Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi,nu stiu incotro ma indrept :(

eu cred ca nu a disparut...poate a avut un anumit gen de probleme si nu a mai putut intra pe net cateva zile bune....sau a intrat...a citit...si nu a avut timp sa raspunda...
andreea_n_x
Postat pe 23 Februarie 2010 13:28
De la: kudika114542, la data 2010-02-04 22:16:37Am nevoie de niste pareri,

Am o relatie de 15 ani cu un barbat,suntem casatoriti de vreo 10 si avem un copil de 8 ani. De aproximativ 3-4 ani el are o alta relatie cu o alta femeie, relatie de care eu stiu si relatie pe care el nici nu se mai deranjeaza sa o mai nege sau sa o ascunda,mai nou chiar imi sustine ca o iubeste si ca a fost ,este si va fi iubirea vietii lui ;de multe ori a pus problema divortului insa de fiecare data am gasit cate un motiv sa-l fac sa se razgandeasca pentru ca ma gandesc cu groaza la singuratate si ma gandesc cu groaza la intrebarile copilului meu.Este un tata exemplar insa relatia noastra nu mai este nici pe departe ce a fost candva si cred ca nu mai are sanse sa fie. Sunt o fire foarte geloasa si posesiva si poate acestea sunt principalele motive care m-au adus in situatia asta. Stiu ca nu ii este bine langa mine,dar mie mi-ar fi al naibii de greu fara el langa mine,nu stiu daca as mai sti sa traiesc,uneori ma gandesc si eu la divort dar apoi ma gandesc -de ce sa-l las alteia? de ce el sa fie fericit si eu sa simt gustul amar al esecului si nefericii? Nu stiu ce sa fac si incotro sa o iau.. :(


tu nu te gandesti la copilul tau ci doar la tine si la cum sa iesi triumfatoare din aceasta lupta pe care din pacate ai pierdut-o de mult.cum poti trai langa un om care iubeste o alta femeie?fii demna si lasa-l.nu te mai gandi la cat de fericit sau nefericit va fi el si adu-ti aminte cand ai fost tu ultima oara fericita
maria33
Postat pe 23 Februarie 2010 17:58
Ce sa faci? sa te schimbi radical de la a la zet.Si daca el vede o schibare la tine poate renunta la cealanta.Si nu uita de sa ajuns aici, numai tu esti de vina.Desi sincer cred ca nu mai e nimic de facut in situatia data.
kudika098645
Postat pe 23 Februarie 2010 18:04
si daca il ti esti mai fericita?????! eu nu cred....si mai cred ca daca nu ai puterea sa-l lasi nu ai incredere in tine ca si femeie. fa-ti curaj!
dragdana
Postat pe 24 Februarie 2010 07:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat? 14 De la: kudika026442 10 Mai 2010 18:37
DESPARTIRE???Ce sa fac??? 53 De la: _dulcik_ 5 Martie 2009 21:13
am un amant turc 10 De la: kudika_16457 9 Octombrie 2012 12:59
O iubire frumoasa....un final? 34 De la: Irene_Hreniuc 24 Noiembrie 2010 02:35
o iubire imposibila 44 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:52