Setari Cookie-uri

Intalniri pe net? Voi ati incercat?

Buna dragelor, am observat ca lumea intalnirilor pe net incepe sa se dezvolte si la noi. Am observat ca pana si bestjobs s a unit cu neogen si au creat deja o comunitate de "dating". Eu scriu de ceva timp articlole pt situri de dating (www.myslavicdate.com si anotherfirend), dar credeam ca asta e mai mult pt alte tari. La noi se intalneste lumea pe net? Adica voi ati lua in serios un tip care va scrie pe neogen, sau hi5,sau mai stiu eu ce site? V ati intalni cu el in lumea reala?
inamina
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:14
da eu m-am intalnit cu cateva persoane cunoscute pe net mai exact 3 pers de sex masculin din cei 3 unul m-ia displacut dar nu s-a intamplat nimic ceilalti 2 ff draguti si chiar ma bucur ca i-am cunoscut niste oameni draguti 2 intelectuali ciudat e ca e o combinatie ciudata i-mi sunt buni prieteni ne intalnim rar vorbim des iar cand ne gasim ajungem unul in bratele celuilant ciudat stiu
kudika032025
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:39
da,si eu m am intalnit cu pers cunoscute pe net,pe iubitul meu l am cunoscut pe net.dar am intalnit si alta pers care mi a lasat o impresie ff proasta,m am intalnit cu el doar ca era de la mn din oras!
cameliaellena
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:05
Prietena mea cea mai buna a fost "agatata" pe hi5 anul trecut si ce pot sa spun .. au o relatie foarte frumoasa
Clx
Postat pe 10 Octombrie 2009 23:55
Am incercat si a fost nashpa. Am auzit si de fete care au ramas cu baietii cu care s-au intalnit insa mai rar asa.. Eu ma abtin de atunci..
Raluca_SA
Postat pe 13 Octombrie 2009 01:22
Eu l-am cunoscut pe prietenul meu pe un site matrimonial,dupa 2 saptamani de discutii la tel. am hotarat sa ne cunoastem si am venit la el,asta se intampla anul trecut in iarna,el locuieste in alta tara,dar e roman si tin sa va spun ca ma aflu inca aici cu el si sunt fericita,am gasit in el ceea ce cautam,e barbatul la care nici nu visam.Are si el defectele lui,dar puse in balanta e totul frumos.Poate ca daca nu eram pe acel site nu aveam cum sa il cunosc,mai mult ca sigur,ne desparteau 1600km,asa ca...foarte putin probabil sa ne fi intalnit,asa cum spune el pe net cunosti oameni pe care in viata de zi cu zi nu i-ai putea cunoaste si nu se stie niciodata de unde sare iepurele.Eu pot sa ma consider ffff norocoasa ,am dat peste un om sincer si a fost si vointa lui Dzeu,la momentu respectiv nu ma gandeam la consecinte,stiam doar ca vreau sa ajung la el,m-am urcat in avion si ...Tin sa spun ca il iubesc enorm de mult,il ador.Poate sunt eu mai norocoasa din fire,cine stie.Nu sunt vreo fetita de 20 ani,am trecut in viata printr-un mariaj esuat dupa 8 ani,asa ca nu pot sa sun ca aveam prea multa incredere in barbati cand l-am intalnit pe el,sau cred ca nu aveam deloc,dar a aparut el si viata mea s-a schimbat total.Totul e sa stii sa triezi oamenii.
rain75
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:35
era prin 2006 septembrie. pe mIRC!!!! am vorbit juma de ora, apoi peste o sapt. inca vreo 3 sferturi de ora in care am facut schimb de poze. prin decembrie ne-am intalnit si de-atunci................love, love, love.........pam param pam pam.....love, love, love.....
greierash_is_back
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:48
De la: Clx, la data 2009-10-10 23:55:13Prietena mea cea mai buna a fost "agatata" pe hi5 anul trecut si ce pot sa spun .. au o relatie foarte frumoasa



La fel si io, am o relatie inceputa pe net, de 2 ani and counting...
Rennata
Postat pe 19 Octombrie 2009 09:26
salut. am pierdut si eu vremea pe chat de plictiseala pana cand m-am trezit vorbind la telefon cu un tip cate 4 ore pe zi. am inceput o buna amicitie ne-am vazut de cateva ori tot ca amici pana la un moment dat cand am vrut mai mult. totul foarte frumos foarte perfect o perioada foarte fericita din viata mea. pana cand.....a disparut....pur si simplu. ce sa zic ma dezamagit si il urasc ca a iesit din viata mea fara explicatii si mi-e dor de el ca atat cat a tinut relatia s-a purtat etraordinar cu mine
louieoana
Postat pe 20 Octombrie 2009 18:04
si eu mi-am cunoscut iubitul p net
mare love in continuare
kika25
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:47
mda, cred ca toata lumea a avut o experienta de genul asta... eu una o singura data m-am intalnit cu o persoana de sex opus intalnita cred ca pe apropo.ro parca ...si am ramas prieteni. chiar am fost la nunta lui anul trecut.
parte de intalniri "amoroase" n-am avut....m-am ferit intotdeauna de ele pentru ca nu se stie niciodata peste cine dai si era mai sigur asa. acum nu zic ca n-as incerca dar numai de distractie
10ANA
Postat pe 23 Octombrie 2009 08:40
De la: Ioana_Chirtes, la data 2009-10-23 08:40:06mda, cred ca toata lumea a avut o experienta de genul asta... eu una o singura data m-am intalnit cu o persoana de sex opus intalnita cred ca pe apropo.ro parca ...si am ramas prieteni. chiar am fost la nunta lui anul trecut.
parte de intalniri "amoroase" n-am avut....m-am ferit intotdeauna de ele pentru ca nu se stie niciodata peste cine dai si era mai sigur asa. acum nu zic ca n-as incerca dar numai de distractie



oau!
deci dupa ce te-a cunoscut pe tine, s-a insurat!! trebuie sa fi fost o intalnire foarte explicita!
geo_xx
Postat pe 23 Octombrie 2009 08:47
De la: geo_xx, la data 2009-10-23 08:47:30
De la: Ioana_Chirtes, la data 2009-10-23 08:40:06mda, cred ca toata lumea a avut o experienta de genul asta... eu una o singura data m-am intalnit cu o persoana de sex opus intalnita cred ca pe apropo.ro parca ...si am ramas prieteni. chiar am fost la nunta lui anul trecut.
parte de intalniri "amoroase" n-am avut....m-am ferit intotdeauna de ele pentru ca nu se stie niciodata peste cine dai si era mai sigur asa. acum nu zic ca n-as incerca dar numai de distractie



oau!
deci dupa ce te-a cunoscut pe tine, s-a insurat!! trebuie sa fi fost o intalnire foarte explicita!



Foarte tare!!!
bl_de
Postat pe 23 Octombrie 2009 09:01
o singura data m-am intalnit cu cineva de pe net..suntem impreuna de 5 luni,ne intelegem foarte bine ,parca suntem facuti unul pt celalalt.vream sa ne casatorim dar dupa ce termin facultatea..
CORINA_SWEET_GIRL
Postat pe 18 Decembrie 2009 14:59
eu m-am intalnit cu cineva cunoscut de pe net.si aam...ne-am facut revelionul impreuna,in seara aia ne-am cunoscut :D am fost la bucuresti,tare,nu? sunt curioasa cine ar mai face asta
dorina_77
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:11
eu nu as avea increde....pe net toti incearca sa se dea drept altcineva....si daca nu e asa...mi se pare ca numai cei care nu au o viata sociala normala agata pe net parerea mea
asta nu inseamna ca nu am vb si eu cu "straini" pe net care mi'au fost foarte simpatici...dar nu m'am intalnit cu niciunul
iubarici
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:14
De la: iubarici, la data 2009-12-18 22:14:42eu nu as avea increde....pe net toti incearca sa se dea drept altcineva....si daca nu e asa...mi se pare ca numai cei care nu au o viata sociala normala agata pe net parerea mea
asta nu inseamna ca nu am vb si eu cu "straini" pe net care mi'au fost foarte simpatici...dar nu m'am intalnit cu niciunul


Dar tu pe ce lume traiesti fata mamii? Fraierii incearca pe aici sa se dea drept altcineva...Pot sa incerce...dar asta nu inseamna ca o sa si reuseasca sa fraiereasca in mod real pe cineva (afara de cativa creduli poate). Pana la urma cei din lumea reala nu se dau drept cine stie cine si ei? Acolo ...pe strada...cum poti sa spui care e cinstit, care e magar...care e sanatos, care e bolnav? De ce ar fi lumea de aici mai periculoasa decat cea reala? Aici macar desfaci lesne mintea cuiva in bucati si stii pana la urma ce are prin cap. Daca nu te grabesti...(Si daca nu esti vreun fraiera/fraier fireste)
Si unde dracu mai vedeti voi viata normala in ziua de azi? Cu ce resurse? Cluburi, baruri restaurante, teatre ...astea sunt exorbitante astazi? De unde resursele economice sa mai reusesti sa socializezi ca altadata. Chiar daca detii resurse asa de insemnate, nu gasesti amici care sa-si permita asta. Iar petreceri...nu prea mai face nimeni nici acasa. Pe naiba viata sociala reala! Asta presupunand ca nu te transformi in vreun parazita/parazit care sa sa traiasca cu scopul de-a mulge cate un credul doar ca sa o duci mai bine. La 20-23 de ani fireste ca inca mai socializezi, dar mai tarziu?
Intamplator eu chiar detin resurse si cu toate astea in afara prezentarilor, paradelor si a lumii in care ma invart, prea mare parte de socializare nu am. Si asta e cazul fericit!
De ce nu ar socializa cineva pe net? Poate intr-o viata nu ai cunoaste atatia oameni si nici nu ti-ai putea permite sa cunosti atata omenire, cata ai poate aici ocazia sa cunosti. Ce naibii e asa de rau in asta?
cristinarudi
Postat pe 19 Decembrie 2009 04:10
io mi-am cunoscut fostul prieten in ultimul an de liceu si nu ne-am cunoscut pe mess sau hi5,ne-am inteles bn un timp si pe urma s-a schimbat brusc dupa aproximativ 7 luni mi-am cunoscut actualul prieten hi5...si ne intelegem f bn, si de data asta sunt sigura ca iel este jumatatea mea,ma iubeste foarte mult si nu putem sa stam unul fara altul mai mult de o zi... asa ca nu conteaza daca cunosti o persoane pe net sau in alt mod,conteaza cum este acea persoana..io pot sa zic ca sunt norocoasa..
CORINA_SWEET_GIRL
Postat pe 19 Decembrie 2009 17:46
...nu e ciudat deloc...fiecare are in gand sa sa intalneasca cu cineva sa ajunga in bratele unui altuia fara vreo implicare sentimentala......eu unu mam intalnit...........
daniel254u
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:03
sunt bune si intalnirile pe net...mai inveti cate ceva.totul e sa stii care e limita.
gamyco
Postat pe 5 Ianuarie 2010 08:53
Eu mi-am cunoscut iubitul pe net,acum 2 ani....amandoi eram inscrisi pe acelasi site din curiozitate....iar acum cand ii zic:Doamneeee cine mi-a facut rost de tine??? si el: www.sentimente.ro Oricum....important e ca ne intelegem la fel de bine ca la inceput ...
ankris
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:43
cum e posibil sa dispara?
nu ti-a lasat nici o adresa.. numar de telefon?
carmenbizet
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:50
De la: carmenbizet, la data 2010-01-05 09:50:16cum e posibil sa dispara?
nu ti-a lasat nici o adresa.. numar de telefon?


nu! s-o dus ca vantul si ca gandul!
ma ajuti tu sa il gasesc iar?
one_size
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:58
De la: cristinarudi, la data 2009-12-19 04:10:44
Dar tu pe ce lume traiesti fata mamii? Fraierii incearca pe aici sa se dea drept altcineva...Pot sa incerce...dar asta nu inseamna ca o sa si reuseasca sa fraiereasca in mod real pe cineva (afara de cativa creduli poate). Pana la urma cei din lumea reala nu se dau drept cine stie cine si ei? Acolo ...pe strada...cum poti sa spui care e cinstit, care e magar...care e sanatos, care e bolnav? De ce ar fi lumea de aici mai periculoasa decat cea reala? Aici macar desfaci lesne mintea cuiva in bucati si stii pana la urma ce are prin cap. Daca nu te grabesti...(Si daca nu esti vreun fraiera/fraier fireste)
Si unde dracu mai vedeti voi viata normala in ziua de azi? Cu ce resurse? Cluburi, baruri restaurante, teatre ...astea sunt exorbitante astazi? De unde resursele economice sa mai reusesti sa socializezi ca altadata. Chiar daca detii resurse asa de insemnate, nu gasesti amici care sa-si permita asta. Iar petreceri...nu prea mai face nimeni nici acasa. Pe naiba viata sociala reala! Asta presupunand ca nu te transformi in vreun parazita/parazit care sa sa traiasca cu scopul de-a mulge cate un credul doar ca sa o duci mai bine. La 20-23 de ani fireste ca inca mai socializezi, dar mai tarziu?
Intamplator eu chiar detin resurse si cu toate astea in afara prezentarilor, paradelor si a lumii in care ma invart, prea mare parte de socializare nu am. Si asta e cazul fericit!
De ce nu ar socializa cineva pe net? Poate intr-o viata nu ai cunoaste atatia oameni si nici nu ti-ai putea permite sa cunosti atata omenire, cata ai poate aici ocazia sa cunosti. Ce naibii e asa de rau in asta?


Well said!
And coherent!
Deci o fata foarte tanara, aratoasa si desteptutza.
Incepusem sa cred ca nu mai exista asa ceva in Romania... I'm glad you proved me wrong. You go, girl!

Dor_a
Postat pe 5 Ianuarie 2010 10:09
De la: one_size, la data 2010-01-05 09:58:32
De la: carmenbizet, la data 2010-01-05 09:50:16cum e posibil sa dispara?
nu ti-a lasat nici o adresa.. numar de telefon?


nu! s-o dus ca vantul si ca gandul!
ma ajuti tu sa il gasesc iar?


si eu care credeam ca l-ai gasit deja vezi ca mustacioara s-a pregatit atat fizic cat si psihic pentru a fi bantuit
Dontyyy
Postat pe 5 Ianuarie 2010 10:10
De la: dorina_77, la data 2009-12-18 22:11:29eu m-am intalnit cu cineva cunoscut de pe net.si aam...ne-am facut revelionul impreuna,in seara aia ne-am cunoscut :D am fost la bucuresti,tare,nu? sunt curioasa cine ar mai face asta
destul de tare dori...pacat ca ai parcurs foarte multi km.. cluj-bucureti nu cred ca sar intalnii multi bravoo.
daniel254u
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:20
De la: cristinarudi, la data 2009-12-19 04:10:44
De la: iubarici, la data 2009-12-18 22:14:42eu nu as avea increde....pe net toti incearca sa se dea drept altcineva....si daca nu e asa...mi se pare ca numai cei care nu au o viata sociala normala agata pe net parerea mea
asta nu inseamna ca nu am vb si eu cu "straini" pe net care mi'au fost foarte simpatici...dar nu m'am intalnit cu niciunul


Dar tu pe ce lume traiesti fata mamii? Fraierii incearca pe aici sa se dea drept altcineva...Pot sa incerce...dar asta nu inseamna ca o sa si reuseasca sa fraiereasca in mod real pe cineva (afara de cativa creduli poate). Pana la urma cei din lumea reala nu se dau drept cine stie cine si ei? Acolo ...pe strada...cum poti sa spui care e cinstit, care e magar...care e sanatos, care e bolnav? De ce ar fi lumea de aici mai periculoasa decat cea reala? Aici macar desfaci lesne mintea cuiva in bucati si stii pana la urma ce are prin cap. Daca nu te grabesti...(Si daca nu esti vreun fraiera/fraier fireste)
Si unde dracu mai vedeti voi viata normala in ziua de azi? Cu ce resurse? Cluburi, baruri restaurante, teatre ...astea sunt exorbitante astazi? De unde resursele economice sa mai reusesti sa socializezi ca altadata. Chiar daca detii resurse asa de insemnate, nu gasesti amici care sa-si permita asta. Iar petreceri...nu prea mai face nimeni nici acasa. Pe naiba viata sociala reala! Asta presupunand ca nu te transformi in vreun parazita/parazit care sa sa traiasca cu scopul de-a mulge cate un credul doar ca sa o duci mai bine. La 20-23 de ani fireste ca inca mai socializezi, dar mai tarziu?
Intamplator eu chiar detin resurse si cu toate astea in afara prezentarilor, paradelor si a lumii in care ma invart, prea mare parte de socializare nu am. Si asta e cazul fericit!
De ce nu ar socializa cineva pe net? Poate intr-o viata nu ai cunoaste atatia oameni si nici nu ti-ai putea permite sa cunosti atata omenire, cata ai poate aici ocazia sa cunosti. Ce naibii e asa de rau in asta?


hmm......ai scris atat de mult ca la un moment dat am crezut ca vrei sa ma convingi cumva....calm....asta e doar parerea ta si a altor cativa...eu ti'o respect pe a ta iar tu pe a mea..
ok "mami"??
iubarici
Postat pe 5 Ianuarie 2010 16:24
De la: daniel254u, la data 2010-01-05 16:20:01
De la: dorina_77, la data 2009-12-18 22:11:29eu m-am intalnit cu cineva cunoscut de pe net.si aam...ne-am facut revelionul impreuna,in seara aia ne-am cunoscut :D am fost la bucuresti,tare,nu? sunt curioasa cine ar mai face asta
destul de tare dori...pacat ca ai parcurs foarte multi km.. cluj-bucureti nu cred ca sar intalnii multi bravoo.


de ce pacat?:) a fost o experienta placuta. a venit si el de doua ori la mine.dar ne-am revenit la realitate. fiecare cu lumea lui pana la urma :(
acum am mai cunoscut un tip cu care ma inteleg bine, m-a chemat la el in italia daca m-as duce as fi chiar crazy de tot. dar cui nu i-ar place o mica vacanta?
dorina_77
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:33
actualul cu care sunt acum l-am gasit de pe net....si e cam dus cu pluta...are momentele lui....oricum a fost prima si ultima data cand am sa mai ies q cineva care l-am cunoscut p net
freakbabe
Postat pe 5 Ianuarie 2010 17:41
Povestea mea pe scurt...In 2008,octombrie,din lipsa de ocupatie si eu am intra pe site-ul neogen...Mi-am facut un cont si am inceput sa vb cu un tip.Era foarte amuzant,ma facea mereu sa rad...In febr 2009 am hotarat sa ne vedem,si a fost dragoste la prima vedere.Dupa 2 sapt ne-am mutat impreuna,a fost totul super.In decembrie 2009 m-a cerut in casatorie si acum in februarie avem cununia civila si in august nunta.Suntem foarte fericiti,cu toate ca la inceputul relatiei noastre toti prietenii ne spuneau ca nu va tine si ca nu ne potrivim...
Asa ca eu cred ca nu conteaza unde intalnesti sufletul pereche...Si nu e mare diferenta daca il intalnesti pe strada sau pe internet:)
Kittty_kat
Postat pe 7 Ianuarie 2010 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Melodii lente 26 De la: Valy90 9 Martie 2011 22:44
Mult prea mofturos si nu pun suflet intr-o relatie ... ce pot sa fac in cazul asta? 18 De la: kudika_28474 25 Martie 2013 21:57
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sincere, chiar am nevoie! 2 De la: VeVe_CaMyTzA 6 Ianuarie 2013 14:17
pentru fete in special 33 De la: arahnida 30 Ianuarie 2010 21:05
de ce inca ne/imi plac happyend-urile 8 De la: adina_black 20 Octombrie 2009 23:00