Setari Cookie-uri

Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita!

Cel mai frumos craciun din viata mea a fost pe la varsta de 16 ani cand mi-am cunoscut pentru prima data mama naturala...si mi-am intalnit iubitul...dar sa va povestesc mai indeamanunt
Incep cu mama: eu sunt adoptata de la o varsta foarte frageda mama mea naturala pe care nu am vazut-o nici o data pana anul trecut s-a gandit k este timpul sa apara in viata mea....Am avut ocazia cu lacrimi in ochi sa ii pun toate intrebarile la care nu aveam raspuns si sa ii spun verde in fata ca mama nu este cine te naste este cine te creste si ca nu vreau sa plec cu ea in italia pt ca aceasta era dorinta ei dupa 16 ani de absenta din viata mea...am acceptat sa petreaca craciunul cu noi si am simtit cea mai mare eliberare din viata mea.....
Partea cu prietenul e mai complicata...socata inca de evenimentul cu mama am iesit pe strada sa ma plimb pentru a-mi revenii din socul evenimentului...plimbandu-ma prin parcul din apropierea casei mele am nimerit pe o alee mai singuratica mi-am aprins o tigare si fumam linistita...trece baiatul de care pomeneam se uita la mine si imi spune:'M-am pierdut in ochii tai...imi dai voie sa iti sterg lacrima si sa iti tin companie" moment memorabil...inca sunt impresionata de relica lui.... am petrecut craciunul imreuna la un restaurant seara...m-a asteptat cu un mare buchet de trandafiri rosii si de atunci am ramas impreuna....Cam acesta a fost cel mai frumos craciun din viata mea...Va multumesc daca mi-ati citit povestea....Si ii multumesc lui mos craciun ca mi-a oferit aceste 2 sanse
aparenteleinsala
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:14
Ce poate fii mai frumos decat un Craciun petrecut alaturi de cei dragi,in sanul familiei?..cred ca nimic...acum sa va povestesc cel mai frumos Craciun pe care l`am petrecut anul trecut..pe 24 am plecat la munte la Soveja...tot drumul a nins,in masina cantau colindele,o admosfera de sarbatoare,am ajuns acolo...in momentul in care am deschis poarta m`a cuprins cel mai frumos sentimesnt din lume,e o senzatie unica...paraca facem parte dintr`o poveste....brazi erau albi,dar ceva de nedescris..ara cabana arata exact cum arata casutele in povesti,multe emotii,multe clipe frumose si a venit clipa sa dormim si sa astepatam cu neerabadare ziua cea mai importanta din an.`S`a fcaut dimineata...iar eu m`am trezit in mirosul cafelei cu scortisoara,pe care am savurat`o la gura semineului,ne`am asezat la masa si am luat masa traditionala in familie,ne`am desfacut cadourile...eram ca un tablou,ma simteam un personaj desprins dintr`o poveste,parca faceam parte din alta lume..nu ma cuvinte sa descriu acesle sentimente!!
deea_vip_2006
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:20
in fiecare an este un craciun mai frumos decat cel dinainte. Toate zilele de CRACIUN le-am serbat alaturi de cei dragi
iuliaiulia
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:30
Pentru mine cel mai frumos Craciun a fost cel petrecut alaturi de iubitul meu, a fost primul nostru Craciun impreuna, iar acum va fi al doilea.Ce pot spune...a fost totul atat de special...am mers in Austria doar noi doi, m-a invatat sa si schiez cu ocazia asta, nu mai pusesem niciodata pana atunci piciorul pe skiuri;)).Am ajuns acolo cu doua zile inainte de Craciun, in Ajunul Craciunului am impodobit bradul , am impodobit toata casa(a inchiriat o vilutza), totul a fost parca de vis...am ascultat colinde, am deschis nerabdatori cadourile...seara de Craciun cred ca a fost cea mai romantica..si cea mai emotionata seara de Craciun de pana acum...abia astept Craciunul de anul acesta, deja am facut rezervarile si stiu ca va fi si mai fain...aaaaiii....cu cat ma gandesc la asta, cu atat sunt mai nerabdatoare sa ajungem acolo...avem niste amintiri asa frumoase ..si o sa va mai povestesc si voua dupa ce ma intorc:*:*:*sa aveti parte de multa iubire de sarbatori si sa primiti cadouri din si de suflet de la cei dragi:*
Rrox
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:37
ador perioada Craciunului..totul parca e cuprins de magie. Nu exista Craciun care sa nu fie special..insa unul care mi-l amintesc cu placere este cel din 2007. Pe atunci obisnuiam sa merg seara impreuna cu cativa colegi in sala de clasa si sa repetam colinde. Afara ningea si fiind cat de cat intuneric,zapada stralucea feeric. In clasa erau aprinse instalatii, pom impodobit iar noi entuziasmati si fericiti, cantam colinde. Cand ajungeam infrigurata,acasa era cald..iar familia cuprinsa de spiritul Craciunului.
yu1ik
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:38
Cel mai minunat craciun a fost la 3 anisori cand am venit prima oara in Romania cu parinti si fratele meu cel mare in Cehia unde mam nascut era foarte frumos craciunul da nu se compara cu cel petrecut cu bunici .Eram foarte micuta si pentru mine un bradut mi se parea foarte mare dar si foarte frumos mai ales placerea de al impodobi si cand ma ridicat tata sa pun varfu pomului era un porumbel divin .Placerea ce-a mai mare era sa mananc saloanele din pom .Eram foarte haioas imbracata aveam un costumas galben parca eram un spiridus in marie mica .Masa era o mare bucurie sa vad eu cum toti ce-i dragi mie erau adunati in jurul mesei si eram foarte fericiti chiar daca eram o pupusica mica sarbatoarea craciunului te intampina in fiecare an cu surprize , cadouri si multe bucuri .
Parerea mea este ca sarbatoarea Craciunului este cea mai frumoasa sarbatoare care poate exista .
emmpink
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:45
orice craciun e minunat :X
gabytza156
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:51
Buna! imi place cadoul pe care il oferiti de aceea m`am gandit sa va impartasesc cel mai minunat Craciun al meu. Sincera sa fiu, fiecare Craciun e minunat pt mine pt k in prima zi pe 25 decembrie e ziua mamei mele, fiinta care mi`ai dat viata ! Unul mult mai special a fost acum 7 ani, eram la bunica mea, mama mamei mele, impreuna cu familia, pt a`i serba ziua.Alaturi era si fratele mamei, cu sotia, acesta era insarcinata. In momentul culminant aproape de aducere tortului matusa mea Cici, care statea pe pat intinsa si ne privea a tipat : "Vineeee , acum, aziii !" Mama era foarte emotionata, a plecat impreuna cu fratele sau la spital de urgenta. In jurul orei 9 s`a nascut verisoara mea Stefana, o roscata focoasa, fff vorbareatza, ea fiind cel mai frumos cadou pe care il putea primi mama mea de ziua ei ! Ce ziceti?Asta da Craciun special! Va`am pupat :* !
puiutzZz
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:05


Craciun....drag Craciun.....


.......l-am denumit asa deoarece pentru mine cred ca a fost una din cele mai deosebite sarbatori petrecute alaturi de toata familia, de la bunici pana la cei mici.
Mereu am iubit Craciunul...de cand sunt mica sunt cuprinsa de magia pregatirilor sarbatorilor, revederea cu prieteni vechi si noi,cu membri ai familiei ocupati in tot restul anului dar parca timpul tine cu noi si de Craciun toata lumea uita de rutina zilnica si de lucru si de toate problemele si isi aduc aminte unii de altii si se apropie unul de celalalt.

Cel mai frumos Craciun insa a fost cand aveam doar 12 ani si pe care il tin minte si acum. Tin minte ca ne-am adunat la o bunica de-a mea toti...chiar toti..:P si toata lumea si-a impartit treburile pentru a pregati sarbatoarea Craciunului, toata casa miroasea a bunatati facute de gospodine iar gospodarii...:P erau in curte si pregateau ..:P porcul ..bineinteles alaturi de un vin fiert si multe povesti ..:). Parca si timpul a tinut cu noi a fost un an cu zapada ..totul era alb in jurul nostru, iar in casa era cald si bine...

Cam acesta a fost Craciunul pe care il consider eu a fi perfect...
adel_yna
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:20
Cele mai frumoase Craciunuri le-am petrecut cand eram mica...atunci simteam cu adevarat spiritul Craciunului,cand il asteptam cu nerabdare pe Mosul, stateam treaza pana noaptea tarziu sa il prind cand imi pune cadourile sub brad,,dar nici cum nu reuseam.....hotul. : sml-sad0116: ...era frumos sa impodobesc bradul alaturi de tatal meu,care acum nu mai e...nu o sa uit niciodata momentele acelea pline de dragoste...
anculici
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:24
Hmmm`.....cel mai frumos Craciun`... a fost cel din 2008... eram foarte trista pentru ca eram departe de prietenul meu intr-o zi foarte importanta pentru mine...... sii.... ce surpriza am avut..... a venit la parintii mei la usa in dimineatza de Craciun... si Le-a cerut permisiunea sa ma "rapeasca" pentru o zi si o noapte.... parintii mei au acceptat...am plecat` ......si am ajuns in cel mai romantic loc pe care-l vazusem pana atunci... si pe care el il pregatise cu mare grija... la o cabana in apropiere de munti , in ea...semineul lumina toata camera...insotit de lumanarile care erau asezate in fiecare coltisor al incaperii ... si o masa cu toate gustarile mele preferate ... am stat la caldurica semineului ....ne-am rasfatat unul pe altul cum am stiut noi mai bine... siii..... seara de Craciun a iesit ca in povesti : X





Sarbatori Fericite Tuturor !!!
loryciknebuna
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:26
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/30150.html# cred ca cel mai frumos si deosebit Craciun a fost cel in care ...dupa o lunga cearta cu iubitul meu...ne-am impacat petrecand o seara foarte frumoasa impreuna..cu sampanie..lumanarele...in care ne-am adus aminte de toate clipele frumoase petrecute impreuna...iar apoi am iesit sa colindam...distrandu-ne de minune alaturi de parintii mei si ai lui.A fost un Craciun deosebit pe care nu cred ca il voi uita niciodata.http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/30150.html#
elly_t_17
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:30
cel mai frumos craciun pe care l-am petrecut pana acum a fost cel de anul trecut cand am petrecut trecerea dintre ani alaturi de prieteni la un concert live bonnie tyller in craiova.dupa trecerea dintre ani am petrecut cu prietenul meu si cu ceilalti prieteni dupa care noi doi ne-am retras si am petrecut mai bine in doi(mai intimi)
allyalina
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:34
Cel mai frumos Craciun a fost anul trecut pentru ca m-am mutat impreuna cu logodnicul meu,aproape de sarbatori,si am impodobit amandoi bradul,am preparat mancarea traditionala si ne-am facut amandoi cate un cadou,mai mult o atentie,dar am primit ce este mai imporatant:toata dragostea din lume si din aceasta cauza nu voi uita niciodata Craciunul trecut! Nu voi uita nici acele sarbatori cand eram mica si il pandeam pe mos cand vine si niciodata nu-l vedeam,cand eram mica si stateam la bunici si primeam multe cadouri sau cand ma trezeam si mirosea a ceai cald si paine prajita pe plita de la soba,ce mai vremuri!
pny
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:44
De la: pny, la data 2009-12-03 19:44:43 Cel mai frumos Craciun a fost anul trecut pentru ca m-am mutat impreuna cu logodnicul meu,aproape de sarbatori,si am impodobit amandoi bradul,am preparat mancarea traditionala si ne-am facut amandoi cate un cadou,mai mult o atentie,dar am primit ce este mai imporatant:toata dragostea din lume si din aceasta cauza nu voi uita niciodata Craciunul trecut! Nu voi uita nici acele sarbatori cand eram mica si il pandeam pe mos cand vine si niciodata nu-l vedeam,cand eram mica si stateam la bunici si primeam multe cadouri sau cand ma trezeam si mirosea a ceai cald si paine prajita pe plita de la soba,ce mai vremuri!


"mai tii minte cand ne plimbam,
de mana noi 2 ne tineam
si cand in ochi noi ne priveam
doar de ai tai ne tot feream"
Tazmanian
Postat pe 3 Decembrie 2009 19:46
cel mai frumos Craciun ...e in fiecare an..pentru ka ii am pe cei dragi alaturi.pt ka suntem sanatosi si ne putem bucura de mancarea traditionala pe care mama o face excelent,si pentru ka suntem impreuna...lucru nesperat acum ceva ani...ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare an ka traiesc aceasta sarbatoare sfanta si ka lucrurile sunt in regula.stiu ka tot restul vietii mele in aceasta zi sfanta ma voi bucura ca un copil.e cea mai minunata sarbatoare ,ma umple de fericire si seninatate.il astept in fiecare an cu nerabdare si dragoste,deja ma imaginez in viitor casatorita cu omul iubit langa mine cu un copil dorit si cu parintii nostrii langa:).sarbatori fericite tuturor:!
lorelaylaura
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:04
aveam 5 ani si stiu ca nu pare credibil, dar chiar imi amintesc tot ce s-a intamplat in acel an de craciun.
Mama si bunica inca mai pregateau prajituri si din graba, in loc sa puna praf de copt in una din ele, au pus bicarbonat.
impreuna cu verisorul meu trebuia sa facem curat in camera in care se aflta bradul, dar tot ce am facut a fost sa luam covoarele de pe jos si sa tragem saniuta prin camera(ne gandeam noi ca ar aluneca mai bine asa).Bineinteles, activitatea noastra a fost sabotata si am fost mustruluiti bine.Nu stiu prin ce minune am stat cuminti in curte pana s-a inserat, dupa care ne-am gandit ca e cam frig si ca implicit si pisicii ii e tare frig.Am dus pisica in camera cu bradul, sa vada si ea ce frumos e, doar ca saraca dupa ce a fost chinuita in ultimul hal s-a ascuns sub brad.EU, miloasa m-am strecurat pe langa suportul de brad sa mangai biata pisica, doar ca in drumul meu am reusit sa rastorn bradul si sa sparg cam un sfert din globurile bunicii!!!!PANICAAAA!!!Speriata si ajutata de varul meu am cules repede toate globurile sparte si toate cioburile si le-am ascuns dupa un dulap maaare si vechi in ideea ca pana dupa revelion nimeni nu va mai face curat dupa dulap si tot pana atunci scap si eu necertata.Problema a fost alta:bunica mea, profesoara la viata ei, a avut(si are in continuare) un spirit de observatie fantastic si oricat am intors noi bradul sa nu se vada ce am facut, ea tot a vazut ca ii lipsesc "globurile alea roz sclipicioase si parca si din alea bleu sunt mai putine".Finalul nu a fost foarte tragic.Am fost pedepsiti, dar am primit totusi cadourile de la moshu ca doar in rest....fusesem cuminti
jeleuri_mov
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:47
Cel mai frumos craciun din viata mea a fost anul trecut. L-am petrecut la munte impreuna cu fostii colegi de liceu. A fost reuniunea de clasa in care toti am inceput sa depanam amintiri, sa ne amuzam si sa petrecem intr-un stil mare... Cuvintele de ordine au fost buna dispozitie, relaxare si fericire...
zyca19
Postat pe 3 Decembrie 2009 20:56
Anul trecut am avut cel mai frumos Craciun.De ce?Parintii mei au plecat din Bucuresti si am ramas singura acasa, la inceput am fost putin trista, dar la o petrecere l-am intalnit pe actualul meu prieten si totul s-a schimbat in cateva minute...pentru mine a insemnat foarte mult sa petrecem Craciunul impreuna, era ceva la care nu ma asteptam, dar a fost frumos.Si cu ocazia asta i-am intalnit parintii si el la fel si astel relatia noastra a devenit mai repede serioasa, dar inca suntem impreuna si ne iubim foarte mult...si anul asta ne dorim un Craciun si mai frumos.Stiti cum se zice, dragostea apare cand te astepti cel mai putin, dar iti aduce in viata tot ce iti lipsea, cel putin eu asa simt.
sandryk
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:09
Cel mai frumos Craciun as putea sa spun ca a fost pe vremea in care mai ma mai bucuram de magia acestei perioade... un Craciun petrecut la bunici impreuna cu verisiorii mei ... cand aveam 7 ani . Pe atunci iarna era iarna cu zapada si temperaturi scazute.
Bunicul ne-a suit pe toti nepotii 5 la numar intr-o sanie mare trasa de cai si ne-a dus la padure sa ne alegem bradul ce urma sa il impodobim, cum saracu nu a putut razbi cu atatea pretentii s-a intors acasa cu 5 nepoti si 5 barduti cate unul pt fiecare ca sa fim cu totii multumiti...
Seara dupa ce fiecare si-a impodobit bradutul care ocupau o camera intreaga a trebuit sa dormim toti verisiorii in acelasi pat , dar cine putea sa doarma in asteptarea Mosului, chicoteam sub plapuma in speranta ca o sa il vedem.
Bunicul, ca orice bunic, facea orice ca sa isi vada nepotii fericiti, a trebuit sa fac si pe mosu'. S-a imbracat in in mos si s-a suit in pod sa para totul cat mai real.
Ne-a pus sub braduleti o gramada de cadouri in timp ce noi incercam sa ii urmarim silueta in lumina sobe, ascunsi sub plapuma.
Pot spune ca acela a fost cel mai frumos Craciun
mokasys
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:13
Cel mai frumos Craciun a fost cand aveam 16 ani.Aveam si eu iubit,prima iubire si primul iubit oficial.Eram impreuna de vreo jumatate de an,dar el nu este din acelasi oras cu mine.A venit inainte de Craciun de cateva ori la mine,ai mei fiind de acord.Credeam ca va fi cel mai urat Craciun din viata mea,pentru ca ma gandeam ca am si eu un prieten in sfarsit si nu pot petrece sarbatorile cu el,desi demult imi dorisem lucrul acesta.El mi-a spus ca nu poate veni deoarece mama sa era plecata din tara si nu il putea lasa singur pe tatal sau.In dimineatza de Craciun primesc un mesaj cu nr ascuns care suna cam asa "Pentru ca ai fost cuminte anul acesta,Mos Craciun ti-a adus un cadou.Du-te si uita'te sub brad." Ma gandeam ca mama mi-a trimis mesaj,pentru ca la varsta asta nu mai credeam in Mos Craciun.M-am ridicat frumos din pat si m-am dus in sufragerie,unde era pus bradul.Cand am deschis usa,am avut parte de cea mai mare si frumoasa surpriza din viata mea:iubitul meu era "cadoul de sub brad".Eram atat d fericita!Am sarit in bratele lui si l-am sarutat minute in sir!Eram foarte fericita.Insa asta nu e tot.Parintii mei vroiau sa facem Craciunul la tara,la bunicii mei,cu toata familia.Insa verisoara mea a fost salvarea.I-a rugat pe ai mei sa ne lase sa facem Craciunul cu ea si ai mei au fost de acord.Ea si cu niste prieteni inchiriasera deja o cabana la munte.Ne-am facut bagajul si am plecat cu ei.Au urmat niste clipe de neuitat.Credeam ca visez!Am petrecut toata ziua pe partie,dandu'ne cu sania si batandu-ne cu zapada! 8-> Apoi seara verisoara mea si prietenii ei au mers in club,insa noi am preferat sa ramanem la cabana si sa ne bucuram de putinul timp petrecut impreuna.Ce a urmat..nu cred ca e greu de imaginat :"> Desi afara erau sub -4 grade,trupurile noastre ardeau de dorinta sa se atinga,asa ca a urmat o noape minunata,la lumina lumanarilor,daruindu-ne unu altuia.A fost ceva ce nu voi putea uita toata viata!Visam demult la asta dar nu credeam ca este posibil! Seara de 25 decembrie 2008 nu o sa o uit niciodata!Mosh Craciun chiar exista,de mi-a facut surpriza asta atat d mare! ;x
Livia_nitu
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:19
Cel mai deosebit si mai frumos Craciun a fost cel din 2004.Cunoscusem un baiat la locul de munca,pana in sarbatorile de iarna,un baiat de care ma indragostisem la prima vedere.Dupa mai multe iesiri impreuna am hotarat sa oficializam relatia si sa spunem si parintilor ca este ceva serios,mai ales ca se apropiau sarbatorile si urma sa le petrecem impreuna. Parintii mei l-au placut din prima clipa,dar asta nu a durat mult,pentru ca auzisera de la niste oameni ''bine intentionati''ca nu face parte dintr-o familie buna,ca sunt saraci si ca nu face de mine.Din acel moment mi-au interzis sa mai ies cu el si am suferit enorm. Totul era pierdut.Mai erau cateva zile pana la Craciun.Ne sunam si ne vedeam pe ascuns (avantajul era ca lucram impreuna),pana intr-o zi, cand mi-a venit ideea sa ne intalnim intamplator in oras,eu fiind cu mama la cumparaturi.Speram sa o induioseze faptul ca il revedea,mai ales ca l-a placut din primul moment si stia ca eu tin enorm la el. Asa a si fost. Am venit din directii opuse,ne-am intersectat,ne-am salutat,eu m-am oprit sa vorbim,mama l-a intrebat ce mai face si apoi am plecat.Din acel moment am picat pe ganduri,mama a observat si cand am ajuns acasa a vorbit cu tata despre cele intamplate. Mi-au dat vestea ca pot iesi in continuare cu el.Nu imi venea sa cred.Era cel mai frumos cadou de Craciun. Am petrecut cel mi frumos Craciun impreuna. Totul era un vis devenit realitate.Din seara aceea minunata de Craciun am ramas impreuna,ne-am facut planuri de nunta,ne-am casatorit si avem o fetita de 2 ani. De atunci,fiecare Craciun petrecut cu ei este minunat, un dar de la Dumnezeu! SARBATORI FERICITE TUTUROR!
FLORRY1982
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:20
Cel mai frumos Craciun a fost fiecare Craciun din copilariel caci vazut prin ochii copilariei Craciunul este ca un vis. Magia Craciunului trezeste emotii de neuitat in inima unui copil ...
Medeea7
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:25
cel mai frumos craciun a fost cel din anul 2008.dupa ce am facut toate pregatirile pentru craciun alaturi de familia mea,am trecut la pregatirile pentru craciun alaturi de prietenii meu.am imbodobit bradul cu totii,a fost foarte frumos.apoi,eu si prietenii mei am mers la colindat la fiecare dintre noi acasa.dupa ce am fost la fiecare acasa,am facut o petrecere de zile mari;))
a fost o petrecere frumoasa,am impartit cadouri si totul a fost bine.ma bucur k am prietenii langa mine si ca ne distram de fiecare data. acel craciun a fost foarte frumos,da sigur acesta o sa fie mai frumos.craciunul e sarbatoarea mea preferata si de aceea imi place sa fiu alaturi de familie si prieteni.
daca as castiga acest costum,le-as face o surpriza si sunt sigura ca ar fi surprinsi:))
multumesc:P
p.s. sarbatori fericite tuturor,si sa fiti cuminti sa vina si la voi mosu:P
:*
kudika077590
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:27
Imi amintesc ca cel mai frumos Craciun a fost cel de anul trecut.L-am petrecut la munte alaturi de iubitul meu intr-o atmosfera de vis.De dimineata m-a trezit cu un "Te iubesc!" si multi pupici.Apoi am fost pe partie,ne-am jucat prin zapada(ca doi copii ) si ne-am facut mii si mii de declaratii de declaratii de dragoste.Seara a fost de neuitat,un vis ce nu vroiam sa se sfarseaca.Mi-a pregatit o cina romantica in camera hotelului in care eram cazati cu lumanari si trandafiri.Ce a urmat dupa,va dati seama.. ..Dar a fost un Craciun de vis alaturi de persoana pe care o iubesc din tot sufletul.
micky_marcy
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:34
Cel mai frumos Craciun a fost cand am plecat la munte pe nepusa masa si am stat laolalta cu lume necunoscuta,ne-am distrat am cantat colinde si am sfarsit prin a avea multi prieteni cu care tinem si acum legatura.
paraviorica
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:47
Pot spune ca in fiecare an Craciunul a fost un lucru deosebit pentru mine!
Toate acele pregatiri ma faceau sa simt cu adevarat magia sarbatorilor...MAGIA CRACIUNULUI!!!
Dar,cu toate acestea, cel mai frumos Craciun din viata mea (de pana acum)a fost cel din anul 2008!
Eram destul de suparata ca nu aveam cu cine sa petrec Craciunul, ca familia mea nu era aproape de mine(deoarece parintii mei erau in afara orasului si m-au anuntat ca nu ajung acasa decat pe 30 decembrie)nimeni nu vroia sa vina cu mine undeva....sa-mi tina companie.Fiind despartita de curand de un baiat aveam nevoie de cineva care sa fie alaturi de mine sa ma faca sa uit cele intamplate.
In dimineata zilei de 24 decembrie eram destul de suparata deoarece eram sigura ca la mine nu o sa vina Mos Craciun si mai ales pentru faptul ca eu nu aveam un brad impodobit pentru ca nu era nimeni cu mine...ai mei parinti mi-au facut o surpriza minunata!!! Au aparut in seara de ajun cu un brad minunat si cu multe cadouri pentru mine!Unul dintre "cadouri , si cel mai important, a fost si este actualul meu prieten care a venit in acea seara minunata la mine sa-mi faca o surpriza si sa ma inveselasca!
Eu cred ca Mosu' a vrut ca atunci sa ne indragostim amandoi,unul de celalalt, si sa putem trai in continuare o minunata poveste de dragoste!!!

Sper sa castig acest concurs ca sa-i pot face prietenului meu(care a venit o data cu Mos Craciun)cadul pe care il merita!!
Eu imbracata ca o Craciunita!!!
adynutssa
Postat pe 3 Decembrie 2009 21:49
Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:02
Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:02
Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tnuva si Kudika te invita la concurs. 192 De la: concursKudika 5 Mai 2011 12:12
Castiga una dintre cele doua rochii de zi oferite de Sense! 549 De la: concursKudika 24 Iulie 2014 18:17
Castiga ondulatorul Curl Secret de la BaByliss, pentru cele mai spectaculoase bucle! 444 De la: concursKudika 25 Februarie 2016 23:34
Concurs: 12 consultatii personalizate in Tarot 7722 De la: agica_printesa 1 Ianuarie 2010 16:21
Castiga unul dintre cele 3 premii oferite de ArtaCeaiului.ro: ceainice si ceaiuri delicioase, perfecte in zilele reci de iarna! 362 De la: concursKudika 9 Ianuarie 2016 00:26