Setari Cookie-uri

iubirea imposibila este intotdeauna posibila

Imposibililul in cazul asta e direct proportional cu distanta. Cu cat distanta e mai mica, cu atat e mai posibil. Dar cand distanta devine din in ce in ce mai mare ....
Adelasho
Postat pe 26 Decembrie 2009 03:28
De la: woman33, la data 2009-12-07 20:58:01"(..) si mai vroia sa platesc eu consumatiile pe unde mergeam si altele..."
pai daca zici ca era un fat-frumos, nu stii noua moda? -> daca iesi cu barbati frumosi trebuie sa procedezi asemenea unui batranel cu o don'soara: tre sa cotizezi. :))) am 'avut' si eu unul din asta, narcisist si metrosexual, dar m-a scapat D-zeu la timp de el. aleluia. :)


O Doamne!!! Unde-i gãsiþi?!

Sãrbãtori fericite!!!
Ochi_albastri
Postat pe 26 Decembrie 2009 03:36
De la: Adelasho, la data 2009-12-26 03:28:14Imposibililul in cazul asta e direct proportional cu distanta. Cu cat distanta e mai mica, cu atat e mai posibil. Dar cand distanta devine din in ce in ce mai mare ....


Hmm, eu sunt de altã pãrere...Sentimentele reciproce constituie factorul decisiv în stabilirea distanþei!
Distanþele sunt relative...pot scãdea pe mãsura cunoaºterii ºi acceptãrii!

Ochi_albastri
Postat pe 26 Decembrie 2009 03:40
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...
Olicika_2622
Postat pe 26 Decembrie 2009 04:03
aprp de sub asta as dori si eu un sfat
sunt q un baiat d 2 ani .. il iubesc si ma iubeste dar parintii mei nu sunt d akord ... el vrea sa ma mut la el k sa saturat sa ne askundem ,,, dar asta ar insemna sa imi las parintii, sa nu mai vb q ei ptr k si ei la randu lor ma pun sa aleg ... ce sa fac ? :(((
kudika065382
Postat pe 26 Decembrie 2009 04:05
Asa e si va ramane intotdeauna...eu si sotul meu ne iubim mult de tot,e cetatean italian...doar ca mama lui e impotriva relatiei noastre...casatorindu-ne aici in Romania fara sa stie ea...dar tot a avut grija sa ne desparta...va ramane asa ptr totdeauna.Chiar daca ne iubim vom suferi la infinit.
kudika049687
Postat pe 26 Decembrie 2009 04:53
iubirea este imposibila nujmai atunci cand vrei u,. dar parerea mea este ca dak iubesti cu adevarat totul este posibil.eu te sfatuiesc sa dai tot ce este mai bun din tine dak iubesti cu adevarat.in dragoste si in razboi totul este posibil!!!! mult noroc!!!!!!
florinajulieta_yahoo_com
Postat pe 26 Decembrie 2009 05:41
poate ca toti la un moment dat traim o iubire imposibila dar totul depinde de noi... eu ptr dragostea mea as lupta cu oricine si orice. poate ca si eu traiesc in momentul asta o iubire imposibila dar nu stiu nu sunt sigura sunt confuza .... poate ca este vorba doar de o razbunare ....oricum este o poveste lunga
daca si maine ma gandesc la el la fel de profund ca acum inseamna ca da iubesc cu adevarat un barbat care imi este absolut interzis si dak este asa voi lupta ptr dragostea mea!!!!!!
la fel sfatuiesc pev toata lumea care credec ca iubirea este imposibila :dragostea adevarata o intalnesti odata in viata , nu i da cu piciorul lupta ptr ea ca doar asa poti fii fericit!!!
florinajulieta_yahoo_com
Postat pe 26 Decembrie 2009 05:48
deci....ca sa incep pe o nota potrivita acestui topic...deci e ca atunci cand vrei sa iti lingi cotul...nu iese si pace ! ia incercati ! care poate...qed !
crisaqua
Postat pe 26 Decembrie 2009 05:51
ce aiurea gindesc unii ...totul este posibil ,doar sa vrei cu adevarat.
RUY_BLAS
Postat pe 26 Decembrie 2009 09:29
Iubirea este imposibila dar este si mai imposibil sa uiti o iubire imposibila, in viaþa nu iubim doar o data si mai ales nu iubim doar noi ar trebui sa fie doi pana sa luptam cu el mai bine luptam cu noi cãci dc ne vrea ne vrea dc nu nu !!
Kamaly
Postat pe 26 Decembrie 2009 09:52
Mda...unii gandesc foarte "sumar"...iubirea nu e imposibila..e foarte posibila..doar ca sunt anumiti oameni cu care functioneaza..si altii cu care nu..e simplu...si la cei la care nu merge treaba..de obicei ramai cu gandul..am patit-o si eu..cu un baiat..cred ca a patit-o toata lumea....cand il vroiam eu,nu ma vroia el si invers..am ajuns amandoi prin a fi cu altcineva:)..el sta cu respectiva pentru bani...eu pt k m-am atasat de pers cu care sunt..dar cand ne vedem...avem contactul vizual destul de puternic...el se preface fericit..eu m-am indepartat de el...si tot asa..:) Nu e imposibil..a fost o lupta de orgolii..si cand s-a trezit el..a fost prea tarziu..:)
adelynaa_88
Postat pe 26 Decembrie 2009 09:58
Oh God...iubesc iubirile imposibile.Sau asa cred.Au farmecul lor aparte.Cineva de aici-o sa mor si nu-i dau numele-mi-a zgindarit imaginatia cu povestioara ei amuzanta.Era ceva cu second hand.Povestea mea e la prima mina insa.Cum ar zice Creanga,sarac fiind piete de fite cutreieram si fara bani o p-la luam!S-a intimplat intr-o zi nasparlie,urita,friguroasa si cu fleoscaraie pe jos.Proaspat iesit dintr-o fleoscaraie mai adinca,cu adidasii pe post de acvarii in care-mi inotau zglobii degetele de la picioare evadate din ciorapii rupti,m-am postat strategic ultimul la o coada fitoasa la varza murata.N-aveam bani de altceva.Pina si tigarile erau mai scumpe.Macar varza murata are vitamina C.Eram singurul gigolo printre muraturile care asteptau la rind.Taranul inteligent ca varza lui pusese o carte cu coperti groase-ceva de Cioran cred- capac peste un butoias mai mic si anunta cu superioritate ultimile 3 verze.A fost inceputul revolutiei.Lumea a inceput sa se traga de par incrucisat,sacosile cu oua trosneau cite o capatina,lumea se adunase acolo si striga :noi de-aicea nu plecam,nu plecam acasa,pina varza nu luam,sa punem pe masa.Apoi am auzit ca armata era cu noi iar la Pache Protopopescu pe stradute se trage in draci cu 500.000...In tot vacarmul iscat de varza pe terminate am vazut-o pe ea.Era cea pe care am visat-o in fiecare seara de cind am ramas fara servici.Tinara,eleganta,cu treningul ud si tenisii...nu stiu daca erau Converse...fleasca,sexy si in acelasi timp plina de viata daca ma gindesc la taria cu care i-a tras unuia un pumn intre ochi in invalmaseala...ce mai...era ea.Am inotat prin multime sa ajung la ea.Tragea cu disperare de ultima varza in care o grasa paroasa isi infipsese ghearele.Am tabarit pe grasa aia si aveam sa regret dezinteresul total pe care l-am avut de-a lungul anilor pentru vitamine,aminoacizi,haltere sau sacul de box.Grasa ma calarea sistematic si efectiv dupa ce m-a fragezit urma sa-mi scoata boasele prin buric cind o sticla de bors se sparse in capul rinocerei si-mi salva viata.Ea,femeia vietii mele ma salvase.Hai sa te speli la mine saracule...zise diva care avea aceleasi texte ca ale Nikitei.Pe drum spre garsoniera ei comfort 3 sporit la 4,fata imi zise:sa ma f-t in ea de viata,am luat o juma de varza si am pierdut sticla de bors...ma uit la tine si am retineri mari ca poti sa compensezi intr-un fel pierderea borsului.Incurajat de complimentul ei,am inghesuit-o in lift si-am inceput sa-i intind rimelul cu botul.Am intrat in camera mobilata cu gust,un bec si o cutie de carton plina cu bocanci.N-am mai asteptat sa ne spalam...ne-am rupt hainele rupte de pe noi si am facut sex salbatic parca eram in 2012...ultima zi!Aveam sa aflu ca era mai bine daca eram in 2012.Usa se deschise brusc de la un picior nervos si am vazut Moartea.In fine,nu era chiar Moartea,cu aia mai bei o cafea,mai o lungesti,alea alea,nu te duci pe lumea ailalta asa brusc.Ce vedeam eu de jos in sus...ca eram la faza cu ea deasupra...era moaca deloc amuzanta a unuia care repara masini de spalat...care avusese o zi naspa...in care nu se stricase nici o zdreanta de masina de spalat...care n-avusese bani de tigari...care pierduse 3 tramvaie...si care a urcat pe scari 8 etaje sa-si vada femeia vietii lui cum indesa carne-n toate gaurile desi era post...Frate...n-am crezut niciodata ca o cheie de 18 incape intr-o nara...Cu cheia de 18 in nas urlam incercind sa nimeresc gaura in zid...pe unde fusese odinioara usa.M-am lovit intimplator de alte scule necesare in casa omului care acum zburau in directia mea.Eram varza...simpla coincidenta? Cu imaginea mecanicului inselat in fata ochilor umflati,imagine care punea Moartea intr-o postura jenanta,am jurat sa nu mai pun gura pe varza.Ma rog,pe varza care nu-mi apartine.O vreme,fizic nici nu puteam sa fac asta nici daca voiam.Varza murata era peste tot dar gura mea a fost multe luni in gips.Femeia vietii mele n-a rezistat sa ma vada pe post de YO-YO in mainile mustaciosului ei de barbat inselat si cred ca nici nu a rezistat perspectivei care se intrevedea...aceea de a fii epilata cu patentul de mustacios asa ca s-a aruncat pe geam.Ea a avut noroc.N-a ajuns jos din prima ci in cadere a rupt o antena parabolica de la un vecin si cu antena aia gramada a facut praf masina de 50000 de euro a unui recuperator din zona de fite unde locuia.A fost iubire interzisa.De mustacios.Inca o mai iubesc si cu putinii bani pe care-i cistig plimbind pitbull-ii recuperatorului ii cumpar ei piure de fructe.E tot ce poate minca in spital.
Saxon
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:36
De la: Adelasho, la data 2009-12-26 03:28:14Imposibililul in cazul asta e direct proportional cu distanta. Cu cat distanta e mai mica, cu atat e mai posibil. Dar cand distanta devine din in ce in ce mai mare ....

Oke poate ca ai dreptate,dar eu iti zic ca am avut o relatie "la distanta" care a dus la o iubire mai intensa mai puternica ,dar poate ca distanta fiind doar de 100 km ,eu zic ca o iubire imposibila e acea iubire pe care ai pierdut-o cu propiile arme ,ai distrus totul singur,ca dupa un an de despartire,sa te duci sa o saluti si sa iti raspunda intr-un mod penibil,asa iti faci iubirea imposibila .Dar poate cu acest comportament mi-a aratat ca nu am fost iubirea aia neconditionata si nemuritoare :) si eu inca mai gandesc asa ... dar de ce cand okii nu se vad se uita ?odata o colega mia zis bah tu iubesti numai cand o ai langa tine sau o iubesti pentru ca o ai in suflet ;)
Sarbatori fericite la toata lumea...si de iubit iubiti doar pentru voi ca daca aratati prea multa dragoste si-o ia in cap ( si ea / el )
kily17ro
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:47
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...



Dar cand unul din cei doi pur si simplu nu-l iubeste pe celalalt?Cum e cu asta?Mai e ea posibila?
agora
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:52
nu exista iubire imposibila....daca iti doresti cu adevarat ,se poate....depinde de personalitatea fiecaruia si,bine-nteles,de sentimentele celuilalt....acolo unde este iubire,nu exista imposibil ;)
anca4ever
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:00
Nu pot spune ca exista multe lucruri care mi se par imposibile, insa iubirea mi s-a demonstrat ca este imposibila. Pentru iubirea il implica automat si pe un al doilea, se intampla intre doi oameni, asta inseamna ca nu tine numai de tine, nu poti sa iei doar tu decizii, etc. Iar atunci cand ceva nu tine numai de tine, unele lucruri devin imposibile. De exemplu, eu iubesc din suflet, nu cred ca o sa mai reusesc sa iubesc alta persoana(cel putin, nu am reusit pana acum), numai ca el nu ma iubeste pe mine, chiar daca am trecut prin foarte multe si avem momente de neuitat...acum nici nu vrea sa ma vada...si macar de as fi comis un pacat capital...pacatul meu a fost ca l-am iubit prea mult si ca inca il iubesc...Peace!
kudika015056
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:30
De la: iulia069834, la data 2009-12-12 17:11:58
De la: utad, la data 2009-12-08 10:05:13iubire imposibila e atunci cand orice ai face nu poti fi cu el


adica ce am patit si eu....



Da, si eu am avut o situatzie asemanatoare..
Adica nu stiu daca a fost cu adevarat o iubire imposibila...dar..
Eu l`am iubit enorm, pot spune ca inca mai am sentimente fatza de acest baiat dar.. nu cred ca si el m`a iubit cu l`am iubit eu.. Si ca de obicei, cel care iubeste este luat de...


Deci .. Be happy.!
B_bitsa
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:36
tu il iubesti...dar el,el te iubeste?...ce se intampla in cazul in care, pe baiat nu-l intereseaza persoana ta?
k3nz6
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:07
De la: Saxon, la data 2009-12-26 10:36:15Oh God...iubesc iubirile imposibile.Sau asa cred.Au farmecul lor aparte.Cineva de aici-o sa mor si nu-i dau numele-mi-a zgindarit imaginatia cu povestioara ei amuzanta.Era ceva cu second hand.Povestea mea e la prima mina insa.Cum ar zice Creanga,sarac fiind piete de fite cutreieram si fara bani o p-la luam!S-a intimplat intr-o zi nasparlie,urita,friguroasa si cu fleoscaraie pe jos.Proaspat iesit dintr-o fleoscaraie mai adinca,cu adidasii pe post de acvarii in care-mi inotau zglobii degetele de la picioare evadate din ciorapii rupti,m-am postat strategic ultimul la o coada fitoasa la varza murata.N-aveam bani de altceva.Pina si tigarile erau mai scumpe.Macar varza murata are vitamina C.Eram singurul gigolo printre muraturile care asteptau la rind.Taranul inteligent ca varza lui pusese o carte cu coperti groase-ceva de Cioran cred- capac peste un butoias mai mic si anunta cu superioritate ultimile 3 verze.A fost inceputul revolutiei.Lumea a inceput sa se traga de par incrucisat,sacosile cu oua trosneau cite o capatina,lumea se adunase acolo si striga :noi de-aicea nu plecam,nu plecam acasa,pina varza nu luam,sa punem pe masa.Apoi am auzit ca armata era cu noi iar la Pache Protopopescu pe stradute se trage in draci cu 500.000...In tot vacarmul iscat de varza pe terminate am vazut-o pe ea.Era cea pe care am visat-o in fiecare seara de cind am ramas fara servici.Tinara,eleganta,cu treningul ud si tenisii...nu stiu daca erau Converse...fleasca,sexy si in acelasi timp plina de viata daca ma gindesc la taria cu care i-a tras unuia un pumn intre ochi in invalmaseala...ce mai...era ea.Am inotat prin multime sa ajung la ea.Tragea cu disperare de ultima varza in care o grasa paroasa isi infipsese ghearele.Am tabarit pe grasa aia si aveam sa regret dezinteresul total pe care l-am avut de-a lungul anilor pentru vitamine,aminoacizi,haltere sau sacul de box.Grasa ma calarea sistematic si efectiv dupa ce m-a fragezit urma sa-mi scoata boasele prin buric cind o sticla de bors se sparse in capul rinocerei si-mi salva viata.Ea,femeia vietii mele ma salvase.Hai sa te speli la mine saracule...zise diva care avea aceleasi texte ca ale Nikitei.Pe drum spre garsoniera ei comfort 3 sporit la 4,fata imi zise:sa ma f-t in ea de viata,am luat o juma de varza si am pierdut sticla de bors...ma uit la tine si am retineri mari ca poti sa compensezi intr-un fel pierderea borsului.Incurajat de complimentul ei,am inghesuit-o in lift si-am inceput sa-i intind rimelul cu botul.Am intrat in camera mobilata cu gust,un bec si o cutie de carton plina cu bocanci.N-am mai asteptat sa ne spalam...ne-am rupt hainele rupte de pe noi si am facut sex salbatic parca eram in 2012...ultima zi!Aveam sa aflu ca era mai bine daca eram in 2012.Usa se deschise brusc de la un picior nervos si am vazut Moartea.In fine,nu era chiar Moartea,cu aia mai bei o cafea,mai o lungesti,alea alea,nu te duci pe lumea ailalta asa brusc.Ce vedeam eu de jos in sus...ca eram la faza cu ea deasupra...era moaca deloc amuzanta a unuia care repara masini de spalat...care avusese o zi naspa...in care nu se stricase nici o zdreanta de masina de spalat...care n-avusese bani de tigari...care pierduse 3 tramvaie...si care a urcat pe scari 8 etaje sa-si vada femeia vietii lui cum indesa carne-n toate gaurile desi era post...Frate...n-am crezut niciodata ca o cheie de 18 incape intr-o nara...Cu cheia de 18 in nas urlam incercind sa nimeresc gaura in zid...pe unde fusese odinioara usa.M-am lovit intimplator de alte scule necesare in casa omului care acum zburau in directia mea.Eram varza...simpla coincidenta? Cu imaginea mecanicului inselat in fata ochilor umflati,imagine care punea Moartea intr-o postura jenanta,am jurat sa nu mai pun gura pe varza.Ma rog,pe varza care nu-mi apartine.O vreme,fizic nici nu puteam sa fac asta nici daca voiam.Varza murata era peste tot dar gura mea a fost multe luni in gips.Femeia vietii mele n-a rezistat sa ma vada pe post de YO-YO in mainile mustaciosului ei de barbat inselat si cred ca nici nu a rezistat perspectivei care se intrevedea...aceea de a fii epilata cu patentul de mustacios asa ca s-a aruncat pe geam.Ea a avut noroc.N-a ajuns jos din prima ci in cadere a rupt o antena parabolica de la un vecin si cu antena aia gramada a facut praf masina de 50000 de euro a unui recuperator din zona de fite unde locuia.A fost iubire interzisa.De mustacios.Inca o mai iubesc si cu putinii bani pe care-i cistig plimbind pitbull-ii recuperatorului ii cumpar ei piure de fructe.E tot ce poate minca in spital.






foarte tareeeeeee saxon u're the best
iubarici
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:20
De la: Calandrinon, la data 2009-11-29 17:27:39
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...


da profund....

si totusi....ce ar trebuii sa spunem noi aici?


Cum adica ce-ar trebui? Offfffff! Suferim toti de sindromul pur romanesc: ...,,noi muncim nu gandim!"
Fiecare vine cu o parere pe tema asta, cu experientele sale...si asa se leaga inca un topic incet-incet
cristinarudi
Postat pe 26 Decembrie 2009 12:49
da pe buna dreptate o iubire imposibila este intotdeauna posibila si nu zic asta asa ca sa ma aflu in treaba ci pot aduce un exemplu din viata personala....era o zi de toamna il cunoscusem pe iubitul celei mai bune prietene si ma indragostisem pe loc de el...dar nu era ceva imposibil pentru mineam lasat timpul sa treaca de la sine pana cand in aprilie se despartisera.....dar nu a fost nimik nu aveam cum sa ajung la el...trecuse aproape un an dupa despartire si intr-o zi de martie primesc un telefon era el cauta chirie:)) mdah si asa am ajuns sa vorbim am vorbit pe mess:D iar apoi urma sa ne intalnim dar culmea fix de majoratul prietenei mele logic ea nu trebuia sa afle pentru ca simteam ca mai simte ceva pentru el dar a aflat a iesit un mare scandal ma facut in toate felurile dar a meritat pentru ca pot spune ca a fost o iubire imposibila implinita datorita lui fara ca eu sa fac ceva ...dar inca nu stiu daca a fost bine ce am facut pentru ca inca am inca remuscari desi m-am impacat cu prietena mea inca ma simt nasol:D
simonik911
Postat pe 26 Decembrie 2009 13:11
asa e..iubirea imposibila e cea de la distanta.....offfff
angel_rebel
Postat pe 26 Decembrie 2009 13:16
fetelor, e usor sa iti dai cu parerea despre iubirea imposibila, dar e altceva cand o simti chiar tu. si eu traiesc o iubire imposibila. el e cu 16 ani mai in varsta ca mine si are o fiica cu 5 ani mai mica decat mine. niciodata nu vom putea sa ne facem publica iubirea, sunt prea multe care ne despart. acum 3 luni mi-ar fi fost usor sa pun o astfel de relatie la zid si sa dau cu pietre in ea. acum ma doare cand ma gandesc ca asa ar face oamenii cu mine daca s-ar afla. relatia e abia la inceput, dar cu toate astea am acceptat-o pentru ca ma inunda si nu mai pot sa ii rezist. nu imi amintesc sa mai fi scris pe forumul acesta, dar nu am cui sa povestesc. e ca o spovedanie pentru mine....
Aura_Raluca
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:01
mdah interesanta povestea ta...si greu de trait eu personal nu cred ca as putea face fata unei asemenea imprejurari ca fiica lui sa fie aproape cat mine de in varsta nu as putea sa ies pe strada cu el si sa ma intrebe lumea e tatal tau...dar cum se spune iubirea invinge orice asa ca iti doresc succes in aceasta relatie
simonik911
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:13
eu te inteleg perfect...doar ca diferenta de varsta dintre noi nu e atat de mare... si iubitul meu are o fetita de aproape 5 ani si o fosta sotie care nu il lasa deloc in pace...si toata lumea ma condamna...tu ai vreo idee ce putem face in cazurile astea?? help me dk stii..... apropo`.. buna la toata lumea..e prima data cand va scriu..dar va rog sa ma ajutatzi...
deea_sweet
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:14
hmm dah io zik ca ai putea avea o discutie seerioasa intre 4 ochi cu ex sotia in care ceri explicatii si rogi sa il lase in pace pe sotul tau deoarece acum iti apartine :P daca nu
simonik911
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:19
iubire imposibila...hmmm...greu de definit, doar persoana care traieste acea iubire stie prin ce trece... desi il vad tot timpul si tot timpul ne aruncam priviri "miraculoase" nu vom putea fi impreuna niciodata...motivul? sunt prea multe lucruri care ne leaga..si ma refer aici la prieteni, nu as putea sa fiu cu un prieten (poate cel mai bun) al prietenului meu :(...trist si doare in acelasi timp...incerc tot timpul sa aflu unde e, cu cine mai e si ce face..desi nu pot sa il sun (pt ca apare pe desfasurator la factura) in momentul cand ma suna el, inima imi surade, ochii imi sclipesc, iar vocea lui la telefon imi ridica moralul si ma face sa zambesc...m-as intelege foarte bine cu el daca nu ar exista asa numitii "prieteni" care sa comenteze si prietenul meu pe care il iubesc foarte mult...si da, pe amandoi i-as iubi, desi pe prietenul meu il iubesc si tin la el, in inima mea cu siguranta e suficienta iubire si pentru "celalalt"...ar mai fi o gramada de zis, dar niciodata nu se stie cine citeste ;)...asa ca fetelor, INDRAZNITI SI IUBITI!!!! Sarbatori fericite!!!
estrambotyk
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:22
De la: Saxon, la data 2009-12-26 10:36:15Oh God...iubesc iubirile imposibile.Sau asa cred.Au farmecul lor aparte.Cineva de aici-o sa mor si nu-i dau numele-mi-a zgindarit imaginatia cu povestioara ei amuzanta.Era ceva cu second hand.Povestea mea e la prima mina insa.Cum ar zice Creanga,sarac fiind piete de fite cutreieram si fara bani o p-la luam!S-a intimplat intr-o zi nasparlie,urita,friguroasa si cu fleoscaraie pe jos.Proaspat iesit dintr-o fleoscaraie mai adinca,cu adidasii pe post de acvarii in care-mi inotau zglobii degetele de la picioare evadate din ciorapii rupti,m-am postat strategic ultimul la o coada fitoasa la varza murata.N-aveam bani de altceva.Pina si tigarile erau mai scumpe.Macar varza murata are vitamina C.Eram singurul gigolo printre muraturile care asteptau la rind.Taranul inteligent ca varza lui pusese o carte cu coperti groase-ceva de Cioran cred- capac peste un butoias mai mic si anunta cu superioritate ultimile 3 verze.A fost inceputul revolutiei.Lumea a inceput sa se traga de par incrucisat,sacosile cu oua trosneau cite o capatina,lumea se adunase acolo si striga :noi de-aicea nu plecam,nu plecam acasa,pina varza nu luam,sa punem pe masa.Apoi am auzit ca armata era cu noi iar la Pache Protopopescu pe stradute se trage in draci cu 500.000...In tot vacarmul iscat de varza pe terminate am vazut-o pe ea.Era cea pe care am visat-o in fiecare seara de cind am ramas fara servici.Tinara,eleganta,cu treningul ud si tenisii...nu stiu daca erau Converse...fleasca,sexy si in acelasi timp plina de viata daca ma gindesc la taria cu care i-a tras unuia un pumn intre ochi in invalmaseala...ce mai...era ea.Am inotat prin multime sa ajung la ea.Tragea cu disperare de ultima varza in care o grasa paroasa isi infipsese ghearele.Am tabarit pe grasa aia si aveam sa regret dezinteresul total pe care l-am avut de-a lungul anilor pentru vitamine,aminoacizi,haltere sau sacul de box.Grasa ma calarea sistematic si efectiv dupa ce m-a fragezit urma sa-mi scoata boasele prin buric cind o sticla de bors se sparse in capul rinocerei si-mi salva viata.Ea,femeia vietii mele ma salvase.Hai sa te speli la mine saracule...zise diva care avea aceleasi texte ca ale Nikitei.Pe drum spre garsoniera ei comfort 3 sporit la 4,fata imi zise:sa ma f-t in ea de viata,am luat o juma de varza si am pierdut sticla de bors...ma uit la tine si am retineri mari ca poti sa compensezi intr-un fel pierderea borsului.Incurajat de complimentul ei,am inghesuit-o in lift si-am inceput sa-i intind rimelul cu botul.Am intrat in camera mobilata cu gust,un bec si o cutie de carton plina cu bocanci.N-am mai asteptat sa ne spalam...ne-am rupt hainele rupte de pe noi si am facut sex salbatic parca eram in 2012...ultima zi!Aveam sa aflu ca era mai bine daca eram in 2012.Usa se deschise brusc de la un picior nervos si am vazut Moartea.In fine,nu era chiar Moartea,cu aia mai bei o cafea,mai o lungesti,alea alea,nu te duci pe lumea ailalta asa brusc.Ce vedeam eu de jos in sus...ca eram la faza cu ea deasupra...era moaca deloc amuzanta a unuia care repara masini de spalat...care avusese o zi naspa...in care nu se stricase nici o zdreanta de masina de spalat...care n-avusese bani de tigari...care pierduse 3 tramvaie...si care a urcat pe scari 8 etaje sa-si vada femeia vietii lui cum indesa carne-n toate gaurile desi era post...Frate...n-am crezut niciodata ca o cheie de 18 incape intr-o nara...Cu cheia de 18 in nas urlam incercind sa nimeresc gaura in zid...pe unde fusese odinioara usa.M-am lovit intimplator de alte scule necesare in casa omului care acum zburau in directia mea.Eram varza...simpla coincidenta? Cu imaginea mecanicului inselat in fata ochilor umflati,imagine care punea Moartea intr-o postura jenanta,am jurat sa nu mai pun gura pe varza.Ma rog,pe varza care nu-mi apartine.O vreme,fizic nici nu puteam sa fac asta nici daca voiam.Varza murata era peste tot dar gura mea a fost multe luni in gips.Femeia vietii mele n-a rezistat sa ma vada pe post de YO-YO in mainile mustaciosului ei de barbat inselat si cred ca nici nu a rezistat perspectivei care se intrevedea...aceea de a fii epilata cu patentul de mustacios asa ca s-a aruncat pe geam.Ea a avut noroc.N-a ajuns jos din prima ci in cadere a rupt o antena parabolica de la un vecin si cu antena aia gramada a facut praf masina de 50000 de euro a unui recuperator din zona de fite unde locuia.A fost iubire interzisa.De mustacios.Inca o mai iubesc si cu putinii bani pe care-i cistig plimbind pitbull-ii recuperatorului ii cumpar ei piure de fructe.E tot ce poate minca in spital.



M-ai dat gata cu povestea asta....super tareeeee!!!!!
...Sãrbãtori fericite!!! ªi însãnãtoºire grabnicã doamnei....sã o puteþi lua de la capãt....fãrã "varzã" ºi "piure"....
LA MULÞI ANI !!!!!
Ochi_albastri
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:26
De la: simonik911, la data 2009-12-26 14:19:23hmm dah io zik ca ai putea avea o discutie seerioasa intre 4 ochi cu ex sotia in care ceri explicatii si rogi sa il lase in pace pe sotul tau deoarece acum iti apartine :P daca nu


crede-ma ca am incercat sa ii explic in toate felurile posibile si imposibile..si eu si el..si toata lumea..dar degeaba..acuma cateva zile chiar a incercat sa se sinucida..a luat vreo 300 de pastile si a ajuns in coma la spital si normal familia ei l-a chemat si pe el.. nu am spus nimic..mi se parea normal sa fie acolo.. ca au fost foarte mult timp impreuna si dehhh...dar sa il caute incontinuu mi se pare deja prea mult..desi spune ca ea nu il mai cauta ca nu il mai iubeste ca nu il mai vrea..dk e asa..nu inteleg de ce insista... fetita sta la el..si ea profita si de asta ca sa il vada si sa il sune..deci chiar nu stiu ce sa fac...
deea_sweet
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu care dintre cei 2 sa raman? :(( 27 De la: CASSANDRA 8 Iunie 2009 15:51
vreau niste sfaturi! avem o problema cu gradul de rudenie! 26 De la: roz5blue6lila7 30 Iunie 2010 10:49
EU leu, EL berbec 27 De la: sirghea 1 Octombrie 2010 22:34
Parasita de Craciun.... 11 De la: minacosmina 18 Februarie 2009 09:56
Iubirea dintre 2 persoane de religii diferite 15 De la: bestiutza_relouded 11 Aprilie 2009 12:23