Setari Cookie-uri

SOACRE, SOACRE POAME ACRE,,, TOPIC INTERZIS PERSOANELOR,,,, NEEDUCATE!!! FARA; CEI 6-7 ANI DE ACASA!!

Mai, da' tu esti indragostit rau!!! Asta am zis-o serios, nu la misto...
Lucia38
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:33


Traim mereu acelasi purgatoriu
De umbre ratacite care mint,
De realitati murind in iluzoriu,
De pomi ce-si pierd coroanele de mirt,

Si-n fiecare zgomotoasa lupta,
Purtata-n cenusiul orizont,
Noi ne trezim mereu cu-aripa rupta,
In haosul muscand cu glontul bont.

Si florile, petalele strivite,
Le plang cu infinitul, in zadar.
In zori si in apus, pasari ranite,
Pierim banal, o stire de ziar.
kudika023770
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:34
De la: Lucia38, la data 2009-11-12 12:33:34Mai, da' tu esti indragostit rau!!! Asta am zis-o serios, nu la misto...

e de bine lucia
cristiana_cris
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:34
Intotdeauna m-am temut, de luna-n cer trecand tarzie,
De fosnetele ce se duc, urcand cu vantul in pustie,
De lacul tremurandu-si apa, cu nuferi albi pe-un ochi adanc,
De tipatul, pe care groapa o sapa noaptea-n cerul sfant.
De ulitele pustiite, pe care umbrele se duc,
Cu plansul frunzelor frenetic ce cade-n noi atat de tragic,
De ploaia ce saruta moale, tacerea frunzelor de nuc,
De amintirea ce invie, dorinta ta in mine magic.
Tacerea ca sa vii te-asteapta,cu flori lila de liliac,
Sa ma saruti din nou pe gura, sa ma saruti pe tampla dreapta,
Albi nuferi rataciti in trestii, si-n apa verde de pe lac,
Cand clopotele bat a ruga si ziua-n noapte se desteapta.
Saruturi mici si inocente, pierdute-n noapte vii scantei,
Cand vorbele-au zburat cu toate si a ramas doar vesnicia,
Sa arda florile strivite in patima din ochii ei,
Cand ingeri zboara pe sub ceruri, cu aripi strapungand taria.
kudika023770
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:35
De acord!!! Dar eu am zis-o in sens admirativ pentru ca m-a impresionat acest fel de exprimare a iubirii. Serios!!! Mi-a adus aminte de tineretea mea.
Lucia38
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:36
De la: kudika023770, la data 2009-11-12 12:20:11Acesta este miracolul pe care l-a facut pisicut, fara sa foloseasca manusile de box.Ea a tinut numai inima ei in palme.Nu credeti ca ar fi minunat sa vorbim despre dragostea dintre oameni?

vrei sa inebunesti spiritele pe aici cu dragoste..deja plutesc..uh imi aduc aminte de anii tinereti
cristiana_cris
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:36
Voi reveni mai tarziu putin.Acum va trebui sa ies.Ca sa scrii poezii de dragoste intr-adevar trebuie sa iubesti.Ori exista doua iubite care stau in stanga si la dreapta mea.Una se numeste poezia si cealalta, se cheama eternitatea.
kudika023770
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:38


Cad merele ca si copilaria,
In toamnele ce-n mine se perinda,
A ruginit de nostalgie via,
Si un batran se uita din oglinda,

Tristeti de ape, ziua ma-mpresoara,
Si vantul printre frunze sufla rece,
Vin stelele la pieptul meu sa moara,
Si luna-n dorul meu sa se inece.

Doar amintirea ma imbratiseaza,
Cu banca adormita intr-un colt,
Singuratatea, luna mi-o vegheaza,
Din cerul meu, zambind cu ochii morti.
kudika023770
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:39
De la: kudika023770, la data 2009-11-12 12:38:37Voi reveni mai tarziu putin.Acum va trebui sa ies.Ca sa scrii poezii de dragoste intr-adevar trebuie sa iubesti.Ori exista doua iubite care stau in stanga si la dreapta mea.Una se numeste poezia si cealalta, se cheama eternitatea.

hmmmmmmmm, mie asta-mi suna mai degraba a pesimism..
Lucia38
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:40
De la: kudika023770, la data 2009-11-12 12:38:37Voi reveni mai tarziu putin.Acum va trebui sa ies.Ca sa scrii poezii de dragoste intr-adevar trebuie sa iubesti.Ori exista doua iubite care stau in stanga si la dreapta mea.Una se numeste poezia si cealalta, se cheama eternitatea.

ai aparut l;a fix...ma bucur ca mai exista barbati care stiu ce inseamna poezia....parca te vad cum astepti iubita cu trandafiri la intilnire respect ca mai exista asa barbat
cristiana_cris
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:43
Mie mi s-au umezit mustacioarele de nostalgie, mi-a adus aminte de adolescenta cand nu stiam inca sa-mi exprim trairile dar le gaseam intotdeauna in poezie.In ele imi gaseam si bucuria si tristetetile,lacrimile si vointa dea merge mai departe.

Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:53
De la: scorpio67, la data 2009-11-12 12:53:32Mie mi s-au umezit mustacioarele de nostalgie, mi-a adus aminte de adolescenta cand nu stiam inca sa-mi exprim trairile dar le gaseam intotdeauna in poezie.In ele imi gaseam si bucuria si tristetetile,lacrimile si vointa dea merge mai departe.
cristiana_cris
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:06
Bine v-am gasit! Sunt prima data pe aici si sunt mirat pt, ca sus scrie ;;SOACRE;;; iar mai jos gasesc poezii. De ce n-ati deschid un forum pt, poezii???!! Era mai romantic, nu???!! Oseara placuta!!
Rodri
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:10
De la: SIRSOFT, la data 2009-11-18 22:10:56 Bine v-am gasit! Sunt prima data pe aici si sunt mirat pt, ca sus scrie ;;SOACRE;;; iar mai jos gasesc poezii. De ce n-ati deschid un forum pt, poezii???!! Era mai romantic, nu???!! Oseara placuta!!

Este un topic de poezie, pe subforumul moda! Soacrele si-au facut de cap o vreme, dupa care s-au linistit!
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:13
Afara este ceata si este frig, iar eu sunt la birou si lacrimez citind aceste poezii care-mi amintesc de adolescenta si de trairile intense din acea perioada.
Sunt minunate versurile! Te felicit!
gina37
Postat pe 19 Noiembrie 2009 09:35
De la: kudika017520, la data 2009-11-10 20:45:48 Deschid aceasta tema ,,, doar pentru ;;soacre;! Le rog pe scumpele mele ;;prietene;; sa nu calce pe aici!! Am ;specificat;!! Ca este interzis pt, cele care nu au cei;6-7ani de acasa!! Voi stimatele mele faceti-va un topic personal,, unde sa scrieti ce va doare, ca ,,eu (soacra) n-o sa va deranjez cu prezenta mea pe acolo! Nici de bine nici de rau! Haideti dragele mele mame; de baieti, de fete, soacre, scrieti-va aici ;; Necazurile, problemele, nemultumirile de zi cu zi!! Poate ,aici o sa va simtiti mai bine, fiind ascultate !! Va doresc o seara placuta tuturor, sper sa nu vad aparand , cele ; care se stiu ele!! Daca apar s-o faca;;decent cu bun simt,,ca,, de nu voi cere sa fie interzise ;precum;;iliescorina,,,, si altele!! Vrem;;decenta;;!! Decenta!! Daca nu va cer prea mult!! Decenta!!


greierash_is_back
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:05
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 12:05:05
De la: kudika017520, la data 2009-11-10 20:45:48 Deschid aceasta tema ,,, doar pentru ;;soacre;! Le rog pe scumpele mele ;;prietene;; sa nu calce pe aici!! Am ;specificat;!! Ca este interzis pt, cele care nu au cei;6-7ani de acasa!! Voi stimatele mele faceti-va un topic personal,, unde sa scrieti ce va doare, ca ,,eu (soacra) n-o sa va deranjez cu prezenta mea pe acolo! Nici de bine nici de rau! Haideti dragele mele mame; de baieti, de fete, soacre, scrieti-va aici ;; Necazurile, problemele, nemultumirile de zi cu zi!! Poate ,aici o sa va simtiti mai bine, fiind ascultate !! Va doresc o seara placuta tuturor, sper sa nu vad aparand , cele ; care se stiu ele!! Daca apar s-o faca;;decent cu bun simt,,ca,, de nu voi cere sa fie interzise ;precum;;iliescorina,,,, si altele!! Vrem;;decenta;;!! Decenta!! Daca nu va cer prea mult!! Decenta!!




Cristiana a reusit sa ne scape de balauritza, nu te mai enerva.

Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:33
De la: scorpio67, la data 2009-11-19 12:33:51
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 12:05:05
De la: kudika017520, la data 2009-11-10 20:45:48 Deschid aceasta tema ,,, doar pentru ;;soacre;! Le rog pe scumpele mele ;;prietene;; sa nu calce pe aici!! Am ;specificat;!! Ca este interzis pt, cele care nu au cei;6-7ani de acasa!! Voi stimatele mele faceti-va un topic personal,, unde sa scrieti ce va doare, ca ,,eu (soacra) n-o sa va deranjez cu prezenta mea pe acolo! Nici de bine nici de rau! Haideti dragele mele mame; de baieti, de fete, soacre, scrieti-va aici ;; Necazurile, problemele, nemultumirile de zi cu zi!! Poate ,aici o sa va simtiti mai bine, fiind ascultate !! Va doresc o seara placuta tuturor, sper sa nu vad aparand , cele ; care se stiu ele!! Daca apar s-o faca;;decent cu bun simt,,ca,, de nu voi cere sa fie interzise ;precum;;iliescorina,,,, si altele!! Vrem;;decenta;;!! Decenta!! Daca nu va cer prea mult!! Decenta!!




Cristiana a reusit sa ne scape de balauritza, nu te mai enerva.


yeees! doar ca s-a intors cu o alta infatisare! pacat ca nu se blocheaza si IP-urile.
greierash_is_back
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:07
De la: SIRSOFT, la data 2009-11-18 22:10:56 Bine v-am gasit! Sunt prima data pe aici si sunt mirat pt, ca sus scrie ;;SOACRE;;; iar mai jos gasesc poezii. De ce n-ati deschid un forum pt, poezii???!! Era mai romantic, nu???!! Oseara placuta!!


Tie o seara placuta de genul...........

Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:04
e greu sa fi soacra,mie nu-mi place nici cuvantu in sine,ce dur suna,,s-o-a-c-r-a,mai bine sami zica pe nume
kudika083965fericita
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:13
Incepand cu data de 1 decembrie , la palatul copiilor din Bucuresti , in fiecare marti seara de la orele 19.00 se va face o prezentare a unei oportunitati de afacere cu care puteti realiza :

Venituri suplimentare
O afacere proprie in regum part time
Va puteti asigura o sanatate mai buna dumneavoastra si membrilor familiei
Puteti intalni oameni noi
Puteti ajuta alti oameni sa aiba o sanatate mai buna sau o situatie financiara mai buna
Puteti sa va realizati independenta financiara
Va puteti planifica pensionarea ( cu o pensie mai multe decat decenta )


Puteti rezerva locuri la prezentarile de oportunitati la adresa de emali:
4life.romania@gmail.com sau la telefon : 0734.929.335

Nu necesita investitii materiale ,nu veti avea SEF si nici subalterni.
Veniti si alaturati-va echipei INTERNATIONAL NETWORKERS TEAM si va veti putea indeplini visurile, o echipa ce la nivel mondial activeaza in peste 25 tari si numara peste 50.000 membrii activi !!!

p.s. cautam colaboratori si in alte localitati ale Romaniei.
International_Networkers_Team
Postat pe 23 Noiembrie 2009 18:18
De la: SIRSOFT, la data 2009-11-18 22:10:56 Bine v-am gasit! Sunt prima data pe aici si sunt mirat pt, ca sus scrie ;;SOACRE;;; iar mai jos gasesc poezii. De ce n-ati deschid un forum pt, poezii???!! Era mai romantic, nu???!! Oseara placuta!!

cristiana_cris
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:44
De la: cristiana_cris, la data 2009-11-24 12:44:34
De la: SIRSOFT, la data 2009-11-18 22:10:56 Bine v-am gasit! Sunt prima data pe aici si sunt mirat pt, ca sus scrie ;;SOACRE;;; iar mai jos gasesc poezii. De ce n-ati deschid un forum pt, poezii???!! Era mai romantic, nu???!! Oseara placuta!!



120 mesaje
Membru din: 23/11/2008
Oras: ALTA LOCALITATE
Postat pe: 11 Februarie 2009, ora 22:14 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde

De la: flururas, la data 2009-02-10 23:58:03
pai nu e pb de lamurit ci de a i se aduce la cunostinta ca fiul ei iubit vrea sa plece de acasa ( asta dk el si-o doreste) si acest lucru sa ii fie spus de el nu de catre tine.
si o data plecat nu are ce sa faca .. tb doar sa va bucurati de fiecare moment pe care il aveti impreuna.
...............Parerea mea este ,ca ,,daca ,te iubeste,, o sa plece cu tine si-n paradis! Daca,, nu si lasa ,,mamica,, atunci sa stea cu ea! Cum scrie in ,biblie,, ve-i lasa mama si tata,, asa am lasat fiecare,, pe cei dragi si ne-am dus dupa cei m-ai dragi! Asta nu inseamna,ca , o sa si uite ,parintii,! Ai mei locuiesc de 9ani in, Spania, si venim noi la ei 4-5 luni anual,, sa le m-ai stresez pe nurori sa nu uite ca ,,au,,, SOACRA,,!!Eu ca soacra ,,va doresc,, sa fiti fericiti si ,,soacra sa fie la fel de rea ca mine!
SIRSOFT ....doar la un pas de groapa ...am citit toate postarile...si nu am nici o indoiala ca este kudika 17050...sper sa nu mai faca probleme
cristiana_cris
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:53
M-am speriat,am crezut k o sa fie alt topic pe care o sa-si dea in petec"doamna soacra",dar ma bucur ca s-a transformat intr-unul de poezii.Foarte frumos!
annk48
Postat pe 24 Noiembrie 2009 18:32
I MI PLAC MULT POEZIILE! POATE O DATA VOI SCRIE SI EU CATEVA POEZII! VA DORESC O SEARA FRUMOASA!
Rodri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 18:43
De la: annk48, la data 2009-11-24 18:32:01M-am speriat,am crezut k o sa fie alt topic pe care o sa-si dea in petec"doamna soacra",dar ma bucur ca s-a transformat intr-unul de poezii.Foarte frumos!

nu visa mult ca sa intors al cu coarne iar
cristiana_cris
Postat pe 25 Noiembrie 2009 13:07
Cristianaaaaaa, vino incoa sa te tzuc fata dulce si frumoasa!
miss_darine
Postat pe 25 Noiembrie 2009 13:13
super banc
O tipa super eleganta si frumoasa foc iese dintr-un bar cu un indice de alcool in sange foarte ridicat Merge leganandu-se spre masina ei, un super BMW, scump ca naiba, si incearca sa-i deschida usa cu cheia, dar starea ei de ebrietate o impiedica si pica in fund linga usa masinii... Cu picioarele deschise si fara chiloti, isi observa "pasarica" si cand o recunoaste incepe sa-i vorbeasca: - Din cauza ta am masina, - Din cauza ta am bijuterii - Din cauza ta am bani - Din cauza ta pot avea barbatul care vreau - Din cauza ta am ... Deodata incepe sa faca pipi... si ...duios ii replica: - Nu, nu plange, mai, ca nu te cert !!!...
cristiana_cris
Postat pe 25 Noiembrie 2009 13:34
Misto...
....hmm, tipa care a deschis topicul asta imi pare taare cunoscuta de pe alte forumuri... , oricum, e o ciudata
tequila_cu_varza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:29
De la: tequila_cu_varza, la data 2009-11-25 14:29:56Misto...
....hmm, tipa care a deschis topicul asta imi pare taare cunoscuta de pe alte forumuri... , oricum, e o ciudata

este una si aceasi cu SIRSOFT
cristiana_cris
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dezamagire 40 De la: yssa2010 19 Decembrie 2011 08:28
Buna fetelor 20 De la: kudika_960579 25 August 2014 19:29
despartire 3 De la: crimasio 6 Septembrie 2008 18:37
AJUTOR, NU STIU CE SA FAC? 7 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52
Dezamagire, incorectitudine....cum ma sfatuti sa fac? 90 De la: ema_rice 22 Aprilie 2010 21:44