Setari Cookie-uri

Concurs Vazutlatv.ro

buna ziua fetelor,

sunt dupa o nastere si dau jos fff greu si am putin mai multa burtica si sunt disperata sa o dau jos ca ma 24 de ani.Incerc cu diete diferite cu mers la sala dar nu prea se vede si tocmai de aceea particip la acest concurs poate am norocul sa castig si sa scap de burta.

va multumesc si va doresc o zi buna!

camelia g.
kudika112772
Postat pe 10 Martie 2010 09:50
Nu mananc dupa ora 18, cu mici exceptii care se intampla mai rar, fac exercitii, incerc sa mananc cat mai light, cat mai multe fructe si legume si acum astept cu multa nerabdare sa se faca vremea buna sa merg la alergat pe stadion, dar recunosc ca mi-ar fi foarte de folos o centura vibroshape professional ca sa le vin de hac kilogramelor afurisite care nu dispar prea usor.
inutza05
Postat pe 10 Martie 2010 09:53
pt a avea un abdomen plat fac 15-20 minute in fiecare zi,, exercitii diferite, urmate de jogging, mers pe jos sau pe bicicleta, precum si o alimentatie sanatoasa, saraca in grasimi, zaharuri si acizi.

kamkrys75
Postat pe 10 Martie 2010 09:54
pentru a avea un abdomen plat:
- e recomandat sportul, insistand pe zona abdomenului daca acesta e problematica;
- controlarea cantitatilor de mancare;
- sa nu se manance nimic inainte de culcare cu aproximativ 3 ore;
- mesele trebuie sa fie dese si in cantitati mici;
- mancati sanatos, fructe si legume in special, supe, renuntati la fast-food, prajeli, dulciuri si la alte mancaruri nesanatoase;
nul1
Postat pe 10 Martie 2010 09:56
Mult sport si o dieta corespunzatoare.
pescarul_sa
Postat pe 10 Martie 2010 09:56
dupa ce am nascut am ramas cu burtica, am tot facut abdomene, am tinut regim, acum ma duc la sala, am alergat, dar burtica tot nu prea am reusit s-o dau jos, poate daca castigat aceasta centura, voi avea mai mult noroc!
elilavi
Postat pe 10 Martie 2010 09:58
Evitarea tuturor sucurilor nenaturale dar mai ales cele cu acid.Multe exercitii fizice in special cele care lucreaza abdomenul.Si un pic de regim alimentar.Acesta cred ca este cheia scuuesului.
nicoiancu
Postat pe 10 Martie 2010 10:07
PENTRU A FI IN FORMA,TREBUIE FACUT SPORT,MULTE LICHIDE SI AR AJUTA FOARTE MULT SI O CENTURA CA CEA DIN IMAGINEA CONCURSULUI
MYADYA
Postat pe 10 Martie 2010 10:14
Pentru un abdomen plat si nu numai, in primul rand fac miscare, adica merg pe jos pana la facultate si inapoi acasa (in total cam 7km),dimineata putina gimnastica, abdomene 50 de 2 ori pe zi.In al doilea rand, alimentatia.cel putin 2,5 litri de apa pe zi, de preferat cu putina lamaie, mesele se bazeaza foarte mult pe legume si fructe; proteinele de care are nevoie corpul nostru pot fi luate din carnea de curcan, pui.
Am incercat si impachetarile cu parafina.Recunosc, pe moment au un efect foarte bun, dar daca neglijezi alimentatia catusi de putin si ''uiti'' sa mai faci putina miscare, in cel mai scurt timp ajungi la acelasi abdomen de dinainte.
Cu siguranta centura din imaginea concursului este foarte eficienta.
marinutza19
Postat pe 10 Martie 2010 10:37
Beau multe lichide si fac cam 6 tipuri de exercitii pentru a avea un abdomen plat
zambilaparfumata
Postat pe 10 Martie 2010 10:38
Dieta rezolva problema
mikigyn
Postat pe 10 Martie 2010 10:41
pai am facut un copil si de atunci ma tine in forma ..alergatul dupa el imi mentine forma fizica
kudika060134
Postat pe 10 Martie 2010 10:59
Eu incerc sa mananc cat mai sanatos si sa merg la sala dar un aparat ajutator pentru un abdomen plat nu am inca.....
claudiapetrea
Postat pe 10 Martie 2010 11:14
AnneÎ
n copilãrie am fãcut gimnasticã ritmicã.
Acum încerc sã-mi menþin abdomenul plat prin "abdomene" exercitii fizice. Îmi doresc foarte mult premiul
kudika141205
Postat pe 10 Martie 2010 11:46
Incerc sa nu mananc seara si sa fac sport
oana_24_11
Postat pe 10 Martie 2010 11:47
Mult sport,fara grasimi,acidulate,fainose,cafea.In schimb beau foarte multe lichide,mananc multe fructe si legume proaspete.Acestea doar pentru intretinere,pentru ca nu am ce da jos
grizly62
Postat pe 10 Martie 2010 12:05
stiu ca nu e cea mai indicata solutie dar e cea mai eficienta panain momentul asta.FAC FOAMEA.an o saptamana si 2 zile de cand nu mananc mai nik ,deoarece nu am reusit sa gasesc o mancare care sa nu imi faca rau.salatele ma ingrasa si imi creeaza probleme digestive si oricum nu stiu dc sunt chiar asa de eficiente dc stam si ne gandim ca vacile mananca numai iarba si sunt f grase.beau 2 litri de apa pe zi,nu consum sucuri si dulciuri de nici un fel si nici paine iar pana acum am reusit sa scap de 4,5 kg.
sexymamma
Postat pe 10 Martie 2010 12:19
Zilnic fac 30 min bicicleta , exercitii Pilates, mananc multe fructe si legume proaspete, am renuntat la sucuri, beau 2 l apa plata, ceaiuri neindulcite,fara paste fainoase si dulciuri.
aurelya68
Postat pe 10 Martie 2010 12:25
Pentru un abdomen plat mananc mai mult fructe si legume, beau 2 l apa plata, am renuntat definitiv la sucuri, alcool nu consum deloc, am renuntat la dulciuri si paste fainoase. Zilnic imi rezerv 30 min pentru exercitii Pilates sau bicicleta.
yryna91
Postat pe 10 Martie 2010 12:32
Dorm in pantalonii aceia de aerobic din celofan ,dimineata ma spal pe corp cu un amestec din zahar cafea si lapte,iar vara alerg pe faleza dimineata.
kudika141229
Postat pe 10 Martie 2010 12:35
pentru un abdomen plat, in cazul meu inotul a dat rezultate foarte bune
andreeasorinac
Postat pe 10 Martie 2010 12:51
de facut nu fac nimic nu am ambitie dar parerea mea e ca doar prin exercitii fizice poti obtine un abdomen frumos
kudika013141
Postat pe 10 Martie 2010 12:53
infometarea va duce la anemie sau alte probleme de sanatate. trebuie sa faci mai multa miscare. daca mananci mai mult decat consumi, normal ca se depune.....
andreeasorinac
Postat pe 10 Martie 2010 12:53
Pentru a avea abdomenul plat eu ma straduiesc sa mananc cat mai sanatos ,beau 2 litri de apa pe zi si manac foarte multe fructe si legume , fac sport in rest dupa ora 6 nu manac decat ceva usor.
Gennyfer
Postat pe 10 Martie 2010 13:01
Pentru abdomenul meu plat am muncit cam 5 ani, practicand dansuri sportive si street-dance. La fiecare repetitie faceam in jur de 100-150 de abdomene, cate 20 cu pauza 20 de secunde. Acum, cand am renuntat la dans, imi mentin abdomenul plat prin aceeasi ,,reteta". Seara fac 100 de abdomene si sunt foarte multumita de felul cum arata abdomenul meu. Va recomand tuturor sa urmati aceasta ,,reteta". Se merita!!!
Doryana
Postat pe 10 Martie 2010 14:03
Salutare, tuturor! Eu am reusit sa obtin un abdoment frumos (inca nu perfect, dar peste cateva luni asa va fi) facand stepper de 3 ori pe saptamana (intre 50- 65 minute), pilates (tot de aproximativ 3 ori pe saptamana) si adoptand un regim alimentar sanatos - am incercat sa reduc fainoasele, zaharul, evit prajelile, beau 2 litri de apa pe zi si consum multe legume si fructe. Astfel am reusit sa slabesc 14kg in 5 luni .
Monelu23
Postat pe 10 Martie 2010 14:03
Sport si mancare snatoasa,multe lichide.
two4fly
Postat pe 10 Martie 2010 14:10
SPER SA CISTIG. IMI DORESC F MULT, ACEST PREMIU . AM O OPERATIE DE FIBROM SI O CEZARIANA FACUTE PE ACEEASI TAIETURA ,EVIDENT ZONA CARE A FOST ALEASA ESTE BURTA/.ABDOMEN .M-AS VEDEA FARA BURTICA SI ABDOMEN PLAT .SUCCES SI CELORLALTE PARTICIPANTE.
mazeka
Postat pe 10 Martie 2010 14:33
abdomene si jogging
ralubaby
Postat pe 10 Martie 2010 14:36
YEEEEEEEEEE!!! Ma simt ca atunci cand eram copil si ne jucam pe afara si ne rugam sa ne aleaga pe noi la "Ratele si vanatorii" sau "Tara,tara vrem ostas" Pe mine!Pe mine!Ba pe mine!Pe mine, 'ti aduci aminte?joia trecuta ti-am dat o guma Turbo....
Deci,PE MINE!PE MINE!PLS!PLS!PLS! :)))
Glumeam.....sau nu...oricum, chiar am nevoie de centura asta, am nascut si am ramas cu burtica si pentru ca am facut cezariana muschii mei sunt varza.Incerc sa fac abdomene, dar merg foarte greu (chiar nu imi vine a crede ce greu imi e, eu care inainte faceam cu mare usurinta).De mancat corect,mananc, pentru ca alaptez si Tudor are abia 6 luni, el este si motivul pentru care nu merg la sala (nu am cu cine sa il las). Ahh, sa nu uit :PICK ME!ME!ME!:)
MichelleB
Postat pe 10 Martie 2010 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kudika si Ligo 7035 De la: concursKudika 9 Martie 2013 14:46
Concurs Sandra! 74 De la: concursKudika 29 Octombrie 2009 14:49
Concurs: Castiga o pereche de pantofi de primavara! 7044 De la: concursKudika 29 Martie 2010 18:00
Castiga un set de produse Herbalife in fiecare saptamana! 579 De la: concursKudika 3 Decembrie 2012 10:17
Castiga stickere decorative CreativeStore! 157 De la: concursKudika 9 Martie 2011 13:18