Setari Cookie-uri

Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita!

Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:03
vreau sa spun cuuu toata responsabilitatea mea ca urez sarbatori fericite craciun fericit tuturor oamenilor
Baciu200995
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:19
craciunul are pentru mine un efect deosebit ,spiritul sarbatorii ma cuprinde cu totul in copilarie eram fascinata de mos craciun acum sunt fascinata sa fiu mos craciun.deci nu ma pot decide cred in fiecare an este altfel si in fiecare an este cel mai frumos
alis_adina
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:24
Cel mai frumos Craciun a fost cand eram mica si pitica si stateam sub brad cu toata familia si bla bla blaa...cui ii mai pasa de ce a fost, cum a fost atunci de demult cand bunica nu avea nevoie de placa si putea sa rontaie un mini brezel fericita! Mai bine sa va povestesc un FUTURE CHRISTMAS de actiune, din anul 2099! Aaaa?! Suna bine nu? (Pentru a pastra farmecul si magia povestirii, o sa relatez la trecut sau prezent actiunea: ) Totul a inceput intr-o dimineata zgomotoasa de 24 decembrie 2099, Ajunul Craciunului, cand am scos nasul de sub paturica calduroasa sa vad care-i agitatia ce m-a trezit! Ma intind si ma uit pe fereastra si vad....nimic! Unde-i zapada de Craciun? Unde-s piticii Mosului care-l anunta in fiecare an? Toti vecini si tot familionul se agitau si vorbeau fara sens incat nu se intelegea nimic! Incerc sa intreb in stanga, dreapta, nu ma baga nimeni in seama..CE SE INTAMPLAAA, am urlat incat s-au oprit toti din zumzaiala si se uitau la mine ca la un cires copt. "Cum adica ce se intampla?", ma intreaba Ale, sor-mea "Daca te-ai trezi si tu in rand cu lumea, poate ai fi aflat pana acuma ca Mos Craciun a fost rapit de alieni (de la englezescul aliens, ca doar pana in 2099 tre sa apara si ei nu? : )"." Ooooo, nu" , tip eu dramatic, "Pai si acuma? Ce ne facem? Fara Mosu nu e zapada, fara zapada chiar nu e Craciun! Trebuie sa facem ceva". Si daca tot ma trezim cu o dispozitie eroica mi-am adus aminte de costumul de craciunita pe care il castigasem in 2009 de la super-mega revista Kudika:)) L-am tras repede pe mine si...fleosc..am realizat k am pus cateva kile pe mine din 2009, asa ca acum arat ca miss porcarasa (oink oink), insa nu am timp sa dramatizez acum, sunt intr-o misiune si o pot face mai incolo pe bulimica sau anorexica!:)) Si cum orice erou are nevoie de un sidekick, Ale treci si tu in miezul actiunii. Insa singurul costum ramas e cel de ren, pentru ca Ale nu a participat la concurs fiindca era prea ocupata sa stea in pat si sa se uite la filmee! In, fine… Dupa ce m-a facut in toate felurile, Ale si-a pus si nasul fosforescent si amandoua serioase am sarit in masinavion si am zburat pe Marte. Cat de greu poate fi? Trebuie doar sa gasim unul gras si rosu intre niste slabanogi verzulii! A trebuit sa facem niste compromisuri insa am aflat in sfarsit de la niste lunatici (locuitorii Luni, la ce va gandeati???) ca Mosu` este tinut intr-un bar martian si fortat sa cante karaoke cu colinde? Ce sadici!!! Ce bolnavi!! Trebuie sa-l salvam!! Am navalit in bar, ne-am luptat eroic cu toti ce ne stateau in cale si l-am scos pe Mos Craciun viu si nevatamat! (As vrea sa detaliez mai mult scena aceasta de actiune, dar deja ma plictisesc eu, voi credk ati si adormit, asa ca pentru cei care vor sa vada mai bine cum s-ar fi petrecut actiunea aici uitati-va la o scena de bataie din Star Wars si va descurcati singurei). L-am urcat pe Mos in masinavion si spreeeee Paaaaamant… Am ajuns aproape de Miezul Noptii, si imediat cum Mosul a pasit pe pamant a inceput sa ninga cu fulgi mari si desi, pe care Ale ii prindea din zbor cu limba, si s-au aprins o gramada de luminite de parca eram in reclama de la Coca Cola. Mosul ne-a intrebat recunoscator: „Ia spuneti fetelor, ce sa va aduca Mosul?”…Ale a cerut sa ajunga star la Hollywood, cum isi dorea de atata timp (trivial, stiu) iar eu…eu l-am rugat pe Mos sa m-ajute sa castig anul acesta costumul de Craciunita de la Kudika, pentru ca nu am castigat niciodata nimic si chiar imi doresc muuult muult muuult! Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea! Za end! Merry Christmas! HO!HO!HO!
ingris
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:48
Cel mai frumos Craciun pentru mine a fost acum 2ani,in 2007,cand dupa un ajun cu peripetii cu prietenii si familia,cu toate bunatatile pe masa,mirosul de brad,impodobirea lui,vinul cald,colindele si toate clipele frumoase,l-am cunoscut chiar in ziua de Craciun pe iubitul meu,atunci D-zeu mi-a trimis un inger sa aiba grija de mine deoarece si acum suntem impreuna si iubirea noastra creste pe zi ce trece tot mai mult,iar mai incolo ne asteapta momente de neuitat.
ingerash_pt_iuby_meu
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:12
Cel mai frumos Craciun cred ca a fost cel in care eram convinsa ca vine Mosul si imi aduce un cadou pentru ca am fost cuminte. Sa credem in Mos Craciun adica sa mentinem viu spiritul sarbatorii. Cel mai frumos Craciun a fost cel in care eram mica, m-am trezit si am gasit cadouri sub bradul impodobit de la mine din camera si nici nu ma gandeam ca parintii sunt moshul. Bineinteles, am crescut si sunt la fel de deschisa la capitolul "mos craciun" si cadouri :D:D
AndreeaDodan
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:26
Cel mai frumos Craciun a fost anul trecut in Spania (Barcelona). La cina am mancat mancare traditionala de-a noastra la restaurantul romanesc de acolo.Pe urma ne-am dus la disco si ne-am distrat pana dimineata.
nyky14br
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:43
Cel mai frumos Craciun pentru mine a fost anul trecut in 2009 cand prietenul meu m-a dus la un restaurant, am luat cina intr-un mod romantic acolo si mi-a daruit inelul de logodna..a fost minunat, cel mai frumos Craciun din viata mea...nu ma asteptam la asa ceva, chiar m-a bufnit plansul cand am auzit ca ma cere in casatorie :).
roxy_moxy
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:44
CEL MAI DRAGUTZ CRACIUN AL MEU A FOST IN URMA K 3 ANI CAND SA INTAMPLAT SA MA SUNE IUBITUL MEU SA MI DEA O VESTE AIUREA CHIAR INAINTE DE CRACIUN CU 2 SAPT SA MERG LA EL IN ITALIA CA DAK NU MA DUK VOM RUPE RELATZIA,M-AM DUS DESIGUR DAR PLANUL FUSESE SA PETREM CRACIUNL IN ITALIA DAR SE ANULASE TOTUL SI CUM DESIGUR NU FACUSERAM REZERVARI DIN TMP ,PT AVION MI-A TRECUT REPEDE O IDEE FULGERATOARE PRIN MINTE CA SA-I FAC CEVA SA NU MA UITE:))) PT CA IN PRIMELE RANDURI DE SCAUNE NU ERA NIMENI SI NICI IN SPATELE NOSTRU :)))))))L-AM MANGAIAT DESTUL INCAT SA L EXCIT DUPA CARE I-AM SOPTIT LA URECHE SA VINA LA BAIE ..AM PLEKAT INAINTEA LUI SI L-AM ASTEPTAT IN BAIE:))) RESTU SE INTZELEGE DE LA SINE UN CRACIUN FERICIT IN BAIA AVIONULUI...
politzista
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:44
Buna fetelor!
Cel mai frumos Craciun este,cu siguranta,cel petrecut in familie,cu masa plina,bradul impodobit,miros de brad,colindele care se aud din departare,spiritul Craciunului,in general,linistea sufleteasca care ti-o ofera.Dar pentru mine cel mai frumos Craciun a fost anul trecut cand toti fosti mei colegi erau la mine la colindat,cum merg baietii ;)),iar surpriza a fost la usa imi suna inca o trupa cu fosti mei colegi din generala,apoi au sosit niste vechi prieteni din copilarie pe care nu-i vazusem de cand eram mica!Am stat la taclale toata noaptea,povestindu-ne amintirile frumoase si cele haioase.N-au mai plecat pana dimineata!!!Bineinteles ca intre timp au venit prieteni de familie,rude,cum este obiceiul la noi.Mi-a fost plina casa si sufletul de bucurie,liniste,fericire si cumva,implinire!Va spun si de ce!;))unul dintre vechi mei prieteni din copilarie se facuse si el mare si frumos,si ne-am placut reciproc,pana la urma ne-am indragostit;)) si am ramas impreuna:D!
A fost cea mai plina noapte din an si cel mai fericit Craciun!
:)
maya_tamy
Postat pe 3 Decembrie 2009 23:58
Pot începe prin a spune ca cel mai frumos Craciun din viata mea a fost atunci când mi-am regasit familia, prietenii, dar cel mai important, când mi-am regasit iubirea... e destul de urât sa te trezesti în dimineata de Craciun singur în casa, fara sa stii daca asa vei ramâne sau daca se va ivi ocazia sa te strecori la petrecerea unui vecin sau a unei rude îndepartate... Sincer chiar nu stiam ce voi face... Primul lucru care l-am facut a fost sa dau drumul la muzica si tin si acum minte ca am pus melodia "Have Yourself A Merry Little Christmas" a lui Frank Sinatra, dupa care mi-am pus o ceasca de cafea. Stateam si ascultam melodia, când la un moment dat îmi suna telefonul... Era mama prietenului meu, care m-a sunat sa-mi ureze " Craciun Fericit! " si " La multi ani! ", de Craciun fiind si onomastica mea. I-am multumit politicos urându-i acelasi lucru si pentru fiul ei (si prietenul meu) care era plecat...
În mod normal ar fi fost primul nostru Craciun împreuna în 4 ani, prima oara când ne-am fi sarbatorit onomastica împreuna si aniversarea noastra... Însa viata a avut grija sa ne puna bete în roate si sa ne împiedice sa ne bucuram de aceste zile atât de speciale pentru noi... Mama prietenului meu m-a invitat la ei acasa, mai spre seara. Am acceptat cu mare placere, având în vedere ca la ei acasa, ma simteam mai bine ca la mine. Dupa ce am vorbit cu ea, am mai dat niste telefoane, sa le urez si rudelor si prietenilor " Sarbatori Fericite! ". Când s-o sun pe cea mai buna prietena a mea, ma trezesc ca ma suna ea. Mi-a tipat în telefon, bineînteles, si m-a rugat sa ne întâlnim. Am invitat-o la o cafea la mine... Ne-am apucat sa depanam amintiri si eu am început sa plâng... Mi-era dor de prietenul meu, pe care eu îl alintam "printul meu". Vorbeam cu prietena mea, care mi-a fost alaturi mereu, si o întrebam de ce s-a întâmplat asa, când ne facusem sperante ca o sa fim împreuna... Nu a stiut sa-mi raspunda... Dar nici nu a avut timp... M-am gândit sa o iau cu mine, acasa la prietenul meu... Deja se înserase si trebuia sa plecam... Am ajuns acolo, am împartit cadourile pentru toti, ramânând cu unul în plus... Luasem si cadoul lui... Fiecare si-a desfacut cadoul, urmând multumiri si multi pupici... Dar eu eram trista si aveam privirea în pamânt... Mama prietenului meu ne-a invitat sa la masa si când sa ne asezam, suna la usa... M-am oferit sa deschid eu, iar tatal prietenului meu mi. A pus în brate o punguta cu dulciuri, crezând ca sunt colindatorii... În momentul în care am deschis usa, mi-a cazut din mâna punguta cu dulciuri, iar ochii mi s-au umplut de lacrimi... Tremuram toata... Nu am auzit decât " Te iubesc!" dupa care am zis si eu acelasi lucru...
Era el, printul meu, si era cu mine, asa cum îmi promisese...
Am sarbatorit si Craciunul, si onomastica noastra, dar si aniversarea, seara lasându-se si cu o logodna... A fost cel mai frumos Craciun din viata mea... Si o sa mai urmeze si altele...
IrinaCristina
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:06
Cred ca cel mai frumos Craciun al meu a fost acum vreo 7 ani,cand dupa impodobirea bradului si despachetarea cadourilor,am plecat la colindat pe la prieteni si rude,cu chitara dupa noi si ne-a prins dimineata prin casele prietenilor.a doua zi ne-am adunat cu totii acasa la noi,si ne-am bucurat de un Craciun alb ca in povesti.
szoke_rozsa
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:52
Acum un an ,imi planificasem Craciunul de la 8 am pana noaptea tarziu .Abia asteptam acea zi , o planuiam de vreo doua saptamani . Imi pusesem in gand sa petrec mai bine ca niciodata in acea zi, si vroiam sa merg la un concert, apoi cu prietenii in oras. Ei bine am primit un cadou si mai si ! Brusc ,nimeni nu putea veni cu mine la concert pentru ca mergea la un party :| efectiv primeam raspunsul asta de la toate persoanele pe care le-am intrebat .. Incepusem sa fiu dezamagita , si planuiam ca oricum nu am nevoie sa ma insoteasca cineva deoarece ma pot distra si de una singura ! Si mai brusc , un prieten imi propune sa merg cu el pana la o colega de-a lui deoarece avea o datorie la ea , apoi el ma va insoti la concert . Desigur ca am acceptat, imi parea precum luminita din capatul tunelului. Ne urcam frumos in taxi dupa ce ne intalnim , apoi ii spune taximetristului: "Mergem unde am stabilit !" . Eu i-am zambit, crezand ca la concertul meu , dar am nimerit in spatele unui bloc vechi ,de unde , imediat ce am iesit din taxi niste tipi ne-au luat pe sus pe amandoi . A fost un soc pt ca nu stiam unde ma aflu, cine sunt tipii si unde ma duc si mai ales de ce. Dintr-o data intram intr-o camera cu lumina stinsa ; eu deja ma albisem toata va imaginati ; si incep prietenii mei sa strige SURPRIZAAA !!! OMG :))) ; apoi am petrecut in localul acela cu totii pana pe la miezul noptii . Cred ca a fost cel mai genial lucru pe care l-am trait ! Imi ador prietenii in special pentru ideiloe lor briliante :x ! It was a great Christmas !
eleh_narcys
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:53
O..... Cel mai frumos Craciun a fost acela de anul trecut, primul de altfel de cand eu si iubitul meu ne-am mutat impreuna. In dimineata zilei de 25 decembrie ne-am trezit imbratisati si cu mare bucurie am observat ca afara ningea atat de frumos....totul era parca un basm. Apoi am alergat catre brad si ne-am desfacut cadourile. Atunci am descoperit ca am primit un inel si am fost atat de fericita ca am inceput sa sar in sus de bucurie. Dupa-amiaza au venit parintii mei in vizita...am mancat mancare traditionala(sarmalute, friptura de purcel, piftii, salata de beouf, cozonac, etc.) Seara s-a terminat cu veselie, pace in suflet si bineinteles nelipsita bataie cu bulgari de zapada in fata blocului.Totul a fost ca o poveste de Craciun.
Eu, alaturi de iubirea vietii mele si de familia mea. Cel mai frumos Craciun de pana acum.
delia_puffy22
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:03
Craciunul meu cel mai frumos a fost acum 3 ani...Eram cu prietenul meu de 4 ani si deci ne sarbatoream impreuna sarbatorile. Anul acela nu aveam nici un plan. In ziua de 24 decembroe 2006 m-am intalnit pe seara cu prietenul meu sa facem schimb de cadouri El a venit cu masina si mi-a zis sa ma urc cu el ca are o surpriza. Si asa am mers cateva ore in care nu mi-a zis unde mergem. Intr-un sfarsit am ajuns intr-o cabana la munte unde inchiriase o camera pentru Craciun si revelion. Cabana era pe munte, peisajul era superb ( acolo era zapada, in Bucuresti nu). A fost un Cracun foarte frumos in care m-am simtit fericita si iubita asa cum trebuie sa se simta fiecare persoana de sarbatori. Sarbatori fericite!
SandraR
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:04
Daca,stau bine si ma gandesc in fiecare an am avut parte de un Craciun fericit,Dar anul trecut a fost unul special....A fost primul Craciun petrecut alaturi de omul cu care sunt de 8ani de zile ca si sot si sotie si ziua in care am aflat ca vom fi parinti!!am foat cea mai fericita din lume!eram atat de fericita si asteptam clipa aceea cu atata ardoare,incat imi venea sa tip in gura mare si sa spun tuturor despre minunea noastra!!Anul acesta in ziua de Craciun,minunea noastra Luca-Stefan va implini 4luni!!Mai mult ca sigur si acest Craciun va fi unul de neuitat!! Sarbatori fericite si fie ca fiecare clipa a vietii voastre sa fie presarata numai cu bucurie si iubire!!!
teoradu86
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:40
Maria mea m-a intrebat ieri seara :
“ – Mama, eu stiu cum e povestea adevarata cu mos Craciun , dar , esti sigura, foarte sigura ca nu exista? Am citit ca exista, ca traieste in Laponia… spune-mi mama, chiar nu exista? Poate totusi exista…”
Am privit-o zambind. Am vazut dorinta ei de a auzi ca Mos Craciun exista cu adevarat. Dorinta ei de a avea in viata reala lucruri din povestile copilariei din care tocmai incepea sa se desprinda …
Maria cu ochii ei frumosi plini de speranta astepta raspunsul meu:
“- Spune-mi, mama!”
I-am cuprins mainile in mainile mele. Mangaierile mele pentru ea sunt nemarginite. Raspunsurile mele la intrebarile ei la fel… I-am spus :
“- Asculta-ma , Maria ! Eu cred ca Mos Craciun esista. Nu in Laponia, nu intr-un loc cu nume in lumea asta mare ci in sufletele noastre.
Asa cum sunt toate lucrurile importante pentru noi nu il poti vedea si nici atinge.
Tu vezi credinta? Nu! Dar esista si e importanta! In ziua de Craciun se naste Isus.. e o zi mare si o sarbatorim in fiecare an.
Pe Dumnezeu il vezi? Il atingi? Nu! Dar el exista! In tot!
Prietenia o vezi? O poti atinge ? Nu ! Dar o simti si viata e frumoasa cu prieteni adevarati langa tine …
Dragostea? Se vede? Este materiala sa o poti cuprinde in maini? Nu! Dar exista ! Si e lucrul cel mai important din viata noastra !
Credinta, prietenia, dragostea sunt lucruri importante pentru noi. Si multe alte lucruri pe care nu le vedem cu ochii, ci cu sufletul. Nu le atingem cu mainile , ci cu inima.
Si cu Mos Cracium e la fel!
Exista in seninatatea ta din seara asta, exista in rasul tau fericit care rasuna in toata casa , in listele tale in care ai notat toate cadourile pe care le astepti si toate nazbatiile …
Mos Craciun exista in toate lucrurile simple si frumoase care ti se intampla de craciun. In zambetul bunicilor tai, in jocurile tale in zapada , in caldura serilor albastre si inalte cand si eu si tatal tau redevenim copii ascultandu-te … privindu-te…exista in bucuria cu care prinzi stelele in brad, in colindele tale , in toate lucrurile misterioase pe care le pregatesti pentru noi si ni le arati numai in ziua de Craciun … exista in visurile tale , in dorintele tale , in gandurile tale frumoase ca tine …
Eu cred ca in viata noastra , cateodata , se intampla lucruri magice , incredibile ca in povesti.
Eu cred ca Mos Craciun exista ! Nu il intalnim sub forma unui batran simpatic in rosu care zboara cu sania in cer … dar il gasim intr-o privire, intr-o emotie , intr-o surpriza. Adus mereu de dragoste! “
Maria vietii mele s-a strans mai tare in imbratisarea mea. A spus totul intr-un singur cuvant pe care eu il ador :
-“ Mama!”
iulia_inna
Postat pe 4 Decembrie 2009 01:45
Aveam numai 20 de ani cand am petrecut cel mai frumos Craciun din viata ma...mai existu pana atunci Craciunuri minunate ,in sanul familiei ..cum ar trebui sa fie pentru toata lumea Craciunul insa acel Craciun,acea iarna a fost deosebit de minunata pentru mine.
Era decembrie 24 ,eram situati undeva in Sinaia,cazati la o pensiune mica si cocheta,calduroasa si primitoare cum numai in Romania poti gasi.Era seara ajunului si primisem vestea de la iubitul meu ca voi primi cel mai frumos cadou de Craciun...nu credeam ca va fi cel mai frumos insa a doua zi am urcat cu telefericul la cota 2000 si acolo in genunchi a scos cel mai simplu dar cel mai frumos inel pe care l-am vazut vreodata si mi-a cerut mana.Ce isi poate dori cineva mai mult decat iubire de Craciun?
Asta a fost cel mai frumos Craciun din viata mea.
Le urez tuturor un Craciun de VIS si sarbatori fericite!
Noroc tuturor in concurs .
Pupici!!!! Andreea
mauinboots
Postat pe 4 Decembrie 2009 07:10
Cel mai frumos Craciun a fost chiar anul trecut.. Totul a inceput pe 24 decembrie cand l-am cunoscut pe .. viitorul meu sot. Totul a fost magic! Dupa aceasta intamplare, amandoi am declarat ca EXISTA MOS CRACIUN, pentru ca amandoi am primit cel mai frumos cadou de Craciun: jumatatea potrivita!
Anul viitor ne casatorim! Este o poveste romantica, cu final fericit! Nici nu puteam cere mai mult de la un Craciun de poveste!
maria1977
Postat pe 4 Decembrie 2009 08:15
Cel mai frumos Craciun a fost cand am plecat la munte pe nepusa masa si am stat laolalta cu lume necunoscuta,ne-am distrat am cantat colinde si am sfarsit prin a avea multi prieteni cu care tinem si acum legatura.
paraviorica
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:09
Cel mai frumos Craciun? Cred ca cel din 2007, singurul Craciun pe care l-al petrecut alaturi de iubitul meu...(care e marinar si nu sta prea mult timp pe acasa)...M-am simtit ca intr-o vacanta prelungita, plina de momente magice....Seara am petrecuto alaturi de familie, alaturi de care ma cantat colinde, am depanat amintiri si am impartit cadouri....A fost frumos...dar, sa va impartasesc un secet?...Craciunul de anul asta va fi si mai frumos!...I have a secret plan!...poate la anu am sa va povestesc despre asta...PUP....
nice_ali_girl
Postat pe 4 Decembrie 2009 10:23
cel mai frumos Craciun a fost acum 2 ani..primul Craciun alaturi de ingerasul meu si primul lui Craciun !
robert77
Postat pe 4 Decembrie 2009 11:36
Pentru mine, cel mai frumos Craciun a fost cel de anul trecut!
A fost primul Craciun cu David pe care l-am nascut pe 10 nov. 2008!
Totul a fost magic!
Abia astept anul acesta - David a implinit deja 1 anisor!
ancamoisa
Postat pe 4 Decembrie 2009 11:44
Cel mai frumos Craciun a fost cel din 2008 , petrecuta alaturi de viitorul sot , intr-o cabana la Azuga :)
Detalii? love, love, love...
silviasilvia
Postat pe 4 Decembrie 2009 12:06
pai sincera sa fiu nu stiu daca am avut vreodata un craciun fericit!de asta poate ma si intristez ca vine craciunul!
la mine in familie au fost tot timpul probleme legat de casnicia parintilor.defapt vinovat a fost tatal meu
mama a tb sa plece din tara ca sa poata sa ma intretine pe mine si sora mea la facultate deoarece tatl meu nu dadea nici un ban in casa!
de cative ani buni nu am petrceut craciunul in familie mai ales k parintii mei au divortat!pentru ca ,asta inseamna pt mine craciunul:sa l petreci in familie pace si liniste sufleteasca!
ankita
Postat pe 4 Decembrie 2009 12:16
Craciunul este Sarbatoarea Nasterii Domnului. Inainte de Craciun oamenii tin post pentru a se curati de pacate si pentru a incerca sa devina mai buni si sa urmeze calea lui Iisus. Cand vine Craciunul oamenii merg la biserica, se roaga si se bucura de Nasterea Domnului. Apoi vin acasa unde se intalnesc cu familia si prietenii si sarbatoresc acest miracol.....eu nu pot spune o poveste de craciun ptr ca as minti..ptr ca niciodata nu am avut parte de un craciun plin cu bucuri fericire...de 6 anu in fiecare an de craciun am muncit si anul acesta la fel voi munci in noapte e craciun.......dar ij schimb sunt fericita eu iin sufletul meu si impacata cu mine iar dintr-un nimic voi face multe lucruri marete de care sa mi amintesc mereu....
kokolina19forever
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:24
Cel mai frumos Craciun al meu a fost anul trecut! L-am petrecut impreuna cu sotul meu, doar noi doi. Atunci eram insarcinata in 3 luni si tot ce am facut a fost sa stam langa focul de la semineu si sa visam la bebele nostru. Pe atunci nu stiam ce o sa fie! Cred totusi ca anul acesta voi avea parte de un Craciun si mai frumos! Vom fi 3 de data asta! Vom avea cel mai frumos brad si un Craciun minunat deoarece este primul Craciun pentru printesa noastra!
ircuta
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:48
Cel mai frumos Craciun a fost de departe cel de anul trecut.Totul a inceput de dimineata.M-am trezit iar in casa era un miros de sarbatoare.Mama a copt mere cu scortisoara si a facut cozonaci.Bradul impodobit din ajun arata ca unl dintr-o poveste Dupa amiaza am mers cu iubitul meu si cu niste prieteni la sanius.Dupa cateva orea ne-am dus infrigurati dar cu zambetul pe buze la parintii iubitului meu.Nu stiam ce cadou avea de gand sa-mi faca persoana iubita.Am mancat bucate traditionale dupa care am primit un grup de colindatori care erau foarte draguti si aveau niste glasuri cristaline ca de ingerasi Apoi fara sa stiu nimik iubitul meu s-a asezat in genunchi,a scos din camasa o cutiuta rosie in forma de inimioara si cand am deschis-o am vazut cel mai frumos cadou de pana atunci-un inel de logodna Si uite asa in fata parintilor nostri mi-a cerut mana (parintii mei erau si ei prezenti).Noaptea am ramas sa dorm la el si a fost ca un vis.El aranjase la el in camera pe pat o inimioara din petale de trandafiri si in camera mirosea foarte frumos.Cu o sticla de sampanie si o muzica lenta am inceput sa ne iubim cu pasiune...iar cadoul meu de Craciun a fost sa ma imbrac intr-un costumas foarte sexy si sa-l surprind(adik el stia k sunt cuminte si a fost placut impresionat knd a vazut k pot sa fiu o fiara in pat ) Mi-a marturisit ca eu sunt femeia visurilor lui si k ma iubeste foarte mult...Si acest Craciun banuiesc k va fi special pentru k il vom petrece tot impreuna si ne iubim pe zi ce trece mai mult
Mirelutza21
Postat pe 4 Decembrie 2009 13:50
el mai frumos craciun a fost cel de anul trecut, cand, desi eram cu parintii la munte, prietenul meu a venit in ziua de craciun dupa mine:X am fost foarte surprinsa si fericita.
didi_18
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:05
Cel mai frumos Craciun l-am avut acum doi ani,an in care ma asteptam de fapt sa fie cel mai negru Craciun,avand in vedere ca in vara acelui an,aproape de ziua mea,care a fost pe 6 august,am pierdut intr-un tragic accident in afara tarii ,una din cele mai dragi fiinte dupa parinti,si anume iubitul meu de atunci,cu care eram intro relatie de 8 ani deja,cu care imi contruisem o viata preofesionala impreuna ulterior urmand sa ne construim si una familiala,dar nu a mai fost sa fie...dar tot in acel an,cateva luni mai tarziu,am descoperit dragostea pentru o anume muzica care ma ajutat sa trec mai usor peste cel mai tragic an,si anume muzica unei trupe de rock de afara,trupa care mi-a devenit trupa de suflet,trupa cu care prin ajutorul managerei trupei am reusit sa transmit trupei personal dragostea mea pentru muzica lor,si in final onoarea ca in pragul Craciunului acelui an sa primesc de la ei vestea ca anul care vine vor concerta in tara noastra pentru prima oara,concert pe care anul urmator bineinteles ca l-am si onorat,desi cu multe sacrificii.
Astfel cel mai negru Craciun pe care ma asteptam sa il petrec sa transformat in cel mai frumos Craciun petrecut vreodata.
Mutumesc stafului trupei Judas Priest si solistului Rob halford.
GLORIA_ROMANA
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga una dintre cele 5 lenjerii de pat super sofisticate oferite de 4interior! 644 De la: concursKudika 2 Octombrie 2013 22:35
Concurs Silan 414 De la: concursKudika 6 Mai 2009 18:31
Castiga unul di cele 3 Cadouri de Craciun BIO oferite de Orchidea Blu 239 De la: elena_banu87 20 Decembrie 2010 10:37
Castiga unul dintre cele 5 seturi de premii Dr. Oetker! 667 De la: concursKudika 9 Iulie 2014 15:13
Castiga 10 seturi Eucerin pentru tine si jumatatea ta! 250 De la: concursKudika 21 Decembrie 2010 18:27