Setari Cookie-uri

Concurs Vazutlatv.ro

Eu deja am inceput de vreo 2 luni mananc sanatos fara grasimi pana in ora 15. si mult mult sport. la toate astea daca s-ar adauga si centura Vibroshape. :X:X:X:X
bby006
Postat pe 9 Martie 2010 15:27
Eu deja am inceput de vreo 2 luni mananc sanatos fara grasimi pana in ora 15. si mult mult sport. la toate astea daca s-ar adauga si centura Vibroshape. :X:X:X:X
bby006
Postat pe 9 Martie 2010 15:27
Eu deja am inceput de vreo 2 luni mananc sanatos fara grasimi pana in ora 15. si mult mult sport. la toate astea daca s-ar adauga si centura Vibroshape. :X:X:X:X
bby006
Postat pe 9 Martie 2010 15:27
Eu deja am inceput de vreo 2 luni mananc sanatos fara grasimi pana in ora 15. si mult mult sport. la toate astea daca s-ar adauga si centura Vibroshape. :X:X:X:X
bby006
Postat pe 9 Martie 2010 15:27
cum nu prea am timp de abdomene,mereu imi amintesc sa mi tin "burtica"trasa in timp ce sunt pe strada,la cumparaturi,ma uit la tv sau fac mancare,pentru a mentine muschii incordati.sincer?ajuta foarte mult
lisalarisa
Postat pe 9 Martie 2010 15:55
Mult sport,mers pe jos si o alimentatie dietetica.
maryyyana10
Postat pe 9 Martie 2010 16:36
Eu alerg si fac abdomene, desi nu imi plac deloc
veronicadrobota
Postat pe 9 Martie 2010 16:57
Sincera sa fiu, nu am facut nimic si totusi am slabit in jur de 15 kilograme in ultimul an si jumatate. cum?...m-am inscris la politehnica...si pana termin facultatea in mod sigur imi voi pastra silueta.
geoogy
Postat pe 9 Martie 2010 17:59
Mult sport si o alimentatie fara grasimi.
kimytza
Postat pe 9 Martie 2010 18:15
alerg si fac abdomene,nu manac grasimi,fainoase si dulciuri.
ciresica47
Postat pe 9 Martie 2010 18:27
nu ma "infometez" absolut deloc, ba din contra, mananc chiar foarte mult in special seara! singurul sport pe care il fac este inotul, o data pe saptamana, 2 ore! ajuta cel mai bine, nu numai ptr abdomen ci si ptr celelalte parti ale corpului si este si foarte relaxant, nu este un efort! :)
kudika140751
Postat pe 9 Martie 2010 19:43
multa gimnastica, in special abdomene !
vyoletta_01
Postat pe 9 Martie 2010 20:57
deocamdata doar dieta
ahsoka
Postat pe 9 Martie 2010 22:57
Am incercat de toate.Medicamente,infometare,ceiuri,centura cu izopren pt astronauti,sint intepata de
la impulsurile electrice de la tot felul de aparate m-am saturat mi-am pierdut increderea as mai incerca de curiozitate centura sauna si daca voi avea posibilitatea centura vibroshape professional .
kudika116539
Postat pe 9 Martie 2010 23:14
Am mancat sa supravietuiesc,nu supravietuit pt mancat si am facut mult sport ,zilnic.Mai ales cardio.
lexa_company_alexa
Postat pe 10 Martie 2010 00:10
Imediat dupa ce am nascut, am ramas cu burtica si foarte greu am reusit sa scap de ea...In prima faza, m-am dus timp de 3 -4 saptamani in fiecare zi la un centru de intretinere corporala, unde faceam electrostimulare abdominala, impachetari la cald in zona burtii, vaccum cu un aparat special...Dupa ce am reusit sa scap si putin din celulita, mi-am pus pe desktopul de la calculator exercitii pilates...10 minute faceam zilnic, fara sa ma duc la sala....Apoi am inceput sa ies in fiecare zi cu caruciorul si faceam multa miscare, ca in cele din urma sa merg si la masaj corporal...Ca asta am facut eu, netinand nici un regim alimentar!
gabbis
Postat pe 10 Martie 2010 00:14
Pana acum am reusit sa am un abdomen plat prin prisma serviciului destul de solicitant fizic, o alimentatie sanatoasa dar in schimb am nevoie de aparatul pentru calcaie, este genial si am foarte mare nevoie de el, pentru ca picioarele mele au foarte mult de suferit din cauza orelor de stat in picioare.
kudika062981
Postat pe 10 Martie 2010 00:16
Pentru un abdomen cu care orice fata se poate mandri si dupa care orice barbat va tanji, recomand sa va achizionat cu o mingie de gimnastica cu care sa faceti tot felul de exercitii pentru ca pe net sunt o sumedenie de tutoriale despre cum putem folosi aceasta miraculoasa mingie. Chiar daca unele dintre ele vor fi pentru spate sau pentru fese, sa stiti ca pentru a va mentine echilibrul sunteti nevoite sa va incordati si abdomenul, iar acesta va fi lucrat negresit!

Urmatorul pas este cumpararea unei centuri pentru slabit si masaj anti celulita Vibro Shape Professional care elimina oboseala si tensiunea din muschi datorita celor 3 actiuni ale acesteia: maseaza, relaxeaza si elimina tensiunea din organism, revigoreaza organismul dupa o zi de lucru obositoare.

Putina lotiune pentru catifelare si pentru mireasma pe care o imprastie si sunteti gata sa cuceriti orice barbat!
pupisori
Postat pe 10 Martie 2010 00:25
TREBUIE SA EXISTE UN ECHILIBRU INTRE MISCARE, ALIMENTATIE, MOD DE VIATA.
PUTINE GRASIMI, MINIM 2L DE APA PE ZII, MISCARE SUB ORICE FORMA SI O ATITUDINE POZITIVA.
mihaeluta1982
Postat pe 10 Martie 2010 02:43
sport, echilibru in alimentatie si iarasi sport.
kudika114627
Postat pe 10 Martie 2010 08:08
voi face mult sport si o alimentatie corespunzatoare pentru a avea un corp frumos.
gheorghe_georgiana
Postat pe 10 Martie 2010 08:20
dupa nastere am ramas cu putina burtica,dar incerc inca sa o dau jos.fac multe abdomene merg foarte mult si am un regim alimentar.
ALEXIADARIUS
Postat pe 10 Martie 2010 08:47
In urma cu 1 an si 5 luni am nascut,si trebuie sa fac ceva pentru acest lucru deoarece pe timpul sarcinii am luat 24 kg,iar la inaltimea mea este exagerat de mult.
In primul rand gimnastica,sportul sunt esentiale pentru un abdomen abdomen ideal.Am inceput cu 5 abdomene pe zi si am urcat treptat pana la 25 si deja incepe sa se vada rezultatul usor,usor.
gepiza
Postat pe 10 Martie 2010 09:00
Pentru un abdomen ideal as folosi categoric centura vibroshape. Momentan fac sport, si nu mai mananc dupa ora 18.
kudika079692
Postat pe 10 Martie 2010 09:03
Dragele mele, daca ma vedeti nu ziceti ca am 42 de ani,. ce fac eu, dimineata beau o cafea cu un sandwich, si nu mai mananc pana pe la ora 17, cand servesc doar o ciorba cu carne de vita sau de pui...si atat...si daca mi se face foame...ma culc...si gata...mult succes tuturor...
Lily40
Postat pe 10 Martie 2010 09:21
eu mananc cat de sanatos pot, insa mereu fac exercitii fizice.Nu am abdomenul perfect inca, insa in fiecare seara fac abdomene si alerg pe banda.
dya_dya_diana
Postat pe 10 Martie 2010 09:25
Mometan fac sport ,dar nu la sala si incerc sa am grija ce mananc.Dar iarna iei oricum in greutate din cauza faptului ca e prea frig sa ies pe afara la alegart asa ca o centura ar fi perfecta!
stefinica
Postat pe 10 Martie 2010 09:26
Am gasit pe youtube un filmulet " abdomen plat in 8 minute, si fac aceste exercitii in fiecare seara...cand se incalzeste afara ma apuc de alergari, cate 1 km pe zi la inceput , apoi maresc progresiv distanta,iar ocazional imi fac cate un masaj.Desi am avut 2 sarcini, sunt fericita ca nu am ramas cu burtica...iar masajul ma va ajuta sa-mi recapat elasticitatea pielii din jurul abdomenului...tot ce trebuie este vointa!
raluerhan
Postat pe 10 Martie 2010 09:37
Pentru ca si eu, ca orice femeie isi doreste sa aiba o silueta de invidiat, si dieta nu este suficienta, iar cu criza asta nu-mi permit sa ma duc la o sala de gimnastica, am incercat sa ma documentez si am gasit cateva exercitii fizice pentru abdomen. Vi le scriu si voua, poate va ajuta. Sunt exercitii zilnice, deci trebuie sa includeti in viata de zi cu zi un program de exercitii fizice, cca. 20-30 minute/zi.
Un prim exercitiu simplu: pe podea va asezati pe spate cu mainile la ceafa, iar picioarele intinse si ridicate la 45 de grade de podea. Genunchii si gleznele se tin lipite si se ridica picioarele pana formeaza un unghi de 90 de grade cu trunchiul, apoi se coboara din nou in pozitia initiala. Se fac 20 de astfel de ridicari.
Un alt exercitiu: va intindeti pe spate, cu bratele intinse desupra capului si picioarele intinse pe podea, cu genunchii si gleznele lipite. Incercati sa ridicati in acelasi timp bratele si picioarele, ca si cum ati dori sa va atingeti gleznele cu mainile.
Exercitiul 3.:Va intindeti pe spate cu mainile pe langa corp, iar picioarele intinse si apropiate. Ridicati-va trunchiul ca si cum ati dori sa va atingeti cu mainile genunchii, dar fara sa desprindeti coloana lombara de podea. Picioarele le forfecati alternativ de cate 20 de ori.
Exercitiul 4.:Va intindeti pe spate si ridicati picioarele astfel incat sa formeze cu trunchiul un unghi de 90 de grade. Apoi va ridicati usor trunchiul ca si cum ati dori sa impingeti cat mai mult in maini, dar fara sa ridicati coloana lombara. Se fac 20 de astfel de ridicari, lente.
Exercitiul 5.:Va intindeti pe spate cu mainile pe langa corp si flexati picioarele. Ridicati apoi bazinul cat de sus puteti. Se fac 20 de ridicari.
Sper sa va fie aceste exercitii de folos. Eu de 2 saptamani, zilnic le fac, si ma simt excelent. Asa incerc sa am o silueta de invidiat, la fel cu o dieta sanatoasa.
cecyly
Postat pe 10 Martie 2010 09:40
Ce sa zic? Pentru ca si eu, ca orice femeie isi doreste sa aiba o silueta de invidiat, si dieta nu este suficienta, iar cu criza asta nu-mi permit sa ma duc la o sala de gimnastica, am incercat sa ma documentez si am gasit cateva exercitii fizice pentru abdomen .Mometan fac sport ,dar nu la sala si incerc sa am grija ce mananc.Dar iarna iei oricum in greutate din cauza faptului ca e prea frig sa ies pe afara la alegart asa ca o centura ar fi perfecta!
pop50
Postat pe 10 Martie 2010 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Viata incepe vineri 107 De la: skyee 2 Februarie 2010 19:21
Castiga unul din cele 5 seturi Bema Bio Passion + Bema Breast Plus de la Plafar 156 De la: concursKudika 15 Februarie 2011 13:53
Castiga unul di cele 3 Cadouri de Craciun BIO oferite de Orchidea Blu 239 De la: elena_banu87 20 Decembrie 2010 10:37
Concurs: Clara Sheller sau Erica Strange? 467 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:22
Concurs The Ugly Truth 164 De la: concursKudika 18 Februarie 2010 13:44