Setari Cookie-uri

mama lui e...nebuna

De la: iacinta, la data 2010-02-26 20:46:44
socru nebun poate ãla încearcã altceva


pai nu ti se pare ca ar iesi o telenovela kudikoasa de toata frumusetea????
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Februarie 2010 20:51
am inteles
va multumesc mult
irolerola
Postat pe 26 Februarie 2010 20:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-26 20:51:49
De la: iacinta, la data 2010-02-26 20:46:44
socru nebun poate ãla încearcã altceva


pai nu ti se pare ca ar iesi o telenovela kudikoasa de toata frumusetea????

vai..dar nici nu iți dai seama de entuziasmul meu!
ce naiba... urmașii lu' Traian : panem et circenses

iacinta
Postat pe 26 Februarie 2010 21:03
De la: irolerola, la data 2010-02-26 20:53:15am inteles
va multumesc mult


no, bun daca ai inteles atunci poti sa incepi sa te amuzi copios de ce scriem pe aici, e un mod placut de a-ti petrece timpul unde mai pui ca iti face bine si la moral.

apropo sa sti ca a face haz de necaz e una din terapiile cele mai bine vandute din lume indiferent sub ce forma ti-o vand psihologii totul se reduce la ....introspectie.

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Februarie 2010 21:15
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-26 20:42:46
De la: iacinta, la data 2010-02-26 20:35:20
De la: llelenaa, la data 2010-02-26 20:34:22nu mai vreau sa mai aud nimic de la voi asta e ideea

atunci de ce tot postezi?


ei si tu acum ...de ce posteaza... nah ... daca ii spui alba zice neagra daca ii spui neagra zice ca-i alba... nici cum nu-i bine si imediat incepe sa planga unde mai pui ca poate sta si pe intuneric

fetita draguta, ileana.... bla bla bla.... ideea e urmatoarea cele care ti-au raspuns, incluzandu-ma si pe mine, ori au trecut prin crizele prin care treci tu acum ori au deja copii care trec prin crizele pe care le faci tu. asa ca... in cazul in care neuronul nu ti-a intrat la apa ai face bine sa intelegi odata ca ceea ce traiesti tu acum e doar ceva trecator, omul la care nu vrei sa renunti nu e singurul cu care vei avea de a face in toata existenta ta si de aceea ar fi bine sa te detasezi putintel de asa numita ta problema "soacra nebuna" si sa analizezi la rece faptul ca tu cu respectivul nu ai o relatie serioasa ci doar o relatie inchipuita in care ma-sa ii face zile fripte si poate ca are si motive .

deci, in concluzie nu te mai victimiza atat si gaseste-ti alt hobby.
de exemplu socrul nebun....ar fi o schimbare binevenita.


de acord cu tot ce ai zis ! am incercat si eu sa-i explic in mesaj privat ! sper sa fi inteles !
coldwind
Postat pe 27 Februarie 2010 16:45
saraca fata...vroia si ea niste sfaturi ...desparte-te de el decat sa stai sg decat k o nebuna in casa....nu o mai critcati si da-tii sfaturi de aceea a fost creat acest forum
deuxxx_ingerashul_tau___X_X_X___
Postat pe 27 Februarie 2010 16:52
De la: deuxxx_ingerashul_tau___X_X_X___, la data 2010-02-27 16:52:24saraca fata...vroia si ea niste sfaturi ...desparte-te de el decat sa stai sg decat k o nebuna in casa....nu o mai critcati si da-tii sfaturi de aceea a fost creat acest forum


bre ce naiba tot scriulesti ! n-am inteles nimic !
coldwind
Postat pe 27 Februarie 2010 16:56
De la: coldwind, la data 2010-02-27 16:45:20
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-26 20:42:46
De la: iacinta, la data 2010-02-26 20:35:20
De la: llelenaa, la data 2010-02-26 20:34:22nu mai vreau sa mai aud nimic de la voi asta e ideea

atunci de ce tot postezi?


ei si tu acum ...de ce posteaza... nah ... daca ii spui alba zice neagra daca ii spui neagra zice ca-i alba... nici cum nu-i bine si imediat incepe sa planga unde mai pui ca poate sta si pe intuneric

fetita draguta, ileana.... bla bla bla.... ideea e urmatoarea cele care ti-au raspuns, incluzandu-ma si pe mine, ori au trecut prin crizele prin care treci tu acum ori au deja copii care trec prin crizele pe care le faci tu. asa ca... in cazul in care neuronul nu ti-a intrat la apa ai face bine sa intelegi odata ca ceea ce traiesti tu acum e doar ceva trecator, omul la care nu vrei sa renunti nu e singurul cu care vei avea de a face in toata existenta ta si de aceea ar fi bine sa te detasezi putintel de asa numita ta problema "soacra nebuna" si sa analizezi la rece faptul ca tu cu respectivul nu ai o relatie serioasa ci doar o relatie inchipuita in care ma-sa ii face zile fripte si poate ca are si motive .

deci, in concluzie nu te mai victimiza atat si gaseste-ti alt hobby.
de exemplu socrul nebun....ar fi o schimbare binevenita.


de acord cu tot ce ai zis ! am incercat si eu sa-i explic in mesaj privat ! sper sa fi inteles !

buna coldule
saraca fata nu mai alba neagra nu se cheamaa asta
super
GYPSI
Postat pe 27 Februarie 2010 16:57
De la: GYPSI, la data 2010-02-27 16:57:27
De la: coldwind, la data 2010-02-27 16:45:20
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-26 20:42:46
De la: iacinta, la data 2010-02-26 20:35:20
De la: llelenaa, la data 2010-02-26 20:34:22nu mai vreau sa mai aud nimic de la voi asta e ideea

atunci de ce tot postezi?


ei si tu acum ...de ce posteaza... nah ... daca ii spui alba zice neagra daca ii spui neagra zice ca-i alba... nici cum nu-i bine si imediat incepe sa planga unde mai pui ca poate sta si pe intuneric

fetita draguta, ileana.... bla bla bla.... ideea e urmatoarea cele care ti-au raspuns, incluzandu-ma si pe mine, ori au trecut prin crizele prin care treci tu acum ori au deja copii care trec prin crizele pe care le faci tu. asa ca... in cazul in care neuronul nu ti-a intrat la apa ai face bine sa intelegi odata ca ceea ce traiesti tu acum e doar ceva trecator, omul la care nu vrei sa renunti nu e singurul cu care vei avea de a face in toata existenta ta si de aceea ar fi bine sa te detasezi putintel de asa numita ta problema "soacra nebuna" si sa analizezi la rece faptul ca tu cu respectivul nu ai o relatie serioasa ci doar o relatie inchipuita in care ma-sa ii face zile fripte si poate ca are si motive .

deci, in concluzie nu te mai victimiza atat si gaseste-ti alt hobby.
de exemplu socrul nebun....ar fi o schimbare binevenita.


de acord cu tot ce ai zis ! am incercat si eu sa-i explic in mesaj privat ! sper sa fi inteles !

buna coldule
saraca fata nu mai alba neagra nu se cheamaa asta
super


buna gypsi ! pup fata draga !
nu prea intelege copilul asta ! imi pare rau de ea ca e tare mica.....
coldwind
Postat pe 27 Februarie 2010 16:59
De la: kudika098645, la data 2010-02-26 18:33:42Da femeia aceia intradevar are probleme pisihice.Ai 2 obtiuni.1 sa vb cu el sa se hotarasca si sa iasa din dictarura lui maica-sa, si sa va mutati impreuna si 2 daca el nu vrea, despartiti-va.Cauta-ti fericirea in alta parte.Daca vei continua asa toata viata ptr. tine va fi un chin iremediabil.

ai inteles fata 1..2..3...inveti sa si numeri... ?!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2010 17:00
De la: coldwind, la data 2010-02-27 16:59:05
De la: GYPSI, la data 2010-02-27 16:57:27
De la: coldwind, la data 2010-02-27 16:45:20
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-26 20:42:46
De la: iacinta, la data 2010-02-26 20:35:20
De la: llelenaa, la data 2010-02-26 20:34:22nu mai vreau sa mai aud nimic de la voi asta e ideea

atunci de ce tot postezi?


ei si tu acum ...de ce posteaza... nah ... daca ii spui alba zice neagra daca ii spui neagra zice ca-i alba... nici cum nu-i bine si imediat incepe sa planga unde mai pui ca poate sta si pe intuneric

fetita draguta, ileana.... bla bla bla.... ideea e urmatoarea cele care ti-au raspuns, incluzandu-ma si pe mine, ori au trecut prin crizele prin care treci tu acum ori au deja copii care trec prin crizele pe care le faci tu. asa ca... in cazul in care neuronul nu ti-a intrat la apa ai face bine sa intelegi odata ca ceea ce traiesti tu acum e doar ceva trecator, omul la care nu vrei sa renunti nu e singurul cu care vei avea de a face in toata existenta ta si de aceea ar fi bine sa te detasezi putintel de asa numita ta problema "soacra nebuna" si sa analizezi la rece faptul ca tu cu respectivul nu ai o relatie serioasa ci doar o relatie inchipuita in care ma-sa ii face zile fripte si poate ca are si motive .

deci, in concluzie nu te mai victimiza atat si gaseste-ti alt hobby.
de exemplu socrul nebun....ar fi o schimbare binevenita.


de acord cu tot ce ai zis ! am incercat si eu sa-i explic in mesaj privat ! sper sa fi inteles !

buna coldule
saraca fata nu mai alba neagra nu se cheamaa asta
super


buna gypsi ! pup fata draga !
nu prea intelege copilul asta ! imi pare rau de ea ca e tare mica.....

si multi ..........sunt in ea
GYPSI
Postat pe 27 Februarie 2010 17:04
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-26 20:16:07nu deloc..dragostea mai inseamna uneori shi sa te lashi calcat in picioare...daca situatzia o cere...stitzi vorba aia...care se zice a te face frate cu dracul pana treci puntea...adica in viatza asta..totul e sa iti vezi scopul atins...cum s/ar zice....si daca vrei sa fii cu cineva...dar tre sa treci de cainii lui de paza mai intai...nu inseamna ca lasi totul balta si te prefaci ca nu mai iubesti....adica asta e parerea mea...eu daca as fi infragostita ash lupta sa fiu cu persoana respectiva...in conditziile pe care le vad eu

as incerca sa ma aplec in fata ta, da' nu ma lasa spatele deduc ca in spatele acestui sfat, sta o persoana cu o vasta experienta, ma bucur ca incerci sa o impartasesti cu noi astept cu nerabdare sa citesc cat mai multe postari din partea ta
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 17:07
De la: coldwind, la data 2010-02-27 16:56:09
De la: deuxxx_ingerashul_tau___X_X_X___, la data 2010-02-27 16:52:24saraca fata...vroia si ea niste sfaturi ...desparte-te de el decat sa stai sg decat k o nebuna in casa....nu o mai critcati si da-tii sfaturi de aceea a fost creat acest forum


bre ce naiba tot scriulesti ! n-am inteles nimic !


iti traduc eu...
ii zice sa se desparta de ala ca decat sa stea cu o nebuna ,alias "socrela", ... puncte puncte
si pe urma se intreaba de ce a fost creat forumul asta si de ne admonesteaza pe noi ca o criticam pe biata fatuca.


buun ca am terminat cu traducerea o sa incerc eu sa-i raspund fetei pt ce a fost creat forumul...
PT AMUZAMENTUL UNORA SI EXASPERAREA ALTORA...

nah o fi inteles oare ce i-am scris sau tre sa fac traducerea in sens invers sa priceapa ????adica din limbaj normal in limbaj de mess....

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 17:09
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 17:07:51
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-26 20:16:07nu deloc..dragostea mai inseamna uneori shi sa te lashi calcat in picioare...daca situatzia o cere...stitzi vorba aia...care se zice a te face frate cu dracul pana treci puntea...adica in viatza asta..totul e sa iti vezi scopul atins...cum s/ar zice....si daca vrei sa fii cu cineva...dar tre sa treci de cainii lui de paza mai intai...nu inseamna ca lasi totul balta si te prefaci ca nu mai iubesti....adica asta e parerea mea...eu daca as fi infragostita ash lupta sa fiu cu persoana respectiva...in conditziile pe care le vad eu

as incerca sa ma aplec in fata ta, da' nu ma lasa spatele deduc ca in spatele acestui sfat, sta o persoana cu o vasta experienta, ma bucur ca incerci sa o impartasesti cu noi astept cu nerabdare sa citesc cat mai multe postari din partea ta


misy pup fetita ! asta nu e aia de nu stie sa-si creasca copilu' ? ca mie asa mi se pare !?
coldwind
Postat pe 27 Februarie 2010 17:10
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 17:07:51
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-26 20:16:07nu deloc..dragostea mai inseamna uneori shi sa te lashi calcat in picioare...daca situatzia o cere...stitzi vorba aia...care se zice a te face frate cu dracul pana treci puntea...adica in viatza asta..totul e sa iti vezi scopul atins...cum s/ar zice....si daca vrei sa fii cu cineva...dar tre sa treci de cainii lui de paza mai intai...nu inseamna ca lasi totul balta si te prefaci ca nu mai iubesti....adica asta e parerea mea...eu daca as fi infragostita ash lupta sa fiu cu persoana respectiva...in conditziile pe care le vad eu

as incerca sa ma aplec in fata ta, da' nu ma lasa spatele deduc ca in spatele acestui sfat, sta o persoana cu o vasta experienta, ma bucur ca incerci sa o impartasesti cu noi astept cu nerabdare sa citesc cat mai multe postari din partea ta


punem pariu ca nu se prinde????
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 17:11
De la: coldwind, la data 2010-02-27 17:10:45
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 17:07:51
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-26 20:16:07nu deloc..dragostea mai inseamna uneori shi sa te lashi calcat in picioare...daca situatzia o cere...stitzi vorba aia...care se zice a te face frate cu dracul pana treci puntea...adica in viatza asta..totul e sa iti vezi scopul atins...cum s/ar zice....si daca vrei sa fii cu cineva...dar tre sa treci de cainii lui de paza mai intai...nu inseamna ca lasi totul balta si te prefaci ca nu mai iubesti....adica asta e parerea mea...eu daca as fi infragostita ash lupta sa fiu cu persoana respectiva...in conditziile pe care le vad eu

as incerca sa ma aplec in fata ta, da' nu ma lasa spatele deduc ca in spatele acestui sfat, sta o persoana cu o vasta experienta, ma bucur ca incerci sa o impartasesti cu noi astept cu nerabdare sa citesc cat mai multe postari din partea ta


misy pup fetita ! asta nu e aia de nu stie sa-si creasca copilu' ? ca mie asa mi se pare !?

ba da, pup si io coldule
miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 17:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 17:11:06
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 17:07:51
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-26 20:16:07nu deloc..dragostea mai inseamna uneori shi sa te lashi calcat in picioare...daca situatzia o cere...stitzi vorba aia...care se zice a te face frate cu dracul pana treci puntea...adica in viatza asta..totul e sa iti vezi scopul atins...cum s/ar zice....si daca vrei sa fii cu cineva...dar tre sa treci de cainii lui de paza mai intai...nu inseamna ca lasi totul balta si te prefaci ca nu mai iubesti....adica asta e parerea mea...eu daca as fi infragostita ash lupta sa fiu cu persoana respectiva...in conditziile pe care le vad eu

as incerca sa ma aplec in fata ta, da' nu ma lasa spatele deduc ca in spatele acestui sfat, sta o persoana cu o vasta experienta, ma bucur ca incerci sa o impartasesti cu noi astept cu nerabdare sa citesc cat mai multe postari din partea ta


punem pariu ca nu se prinde????

miss_darine
Postat pe 27 Februarie 2010 17:13
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 17:09:56
De la: coldwind, la data 2010-02-27 16:56:09
De la: deuxxx_ingerashul_tau___X_X_X___, la data 2010-02-27 16:52:24saraca fata...vroia si ea niste sfaturi ...desparte-te de el decat sa stai sg decat k o nebuna in casa....nu o mai critcati si da-tii sfaturi de aceea a fost creat acest forum


bre ce naiba tot scriulesti ! n-am inteles nimic !


iti traduc eu...
ii zice sa se desparta de ala ca decat sa stea cu o nebuna ,alias "socrela", ... puncte puncte
si pe urma se intreaba de ce a fost creat forumul asta si de ne admonesteaza pe noi ca o criticam pe biata fatuca.


buun ca am terminat cu traducerea o sa incerc eu sa-i raspund fetei pt ce a fost creat forumul...
PT AMUZAMENTUL UNORA SI EXASPERAREA ALTORA...

nah o fi inteles oare ce i-am scris sau tre sa fac traducerea in sens invers sa priceapa ????adica din limbaj normal in limbaj de mess....



saru' mana de traducere ! bre au bagat lb romana in k_r ! [img]http://dl9.glitter-graphics.net/pub/2052/2052569fhxxg9gug6.gif[/img][/url]

coldwind
Postat pe 27 Februarie 2010 17:16
nuuuu ma nu au bagat limba romana in....dos... au bagat limba (organu') in dos si acu ce le iese pe gura seamana cu.... puncte puncte....

scuze de parafrazare dar se pare ca in ultima vreme am citit cam multe scrieri literare de calitate si uitasem ce-i pe kudika.

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 17:20
realizez machiaj profesional cu produse Dior Chanel,lANCOME,ESTE LAUDER, PRETURILE SUNT in functie de machiaj si de numarul de persoane... pt diferite ocazii realizez machiaj special de mireasa, de seara ,de zi ,gene false,pensat.si nu numai am colaborat pt sedinte foto reclame tv si multe alte... ofer poze si probe inainte, pt programari 0723065330 cristina
cris_make_up_artist
Postat pe 27 Februarie 2010 17:30
De la: cris_make_up_artist, la data 2010-02-27 17:30:10realizez machiaj profesional cu produse Dior Chanel,lANCOME,ESTE LAUDER, PRETURILE SUNT in functie de machiaj si de numarul de persoane... pt diferite ocazii realizez machiaj special de mireasa, de seara ,de zi ,gene false,pensat.si nu numai am colaborat pt sedinte foto reclame tv si multe alte... ofer poze si probe inainte, pt programari 0723065330 cristina


auzi...???
spatiul publicitar se plateste... si costa nenicule al naibii...
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Februarie 2010 17:37
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 17:20:59nuuuu ma nu au bagat limba romana in....dos... au bagat limba (organu') in dos si acu ce le iese pe gura seamana cu.... puncte puncte....

scuze de parafrazare dar se pare ca in ultima vreme am citit cam multe scrieri literare de calitate si uitasem ce-i pe kudika.



mmmda ! cam ai dreptate !
coldwind
Postat pe 27 Februarie 2010 17:40
De la: miss_darine, la data 2010-02-27 17:07:51
De la: andreea_n_x, la data 2010-02-26 20:16:07nu deloc..dragostea mai inseamna uneori shi sa te lashi calcat in picioare...daca situatzia o cere...stitzi vorba aia...care se zice a te face frate cu dracul pana treci puntea...adica in viatza asta..totul e sa iti vezi scopul atins...cum s/ar zice....si daca vrei sa fii cu cineva...dar tre sa treci de cainii lui de paza mai intai...nu inseamna ca lasi totul balta si te prefaci ca nu mai iubesti....adica asta e parerea mea...eu daca as fi infragostita ash lupta sa fiu cu persoana respectiva...in conditziile pe care le vad eu

as incerca sa ma aplec in fata ta, da' nu ma lasa spatele deduc ca in spatele acestui sfat, sta o persoana cu o vasta experienta, ma bucur ca incerci sa o impartasesti cu noi astept cu nerabdare sa citesc cat mai multe postari din partea ta


misule nu-tzi amintesti de donsoara?are experientza destul de vasta as putea spune
Dontyyy
Postat pe 1 Martie 2010 08:50
De la: deuxxx_ingerashul_tau___X_X_X___, la data 2010-02-27 16:52:24saraca fata...vroia si ea niste sfaturi ...desparte-te de el decat sa stai sg decat k o nebuna in casa....nu o mai critcati si da-tii sfaturi de aceea a fost creat acest forum

you don't say

și eu credeam cã am colege care scriu criptat ...
iacinta
Postat pe 1 Martie 2010 09:47
De la: dandanaua_reloaded, la data 2010-02-27 17:09:56
De la: coldwind, la data 2010-02-27 16:56:09
De la: deuxxx_ingerashul_tau___X_X_X___, la data 2010-02-27 16:52:24saraca fata...vroia si ea niste sfaturi ...desparte-te de el decat sa stai sg decat k o nebuna in casa....nu o mai critcati si da-tii sfaturi de aceea a fost creat acest forum


bre ce naiba tot scriulesti ! n-am inteles nimic !


iti traduc eu...
ii zice sa se desparta de ala ca decat sa stea cu o nebuna ,alias "socrela", ... puncte puncte
si pe urma se intreaba de ce a fost creat forumul asta si de ne admonesteaza pe noi ca o criticam pe biata fatuca.


buun ca am terminat cu traducerea o sa incerc eu sa-i raspund fetei pt ce a fost creat forumul...
PT AMUZAMENTUL UNORA SI EXASPERAREA ALTORA...

nah o fi inteles oare ce i-am scris sau tre sa fac traducerea in sens invers sa priceapa ????adica din limbaj normal in limbaj de mess....


las-o sã viseze in continuare
iacinta
Postat pe 1 Martie 2010 09:50
De la: cris_make_up_artist, la data 2010-02-27 17:30:10realizez machiaj profesional cu produse Dior Chanel,lANCOME,ESTE LAUDER, PRETURILE SUNT in functie de machiaj si de numarul de persoane... pt diferite ocazii realizez machiaj special de mireasa, de seara ,de zi ,gene false,pensat.si nu numai am colaborat pt sedinte foto reclame tv si multe alte... ofer poze si probe inainte, pt programari 0723065330 cristina

e crizã tantiiiiiii
iacinta
Postat pe 1 Martie 2010 09:52
gandeste-te ca el din frageda copilarie a fost crescut si influentat de comportamentul mamei ....nu te astepta sa fie deosebit in scurt timpvei avea 2 de acest fel daca nu te trezesti la realitate,sti se zice ca atunci cand iti alegi partenerul tre sa o analizezi si pe mama... elevul e o copie a profesorului asa ca
kudika121535
Postat pe 4 Martie 2010 11:00
ce sa zic... dificil de dat sfaturi.
eu nu stiu daca mama lui este nebuna. vreau sa cred ca este sanatoasa si ca are un motiv rational, ce-i drept f bine ascuns, pentru care face ceea ce face. in cazul in care tu esti chiar interesata de acest baiat, si el de tine, este mai bine si pentru tine ca ea sa fie ok cu capul, nu? :)
acum, in ceea ce te priveste pe tine, indifferent de ce vom scrie noi aici, tu vei face tot ce vei vrea, pentru ca asa este firesc, iar timpul o sa demonstreze daca este ok sau nu ce ai hotarat.
asa, motivul pentru care m-am inregistrat este ca povestea mea este asemanatoare cu a ta, doar ca mea dureaza de zece ani. nu ne-am casatorit, niciunul dintre noi nu a avut vreodata pe altcineva, nu locuim impreuna, dar suntem impreuna. :) ea nu mai stie de mine ca exist, crede ca am iesit total din viata fiului ei, iar mie imi este bine asa. am facut multe concesii, dar si el multe sacrificii ca sa fim impreuna. in momentul de fata el este plecat din tara de trei ani, ne vizitam si suntem impreuna si mai liberi decat atunci cand era in tara. vorbeam si vorbim extraordinar de mult la telefon. este usor atipic, este cu totul altfel decat o relatie normala, dar mie imi este ok si nu simt nicio frustrare.
suntem amandoi f ok asa cum suntem. nu am stiut acum 9 - 10 ani ca o s dureze atat, nu ne-am propus timpul a demonstrat ca suntem facuti unul pentru celalt.
nu te sfatuiesc nimic. noi inca suntem in aceasta relatie pt ca atat eu cat si el am avut si avem convingerea ca niciunuia dintre noi nu ne-ar fi mai bine langa altcineva.
kudika137367
Postat pe 5 Martie 2010 19:57
De la: irolerola, la data 2010-02-25 17:41:24l am cunoscut pe mess...am vorbit la telefon un an de zile fara sa ne intalnim si am mers eu la el(eu sunt din pascani el e din caracal)de sarbatori...am ajuns la el chiar in ajun...m a surprins placut...m am simtit ca o printesa la el...chiar eram fericita...cu toate ca ai mei nu vroiau sa ma lase sa merg la el si toti prietenii si cunoscutii imi ziceau sa nu merg si sa astept sa vina el la mine...nu imi pare rau ca am mers a fost cea mai frumoasa saptamana din viata mea...cel mai frumos craciun...i am cunoscut prietenii cu care ma impac super bine...i am cunoscut fratele care aparent a parut sa ma placa dar dupa ce am plecat i a zis mamei lui verzi si uscate despre mine numai minciuni si lucruri rele...si recent am fost iar la el si am cunoscut o si pe mama lui...la inceput a parut foarte de treaba dar dupa aceea...nu m am mai lasat sa vorbesc cu ai mei in casa la ea...nu aveam voie sa rad ca zicea ca pun stapanire pe casa ei...m a pus sa dau declaratie ca am venit de buna voie la el si ca nu m am culcat cu el si ca nu sunt insarcinata(bineinteles ca nu am dat nicio declaratie)...vroia sa ma duca la ginecolog...zice ca i am distrus familia ca la m intors pe el impotriva ei ca l am drogat si de aceea ma asculta numai pe mine ca i l am pus in cap...ca scopul meu e sa raman insarcinata si sa ii cer lui pensie alimentara...ca il am pe dracu in mine...ca maine poimaine dau ortu' popii...ca nu sunt in stare sa fiu mama...ca il fac de rusine ca merg cu el de mana prin oras(mentionez ca sunt grasuta)...si uite asa imi striga(chiar urla)in fiecare zi de m a distrus cat am stat acolo la el...mai avea saraca si momente bune cand imi aducea mancare la pat si chestii din astea...am vrut sa ma despart de el...dar nu am putut...de cate ori vroiam sa ii spun izbucneam in plans si il luam in brate si atat...cred ca din cauza mamei lui nu o sa avem vreo sansa sa continuam...nu il lasa sa vina la mine...ii dicteaza tot ce sa faca cu viata lui..:(...as vrea sa il scap de asta dar nu stiu cum...ce sa fac?nu as vrea sa il pierd...


ai dreptate.....este!
daca vrei sa nu-l pierzi si ca relatia voastra sa mearga mai departe, spune-i ce ai pe suflet. Cum vrei sa ai o relatie implinita daca nu comunici? cum vrei sa te inteleaga daca nu vorbesti?
kitty_krieger
Postat pe 5 Martie 2010 21:39
De la: kudika121535, la data 2010-03-04 11:00:00gandeste-te ca el din frageda copilarie a fost crescut si influentat de comportamentul mamei ....nu te astepta sa fie deosebit in scurt timpvei avea 2 de acest fel daca nu te trezesti la realitate,sti se zice ca atunci cand iti alegi partenerul tre sa o analizezi si pe mama... elevul e o copie a profesorului asa ca


Slava Domnului ca ceea ce zici tu nu e adevarat! Nici daca mama sau/si tata sunt buni, copilul nu e copie fidela a parintilor, ba poate fi chiar opusul.
kitty_krieger
Postat pe 5 Martie 2010 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atunci cum? 3 De la: ella_c 20 Aprilie 2009 10:32
mai sunt fete care stiu ce vor? 4 De la: Stefan_tudorel_Danila_1 8 Noiembrie 2015 15:33
Nu inteleg..... 27 De la: lilu_67 12 Iunie 2011 11:40
Cum pot sa imi ajut o prietena? 31 De la: dusmanu_lu_Celina 21 Noiembrie 2010 10:22
idei cadouri Ziua Indragostitilor 49 De la: monik_nik22 14 Februarie 2012 17:31