Setari Cookie-uri

frate si sora dorm impreuna

Mikydutza multumesc pt sfat, e o idee buna, dar nu e practicabila in cazul meu. Daca am fi din acelasi oras ar merge, dar el e in iasi eu in piatra, fiecare avem job-ul in orasul sau, si cum ne vedem doar in week-end....doarme linistit cu sora lui in timpul saptamanii. Eu nu am cum sa procedez ca tine, si nici sora-sa nu are de gand sa se mute cu prietenul ei care e din Pitesti. I-am zis sa aduca un pat pliant, a zis ca nu vrea, pt ca sunt doar cateva zile pe saptamana ( dar saptamani la rand termen nedefinit ) si lui asta i se pare temporar....plus ca mi-a precizat ca situatia nu o sa se schimbe, nu are nici un gand sa faca decenta situatia lor din moment ce lui i se pare ok asa. Nu cred ca mai are vreun rost asteptarea mea....discutiile noastre duc spre despartire, dar inca nu s-a finalizat. Sa vedem....
Plus ca inainte sa vina sora lui din Italia la el vroia sa ne mutam impreuna :) Acum a picat totul, si a ramas cu sora lui :))
corinab840
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:30
De la: corinab840, la data 2009-10-15 09:05:03Multumesc pt pareri. Chiar aveam nevoie de ele.
Aseara am purtat o discutie cu el si mi-a zis ca toata problema e in cap la mine, ca imi imaginez chestii si daca vreau sa accept asa situatia bine, daca nu sa fac ce vreau. Tot imi repeta ca nu ii convine ca ma bag in familia lui. Apoi spune ca situatia e temporara pana se hotaraste sora lui ce sa faca, dar nu stie cat anume poate dura, probabil luni de zile, daca se angajeaza sau nu, si daca hotaraste sa se angajeze , cu criza asta cine stie cat o sa dureze. I-am zis ca nu cred ca mai pot astepta atat, ca e cazul sa ia o decizie. El zice ca nu are de ales, ca nu tine de el sa ia decizia, e sora lui si trebuie sa o ajute. Oricum daca isi iau apartament mi-a spus clar ca ea o sa stea la el. Asta inteleg, sa stea in camere separate, e normal. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lui sa doarma in pat cu ea pe termen nedefinit, i-am zis asta si a zis ca faptul ca doarme cu sora lui nu are legatura cu relatie lui cu mine, si daca nu pot accepta asta e problema mea. A intors tot ce am spus impotriva mea, a zis ca partea bolnava din mine vede problema, cu toate ca i-am spus clar ca il cred ca nu face nimic pervers cu ea, doar ca la varsta lui nu e sanatos ce face.
Acum a ramas in aer situatia, discutia s-a terminat cu "daca nu accepti situatia, fa ce vrei, eu ies ca m-am saturat de discutie, fac un joc"
Oricum sunt confuza cu privire la faptul daca sa ne despartim sau nu, e destul de greu sa rup relatia in cazul in care in afara de dormitul cu sora alte probleme nu ar mai fi, cat suntem impreuna e totul frumos si bine.


Daca te-a pus sa accepti " familia" lui sau sa ...faci ce vrei mai bine lasa-l dragutza.Iti spune una care a facut razboi ca sa scape de famile( a lui ).Eu l-am castigat pentru ca el m-a ales pe mine,dar tu nu stiu daca ai sanse.

Postat pe 16 Octombrie 2009 10:42
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


Cat de obiectiva ar putea fi parerea ta .. daca eu ti-as spune .. mergand pe feeling si nu pe logica sau dovezi.. acelasi lucru? Atata timp cat ai scris povestea.. tragand deja concluzii.... nu poti cere obiectivitate. Ai prezentat si continui sa prezinti povestea ca pe un incest.. cand, de fapt, sunt doar nemultumirile tale.. strecurate pe acolo.
Si eu as da de pamant cu un iubit care mi-ar spune "da-o afara pe sor´ta din casa..". Pentru ca tu ai 6 luni cu el, azi esti, maine nu... De cealalta parte e sora lui.. si ani buni impreuna.. ani despre care nu ai cunostinta.
Ceea ce nu am citit deloc in postarile tale.. este dorinta ta, incercarea ta de a o cunoaste pe viitoarea cumnata... pentru ca, nu-i asa ?.. spuneai mai sus ca aveati planuri sa va mutati impreuna... Asta ar fi una!
A doua.. e foarte probabil ca tu sa nu reprezinti chiar atat de mult pentru acest baiat, sa nu faci parte din gandurile si viitorul lui.... si toata povestea asta.. sa fie un fel de: "Stai la locul tau... ACOLO!! Nu trece linia asta.."
Cu alte cuvinte, afla intai ce procent reprezinti in viata lui.. si, in cazul in care esti de viitor.. cunoaste-i si familia. Doar atunci vei putea intelege ce relatii exista acolo.
rashela
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:53
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.
cristiana_cris
Postat pe 16 Octombrie 2009 11:21
Rashela, eu am vrut sa prezint circumstantele in care dorm ei exact asa cum sunt, nu am avut intentia sa dau de inteles ca ar fi incest, pt ca nici eu nu cred asta, doar ma intriga faptul ca dorm impreuna la varsta lor cand sunt alte solutii. Chiar el mi-a spus ca daca m-as fi mutat eu cu el, sora lui nu ar mai fi stat cu el, bani nu ar fi o problema, deci s-ar putea rezolva decent. E chestie de comoditate la ei, ca asta a fost cel mai usor de facut, poate pt ei o fi normal ce fac, mie nu mi s-a parut de aceea am cerut alte pareri.
In nici un caz nu as fi vrut sa o dea afara pe sora lui cum ai spus tu, vroiam doar sa nu mai doarma in pat cu ea, un pat pliant sau o canapea ar fi rezolvat problema, dar nu e receptiv.
As fi vrut sa o cunosc pe sora lui, dar de cand a venit in tara mereu a avut altceva de facut cand era vorba sa ne vedem, si el a cam tinut-o pt el si pe mine departe.
Am avut discutii cu el cu privire la relatia noastra, chiar de cateva ori m-a cerut de sotie, dar nu a fost oficial cu inele cu altele. Inista sa ne mutam impreuna pana sa apara ea. Sunt doar vorbe, nu s-a concretizat nimic in fapte, deci ce pot sa spun e ca nu prea mai stiu exact ce sa cred. In fine....o sa se clarifice pana la urma, viata merge inainte....
corinab840
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:26
De la: MISOG1N, la data 2009-10-16 00:20:19
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-15 17:59:14
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


Corina,
Eu ti-am spus parerea mea. Oricat ar fi de diferite familiile si cine stie ce fel de obiceiuri mai au nu mi se pare absolut deloc normal ce ai relatat tu aici. Si mai straniu este ca el iti spune sec si raspicat " nu te baga in familia mea". Eu consider ca daca el te-ar iubi doar un pic te-ar considera parte din familia lui. Sau ce Doamne iarta-ma inseamna pentru el iubita atunci? Sau mai exact ce rol ocupi tu in viata lui? Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri? Hai sa fim seriosi: fratii se ajuta reciproc, dar de aici si pana a dormi in acelasi pat no way! Cred ca ar fi putut cumpara o alta canapea. Eu daca as fi in locul tau in mod sigur nu as mai pierde vremea cu el prea mult.


"Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri?"
Dacã tot o sfãtuieºti sã-l pãrãseascã, mãcar ai bunul simþ ºi exprimã-te corect!
Vã legaþi ºi dezlegaþi relaþiile în funcþie de opiniile de pe forumuri,dar vorbiþi despre iubire.

N-am mai râs aºa bine de ieri admirând la ºtiri îmbulzitul cu leºin la moaºtele cuvioasei Parascheva.





Vã legaþi ºi dezlegaþi relaþiile în funcþie de opiniile de pe forumuri,dar vorbiþi despre iubire.
Asta a fost buna!
Dar ce mi se pare hilar, un misogin posteaza pe un forum pentru femei...
staff
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:37
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-15 17:42:06
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-10-15 11:48:13
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-14 21:22:16Esti sigura ca aia e sora-sa? Daca este intr-adevar sora lui atunci da-l dracului cat mai repede posibil si fara a-ti consuma prea multa energie cu el.


si daca nu e sor-sa, sa ramana cu el, nu????


Eu nu as ramane cu asemenea specimen nici daca ar fi sora-sa nici daca nu ar fi . Este suficient ca doarme cu o femeie in pat. Asa ceva nu este pentru mine. Bineinteles ca parerile sunt impartite in functie de caracterul si personalitatea fiecaruia.


A zis cumva ca se si tin in brate, sau mai rau, ca fac sex? Ce naiba ma... Nu mai au voie oamenii sa faca economie? Ce daca dorm in acelasi pat? Daca doua surori dorm in acelasi pat inseamna ca sunt lesbiene? Oameni buni, treziti-va la realitate. Acei oameni doar DORM in acelasi pat !
staff
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:41
Draga mea, eu am inteles perfect situatia...
Problema este ca toate comentariile (sfaturi, pareri) care au urmat dupa primul tau post.. vorbesc sau insinueaza ca ar exista o relatie incestuoasa. Se vorbeste de "anormalitate".. intre un frate si o sora, doar .. retine DOAR pentru ca dorm impreuna din motive economice. Aceste motive le-ai subliniat TU de nenumarate ori in posturile ulterioare. Singurul lucru pe care nu l-ai facut.. decat acum.. a fost acela de a spune sus si raspicat.. ca nu EXISTA RELATIE ANORMALA intre frati.. ci ca, exista o relatie anormala intre ei doi.. versus tu, sau el si tu.. cand intervine ea. Cam asta e tot.
Si nu cred, sincer.. nu cred ca in felul cum s-a pus, sau s-a inteles problema.. vei gasi rezolvarea. Pentru ca rezolvarea sta doar intr-o impacare a celor doua parti... Si, din pacate.. tu vei fi cea care va trebui sa pleci capul.. o perioada. Este o situatie de criza, de moft, de ce vor ei.... pe care va trebui s-o accepti sau NU: Asta este, de fapt.. realitatea. Vrei sau nu vrei sa ai rabdare...???
Si ar mai fi ceva.... deja ai idee cam ce inseamna familia pentru el. Ar fi bine sa iei in calcul asta.. cand vei hotari daca merita (meriti) un viitor alaturi de ei.
Poate ca lucrurile sunt exagerate si de noi pe forum, si de tine... In niciun caz de el si ea. Pentru ca ei asa au trait.. de cand s-au nascut.. si orice interferenta.. o conidera daunatoare.
Gandeste-te bine inainte de a lua decizii, lasa timpul sa treaca.. sita sa cearna... In fond, 6 luni nu sunt decisive in nicio relatie.

Btw, e doar parerea mea...
rashela
Postat pe 16 Octombrie 2009 12:44
Rashela, inteleg ca parerile altora nu vor clarifica situatia. Am simtit nevoia sa aud alte pareri...cum simt toti cei care posteaza. E de la sine inteles ca fiecare vede lucrurile si le interpreteaza in felul sau....si adevarul e undeva la mijloc, dar discutand si vazand alte pareri lucrurile se pot aseza in sufletul fiecaruia. Oricum fiecare ia decizia in final dupa cum simte, nu cred ca cineva o sa faca sau o sa gandeasca dupa cum ii spune cineva de pe forum...sortam si pastram ce rezoneaza cu noi.
Nu stiu daca chiar sunt probleme intre mine si el, cred ca problema relatiei este ca mie nu mi se pare normal ca un frate si o sora sa doarma impreuna, la varste de 27 respectiv 23-24 ani :) Problema pe care o am cu el e mentalitatea lui de a i se parea ok sa se trezeasca cu erectie langa sora lui, pt ca asta face el la varsta lui dimineata, a recunoscut si el ca se intampla in fiecare dimineata, e o chestie de organism si nu sora lui este motivul, asta e clar. Dar tot nu mi se pare normal si tocmai de aia consider ca ar tb sa doarma in paturi diferite daca nu se poate camere diferite. Cam asta e ce nu suport eu la prietenul meu. Vroiam sa vad alte pareri ca sa vad cat de deplasata sunt sau nu :)
Oricum e clar ca am discutat cu el destul problema, si nu o sa mai intervin in familia sa, atitudinea mea de acum e una in asteptare sa vad cum va decurge situatia...mai aduce un pat sau nu :)) sau macar sa recunoasca el ca nu e ok sa se trezeasca langa sora lui in erectie :)) Pana acum imi zice ca asa e organismul si nu are ce sa faca :)
corinab840
Postat pe 16 Octombrie 2009 13:20
De la: corinab840, la data 2009-10-16 12:26:36Rashela, eu am vrut sa prezint circumstantele in care dorm ei exact asa cum sunt, nu am avut intentia sa dau de inteles ca ar fi incest, pt ca nici eu nu cred asta, doar ma intriga faptul ca dorm impreuna la varsta lor cand sunt alte solutii. Chiar el mi-a spus ca daca m-as fi mutat eu cu el, sora lui nu ar mai fi stat cu el, bani nu ar fi o problema, deci s-ar putea rezolva decent. E chestie de comoditate la ei, ca asta a fost cel mai usor de facut, poate pt ei o fi normal ce fac, mie nu mi s-a parut de aceea am cerut alte pareri.
In nici un caz nu as fi vrut sa o dea afara pe sora lui cum ai spus tu, vroiam doar sa nu mai doarma in pat cu ea, un pat pliant sau o canapea ar fi rezolvat problema, dar nu e receptiv.
As fi vrut sa o cunosc pe sora lui, dar de cand a venit in tara mereu a avut altceva de facut cand era vorba sa ne vedem, si el a cam tinut-o pt el si pe mine departe.
Am avut discutii cu el cu privire la relatia noastra, chiar de cateva ori m-a cerut de sotie, dar nu a fost oficial cu inele cu altele. Inista sa ne mutam impreuna pana sa apara ea. Sunt doar vorbe, nu s-a concretizat nimic in fapte, deci ce pot sa spun e ca nu prea mai stiu exact ce sa cred. In fine....o sa se clarifice pana la urma, viata merge inainte....


Miroase a altceva decat a sora,individa asta.

Postat pe 16 Octombrie 2009 13:24
De la: staff, la data 2009-10-16 12:37:47
De la: MISOG1N, la data 2009-10-16 00:20:19
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-15 17:59:14
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


Corina,
Eu ti-am spus parerea mea. Oricat ar fi de diferite familiile si cine stie ce fel de obiceiuri mai au nu mi se pare absolut deloc normal ce ai relatat tu aici. Si mai straniu este ca el iti spune sec si raspicat " nu te baga in familia mea". Eu consider ca daca el te-ar iubi doar un pic te-ar considera parte din familia lui. Sau ce Doamne iarta-ma inseamna pentru el iubita atunci? Sau mai exact ce rol ocupi tu in viata lui? Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri? Hai sa fim seriosi: fratii se ajuta reciproc, dar de aici si pana a dormi in acelasi pat no way! Cred ca ar fi putut cumpara o alta canapea. Eu daca as fi in locul tau in mod sigur nu as mai pierde vremea cu el prea mult.


"Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri?"
Dacã tot o sfãtuieºti sã-l pãrãseascã, mãcar ai bunul simþ ºi exprimã-te corect!
Vã legaþi ºi dezlegaþi relaþiile în funcþie de opiniile de pe forumuri,dar vorbiþi despre iubire.

N-am mai râs aºa bine de ieri admirând la ºtiri îmbulzitul cu leºin la moaºtele cuvioasei Parascheva.





Vã legaþi ºi dezlegaþi relaþiile în funcþie de opiniile de pe forumuri,dar vorbiþi despre iubire.
Asta a fost buna!
Dar ce mi se pare hilar, un misogin posteaza pe un forum pentru femei...


Avem si noi bufonii nostri(nebunii).

Postat pe 16 Octombrie 2009 13:26
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


draga mea, relatiile dintre frati si surori sunt cu mult diferite de relatiile dintre un barbat oarecare cu o femeie oarecare. Te asigur ca erectia aia ii dispare mai repede decat ii apare (hmmmm, se pare ca a avut dreptate cu mintea ta perversa). Daca ti se pare ceva atat de deplasat, de ce nu-ti intrebi cunostintele care au frati/surori, ce cred despre situatia asta. Mie nu mi se pare nimic deplasat, mai ales daca sunt obisnuiti de mici copii sa doarma in acelasi pat. Ca nu mai vorbeste de nunta, de mutat impreuna, e din cauza felului in care ai reactionat la toata situatia asta, l-ai pus serios pe ganduri daca se merita sau nu.... (imi pare rau daca nu-ti place ce auzi, dar n-am ce-ti face).

Si cred ca si tu te intrebi acelasi lucru: daca se mai merita sau nu. Ma rog, tu stii mai bine, dar eu zic ca gresesti aici.
kitty_krieger
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:49
Pisicuta razboinica, am intrebat cam toti prietenii mei care au frati, surori, toti mi-au zis ca dupa o anumita varsta nu e normal, absolut toti, o prietena de a mea care are un frate a fost ft indignata numai de ideea de a dormi in acelasi pat.....si mi-a zis ca e cazul sa ma despart.
Am vrut cat mai multe pareri...dupa tot ce s-a scris aici, acum realizez ca fiecare are prejudecatile lui si mentalitati diferita, la unii li se pare ok, la altii nu...eu am fost una din persoanele care simte ca nu e normal. Intr-un final m-am cam saturat de analizat, parerile sunt impartite....am sa vad daca o sa accept situatia sau nu, la asta s-a redus totul. Am sa fac ce simt ....
corinab840
Postat pe 16 Octombrie 2009 19:32
esti sigura ca e sora-sa?
kika25
Postat pe 16 Octombrie 2009 19:37
De la: corinab840, la data 2009-10-16 19:32:53Pisicuta razboinica, am intrebat cam toti prietenii mei care au frati, surori, toti mi-au zis ca dupa o anumita varsta nu e normal, absolut toti, o prietena de a mea care are un frate a fost ft indignata numai de ideea de a dormi in acelasi pat.....si mi-a zis ca e cazul sa ma despart.
Am vrut cat mai multe pareri...dupa tot ce s-a scris aici, acum realizez ca fiecare are prejudecatile lui si mentalitati diferita, la unii li se pare ok, la altii nu...eu am fost una din persoanele care simte ca nu e normal. Intr-un final m-am cam saturat de analizat, parerile sunt impartite....am sa vad daca o sa accept situatia sau nu, la asta s-a redus totul. Am sa fac ce simt ....

Corina ,cum am mai spus,nu e vorba ca avem minti perverse(am si eu 2 frati),dar asa cum au spus si prietenii tai,asa cum ti-am spus mai mult de 80%dintre cei care ti-am raspuns,aici nu e vorba de rel lui cu ea ca sora,ca nu-i interzice nimeni sa se vada sau sa-si vorbeasca sau sa aiba o rel normala ,de familie,cu ea.Era vorba strict de REFUZUL de a dormi separat.Ce motive economice,ce rel frate-sora ??? !!!!
Suntem multe femei aici,multe poate aveti frati-cat de deschisa la minte pot fi,nu imi pot inchipui ca dorm langa frate-miu si dimineata poate ma inghionteste naibii ceva,ca deh,cand esti obosit sau dormi ,nu-ti controlezi pozitia si tinuta....hai sa fim realisti!!!!
Eu cred ca ea e nesi-daca ma intrebi pe mine,cred ca e nesimtita,ca nu-si da seama ca frati-su de24 de ani are nevoie de iubita lui langa el,indiferent cat de sora ii e ea.Eu m-as simti si daca m-as duce si in vizita la frate-miu,n-as putea sa dorm asa nopti in sir,nici macar cu ei intr-o camera,ce Dzeu,nu-ti dai seama,ca oamenii au nevoie de intimitate???
Scz,e doar o opinie,normal ca tu o sa faci ce simti,dar nimeni nu acuza rel familiala intre frate si sora,ci doar faptul ca sora-sa doarme 5zile din saptamana in acelasi pat cu el,asta e problema!!!
luyyzz
Postat pe 16 Octombrie 2009 23:31
Luyyzz ai descris exact ce gandesc eu :) Numai ca el are 27 ani si sora lui 24 .
Aseara am vrut sa ne despartim...pur si simplu s-au schimbat prea multe, inainte spunea ca isi cumpara apartament sa ne mutam impreuna in iasi. Eu am apartament in Piatra si stau singura, imi e bine aici in intimitatea mea, dar l-as fi lasat pt el, sa stau impreuna cu el, pt ca a inistat destul de mult. Acum vine sora-sa din Italia si pica totul, pica totul chiar inainte sa ii spun eu ceva ca nu imi convine situatia, deci nu a reactionat asa din cauza comentariilor mele. A renuntat la ideea de as lua apartament, acum vrea sa isi construiasca el o casa...asta dureaza cel putin 1 an 2, timp in care nu avem cum sa ne mutam impreuna, si bineinteles el ramane cu sora lui.
Dupa ce i-am spus ca nu pot asa si sa ne despartim, la inceput mi-a zis sa accept situatia, daca nu, asta e. Probabil a crezut ca voi ceda eu. Dar acum cand m-a vazut ca stau pe pozitie, s-a razganit, a zis ca nu va dura mai mult de o luna situatia cu sora lui, pana se hotarasete ea daca vrea sa se angajeze in iasi sau nu. Acum stau si astept sa vad, deja au trecut 2 saptamani, sa vad si eu ce se mai intampla in urmatoarele 2. Intre timp nu mai simt nevoia sa il vad....pana nu isi clarifica situatia cu sora-sa. Oricum relatia nu stiu daca va mai merge, el fiind in iasi se va ocupa cu constructia casei, nu va avea timp sa mai vina la mine in fiecare week-end, presimt ca relatia se va duce de rapa oricum. Aseara s-a suparat pe mine cand i-am spus ca vreau sa renunt la noi, el zice ca vrea sa aiba casa pt noi, sa stam acolo, dar parerea mea ca e doar obsesia lui de a avea casa, ca vorbeste despre asta de cand ne-am cunoscut. Situatia a ramas in aer....si presimt eu ca sora-sa nu va pleca prea curand....
corinab840
Postat pe 17 Octombrie 2009 09:43
Scuza-ma,am incurcat varstele.Chiar imi pare rau sa aud ca te gandesti la despartire,practic nu e "razboi",ci doar vedeti lucrurile diferit.E greu ca nu se mai potrivesc planurile voastre,deciziile pt viitor se iau impreuna,dar daca tu simti ca-l iubesti si ca ai un viitor cu el,nu-ti va fii prea greu sa ai rabdare si sa vezi ce se intampla pe parcurs.E o rel un pic la distanta ,dar daca exista "compromis",veti ajunge la un numitor comun,dar asta nu inseamna sa lasi doar tu de la tine,ci sa ajungeti sa va intelegeti cum e mai bine pt voi.
Nu vreau eu sa vin cu exemplul personal,dar cand fratele meu a avut o rel (serioasa sau nu),i-am respectat intimitatea si cand stateam intr-un ap cu 3 camere si cand ne-am mutat la casa,cu mai multe camere,deci nu s-a pus problema niciodata ,ca sora a lui sa stau mai tarziu la tv,sau sa ma trezesc ca-mi trebuie nu stiu ce ,de la el din camera,cand era cu iubita.Mi se pare de prost gust,sa nu-ti pese sau sa nu te gandesti la mai multe aspecte ale problemei.Sora lui,daca o ducea capul ,macar isi aducea o saltea sau aducea in discutie si aspectul cu vizitele-adica ,daca tu veneai la el in weekend,ce facea,dormeati toti 3?
Ai grija de tine si nu te enerva,poate lucrurile se vor schimba,dar cu tact si cu vointa din partea iubitului tau,se poate trece peste un aspect extrem de neplacut al vietii voastre!
luyyzz
Postat pe 17 Octombrie 2009 12:36
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


Eu as zice ca femeile au multa intuitie si daca simti ca acolo e ceva in neregula sa iei ceva masuri.mi s-ar parea normal sa se trezeasca langa tine dimineata,nu langa sora lui.

Postat pe 18 Octombrie 2009 12:55
Respectul de sine ce-ti spune?

Sau esti sad-maso ? Daca-ti place cum esti tratata de el , pt ce ne mai ceri parerea? Stai si sufera pana te saturi....
denis_3d25
Postat pe 18 Octombrie 2009 19:53
Dar de unde stii tu cat de buna e situatia lor materiala? Ca doar nu ai acces la contul lor bancar. Poate pur si simplu nu isi permit sa inchirieze alt apartament mai mare sau sa isi cumpere inca o canapea...Si sincer mi se pare de inteles ca si-a luat foc cand i-ai cerut socoteala, si eu as fi facut la fel. Adica e problema mea daca imi permit sau nu s-o trimit pe sora-mea sa doarma altundeva. Cred ca ai mers prea departe cu imaginatia sincer...
wux
Postat pe 19 Octombrie 2009 15:43
Draga wux, stiiu sigur situatia lor ca din intamplare chiar i-am vazut contul bancar, si stiu sigur ca si-ar permite un pat in plus. Ii stiu situatia financiara ft bine, nu vorbesc in necunostinta de cauza, are bani pana sa isi ia si apartament, dar e e comod si mofturos, si nu a gasit ceva sa-i placa. Si ca sa mai adaug ceva nou, tocmai azi am aflat ca sora ei are o prietena in iasi la care ar fi putut sta, dar la mintea ei i s-a parut mai ok sa doarma cu frate-su in pat. Si frate-su e dispus sa faca orice pt ea si accepta orice ii cere, mi-a zis clar asta pt ca cica " e familia mea". Eu una am limite de bun simt si decenta in a ajuta pe cineva, fiind chiar si familie....

Denis, nu sunt sado maso si nu sufar precum crezi, am vrut doar pareri, nu sa fiu judecata. Vroiam sa stiu ce e decent si ce nu, poate eu fiind prea prinsa de situatie nu-mi dau seama.
corinab840
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:17
De la: corinab840, la data 2009-10-19 16:17:55Draga wux, stiiu sigur situatia lor ca din intamplare chiar i-am vazut contul bancar, si stiu sigur ca si-ar permite un pat in plus. Ii stiu situatia financiara ft bine, nu vorbesc in necunostinta de cauza, are bani pana sa isi ia si apartament, dar e e comod si mofturos, si nu a gasit ceva sa-i placa. Si ca sa mai adaug ceva nou, tocmai azi am aflat ca sora ei are o prietena in iasi la care ar fi putut sta, dar la mintea ei i s-a parut mai ok sa doarma cu frate-su in pat. Si frate-su e dispus sa faca orice pt ea si accepta orice ii cere, mi-a zis clar asta pt ca cica " e familia mea". Eu una am limite de bun simt si decenta in a ajuta pe cineva, fiind chiar si familie....

Denis, nu sunt sado maso si nu sufar precum crezi, am vrut doar pareri, nu sa fiu judecata. Vroiam sa stiu ce e decent si ce nu, poate eu fiind prea prinsa de situatie nu-mi dau seama.


Corina, nu te mai amagi singura.. si nu mai incerca sa gasesti explicatii la lucruri pe care tu nu le poti intelege. Ceea ce tie ti se pare lipsa de decenta, altora li se pare absoult firesc.
Prin urmare.. e timpul sa iei o decizie... nu sa urmaresti de la distanta ce se intampla. Oricum, bag de seama.. ca nu e chiar o relatie superba.. ceea ce aveti voi.
Si, apropo de bani, nu ai auzit pana acum ca milionarii sunt mai avari decat cei cu buzunarele aproape goale? Pe mine una.. nu ma mira deloc ca nu se scot banii pentru o a doua canapea.. de vreme ce nu este absolut necesara. SUNT O FAMILIE.. !! Aceeasi familie... De ce ar trebui sa se poarte ca doi musafiri?

In fine... hotaraste-te daca merita sa-l astepti pe EL.. (ca om) si nu rezolvarea situatiei.
rashela
Postat pe 19 Octombrie 2009 16:25
nu nu e "normal" am si eu un frate si am dormit cu el numai cand nu aveam unde cu inca trei in pat, dupa revelioane si treburi de genul asta dar la ei nu e o situatie accidentala ci o regula. o camera daca aveau, trebuia sa aiba doua paturi. daca tu ai o intuitie, cum spunea si altcineva de pe aici, inseamna ca e posibil sa se adevereasca zicala aia cu "hormonu bate neuronu" sunt mult mai multi ciudati pe lume decat par. ia masuri sau lasa-l cu sora lui si vezi-ti de viata ca una ai si nu merita sa ti-o complici cu toti ciudatii.
monica_savu
Postat pe 20 Octombrie 2009 16:30
Am o sora si nu o pot privi in veci ca pe o femeie ,o privesc pur si simplu ca pe o parte din mine .
Alin1980
Postat pe 21 Octombrie 2009 07:53
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 07:53:55Am o sora si nu o pot privi in veci ca pe o femeie ,o privesc pur si simplu ca pe o parte din mine .


Dar nu cred ca dormi cu ea in pat.

Postat pe 21 Octombrie 2009 09:02
De la: scorpio67, la data 2009-10-21 09:02:35
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 07:53:55Am o sora si nu o pot privi in veci ca pe o femeie ,o privesc pur si simplu ca pe o parte din mine .


Dar nu cred ca dormi cu ea in pat.

Daca as fi pus in situatia sa dorm cu ea ,as dormi ,chiar am dormit cateva noptii impreuna fara ganduri perverse .Intr-o familie frati surori nici macar nu-i trece cuiva prin minte asemenea lucruri horror pe care voi le inventati .Banuiesc ca voi uitati prea mult la filme porno cu incesturi .Corina daca ai avea un frate ce ai face dragoste cu el ? sau cand il vezi pe taicat-o in chilotii ti se face pofta de o partida ? Hai sa fim seriosi !Daca prietena mea mi-ar zice ceva de familie i-as zice clar ca nu e ptr mine sa consulte un psihiatru si psiholog ptr gandurile ei murdare .Mai mult m-as simti ranit ca nu stiu sa imi aleg o partenera normala cu viziuni normale si decente despre familie si viata
Alin1980
Postat pe 21 Octombrie 2009 17:52
De la: scorpio67, la data 2009-10-21 09:02:35
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 07:53:55Am o sora si nu o pot privi in veci ca pe o femeie ,o privesc pur si simplu ca pe o parte din mine .


Dar nu cred ca dormi cu ea in pat.

Scorpio ai copii?ai dormit cu ei in pat ? tatal lor a dormit cu ei in pat ?ai frati ?ai dormit cu ei in pat? cu siguranta Da .Inca ceva cred ca nu mirosi tu bine din 2 fraze ce se intampla intr-o familie .Sunt uimit ca o d-na de 42 de ani poate gandi asa ?Ozi buna !Sarut mana!
Alin1980
Postat pe 21 Octombrie 2009 17:59
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 17:52:37
De la: scorpio67, la data 2009-10-21 09:02:35
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 07:53:55Am o sora si nu o pot privi in veci ca pe o femeie ,o privesc pur si simplu ca pe o parte din mine .


Dar nu cred ca dormi cu ea in pat.

Daca as fi pus in situatia sa dorm cu ea ,as dormi ,chiar am dormit cateva noptii impreuna fara ganduri perverse .Intr-o familie frati surori nici macar nu-i trece cuiva prin minte asemenea lucruri horror pe care voi le inventati .Banuiesc ca voi uitati prea mult la filme porno cu incesturi .Corina daca ai avea un frate ce ai face dragoste cu el ? sau cand il vezi pe taicat-o in chilotii ti se face pofta de o partida ? Hai sa fim seriosi !Daca prietena mea mi-ar zice ceva de familie i-as zice clar ca nu e ptr mine sa consulte un psihiatru si psiholog ptr gandurile ei murdare .Mai mult m-as simti ranit ca nu stiu sa imi aleg o partenera normala cu viziuni normale si decente despre familie si viata


Dragalasule nu ma uit la filme porno,dar daca tu ai fi intr-o relatie ai alege sa dormi cu sora sau cu prietena,Nici o femeie din lumea asta nu va inghiti sa dai intaietate surorii sau mamei,va dori sa fie ea prima in viatza ta si mi se pare normal intr-un cuplu atat cat dureaza el. Nu e vorba musai de incest .
Iar la mine in casa ,tata umbla in chiloti prin casa si mie mi se parea dezgustator.Prea multa intimitate intre membrii unei familii nu creaza musai apropiere.

Postat pe 21 Octombrie 2009 18:06
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 17:59:05
De la: scorpio67, la data 2009-10-21 09:02:35
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 07:53:55Am o sora si nu o pot privi in veci ca pe o femeie ,o privesc pur si simplu ca pe o parte din mine .


Dar nu cred ca dormi cu ea in pat.

Scorpio ai copii?ai dormit cu ei in pat ? tatal lor a dormit cu ei in pat ?ai frati ?ai dormit cu ei in pat? cu siguranta Da .Inca ceva cred ca nu mirosi tu bine din 2 fraze ce se intampla intr-o familie .Sunt uimit ca o d-na de 42 de ani poate gandi asa ?Ozi buna !Sarut mana!


Nu are importanta daca am copii dragalasule ,stiu bine ce relatii sunt intr-o familie .Aici nu e vorba de copii mici e vorba deja de adulti.Eu una l-as scuipa pe unul care la 20 de ani ,sa zicem ,doarme cu mami sau cu surioara in nici un caz in locul ei n-as ramane cu el,un papa lapte in fusta surorii daca nu si a mamicii.Sorry daca sunt nitel mai puritana dar am motivele mele.

Postat pe 21 Octombrie 2009 18:10
De la: scorpio67, la data 2009-10-21 18:06:01
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 17:52:37
De la: scorpio67, la data 2009-10-21 09:02:35
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 07:53:55Am o sora si nu o pot privi in veci ca pe o femeie ,o privesc pur si simplu ca pe o parte din mine .


Dar nu cred ca dormi cu ea in pat.

Daca as fi pus in situatia sa dorm cu ea ,as dormi ,chiar am dormit cateva noptii impreuna fara ganduri perverse .Intr-o familie frati surori nici macar nu-i trece cuiva prin minte asemenea lucruri horror pe care voi le inventati .Banuiesc ca voi uitati prea mult la filme porno cu incesturi .Corina daca ai avea un frate ce ai face dragoste cu el ? sau cand il vezi pe taicat-o in chilotii ti se face pofta de o partida ? Hai sa fim seriosi !Daca prietena mea mi-ar zice ceva de familie i-as zice clar ca nu e ptr mine sa consulte un psihiatru si psiholog ptr gandurile ei murdare .Mai mult m-as simti ranit ca nu stiu sa imi aleg o partenera normala cu viziuni normale si decente despre familie si viata


Dragalasule nu ma uit la filme porno,dar daca tu ai fi intr-o relatie ai alege sa dormi cu sora sau cu prietena,Nici o femeie din lumea asta nu va inghiti sa dai intaietate surorii sau mamei,va dori sa fie ea prime in viatza ta si mi se pare normal intr-un cuplu atat cat dureaza el. Nu e vorba musai de incest .
Iar la mine in casa ,tata umbla in chiloti prin casa si mie mi se parea dezgustator.Prea multa intimitate intre membrii unei familii nu creeaza muasai apropiere.


Nu, cu siguranta nu mi as alege prietena de 6 luni in locul familiei,nu mi-as alege prietena care dupa 6 luni imi pune conditii ,care ma vede un pervers ca dorm cu sora mea in pat .Poate sa imi puna conditii cand va devenii sotia mea, nu toate femeile care imi trec prin pat o luna 2 ,9 aaaaa Ai un tata marfa ,e bine sa umbli in chilotii prin casa
Alin1980
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum recunosti barbatul mincinos ? 69 De la: kudika_16044 6 Ianuarie 2013 09:23
povestea mea 9 De la: kudika_33716 13 Ianuarie 2014 15:23
Eu. 82 De la: hystria1 2 Noiembrie 2010 00:44
Exista sufletul pereche? 16 De la: ipahebirowtnod 28 Februarie 2011 09:16
Cum gestionati faptul ca nu primiti nici un feedback la raspunsurile pe care le dati ? 17 De la: Radu_Cristian_1 20 Februarie 2014 14:33