Setari Cookie-uri

Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita!

Cel mai frumos Craciun l-am avut acum doi ani,an in care ma asteptam de fapt sa fie cel mai negru Craciun,avand in vedere ca in vara acelui an,aproape de ziua mea,care a fost pe 6 august,am pierdut intr-un tragic accident in afara tarii ,una din cele mai dragi fiinte dupa parinti,si anume iubitul meu de atunci,cu care eram intro relatie de 8 ani deja,cu care imi contruisem o viata preofesionala impreuna ulterior urmand sa ne construim si una familiala,dar nu a mai fost sa fie...dar tot in acel an,cateva luni mai tarziu,am descoperit dragostea pentru o anume muzica care ma ajutat sa trec mai usor peste cel mai tragic an,si anume muzica unei trupe de rock de afara,trupa care mi-a devenit trupa de suflet,trupa cu care prin ajutorul managerei trupei am reusit sa transmit trupei personal dragostea mea pentru muzica lor,si in final onoarea ca in pragul Craciunului acelui an sa primesc de la ei vestea ca anul care vine vor concerta in tara noastra pentru prima oara,concert pe care anul urmator bineinteles ca l-am si onorat,desi cu multe sacrificii.
Astfel cel mai negru Craciun pe care ma asteptam sa il petrec sa transformat in cel mai frumos Craciun petrecut vreodata.
Mutumesc stafului trupei Judas Priest si solistului Rob halford.
GLORIA_ROMANA
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:32
Cel mai frumos Craciun l-am avut acum doi ani,an in care ma asteptam de fapt sa fie cel mai negru Craciun,avand in vedere ca in vara acelui an,aproape de ziua mea,care a fost pe 6 august,am pierdut intr-un tragic accident in afara tarii ,una din cele mai dragi fiinte dupa parinti,si anume iubitul meu de atunci,cu care eram intro relatie de 8 ani deja,cu care imi contruisem o viata preofesionala impreuna ulterior urmand sa ne construim si una familiala,dar nu a mai fost sa fie...dar tot in acel an,cateva luni mai tarziu,am descoperit dragostea pentru o anume muzica care ma ajutat sa trec mai usor peste cel mai tragic an,si anume muzica unei trupe de rock de afara,trupa care mi-a devenit trupa de suflet,trupa cu care prin ajutorul managerei trupei am reusit sa transmit trupei personal dragostea mea pentru muzica lor,si in final onoarea ca in pragul Craciunului acelui an sa primesc de la ei vestea ca anul care vine vor concerta in tara noastra pentru prima oara,concert pe care anul urmator bineinteles ca l-am si onorat,desi cu multe sacrificii.
Astfel cel mai negru Craciun pe care ma asteptam sa il petrec sa transformat in cel mai frumos Craciun petrecut vreodata.
Mutumesc stafului trupei Judas Priest si solistului Rob halford.
GLORIA_ROMANA
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:33
e ciudat sa spun acum ca in viata mea nu se simtea diferenta foarte mult dintre perioada Craciunului si oricare alta din an. Aveam cateva ritualuri pe care le pastram mereu(mergeam la colindat cu tata, si impodobeam pomul cu mama), dar raceala parintilor mei nu imi inspira o bucurie oarecare. Dar nu mereu a fost asa. Ultima iarna care a insemnat zapada fara sare si partie interminabila a fost si prima iarna care mi-a oferit caldura sarbatorii. Cred ca aveam vreo 11 ani cand se adunase toata familia la mine. Fusesem cu tata la colindat si cu cea mai buna prietena a mea si tatal ei, dupa traditie, doar ca acum aveam costumati de craciunite, iar tata era costumat in capra si tatal prietenei mele in taliban. A fost un colindat-urat care ne-a distrat foarte mult. Cand am ajuns acasa, unchii si matusile mele au propus sa mergem la tras cu saniuta. Ne-am adunat vreo 5-6 familii, parinti si copii, si ne-am batut cu zapada, ne-am tras cu sania, schiuri, patine, iar in drum spre varful dealului, cantam colinde cat ne tinea gura. Desi eram mica, am stat treaza pana foarte tarziu. In casa, langa brad, stiu ca adormeam asteptandu-l pe Mos Craciun, iar cand m-a trezit tata sa merg in pat, am gasit langa brad cel mai frumos catel. Il cheama Byck, iar de acum 7 ani, de cand l-am primit, mereu petrec Craciunul cu el, in amintirea celui mai frumos Craciun din viata mea. Anul treut am fost, impreuna cu Byck, la un centru de copii, unde mai mersesem de cateva ori, si am incercat sa le ofer aceleasi trairi copiilor care nu au parte de o familie. Am sa incerc si anul acesta, dar sunt sigura ca nimeni nu a simtit vreodata ce am simtit eu acum 7 ani:X
shishilik
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:33
Cel mai frumos Craciun a fost cel din 2004, cand am plecat in Belgia pentru a fi alaturi de sotul meu, pe atunci doar iubit. Au fost atatea emotii, asteptam sa imi iasa pasaportul, sa cumpar biletele de avion, imi era doar ca nu il mai vazusem de mult. Au fost niste sarbatori cu adevarat speciale, ne-am rasfatat si ne-am alintat. Sarbatori pe care nu le va egala si poate chiar intrece decat sarbatorile de anul acesta pe care le vom petrece alaturi de cei doi baietei ai nostrii. La anul cu siguranta va voi povesti de acest Craciun, care va avea un farmec aparte.
MarcelaCorb
Postat pe 4 Decembrie 2009 14:48
Cel mai deosebit Craciun....un Craciun pe care nu-l voi uita niciodata...25 decembrie 2005,momentul in care pasiunea s-a imbinat cu puritatea si cu sentimentele nobile pe care le traiam impreuna cu baiatul ce a reprezentat si reprezinta prima si marea dargoste a vietii mele.Un moment ce a declansat ulterior 4 ani de relatie furtunoasa,in care dargostea,pasiunea si nebunia specifica varstei au fost cuvintele cheie ale acestei relatii...un moment pe care amandoi am incercat sa-l evitam din criterii religioase desi nu am reusit,deoarece nu "se cade"sa te daruiesti in noaptea de Craciun,fiind considerat pacat.Dar oare poate Dumnezeu sa pedepseasca doi tineri ce se iubeau sincer si care au facut asta avand sentimente pure la baza acestui act?poate Dumnezeu sa pedepseasca IUBIREA?Eu cred ca nu.IUBIREA trebuie sa ne domine intreaga viata.sunt o romantica si o idealista incurabila....
larikiss
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:22
buna:)

Cel mai frumos Craciun a fost anul trecut .Eu si prietenul meu ne cautam de mult chirie si in decembrie am gasit :) asa ca am petrecut sarbatorile in casa noua cu omul iubit:):) . Craciunul fara bradut parca nu e Craciun asa ca am impodobit un brad cu globuri rosii , aurii,fontite,conuri, mos craciun mic si saloane delicioase ,betea si luminite.Arata superb.Ascultam colinzi, sub bradut am pus cadourile.Am pregatit masa de craciun impreuna,am luat un vin rosu demidulce si cozonaci (imi plac foarte mult probabil de pe vremea cand faceam Craciunul la bunica mea adorata si ne facea niste cozonaci divini ) si imi doream atat de mult sa ninga,cred ca acolo undeva m-a auzit cineva si a nins putin .a doua zi am mers la parintii mei sa sarbatorim ziua tatalui meu ...aveam multe motive de bucurie si sarbatoare...Cel mai frumos Craciun pentru mine este in alaturi de cei dragi ....Craciunul aduce familia impreuna...
Va doresc o zi buna si sa petreceti sarbatorile in liniste si armonie.
adrianalarisa
Postat pe 4 Decembrie 2009 15:35
Cel mai frumos Craciun a fost cel de anul trecut pentru ca a fost si cel mai amuzant ,ne-am adunat toti prietenii si ne-am hotarat sa mergem la sanius,dupa ce am ajuns partia nu era asa de mare asa ca trebuia sa ne dam pe rand,cand a venit randul meu si al unei prietene ,cum coboram partia cu sania am vrut sa ocolesc un tip care se dadea cu ciolofanul si am aterizat intr-un parau trept in fund eram toata plina de noroi,l-am chemat pe tatal meu sa vina dupa mine numai ca pana a ajuns am inghetat toata,dupa ce intr-un sfarsit am ajuns acasa ,surpriza aveam musafiri ,prietenii parintilor ,numai ca era si un baiat foarte dragut de care mia placut dintotdeauna dar nu am avut ocazia sa stam de vorba ,sa ne cunoastem mai bine,dar la amuzat foarte tare cum aratam si asa am intrat in vorba ,bineinteles dupa ce mam schimbat ,iar pe 27 decembrie facem 1 an de cand suntem impreuna ,asa ca mi sa indeplinit si un vis acela de a fasi persoana iubita,va doresc tuturor Sarbatori Fericite,si sa aveti parte de multa iubire,si un an nou cat mai bun
kudika077761
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:03
In afara de perioada cand eram copil , Cel mai frumos Craciun a fost cel de anul trecut .... Petrecut cu familia si iubitul meu ... A fost cel mai frumos deoarece a fost insotit de o cerere in casatorie, si inca ce cerere ... iubitul meu avea inelul in buzunarul de la geaca , iar verisoara mea , in varsta de 2 ani atunci , s'a jucat si a vazut inelul , si a inceput sa spune , cadeau , cadeau .. si spun cadeau pentru ca ea este nascuta in Belgia si nu stie romana .. atunci prietenul meu , care era cam timid , si nu avea curaj sa ma ceara , a fost nevoit sa treaca peste rusine si s-a pus in genunchi , si a spus traditionalul "vrei sa fii sotia mea" .. Dupa aia a urmat petrecerea in familie , impartitul cadourilor , iar dupa aceea eu si prietenul meu am plecat acasa ,deoarece Craciunul il petrecusem la parintii mei , si a urmat cea mai frumoasa noapte alba din viata mea :X ...
karynutza18
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:28
Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:30
Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:30
Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:30
Cel mai frumos Craciun eu zic ca a fost cel de anul trecut, pentru ca a fost primul Craciun impreuna cu baietelul nostru atunci avind doar cateva luni. Am ascultat colinde, am impartit cadouri si a fost minunat!
deliaionela
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:30
O noapte de vis...
Anul trecut am avut parte de cel mai frumos Craciun de pana acum, dar sunt convinsa ca anul acesta va fi mai frumos si urmatorul mai grozav decat precedenul. Asta pentru ca il voi petrece alaturi de jumatatea mea. Anul trecut mi-am gasit sufletul pereche si am petrecut impreuna primul din multele Craciune pe care le vom petrece impreuna. A fost o noapte magica de neuitat doar pentru ca eram alaturi de el, printul visurilor mele, barbatul perfect. L-am petrecut acasa la el alaturi de prietenii nostrii in fata semineului. Lumina romantica a focului, imbratisarile si saruturile lui au facut sa fie totul special. Pentru a avea un Craciun minunat nu am nevoie decat de el, de dragostea mea. Il ador si pentru el vreau sa castig costumul, ar fi cel mai frumos cadou de Craciun.
princess_sara
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:44
CRACIUN!!!suflet de copil iti contopeste fiinta! ochii privesc nedumeriti ca tot anul nu au vazut atatea minunatii care erau acolo, aproape:iubitul,copilul,casa din coltul strazii,copacul leganand o ultima frunza,batranul care plimba catelul.... acum toate te bucura ,acum te simti bun si gata sa iei pamantul intreg sa-l strangi in brate si sa-i multumesti ca exista, ca este atat de frumos, de rabdator de generos.Craciun... imi vine imaginea bradului dintr-un trecut drag mie cand printre globuri si beteala odihneau un sutien dantelat si un sir de carnati proaspeti inmiresmati cu usturoi!Mosul stia ce-mi place!
traiasca Mos Craciun ca ma iubeste!
karelia123
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:47
fiecare craciun este frumos in felul lui..cel cu familia va ramane mereu cel mai special din vaiata mea...cand eram mica il asteptam cuminte pe mosu :) acu k am crescut il astept mai obraznica pe mosu sper k intr-un costumas sexy din asta dar cel mai frumos craciun a fost atunci cand l-am cunoscut pe viitorul meu sot :) se inatmpla acu 5 ani...a venit m-a colindat :P pt k asa se face la noi k sa intri in casa la fete trebuie sa colinzi bine inainte nu primesti vinu si cozonacu degeaba :) a fost o intalnire intre 2 copii cu obraji rumeni de emotii si acuma suntem 2 adulti care asteptam craciunul sa ne sarbatorim iubirea in fiecare an mai puternica...
AleLuvAndrei
Postat pe 4 Decembrie 2009 18:48
Desi dupa ani si ani...ne-am maturizat ,asteptam cu drag acesta sarbatoare magica, sa pferim bucurii familiei...sa fie ceva magic si frumos,ne sunam si luam legatura cu toti cei dragi si cred ca asta este minunat.Uram pentru fiecare semen al nostru tot ce este mai bun,sanatate,bucurii si fericire multa...ceea ce este tare minunat.Cnad eram copil asteptam ajunul sa impodobesc pomul frumos si sa vina Mosul cu daruri si sa ascultam colindele si desenele frumoase...la televizor...ca atunci pe vremea aia asa era...la caldurica langa pom cu familia toata in jur....si atunci sunt cele mai frumoase amintiri din tot anul.
kudika088022
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:11
cel mai frumos craciun!!!sa intamplat acum 2 ani de zile eram acasa impreuna cu iubitul meu stateam tolaniti in pat,plictisiti ne uitam la t.v cand ii suna telefonul lui la capatul linii era o prietena de a noastra ne invitase la munte...am acceptat cu placere invitatia am sarit din pat si neam apucat de impachetat... defapt de aruncat haine groase in genti fara a alege... neam urcat in masina si am plecat spre munte cand am ajuns la cabana neam dat seama ca eram 12 cupluri...ocupasem o vila intreaga am impodobit bradul cu totii brad carat din bucuresti ...dupa masa copioasa pregatita impreuna cu totii,si odistactie pe cinste ne-am dus la culcare...din toate camerele se auzeau zgomote toti se simteau bine!!!!dimineata pe la 11 cand ne-am trezit spre uimirea noastra sub brad erau cadouri pt fiecare...ne-am asezat in genunchi si am inceput sa ne deschidem cadourile eram ca niste copii care nu aflesera ca mos craciun nu exista pt noi exista...am invatat ca fiecare dintre noi poate fi mos craciun sau mos nicolae indiferent de varsta!!!putem face minuni si cadouri pt orice persoana!!fi-ti mai buni macar in luna cadourilor!!!va urez un craciun fericit,armonie si pace in familie si in inimile fiecaruia...CLAUDIA din bucuresti
clodete
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:49
cel mai frumos Craciuna fost acum 2 ani cand am ramas singura acasa pentru ca familia mea era plecata din oras...iar prietenul meu desi a trebuit sa si petreaca sarbatorile cu familia a facut un sacrificiu si seara mi-a facut o surpriza aparand la usa mea... A fost chiar scump :X
fanniy_17
Postat pe 4 Decembrie 2009 20:24
Cel mai frumos Craciun a fost atunci cand eram foarte micuta la varsta de 4-5 anisori si credeam in mos Craciun si asteaptam cu nerabdare sa imi aduca daruri ... imi amintesc ca stateam pana tarziu ca sa-l aud pe mosul cand vine . A fost un moment in care m-am simitit rau chiar in ziua de Craciun si credeam ca mosul nu mai vine la mine ca sunt bolnavioara si ca nici nu voi mai apuca sa vorbesc cu mosul despere ce vreau sa imi aduca anul viitor. La fel de impresionant a fost si mmomentele cand stateam langa mama si asteptam sa se coaca mai repede cozonacii in cuptor si mirosul aromei de vanilie care predomina in toata casa.
kudika062591
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:01
Cel mai frumos Crãciun al meu a fost când eram micã. Cand in ajun impodobeam bradul cu cei dragi dupa care adormeam cu inima cat un pirice de nerabdare sa vina Mos Craciun si cum ma trezeam ma duceam repede sa vad cadourile. In casa se simtea mirosul de la brad si de la cozonacii atat de buni pe care ii facea mama si a caror gust nu am sa-l uit niciodata. Ori cat de frumos va fi un Craciu dupa mine cel mai frumos ramane cel din copilarie cand totul parea ca in basme.
FCD
Postat pe 4 Decembrie 2009 21:08
cel mai frumos Craciun...acum 8 ani. Locuiam de 7 ani intr-un camin de nefamilisti, numai locuinta nu se putea numi. Era o singura camera fara incalzire, pe care o amenajasem sa tina locul bucatariei care se afla la 10 m (la capatul coridorului), dormitorului, camerei de zi si unde nu ma simteam niciodata ACASA. Acum 8 ani insa m-am mutat , de data asta intr-o garsoniera mica dar cocheta, cu toate utilitatile si unde am petrecut prima noapte , noaptea de Craciun, plangand de emotie si totodata de bucurie ca scapasem din infernul unde imi petrecusem 7 ani din viata. A fost cel mai emotionant Craciun pe care l-am trait.
Ignat_Maria_Doina
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:33
Cel mai frumos Craciun?Toate au ceva frumos, numai ca eu nu am avut vreun Craciun mai deosebit.Mi-a duc aminte de unul singur care a avut ceva un pic mai deosebit. Nascusem si fetita mea avea 2 luni si i-am facut ei primul brad, ne-am pozat cu ea in fata bradului si ne-am bucurat noi mai mult decat ea. Un Craciun deosebit, trebuie sa se si intample ceva cu totul si cu totul nemaintalnit. Mi-ar placea sa fiu la o cabana cu persoana iubita, intr-un decor de iarna, in fata unui semineu,intr-o tinuta de Craciunita sexy, ascultand colinde, la lumina lumanarilor si o masa plina cu bunatati. Un decor de basm, asa as vedea eu un Craciun de neuitat.SARBATORI FERICITE!
alexanso
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:54
Singurul Craciun care m-a impresionat...a fost acela cand l-am cunoscut pe El...un baiat atat de dulce ,romantic..perfect... PrIma mea intalnire...si era cu un baiat...cu un baiattttt;)) eram atat de inocenta...cum sunt si astazi..la fiecare intalnire...De aceea imi sunt dragi sarbatorile de iarna si Craciunul...pentru ca in perioada aceea m-am intalnit cu el...un baiat atat de dulce..care imi daduse mie sansa sa ma intalnesc cu el... (in seara aceea au cazut primii fulgi de zapada din anul 2007 )
mitza_pisicutza
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:57
Cel mai frumos craciun ?! este putin spus frumos , a fost un craciun de vis ,ceva de care nu cred ca voi mai avea parte! poate ca nu o sa vi se para cine stie ce , dar pentru mine a fost ceva special , ceva ce m-a marcat . In urma cu doi ani am decis sa fac Craciunul impreuna cu prietenul meu cel mai bun ,la el acasa. Nu ningea , desi ne-am fi dorit , insa aerul rece de afara si « mirosul « de iarna aducea a Craciun.Deoarece ideea a venit pe neasteptat ,nu ne-am facut planuri dinainte pentru acest eveniment ,insa vroiam sa iasa ceva frumos. Preparate traditionale ? nu , nu am avut, desi orice roman tinde sa aiba pe masa astfel de bucate , insa colindele ,biscuitii de casa alaturi de ciocolata calda ,mirosul de portocala amestecat cu cel de brad , aroma vinului fiert ,toate creau o atmosfera minunata ,propice Craciunului.Intr-un interval de cateva ore am reusit sa impodobim bradul de Craciun, un brad natural bogat si frumos , cu ornamente care mai de care mai deosebite.Fierastraul a facut si el parte din decor ,deoarece dupa ce am impobobit entuziasmati bradul ,a urmat taierea acestuia , varful fiind mult prea mare.In final am reusit sa ne indeplinim « misiunea » : am obtinut un brad ca in povesti ! Ne-a apucat dimineata ,privind bradul luminat cu fel si fel de beculete si ascultand colinde.A fost minunat !
x_i_1nne
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:02
Cel mai frumos Craciun al meu a fost primul pe care l-am petrecut cu prietenul meu am facut bradul in seara de Ajun, am primit colindatorii si mai tarziu am facut o fapt buna care era planuita, am facut-o pe Mos Craciun la propriu pentru niste copii dintr-o familie saraca ce nu aveau posibilitatea sa primeasca daruri.A fost foarte faina senzatia cand ii vedeam bucurosi si asta o sa facem si anul acesta.
laury1990
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:31
Cel mai frumos craciun ..hmm, fiecare Craciun a fost frumos pentru cal-am petrecut mereu in familie, alaturi de cei pe care-i iubesc !
vyoletta_01
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:33
Cel mai frumos Craciun a fost in copilarie, la bunici, cand nu cunosteam rautatea oamenilor si ma bucuram de podoaba naturala a bradului "ZAPADA" si de colindele lui Hrusca.
Mi-as dori sa mai pot fi copil................:(
oanasioli
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:43
Ei bine...Craciunul il ador, iar cele petrecute cand eram mica erau cele mai tari, cand credeam in existenta Mosului si ma trezeam direct cu nasul in cadouri si cu manutele desfacandu-le chiar si pe cele ale surorii mele
pufuuuu
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:19
Cu siguranta toata lumea este de acord: Craciunul este cea mai importanta sarbatoare pentru toti crestinii. Intampinam Craciunul cu cateva luni inainte, pregatim cadourile pentru cei dragi, globulete si beteala pentru pomul de Craciun, intram in febra cumparaturilor cu ceva timp inainte pentru a ne asigura ca totul o sa fie ca la carte in noaptea magica: cadouri pentru invitati, bradutul impodobit si bineinteles ornamentele pentru a imbraca toata casa in sarbatoare. Obisnuiam sa petrec Craciunul in familie, alaturi de cei dragi, de cele mai multe ori mergeam la parinti la tara unde simteam cu adevarat aroma sarbatorilor de iarna, presarata cu traditii si voie buna.
Anul trecut am ales sa petrec Craciunul la munte, cu prietenii si a fost de departe cel mai frumos Craciun petrecut vreodata. Am pus la cale o adevarata petrecere in noaptea de Craciun, cu mancaruri alese si voie buna, cu scurte reprize de sanius si harjoneli in zapada. Pentru mine a fost un Craciun de neuitat: multa distractie si voie buna, emotia despachetarii cadourilor, zapada din belsug, toate acestea au contribuit la buna noastra dispozitie.

Selena_J_
Postat pe 5 Decembrie 2009 12:37
cel mai frumos craciun pentru mine va fi cu siguranta acesta deoarece dupa 4 ani de rataciri in sfarsit am reusit sa ma asez langa omul pe care il iubesc si care sunt sigura ca va face din primul craciun impreuna cv minunat,pe care n am sa-l uit usor.costumul de craciunita ar fi un condiment la toate astea.pick me ,pick me!!!!
bby006
Postat pe 5 Decembrie 2009 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oxette da ora exacta in moda! 401 De la: concursKudika 20 Iunie 2011 17:15
Castiga bijuterii oferite de Brio Collection! 90 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 19:26
Castiga stickere decorative CreativeStore! 157 De la: concursKudika 9 Martie 2011 13:18
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 25-30 iunie 613 De la: concursKudika 1 Iulie 2013 11:11
Concurs BIODERMA 614 De la: madalycy 24 Noiembrie 2009 23:17