Setari Cookie-uri

iubirea imposibila este intotdeauna posibila

De la: Ned_Kelly, la data 2009-12-27 14:31:53
De la: Ochi_albastri, la data 2009-12-26 17:23:05
De la: Ned_Kelly, la data 2009-12-26 16:06:47Iubirea asta 'interzisa' care este posibila la voi femeile nu poate fii la fel si la noi barbatii ...adica eu nu m-as vede niciodata de gitul unei babornite hoaºte, grasane sau alta aratare care nu-mi place si nu ma atrage sub nicio forma ...dar deh! voi sunteti femei si la voi e posibila iubirea si cu caii si cu cainii si cu extraterestri si oricine vi se pare ca este mai deosebit decit ceilalti


Terente....þi-ai mutat catrafusele de pe 9am?!
Tot mai visezi la un top model plinã de bani care sã te vrea ptr cum areþi???
Well...keep dreaming !!!
.aaa nu bre' n-o mai caut pe 'frumoasa din padurea adormita' pentru ca am aflat ca nu exista (pentru muritorii de rind) dar recunosc ca mi-ar fii placut ca macar ochisorii albastri sa-i aiba si nici plina de bani nu as vrea sa fie pentru ca daca ar fii plina de banet atunci chiar vorbim despre o iubire inerzisa sau imposibila astfel ca o prefer sa fie saraca lipita pamintului iar de pe forumul 9am mi-am luat catrafusele pt ca muiericile alea incepusera sa fie cam agresive cu mine ,iar pe acilea vaz ca sunt mai docile(deocamdata)


Terente...ai dat de ! Eu sunt una din "muiericile alea agresive"....aºa cã te rog frumos...fi cuminte!
Hai sã ai noroc.... ...cã vãz c-ai mai lãsat de la tine ºi n-o mai visezi pe Ileana Cosânzeana....
Da de chinezoacele alea...ce mai ºtii?!
Ochi_albastri
Postat pe 27 Decembrie 2009 16:15
iubirea nu e imposibil never ever...noi o facem imposibila..prejudecatile noastre....conceptiile invechite...ex...el-35 de ani, ea 42...amor mare...distanta tot atat de mare....dar dupa ani...tot se iubesc..si tot atat de intens k in prima zi...c'est la vie...e sansa...e clipa...sau cine stie ce...
anaconda90
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:40
hmm..iubire imposibila...eu am avut parte de aceea iubire..si nici acum nu l-am uitat...au trecut 8 ani de atunci!! o sa va spun alta data!!
aura_gabi
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:01
perfecta dreptate, imi place cum gandesti
kudika078425
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:12
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...
kudika078425
Postat pe 27 Decembrie 2009 20:18
De la: georgianaaa, la data 2009-12-07 16:32:30nu intotdeauna ,,,,dupa parerea mea.. uneori din teama de a nu rani pe cineva iubirea devine imposibila
aici iti dau dreptate traiesc o poveste imposibila cvu o persoana si din teama de a nu rani o alta persoana devine imposibila cu mine,,,si o iubire este imposibila numai cand e iubirea adevarata ,,,,,nu are cum sa devina posibila ,,,,,niciodata pentru ca in cazul meu de 3 ani astept sa devina posibila si nu cred ca o sa mai stau mult si bine
ghiuzelim
Postat pe 28 Decembrie 2009 00:21
daaa...e adevarat k nu exista iubire imposibila, la urma urmei totul e posibil, dar...ce se intampla atunci kand o persoana iubeste iar persoana iubita este departe de sentimentul iubirii??....kum poate sa devina aceasta iubire posibila????
floriynutza
Postat pe 28 Decembrie 2009 01:47
Oare o iubire imposibila poate deveni posibila dupa ce ai ranit profun persoana de care ti-ai dat seama ca o iubesti si ca doar langa ea iti poti gasi fericirea ?
axiebianca
Postat pe 28 Decembrie 2009 11:29
De la: axiebianca, la data 2009-12-28 11:29:22Oare o iubire imposibila poate deveni posibila dupa ce ai ranit profun persoana de care ti-ai dat seama ca o iubesti si ca doar langa ea iti poti gasi fericirea ?



Da, cel putzin asa cred.. Adica eu am putut recastiga acea persoana..

Sti.. defapt ca sa ranesti o persoana trebuie sa fi important pt ea.. Si daca esti important pentru ea ineamna ca tzine la tine, si te poate ierta..
Dar depinde de tine cum te faci 'iertata'..
B_bitsa
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:18
De la: floriynutza, la data 2009-12-28 01:47:22daaa...e adevarat k nu exista iubire imposibila, la urma urmei totul e posibil, dar...ce se intampla atunci kand o persoana iubeste iar persoana iubita este departe de sentimentul iubirii??....kum poate sa devina aceasta iubire posibila????



Defapt, cred ca asta e o iubire imposibila doar pentru cel care iubeste..

In fine.. defapt, pana la urma intr`o relatzie este persoana care iubeste si persoana care se lasa iubita.. Dar de cele mai multe ori cel care iubeste este luat de fraier si cel iubit isi bate joc.! :-j.. A devenit un fel de 'regula' in care marea majoritate se regasesc pentru ca lumea in care traim este din ce in ce mai materialista..!

B_bitsa
Postat pe 28 Decembrie 2009 14:21
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...



Înþelepciunea înseamnã sã ºtii unde sã te opreºti, sã ºtii ce e permis ºi ce e interzis.( Lev Tolstoi)
Daca la tine imposibil se traduce posibil inteleapta nu esti , cu atat mai putin desteapta.

Postat pe 28 Decembrie 2009 14:53
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...


Si mai am una pentru tine.
Aceia care vor sa para intelepti intre prosti, vor parea la randul lor, prosti intre intelepti.(Quintilian )
Incearca sa nu-ti mai doresti ce este al alteia .

Postat pe 28 Decembrie 2009 14:59
o fi posibila, dar cu altcineva
whisper3k
Postat pe 28 Decembrie 2009 15:12
Exista iubiri imposibile cu sau fara prejudecati. Se spune ca atunci cand iubesti nu esti foarte rational dar acea rationalitate prin care sa nu ranesti pe cei din jur ramane indiferent cat de mult a-i iubi o anumita persoana. Iubirea imposibila nu tine neaparat de prejudecati ci mai degraba de circumstante, de moment ... de mult prea multe, peste prejudecati se poate trece atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva dar ,,persoanele,, care sufera din cauza acelei iubiri ... si atunci ce e mai bine ? sa transformi imposibilul in posibil ca sa sufere numai cei doi ? sau ... sa nu ti cont de nimic si o sa sufere poate mai multe persoane ? exista corectitudine cand iubesti ? nu, cred ca tot timpul cineva are de suferit dar merita sa incerci sa fii fericit !!! cum ? asta depinde de fiecare
Elyss
Postat pe 28 Decembrie 2009 17:13
ce te faci cand iubesti ca nebuna,te gandesti doar la el ii cersesti un zambet,dar el e casatorit cu vreo 2 copii,poate si vreo amanta de care tu nu stii,tu iti faci procese de constiinta,te gandesti sa nu faci rau etc,etc...bun venit in lumea reala,cum sa faci sa devina posibila o iubire imposibila?decat sa iti calci demnitatea in picioare TE RESEMNEZI.
utad
Postat pe 28 Decembrie 2009 18:21
De la: utad, la data 2009-12-28 18:21:16ce te faci cand iubesti ca nebuna,te gandesti doar la el ii cersesti un zambet,dar el e casatorit cu vreo 2 copii,poate si vreo amanta de care tu nu stii,tu iti faci procese de constiinta,te gandesti sa nu faci rau etc,etc...bun venit in lumea reala,cum sa faci sa devina posibila o iubire imposibila?decat sa iti calci demnitatea in picioare TE RESEMNEZI.

de fapt, ai doua variante:
1. accepti situatia asa cum este
2. iti f..ti doua palme sa-ti revii
Lucia38
Postat pe 28 Decembrie 2009 18:29
Ceea ce zici tu ca iubirea imposibila se datoreaza de fapt fricii noastre este foarte adevarat,insa asta nu o face"mai putin imposibila".Pentru ca daca nu ai incredere in tine si nu-i marturisesti celuilalt ce simti pentru el,iubirea va ramane imposibila.
A trecut exact un an de cand nu mi-am mai vazut "iubirea imposibila" si regretul a ramas la fel de puternic.
Il cunosteam mai demult,dar el fiind cu o colega de-a mea nu m-am uitat niciodata atent la el.Cam la un an de la despartirea de fosta prietena(o "pitzi" care nu voia decat sa profite de banii lui)am inceput sa iesim in acelasi grup de prieteni.Ieseam in grupul reprectiv in fiecare weekend,in cluburi,peste tot.Dar,pentru ca el era baiatul sarmant,imbracat mereu super,dupa care toate fetele intorceau privirea,iar eu o tipa extrem de simpla si banala si plinuta pe deasupra,nu am avut niciodata curajul sa-i spun ce simt pentru el.
Ultima data and am iesit impreuna a fost anul trecut pe 24 decembrie,datorita imprejurarilor am pierdut orice legatura.
Si acum insa,cand inchid ochii vad privirea lui,tinuta elegant si simt parfumul care m-a facut sa-mi fuga pamantul de sub picioare ultima oara cand am dansat...
Alexandruski
Postat pe 28 Decembrie 2009 19:19
eu una iubesc..iubesc 2 barbati.....unul in taina...iar cu celalalt sunt casatorita si am si o minunatie de fetita....
acum, avandu-l pe unul lana mine si dupa celalalt sufar de 8 ani, ce ar trebui sa fac? daca il visez, il vad mereu, este inevitabil sa nu ma gandesc la el...[dar el nu da 2 bani in momentul de fata..nu ganditi ca as avea vreo relatie cu el...ar fii fost posibil, dar nu am acceptat eu..morala sta la baza..sunt casatorita, si nu am acceptat sa ii fiu amanta..cu toate ca imi doream la nebunie, sa il am si sa ma aibe........] in fine...
l-am avut doar pt 6 luni langa mine si ma gandesc ca nu s-a consumat ceea ce ar fii trebuit sa se intample intre noi, si am vb si cu el treaba asta, dar vremea trece, te mai schimbi te mai resemnezi pana la urma!! asta e concluzia mea..
gresesc..??
aura_gabi
Postat pe 28 Decembrie 2009 23:59
da chiar este de-a rasu-plansu...salbaticie curata...te-a condus P?
SAU ...AIA...salvatoarea...era amatoare?
...e vorba de dorinta,putinta....dar...stiinta/...nimic/...ca-n jungla..
kudika045103
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:04
nu gresesti...veziti de drum...totul ramane la trecut...nu merita
kudika045103
Postat pe 29 Decembrie 2009 00:07
Lol...Terente, ia-þi inima-n dinþi ºi cere tu pe una...care-þi place!!!
Uite, pe mine m-a cerut bãrbatul din prima clipã când m-a vãzut...ºi dupã o lunã...am spus DA!...cã am vãzut ºi eu ce bãiat grozav ºi de treabã este
Nu mai aºtepta aiurea cã ºtii tu vorba aia: "f... nu f...., vremea trece!!!!"
Ochi_albastri
Postat pe 29 Decembrie 2009 11:40
Cred ca elyss are dreptate ...........;)
c0stellino
Postat pe 29 Decembrie 2009 15:46
ei da..o iubire imposibila poate fi posibila . iubeste si vei fi iubita! o daa! ce frumoasa-i iubirea :x mai ales cand sentimentele sunt impartasite:D
danutza134
Postat pe 31 Decembrie 2009 21:42
dragele mele, am citit de multe ori povestea unora dintre voi si as dori f. mult sa ma sfatuiti si pe mine in problema mea. Am avut o relatie de 2 ani jumatate iar in ultimul ani deja ma mutasem la el. Atat parintii mei cat si ai lui stiau de noi, eram logoditi, doar ca parintii lui nu au vorbit cu ai mei. ne intelegeam f. bine, sau cel putin asa credeam eu....Acum 2 ani mama mea s-a inbolnavit. Au urmat spitale, 2 operatii, concedii medicale. De 2 ani mama mea nu mai munceste pt ca nu poate. Eu o intretin, insemnand ca eu ii platesc toate facturile, toate cheltuielile (parintii mei sunt divortati). Desi stateam cu prietenul meu de 1 an, ii plateam mamei toate cheltuielile, iar la el acasa nu plateam nicio factura, in schimb tot ce insemna cheltuieli in bucatarie (mancare), un sampon, un sapun, un zahar, o cafea, etc, le luam din banii mei. El a hotarat ca nu mai poate suporta situatia si ca ar fi mai bine sa ne despartim. Motivul: nu accepta ca eu ii platesc toate cheltuielile si in plu, " nu mai suporta fitele mamei mele". Din punctul lui de vedere, mama nu face altceva decat sa profite de mine. In toamna am avut niste probleme medicale, am facut metroragie( nu mi se oprea hemoragia), am ajuns la spital la urgenta. Eram distrusa! La munca era un stres continuu, pe el nu puteam sda il conving sa ne impacam, ajunsesem la spital si ma simteam f. rau (eram prea slaba, anemica, iar pierderea de sange mi-a dat organismul peste cap). Daca ma credeti fetelor, am avut o periada de vreo luna jumatate in care nici nu mai credeam ca voi mai trai! Am fost atat de distrusa de faptul ca el nu mai vrea sa fie cu mine, nu puteam sa cred ca nu voi ma fi sotia lui, ca nu voi mai sta in casa aia, ca nu vom mai avea copii. de cand ne-am desparit ne-am intalnit de vreo cateva ori, in care mi-a spus ca noi suntem in continuare despartiti, dar in acelasi timp ma suna la intervale regulate, de vreo cateva zile, imi trimite mesaje in care imi spune ca ma iubeste, ca eu am fost singura femeie pe care a iubit-o cel mai mult. Toate prietenele mele imi spun ca daca m-ar fi iubit cu adevarat, pana acum ar fi venit la mine sa ne impacam. Eu deja incep sa-l uit, dar simt ca undeva in adancul sufletului meu inca il mai iubesc. Nu stiu ce vrea. Spuneti-mi voi ce credeti,ma mai iubeste sau nu? Sa il cred sau nu?
flory_preety
Postat pe 1 Ianuarie 2010 12:29
De la: kudika083893, la data 2009-11-29 10:51:56cine spune ca o iubire este imposibila,de fapt este vorba de teama de a iubi,si mai ales de teama de a fi iubit sau iubita...asa ca nimic nu este imposibil pe aceasta lume...


Tu de fapt ce vrei? sa fim de acord sa ai un amant insurat? Cam asta citesc eu printre randuri.Sau sa-l desparti pe vreunul de iubita lui de-o viatza? Dca asta cautzi ma indoiesc totusi ca o vei primi de la cei de pe forum.Si NU, nu e in regula sa faci asa ceva, cum bine spunea Camil Petrescu in "Patul lui Procust", cel ce este acum calau va deveni mai tarziu la randu-i victima.Nu cauta citatul, este doar interpretarea mesajului intregului roman.

Postat pe 3 Ianuarie 2010 10:48
De la: scorpio67, la data 2009-12-28 14:53:54

Înþelepciunea înseamnã sã ºtii unde sã te opreºti, sã ºtii ce e permis ºi ce e interzis.( Lev Tolstoi)


Tolstoi asta mi-a dat mereu depresii, da' daca a zis chestia asta nu pot decat sa il admir.
Si-l iert si pentru chinurile prin care am trecut incercand sa termin Razboi si Pace.
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:14
De la: flory_preety, la data 2010-01-01 12:29:07
Eu deja incep sa-l uit, dar simt ca undeva in adancul sufletului meu inca il mai iubesc. Nu stiu ce vrea. Spuneti-mi voi ce credeti,ma mai iubeste sau nu? Sa il cred sau nu?


Tu ne intrebi pe noi ce sa faci in cazul asta????

Si daca eu iti spun: "Intoarce-te si fa copii cu el" dupa care ma intorc la ale mele, uitand-te in 10 minute, tu chiar faci ce zic eu??
Te intorci si ii faci copii aluia? Ca trei ani mai tarziu sa te lase si cu plozii de gat?
Prietenele tale iti spun ca ar fi trebuit sa se intoarca daca te iubeste??? Ma fetelor, voi sunteti reale sau va bateti joc de sufletul nostru???
"Trebuia sa se intoarca"?? Nu "Trebuia sa nu te lase", "Trebuia sa se intoarca"???

Sa mor io, ca venim din lumi prea diferite!

Doar eu vad tabloul de mai sus absolut anormal??
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:23
De la: Dor_a, la data 2010-01-03 11:14:19
De la: scorpio67, la data 2009-12-28 14:53:54

Înþelepciunea înseamnã sã ºtii unde sã te opreºti, sã ºtii ce e permis ºi ce e interzis.( Lev Tolstoi)


Tolstoi asta mi-a dat mereu depresii, da' daca a zis chestia asta nu pot decat sa il admir.
Si-l iert si pentru chinurile prin care am trecut incercand sa termin Razboi si Pace.


Mie Dostoievski.Il urasc , romanele lui descriu o tipologie de ciudatzi si mizeri din toate punctele de vedere.Nici mie nu-mi plac clasicii rusi .

Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:40
De la: scorpio67, la data 2010-01-03 11:40:05
Mie Dostoievski.Il urasc , romanele lui descriu o tipologie de ciudatzi si mizeri din toate punctele de vedere.Nici mie nu-mi plac clasicii rusi .


Daa, Dostoievsky e un geniu in a-ti induce ganduri suicidale... Dupa Crima si pedeapsa n-am mai incercat, desi un amic mi-a spus ca Demonii a fost un fel de revelatie pentru el.... Desi m-a intrigat afirmatia lui, nici macar n-am incercat s-o.gasesc... presupun ca n-am fost destul de intrigata, after all
Dor_a
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:50
De la: Dor_a, la data 2010-01-03 11:50:49
De la: scorpio67, la data 2010-01-03 11:40:05
Mie Dostoievski.Il urasc , romanele lui descriu o tipologie de ciudatzi si mizeri din toate punctele de vedere.Nici mie nu-mi plac clasicii rusi .


Daa, Dostoievsky e un geniu in a-ti induce ganduri suicidale... Dupa Crima si pedeapsa n-am mai incercat, desi un amic mi-a spus ca Demonii a fost un fel de revelatie pentru el.... Desi m-a intrigat afirmatia lui, nici macar n-am incercat s-o.gasesc... presupun ca n-am fost destul de intrigata, after all



Mie Demonii mi-a provacat o adevarata dezamagire si o viziune cel putin infrcosatoare asupra diferitelor tipuri de oameni asa cum ii descrie el in roman.M-am lasat de citit astfel de carti.Citesc orice in afara de asta.

Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hey 1 De la: kudika428874 31 August 2011 17:41
200 de km. distanta:( 9 De la: Barbie30_ 28 Iulie 2011 22:02
ıubesc ın taına 286 De la: FinalFantasy 20 August 2009 13:39
i need help!!!! 15 De la: sarutama 8 Iunie 2010 16:57
2 barbati si...eu, termen pt o decizie : 2 saptamani 56 De la: sylvynet 13 Iunie 2009 21:43