Setari Cookie-uri

Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita!

Cel mai frumos Craciun al meu a fost cel de anul trecut.Eram la tara,intr-un sat din judetul Mures.Este de prisos sa spun ca la sate Craciunul este poate cea mai frumoasa sarbatoare.Sunt traditii care se respecta cu sfintenie si care la oras sunt de multe ori uitate.Revenind la Craciunul trecut,am plecat cu un grup mare de prieteni la colindat.Eram in jur de 30.Acolo nu se colinda pentru bani ci pentru a aduce putina bucurie in casele oamenilor.A fost o atmosfera incredibila.Am colindat pana la 6 dimineata..Era zapada..Ningea..Peisajul era superb.Hohote de veselie invaluiau ulitele si peste tot se auzeau glasuri de colindatori.Prietenul meu a facut seara de vis,spunandu-mi pentru prima data te iubesc.Nu am sa uit niciodata acel Craciun.Voi avea mereu in suflet si in minte imaginile unui Craciun autentic ,romanesc,cu iubire,colinde,voie buna.
Duchess
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:33
cel mai frumos craciun al meu este acela de anul trecut. eram la munte [ la bushteni ] cu iubitul meu si catziva prieteni.inchiriasem o cabana la poalele muntilor unde privelistea era mai mult decat minunata. zapada peste tot , omuleti de zapada [ am facut shi noi unul :D ] toata ziua am facut pregatiri si ne`am aranjat [ etele cu fetle baietii cu baietii nu ne`am vazut ap toata ziua pt k seara sa fie o surpriza :x ] pe la ora 8 am coborat toti in salon shi surprizele au inceput . noi fetele eram imbracate in rosu , sexy , si frumos aranjate , toti baietii au ramas uimiti ! bine inteles si ei erau frumosi :D . ne-am asezat la masa , am mancat tot felul de mancarui traditionale locului pe frundal muzica de craciun in surdina , becurile aprinse doar jumatate , multe lumanarici pentru atmosfera de craciun shi bradul imens in capatul incaperii . sub brat erau cadourile asezate pentru fiecare de dimineata . dupa ce am terminat de mancat ne-am asezat pe 2 caapele langa brad shi am citit tot felul de povesti de craciun , am cantat colinde [ :)) ] am mancat furecuri si ne-am bucurat de cadourile noastre . dupa despachetarile cadourilor am pus muzica in voga de atunci shi am dansat , mancat , baut pana la 12 noaptea cand un amic de-am nostru s-a furisat si s-a costumat in mos craciun , a iesit afara si a ciocanit la usa. toti am ramas uimiti deoarece nu ne dadeam seama cine poate fii pana cand si-a dat masca jos . pe la 3 dimineata toti ne-am retras in camerele lor obositi. am stat acolo si a 2a si a3a zii de craiun deoarece revelionul l-am petrecut in alta parte unde ne-am intalnit cu mai multi cunoscuti . toate cele 3 zile au fost de vis pentru mine deoarece a2a si a3a zii au urmat plimbari prin zona si am vazut locuri noi , ne-am jucat in zapada si am facut omuleti de zapada . :x totul a fost minunat pentru mine !! sper si anul acesta sa iasa la fel de frumos sau poate chiar mult mai mult !!
kynd3r
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:33
Cel mai frumos Craciun din viata mea a fost acela cand fericita ca ma duc la verisoara mea pe care nu o mai vazuzem de un an primisem vestea ca ambele mele surori erau insarcinate.A fost un Craciun de vis,cu miros de brad,cu impdobirea acestuia in familie,familia mea si a verisoarei mele,cu vin rosu fiert,cu mult fast si voie buna.A fost un Craciun mirific si pentru faptul ca in seara de Craciun 24 spre 25 decembrie ma duceam pentru prima data la discoteca(acolo la tara,la verisoara mea,care sta in alt judet),ce sa mai eram entuziasmata,dar momentul culminant a fost atunci cand am fost sarutate pentru prima data...cred ca lucrurile astea nu se uita niciodata(cel putin pentru o fata,o femeie in devenire) la fel ca si inceperea vietii sexuale.Si culmea a2a zi de Craciun a luat foc podul casei:)) si eram departe de oras,am chemat pompierii,deznodamantul a fost fericit,casa nu a ars,am stat mai mult la verisoara mea pentru a o ajuta ai mei sa refaca soba,am fost sarutata pentru prima data si aveam si eu primul meu prieten.Totusi sper ca urmatorul Craciun,care se apropie cu pasi repezi sa fie mult mai frumos,ar fi o seara de vis ceea ce i-as pregati actualului meu iubit deghizata intr-o craciunita.
caliopy
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:37
cel mai frumos craciun a fost cel de anul trecut, cand, desi eram cu parintii la munte, prietenul meu a venit in ziua de craciun dupa mine:X am fost foarte surprinsa si fericita.
didi_18
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:46
Cel mai frumos Craciun pentru mine a fost anul trecut. Eram la munte impreuna cu iubitul meu.M-am trezit dis de dimineta,fiindca de fiecare data cand sunt sarbatorile sunt cuprinsa de emotii si nu vreau sa pierd nicio zi.Afara ningea ca in povesti,nu puteai distinge nimic privind pe geam. Totul era alb, ca in basme. Asa ca ne-am gandit sa facem povestea si mai frumoasa. Am aprins focul in semineul mic din camera in care stateam ca atmosfera sa para cat mai apropiata de cea din povesti. Apoi au urmat cadourile.Iubitul meu mi-a daruit un parfum pe care mi-l doream de mult si un inel superb.Eu la randul meu i-am daruit un parfum si un ceas.Dupa,am iesit afara , ne-am jucat in zapada,am schiat. Nici nu mai tineam cont de frigul de afara , fiindca sufletele noastre erau calde.Am intrat in casa atunci cand deja se inserase afara si ne era foame. Asa ca ne-am pregatit si am mers impreuna cu cativa prieteni la o masa copioasa de Craciun, A fost de neuitat!
Spicy23
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:55
Cel mai frumos craciun a fost si va cel cel petrecut cu cei dragi,adica familia mea.Pentu mine Craciunul inseamna: mic dejun cu miros de brad, cafea cu paine prajita, globuri, venirea Mosului, bucurie, cadouri, emotii, relaxare, odihna, semne de iubire.Atata timp cat ii am pe ei alaturi nimic nu-mi mai trebuie petrec cu ei un craciun minunat.Eu asa imi petrec craciunul:in familie.
Sarbatori fericite la toata lumea!
iricat
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:56
Marturisesc ca lucrurile care-mi plac mie, altii poate ca nici nu le observa...craciunul reusit a fost in momentul in care eu nu ma asteptam...asta pentru lucrurile frumoase se intampla cand te astepti cel mai putin...pentru ca atunci am cunoscut acea persoana care a facut sa-mi bata inimadin ce in ce mai tare.Poate o sa va para oarecum copilaresc ceea ce va povestesc,oricum face parte din viata mea,si tocmai de aceea e de ajuns poate faptul sa fie un moment special doar pentru mine.
Oricum,sa va spun.Avand doar 10 anisori,ca de obicei,an dupa an,urma Fericitul Craciun!Pentru mine insa,nu stiu nici acum de ce,nu era nici macar un gram de entuziasm in mine.In capul meu erau idei numai de genul:"Off,iar brad,iar instalatii,iar cateva fructe din partea mosului,bla bla plictisitor!!" Normal ca nu era asa,Craciunul nu este asa,insa....aceste ganduri si idei se roteau in mintea mea atunci,inainte de noaptea magica.Buuun...venise si seara mult asteptata,ajunul,in care ca toti copii de altfel-desi eu eram destul de maricica,parintii probabil uitasera ca ar fi totusi cazul sa imi spuna ca nu mai exista Mos Craciun-asteptam cu nerabdare ca poate poate de data asta nu vor mai fi fructe...si asa a si fost! Spre surprinderea mea,trecand oarecum in fata sufrageriei unde era bradul,il prind in flagrant pe tatal meu cu niste dulciuri si niste bani cu elastic!Frumos nu?Frumos mod de a spulbera in mintea unui copil ca mosu nu mai exista!E aiurea...oricum nu m-am lasat eu prea afectata de acest lucru,bucuria ca de data asta erau bani si nu fructe intrecea orice alta preocupare!Nu am vrut insa sa ii dau de inteles ca l-am prins atunci,si m-am prefacut pentru o buna vreme ca eu inca cred in existenta Mosului!Bine...asta nu a durat chiar mult decat jumatate de an pana cand au vrut sa imi taie portia o data de la pachetelul de zi cu zi pt scoala,sa imi dea bani mai putini zicand ca lasa ca iti da Mosu mai multi de Craciun,si atunci am cam fost nevoita sa il dau pe tatal meu in vileag ca totusi....totul pana la pachetel nu?!
Poate pentru cei care citesc pare o prostie ceea ce v-am spus,dar stiti este vorba aia:nimeni nu are de unde sa stie exact ce simte un om pana nu trece in aceeasi ipostaza..Credeti-ma pentru mine a insemnat enorm,cu adevarat cel mai frumos Craciun.Mai ales ca atunci eram cu totii impreuna...
Va pup si Craciun Fericit tuturor!!!
a_sweet_princess
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:07
Cel mai frumos Craciun l-am petrecut cand eram inca un copil.Eram toata familia,eu copil fiind impodobeam splendidul brad si il asteptam cu nerabdare pe batranul Mos Craciun.Vedeam pe geam cum afara cad fermecatori fulgii de nea,iar inima imi batea din ce in ce mai tare in asteptarea batranului.Era o atmosfera de basm care si imi da fiori si acum cand ma gandesc....Mosul a aparut candva tarziu in noapte,in timp ce stateam cu parintii mei,priveam frumosul brad si ascultam povesti.A fost nemaipomenit,dar oricum in sufletul meu,in fiecare an cand se apropie Craciunul inima mi se umple de bucurie si pregatesc cadouri pentru toti cei dragi.De ce sa nu fiu eu Mos-Craciun?
Aryela
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:07
In fiecare an Craciunul a fost superb dar anul trecut a fost cel mai deosebit Craciun deoarece l-am petrecut alturi de familie...chiar in seara Ajunului a nins..intr-o ora totul a fost alb iar casele erau luminate si pline de fericire si dragoste...in casa mirosea a brad si a cozonac cald...soneria suna intr-una eu nestiund nici este am raspuns si cand colo erau niste copilasi care au venit cu colinda...colinzile cantate de colindatori au umplut casa intradevar de fericire...atmosfera parca era desprinsa din basme...toata lumea era cu zambetul pe buze...
fortzy
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:20
Cred ca cel mai frumos Craciun este ultimul, adica cel de anul trecut, insa cu siguranta va fi cel mai frumos cel din acest an si mereu povestea se va repeta. De ce?
In urma cu 2 ani de Craciun prietenul meu de atunci a venit acasa la parintii mei si m-a cerut in casatorie, astfel cadoul de Craciun a fost un frumos inel de logodna si parea cel mai frumos Craciun...
Anul trecut pe 08.11.2008 ne-am casatorit si astfel am petrecut primul Craciun ca proaspat casatoriti si credeam ca este cel mai frumos Craciun din viata mea... insa de departe cel din acest an il va intrece deoarece pe 01.09.2009 a venit pe lume printesa noastra: Alexandra si vom petrece primul Craciun in calitate de parinti cu fiica noastra.
Va doresc o viata minunata!
Sarbatori Fericite!
icmgiulia2000
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:31
nu stiu de ce nu s-a postat... asa ca mai scriu odata. acum doi ani mi-a ramas in minte ca fiind cel mai frumos Craciun de pana acum. eram doar eu cu iubitul meu (de atunci) acasa la noi si m-am trezit in zori plina de emotie si nerabdare sa vad ce mi-a adus "Mosul". bradutul impodobit stralucea feeric iar "my darling" dormea ca un bebelus. l-am trezit si ... mi-am "luat cadoul". dupa care ne-am desfacut cadourile de sub brad si pe la ora pranzului am plecat la parinti sa mancam bunatatile pregatite si sa ne primim cadourile si de la ei. afara incepuse sa ninga si era totul perfect... apoi visul s-a terminat! CRACIUN FERICIT TUTUROR!
missalexandra
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:49
Pastrez vie amintirea celui mai frumos Craciun din viata mea, si anume cu multi ani in urma, cu 16 mai exact. Craciunul copilariei mele este poate cel mai frumos pentru ca atunci credeam cu tarie in mitul lui Mos Craciun, ma straduiam de-a lungul anului sa fiu cuminte, ii scriam de fiecare data o scrisoare plina de rugaminti Mosului. Chiar in ziua Craciunului am observat o plasa in camera, in care era costumul Mosului, si alertata, i-am spus mamei ca Mosul si-a uitat costumul chiar in camera noastra. Mama amuzata, spus ca ii va retuna ea hainele
Ce frumos era cand bradul era plin cu bomboane, iar dedesubtul lui erau cadouri, iar eu si sora mea, micute fiind, nu aveam nici o alta griija decat sa desfacem cat mai repede cadourile....
Darkona
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:29
cel mai frumos craciun a fost acu 5 ani de zile..aveam 13 ani...mezina familiei...parintii mei ne-au rugat sa nu intram in sufragerie..unde ei impodobeau bradul.....a vrut sa fie o surpriza pentru noi..dupa care..pe la ora 10..ne-am strans toata familia, iar parintii mei au inceput sa ne imparta cadourile...mie si celor doi frati ai mei si normal ca Mos Craciun ne-a adus chiar ce cadouri vroiam....Cel mai frumos moment..e atunci cand esti cu familia ..insa de atunci nu a mai fost chiar asa de frumos..deoarce fratele meu a fost tot mai mult plecat si nu era de sarbatori alaturi de noi ...astfel incat nu pot spune ca sarbatorile mai sunt la fel de frumoase cand unul din noi nu e ..si nici ca a mai fost craciun mai frumos ca ala..
kudika032918
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:46
Craciunul 2006 a fost cel mai frumos si fericit Craciun din viata mea....tocami aflasem cu cateva zile inainte ca fostul meu prieten cu care eram de 6 ani ,ma insela cu alta de 1 an si jumate...ne-am despartit, apoi am iesit ca sa-mi ling ranile la un suc cu actualul meu sot , pe atunci doar amici...dar de Craciun mergand la colindat cum e obiceiul la noi in Ardeal ne-am cuplat , relatia a evoluat , iar azi 3 Decembrie 2009 s-au implinit 2 luni de cand am avut marele evenimient nunta noastra ca in povesti...Sarbatori fericite si un Craciunn de vis !!!!
micki23
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:49
De la: micki23, la data 2009-12-03 16:49:09Craciunul 2006 a fost cel mai frumos si fericit Craciun din viata mea....tocami aflasem cu cateva zile inainte ca fostul meu prieten cu care eram de 6 ani ,ma insela cu alta de 1 an si jumate...ne-am despartit, apoi am iesit ca sa-mi ling ranile la un suc cu actualul meu sot , pe atunci doar amici...dar de Craciun mergand la colindat cum e obiceiul la noi in Ardeal ne-am cuplat , relatia a evoluat , iar azi 3 Decembrie 2009 s-au implinit 2 luni de cand am avut marele evenimient nunta noastra ca in povesti... Daca Craciun anului 2006 a fost cel mai frumos din viata mea , ziua de 3 octombrie 2009 a fost cea mai frumoasa si fericita zi din viata mea - nunta noastra ...Sarbatori fericite si un Craciunn de vis !!!!
micki23
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:51
Am petrecut multe craciunuri frumoase in familie, dar anul asta cred ca voi petrece cel mai frumos craciun de pana acum, deoarece voi pleca in Praga. Acolo se organizeaza o piata de craciun cu mancare traditionala, obiecte de sticla, sau figurine din diverse materiale facute manual, multe colinde de craciun frumoase live si tot felul de surprize. Ma incanta si ideea de a vizita Praga asa ca e ca un vis devenit realitate.
tweegirl
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:54
cel mai frumos craciun este acela din fiecare an pe care il petreci cu familia stotul si cpoiii
nicole_11november
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:54
Cum sa nu imi amitesc de cel mai frumos Craciun de acum 2 anisori?A fost primul Craciun alaturi de sufletelul meu mic,David,si cat era el de mititel a participat din plin la impodobirea bradului,macar cu privitul,imi aduc aminte ca nu avea decat 2 luni si statea mititelul in patut si ne urmarea cu privirea cat ne agitam sa fie un Craciun perfect.Nimic nu ne-a lipsit,toate bunatatile si cea mai savuroasa mancare,dar cred ca daca ne-ar fi lipsit ceva nu am fi simtit avandu-l pe David alaturi de noi, ne-am simtit impliniti si cu siguranta a fost cel mai frumos Craciun.Cred ca ar fi o mare surprinza acum la doi anisori sa o vada pe mami mos craciunita.Sarbatori fericite si noul an sa ne aduca liniste si sa fim sanatosi.
camelia_27
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:00
cel mai frumos craciun din viata mea este cel de acum 5 ani,cand mi-am cunoscut iubitul...a fost o seara magica..pur si simplu am simtit ca mi-am gasit sufletul pereche...nu kredeam ca exista...da se pare ca da..pentru mine craciunul reperezinta o dubla sarbatoare..anul asta vom sarbatori 5 ani de cand suntem impreuna..si aceasta sarbatoare o vom petrece l Viena..:X:X:X..deci..poate acesta il v-a depasi pe primul..:>
marijuana_2peu
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:04
Cel mai frumos Craciun pentru mine a fost acum 2 ani...cand am renascut, dupa cativa ani de care nu vreau sa-mi amintesc...dupa o casatorie incheiata acum 6 ani, in urma careia eu nu mai credeam ca mai exista barbati tandri pe lume, iar copilul meu nu mai credea ca mai exista un tata bun si ptr el (vorba lui,toti tatii buni sunt luati ),am inceput o relatie cu viitorul meu sot, Adi.Ne-am cunoscut mai demult,am avut o relatie de 3-4 luni,fara viitor-credeam noi,fiecare in mintea sa-apoi el a plecat un an de zile inafara tarii.In tot acest timp, am tinut legatura ca doi amici, pe mess si ne spuneam toate cele...Eu tineam la el ca in prima clipa cand l-am cunoscut, chiar daca el acolo avea pe altcineva;i-am respectat alegerea si niciodata nu pomeneam de despartirea nostra.Inainte de Craciun m-a rugat sa-i rezerv o camera la hotel, ptr ca se reintoarce in tara...asa am si facut...cu o zi inainte de venirea sa, mi-a spus sa ii pregatesc si o cutie mare, asa ca de frigider...eu ma gandeam ce va face oare cu ea?Raspunsul a venit rapid...mi-a spus: CA SA ITI IES DE SUB BRAD DE CRACIUN!...si asa a fost...de cand a iesit de sub brad, nu a mai plecat....acum formam toti trei o familie,el este fericit ca ne are, copilul meu este fericit ca are un tata-caci cel natural nu se intereseaza de el-iar eu...sunt fericita cand ii vad pe ei fericiti...n-am crezut vreodata ca voi putea trai asemenea clipe...au fost cele mai frumoase clipe , de care imi amintesc , in fiecare an, de CRACIUN si nu numai...asa ca,aveti grija ce va doriti, ca s-ar putea sa se indeplineasca...Sarbatori fericite alatui de cei dragi!!!
cami_dumitrache
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:06
Fiecare Craciun a fost frumos in felul lui, cu colinde, cu bradul impodobit si sub el multe cadouri, e frumos de craciun se aduna toate rudele si petrecem o zi linistita si cu gandurile la datorii, examene, rate etc ascunse undeva intr-un coltisor al mintii. Sa aveti un Craciun suuperb!!
petri
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:23
Cel mai frumos craciun pentru mine a fost cel de anul trecut, petrecut alaturi de iubitul meu, cea mai importanta persoana din viata mea dupa multi ani de singuratate. Ne-am tot gandit ce sa facem in seara de craciun insa, pana la urma, am ramas acasa singurei si a fost cel mai frumos, important nu a fost locul ci faptul ca am fost impreuna.
punctsidelacapat
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:26
cel mai frumos craciun a fost anul trecut cand l-am facut pentru prima data doar cu iubitul meu, la el acasa. ma steptam sa ma duca la un restaurant sau sa mergem undeva, nu credeam ca-l facem acasa. m-a sunat sami zica ca nu prea se simte bine si sa vin la el. m-am speriat putin ,dar m-am gandit ca poate are o mica receala. am mers la el, era 8seara, eram imbracata foarte elegant ,potrivit sa merg la un restaurant. ajungand la el am intrat, era usa deschisa apoi am vazut petale de flori (ma gandeam ca sunt trandafiri, dar nu erau:)))
normal ca am mers direct in dormitorulo lui, apoi surpriza mea a fost ca p pat era o lenjerie rosie aprinsa si el ma astepta cu un trandafir si cu melodiile lui celine dion:) a fost un vis, eram atat de bucuroasa, incat nu stiam cum sa reactionez.
am sarit pe el si totul a venit d la sine mai departe:))
ade_tamy
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:27
Cel mai frumos craciun a fost atunci cand mergem cu prietenii cu colindul pe la fiecare acasa iar atunci cand am ajuns la mine am gasit pe canapea o cutie in care era un lantisor cu un medalion in forma de "I love you" de la prietenul meu...in seara aia mi-a spus pentru prima data ca ma iubeste...asa ca acum as vrea sa il "rasplatesc" cu un costum de craciunita pentru asta ;))
lookshik
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:36
Intr-adevar cele mai frumoase sarbatori de iarna sunt acelea cu miros de brad si cozonaci,miros de sarmale si alte mancaruri traditionale.Cand acestea reusesc sa impleteasca si MAGIE sunt DE NEUITAT ,SUPERBE,EXCEPTIONALE.



Imi amintesc cu mare drag de nazbatiile din preajma Craciunului de-a dreptul haioase.Mama facea prajituri in bucatarie si, din cand in cand,deoarece imi placea sa ma joc cu faina, ma trimitea in camera dupa diverse lucruri.Pe atunci aveam un catelus mic,patat,dragut ...cu un nume pe masura TZONTZONEL Ma insotea pretutindeni.In drumul nostru ...din intamplare...ne iesi BRADUL DE CRACIUN Nu ne-am putut abtine si am tras de bomboanele prinse cu ata Ce a iesit? Va spun eu Am rasturnat bradul si cam toate ornamentele de pe brad s-au spart Nazbatiile de la 5 ani


Vorbeam adineaori de Magie...nu ma refeream la pataniile din trecutul indepartat ci la craciunul trecut(2008).
A fost primul meu an in invatamant,ca educatoare.Aveam 20 de ani si 17 ingerasi in grija,toti de grupa mica(3 anisori). Pentru ei a fost primul Craciun petrecut in colectivitate,in gradinita,nu se putea sa ii dezamegesc.Am organizat Serbarea specifica, fiind toti motivati sa participe de sosirea Mosului.
Eram putin intimidata de experienta celorlalte educatoare cu zeci de ani de experienta si cu Mosi Craciun pregatiti din timp(cu replici,fizionomie asemanatoare Mosului, sponsori care sa ii impresioneze pe copii, pe parintii acestora )
Am incercat pe cat posibil sa ma ridic la inaltimea colegelor si l-am cautat pe Mos(un coleg de facultate si prieten bun ,de asemenea ,care nu a refuzat sa ma ajute stiind ca poate bucura sufletele celor mici) .Am incercat sa gasesc sponsori.Nimeni nu iese in cale ,pe strada, cu pachete asa ca, studenta fiind,am apelat la colegii mei de camin si prieteni sa adun o suma de bani pt jucarii si dulciuri.Din bunavointa lor s-a strans o suma frumusica din care am cumparat atat cate-o jucarie cat si dulciuri.Alta data nu as fi indraznit sa fac colecta pentru cv dar fiind vorba de o gradinita din mediul rural nu foarte dotata cu copii cu posibilitati materiale reduse...treci peste orice...ceea ce am facut nu a fost pentru a le lua ochii celor prezenti ci pentru bucuria copiilor.
A fost primul meu an petrecut cu ei si si ultimul:( . Au ramas copiii mei de suflet alaturi de care eram surprinsa intinsa pe covor si construind diverse din lego.

Daniela1388
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:39
Cu siguranta toata lumea este de acord: Craciunul este cea mai importanta sarbatoare pentru toti crestinii. Intampinam Craciunul cu cateva luni inainte, pregatim cadourile pentru cei dragi, globulete si beteala pentru pomul de Craciun, intram in febra cumparaturilor cu ceva timp inainte pentru a ne asigura ca totul o sa fie ca la carte in noaptea magica: cadouri pentru invitati, bradutul impodobit si bineinteles ornamentele pentru a imbraca toata casa in sarbatoare. Obisnuiam sa petrec Craciunul in familie, alaturi de cei dragi, de cele mai multe ori mergeam la parinti la tara unde simteam cu adevarat aroma sarbatorilor de iarna, presarata cu traditii si voie buna.
Anul trecut am ales sa petrec Craciunul la munte, cu prietenii si a fost de departe cel mai frumos Craciun petrecut vreodata. Am pus la cale o adevarata petrecere in noaptea de Craciun, cu mancaruri alese si voie buna, cu scurte reprize de sanius si harjoneli in zapada. Pentru mine a fost un Craciun de neuitat: multa distractie si voie buna, emotia despachetarii cadourilor, zapada din belsug, toate acestea au contribuit la buna noastra dispozitie.
alexandramihalcea
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:41
Cel mai frumos Craciun a fost anul trecut, m-am simtit mai bine decat in alti ani, mai fericit, mai bine dispus, am mers cu colindul la prietenii mei, am stat la masa cu familia mea cu nepotii mei, am dat cadouri. A fost minunat.
sorin_so
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:42
Un moment frumos al Craciunului s-a intamplat acum doi ani cand seara dupa o zi in care bucuria iernii si a craciunului a venit cu prietenii ,cadouri si impresii de peste an , parca tot nu reuseam sa simtim ca este o zi de Craciun si asta datorita zilei frumoase de afara si fara pic de zapada, dar cadoul vremii a venit mai tarziu spre inserat cand si-au facut aparitia primii fulgii de zapada ce se asezau pe trandafirul alb inflorin din gradina ,bucurand privirea tuturor celor care erau prezenti .Am mortalizat cu o poza momentul ,era o minune ce trebuia "salvata" .
cara112
Postat pe 3 Decembrie 2009 17:56
cel mai frumos Craciun a fost cel petrecut cu cei dragi...momente de neuitat...
olyviaa
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:12
cel mai frumos craciun pe care l-am avut a fost acum 2 ani cand in ca locuiam cu parintii mei,totul era asa de frumos ,era zapada.,nici prea frig nu era ,ningea asa de frumos si lin,tin minte ca spre seara m-am dus cu fratii mei sa colindam ,pe la fiecare casa mirosea a sarmale ,cozonac,de toate,ne facea cate-o pofta si eram si flamanzi dupa atata colindat,iar cand am ajuns acasa era o caldura in casa ,mirosea a sarmale, abia scoase din cuptor de mama si la cata foame aveam in noi am mancat cu pofta enorma,dar acum nu mai e la fel,cand stau si ma gandesc ca cel mai frumos craciun se petrece cu parintii,in locul in care ai crescut,frumoase amintiri,acum cand ma gandesc asi da timpul inapoi.
kiss4you
Postat pe 3 Decembrie 2009 18:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Ivyshop.ro si Kudika.ro: castiga acum 2 vouchere de 500 RON oferite de IvyShop.ro! 762 De la: kudika379879 28 Octombrie 2013 06:23
Castiga o pereche de pantofi Pixie Shoes! 753 De la: concursKudika 19 Noiembrie 2010 11:53
Concurs Tarot 839 De la: ryana4cutty 22 Martie 2010 16:44
Castiga o surpriza dulce de la Heidi: o tableta de ciocolata personalizata! 26 De la: concursKudika 13 Martie 2014 21:46
Participa la concurs! Leonidas te premiaza primavara aceasta cu cele mai dulci bomboane! 320 De la: concursKudika 3 Aprilie 2012 19:14