Setari Cookie-uri

frate si sora dorm impreuna

De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


Ma, si eu am un frate, dar nu as putea sa dorm zilnic cu el...
Sa presupunem ca printr-o conjunctura neplacuta ar trebui sa dorm cu el O SEARA! ATAT! In primul rand ca sforaie si isi intinde picioarele peste tot...in al doilea rand nu mi se pare normal!!!
In timpul noptii nu reactionam constient...adica, atunci cand dormim! Putem sa pipaim...sa punem mana in anumite locuri...NU STIU ALTII CUM SUNT, dar mie mi se pare aiurea! Acum depinde si de educatie...
NumaiTu
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:03
De la: NumaiTu, la data 2009-10-25 17:03:50
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


Ma, si eu am un frate, dar nu as putea sa dorm zilnic cu el...
Sa presupunem ca printr-o conjunctura neplacuta ar trebui sa dorm cu el O SEARA! ATAT! In primul rand ca sforaie si isi intinde picioarele peste tot...in al doilea rand nu mi se pare normal!!!
In timpul noptii nu reactionam constient...adica, atunci cand dormim! Putem sa pipaim...sa punem mana in anumite locuri...NU STIU ALTII CUM SUNT, dar mie mi se pare aiurea! Acum depinde si de educatie...


Cu un singur lucru sunt de acord din tot ce ai spus tu.. ca e vorba de educatie! The rest is history!!
Tot educatia m-ar invata ca.. intr-un caz ca cel mentionat de tine (cu pipaiala). as rade in hohote si nu m-as (l-as) acuza de ganduri necurate. Ca doar sunt (este) sora (fratele).. Jesus Christ!!!
rashela
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:18
De la: NumaiTu, la data 2009-10-25 17:03:50
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


Ma, si eu am un frate, dar nu as putea sa dorm zilnic cu el...
Sa presupunem ca printr-o conjunctura neplacuta ar trebui sa dorm cu el O SEARA! ATAT! In primul rand ca sforaie si isi intinde picioarele peste tot...in al doilea rand nu mi se pare normal!!!
In timpul noptii nu reactionam constient...adica, atunci cand dormim! Putem sa pipaim...sa punem mana in anumite locuri...NU STIU ALTII CUM SUNT, dar mie mi se pare aiurea! Acum depinde si de educatie...


Când soþul tãu o sã sforãie cu picioarele întinse peste tot prin pat cum vrei reacþiona în timpul nopþii? Conºtient sau inconºtient?
io_sunt
Postat pe 25 Octombrie 2009 17:29
daca e moldovean lasa l in pace!!!!!!!!! moldovenii sunt nebuni
michaela23
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:59
Parerea mea e in felul urmator, nu conteaza atat de mult ca doarme cu sora lui cat de mult conteaza felul in care iti vorbeste. O vorba urata azi se transforma in timp scurt in violente verbale si apoi in violenta fizica daca vei ajunge intr-un punct serios al relatiei cu el. Un partener de cuplu daca nu stie sa te respecte de la inceput nu merita sa i daruiesti o secunda in plus din timpul tau. Din situatia asta, ca el doarme in acelasi pat cu sora lui ti-ai pututu da seama cat de mult tine la o parere din exterior, adica parerea ta, nu te vede ca pe un 'membru' al familiei cu toate ca asa e normal sa te vada si daca intr- o situatie atat de banala precum asta te trateaza in felul asta, sugestia mea e sa il lasi in pace! Succes!
michaela23
Postat pe 25 Octombrie 2009 22:08
De la: Summer_, la data 2009-10-25 14:03:32
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-15 17:59:14
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


Corina,
Eu ti-am spus parerea mea. Oricat ar fi de diferite familiile si cine stie ce fel de obiceiuri mai au nu mi se pare absolut deloc normal ce ai relatat tu aici. Si mai straniu este ca el iti spune sec si raspicat " nu te baga in familia mea". Eu consider ca daca el te-ar iubi doar un pic te-ar considera parte din familia lui. Sau ce Doamne iarta-ma inseamna pentru el iubita atunci? Sau mai exact ce rol ocupi tu in viata lui? Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri? Hai sa fim seriosi: fratii se ajuta reciproc, dar de aici si pana a dormi in acelasi pat no way! Cred ca ar fi putut cumpara o alta canapea. Eu daca as fi in locul tau in mod sigur nu as mai pierde vremea cu el prea mult.


Draga mea, ea dupa 6 luni de relatie nu are niciun drept sa ii dea lui ordine ce si cum sa faca ! Te-ai gandit poate ca intradevar soru lui va dormi cu el o perioada pana is ia de lucru ? Eu daca as avea probleme cu banii, as fi binevenite oricand la un var de-al meu * daca nu ar putea prietenul meu sa stea cu mine ), asta nu inseamna ca acel var este bolnav, ciudat sau cum vrei sa ii spui.
Sunteti o adunatura de posesive, crizate, paranoice, nebune cele care fac din tantar armasar ! Inceteaza sa mai dai sfaturi pt ca esti penibila !
Cica fratii se ajuta reciproc dar pana la ajunge sa doarma impreuna no way...cum naiba ??? dupa ce logica te-ai luat ??? dk eu iti spun ca am dormit cu tatal meu pt 2 luni ti se va parea ciudat, nu ? vei zice caa profitat de mine sau ca suntem 2 nebuni, nu-i asa ?


fata a cerut o parere si lumea s-a pronuntat, cum e si firesc, intr-un fel sau in altul. dar jignirile tale demonstreaza ca, da, intr-adevar, ai o mare problema pentru ca nu poti emite o opinie detasata de o frustrare de a ta. nu mi se pare corect sa interzici oamenilor sa dea sfaturi cata vreme nu le-ai cerut tu ci persoana care a deschis acest topic. cred ca fiinta penibila de aici nu e cea pe care ai jignit-o mai sus. parerea mea.
monica_savu
Postat pe 26 Octombrie 2009 00:20
Poate e taur Nu cred ca se intampla ceva neortodox intre ei si la o adica, daca vreun iubit m-ar pune sa aleg intre mine si familia mea, relatia cu respectivul s-ar termina dupa aprox 10 secunde.
kudika1111
Postat pe 26 Octombrie 2009 01:27
Deja va dati in spectacol unele dintre voi cu vorbele alea "frumoase".Nu va mai chinuiti,fata a inchis subiectul si ce o sa faca e strict treaba ei si deja va raciti gura de pomana.Oricum are o parere deja formata si-o sa actioneze in consecinta.

Postat pe 26 Octombrie 2009 08:59
nu inteleg. si eu mai dorm cu fratimiu uneori cand mie rau. si el are 21 de ani si nu mi se pare anormal.
mie mi se pare ceva ok sa dormi cu fratetu/sorata.
sunteti o familie, ce e asa de anormal? :|
Delilah___
Postat pe 26 Octombrie 2009 12:13
eh :|.poate exagerezi si tu putin .e aiurea ca ti`a zis tie sa nu te bagi.da' ...fiind sora primara sh din famile cat de cat buna nu cred ca e cazu' sa te gandesti la altceva :P
Bonnyka
Postat pe 26 Octombrie 2009 13:05
Draga Corina,
sper ca mesajul meu sa-ti fie de folos deoarece am trecut si eu prin aceeasi problema. Atunci cand sora iubitului meu a venit la facultate in Bucuresti, n-a prins loc in camin si a ramas timp de un an de zile in garsoniera iubitului meu. iti dai seama ca nu mi-a convenit sa stiu ca ea doarme in acelasi pat cu el 3-4 zile pe saptamana cat statea ea aici la cursuri (cu toate ca si ea ar fi putut sa stea cu o prietena) si nici faptul ca numai ramaneam eu la el asa des cum o faceam inainte. M-am decis sa-mi exprim punctul de vedere, dar realizam ca daca ii sugeram lui ceva de genul asta lua foc pt ca si el asa ca si iubitul tau tine la surioara lui ca la ochii lui din cap . Asa ca am discutat cu surioara la o cafea si eu (ca o jmekera ce sunt ) am inceput s-o compatimesc spunandu-i ca-mi imaginez cat de greu ii este sa doarma in acelasi pat cu fratisu in acele zile ale lunii sau in zilele toride....iar ea bucuroasa ca o inteleg mi-a zis ca se simte prost fata de mine dar n-are ce sa faca si decat sa stea prin straini care mai tarziu ar putea sa-i reproseze, asa stie ca fratele ei niciodata nu-i va spune nimic. Astfel, am asteptat un an si acum fata sta in camin si lucrurile merg ca inainte.
Sfatul meu:daca vrei sa continui relatia cu el, trebuie sa intelegi ca toata viata el o sa-si protejeze sora(asa sunt toti baietii care au surioare), insa cred ca si fetele care au frati mai mari stiu intotodeauna ca au pe cineva pe care se pot baza indiferent de situatie.
Iti doresc multa liniste si rabdare, lucrurile se vor rezolva.
oanajolie
Postat pe 26 Octombrie 2009 13:06

"Sunteti o adunatura de posesive, crizate, paranoice, nebune cele care fac din tantar armasar !" I



io_sunt
Postat pe 26 Octombrie 2009 14:43
De la: io_sunt, la data 2009-10-26 14:43:11
"Sunteti o adunatura de posesive, crizate, paranoice, nebune cele care fac din tantar armasar !" I





De ce aplauzi ,tu crezi ca esti mai grozav ?Ce cauti aici,ar trebui sa fii pe un forum de barbati.Incearca
Askmen.

Postat pe 27 Octombrie 2009 07:42
De la: scorpio67, la data 2009-10-27 07:42:30
De la: io_sunt, la data 2009-10-26 14:43:11
"Sunteti o adunatura de posesive, crizate, paranoice, nebune cele care fac din tantar armasar !" I





De ce aplauzi ,tu crezi ca esti mai grozav ?Ce cauti aici,ar trebui sa fii pe un forum de barbati.Incearca
Askmen.


Cât timp kudika.ro te întreabã în cont dacã eºti femeie sau bãrbat nu e un forum exclusiv adresat femeilor,dar astea-s tehnicalitãþi...vreau sã te întreb ceva:Dacã-s aºa de "grozav" c-o citez ºi apalud pe summer pentru postarea ei, tu de ce mã aplauzi pe mine în alte topicuri dupã numai 5 minute?O zi bunã.
io_sunt
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:16
vad ca te-ai plictisit sa apari cu numele de "misogin"
sau vrei sa faci pe baiatul cuminte?
andreea1976
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:23
De la: andreea1976, la data 2009-10-27 14:23:13 vad ca te-ai plictisit sa apari cu numele de "misogin"
sau vrei sa faci pe baiatul cuminte?


Cu mine vorbeºti? E a 2-a oarã când mi te adresezi din senin,ia un numãr de ordine ºi stai la coadã, nu fi obraznicã...mã voi ocupa ºi de tine când îþi va veni rândul.
io_sunt
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:28
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 14:28:19
De la: andreea1976, la data 2009-10-27 14:23:13 vad ca te-ai plictisit sa apari cu numele de "misogin"
sau vrei sa faci pe baiatul cuminte?


Cu mine vorbeºti? E a 2-a oarã când mi te adresezi din senin,ia un numãr de ordine ºi stai la coadã, nu fi obraznicã...mã voi ocupa ºi de tine când îþi va veni rândul.


ai vrut sa pari amuzant....domnule ex-misogin ??
iti recomand sa iei tu un numar de ordine....dar la psihiatru.....suferi de personalitate multipla.......sau o fi schizofrenie?
in fine...tot acolo....

andreea1976
Postat pe 27 Octombrie 2009 17:17
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 14:16:16
De la: scorpio67, la data 2009-10-27 07:42:30
De la: io_sunt, la data 2009-10-26 14:43:11
"Sunteti o adunatura de posesive, crizate, paranoice, nebune cele care fac din tantar armasar !" I





De ce aplauzi ,tu crezi ca esti mai grozav ?Ce cauti aici,ar trebui sa fii pe un forum de barbati.Incearca
Askmen.


Cât timp kudika.ro te întreabã în cont dacã eºti femeie sau bãrbat nu e un forum exclusiv adresat femeilor,dar astea-s tehnicalitãþi...vreau sã te întreb ceva:Dacã-s aºa de "grozav" c-o citez ºi apalud pe summer pentru postarea ei, tu de ce mã aplauzi pe mine în alte topicuri dupã numai 5 minute?O zi bunã.


Pentru ca postarea aia chiar a meritat,de aia.

Postat pe 27 Octombrie 2009 17:24
De la: rashela, la data 2009-10-25 17:18:45
De la: NumaiTu, la data 2009-10-25 17:03:50
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


Ma, si eu am un frate, dar nu as putea sa dorm zilnic cu el...
Sa presupunem ca printr-o conjunctura neplacuta ar trebui sa dorm cu el O SEARA! ATAT! In primul rand ca sforaie si isi intinde picioarele peste tot...in al doilea rand nu mi se pare normal!!!
In timpul noptii nu reactionam constient...adica, atunci cand dormim! Putem sa pipaim...sa punem mana in anumite locuri...NU STIU ALTII CUM SUNT, dar mie mi se pare aiurea! Acum depinde si de educatie...


Cu un singur lucru sunt de acord din tot ce ai spus tu.. ca e vorba de educatie! The rest is history!!
Tot educatia m-ar invata ca.. intr-un caz ca cel mentionat de tine (cu pipaiala). as rade in hohote si nu m-as (l-as) acuza de ganduri necurate. Ca doar sunt (este) sora (fratele).. Jesus Christ!!!


Nu mi s-ar parea anormal sa ma trezesc cu mana iubitului pe abdomen, sau pe un san, in miez de noapte...dar sa fie altcineva cred ca as face o criza de nervi!
Un caz o sa relatez vis-a-vis de lipsa de intimitate a individului: Un baiat - 13 ani, o sora - 5 ani, mama, tata, cu o casa de 200mp, locuiau toti 4 in aceeasi camera! Baiatul isi urmareste sora cand merge la toaleta! Copilul este cunoscut drept unul foarte linistit si educat si este premiant la un liceu prestigios. Cand vrea sa fie singur merge in podul casei. Isi omoara mama cu multe lovituri de ciocan in zona fetei pentru ca ii face observatii... Psihologii arata faptul ca baiatul are o inteligenta peste medie si are nevoie de spatiu, respectiv intimitate!

Un alt aspect demn de luat in seama de cititorii topicului ar fi tabieturile fiecaruia! EU dorm in bikini sau complet goala! SIGUR NU AS PUTEA SA DORM decat cu iubitul meu!
NumaiTu
Postat pe 28 Octombrie 2009 00:30
De la: io_sunt, la data 2009-10-25 17:29:11
De la: NumaiTu, la data 2009-10-25 17:03:50
De la: corinab840, la data 2009-10-14 15:28:51Am nevoie va rog de o parere obiectiva.
Sunt cu prietenul meu de vreo 6 luni, avem o relatie buna spun eu. Au mai fost certuri, dar au trecut, am incercat sa fiu flexibila si sa fac compromisuri, acum e bine.
Dar a intervenit o problema care dupa parerea mea e cam ciudata.
El are 27 ani si are o sora de 24. Nu mi-a facut cunostinta cu ea pana acum, poate nu a fost momentul. La cererea mea mi-a dat niste poze cu ea. Au o relatie cred eu apropiata, el spune ca sora lui e ft frumoasa, eu il cred.
El sta in chirie in Iasi, intr-un apartament cu 3 camere, cu inca 2 colegi. Ea are apartament in Roman, dar s-a inscris la master in Iasi, la zi pt 2 ani. Nu sunt o familie saraca, el castiga bine, mama lor e in Italia, si totusi ei au ales sa stea impreuna, intr-o camera mica, cu un pat mic si sa doarma impreuna, in fiecare saptamana in afara de week-end, cand vine la mine. Eu sunt din Piatra Neamt.
Mie mi s-a parut deplasata decizia, si in a doua saptamana de dormit impreuna i-am spus ca nu mi se pare normal ce fac ei. A reactionat ft prost, a zis ca eu sunt deplasata sa ma bag in familia lui sa spun ce nu-mi convine. Replica mea a fost ca nu sunt un nimeni, sunt prietena lui, si am dreptul sa imi spun parerea. Acum zice ca aberez, ca eu am ganduri perverse, si ca e normal sa doarma cu sora lui, ca asta e situatia si nu o sa se schimbe nimic. Mai mult sora lui vrea sa se angajeze in iasi si sa ramana tot la el. Ar avea ceva ganduri sa cumpere un apartament, sa se mute impreuna, dar mai e mult pana atunci, si eu nu stiu cat mai pot avea rabdare. Acum desi il iubesc ft mult, ma doare ca parerile mele nu conteaza si ma gandesc la despartire. Poate sunt exagerata, poate nu. Adevarul e ca eu am fost singura la parinti si poate nu inteleg eu bine situatia. Dar nu mi se pare normal ca la varsta lor sa doarma impreuna.
Va rog daca puteti sa imi spuneti punctul vostru de vedere, eu sunt prea confuza acum si nu mai stiu daca gandesc bine sau doar exagerez.


Ma, si eu am un frate, dar nu as putea sa dorm zilnic cu el...
Sa presupunem ca printr-o conjunctura neplacuta ar trebui sa dorm cu el O SEARA! ATAT! In primul rand ca sforaie si isi intinde picioarele peste tot...in al doilea rand nu mi se pare normal!!!
In timpul noptii nu reactionam constient...adica, atunci cand dormim! Putem sa pipaim...sa punem mana in anumite locuri...NU STIU ALTII CUM SUNT, dar mie mi se pare aiurea! Acum depinde si de educatie...


Când soþul tãu o sã sforãie cu picioarele întinse peste tot prin pat cum vrei reacþiona în timpul nopþii? Conºtient sau inconºtient?


Nu ma deranjeaza ca iubitul meu sforaie pentru ca pentru el am un grad mare de toleranta! Ma trezesc in bratele lui si ma alinta pana deschid ochii!
NumaiTu
Postat pe 28 Octombrie 2009 00:32
De la: monica_savu, la data 2009-10-26 00:20:51
De la: Summer_, la data 2009-10-25 14:03:32
De la: frozen_autumn, la data 2009-10-15 17:59:14
De la: corinab840, la data 2009-10-15 12:19:48Pisicuta_raizoinca ai dreptate, am realizat si eu ca familia lui e pe primul loc si ca e mai bine sa nu ma mai bag pt ca lucrurile oricum nu o sa se schimbe doar pt ca nu pot eu accepta situatia. Nu am de gand sa ii mai zic nimic, am discutat destul subiectul. Dilema mea este daca sa mai raman impreuna cu el sau nu in situatia de fata. Imi e greu sa accept ca noapte de noapte doarme cu sora lui....si mai stiu cum "se trezeste" el dimineata, ca orice barbat normal de altfel. Chiar daca intentiile lor sunt fara nici o tenta sexuala, tu ca barbat sa te trezesti dimineata in erectie langa sora ta, nu mi se pare normal...
As vrea sa pot accepta asta si sa raman cu el, dar am retineri mari...


Corina,
Eu ti-am spus parerea mea. Oricat ar fi de diferite familiile si cine stie ce fel de obiceiuri mai au nu mi se pare absolut deloc normal ce ai relatat tu aici. Si mai straniu este ca el iti spune sec si raspicat " nu te baga in familia mea". Eu consider ca daca el te-ar iubi doar un pic te-ar considera parte din familia lui. Sau ce Doamne iarta-ma inseamna pentru el iubita atunci? Sau mai exact ce rol ocupi tu in viata lui? Si tu personal te crezi atat de inferioara lui incat sa ii accepti toate aceste nazuri? Hai sa fim seriosi: fratii se ajuta reciproc, dar de aici si pana a dormi in acelasi pat no way! Cred ca ar fi putut cumpara o alta canapea. Eu daca as fi in locul tau in mod sigur nu as mai pierde vremea cu el prea mult.


Draga mea, ea dupa 6 luni de relatie nu are niciun drept sa ii dea lui ordine ce si cum sa faca ! Te-ai gandit poate ca intradevar soru lui va dormi cu el o perioada pana is ia de lucru ? Eu daca as avea probleme cu banii, as fi binevenite oricand la un var de-al meu * daca nu ar putea prietenul meu sa stea cu mine ), asta nu inseamna ca acel var este bolnav, ciudat sau cum vrei sa ii spui.
Sunteti o adunatura de posesive, crizate, paranoice, nebune cele care fac din tantar armasar ! Inceteaza sa mai dai sfaturi pt ca esti penibila !
Cica fratii se ajuta reciproc dar pana la ajunge sa doarma impreuna no way...cum naiba ??? dupa ce logica te-ai luat ??? dk eu iti spun ca am dormit cu tatal meu pt 2 luni ti se va parea ciudat, nu ? vei zice caa profitat de mine sau ca suntem 2 nebuni, nu-i asa ?


fata a cerut o parere si lumea s-a pronuntat, cum e si firesc, intr-un fel sau in altul. dar jignirile tale demonstreaza ca, da, intr-adevar, ai o mare problema pentru ca nu poti emite o opinie detasata de o frustrare de a ta. nu mi se pare corect sa interzici oamenilor sa dea sfaturi cata vreme nu le-ai cerut tu ci persoana care a deschis acest topic. cred ca fiinta penibila de aici nu e cea pe care ai jignit-o mai sus. parerea mea.


Pe cuvant ca nu va inteleg! Normal ca fiecare isi da cu presupusul! Fiecare a dormit cu unul din parinti pana la o varsta, dar la un moment dat tata mi-a zis ca sunt prea mare sa dorm cu el sau cu fratele meu. Tin sa precizez ca am fost crescuta de la 4 ani pana la 17 ani doar de tatal meu si am fost foarte atasata de el, DAR desi acum nu mai este in viata, nu cred ca ar fi de acord sa dorm cu frate-miu sau cu el in pat decat daca ar fi suficient de mare sa poata fi pus un perete despartitor (ceva improvizat)! Am un pat matrimonial acasa, dar am preferat sa dorm jos cand a venit fratele meu sa stea pentru o saptamana la mine....
NumaiTu
Postat pe 28 Octombrie 2009 00:38

Nu mi s-ar parea anormal sa ma trezesc cu mana iubitului pe abdomen, sau pe un san, in miez de noapte...dar sa fie altcineva cred ca as face o criza de nervi!
Un caz o sa relatez vis-a-vis de lipsa de intimitate a individului: Un baiat - 13 ani, o sora - 5 ani, mama, tata, cu o casa de 200mp, locuiau toti 4 in aceeasi camera! Baiatul isi urmareste sora cand merge la toaleta! Copilul este cunoscut drept unul foarte linistit si educat si este premiant la un liceu prestigios. Cand vrea sa fie singur merge in podul casei. Isi omoara mama cu multe lovituri de ciocan in zona fetei pentru ca ii face observatii... Psihologii arata faptul ca baiatul are o inteligenta peste medie si are nevoie de spatiu, respectiv intimitate!

Un alt aspect demn de luat in seama de cititorii topicului ar fi tabieturile fiecaruia! EU dorm in bikini sau complet goala! SIGUR NU AS PUTEA SA DORM decat cu iubitul meu! [/quote]

Acum eºti MUUUUUUULT mai interesantã dacã ne-ai spus cã iubitul tãu doarme cu sânii tãi în mânã.Pt aroganþa asta o sã-þi ignor toate comentariile.
io_sunt
Postat pe 28 Octombrie 2009 00:48
De la: andreea1976, la data 2009-10-27 17:17:05
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 14:28:19
De la: andreea1976, la data 2009-10-27 14:23:13 vad ca te-ai plictisit sa apari cu numele de "misogin"
sau vrei sa faci pe baiatul cuminte?


Cu mine vorbeºti? E a 2-a oarã când mi te adresezi din senin,ia un numãr de ordine ºi stai la coadã, nu fi obraznicã...mã voi ocupa ºi de tine când îþi va veni rândul.


ai vrut sa pari amuzant....domnule ex-misogin ??
iti recomand sa iei tu un numar de ordine....dar la psihiatru.....suferi de personalitate multipla.......sau o fi schizofrenie?
in fine...tot acolo....



Da, sufãr personalitate multiplã,acum io_sunt,ieri misonin,mâine scorpio67,ºi în weekend rashela.Acum cã ºtii toate astea o sã te mãnânce paranoia de vie,nu-i aºa?Pânã n-o sã ai ceva interesant sã-mi zici nu te mai bãga în seamã aiurea,nu-mi pasã de tine.
io_sunt
Postat pe 28 Octombrie 2009 01:03
de unde stii ca e sora lui? daca ar fi sora lui cred ca ti-ar face cunostinta cu ea...
kudika077452
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:56
eu cred ca ar trebui sa te preocupe mult situatzia!!!!e inacceptabil !!!!!!!!!ori nu e sora lui ori e incest!!asa ca gandestete bine!!
patrizzia
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:22
daaaa, adevarul e ca unii mai comit si incest.. si daca e moldovean cu atat e riscul mai mare sa comita asa ceva, ca moldovenii sunt mai nebuni..saracii de ei.. stresati de viata
michaela23
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:46
moldovenii suck from all points of view..
michaela23
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:49
hai zi sa mori tu!
da cat timp ai contemplat pana sa emiti aceasta ineptie?

De la: michaela23, la data 2009-10-29 19:46:03daca e moldovean cu atat e riscul mai mare sa comita asa ceva, ca moldovenii sunt mai nebuni..saracii de ei.. stresati de viata

one_size
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:51
De la: michaela23, la data 2009-10-29 19:49:49 moldovenii suck from all points of view..



but only after you!
one_size
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:54
De la: michaela23, la data 2009-10-29 19:46:03daaaa, adevarul e ca unii mai comit si incest.. si daca e moldovean cu atat e riscul mai mare sa comita asa ceva, ca moldovenii sunt mai nebuni..saracii de ei.. stresati de viata



hm...interesant.....mai auzi cate o noutate......saracii de ei !

vai vai ce oameni .....ce oameni....... sa poti face o asemenea afirmatie.....parca e totusi cam mult
_iluzie_
Postat pe 30 Octombrie 2009 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa fac 2 De la: kudika_1022358 17 Ianuarie 2017 07:39
un sfat,ceva,numai help me!!! 9 De la: yumalai 11 Februarie 2010 17:55
cum rezisti cand cumnata se amesteca in relatia ta si creeaza disensiuni in familie 47 De la: anca0704 30 Mai 2009 09:38
Oare chiar s`a schimbat? 47 De la: tonim69 30 Iulie 2009 10:42
prietenul meu se uita la filme porno si pe mine ma refuza.... 71 De la: motanika_kiss 13 Aprilie 2013 16:53