Setari Cookie-uri

iubirea imposibila este intotdeauna posibila

hmm greu de zis...chiar nu mai am nici o idee io stiu sa va indepartati putin de earoagal pe sotul tau sa nu mai vorbeasca cu ea in ceea ce o priveste pe fetita ati putea face un program de vizita si asa nu vor mai fi probleme... sper
simonik911
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:41
Da,din nefericire este de multe ori inposibila...eu una am avut o iubire imposibila am incercat tot felu de metode sa incerc sa iese ceva dar era in zadar.3 ani de zile a mers cum a mers dar ultimii 2 ani a fost un dezastru .Cine spune k iubirea este intodeauna posibila se inseala din toate cunostiintele si cercul meu de prieteni nu am vz o iubire inposibila dar totusi posibila
kudika072403
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:45
da..poate ca ar fi singura solutie..oricum..sper sa se rezolve situatie cat mai repede ca altfel nush ce as putea sa fac..poate doar sa renunt ..desi nu sunt genul de persoana care sa nu isi asume riscuri..mai ales atunci cand iubeste..dar chiar nu vad ce sa fac..sa stau o viata intreaga sa ma luat cu o nebuna mai bn caut unu` care nu are un trecut asa greu,sa zicem si o sa imi fie mai bn..ms..mi-a facut bn sa vb cu tn
deea_sweet
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:46
si mie mi-a parut bine sa vb cu tine si orice ar fi nu renunta stiu ca e greu dar asa e viata ce sa-i facem dar cum spuneam de cele mai multe ori iubirea le invinge pe toate asa ca
simonik911
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:50
exista iubire imposibila....eu traiesc una....si chiar e imposibila...
sorina01
Postat pe 26 Decembrie 2009 14:54
exista iubire imposibila...eu traiesc una!
sorina01
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:01
nu inteleg nimic din ce vreti sa transmiteti aici-probabil din cauza culorii parului.
kudika086445
Postat pe 26 Decembrie 2009 15:03
Credeti ca iubirea dintre o cumnata si un cumnat este posibila?
kudika075240
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:24
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...


ma tem ca va trebui sa te contrazic aici pentru ca cateodata mai sunt si situatii pe care nu le putem controla si o iubire imposibila chiar este imposibila.
emanuell18
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:26
De la: kudika075240, la data 2009-12-26 16:24:24Credeti ca iubirea dintre o cumnata si un cumnat este posibila?

Nu stiu zau cum e cu iubirea dar sexul e criminal...am patit-o eu...alte detalii doar in private...
Saxon
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:28
De la: kudika075240, la data 2009-12-26 16:24:24Credeti ca iubirea dintre o cumnata si un cumnat este posibila?



ia te rog frumos detaliaza fiindca nu pricep
freakbabe
Postat pe 26 Decembrie 2009 16:37
De la: Ned_Kelly, la data 2009-12-26 16:06:47Iubirea asta 'interzisa' care este posibila la voi femeile nu poate fii la fel si la noi barbatii ...adica eu nu m-as vede niciodata de gitul unei babornite hoaºte, grasane sau alta aratare care nu-mi place si nu ma atrage sub nicio forma ...dar deh! voi sunteti femei si la voi e posibila iubirea si cu caii si cu cainii si cu extraterestri si oricine vi se pare ca este mai deosebit decit ceilalti


Terente....þi-ai mutat catrafusele de pe 9am?!
Tot mai visezi la un top model plinã de bani care sã te vrea ptr cum areþi???
Well...keep dreaming !!!
Ochi_albastri
Postat pe 26 Decembrie 2009 17:23
prin o poveste asemanatoare am trecut si eu,dar k dupa ce s-a trezit el, mie a ajuns sa-mi fie iniferent........sau poate.... da nu l-am iubit,cu toate k in anumite momente asi fi fost in stare sa fac orice pt el.....o fi fost iubire,n-o fi fost........problema e de km percepi iubirea.....basmele sunt imposibile,realitatea e dak ajungi sa te multumesti si sa iubesti inconditionat o persoana...si fara sa fiu cinik,pot sa spun k nu este posibil chiar orice pe lumea asta....
silvana1s
Postat pe 26 Decembrie 2009 17:41
De la: kudika075240, la data 2009-12-26 16:24:24Credeti ca iubirea dintre o cumnata si un cumnat este posibila?


Este ºi posibilã dar ºi imoralã!
Ochi_albastri
Postat pe 26 Decembrie 2009 17:44
oh crap! i just pissed myself!
greierash_is_back
Postat pe 26 Decembrie 2009 18:33
Ce prostii..o iubire e imposibila tocmai pentru ca exista ori prea multe diferente intre cei doi, ori din cauza distantei, ori pentru ca pur si simplu nu e facuta sa mearga..ori din alte diverse motive, motive care NU ii permit in niciun fel si sub nicio forma sa fie POSIBILA. Nu stiu de unde tot apar ideile astea stupide si infantile scoase de gospodine care intre doua ciorbe citesc un Coelho si filosofeaza cu muraturile despre nemurirea sufletului..e chiar aberant sa te trezesti dimineata si sa te intrebi 'ce ineptii mai scot azi, din vasta mea experienta de viata'. Si te gandesti.. 'mmm..barbatu-meu sforaie imposbil dar il iubesc bun. Deci: iubire-imposibil si totusi suntem impreuna, deci e posibil. BINGO '
Nu sunt rea, exista intr-adevar si cazuri cand o iubire care pare (doar pare) imposibila se materializeaza la un moment dat in ceva frumos. Dar asta nu inseamna ca ea a fost imposibila de la inceput, ci ca a fost mai greu de obtinut si mai mult de luptat pt ea si la timpul respectiv, fiind asa dificil de obtinut, parea ceva irealizabil.
In concluzie, cand va treziti dimineata spalati-va numai pe dinti si lasati ideile astea nietzsche-freudiene. Incercati sa si traiti si ganditi/spuneti si vedeti apoi cat de i/real este.
manon_7
Postat pe 26 Decembrie 2009 19:56
NIMIC NU ESTE IMPOSIBIL,NU EXISTA NU POT ,DACA VREI ORICE ESTE POSIBIL,NU CONTEAZA VIRSTA SAU DISTANTA,SINT SI VOR FI INTOTDEAUNA MODELE CARE SA SPULBERE ACEST MIT,NU NUMAI VEDETE CI OAMENI SIMPLI LA FEL CA NOI,PUPICI MULTI TUTUROR............IAR SPERANTA MOARE ULTIMA..............SARBATORI FERICITE
kudika092911
Postat pe 26 Decembrie 2009 20:18
AM RASPUNS LA UN MESAJ,OARE DE CE VORBIM DE IUBIRE INTERZISA????????? SAU DE IUBIRE DINTRE DOI OAMENI DE SEXE DIFERITE? CINE ESTE CUMNATUL SAU CUMNATA?? SOTUL SOREI SAU FRATELE SOTULUI??????? CRED CA NU AR FI NIMIC RAU DACA DINT-O INTIMPLARE SAU ALTA JUMATTEA CELUILALT A DISPARUT DAR DACA EA INCA EXISTA.........ESTE O PROBLEMA ..TINE DE MENTALITATE SI EDUCATIE SI-TI ZICI UNEORI CHIAR SAU TERMITAT BARBATII SAU FEMELILE ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,PUP
kudika092911
Postat pe 26 Decembrie 2009 20:27
Apai, o fi totul posibil dar daca este sa luam ca exemplu "EL NU MA VREA" , nu putem sa ne apucam sa il tragem pe dansul de pantaloni ca sa stea cu noi.
Chiar daca nu acceptam...
madame_jesi
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:08
Intradevar,sa iti doresti sa fii alaturi de cineva si soarta sa nu tina cu tine...Dar venind vorba de iubiri imposibile eu cred ca o'' iubire'' se poate numi imposibila cand ambii parteneri (sau numai unul,dupa caz)se iubeste excesiv.Iubirea adevarata are nevoie de sacrificii ca sa se desfasoare.O iubire e oarecum imposibila cand te lasi influientat de energia negativa si fara de rost de cele mai multe ori a rudelor,prietenilor etc.Cand iubesti cu adevarat esti dispus sa renunti la ideea ca alaturi de partener ti se va strica reputatia,ca distanta e foarte mare si alte prostii idioate.''Ochii care nu se vad se uita'' e cel mai mare rahat pe care l-am putut auzi.Mai exact,''ochii care nu se vad,mai tare doresc sa se vada,mai mare e dorul,si in timp nu se pierde pasiunea,sentimentele...''fiecare revedere va fi ca ceva nou,ca o noua descoperire,un foc de artificii...
Am auzit multi oameni spunand:''Daca nu o alegea pe aia sau daca nu se lasa prostit de altii,poate ca am fi trait fericiti pana acum intr-o profunda stare de dragoste!''Dragoste?Ce dragoste?!Nu exista iubire imposibila,ci candidati fara profesionalism la iubire.Spui ''iubire''cand oferi fara sa astepti sa primesti,e un rau de sentimente si trairi neconditionate.''Iubirea''devine imposibila cand unul nu iubete suficient,asta determinandu-l sa nu vada mai departe.Asa ca,cand veti fi tentati sa spuneti ''iubire imposibila'',mai bine ati spune:''nu ma iubeste,sau nu il iubesc''pentru ca in iubire nu exista iubire mai multa sau iubire mai putina,ci iubirea e insasi infinitul.
sky_demon2001
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:15
subscriu la ce ai spus tu...exista iubiri imposibile atunci cand tinem cont de moralitate...din pacate un cuvant pe cale de disparitie..
elena331
Postat pe 26 Decembrie 2009 21:28
De la: kudika092911, la data 2009-12-26 20:27:23AM RASPUNS LA UN MESAJ,OARE DE CE VORBIM DE IUBIRE INTERZISA????????? SAU DE IUBIRE DINTRE DOI OAMENI DE SEXE DIFERITE? CINE ESTE CUMNATUL SAU CUMNATA?? SOTUL SOREI SAU FRATELE SOTULUI??????? CRED CA NU AR FI NIMIC RAU DACA DINT-O INTIMPLARE SAU ALTA JUMATTEA CELUILALT A DISPARUT DAR DACA EA INCA EXISTA.........ESTE O PROBLEMA ..TINE DE MENTALITATE SI EDUCATIE SI-TI ZICI UNEORI CHIAR SAU TERMITAT BARBATII SAU FEMELILE ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,PUP
Dodutza
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:13
Daca este imposibila....cine doreste sa o faca posibila?...cel care se caieste...inseamna ca-i place sa sufere ...implicandu-ne in posibila poveste...
kudika045103
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:41
De la: sky_demon2001, la data 2009-12-26 21:15:58Intradevar,sa iti doresti sa fii alaturi de cineva si soarta sa nu tina cu tine...Dar venind vorba de iubiri imposibile eu cred ca o'' iubire'' se poate numi imposibila cand ambii parteneri (sau numai unul,dupa caz)se iubeste excesiv.Iubirea adevarata are nevoie de sacrificii ca sa se desfasoare.O iubire e oarecum imposibila cand te lasi influientat de energia negativa si fara de rost de cele mai multe ori a rudelor,prietenilor etc.Cand iubesti cu adevarat esti dispus sa renunti la ideea ca alaturi de partener ti se va strica reputatia,ca distanta e foarte mare si alte prostii idioate.''Ochii care nu se vad se uita'' e cel mai mare rahat pe care l-am putut auzi.Mai exact,''ochii care nu se vad,mai tare doresc sa se vada,mai mare e dorul,si in timp nu se pierde pasiunea,sentimentele...''fiecare revedere va fi ca ceva nou,ca o noua descoperire,un foc de artificii...
Am auzit multi oameni spunand:''Daca nu o alegea pe aia sau daca nu se lasa prostit de altii,poate ca am fi trait fericiti pana acum intr-o profunda stare de dragoste!''Dragoste?Ce dragoste?!Nu exista iubire imposibila,ci candidati fara profesionalism la iubire.Spui ''iubire''cand oferi fara sa astepti sa primesti,e un rau de sentimente si trairi neconditionate.''Iubirea''devine imposibila cand unul nu iubete suficient,asta determinandu-l sa nu vada mai departe.Asa ca,cand veti fi tentati sa spuneti ''iubire imposibila'',mai bine ati spune:''nu ma iubeste,sau nu il iubesc''pentru ca in iubire nu exista iubire mai multa sau iubire mai putina,ci iubirea e insasi infinitul.


Corect!!!!
Ochi_albastri
Postat pe 27 Decembrie 2009 02:17
din pacate exista iubire imposibila si va spun asta din proprie experienta. e asa greu sa iubesti si sa stii ca esti iubit si sa nu poti fi alaturi de aceea pers, sa trebuiasca sa iti refaci viata alaturi de altcineva pe care cu siguranta nu o sa il iubesti, decat in cel mai rau caz o sa-l respecti pt ceea ce simte pt tine. este fff complicat si din pacate adevarat
mirela03
Postat pe 27 Decembrie 2009 08:53
nimic nu i imposibil....in afara de anumiti oameni
capshunici
Postat pe 27 Decembrie 2009 12:48
esti singura ?
alexeid
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:18
De la: alexeid, la data 2009-12-27 13:18:31esti singura ?


te oferi sa o scapi de singuratate!? macar pentru o noapte!
geo_xx
Postat pe 27 Decembrie 2009 13:24
in orice iubire daca nu lupti pt ce este al tau atunci ti se pare o iubire imposibila
FETELOR nu va lasa-ti batute si luptati pana la sfarsit daca iubi-ti cu adevarat
cristyna_
Postat pe 27 Decembrie 2009 14:43
nu e adevarat chiar e imposibila....io iubesc mult pe cineva interzis dar din pacate acel cineva nu va renunta la ce are deci e imposibila
kudika062191
Postat pe 27 Decembrie 2009 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ziceti? 3 De la: yayame89 18 August 2009 22:29
Substitutie hormonala 22 De la: Fusun_ge 4 Februarie 2014 17:46
Barbatul de care sunt indragostita,iubeste pe alta !!!!!! 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:51
Ajutooorrr!!!!! 18 De la: kudika_1008256 30 Mai 2016 17:27
e doar o carte sau adevarul?place cuiva? 7 De la: roscatika23 3 Aprilie 2009 17:24