Setari Cookie-uri

prieteni sau..

yumalai;DieMann: ma..ku tot respektul...vbiti pe forumul meu doar despre subiectul meu

fara suparare..daca doriti sa vorbiti ceva..id-urile de mess si poftim discutati
senza
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:42
ei bine uite si chestia asta ar fii un exemplu pt topicul de l-ai deshis:)
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:45
De la: yumalai, la data 2009-09-26 20:30:15
De la: DieMann, la data 2009-09-26 20:25:48
De la: yumalai, la data 2009-09-26 20:24:20 asa dai de inteles:))=))


asa intelegi tu, eu ma ard cand si cum vrea mujkii mei
mai grav e ca nu ai muschi


am muschi multi si mari si tari
DieMann
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:49
dieman draga nu mai devia de la subiect si sa te lauzi aiurea in tramvai discuta pe tema
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:51
De la: dyannie, la data 2009-09-26 20:42:30yumalai;DieMann: ma..ku tot respektul...vbiti pe forumul meu doar despre subiectul meu

fara suparare..daca doriti sa vorbiti ceva..id-urile de mess si poftim discutati


sar'na... scz pt deranj... eu's baiat finutz da yumalai ma'inerveaza... cica n'am muschi... pfff...
DieMann
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:52
he..ma rog,dak ai muski (te cred)o sai aratzi kui ii trebuie )))


akum sp cv referitor la subiektul meu..daka tot eshti baiat -vreau un sfat


senza
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:55
De la: DieMann, la data 2009-09-26 20:52:00
De la: dyannie, la data 2009-09-26 20:42:30yumalai;DieMann: ma..ku tot respektul...vbiti pe forumul meu doar despre subiectul meu

fara suparare..daca doriti sa vorbiti ceva..id-urile de mess si poftim discutati


sar'na... scz pt deranj... eu's baiat finutz da yumalai ma'inerveaza... cica n'am muschi... pfff...

scz n-am vrut sa te enervez
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:56
De la: dyannie, la data 2009-09-26 20:55:53he..ma rog,dak ai muski (te cred)o sai aratzi kui ii trebuie )))


akum sp cv referitor la subiektul meu..daka tot eshti baiat -vreau un sfat




vine baiatuuu cu sfatuuu... si sa stii ca nu's baiat...deci sunt barbat... adevarat... deci nush daca o sa fie bun sfatu dpdv al unui baiat... io'ti ti'l zic asa... pe'al unui barbat bun... acum stai asa sa citesc despre ce'i vorba pe topicu asta... da, deci nu dispera...
DieMann
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:01
De la: dyannie, la data 2009-09-26 19:40:52"da numai la baieti va sta gandul frate da sa luati o carte sau ceva nu la 14 ani ar trebui sa te intereseze scoala mai mult cand o sa ajungi la o anumita varsta vei regreta "



hmm...uite ce e,in primul rind de citit citesk..ceea ce inseamna ka si invatz,shi nu vad de ce sa nu poti avea relatii la asha o virsta..cind vine atunci vine..shi daka la tine a venit pe la 20 de ani...nu inseamna ka toti tre` sa fie asha...fii mai intelegatoare te rog..fa suparare ;)


"Cum de are 14 daca zicea ca in anul scolar precedent era in clasa a 9a?!Nu ar trebui sa aiba 16??"
ma in privinta virstei am greshit...anyway virsta nu konteza!


Intr-adevar...nu ar trebui sa ma intereseze varsta ta, si preocuoarile tale, INSA tocmai de varsta sunt legate aceste "pasiuni" , caci DA, pasiuni se numesc astea...
Foarte bine ca se consuma totul la nivel platonic, si ca ai timp sa iti exersezi sentimentele pe care le poti avea pentru o persoana de sex opus.
O relatie...e prea mult! Sigur el e mult mai preocupat de cum e apreciat de gasca lui de prieteni decat de cum s-ar simti plimbandu-se cu tine de mana.
Ai rabdare...O sa cresti, o sa ai timp si de relatii. Pana atunci experimenteaza "dragostea la prima vedere" si administreaza-ti sentimentele cu grija. Multa bafta! :*
NumaiTu
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:03
gata... deci, am inteles care'i problema... apropo si pe mine ma cheama tot andrei deci sunt pe subiect... solutia este urmatoarea, deci el e mai timid asa, tu tre'sa pui picioru in prag. deci... te duci la el... te uiti in ochii lui.. nu zici nimic... el o sa se uite asa putin nesigur la tine, nestiind ce ai de gand.. apoi cu viteza fulgerului, sau a cainelui turbat, la alegere, il apuci de barbatie, il strangi bine, te uiti in ochii lui in continuare si ii zici clar si raspicat... "mi le dai... sau tzi le tai..."
DieMann
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:12
De la: DieMann, la data 2009-09-26 21:12:53gata... deci, am inteles care'i problema... apropo si pe mine ma cheama tot andrei deci sunt pe subiect... solutia este urmatoarea, deci el e mai timid asa, tu tre'sa pui picioru in prag. deci... te duci la el... te uiti in ochii lui.. nu zici nimic... el o sa se uite asa putin nesigur la tine, nestiind ce ai de gand.. apoi cu viteza fulgerului, sau a cainelui turbat, la alegere, il apuci de barbatie, te uiti in ochii lui in continuare si ii zici clar si raspicat... "mi le dai... sau tzi le tai..."


Si el...va fugi...
NumaiTu
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:17
De la: NumaiTu, la data 2009-09-26 21:17:28
De la: DieMann, la data 2009-09-26 21:12:53gata... deci, am inteles care'i problema... apropo si pe mine ma cheama tot andrei deci sunt pe subiect... solutia este urmatoarea, deci el e mai timid asa, tu tre'sa pui picioru in prag. deci... te duci la el... te uiti in ochii lui.. nu zici nimic... el o sa se uite asa putin nesigur la tine, nestiind ce ai de gand.. apoi cu viteza fulgerului, sau a cainelui turbat, la alegere, il apuci de barbatie, te uiti in ochii lui in continuare si ii zici clar si raspicat... "mi le dai... sau tzi le tai..."


Si el...va fugi...
in lumea mare
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:18
,mai bn nu fac asta


senza
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:37
Intr-adevar...nu ar trebui sa ma intereseze varsta ta, si preocuoarile tale, INSA tocmai de varsta sunt legate aceste "pasiuni" , caci DA, pasiuni se numesc astea...
Foarte bine ca se consuma totul la nivel platonic, si ca ai timp sa iti exersezi sentimentele pe care le poti avea pentru o persoana de sex opus.
O relatie...e prea mult! Sigur el e mult mai preocupat de cum e apreciat de gasca lui de prieteni decat de cum s-ar simti plimbandu-se cu tine de mana.
Ai rabdare...O sa cresti, o sa ai timp si de relatii. Pana atunci experimenteaza "dragostea la prima vedere" si administreaza-ti sentimentele cu grija. Multa bafta! :*


nu..nu e o persoana din alea ka sa fie mai preokupat de gaska lui..sau cv de genu`..pur si simplu din kite shtiu eu si din kite mi s-au povestit

in privinta relatiilor..o sa incerk sa am rabdare...caci "lucrurile bune se intimpla la un moment dat si momentul va fi exact atuni knd trebuie "

Ms ;*

senza
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:50
Iata ka pe 6 octombrie e ziua unei prietene ft buna a mea,ea a invatat mai demult ku Andrei intr-o skoala.si il shtie.Implineshte 18 ani si vrea sa faka un party ku toate prietenele ei cele mai bune..dar problema e ka toate vin ku un boyfriend...shi ma gindeam sa-l kem si pe el..insa nushtiu,in plus face pe noapte .Aaa..shi ziua mea e pe 9 octombrie

spuneti-mi daka sa-l kem.,daka da kum..si daka nu

senza
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:12
De la: dyannie, la data 2009-09-27 13:12:51Iata ka pe 6 octombrie e ziua unei prietene ft buna a mea,ea a invatat mai demult ku Andrei intr-o skoala.si il shtie.Implineshte 18 ani si vrea sa faka un party ku toate prietenele ei cele mai bune..dar problema e ka toate vin ku un boyfriend...shi ma gindeam sa-l kem si pe el..insa nushtiu,in plus face pe noapte .Aaa..shi ziua mea e pe 9 octombrie

spuneti-mi daka sa-l kem.,daka da kum..si daka nu


NIMENI dar NIMENI nu poate sa iti spuna ce sa faci. Asta decizi tu. Din ce ai scris aici simt, ca vrei dar nu stii cum! Uite dai un sms spunei ziua, locul,ora, si ocazia (ziua pr tale etc.) asta daca ea nu l-a invitat pana acum. Si intr vrei sa vii impreuna cu mine! Direct si la subiect, fara atatea ocolisuri. daca zice nu, nu te enerva sau altceva, cauta pe altu sunt convinsa ca ai rezerve
ralukutzza
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:32
inna_2324
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:41
sigur ka vreau.Dar ce ar fi sa-l intreb direct intr-o zi de skoala,insa inainte de asta kred ka ar trebui sa mai vb shi despre altceva..pt a deveni shi mai apropiati..

senza
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:41
"despre altceva" am in vedere.. ka "ce ai mai fakut,unde ai petrekut vacanta."..etc....
senza
Postat pe 27 Septembrie 2009 13:43
De la: dyannie, la data 2009-09-27 13:43:21"despre altceva" am in vedere.. ka "ce ai mai fakut,unde ai petrekut vacanta."..etc....

vb pe mess cu el atunci, si de la un subiect la altu adu vb despre petrecere, cumva asa "neintentionat"
ralukutzza
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:02
De la: DieMann, la data 2009-09-26 21:12:53gata... deci, am inteles care'i problema... apropo si pe mine ma cheama tot andrei deci sunt pe subiect... solutia este urmatoarea, deci el e mai timid asa, tu tre'sa pui picioru in prag. deci... te duci la el... te uiti in ochii lui.. nu zici nimic... el o sa se uite asa putin nesigur la tine, nestiind ce ai de gand.. apoi cu viteza fulgerului, sau a cainelui turbat, la alegere, il apuci de barbatie, il strangi bine, te uiti in ochii lui in continuare si ii zici clar si raspicat... "mi le dai... sau tzi le tai..."

hahahahaha esti buuun =))))))
ralukutzza
Postat pe 27 Septembrie 2009 14:04
De la: Lucia38, la data 2009-09-26 19:51:00"Cum de are 14 daca zicea ca in anul scolar precedent era in clasa a 9a?!Nu ar trebui sa aiba 16??"
ma in privinta virstei am greshit...anyway virsta nu konteza!

Ba iti spun eu ca are importanta si varsta asta. Ca daca fiica-mea la 14 ani umbla in limba dupa un coleg dintr-o clasa mai mare iar ala nu da doi bani pe ea, as fi extrem de deranjata, fie si numai din orgoliu...
Inca ceva: nu mi se pare normal sa tragi tu de un barbat sa iesiti la plimbare. Daca vrea sa te vada, ia el initiativa. Nu ma lua cu femeia moderna care poate sa faca in sensul asta tot ce face barbatul pentru ca, desi sunt o feminista convinsa, la faza asta cu curtatul, eu zic ca rolul femeii este sa fie cucerita, iar al barbatului sa cucereasca... Daca merge si invers, de ce nu te duci tu la intalnirea cu el si sa-i oferi si floarea care ar trebui sa ti-o ofere el tie?[/quote]

Lucia, nu te supara pe mine, dar daca unei fete ii place de un baiat( cam ma dau exemplu ) dar el pur si simplu nu isi da seama, sau nu a observat-o, e gresit din partea ei sa faca rost din partea ei(in cazul meu, sa fac rost) de numarul/id-ul lui? Vreau sa spun ca nu il invit in oras, dar ar fii atat de rau daca primul pas ar fii din partea mea??
iacinta
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:05
De la: ralukutzza, la data 2009-09-27 14:04:14
De la: DieMann, la data 2009-09-26 21:12:53gata... deci, am inteles care'i problema... apropo si pe mine ma cheama tot andrei deci sunt pe subiect... solutia este urmatoarea, deci el e mai timid asa, tu tre'sa pui picioru in prag. deci... te duci la el... te uiti in ochii lui.. nu zici nimic... el o sa se uite asa putin nesigur la tine, nestiind ce ai de gand.. apoi cu viteza fulgerului, sau a cainelui turbat, la alegere, il apuci de barbatie, il strangi bine, te uiti in ochii lui in continuare si ii zici clar si raspicat... "mi le dai... sau tzi le tai..."

hahahahaha esti buuun =))))))

subscriu
iacinta
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:07
ps: invat destul de bine la scoala si citesc pe masura( am si un top0ic pe tema asta )
iacinta
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:08
De la: iacinta, la data 2009-09-28 14:05:38
De la: Lucia38, la data 2009-09-26 19:51:00"Cum de are 14 daca zicea ca in anul scolar precedent era in clasa a 9a?!Nu ar trebui sa aiba 16??"
ma in privinta virstei am greshit...anyway virsta nu konteza!

Ba iti spun eu ca are importanta si varsta asta. Ca daca fiica-mea la 14 ani umbla in limba dupa un coleg dintr-o clasa mai mare iar ala nu da doi bani pe ea, as fi extrem de deranjata, fie si numai din orgoliu...
Inca ceva: nu mi se pare normal sa tragi tu de un barbat sa iesiti la plimbare. Daca vrea sa te vada, ia el initiativa. Nu ma lua cu femeia moderna care poate sa faca in sensul asta tot ce face barbatul pentru ca, desi sunt o feminista convinsa, la faza asta cu curtatul, eu zic ca rolul femeii este sa fie cucerita, iar al barbatului sa cucereasca... Daca merge si invers, de ce nu te duci tu la intalnirea cu el si sa-i oferi si floarea care ar trebui sa ti-o ofere el tie?


Lucia, nu te supara pe mine, dar daca unei fete ii place de un baiat( cam ma dau exemplu ) dar el pur si simplu nu isi da seama, sau nu a observat-o, e gresit din partea ei sa faca rost din partea ei(in cazul meu, sa fac rost) de numarul/id-ul lui? Vreau sa spun ca nu il invit in oras, dar ar fii atat de rau daca primul pas ar fii din partea mea??
[/quote]
A, nu, sa nu ma intelegi gresit. Nu vad nicio problema in a-i cere nr. de tel. sau id-ul de mess, dar sa tragi de el ca sa te intalnesti cu el... sorry, deja e mult... Adica mie mi-ar ridica semne de intrebare o relatie de acest gen: ne intalnim o data, ne vedem, dupa care individul zice ca sunt ok, dar daca nu il scot eu din casa, el nu mai vine sa ne intalnim... Asta nu-ti ridica niste semne de intrebare? Eu cel putin, l-as ruga sa se hotarasca, nu de alta, da' sa stim o treaba: ori e alba, ori e neagra...
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:09
De la: Lucia38, la data 2009-09-28 14:09:26
De la: iacinta, la data 2009-09-28 14:05:38
De la: Lucia38, la data 2009-09-26 19:51:00"Cum de are 14 daca zicea ca in anul scolar precedent era in clasa a 9a?!Nu ar trebui sa aiba 16??"
ma in privinta virstei am greshit...anyway virsta nu konteza!

Ba iti spun eu ca are importanta si varsta asta. Ca daca fiica-mea la 14 ani umbla in limba dupa un coleg dintr-o clasa mai mare iar ala nu da doi bani pe ea, as fi extrem de deranjata, fie si numai din orgoliu...
Inca ceva: nu mi se pare normal sa tragi tu de un barbat sa iesiti la plimbare. Daca vrea sa te vada, ia el initiativa. Nu ma lua cu femeia moderna care poate sa faca in sensul asta tot ce face barbatul pentru ca, desi sunt o feminista convinsa, la faza asta cu curtatul, eu zic ca rolul femeii este sa fie cucerita, iar al barbatului sa cucereasca... Daca merge si invers, de ce nu te duci tu la intalnirea cu el si sa-i oferi si floarea care ar trebui sa ti-o ofere el tie?


Lucia, nu te supara pe mine, dar daca unei fete ii place de un baiat( cam ma dau exemplu ) dar el pur si simplu nu isi da seama, sau nu a observat-o, e gresit din partea ei sa faca rost din partea ei(in cazul meu, sa fac rost) de numarul/id-ul lui? Vreau sa spun ca nu il invit in oras, dar ar fii atat de rau daca primul pas ar fii din partea mea??

A, nu, sa nu ma intelegi gresit. Nu vad nicio problema in a-i cere nr. de tel. sau id-ul de mess, dar sa tragi de el ca sa te intalnesti cu el... sorry, deja e mult... Adica mie mi-ar ridica semne de intrebare o relatie de acest gen: ne intalnim o data, ne vedem, dupa care individul zice ca sunt ok, dar daca nu il scot eu din casa, el nu mai vine sa ne intalnim... Asta nu-ti ridica niste semne de intrebare? Eu cel putin, l-as ruga sa se hotarasca, nu de alta, da' sa stim o treaba: ori e alba, ori e neagra...[/quote]

Am inteles si da, ai dreptate, nu trebuie sa fie o relatie in care el sa faca ceva numai pentru ca ea "isi doreste".
iacinta
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:18
De la: iacinta, la data 2009-09-25 18:13:02Cum de are 14 daca zicea ca in anul scolar precedent era in clasa a 9a?!Nu ar trebui sa aiba 16??

o fi dat-o de la 6 ani si ceva la scoala!de asta-i precoce si la baieti!
Soransky
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:27
De la: dyannie, la data 2009-09-26 19:40:52"da numai la baieti va sta gandul frate da sa luati o carte sau ceva nu la 14 ani ar trebui sa te intereseze scoala mai mult cand o sa ajungi la o anumita varsta vei regreta "



hmm...uite ce e,in primul rind de citit citesk..ceea ce inseamna ka si invatz,shi nu vad de ce sa nu poti avea relatii la asha o virsta..cind vine atunci vine..shi daka la tine a venit pe la 20 de ani...nu inseamna ka toti tre` sa fie asha...fii mai intelegatoare te rog..fa suparare ;)


"Cum de are 14 daca zicea ca in anul scolar precedent era in clasa a 9a?!Nu ar trebui sa aiba 16??"
ma in privinta virstei am greshit...anyway virsta nu konteza!


pai da noroc cu d'astea ca tine ca unde am mai citi noi despre sex la 14 ani!..despre sunt gravida la 15 ani! si etc!
Soransky
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:29
De la: dyannie, la data 2009-09-26 19:46:11in plus..am scris aici crezind ca voi primi sfaturi..ci nu critici din partea unor...
cei pe kare nu-i intereseaza..va rog eu mult parasiti subiectul

o da eu sa stii ca mor de curiozitate cum decurge relatia!
Soransky
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:32
De la: Soransky, la data 2009-09-28 14:27:45
De la: iacinta, la data 2009-09-25 18:13:02Cum de are 14 daca zicea ca in anul scolar precedent era in clasa a 9a?!Nu ar trebui sa aiba 16??

o fi dat-o de la 6 ani si ceva la scoala!de asta-i precoce si la baieti!

iacinta
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amalia 6 De la: Lucia1971 8 Martie 2009 19:54
m-am indragostit de primul meu prieten 32 De la: kudika195501 23 Noiembrie 2010 00:20
Mai este apreciat bunul simt, respectul si sinceritatea? 39 De la: luluby 8 Iunie 2010 19:49
Ce sa fac..prea multe barfe 14 De la: kudika_946060 15 Decembrie 2013 08:45
despre prieteniile adevarate 51 De la: negrul_de_serviciu 14 August 2010 15:27