Setari Cookie-uri

Minciuna sau pur si simplu prostie?

De la: nicota, la data 2010-03-04 12:48:09asa este.. doar ca in ultima perioada dupa ce m-am despartit de prietenul meu... orice incerc dispare .....oare am eu ceva/?
sau nu sunt inca capabila sa inteleg lucrurile... inca am starea aceea de respingere... in asa fel incat toata lumea fuge de mine?????





... iti faci prea multe probleme ... daca fugea lumea de tine atunci nu mai il cunosteai pe gigel ... dar nu ai stiut sa gestionezi situatia ...

marco918
Postat pe 4 Martie 2010 12:57
tocmai de aceasta am deschis topicul acesta, pentru ca nu stiu daca am gresit si daca da, unde am gresit... asa ca eu am vreut sa ma ajuta-ti voi sa gasesc raspunsul...
asa ca nu ma lua-ti prea repede ca nu am facut nimik... lucrurile sunt asa cum am discutat aici... eu am incetat din ziua in care am ajuns in bucuresti sa mai discut cu el....doar odata am vb pe mess... si atat... nu mai am numar de tel( pentru ca l-am sters)... nici nu incerc sa il caut... nu cer explicatii... asa ca....nu vreau nimik ...doar sa ma la muresc eu....
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 13:09
pai asta a fugit....nu fuge de la inceput......imediat... dupa cateva intanliri... booom!
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 13:16
De la: nicota, la data 2010-03-04 13:16:06pai asta a fugit....nu fuge de la inceput......imediat... dupa cateva intanliri... booom!




... si tu fugi de altii ... nu doar ei de tine ... dar cind te trezesti prea devreme in pat cu gigel e posibil sa te confunde ... cu altcineva ...

marco918
Postat pe 4 Martie 2010 13:23
da.. se pare ca tu ai ceva cu mine.. in fine... daca tu consideri ca este normal ceea ce comentezi... e ok... din partea mea!
fiecare este liber sa spuna ce vrea... dar te rog sa iti gasesti alt topic pemtru comentarii de genul...
multumesc!
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 16:19
eu zic sa vezi partea plina a paharului....macar te-a facut sa mergi la aerobic si sa te ingrijesti mai mult...

...unele femei prea despica firul in patru....te gandesti prea mult la ce a fost si uiti de prezent....treci peste, cumpara-ti vreo 3 beri, fumeaza ceva weed and be happy
freakbabe
Postat pe 4 Martie 2010 16:32
De la: freakbabe, la data 2010-03-04 16:32:48eu zic sa vezi partea plina a paharului....macar te-a facut sa mergi la aerobic si sa te ingrijesti mai mult...

...unele femei prea despica firul in patru....te gandesti prea mult la ce a fost si uiti de prezent....treci peste, cumpara-ti vreo 3 beri, fumeaza ceva weed and be happy



doar 3 ?????
Cel putin ....6
blaa
Postat pe 4 Martie 2010 16:34
De la: blaa, la data 2010-03-04 16:34:22
De la: freakbabe, la data 2010-03-04 16:32:48eu zic sa vezi partea plina a paharului....macar te-a facut sa mergi la aerobic si sa te ingrijesti mai mult...

...unele femei prea despica firul in patru....te gandesti prea mult la ce a fost si uiti de prezent....treci peste, cumpara-ti vreo 3 beri, fumeaza ceva weed and be happy



doar 3 ?????
Cel putin ....6


nu toti au antrenament....altii de ametesc doar de la o bere
freakbabe
Postat pe 4 Martie 2010 16:39
asta ar fi o chestie... nu beau niciodata.... si de fumat nici atat.... nu am fumat nbiciodata... si nu vreau sa fumez....
mai bine ma duc la o piscina sa inot un pic....si oricum in week-end merg acasa la ai mei... poate ma mai destind...un pic si incerc sa las timpul raspunda la toate intrebarile pe care nu le pot deslusi acum!
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 16:40
poi da....apuca-te de goblenuri si impletit ....fa si u ceva mai misto....fii true cum spune Emonel
freakbabe
Postat pe 4 Martie 2010 16:44
De la: freakbabe, la data 2010-03-04 16:39:01
De la: blaa, la data 2010-03-04 16:34:22
De la: freakbabe, la data 2010-03-04 16:32:48eu zic sa vezi partea plina a paharului....macar te-a facut sa mergi la aerobic si sa te ingrijesti mai mult...

...unele femei prea despica firul in patru....te gandesti prea mult la ce a fost si uiti de prezent....treci peste, cumpara-ti vreo 3 beri, fumeaza ceva weed and be happy



doar 3 ?????
Cel putin ....6


nu toti au antrenament....altii de ametesc doar de la o bere


numai io nu !!!
blaa
Postat pe 4 Martie 2010 17:00
De la: nicota, la data 2010-03-04 16:40:43asta ar fi o chestie... nu beau niciodata.... si de fumat nici atat.... nu am fumat nbiciodata... si nu vreau sa fumez....
mai bine ma duc la o piscina sa inot un pic....si oricum in week-end merg acasa la ai mei... poate ma mai destind...un pic si incerc sa las timpul raspunda la toate intrebarile pe care nu le pot deslusi acum!


pt orice exista un inceput ...
blaa
Postat pe 4 Martie 2010 17:01
sunt lucruri prea plictisitoare pentru mine.... asa ca nu ma puneti la d-astea... nu sunt eu chiar bleaga... doar ca acum sunt dezorientata... singura chestie...
insa recunosc ca ma simt mai bine.....
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 17:30
De la: marco918, la data 2010-03-04 12:46:45


... cred ca ai picat ... cam repede ... si fara sa aduni prea multe multe informatii ... combinat cu o ''revelatie'' dimineatza ... cind te-a vazut fara ''tencuiala'' ... se poate sa ii fi distrus si ultima farima de curiozitate ... nu neg ca e un porc, dar nici matalutza nu excelezi prin comportament ... parerea mea ...


cand iti taie aia netu'? ca dau petrecere in cinstea ta cand se intampla
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2010 20:05
Eu cred ca pur si simplu ai dat de un tampit care nu stie nici el ce vrea. Si daca ai fost la munte si nu a capatat nimic o fi zis ca e prea mult de munca pentru el .
Ma gandesc si eu, unii oameni chiar vor sa pice ceva usor si a doua zi sa nu te mai cunoasca. Stai tu linistita pana una-alta si vezi-ti de viata.
anissya
Postat pe 4 Martie 2010 20:37
ai mare dreptate!
omul este un idiot de mare speta... tocmai m-a anuntat o prietena de a mea cu care eu am iesit impreuna atunci cand eram si cu el... adica toti in acelasii timp intr-un club... si ii spunea ca vrea sa vb cu ea... sa discute fata in fata....
tipa a refuzat spunandu-i ca ea este prietena mea... si a luat-o cu aceleasi filosafii ca si pe mine... eu chiar am crezut ca vb sincer... dar tocmai am realizat ca de fapt este modul lui de a agata,,,,si ca nimik din ce afce nu este adevarat... este o mare javraa de om... si nu merita.....daca ati vedea discutia lor de pe mess......eu m-am socat....si mai mult de atat are mai multe identitati....vb de pe mai multe ID de mess... deci omul este dus cu toate plutele de pe mures...
este inimaginabil ce poti sa afli, dar incep sa cred ca era momentul sa aflu si eu asa ceva.....ca sa stiu ce ma poate astepta... si sa nu mai dau crezare nici unui tampit.......care vine cu baliverne de genul....
nicota
Postat pe 4 Martie 2010 22:03
De la: nicota, la data 2010-03-04 22:03:42ai mare dreptate!
omul este un idiot de mare speta... tocmai m-a anuntat o prietena de a mea cu care eu am iesit impreuna atunci cand eram si cu el... adica toti in acelasii timp intr-un club... si ii spunea ca vrea sa vb cu ea... sa discute fata in fata....
tipa a refuzat spunandu-i ca ea este prietena mea... si a luat-o cu aceleasi filosafii ca si pe mine... eu chiar am crezut ca vb sincer... dar tocmai am realizat ca de fapt este modul lui de a agata,,,,si ca nimik din ce afce nu este adevarat... este o mare javraa de om... si nu merita.....daca ati vedea discutia lor de pe mess......eu m-am socat....si mai mult de atat are mai multe identitati....vb de pe mai multe ID de mess... deci omul este dus cu toate plutele de pe mures...
este inimaginabil ce poti sa afli, dar incep sa cred ca era momentul sa aflu si eu asa ceva.....ca sa stiu ce ma poate astepta... si sa nu mai dau crezare nici unui tampit.......care vine cu baliverne de genul....


Fii multumita ca te-a dus mintea sa nu te implici mai mult in povestea cu "Cassanova".

Postat pe 5 Martie 2010 07:29
nu pot sa cred nici acum ca a reusit sa ma imbrobodeasca pana acum in halul asta... oricum o i-au ca pe o experienta... constat acum ca mai am inca de invatat, si ca sunt lucruri pe care nu am crezut ca le voi trai ... cei drept am vazut destule in viata asta a mea... dar asa ceva.. nu mi-am imaginat ca mi se va intampla mie... credeam ca sunt destul de matura incat sa imi dau seama cand cineva minte atat de grosolan..... dar asta este!
nicota
Postat pe 5 Martie 2010 09:45
De la: nicota, la data 2010-03-05 09:45:54nu pot sa cred nici acum ca a reusit sa ma imbrobodeasca pana acum in halul asta... oricum o i-au ca pe o experienta... constat acum ca mai am inca de invatat, si ca sunt lucruri pe care nu am crezut ca le voi trai ... cei drept am vazut destule in viata asta a mea... dar asa ceva.. nu mi-am imaginat ca mi se va intampla mie... credeam ca sunt destul de matura incat sa imi dau seama cand cineva minte atat de grosolan..... dar asta este!


Unele persoane practica asta ca pe un sport de performanta, ajung sa minta atat de bine ca incep sa creada si ei ce spun.Stai tu cuminte, cam toti si toate am trecut prin astfel de experiente , sunt inerente.

Postat pe 5 Martie 2010 11:24
da... asa este... insa mi s-a intamplat sa imi dau seama de minciuna lor... insa asta atat a mintit incat deja este profesionist de meserie
asta e viata ......
unii invata sa minta....alti invata din minciunile lor.....
nicota
Postat pe 5 Martie 2010 12:09
eu cred ca mai sint si oameni seriosi , ce zici ?...
kudika099473
Postat pe 5 Martie 2010 16:17
bai... mai ca nu as crede ca exista asa ceva... sincer nu am crezut ca am sa ajung aici... nu am crezut ca voi cunoaste asa ceva....mi se parea diferit de ceea ce invatam eu sa fiu.....dar asta este ... nu stii ce iti rezerva viitorul.....oricum increderea mea acum in oameni este ZERO!
nicota
Postat pe 5 Martie 2010 16:35
colegele tale au fost dragute. eu cred insa ca era horatarat de la inceput sa aiba o aventura cu tine. si a avut-o! obisnuieste-te cu ideea.
dragdana
Postat pe 6 Martie 2010 14:51
daca ai postat trebuie sa accepti orice comentariu, defapt ai si spus ca fiecare e liber sa souna ce vrea.
dragdana
Postat pe 6 Martie 2010 14:56
Draga Nicola
Dupa parerea mea acest baiat era obisnuit sa cunoasca cat mai multe fete care pana la tine nu i-au dat o speranta .Nu si-a inchipuit ca da peste o fata care chiar crede in el si o sa vina la intalnire .Acest om care a vrut sa insele sperantele tale si-a dat seama ca tu chiar ai de gand sa ai o relatie cu el si el nu a fost pregatit pentru asa ceva .O alta varianta care-mi trece acum prin gand este ca poate el este insurat si e dornic de aventuri ca asa este felul lui de a fi .Cand a vazut ca-i raspunzi cu seriozitate nu a stiut cum sa procedeze sa nu te incurce .
kudika117390
Postat pe 6 Martie 2010 16:31
Eu cred ca este vina ta, esti prea naiva ! Esti tanara, ai prieteni, nu ai auzit de genul acesta de barbati ?
Crezi ca in club se poate infiripa o poveste de dragoste ? Sunt multi care cauta doar sex, daca te incurci cu ei este numai vina ta !
Eu ma crucesc cand merg la petreceri si vad ce se intampla, in ce hal au decazut oamenii din toate punctele de vedere, atat fetele cat si baietii ! Asa ca nu te mai mira si nu iti mai pune atatea intrebari !
El a vrut sa se culce cu tine la munte, insa s-a gandit probabil ca tu incepi sa te implici si daca se culca cu tine nu mai scapa pe urma...Asa ca daca standardele tale se rezuma la oameni seriosi, ai grija unde ii cauti si cum ii percepi !
Summer_
Postat pe 6 Martie 2010 16:44
Draga mea , raspunsurile la topicul tau in mare parte seamana, adica tipul a facut un joc care e limpede pentru orice persoana care ti-a raspuns , si gandeste-te ca suntem din diferite colturi ale tarii si cu diferite bagaje emotionale, educatie si pregatire profesionala.

Deci e atat de limpede incat se vede de pe luna.!!!


Dar eu am o vorba care de multe ori m-a impins in fata in momente de cumpana : "nu trebuie sa mananc toata omleta ca sa imi dau seama ca e stricata...!


Sa fii iubita!
motzko
Postat pe 6 Martie 2010 16:46
Mie imi place ca toata lumea stie sa judece... ca cine stie ce am facut eu...unu la mana... eu nu i-am dat nici o speranta in club, nici macar numarul de telefon sa ma poata gasi... ci pur si simplu m-a gasit el dupa cateva zile....asta m-a facut sa cred ca isi doreste cu adevarat.
si da dragilor am si eu prieteni, dar un om mai mincinos ca el nu am cunoscut... asa ca nu am stiu ca exista si asa ceva.... mai mult de atat nu as spune ca eu cu siguranta am actionat corect.....insa daca ar trebui ne gandim logic ce ar trebui sa fac... nu as mai cunoaste pe nimeni......si nu as mai da sansa nimanui de a ma cunoastea... si de a cunoaste si eu la randul meu pe cineva... acum ce sa fac sa stau in casa? .. sa nu mai ies?. .. asa sigur nu o sa cunosc oameni de genul?????????????
oameni buni....de ce nici unu dintre voi nu spune sa o i-au ca pe o experienta?
de ce nu ma sfatuiti cum sa gandesc si ma tot acuzati... oare nu credeti ca fiecare diintre voi putea fi in locul meu????????????
nicota
Postat pe 6 Martie 2010 18:42
De la: nicota, la data 2010-03-06 18:42:32Mie imi place ca toata lumea stie sa judece... ca cine stie ce am facut eu...unu la mana... eu nu i-am dat nici o speranta in club, nici macar numarul de telefon sa ma poata gasi... ci pur si simplu m-a gasit el dupa cateva zile....asta m-a facut sa cred ca isi doreste cu adevarat.
si da dragilor am si eu prieteni, dar un om mai mincinos ca el nu am cunoscut... asa ca nu am stiu ca exista si asa ceva.... mai mult de atat nu as spune ca eu cu siguranta am actionat corect.....insa daca ar trebui ne gandim logic ce ar trebui sa fac... nu as mai cunoaste pe nimeni......si nu as mai da sansa nimanui de a ma cunoastea... si de a cunoaste si eu la randul meu pe cineva... acum ce sa fac sa stau in casa? .. sa nu mai ies?. .. asa sigur nu o sa cunosc oameni de genul?????????????
oameni buni....de ce nici unu dintre voi nu spune sa o i-au ca pe o experienta?
de ce nu ma sfatuiti cum sa gandesc si ma tot acuzati... oare nu credeti ca fiecare diintre voi putea fi in locul meu????????????



Nu te-a acuzat nimeni..Ai mai multa grija de tine, asta nu inseamna sa stai in casa...:)
Exista o gramada de mincinosi, tipuri diferite, nu trebuie sa ai experiente cu fiecare pt a te invata minte, trebuie doar sa fii prudenta !
Acum trebuie sa te detasezi de aceasta intamplare, in niciun caz sa te stresezi !
Summer_
Postat pe 6 Martie 2010 18:58
Toti cei care ti-au raspuns nu cred ca te judeca, eu cel putin una sigur nu, ci doar incearca sa iti indulceasca amarul, incercand sa te faca sa intelegi ca e relatie fara happy end pentru tine.

Incercam sa "strigam" , mai tare, fiecare in felul lui , tocmai ca sa intelegi.

Incearca sa nu te inmoaie faptul ca ti-a spus frumos "ca nu mai vrea", si asta sa te faca sa lasi de la tine.

De aia iti zic ca uneori e mai bine sa nu mai dezbati problema cu el.
Daca un om iti vorbeste frumos, indiferent ce prostie iti spune, ai impresia ca mai e loc de ceva si asta te tine blocata.

Cand cineva te "loveste" indiferent cum o face, cu intentie , fara , frumos, elegant, barbateste numeste-o cum vrei , pe mine personal nu ma ajuta. Cea lovita sunt eu.
In acel moment chiar nu ma intereseaza motivele din spatele loviturii si ce ai simtit tu atat timp cat eu nu stiu cum sa ma "culeg " sau sa ma "adun" de pe jos.

In timp ai sa vezi altfel lucrurile.

Sa fii iubita!



motzko
Postat pe 6 Martie 2010 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare intrebatoare... pentru barbati ! 25 De la: papusika_kudika 14 Octombrie 2012 14:01
ma ameninta ca se omoara 116 De la: Sonya77 26 Februarie 2012 07:55
Vad ca toti au luat-o razna.. 17 De la: delacroix24 30 Mai 2010 12:19
parintii lui sunt prea bagaciosi 8 De la: Anonima_007 9 Ianuarie 2010 03:07
de ce este lumea trista,banuitoare,suparacioasa,incruntata? 9 De la: kudika102818 13 Iulie 2010 11:11