Setari Cookie-uri

Minciuna sau pur si simplu prostie?

draga mea cel mai bine este ca atunci cand incepi sa simti ca relatia ta se clatina fii sigura ca se va scufunda oricum multa grija esti tanara iar viata merita traita frumos
GYPSI
Postat pe 6 Martie 2010 20:31
draga mea, tu nu ai gresit cu nimic, ca dovada faptul ca el nu si-a continuat jocul idiot si ti-a spus in fata ca nu puteti fi impreuna. probabil si-a dat seama ca nu esti genul care sa prinda la tipul de aventuri pe cate si-l dorea el. bucura-te si mergi inainte, sigur poti da si de oameni OK. de la bun inceput niciodata nu o sa stii 100% care sunt buni si care sunt pramatii, insa cu timpul vei deveni tot mai experta in a-i deosebi
DayC
Postat pe 6 Martie 2010 23:01
asta asa este... aveti dreptate...
oricum cert este ca omul asta a aberat mult de tot... si sper sa fie de ajuns pentru mine...deja sunt reticenta....
Va multumesc mult de tot pentru omentariile voastre... poate ca luand totul si gandind un pic... imi dau seama ca asta ar trebui sa fie un sut in fund pentru un pas inainte....sunt sigura ca asta o sa ma faca sa fiu altfel... sa ma pretuiesc mai mult si sa vreau mai mult de la mine....
nicota
Postat pe 7 Martie 2010 00:09
fetelor ca sa nu mai spun ca ma intanlesc cu o persoana cu care noi am iesit impreuna... si ma intreaba ce fac, cum imi mai merge, cum suntem impreuna... eu cu idiotul asta, el fiind de fapt prieten de al lui....
bine inteles ca i-am spus ca nu ne-am mai vazut... adica nu suntem impreuna...si a facut o fata de mirat...in fine... eu sunt mai bine acum... ma simt mai linistita... in privinta asta... mi-am ocupat timpul de sunt tot pe fuga, drept pentru care nu am timp sa ma gandesc la asta.
o sa mai treaca ceva vreme... pana imi dau seama ce vreau... acum sunt in lumea mea...mi-am stabilit iesiri... plecari din tara....disytracrtii..asa ca pana la sfarsitul lui aprilie eu am toate week-endurile stabilite...
nicota
Postat pe 9 Martie 2010 11:16
Acest baiat nu are de gand sa aibe o relatie stabila si umbla cu mai multe fete .El incearca sa vada prin comparatie care este mai buna si cu care este compatibil .
kudika117390
Postat pe 9 Martie 2010 16:50
total gresit... el traieste asa pentru ca vrea, nu doreste sa gaseasca compatibilitatea, ci pur si simplu sa se distreze... si atat!
si asta este cert dupa modul in care actioneaza, si dupa cum se comporta....nu poti sa iti dai seama dar el nici macar un mesaj de 1 marite , sau macar un tel nu a dat... cat sa fi de hain....sa fim seriosi... nu vrei nimik....dar macar esti om...
in fine.. recunsc ca m-a tulburat raud e tot asta ... si a fost punctul care m-a facut sa imi dau seama ca este o perioada dificila in viata mea.... nu am idealuri... incerc doar sa imi ocup timpul....si sa fac ceva
sunt atat de ametita si aiurita de numa....nu mai stiu ce tre sa fac... nu ma regasesc... si mai mult de atat nu vreau sa stiu ca probabil a avea pe cineva, si viata in doi, iti ofera stabilitate, vreau sa fiu pe propiile picioare....
imi dau seama acum ca nu o relatie este ceea ce vreau... de fapt nu mai stiu ce vreau... este atat de naspa sa fi nesigura si neincrezatoare...sa nu ai in ideal concret... si stabil... il caut... ma implic, in activitati... ma gandesc doar la mine... si pana la urma uit azi ce am facut ieri... este o senzatie care nu imi da pace....care ma face sa fiu tot mai obosita... cu toate ca ma odihnesc!
doamne ajuta sa gasesc macar linistea spirituala!
nicota
Postat pe 10 Martie 2010 12:50
Vezi ca pana la urma timpul trece si le rezolva pe toate, tu deja incepi sa uiti ai gasit un suflet care te intelege si incet vei uita acest episod din viata ta care te-a marcat de moment . Trebuie sa fi puternica si sa razbesti in viata . Viata e plina de surprize placute sau din contra neplacute .
kudika117390
Postat pe 10 Martie 2010 16:50
cei drept este ca am iesit foarte sifonata din toata chestia asta , si nu pentru ca nu am continuat cu el ci pentru faptul ca a fost atat de incert totul, lasand in mintea mea o mie de intrebari fara raspuns, si in dorinta mea de a gasi raspunsuri am creat mii si mii de idei, care m-au facut sa ma acuz de o gramada de imperfectiuni, si alte cele...... dar gandit acum la rece, ca sa pot zice asa, ar trebui sa multumesc domnului si mamei mele ca sunt asa cum sunt, si slava sunt bine, si sunt capabila de multe lucrui in viata asta.......asa ca nu este cazul sa ma demoralizez eu pentru nimeni si nimik.....iar in privinta barbatilor....o las mai moale... chiar nu vreau sa mai aud de nici unu acum... nu ma intereseaza sa cunosc nici unul.....e mai bine sa stau o perioada iara singura... si sa aflu ce vreau cu adevarat de la viata... care este traiectoria mea... si idealul pentru mine!
nicota
Postat pe 12 Martie 2010 10:27
apoi puteti tipa la mine daca vreti da eu nu inteleg un lucru:)..era o relatie intre voi?

un suc in oras si un weekend la munte nu e relatie. Poate omul a ajuns la concluzia ca nu esti ceea ce cauta el, fara ca asta sa insemne un lucru negativ la adresa ta.
Vad ca lumea il face magar si nehotarat dar nu inteleg de ce. Eu scot o fata la un cico pentru ca simt o atractie pentru ea si vreau sa o cunosc mai bine, fara sa imi fac planuri cati copii o sa am cu dansa si cati invitati la nunta. Poate dupa ce ma vad cu ea constat ca nu e ceea ce vreau. Asta ma face ...neserior?
De fapt conceptia asta e un pic ...cum sa zic eu ...nu prea frumoasa din partea unor femei. Daca ies la o shaorama cu un tip si nu ii place de el pun in fata faptul ca o intalnire nu inseamna o relatie si ii zice sa plece la plimbare, dar in schimb daca ii place de el, o inghetata mancata in fata blocului inseamna ca de a doua zi ei sunt impreuna.
Eu cred ca el nu a gresit. Ce?..Te-a dus cu forta?..Ti-a promis ca te ia de nevasta? Pur si simplu nu a vrut sa fie cu tine..ce asa tragedie?

PS Off topic. Va rog sa nu imi mai trimiteti mesaje decat daca vreti sa ma scoateti la un cico sau sa facem schimb de timbre, ca de votat, chiar daca vreau nu pot pentru ca nu mai apare linkul in mesaj:)
Iradiatu_
Postat pe 12 Martie 2010 10:44
De la: Iradiatu_, la data 2010-03-12 10:44:22apoi puteti tipa la mine daca vreti da eu nu inteleg un lucru:)..era o relatie intre voi?

un suc in oras si un weekend la munte nu e relatie. Poate omul a ajuns la concluzia ca nu esti ceea ce cauta el, fara ca asta sa insemne un lucru negativ la adresa ta.
Vad ca lumea il face magar si nehotarat dar nu inteleg de ce. Eu scot o fata la un cico pentru ca simt o atractie pentru ea si vreau sa o cunosc mai bine, fara sa imi fac planuri cati copii o sa am cu dansa si cati invitati la nunta. Poate dupa ce ma vad cu ea constat ca nu e ceea ce vreau. Asta ma face ...neserior?
De fapt conceptia asta e un pic ...cum sa zic eu ...nu prea frumoasa din partea unor femei. Daca ies la o shaorama cu un tip si nu ii place de el pun in fata faptul ca o intalnire nu inseamna o relatie si ii zice sa plece la plimbare, dar in schimb daca ii place de el, o inghetata mancata in fata blocului inseamna ca de a doua zi ei sunt impreuna.
Eu cred ca el nu a gresit. Ce?..Te-a dus cu forta?..Ti-a promis ca te ia de nevasta? Pur si simplu nu a vrut sa fie cu tine..ce asa tragedie?

PS Off topic. Va rog sa nu imi mai trimiteti mesaje decat daca vreti sa ma scoateti la un cico sau sa facem schimb de timbre, ca de votat, chiar daca vreau nu pot pentru ca nu mai apare linkul in mesaj:)
astia sunt barbatii nu stii niciodata ce au in cap...azi se plimba cu una maine cu alta....
kudika029282
Postat pe 12 Martie 2010 13:19
dragul meu nu ai inteles nimik... mai citeste odata topicul si ai sa vezi caer era dilema mea...
nu de ce nu mai suntem impreuna....ci care a fost motivul ....adevarat?
orice natura ar avea el.....dar sa stiu si eu... as avea drep[tul fiind direct implicata in acest subiect...e normal ce spui tu acolo.....dare nu despre asta vorbeam....intelegi mata!!
nicota
Postat pe 12 Martie 2010 16:55
De la: kudika029282, la data 2010-03-12 13:19:55
De la: Iradiatu_, la data 2010-03-12 10:44:22apoi puteti tipa la mine daca vreti da eu nu inteleg un lucru:)..era o relatie intre voi?

un suc in oras si un weekend la munte nu e relatie. Poate omul a ajuns la concluzia ca nu esti ceea ce cauta el, fara ca asta sa insemne un lucru negativ la adresa ta.
Vad ca lumea il face magar si nehotarat dar nu inteleg de ce. Eu scot o fata la un cico pentru ca simt o atractie pentru ea si vreau sa o cunosc mai bine, fara sa imi fac planuri cati copii o sa am cu dansa si cati invitati la nunta. Poate dupa ce ma vad cu ea constat ca nu e ceea ce vreau. Asta ma face ...neserior?
De fapt conceptia asta e un pic ...cum sa zic eu ...nu prea frumoasa din partea unor femei. Daca ies la o shaorama cu un tip si nu ii place de el pun in fata faptul ca o intalnire nu inseamna o relatie si ii zice sa plece la plimbare, dar in schimb daca ii place de el, o inghetata mancata in fata blocului inseamna ca de a doua zi ei sunt impreuna.
Eu cred ca el nu a gresit. Ce?..Te-a dus cu forta?..Ti-a promis ca te ia de nevasta? Pur si simplu nu a vrut sa fie cu tine..ce asa tragedie?

PS Off topic. Va rog sa nu imi mai trimiteti mesaje decat daca vreti sa ma scoateti la un cico sau sa facem schimb de timbre, ca de votat, chiar daca vreau nu pot pentru ca nu mai apare linkul in mesaj:)
astia sunt barbatii nu stii niciodata ce au in cap...azi se plimba cu una maine cu alta....



e si daca nu ai avea tu dreptate mai ca asa spune ceva....asa sunt ei... si asta pentru ca li se permite...pana la urma eu nu mai inteleg nimik din ceea ce fac ei... insa ma surprinde cum pot dupa un timp sa revina si sa fie ....ca si cum nimiik nu s-ar fi intamplat....mi sa intamplat de multe ori.... si nu vad ceva normal...de ce te comporti intr-un anume fel odata ... si ai curajul sa revi si sa spui contrar faptelor tale de atunci ...ceva ce te face hidos!
nicota
Postat pe 12 Martie 2010 16:58
motivul?...explicatii?..ce explicatii?...nici macar nu e o relatie, iar daca nu e relatie nici explicatii nu sunt. Si de intors binenteles ca se intoarce ca de incercat trebuie sa incerce, dar de bagat pe gat nu ti-l baga nimeni.
Caz practic:ies cu zana o saptamana, cico, lugu-lugu toate alea. Dupa o saptamana nu mai raspunde la telefon, iar eu inteleg aluzia si las fata in pace...spre suprinderea tuturor fara a cere o explicatie . Dupa o luna ma suna fata si ma intreaba daca nu ies la o shaorma...imi fac socoteala rapid in minte cam ce ar putea insemna asta si ajung la concluzia ca as manca si eu o shaorma...si imi dau seama cum stau lucrurile fara sa pierd juma de viata intrebandu-ma oare care ar fi explicatia.

Eu in schimb cred ca vrei tu atatea explicatii ca tie iti cam place baietu', ca daca ti-era indiferent numai la asta nu iti statea capul. Esti indragostita, dar ar fi trebuit sa stii pana acum ca e foarte posibil ca "indragosteala" ta sa nu fie reciproca si nu e vina nimanui...asta e.

Eu nu te criticam, ci doar ziceam ca iti faci probleme degeaba intrebandu-te "de ce?"..
Iradiatu_
Postat pe 12 Martie 2010 17:35
De la: Iradiatu_, la data 2010-03-12 17:35:09motivul?...explicatii?..ce explicatii?...nici macar nu e o relatie, iar daca nu e relatie nici explicatii nu sunt. Si de intors binenteles ca se intoarce ca de incercat trebuie sa incerce, dar de bagat pe gat nu ti-l baga nimeni.
Caz practic:ies cu zana o saptamana, cico, lugu-lugu toate alea. Dupa o saptamana nu mai raspunde la telefon, iar eu inteleg aluzia si las fata in pace...spre suprinderea tuturor fara a cere o explicatie . Dupa o luna ma suna fata si ma intreaba daca nu ies la o shaorma...imi fac socoteala rapid in minte cam ce ar putea insemna asta si ajung la concluzia ca as manca si eu o shaorma...si imi dau seama cum stau lucrurile fara sa pierd juma de viata intrebandu-ma oare care ar fi explicatia.

Eu in schimb cred ca vrei tu atatea explicatii ca tie iti cam place baietu', ca daca ti-era indiferent numai la asta nu iti statea capul. Esti indragostita, dar ar fi trebuit sa stii pana acum ca e foarte posibil ca "indragosteala" ta sa nu fie reciproca si nu e vina nimanui...asta e.

Eu nu te criticam, ci doar ziceam ca iti faci probleme degeaba intrebandu-te "de ce?"..
pai ia gandeste cu ce ai suparat fata de nu ti-a mai raspuns la telefon...o fi avand si tu vreo vina numai ca nu recunosti mai omule....si chiar daca indragosteala nu e reciproca tot mai ramane ceva care sa va lege ca altfel nu te mai cauta fata asta......
kudika029282
Postat pe 12 Martie 2010 19:21
Iradiatu_, daca ai stii tu ce bine este sa stai in exterior... si sa vb doar.... dar e mai greu cand esti prins in interiorul acestei idei... si nu gasesti raspunsuri la ceea ce vrei ... si asta te face sa nu ai liniste...asta este... pana la urma cand vre-odata o sa avem noi liniste si raspuns la toate intrebarile????????
ever!
nicota
Postat pe 15 Martie 2010 10:32
probabil a avut o urma de constiinta si a fost nepadit de remuscari sau a fost prea coplesit de prezenta legatura dintre voi si de frica unor sentimente a dat inapoi si a fugit cu coada intre picioare la vechile lui apucaturi de inadaptat emotional.
felixcat
Postat pe 16 Martie 2010 17:01
Poate tipul are si nevasta acasa si vroia doar o noapte de , cum spui ca ati ajuns ai ati si adormit, omul a vazut ca nu si-a atins scopul si s-a retras
oana84onutza
Postat pe 16 Martie 2010 18:45
Nu te gandi k tu ai vreo vina dak una,2,3 , sau mai multe relatii incercate au esuat ...gandeste-te k poate nu a trecut suficient timp in a relua o noua relatie ,stabila, acesta este opinia mea . Si gandeste-te l-ai cunoscul intr-un club ,chestia asta nu iti poate asigura stabilitate intr-o relatie ,in plus nu cred k merita sa "iti bati capul" pentru el, e pierderea lui nu a ta.
P.S. Stresul provoaca ridurile ;) !
anyrii
Postat pe 16 Martie 2010 22:00
felixcat......cred ca ai dreptate.....omul asta sunt sigura ca nu s-a simtit capabil in momentul ala sa fie asa cum as fi dorit eu.. si asa cum luase intorsatura legatura dintre noi.......a preferat sa fuga... si sa renunte...
dar eu credeam ca barbati vor stabilitate... si nu fufe care sa fie azi cu el si maine cu altulk.... insa am constatat ca ma insel... si inca amarnic.....asta este..
nicota
Postat pe 17 Martie 2010 10:32
De la: oana84onutza, la data 2010-03-16 18:45:29Poate tipul are si nevasta acasa si vroia doar o noapte de , cum spui ca ati ajuns ai ati si adormit, omul a vazut ca nu si-a atins scopul si s-a retras

darga oana.... omul nu este casatorit asta iti spun eu cert....si stiu sigur ca nu avea pe nimeni atunci... insa de.. trebuia sa fiu de o nioapte pt el... si nu am batut standardele.... si conditiile pt asa ceva... mi-a si spus ca nu se astepta ca eu sa ma implic in asta... acrezut ca sunt ca restul si ca vezi doamne tot comportamentul meu ar fi fost fals.....asa cum fac unele fete....offff cine sa ii mai inteleaga.... ca eu nu am reusit jur!
nicota
Postat pe 17 Martie 2010 10:35
De la: anyrii, la data 2010-03-16 22:00:25Nu te gandi k tu ai vreo vina dak una,2,3 , sau mai multe relatii incercate au esuat ...gandeste-te k poate nu a trecut suficient timp in a relua o noua relatie ,stabila, acesta este opinia mea . Si gandeste-te l-ai cunoscul intr-un club ,chestia asta nu iti poate asigura stabilitate intr-o relatie ,in plus nu cred k merita sa "iti bati capul" pentru el, e pierderea lui nu a ta.
P.S. Stresul provoaca ridurile ;) !


bai ai si tu dreptate... nici acum nu sunt sigura ca sutn capabila sa o i-au de lamcapat... nu stiu daca mai pot sa o i-au de la capat..... oare mai sutn in stare sa accept toate tampeniile pe acre le accepti intr-o relatie...
mai ales ca eu deja m-am obisnuit singura... si mi bine asa......as vrea sa pot crede ca da.. cu toate ca este greu... acum imi dau seama ca sunt multe lucruri care ma deranjeaza la cei de langa mine.....
ca l-am cunoscut in club... poate sa fie asta e o chestie , dar oriunde ai cunoaste oameni exista posibilitatea ca aceea legatura sa nu ofere stabilitatea relatie....e ca greu mai este ... doamne cate avem noi pe cap asta ne mai trebuia.... asta din pct meu de vedere trebuia sa fie punctul nostru de liniste ... nu de agitatie!
nicota
Postat pe 17 Martie 2010 10:42
De la: nicota, la data 2010-03-17 10:42:28
De la: anyrii, la data 2010-03-16 22:00:25Nu te gandi k tu ai vreo vina dak una,2,3 , sau mai multe relatii incercate au esuat ...gandeste-te k poate nu a trecut suficient timp in a relua o noua relatie ,stabila, acesta este opinia mea . Si gandeste-te l-ai cunoscul intr-un club ,chestia asta nu iti poate asigura stabilitate intr-o relatie ,in plus nu cred k merita sa "iti bati capul" pentru el, e pierderea lui nu a ta.
P.S. Stresul provoaca ridurile ;) !


bai ai si tu dreptate... nici acum nu sunt sigura ca sutn capabila sa o i-au de lamcapat... nu stiu daca mai pot sa o i-au de la capat..... oare mai sutn in stare sa accept toate tampeniile pe acre le accepti intr-o relatie...
mai ales ca eu deja m-am obisnuit singura... si mi bine asa......as vrea sa pot crede ca da.. cu toate ca este greu... acum imi dau seama ca sunt multe lucruri care ma deranjeaza la cei de langa mine.....
ca l-am cunoscut in club... poate sa fie asta e o chestie , dar oriunde ai cunoaste oameni exista posibilitatea ca aceea legatura sa nu ofere stabilitatea relatie....e ca greu mai este ... doamne cate avem noi pe cap asta ne mai trebuia.... asta din pct meu de vedere trebuia sa fie punctul nostru de liniste ... nu de agitatie!
nu merita jelit nici un barbat...sunt niste profitori mincinosi care umbla de la una la alta.....
kudika029282
Postat pe 17 Martie 2010 18:51
nu generaliza.. nu toti suntem la fel.. eu vreau stabilitate de exemplu.. el nu voia.. altu vrea doar sa se imbete si sa o arda prin cluburi, altul vrea copii, altul rea o cariera..depinde mai mult de fiecare individ in parte.
felixcat
Postat pe 17 Martie 2010 19:09
Acest om nu este pt tine ca daca ar fi vrut continua relatia fara pretexte .
kudika117390
Postat pe 17 Martie 2010 21:12
De la: kudika117390, la data 2010-03-17 21:12:02Acest om nu este pt tine ca daca ar fi vrut continua relatia fara pretexte .

si cata dreptate ai tu... poate o fi si el pentru cineva dar nu pentru mine... a reusit in ultimul hal sa ma demoralizeze, dar nu ii nimik ca ma ridic eu incet de jos... si fac in asa fel incat sa am macar puterea de a da ochii cu el... sa ii spun verde in fata ca nu merita nici cat negru sub unghie atentia pe care i-am acordat-oi si ca este cel mai mare mincinos pe care l-am cunoscut!
nicota
Postat pe 17 Martie 2010 22:30
De la: kudika117390, la data 2010-03-17 21:12:02Acest om nu este pt tine ca daca ar fi vrut continua relatia fara pretexte .

si cata dreptate ai tu... poate o fi si el pentru cineva dar nu pentru mine... a reusit in ultimul hal sa ma demoralizeze, dar nu ii nimik ca ma ridic eu incet de jos... si fac in asa fel incat sa am macar puterea de a da ochii cu el... sa ii spun verde in fata ca nu merita nici cat negru sub unghie atentia pe care i-am acordat-oi si ca este cel mai mare mincinos pe care l-am cunoscut!
nicota
Postat pe 17 Martie 2010 22:30
De la: kudika117390, la data 2010-03-17 21:12:02Acest om nu este pt tine ca daca ar fi vrut continua relatia fara pretexte .

si cata dreptate ai tu... poate o fi si el pentru cineva dar nu pentru mine... a reusit in ultimul hal sa ma demoralizeze, dar nu ii nimik ca ma ridic eu incet de jos... si fac in asa fel incat sa am macar puterea de a da ochii cu el... sa ii spun verde in fata ca nu merita nici cat negru sub unghie atentia pe care i-am acordat-oi si ca este cel mai mare mincinos pe care l-am cunoscut!
nicota
Postat pe 17 Martie 2010 22:30
m-am stricat la stomac
Tazmanian
Postat pe 17 Martie 2010 22:35
De la: Tazmanian, la data 2010-03-17 22:35:45m-am stricat la stomac

adica ce vrei sa spui cu asta...
asa greu ti-a picat topicul sau ce.....????????
nicota
Postat pe 19 Martie 2010 10:10
Fata draga, ai dat peste unul din categoria "traieste clipa". Tu nu ai nicio vina, nu te mai subaprecia. El este doar un aventurier. Atat a vrut, o noapte!. Sper sa ai puterea sa nu-i oferi si o a doua noapte, si sa incepi sa-l uiti.
hoppe
Postat pe 19 Martie 2010 14:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Joc interesant... 7 De la: Sandra91 30 Octombrie 2010 15:30
oare exista cineva pentru fiecare? 616 De la: PICCKARD 7 Ianuarie 2012 06:37
12 motive pt care suntem zodia care suntem 103 De la: thadoogback 21 Octombrie 2010 18:11
In interior cu totzii suntem niste bestii..suntetzi de acord? 309 De la: scorpio67 14 Iulie 2009 12:56
prietenul m-a strigat cu alt nume,al fostei cu cre afost 6 ani... 54 De la: kudika436511 12 Octombrie 2011 20:05