreau si eu un sfat, o idee, o concluzie.
am trait o poveste de dragoste foarte frumoasa, sincera, impartasita...pana in momentul in care el a decis ca e timpul pentru o testare. a pus un prieten sa ma abordeze pe net si sa se dea drept un coleg de master...evident nu imi cunosc toti colegii...din vb in vb, complimente, discutii filozofice...etc...mia propus sa iesim la suc...la inceput am refuzat, insa neavand nimic de facut, mam decis ca de ce nu...un suc nevinovat nu strica nimic. mam dus, el nu a venit...ma simteam putin ciudat, numi venea sa cred ca ma int cu cineva de pe net si ca imi iau tzapa. a doua zi, iubitul meu ma ignorat complet...au urmat o serie de mesaje...jigniri din partea lui...ca lam facut de ras in fata prietenilor, ca miam batut joc de iubirea lui sincera....mam simtit penibil...eu o gasculita proasta, care am pus botu' la invitatia unui baiat pe care eu il consideram coleg.
respectivul "coleg" a doua zi, ma facut pe net cu ou si cu otet...ca se bucura enorm ca ia deschis ochii prietenului lui, ca ii parea suspect ca totul intre noi era perfect, nui venea sa creada ca exista asa ceva...mia dezvalui planurile pe care prietenul meu si le facuse: sami ceara mana, sa ne mutam impreuna, sa avem un copil....in momentul ala mia cazut cerul in cap...
numi revin din soc...nu inteleg de ce a facut asta...si sincer nu stiu cat de mult sunt vinovata...ma simt vinovata, vreau cu disperare sa ne impacam, dar ma ignora complet: stergemi nr de tel, uite cu cine ma visam eu, esti un nimeni, sa nu mai aud de tine....

am nevoie de un sfat urgent...altfel cred ca o iau razna..:((

eu una nu acceptam invitatia deloc...pt ca ce avea de discutat cu tine discuta si pe net...dar trecand peste asta...lasa-l in pace o vreme...sid aca mai e interesat de tine te va cauta si daca nu asta este.
Valitza88
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:37
....nu am putut sa vorbesc cdu el deloc...ne vedem zilnic la scoala...trece pe langa mine...ma priveste si nu zice nimic:|....ca si cum...nu ar fi nimic intre noi...ultimul mesaj pe hi5 sun a cam asa...
"bine macar ca pana la urma ai inteles si ca ai facut si tu un lucru inteligent

aa si app. am avut dreptate pana la urma , ca o sa renuti si nu avea rost sa afisezi increderea aia inexistena ca o sa revii la "best friends" si bla bla bla , dupa care sa dai ignore :-j ..in lista nu o sa te mai bag niciodata infierent de ce se va intampla .


si sa nu uit ..la persoana ta raspund de acum cu genialul "inteleg" "




are rost sa mai vorbesc cu el?
EnChAnTrEsS
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:10
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-24 21:10:07....nu am putut sa vorbesc cdu el deloc...ne vedem zilnic la scoala...trece pe langa mine...ma priveste si nu zice nimic:|....ca si cum...nu ar fi nimic intre noi...ultimul mesaj pe hi5 sun a cam asa...
"bine macar ca pana la urma ai inteles si ca ai facut si tu un lucru inteligent

aa si app. am avut dreptate pana la urma , ca o sa renuti si nu avea rost sa afisezi increderea aia inexistena ca o sa revii la "best friends" si bla bla bla , dupa care sa dai ignore :-j ..in lista nu o sa te mai bag niciodata infierent de ce se va intampla .


si sa nu uit ..la persoana ta raspund de acum cu genialul "inteleg" "




are rost sa mai vorbesc cu el?





Hmm.. incapatanat baiatul.. dar totusi se vede ca ii pasa si ca il doare faptul ca nu ai mai incercat sa vorbesti cu el.. altfel nu iti trimitea mesajele alea pe hi5... (asa faceam si eu cand eram mai mica si nu ma mai baga in seama vreun iubit sau fost iubit..) e un siretlic ca sa te determine sa te duci la el cerandu-ti scuze. Acum depinde si de tine ce vrei ... se pare ca esti cam nehotarata.. daca vrei o relatie cu el te sfatuiesc ce te-au sfatuit si altii. cand te intalnesti cu el da-i un sarut sa-l dea pe spate (baietii adora femeile cu initiativa) si dupa asta.. discutiile vor aparea de la sine.. sau daca nu vrei o relatie ci doar aceea prietenie despre care vorbesti..(dar sa sti ca nu prea exista prietenie intre o femeie si un barbat.. intotdeauna unu dintre ei va vrea ceva de la celalalt) scrie-i un mesaj pe hi5, cum de asemenea a facut si el, in care ii explici totul amanuntit ,cum ne-ai spus si noua, si daca va avea ceva de zis o sa iti zica daca nu... renunta, nu te agita ca nu ai de ce...
crystynyka
Postat pe 24 Septembrie 2009 23:38
vorbeste q el si dak nu vrea obliga-l ...spune-i k ai dreptul sa gresesti si k nu esti nici prima nici ultima care calca stramb .... incearca sa gasesti o explicatie pt ce ai faqt .... sau dak nu vrea sa vorbiti fata in fata scrie o scrisoare , spune-i tot ce simti si pune-o la el in cutia postala sau chiar sub usa camerei lui .... va fi inevitabil si tot o va citi .... dak ai rezolvat cv si dak a functionat ideea mea poti sa ma cauti pe id-ul crysha_oana bafta !!!!
crysha_oana
Postat pe 25 Septembrie 2009 12:18
eu sunt asa de curioasa daca ai face pana la urma pasul sa iei situatia in piept si sa vb cu el face2face, fara sa iti mai gasesti tie scuze, pur si simplu iti ceri iertare si ii vezi reactia, va rog oameni buni nu-i mai dati sfaturi fetei sa lase timpul sa treaca, pentru ca ea se lasa prea mult influentata de noi si plus ca isi alimenteaza aceasta frica de a da piept cu realitatea, iar pana la urma nu o sa faca ceea ce e corect.
te rog mult sa vb cu el, stiu ca iti este un pic rusine, insa crede-ma ca el asta vrea, insa asteapta de la tine, daca nu era asa te ignora si pe internet, nu numai personal.
tine-ne la curent!
diana3289
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:46
Sunt de acord cu relu99992002 .
nu te lega la cap daca nu te doare.... pt ca te va durea dupa aia.
daca nu a inteles ca te-ai emotionat prea tare si a contat mai mult orgoliul inseamana ca nu e nimic de el.
daca vei continua si tii mortis sa fi cu el risti sa devi carpa lui de sters pe jos.

adi35
Postat pe 25 Septembrie 2009 21:53
Iti faci prea multe probleme pt o situatie ca asta! Sicer,nu are rost...si eu ma ingrijoram si imi "storceam creierii" sa gasesc soltuii la astfel de "peripetii' si pur si simplu credeam ca e sfarsitul lumii...:D
Dar cum a spus cineva mai sus,orogilul masculin este de vina,lasa-i putin timp,si daca este intr-adevar un baiat deosebit si diferit asa cum spui tu,si daca ii pasa de prietenia voastra,va veni la tine. Daca nu...atunci inseamna ca nu merita efortul,mai ales ca nu te merita pe tine! :).
Si sa nu te intristezi si sa suferi dupa el sau ceva de genul! Are balta peste....prea mult:)) Zambeste,fii deschisa cu toata lumea si vei vedea cum vei atrage numai complimente si priviri din partea sexului opus :P Crede-ma,viata e prea frumoasa ca sa iti faci atatea griji pentru o situatie care nu este de fapt deloc grava.
So...Good luck! :D
kudika030672
Postat pe 26 Septembrie 2009 12:33
el a facut atunci primul pas si tu ai dat-o in bara, acum e randul tau! el n-o sa faca nimic pana nu vede ca actionezi cumva fata de el. degeaba astepti de la el, pentru ca el vrea sa-ti dea ocazia sa-ti repari greseala.
diana3289
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:44
De la: EnChAnTrEsS, la data 2009-09-17 14:24:38toata poveste e destul de complicata:-s...am cunoscut un baiat din liceul meu...cu timpul vorbind pe mess am devenit prieteni buni...ne spuneam totul...in realitate ins a ne salutam doar...ne-am intalnit o singura data inafara scolii..din initiativa lui...a trecut ceva timp de atunci...am ramas prieteni buni...insa in urma cu cateva zile am facut cea mai mare tampenie posibila...ne-am intalnit la scoala...si el a vrut sa ma pupe...pe fata...iar eu...nu m-am oprit nici sa-l salut...m-a pupat pe fata iar eu m-am facut ca nu-l vad...mai rau e ca erau si ceva prieteni cu el..asa ca va puteti da seama cat de aiureaa fost....nu stiu ce am patit sincer...nu stiu de ce am reactionat asa:-S...cert e ca acum el este suparat pe mine..nu vrea sa mai vorbim...nu stiu ce sa zic...sau ce sa fac..mi-am cerut scuze ..insa nimic...spune ca n-o sa-i treaca ...intre timp am inceput sa-l plac....cand eram atat de aproape...am dat cu bata-n balta:|...ce pot sa faca cum?


Pai vorbeste q el si roagal s asc c ai d spus si ii ceri iertare si ii spui k nu sti dc ai reactionat asa.. k iti pare rau... k no s se mai int si k o s fi foarte trista dak mai e suparat p tn si k u nu esti d fapt asa.. bla.. kesti dinastea..:)
dia_bulinutza
Postat pe 26 Septembrie 2009 16:26
mai spune-ne ce ai mai facut.
diana3289
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:45
nu am mai facut nimic...nu am mai vorbit cu el...a venit intr-o zi in fata usii clasei...vorbea cu unul dintre baieti....nu mi-am scos nasu' din clasa...si nu l-am abordat...acum sunt eu cea care s-a suparat...si care si-a schimbat total parerea despre el...nici nu merita...daca pune orgoliul in fata prieteniei...
EnChAnTrEsS
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:08
si tu nu faci la fel intr-o mai mica sau mai mare masura? poate cauta sa fie in preajma ta, si o face cu un scop: sa-l bagi in seama. sau poate ma insel, poate ca e un infatuat.
diana3289
Postat pe 30 Septembrie 2009 11:50
eu am incercat sa-mi cer scuze ...el nu accepta ...el se incapataneaza......si imi e si frica sa merg sa-i vorbesc...daca nu ma baga in seama...?sau nu-mi raspunde?
EnChAnTrEsS
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:20
aa..si...l-am vazut astazi la scoala...am intrat direct in baie...si nu am mai iesit de acolo pana nu a intrta in clasa...la dracu'...cum sa vorbesc cu el...:))
EnChAnTrEsS
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:23
tu ceva tot tre sa faci, si asta nu ca sa iti pastrezi prietenia, insa te consumi foarte tare, daca ai inceput sa te ascunzi ca sa-l eviti, nu ai de ce sa te agiti asa de mult! ia-ti inima in dinti si fa ce-ti trece prin cap, nu ai de ce sa-l eviti ca nu e asa de grava situatia! nu trebuie sa incetezi in a mai duce o viata normala la tine la liceu. stii cum ai putea evita sa nu te ignore cand vb cu el? il iei frumos de manuta si te duci undeva unde nu mai aude altcineva si ii zici: "uite care-i faza ma simt foarte prost pentru situatia in care te-am pus atunci si imi pare rau" apoi nu mai zici nimic si astepti sa vezi ce zice si cum decurge totul.
diana3289
Postat pe 1 Octombrie 2009 14:53
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:08
a trecut cv timp si nu am fot in tare a/i vorbesc....nu tiu ce e intampla....i/am dat n seara asta un bip...nu a raspuns...la oala ni s/au intalnit privirile de cateva ori dar nu ne salutam si nu ne vorbim...ca si cum niciodata nu ne/am fi cunoscut........dar nici nu as vrea sa renunt......ma simt atat de aiurea
EnChAnTrEsS
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:57
scuze pentru scrisul de analfabeta....dar am schimbat laptopul...si pana ma obisnuiesc cu tastele e mai greu...sper sa intelegeti in mare ce am scris...am mancat cateva s/uri
EnChAnTrEsS
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
REEDITARE....AJUTOR. SUNT DISPERATA! 74 De la: kudika_27273 30 Ianuarie 2013 17:03
Merita sa lupt? 5 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 16:03
iubire ? 47 De la: Carina_nohiboke 10 Aprilie 2009 19:02
Vreauu sa uit !!! sa rup orice legatura cu el 82 De la: Mymy22 13 Februarie 2014 13:04
despre relatii,barbati,dezamagiri 14 De la: alexia30 27 Septembrie 2009 21:23