Setari Cookie-uri

Concurs Vazutlatv.ro

eu am avut dintotdeauna burtica, indiferent cat de slaba am fost... nu tin minte sa fi avut vreodata abdomenul plat, oricat de mult m-am straduit... dar, dupa ce am nascut, burtica proeminenta a devenit o componenta de baza a corpului meu
totusi, ca sa pot ajunge la o forma fizica acceptabila (care sa imi permita sa ma simt bine in pielea mea) am tinut regim alimentar (am inceput cu unul drastic si l-am continuat cu o dieta echilibrata) si am facut exercitii in limita timpului disponibil (abdomene de toate tipurile, genoflexiuni), plus urcat/coborat toatre scarile pe care le intalnesc si mers pe jos foarte mult...
recunosc ca nu am folosit un aparat profesional dar cred ca ar fi o idee buna!
adrianas18
Postat pe 8 Martie 2010 09:58
Nu mananc dupa ora 18, cu mici exceptii care se intampla mai rar, fac exercitii, incerc sa mananc cat mai light, cat mai multe fructe si legume si acum astept cu multa nerabdare sa se faca vremea buna sa merg la alergat pe stadion, dar recunosc ca mi-ar fi foarte de folos o centura vibroshape professional ca sa le vin de hac kilogramelor afurisite care nu dispar prea usor.
inutza05
Postat pe 8 Martie 2010 09:59
Foarte mult sport si multe abdomene.
sandel_72
Postat pe 8 Martie 2010 10:04
Mult sport.
mari_gl2006
Postat pe 8 Martie 2010 10:04
mult sport
yulik_4_u
Postat pe 8 Martie 2010 10:23
De la: concursKudika, la data 2010-03-05 17:08:21Vazutlatv.ro va provoaca la concurs!

Vazutlatv.ro va ofera ca premii celor mai interesante 2 posturi centura vibroshape professional pentru a va ajuta sa obtineti rezultatele dorite in cel mai scurt timp si un aparat viakallo pentru intretinerea talpilor si a calcaielor.

Pentru a participa la concurs trebuie doar sa ne spuneti ce veti face (sau ce ai facut deja) pentru a obtine abdomenul ideal si Vazutlatv.ro te premiaza cu o centura vibroshape sau un aparat viakallo pentru o intretinere usoara a talpilor si calcaielor.

Concursul se deruleaza in perioada 5 martie - 19 martie 2010.

* NU UITA! Doar raspunsurile din acest topic vor fi luate in considerare!
Succes!


Simplu... Pt. abdomenul perfect am sa castig centura vibroshape si o s-o foloooooosesc maxim !
iassmyna
Postat pe 8 Martie 2010 10:23
Nu ai cum sa obtii un abdomen perfect într-o luna de zile. In primul rand, ai nevoie de o dieta speciala, axata in principal pe fructe, legume, cereale si carne rosie sau peste si lapte de soia. Eu am renuntat pe cat posibil, la uleiul pentru gatit si imi pregatesc mancarea pe gratar. Consum cat mai multe salate proaspete, pe care nu le inec in sosuri si dressinguri cu mult ulei si maioneza. Am inlocuit painea alba cu paine neagra si am lasat-o mai moale cu carbohidratii precum cartofii, orezul, pastele.Un rol foarte important il au si lichidele pe care le consumi: beau multa apa, sucuri natural sau ceaiuri (neindulcite).
Fac exercitii pentru partea inferioara a abdomenului si exercitii pentru partea superioara a abdomenului.
irinna13
Postat pe 8 Martie 2010 11:10
Dupa 2 nasteri am ramas cu o burtica destul de mare ,nu am reusit sa scap prin dieta decat de cativa cm. in plus ,sunt la jumatate, dar parca am stationat. Fac foarte multe abdomene,sunt o persoana activa,folosesc diverse geluri de slabit,imi fac masaj intensiv si tin dieta
ancamoisa
Postat pe 8 Martie 2010 11:13
Intotdeauna dupa fiecare nastere, se recomanda a se purta, o burtiera strinsa, ptr. a nu ramine cu burta, o lunga perioada de timp.Eu asa am facut , si nu am burta.
kudika098645
Postat pe 8 Martie 2010 11:16
Am nascut 3 copii.
kudika098645
Postat pe 8 Martie 2010 11:17
ca sa-mi pastrez un abdomen plat incerc sa evit carnea si sa manans vegetarian........centura din concurs ar prinde si mai bine.....
orientalu
Postat pe 8 Martie 2010 11:33
Abdomenul ideal? Nu stiu daca ma pot lauda cu asta, dar am reusit sa slabesc 7 kg si sunt mandra ca nu le-am pus la loc. Mi-am schimbat modul de viata, incerc sa mananc sanatos, beau macar 2 L de apa plata/zi, nu tin cure de slabire drastice si fac miscare zilnic: alerg seara pe pista, fac abdomene dupa un program stabilit si uneori doar merg pe jos daca nu imi permit altceva in ziua respectiva. Nu stiu daca am abdomenul ideal dar ma simt bine in pielea mea.
Multumesc!
asias
Postat pe 8 Martie 2010 11:37
Foarte mult sport si o dieata fara grasimi
raffaelo
Postat pe 8 Martie 2010 11:44
ce veti face (sau ce ai facut deja) pentru a obtine abdomenul ideal


In timpul sarcinii am luate multe kilograme cu care ma lupt si acum, tin dieta de aproape 6 luni si fac acasa exercitii, mi-ar fi de mare folos acesta centura!
cami23_77
Postat pe 8 Martie 2010 11:53
Pentru a avea un abdomen de vis si o talie de viespe, recomand tuturor fetelor sa aplice metoda mea:
- ca si dieta, renuntati la mancatul dupa ora 18 si nu asociati nicicand la aceiasi masa urmatoarele alimente: carne, oua, lactate si cartofi!
- ca si exercitii/miscare va recomand zilnic 200 de abdomene, 50 de flotari (care iti vor modela nu numai abdomenul ci si bratele, fesele si gambele) si mult mult dans din buric in fata oglinzii si de ce nu, pentru partenerul nostru!
pupisori
Postat pe 8 Martie 2010 12:05
sall! Eu am mare grija de silueta mea si in primu rand trebuie sa ai grija la alimentatie si sa consumi multa apa iar pentru abdomen fac zilnic 30 de minute exercitii,la mine functioneaza
madi22
Postat pe 8 Martie 2010 12:18
De la: iuliaiulia, la data 2010-03-06 16:29:23Exercitiile fizice pentru abdomen sunt extraordinar de utile daca obiectivul este dezvoltarea muschilor din acea zona, insa atata timp cat nu scapati de stratul adipos de pe abdomen, niciodata nu veti observa efecte vizibile.Nu scapati de stratul adipos prin abdomene, niciodata, sau eventual daca bagati cate 3000 pe zi. Puneti-va pe alergare, mers, ciclism si combinati cu regim alimentar sarac in grasimi si carbohidrati, si f multe lichide, hrana preparata cat mai natural, ideal cruda. Ulterior putem vorbi de tonifierea si sculptarea abdomenului. La mine a mers perfect. Din pacate insa nu prea sunt adepti ai efortului si regimului prelungit in timp. Din 50 de abdomene seara niciodata nu veti obtine abdomenul dorit. ALERGARE, REGIM, ALERGARE, REGIM, ALERGARE, REGIM


eu am scapat de stratul adipos prin abdomene , dar nici nu ti imaginezi ce abdomene.....faci cate poti in ziua respectiva , dar sa fie cat mai greu de executat , tot corpul mi l am lucrat in 4 ani doar cu exercitii acasa
bella28
Postat pe 8 Martie 2010 12:20
Foarte mult sport si o dieta fara grasimi
pink_passion
Postat pe 8 Martie 2010 12:42
In primul rand mizez pe o alimentatie sanatoasa, eliminand sucurile, faina alba sau zaharul rafinat. Mananc minim 5 fructe si legume proaspete pe zi, iaurt cu grasime 0 %, musli cu fructe uscate si am introdus in alimentatie pestele(care inainte nu imi placea mai deloc).In plus taebo vreo 5 zile pe saptamana.
elyscumpica2006
Postat pe 8 Martie 2010 12:46
Pentru un abdomen plat, si o silueta de invidiat cred ca este nevoie de o alimentatie sanatoasa si mult sport.Va multumesc
siana
Postat pe 8 Martie 2010 13:22
voi obtine un abdomen plat cu centura vibroshape professional:>
spring3
Postat pe 8 Martie 2010 14:32
in fiecare zi fac un sfert de ora de gimnastica si merg cat mai mult pe jos.
alidoi
Postat pe 8 Martie 2010 15:15
Foarte mult sport si o dieta fara grasimi
mazare
Postat pe 8 Martie 2010 15:24
Foarte mult sport, alimentatie sanatoasa , fara paine si dulciuri, multe lichide
kudika139917
Postat pe 8 Martie 2010 15:47
sa ma credeti ce va spun.fac mult sport,abdomene in special. dar orice faci,abdominalii inferiori nu se tonifica,nu scoti pic de grasime deacolo.doar cu centura vibroshape.e foarteeficienta.va asigur
caruldetriumf
Postat pe 8 Martie 2010 15:54
Foarte mult sport si mancare dietetica.
pusycat85
Postat pe 8 Martie 2010 16:21
voi obtine un abdomen plat cu centura vibroshape professional
dana_2na
Postat pe 8 Martie 2010 17:36
Am facut abdomene,mult sport,am baut apa multa si am lasat grasimile deoparte si am mancat mai mult salate.
rosew
Postat pe 8 Martie 2010 17:50
Pt un abdomen ideal fac aproximativ 50 de abdomene pe zi, beau 2 litri de apa si nu mananc carne de porc si grasimi .
biancamarcus
Postat pe 8 Martie 2010 18:28
Mult alergat si multa apa.
dilimache
Postat pe 8 Martie 2010 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un abonament Your Personal Best, in valoare de 500 lei, oferit de LadyFIT! 29 De la: concursKudika 21 Noiembrie 2014 17:37
Concurs: Bioderma, Inventatorul tehnologiei micelare 1074 De la: alindumitru46 30 Decembrie 2009 17:58
Cea mai urata despartire! 367 De la: _cristyna_ 30 Ianuarie 2009 11:04
Castiga o astrograma personalizata! 329 De la: concursKudika 21 Iulie 2009 12:04
Concurs Pantene 492 De la: concursKudika 27 Septembrie 2010 10:59