Setari Cookie-uri

Concurs Vazutlatv.ro

Sportul, miscarea sunt esentiale. Eu merg la sala de 2 ori pe saptamana,beau cel putin 2 litri de apa,mananc cat mai natural si mai light,multe fructe si legume,evit grasimile si pastele fainose, carbohidratii in general.
Konzzza
Postat pe 7 Martie 2010 15:12
Din pacate, inca ma chinui sa am din nou un abdomen de invidiat, iar dupa o sarcina, nu este chiar asa de usor de obtinut....
Asa procedez eu: in fiecare seara fac abdomene, merg la sala de 3 ori pe saptamana, incerc sa tin o dieta cat de cat echilibrata si sa am grija ce pap, desi trebuie sa recunosc ca nu reusesc de fiecare data, in rest, multe plimbari in aer liber cu fetita mea, mai ales acum, ca vremea este asa frumoasa...
Sper ca in final sa si reusesc ce mi-am propus...
redrosse
Postat pe 7 Martie 2010 17:07
Eu am renuntat la pastile de slabit ca m-am imbolnavit rau de la ele,acum ma straduiesc cu fitness,dieta si uneori intretinere corporala la salon desi e cam costisitor
kudika50ani
Postat pe 7 Martie 2010 17:19
Daca voi castiga acest produs il voi folosi cu siguranta pentru a slabi si pentru a-mi mentine silueta.

dana_2na
Postat pe 7 Martie 2010 17:26
Evit cat pot grasimile,sedentarismul deci fac 30 minute miscare pe zi dintre care urc pe jos pana la etajul 6.Nu mananc dupa ora 19 si fac abdomene.
AND_042000
Postat pe 7 Martie 2010 17:51
pentru a avea un abdomen plat:
- e recomandat sportul, insistand pe zona abdomenului daca acesta e problematica;
- controlarea cantitatilor de mancare;
- sa nu se manance nimic inainte de culcare cu aproximativ 3 ore;
- mesele trebuie sa fie dese si in cantitati mici;
- mancati sanatos, fructe si legume in special, supe, renuntati la fast-food, prajeli, dulciuri si la alte mancaruri nesanatoase;
- mancarea condimentata ajuta la arderea caloriilor;
- efectuati dusuri scotiene pentru tonifierea pielii (alternarea jetului rece-cald);
- sa se bea 1,5 - 2 l de apa pe zi;
- eliminarea gumei, fara fumat si alcool, evitarea vorbitului in timpul mesei, etc...


Xela
Postat pe 7 Martie 2010 18:05
Pai sa zicem ca primul pas l-am facut, pentru ca din luna iulie anul trecut, tin o dieta din care am exclus painea, pastele fainoase, cartofii, dulciurile si alcoolul si am reusit sa slabesc 24 de kg. Sport nu prea fac, din cauza faptului ca am o munca de birou ce presupune si ore dupa program si o epuizare totala, fapt pentru care este exclus sa ajung la sala. Prin urmare, pasul 2 sper sa-l fac cu ajutorul sponsorului acestui concurs! Sper din tot sufletul sa castig centura, astfel incat sa pot sa-mi remodelez abdomenul, cam lasat dupa aceasta slabire!
Clotilde
Postat pe 7 Martie 2010 18:16
Pentru a avea un abdomen Ok, intotdeauana am grija ce si cat mananc. De asemenea, am inceput sa fac in fiecare seara aproximativ 50 de abdomene. In plus, zilnic folosesc un gel anticelulitic. :)
mira87
Postat pe 7 Martie 2010 18:33
Nu mananc dupa ora 6,mult sport si mananc multe fructe,legume,si 2 litri de lichide
fulg_nea
Postat pe 7 Martie 2010 19:14
Buna! Pentru ca am nascut de curand -3 luni am fost nevoita sa incep sa-mi refac abdomenul. Asa ca am trecut la treaba : dimineata si seara crema anticelulitica, 30 de minute sport in casa + 2 ore mers lent (plimbare cu fata in parc - se pune la socoteala, nu? )
acosmina
Postat pe 7 Martie 2010 19:17
Eu deja am inceput de vreo 2 luni mananc sanatos fara grasimi pana in ora 15. si mult mult sport. la toate astea daca s-ar adauga si centura Vibroshape. :X:X:X:X
bby006
Postat pe 7 Martie 2010 19:30
Sport,dieta,apa multa si o gandire pozitiva
elena39
Postat pe 7 Martie 2010 19:47
Eu una de cîteva luni adicã din septembrie anul trecut merg pe jos la scoalã și oriunde , nu mai iau tramvaiul autobusul și altecele , deci fac și economie și mișcare , într-o vreme mergeam și la sala unde am dat jos considerabil, apoi m-am lãsat pt ca venit criza și na... de unde bani? Acum fac baschet dar nu de performanta doar asa ca sa ma mișc , iar cu mîncatul.. mananc cam tot ce-mi cade bine , și oricînd.
Daca vin acasa de la scoala stau umpic in pat dupa ce am mancat si daca nu am altceva de facut ma pun si sar coarda cam jumate de ora , fac un dush si ma apuc de teme apoi mai stau la calculator si ma pun sa dorm.
Deci fãrã cure de slãbire ( mai ales la vîrsta mea) și consider ca la orice vîrsta ele nu sunt bune și mișcare.
Crissxoxo
Postat pe 7 Martie 2010 20:14
Mananc echilibrat , consum legume , beau 2 l de apa si joc fotbal.
stelu
Postat pe 7 Martie 2010 20:18
Merg la sala, beau apa plata ,merg mult pe jos ,mananc multe fructe si legume,putine dulciuri,paine integrala.
kara77
Postat pe 7 Martie 2010 21:13
4 ore pe saptamana de fitness + o dieta stricta, fara faina integrala, grasimi si prajeli.

lupascudaniela
Postat pe 7 Martie 2010 22:48
Buna sint foarte necajita stiti sint mamica a doi copilasi mici si in timpul sarcinilor care au venit unul dupa alta m-am ingrasat foarte mult .Am incercat tot feluri de diete ca dieta cu otetul de mere sau cu ceai verde dar zadarnic tot ma ingras si de doua lucruri sint impacabil sa fac mai multa miscare decit fac fugind dupa micutii mei toata ziua sau sa ma abtin de mincare.CHiar am nevoie de aceasta centura pe care tot vad in emisiunile de Top Shop in televizor insa pe care nu-mi pot permite din alocata ale copiilor ce impreuna ajutorul social este 900 ron si cu ajutorul de somaj a sotului meu ce consta in 450 roni.
yelatno
Postat pe 7 Martie 2010 22:51
Am un abdomen perfect ( cateodata, cand mi-e foame, e chiar concav). N-am nici un merit pentru aceasta, n-am facut nimic special, asa mi-este constitutia. Asa ca atunci cand mi se fac complimente in legatura cu silueta, nu apreciez foarte mult pentru ca stiu ca nu am facut nimic special.

In schimb, mi-ar prinde bine un aparat pentru calcaie...mi-e foarte uscata pielea, oricat m-as da cu piatra, oricat m-as unge cu crema speciala de calcaie. Cel mai suparator este faptul ca de fiecare data mi se agata ciorapii si imi fuge cel putin un fir, asa incat trebuie sa umblu cu ciorapi de rezerva in poseta.
FELICIA70
Postat pe 7 Martie 2010 23:19
Adevarul e ca tot imi propun sa fac, dar inca n-am facut nimic concret. Spre rusinea mea... Am inceput sa citesc ce au scris altii, dar m-am oprit. Am ramas si eu cu burtica dupa ce am nascut, iar dupa ce n-am mai alaptat mi-a crescut si mai mare. Caci mananc la fel de bine, insa nu mai consum nimic! Asa ca ar cam trebui sa iau masuri, da cine stie, poate am noroc si ma ajuta premiul de la voi...
ClaudiaSandea
Postat pe 7 Martie 2010 23:26
Sincer tot ma chinui sa scap de burtica si sa am un abdomen plat dar orice as face nu reusesc :(
just_lory
Postat pe 7 Martie 2010 23:32
Am incercat sa ajung la un abdomen ideal prin eforturi fizice,clasicele abdomene insa in scurt timp am si renuntat.Acum mi-as dori sa mi-l refac dupa sarcina avuta .
yoana_yd
Postat pe 7 Martie 2010 23:32
Multa miscare si mancare cu masura!
adone
adone
Postat pe 7 Martie 2010 23:38
pentru un abdomen ideal eu am incercat o dieta si sport...
Dieta pentru un abdomen plat is propune drept tinta eliminarea a cel putin 7 kg in 32 de zile, insa dobandirea unui abdomen plat necesita nu numai urmarea unei diete ci si a mentinerii riguroase a unei conduite sanatoase, zilnice.
4 mese a cate 400 de calorii in care sa includeti alimente cu grasimi mononesaturate
Exemplu meniu Dieta pentru Un Abdomen Plat
Mic dejun: mere, migdale si faina de ovaz
Pranz: sandwish cu sunca Pesto si branza cu paine din cereale integrale si laptuci si rosii
Cina: somon la gratar si 2 linguri migdale, alaturi de 1 ½ ceasca fasole verde
Gustare: ¼ ceasa humus si 2 linguri cedru si 1 ceasca ardei gras rosu
totusi cu aceasta dieta nu am reusit inca sa am acel abdomen plat, bine conturat care este visul orcarei persoane....acum am renuntat la dieta si merg la sala incerc sa ma mentin pe cat posibil de bine.
danutza111
Postat pe 8 Martie 2010 00:06
dupa ce m-am lasat de fumat m-am ingrasat.Acum fac zilnic sport,exercitii luate de pe net,dar sunt momente cand imi este greu si m-as bucura de putin ajutor
kudika038899
Postat pe 8 Martie 2010 00:27
Pentru a obtine abdomenul ideal as folosi centura vibroshape
Uzzi
Postat pe 8 Martie 2010 00:38
Mult sport si dieta
crety93
Postat pe 8 Martie 2010 00:43

Bai ce ma omorati voi astea care folositi aparate, creme... V-ati gandit la vreun moment dat ca ar fi bine sa va apucati sa faceti ceva miscare? V-ati gandit vreodata ca alegand metodele astea simple, nu sunteti decat niste lenese? V-ati gandit vreodata ca s-ar putea, la un moment dat sa trebuiasca sa alergati ca sa va salvati viata si nu puteti pentru ca nu ati facut niciodata putin sport? V-ati gandit ca daca mergeti undeva si trebuie sa urcati vreun deal o sa va apuce lesinul numai la vederea lui pentru ca nu ati facut si voi un pic de miscare, de sport??? Ca daca nu faceti miscare folositi degeaba aparate si creme? Poate ca nu aveti voi burta sau celulita datorita aparatelor, dar inima si vasele de sange se inconjoara de grasime.
Asa ca nu mai dati banii pe aparate. Iesiti, alergati, sariti coarda, faceti mai fetelor miscare.
daniian
Postat pe 8 Martie 2010 00:58
... lenea e cucoana mare ...

marco918
Postat pe 8 Martie 2010 01:02
Pentru a avea un abdomen plat as folosi creme si as face multe exercitii si m0as duce si la sauna.
gringo
Postat pe 8 Martie 2010 09:35
ca sa obtin un abdomen ideal,eu as face foarte mult sport,as tine cura.
annes_kola
Postat pe 8 Martie 2010 09:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Testeaza-ti compatibilitatea cu partenerul tau! 869 De la: concursKudika 4 Octombrie 2010 14:18
Tnuva si Kudika te invita la concurs. 192 De la: concursKudika 5 Mai 2011 12:12
Castiga tratamente de vis in cadrul centrelor Cellulem Block Bellezza! 211 De la: concursKudika 13 Iunie 2013 10:44
Fii frumoasa de Dragobete! Castiga unul dintre cele 3 vouchere Silhouette! 164 De la: stelanegut 23 Februarie 2012 22:57
Concurs Sandra! 74 De la: concursKudika 29 Octombrie 2009 14:49