Setari Cookie-uri

Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita!

Craciunul petrecut cu familia intreaga..
mihaelamicu2001
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:22
Fiecare Cracuin e special!eu am inceput sa ascult colinde inca din noiembrie .unul a fost special,primul petrecut impreuna cu viitorul meu sot.Eram atat de bosumflata pentru ca imi daruise nimic,insa nu il certam pt ca eram prea mandra.In aceea seara am plecat impreuna cu mai multi prieteni la parintii mei,la un moment dat am bagat mana in buzunatul paltonului si am descoperit o cutiuta ...nu mi-a spus cum a strecurat-o acolo,insa atunci am inteles ca este un om deosebit...
just_mary4you
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:22
Cel mai frumos Craciun din viata mea nu are legatura cu nici o persoana vie de sex masculin, mai de graba cu una fara suflet dar la fel de calda si de simpatica:) Aveam 10 ani cred, iar in anul acela nu fusesem foarte cuminte asa ca aveam promisiunea certa ca nu vine Mosul. Cu cateva zile inainte de Craciun am incercat sa fac totul posibil ca sa-i intru in gratiile mamei, sa o ajut cu tot ce avea nevoie mai mai ca-si va aminti si Mosul adresa mea dar a fost in zadar. In ajun am cautat toata casa, locurile pe care le stiam eu fiind catalogate drept principalele ascunzatori pentru cadouri dar in zadar, nu era nimic pentru mine. Nu cred ca va puteti da seama cu ce sufletel trist de copil de 10 ani mam dus la culcare, suparata fiind ca nu o sa primesc nimic sub brad si mai ales ca nu stiam ce sa le spun prietenilor mei care vor veni a 2-a zi care mai de care cu povesti despre minunatele lor cadouri. La varsta aia, credeti-ma era o drama, drept dovada ca nu am uitat nici pana acum:))) Acum sa va spun totusi da ce e cel mai frumos Craciun din viata mea, pentru ca pana in momentul de fata pare destul de macabru, mai ales din privinta unui copil. Povestea e in felul urmator, parintii mei au fost foarte impresionati de harnicia si devotamentul meu in cele cateva zile din-aintea sarbatorilor, de cand aflasem ca nu mai vine Mosul incat s-au hotarat in ultimul moment sa-mi cumpere un cadou. Spun ultimul moment pentru ca tata a plecat la cumparaturi in noaptea de ajun. S-a nimerit la un magazin de jucarii care tocmai inchisese usile si a trebui sa le roage frumos pe domnisoarele vanzatoare sa-l lase sa aleaga un cadou pentru copilul de acasa.A avut noroc si eu am avut pot spune pentru ca dimineata cadoul meu nu a incaput sub brad, era mai mare si decat mine. E un fumos "catelus" de plus, pe care l-am intrecut la inaltime dupa ceva vreme si care mi-a facut cel mai frumos Craciun din viata mea. Chiar si acum cand va scriu se uita la mine pentru ca e nelipsit din camera mea:D. Craciun fericit tutror.
EuBebelusa
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:24
Cel mai frumos Craciun...hmm...au fost atat de multe intamplari frumoase in fiecare an incat nu stiu la care sa ma opresc....: D ...De cand aveam 9 ani am iubit un baiat de pe strada mea....da...il iubesc si acum....atunci pentru mine el era totul...vedeam perfectiunea in el....eram mult dar mult prea mica ca el sa se uite la mine..fiind cu cativa ani mai mare ca mine...In schimb anii au trecut repede..am crescut...din toate punctele de vedere...Intamplator ne-am intalnit pe strada...m-a recunoscut imediat iar mie inima in acel moment mi'a luat-o razna....eram la inceputul lunii decembrie...Ne-am oprit sa stam de vb....am povestit putin si am facut schimb de nr de tel...Eram super fericita..am ramas cu gandul la el pana cand tel a sunat...era el la celalalt cap al firului...M'a intrebat daca pot iesi in oras la o cafea...in fine au urmat intalniri in fiecare zi....nu stiam cum sa reactionez...i-am povestit totul despre dragostea mea ptr el de cand eram mica...despre gandurile mele cu el in noptile tarzii..Pe urma a urmat si discutia referitoare la Craciun...unde am sa-l petrec...cu cine...si m-a intrebat daca nu vreau sa-l fac cu el ptr k parintii lui plecau din orash si ramanea singur...nu am stat pe ganduri si am acceptat...in Ajunul Craciunului aveam cele mai marii emotii posibile ptr a doua zi...Am luat masa a doua zi cu parintii acasa intr-o atmosfera superba...cu nasii,fini,prietenii...toata lumea..muzica si voie buna...insa eu eram in pregatiri ptr marea intalnire....M-am aranjat asa cum am stiut eu mai bine....si l-am sunat sa vina sa ma ia de acasa...Cand a ajuns...parca totul era desprins dintr-o poveste...Frumos imbracat si cu un trandafir in mana ma astepta in fata portii casei mele...De acasa am plecat la un restaurant unde nu va pot povesti cat de frumos a iesit totul,cat de fericita eram...ptr k eram cu el...baiatul la care visasem de anii buni...:D...La restaurant am stat cateva ore bune in care am mancat,am baut,am dansat....nu numai noi ci impreuna si cu ceilaltii care erau acolo...hmmm...dupa ce s-a terminat totul am mers acasa la el....simteam in masina cum ma i'a caldurile...transpiratia...lol....eram atat de emotionata incat ma inrosisem la fatza..ajunsi la el acasa..ne-am facut lejeri...am pus muzica si beam un pahar cu vin rosu....in timpul discutiei s-a aplecat si m-a sarutat ushor...mi-a spus ca sunt frumoasa...si ca ma doreste....incet incet ne afundam in dorinta care ne abunda corpurile...si ne-am lasat prinsi in mirajul dragostei care pusese stapanire pe noi...Mai departe inchipuiti-va voi ce s-a intamplat..dar va pot spune ca a fost de vis...nu credeam ca poate iesi atat de perfect totul....mi-a spus ca eu am fost cadoul lui de M.Craciun si eu de asemenea.....Nu mi-a trebuit cadou mai frumos....Cel mai reusit Craciun care imi v'a ramane in memorie...pentru k iubirea mai continua si azi...si fiecare zi e speciala...hmm...acum vine iar Craciunul...il vom petrece in Paris la niste prietenii.....iar cu o rochita sexi de craciunitza....totul v'a fi complet....Va doresc un Craciun minunat de pe acum si Sarbatori Fericite!!Iubiti-va mult pentru ca iubirea ne hraneste cu cele mai frumoase momente si ne lasa cele mai superbe amintiri....va pup
ale_veveritza
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:39
Hum interesanta tema
cel mai frumos Craciun al meu, a fost acum 3 anisori cand inainte cu o saptamana de Craciun mi-am gasit jumatatea la un chef, iar dimineatza eu nu vroiam sa ma mai intalnesc cu tipul ...insa el mi s-a adresat "vrei sa fi craciunita mea" , m-a impresionat profund, ca la un an dupa cererea de craciunitza si respectiv acum un an am fost craciunita la unhotel renumit la noi in brasov, si cine zice ca visele nu devin realitate!!!!
Acea saptamana pana la seara ajunului a fost minunata, ningea, noi faceam cumparaturi pentru impodobirea bradului, pentru cunoasterea familiilor....de basm ...ajunul parca a fost rupt dintr-un film de dragoste
Intregile sarbatori au fost pentru mine un nou inceput si pot garanta si pentru el
iar acum asteptam un nou Craciun impreuna, poate nu mai este invaluit in aceea indragosteala dar in mod cert stiim ca unul fara altul nu putem avea un Craciun foarte semnificativ.
Iar daca mai si castig un costum de craciunitza foarte sexy ,se pare ca i se vor indeplinii si fanteziile.
kudika_ioana
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:44
Cel mai frumos Craciun: cel in care am mers pentru prima data in colindat !
Eram destu de mica ,prin clasa intai.Atunci am mers impreuna cu doua verisoare mai mari pentru prima data in colindat .Cea mai mare satisfactie pentru mine a fost ca am avut banii mei ,castigati chiar de mine.Seara ,tarziu ,cand ne-am intors acasa si am inceput sa ne numaram banii ,am inceput fiecare sa ne facem tot felul de planuri .Era o adevarata satisfactie sa ne golim buzunarele ,spre amuzamentul celor mari.Desi ne meritam din plin rasplata pentru toate serile dinainte in care repetam colind dupa colind. Desi erau atat de vechi ca acum nu le mai aud ,erau cele mai frumoase colinde din viata mea !!
november2
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:46
Sarbatorile mele din copilarie, ca si ale multor copii din generatia mea si nu numai, nu au fost abundente in cadouri, dulciuri si de-ale-gurii, insa au fost pline de caldura sufleteasca si dragoste oferita de mama mea mie si fratelui meu mai mic in egala masura. Nu ne-au lipsit micile cadouri, oricat de modeste, in general Mosul ne aducea cam ce aveam nevoie -hainute, incaltaminte, dar si cate un dulce. Bradutul, daca aveam norocul sa fie natural, era Craciunul perfect, dar daca nu, mama avea grija sa scoata bradul din plastic, pentru ca noi sa nu simtim lipsa lui.
Cu timpul, am lasat copilaria si adolescenta in urma si fara sa-mi dau seama, intr-o buna zi de 5 Decembrie, m-am trezit indesand in incaltarile mamei si ale fratelui meu portocale si dulciurile lor preferate, iar in seara de Ajun am luat brad, cadouri pentru toti si m-am "prezentat" cu ele acasa. Pentru ca aveam si eu salariu. Bineinteles ca mama pregatise si ea cate ceva pentru noi, desi eu ii spusesem de ceva vreme sa lase pe mine partea Mosului.
Nu am mai simtit niciodata pana atunci atata multumire si bucurie si nici nu voi mai avea ocazia sa simt, pentru ca prima data e doar o data. Reusisem sa fac si eu ceea ce mama facuse pentru noi in fiecare an, numai ea stie cu cate sacrificii, dar cu atata drag.

Cel mai frumos Craciun al meu a fost cand eu am fost Mosul.
IreneF
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:52
Cel mai frumos craciun a avut loc acum un an,primul an in care m-am simtit cu adevarat implinita,fericita,si cel mai important iubita!A fost un craciun incarcat cu multa iubire,cu multe vise si planuri de viitor.Iata ca a trecut un an de atunci si sunt mult mai fericita,iubita si cu planuri de nunta;)
Asa este craciunul meu!
sorinadumitru
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:53
cel mai frumos Craciun pentru mmine a fost cel de anul trecut cand pe data de 25 am fost ceruta de nevasta... deci anul acesta trebuie sa pregatesc ceva special...
mfligler
Postat pe 3 Decembrie 2009 10:58
Acum doi ani...eram cu iubitul meu impreuna de abea 4 luni, ne-am cunoscut in vara, si nu am stat f mult imptruna, fiindca el a plecat in Anglia eu am ramas in Romania, dar am decis ca relatia noastra sa mearga in continuare indiferent de cum va fi . mi-a zis ca se intoarce de sarbatori, si ma asteptam sa fie cu cel putin cateva zile iainte de Cracun, dar nu a fost asa: eram pe data de 23. cand orice speranta era ucisa, ca el va veni acasa, mi-am luat prietena si m-am dus la patinuar. ma gandeam cum era daca era cu mine, asteptam colindatorii, impodobeam bradutul, in fine, ganduri feminine;;) ... dupa ce ma intorceam de la patinuar, ma suna cineva... cine? era el.. cand am auzit vocea lui mai sa cad pe strada... de emotii bineinteles.. mi-a zis ca tocmai a inrat in tara... si ca maine ne vom intalni. Cand l-am vazut, nu imi venea sa cred ca visurile mele se indeplinesc. A fost cel mai frumos Craciun de pana atunci,pentru ca in urmatorii ani tot cu el am petrecut sarbatorile si sunt de vis. ce e mai frumos decat sa il ai pe cel care il iubesti din tot sufletul si familia langa tine de sarbatori?
chrysz
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:01
De Craciun ne aratam sentimentele si bucuria cu care facem daruri celor dragi.
Noi impodobeam bradul in fiecare an, chiar daca nu aveam copii. Imi aduce aminte de acasa, cand stateam pe covor sub brad si ma oglindeam in globuri. Cand il asteptam pe Mos Craciun impreuna cu sora mea. Cand deja stiam ca parintii sunt Mosul, traiam bucuria si emotiile surioarei mai mici. De aceea nu concep Craciun fara brad; cand am fost plecati din localitate in perioada Craciunului, am cumparat bradutul dupa aceea. Intr-un an i-am spus viitorului sot ca refuz casatoria daca nu cumpara brad.
In ultima perioada am tinut pomul in curte, pentru ca rezista mai mult si eu vreau sa-l pastrez macar pana pe 6 ianuarie. Chiar daca nu e foarte bogat, e plin de dragoste si caldura in fiecare an si e din ce in ce mai frumos.
Pentru ca in ultima zi a anului 2008 un inger si-a coborat aripile asupra noastra si ne-a binecuvantat, sarbatorile din anul urmator au fost deosebite. Nu am avut zapada si nu am mai plecat la munte, dar am sarbatorit alaturi de familie, si alaturi de cel mai nou membru al familiei (nepotelul meu Daniel de 4 anisori).
Emotiile cumparaturilor si pregatirilor de sarbatoare au fost mult mai mari; la fel si bucuria. Incantarea cea mare era sa privim de la geam jocul zglobiu al luminitelor (am pastrat obiceiul de a impodobi bradul in curte).
Anul acesta vrem sa luam si un bradut artificial micut in casa, care cu siguranta va fi deliciul lui Daniel. Probabil il va strica, dar abia astept sa-i vad mutrita jucausa cand va vedea bradutul si, mai ales, cand va veni Mosul. Daniel e sociabil si cu “lipici”, dar Mosul e ceva special: costumul rosu, parul, barba si mustatile lungi si albe vor fi ceva cu totul nou. Stiu ca sacul cu jucarii il va impresiona (lui ii plac si pungile obisnuite), mai ales daca vor fi si cateva masinute pe-acolo.
Si mai facem ceva deosebit: mergem toata familia la tara, la taiatul porcului. Conform traditiei, Daniel va “calari” porcul acoperit cu paie (asa ca in Amintirile lui Creanga). Bunicii abia il asteapta, pentru ca, din pacate, ne vedem destul de rar. Speram sa fie si zapada, sa putem merge la sanius si la o bataie cu bulgari, alaturi de verisorii mai mari.
Anul trecut bucuria si emotiile au fost mai mult ale noastre; anul acesta va fi probabil la fel, dar de anul viitor rolurile se vor inversa si Daniel va astepta cu infrigurare venirea Mosului.
ylav
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:08
hmmm.......cel mai frumos craciun?Pentru mine craciunul reprezinta iubire si relaxare.Cel mai frumos craciun a fost acum cativa ani buni cand sotul meu pe atunci prieten, m-a cerut in casatorie si mi-a daruit un inel de logodna minunat,nici nu ma asteptam,a fost o zi minunata pe care nu o voi uitat niciodata.
maryyyana10
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:16
cel mai frumos craciun a fost cel de anul trecut, fiind primul alaturi de iubitul meu.
merza_denisa
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:25
cel mai frumos craciun a fost cel de anul trecut, fiind primul alaturi de iubitul meu.
merza_denisa
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:25
de craciun am plecat la munte , fff frumos zapada cat cuprinde, sentimente puternice intre mine si iubitul meu... Ne-am cazat pe undeva la munte, si apoi nerabdatori am dat fuga la sanius, am inkiriat o saniuta si nu am stat mult pe ganduri sa ne dam pe partie amandoi.Eu mai tot timpul cadeam dupa saniuta , dar intr-un final avand saniuta viteza f mare am sarit peste plasa amenajata direct intr-o buturuga, am avut noroc , nu am patit nimik, cu bucurie am mers sa sarbatorim craciunu cu un pahar de vin fiert ... a fost foarte frumos..
kudika055085
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:26
Vreau sa astern pe hartie, povestea Craciunui de anul trecut, 2008, cand, dupa slujba de la biserica, ne-am adunat cu totii la mine acasa sa servim din bucatele atent pregatite cu cateva zile inainte si dupa cateva momente, cineva a propus sa dam o fuga in Poiana Brasov, sa ne bucuram de aceasta sarbatoare la maxim si printr-o imbulgareala si o un sanius zburliu. Noi suntem din Braila, asa ca persoana respectiva ne-a imbarcat pe toti in microbuzul propriu si am plecat inopinat catre Poiana.

Nu eram decat vreo 12 persoane, plus vreo 6 copii si dupa vreo 3-4 ore am ajuns in Poiana, unde era zapada cat vedeai cu ochii, la noi in Braila nu ninsese deloc, apoi am inceput sa ne jucam precum copii mici si sa ne bucuram de zapada si de partiile aglomerate.

Cu chiu cu vai am reusit sa gasim cazare in Poiana, iar seara am gasit loc si intr-un restaurant si am servit o gramada de bunatati, totul stropit din belsug cu vin si sampanie.

Apoi am mers sa ne plimbam prin Poiana si sa ne bucuram de frumusetile locului, apoi am mers la hotel si dupa o binemeritata odihna, dimineata am plecat spre Braila, foarte suparati ca nu mai puteam ramane, pentru ca trebuia sa mai mergem si la serviciu, unii dintre noi.

Speram ca si in acest an sa refacem nebunia de anul trecut si sa ne bucuram de sarbatoarea de Craciun.
kudika062981
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:29
Cel mai frumos craciun din viata mea va fi anul acesta! :D Sigur voi castiga la loto si ii voi bucura pe toti cei dragi plini de datorii create de dragutza criza, imi voi da copilul la o gradinitza particulara cu dor 10 copii in grupa in loc de 30 + , si voi pleca ,dupa multi ani de pauza, intr o minunata vacanta in bali.Pe langa asta adug vila cu piscina si terenu de tenis aferent! :)) Deci anul asta va fi cel mai frumos craciun din viata mea pentru ca sunt fericita ca mi am pastrat speranta de mai bine n suflet si asta e un lucru mare in ziua de azi!
hsmaranda
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:35
Cel mai frumos Craciun din viata mea? Nu este nevoie sa stau prea mult pe ganduri ca sa spun care a fost. Din pacate, nu s-a intamplat atunci cand am fost copil ( pana la urma cei mai frumosi ani atunci sunt), ci acum, dupa foarte multi ani, cand sunt pe picioarele mele. Desi, am avut parte, copil fiind, de aproape orice, de la jucarii pana la imbracaminte si dulciuri (ceea ce nu toti copiii aveau), iar sarbatoarea Craciunului era plina cu de toate (bunatati pregatite de mama, cadouri, dulciuri. etc), un lucru mi-a lipsit mereu: linistea. Pare greu de crezut? nu, atata timp cat provii dintr-o familie3 unde tatal facea legea. Din pacate.
De cand sunt pe picioarele mele, fiecare Craciun este deosebit chiar daca poate nu mai am parte de multe alte lucruri; am insa parte de ceea ce o copilarie si adolescenta mi-am dorit: liniste, caldura, iubire, pace.

Pupici si Sarbatori Fericite !
interpiaf
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:39
Buna!Cel mai frumos si implinit Craciun l-am avut acum 2 ani. Suntem de 7 ani impreuna si la noi ordinea prioritatilor a fost alta. Dupa 5 ani de stat in chirie, ba intr-o parte , ba in alta, am reusit sa ne luam apartament. Dupa 2 luni de chin si stress cu actele la banca, cu fosta proprietara, am reusit sa obtinem apartamentul. Trebuie sa va spun ca devenise un tel de viata sa ne petrecem Craciunul in "casa noastra". Pe 10 decembrie am primit cheia de la apartament- trebuia pe 1, dar fosta proprietara nu prea mai voia sa plece din apartament . Am inceput sa luam masuratori, sa amenajam, sa cumparam mobila, sa caram bagaje si astfel Mosul ne-a indeplinit cel mai frumos vis- acela de a face Craciunul in "casa noastra", cu familiile noastre.
Craciun fericit si implinit si voua!!!!!!!!!!
kudika028854
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:40
Din pacate nu va pot satisface curiozitatea cu detalii picante din simplul motiv ca nu au fost, cel putin nu pana anul acesta cand imi voi petrece Craciunul foaaaarte departe de casa numai cu iubitul meu
Pana in prezent Craciunul a fost un prilej de a sta in sanul familiei langa minunatul brad de Craciun, savurand delicioasele bucate traditionale si asteptandul pe Mosu' cu inima pe punctul de a exploda de nerabdare ....... sarbatoare plina de caldura, iubire si mai ales emotie!
alinapaun
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:45
Cand eram mai mica fiecare Craciun era superb deoarece atunci stiam mai mult sa ma bucur de aceasta minunata sarbatoare.Credeam in minuni si in magia Craciunului.Imi amintesc acea atmosfera calda din interiorul caminului ce contrasta cu frigul de afara:mirosul bradului, mireasma cozonacilor pregatiti de bunica mea si minunatele colinde ale lui Stefan Hrusca ce le ascultam in fiecare an.Stateam impreuna cu fratele meu langa bradul impodibit si ii cantam "O, brad frumos!" iar Seara ne uitam cu totii la filmul despre nasterea Mantuitorului.Intr-un an nu a nins deloc iar eu eram foarte trista din aceasta cauza.Imi placea foarte mult zapada si imi doream din tot sufletul sa ninga.Pentru mine Craciunul era intotdeauna legat si de peisajul alb, acoperit de omat.I-am scris ca in fiecare an o scrisoare mosului, insa de data aceasta nu ii ceream papusi sau jucari ci imi doream sa primesc in dar o ninsoare.Am pus scrisoare sub brad si chiar in seara de ajun a inceput sa ninga ca in povesti.Eram extrem de fericita deoarece urmatoarele zile am putut sa ma dau cu sania.Aceasta este cea mai frumoasa amintire a mea legata de Craciun.
Anul acesta mi-am primit deja cadoul dorit, cadoul pe care il asteptam de foarte mult timp si deaceea sunt sigura ca va fi un Craciun poate chiar mai frumos decat cele de pana acum, un Craciun care ma va lasa cu aminitiri la fel de placut.
Mantuitorul s-a nascut si si-a dat viata din dragoste pentru noi deci nu uitati sa credeti si sa nu va pierdeti niciodata speranta.Craciun fericit tuturor!
yoyshte
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:46
Cel mai frumos Craciun din viata mea a fost anul trecut.Eram despartita de logodnicul meu dar inca locuiam impreuna.Neavand unde sa merg el mi-a facut o invitatie sa mergem la parintii lui sa petrecem Craciunul in familie,asa cum trebuie sa se intample in fiecare familie unita.Are o familie foarte afectuoasa si numeroasa,dar din pacate ea s-a micsorat anul asta cu un membru foarte important (tatal lui).Am avut o masa foarte gustoasa si bogata-bunica lui se ocupa de pregatiri si se pricepe si spre seara ne-am retras sa fim singuri.Era sa uit de cadouri-surioara lui cea mica a facut imparteala si parintii lui au avut grija sa-mi puna si mie un cadou sub brad.Eu nu am luat in calcul ca vom ramane acolo sa dormim,dar spre fericirea si dorinta mea,ne-am impacat acesta fiind cel mai frumos cadou de Craciun pentru mine si suntem impreuna si privim increzatori spre a intemeia o familie exact ca a lui.Doresc la toata lumea un Craciun fericit!!!
inesuca
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:47
cel mai frumos craciun a fost cel de anul trecut!l-am petrecut la Paris impreuna cu iubitul meu!excursia a fost cadoul surpriza de craciun din partea iubitului meu!restul vi-l puteti imagina!....
deiutza_20
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:54
Cel mai frumos Craciun a fost anul trecut. Eram acasa la mine cu prietenul meu, el se ocupa de brad iar eu eram pe la bucatarie... (in Ajun). Seara, dupa ce am terminat treburile ne-am asezat confortabil doar cu luminitele bradului aprinse si ascultam un CD cu stefan hrusca (ador sa-l ascult in perioada sarbatorilor). Si in acea atmosfera s-a produs minunea... prietenul meu a devenit...logodnicul meu!! A venit cu un inel frumos si m-a cerut de sotie... tremura tot!! Eu eram ametita, nu stiam cum sa reactionez pt ca nu ma asteptam... Apoi a urmat o noapte ca in povesti...plina de pasiune!
Suzyca19
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:55
cel mai frumos craciun pt mine a fost cel de anul trecut cand am fost ceruta in casatorie de prietenul meu.ceea ce ma surprins e k nu ma asteptam pt k nu vorbisem niciodata despre asta,numi daduse de crezut vreodata k eu as fi femeia visurilor lui.ma invitase la paris de craciun si ma intrebase chiar in fata turnului eiffel dak vreau sa ma casatoresc cu el.imaginativa ce am simtit in acel moment fiind inconjurata de sute de oameni.cand am acceptat ma sarutat si ma ridicat in brate spunand in franceza cat ma iubeste.atunci incepuse toti cei din jurul nostru sa bata din palme si sa se bucure impreuna cu noi.acesta a fost pt mine un craciun de neuitat.
dulcica_katy
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:58
Particip pentru a face o surpriza sotiei mele.
Cel mai frumos craciun a fost acum 2 ani cand tocmai ma intorsesem din Siracusa unde am fost pecat la o specializare.N are importanta asta. Pentru ca am revenit din deplasarea asta dupa 4 luni, timp in care dorinta de revedere a crescut asemenea cozonacilor din cuptor , o consider cel mai frumos craciun din multe altele frumoase petrecute in sanul familiei.Pentru ca aceasta deplasare a mea a adus si ceva venituri in plus fata de normalul nostru financiar, ne am rasfatat cu un brad de 3m impodobit cu cele vechi si cele aduse de mine din Italia . Am putut sa ne rasfatam si cu ceva cadouri deosebite in sensul ca am cumparat pentru cei doi baieti ai nostri o masa de ping pong care a constituit o surpriza extrem de mare .Noi jucam mult si neavand posibilitati de a cumpara o masa adevarata, jucam pe o placa mare de pal.Am petrecut seara de craciun ascultand in fundal colindele clasice ale lui Hrusca,si bucurandu ne de revederea dupa 4 luni . Am cantat cu totii in fata bradului minunat si ne am delectat cu cadourile cumparate din Italia si cele cumparate de ai mei pentru mine.
Au fost cele mai minunate cadouri pentru ca au fost cumparate de fiecare din noi cu multa grija si dupa indelungate cautari. Un dar din suflet nu se compara cu un dar comun luat la repezeala,doar pentru a fi ceva in cadoul de sub pom.Ne am simtit extraordinar chiar daca la masa de craciun am varsat o lacrima pentru cei plecati din familia noastra pe drumul fara intoarcere.
Doresc tuturor sa si petreaca un craciun linistit si fericit asa cum am avut noi .Nas putea spune ca alte seri de craciun n au fost deosebite ,dar acest craciun de care va povestesc a fost sufleteste deosebit , din cauza absentei mele timp de 4 luni.
eugentampa958
Postat pe 3 Decembrie 2009 12:09
Acum 8 ani,pe 22.12.2005 eu si sotul meu ne-am casatorit civil.Coincidenta a facut ca fiul meu sa se nasca exact in aceeasi zi,peste 4 ani,la ora 0.05 .Pentru noi Craciunul este deosebit de atunci si are o tripla insemnatate si bucurie.Sarbatoarea incepe din 22 dec cu o petrecere de aniversare intre noi,iar de Craciun alta cu invitatii.
tjanina2
Postat pe 3 Decembrie 2009 12:10
buna ziua!!!Cel mai frumos craciun pe care l m avut din viata mea a fost atunci cand mi am gasit jumatatea vietii mele!!Am renuntat la prieteni si la distractiile amicale pentru el.Desii eu eram din galati si el din botosani, am hotarat sa ne vedem la piatra neamt exact in ziua de craciun.vorbeam de 3 ani cu el la telefon ,il stiam doar din poze ,insa pot spune ca noi traiam o iubire virtuala.toti prietenii mei imi spuneau ca nu va fi relatia noastra niciodata asa cum ne am imaginat.......dar nu a fost adevarat.pot sa spun ca a fost dragoste la prima vedere,,,,,,totul a fost ca in povesti,pentru ca in momentul in care ma vazut a ramas fara cuvinte, nu stia cum sa reactioneze:))))). mia spus ca m-a recunoscut doar dupa ochii mei...........facem un an de craciun....iar surpriza pentru el anul asta va fi o craciunita...adik eu:P
kudika088991
Postat pe 3 Decembrie 2009 12:18
Pentru mine cel mai frumos craciun a fost in DOI!Impreuna cu iubitul meu am sarbatorit NASTEREA DOMNULUI pe drum , calatorind , asa ne a apucat pe noi sa mergem spre timisoara din satu mare si a fost super tare.. o expwerienta plina de peripetii si colindatori de toate felurile! Va pup si sarbatori fericite sa aveti!
ioanalovely
Postat pe 3 Decembrie 2009 12:27
Imi amintesc cel mai frumos Craciun din viata mea ca si cum ar fi fost ieri...S-a intamplat acu 2 ani cand toti membrii familiei mele s-au reunit acasa de Sarbatori. Mama si sora mea lucreaza de cativa ani in strainatate si nu au reusit sa vina in tara decat acu 2 ani, a fost pt mine si tatal meu cea mai mare bucurie sa fim iar impreuna si sa ne bucuram de clipele magice ale Sarbatorilor de iarna...pacat pentru anul asta cand iar voi petrece numai cu tatal meu, dar asa e viata uneori,trebuie sa facem sacrificii multe pentru o viata mai buna ...
mihaela2sv_sv1
Postat pe 3 Decembrie 2009 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Meli Melo – Paris 518 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:22
Castiga una dintre cele 21 de bratari Diva Universal! - saptamana 3 192 De la: concursKudika 19 Noiembrie 2013 07:36
CONCURS ELSEVE TOTAL REPAIR 3745 De la: concursKudika 10 Decembrie 2009 12:50
Castiga cosmetice BIO oferite de Orchidea Blu! 347 De la: concursKudika 1 Octombrie 2010 11:19
Be Precious te invita la concurs! 799 De la: dianacindy2526 14 Aprilie 2010 10:55