Setari Cookie-uri

berbecii?rai sau buni?

berbecii sunt cea mai prosta zodie pe care am putut-o vedea
capricornii the best;)
kudika002480
Postat pe 30 Martie 2010 15:46
De la: kudika002480, la data 2010-03-30 15:46:37berbecii sunt cea mai prosta zodie pe care am putut-o vedea
capricornii the best;)
B_eLLa
Postat pe 30 Martie 2010 16:55
De la: kudika002480, la data 2010-03-30 15:46:37berbecii sunt cea mai prosta zodie pe care am putut-o vedea
capricornii the best;)


asa'i asa'i CAPRICORNII cei mai tari
yogeolove
Postat pe 30 Martie 2010 17:00
De la: why_M3, la data 2010-03-22 18:57:21Si eu sunt o "berbeaca" autentica :)) si ma mandresc cu asta!!! Berbecii sunt cei mai curajosi,loiali,hotarati,competitivi,etc,etc,normal k nu se pot impaca cu o balanta pt. k balantele sunt opusul berbecilor,ele sunt indecise,despica firu-n patru si se intreaba :"o fi bine ce fac,n-o fi bine"? cam plictisitor zic eu.Defectele unui berbec sunt calitatile unei balante iar calitatile berbecului defectele balantei si viceversa,spun toate astea pt. k prietenul meu e balanta :D si cate indura saracu' numai el stie :)) Nucred k zodia asta nu e buna,de fapt zodia asta are ce alte zodii nu au :P...de CURAJ nu mai vorbesc...




Asa este,am si eu o prietena din zodia berbec si eu sunt taur,ne intelegem foarte bine,e foarte ambitioasa,sociabila,tupeista ji hotarata in tot ceea ce face.pot avea incredere in ea.Iar atunci knd ma simt rau ea imi da putere sa merg mai departe.
Blondys002
Postat pe 30 Martie 2010 17:09
De la: yogeolove, la data 2010-03-30 17:00:57
De la: kudika002480, la data 2010-03-30 15:46:37berbecii sunt cea mai prosta zodie pe care am putut-o vedea
capricornii the best;)


asa'i asa'i CAPRICORNII cei mai tari


Am o intrebare pentru voi capricornii:De ce va e asa greu sa va abtineti de la unele comentarii rautacioase? daca sustineti ceva, din cate stiu eu trebuie sa si argumentati!Nimeni nu e perfect , fiecare zodie are minusurile si plusurile ei!Am o amica foarte buna la facultate care e capricorn si pot spune ca e foarte diferita fata de voi!
IUBY88
Postat pe 30 Martie 2010 18:10
berbecii sunt o zodie placuta , femei si barbati sunt optimisti , luptatori , curajosi ,sufletisti , primari , e zodie de inceput , simpli si simpatici , plini de energie . eu ma inteleg bine cu berbecii , desi sunt un rac . imi place ca ei sunt natura ce renaste primavara , veseli , sociabili , calzi , afirmativi , conservatori si traditionalisti .au ei si defecte , sunt prea impulsivi si dau cu capul inainte , dar au suflet mare si sunt buni prieteni .nu tin dusmanie.
ador berbecii
kudika098045_geanus
Postat pe 30 Martie 2010 18:49
Este o zodie" rea" dar pentru cei din jur deoarece berbecii nu suporta minciuna sau inselatoria. Sunt cu adevarat incapatanati si sa te fereasca Dumnezeu sa-i calci pe coada. Dar muta muntii daca este cazul. Cad dar se ridica si merg mai departe. ......si mai departe si vor demonstra intotdeauna ca se pot descurca singuri in orice situatie oricat ar fi de dificila.un pic prea chibzuiti.nu sunt berbec.
Corect.
Zodie buna.
deea_geo72
Postat pe 30 Martie 2010 18:54
De la: manumarius, la data 2010-03-24 17:13:25
Topicele astea cu zodii sunt atat de amuzante , ele imi amintesc de o discutie cu un client care vazand ca ma pricep la astrologie mi-a pus o intrebare foarte amuzanta ,, Care este cea mai buna zodie '' ?
M-a pufnit rasul si i-am explicat ca d-zeu nu a creat zodii bune sau rele , ci la fiecare le-a dat atat calitati si defecte.Daca intrebi o persoana din sagetator sau leu ce parere are despre berbec , iti v-a spune ( cu mici exceptii ) ca sunt cei mai cei.Dar daca ii intrebi pe cei din pesti , rac sau scorpion ii vor face cu ou si cu otet .Nu exista decat afinitati , lucruri in comun .Marea majoritate a oamenilor se cupleaza dupa atractii , ele functioneaza rapid , dar atractiile nu au legatura cu afinitatile si de aici decurge in timp multe probleme dupa casatorie : cand te trezesti ca ai o casa impreuna si trebuie sa o imparti , ai credite , ai un copil etc , iar daca nu ai solutii mergi in continuare in compromis sau se despart .Atractiile se duc in timp , afinitatile raman , asta uneste 2 oameni dupa ani de zile .Poate o sa vi sa para ciudat , de mult cand eram in cautari mi-am identificat sufletul pereche , stiam exact ce sa caut si intr-o zi in mod miraculos mi-a adus-o in fata , eu fiind intr-o relatie cu o alta domnisoara , din seara aia suntem impreuna , ne-am ales si data casniciei ca sa ne mearga bine , avem aproape 15 ani de trai in doi , mi-am programat si anul in care sa procreez si mi-a iesit formula , cand vb cu cineva ca inca ne mai spunem de multe ori pe zi : te iubesc , te ador , te divinizez , sau ne suparam ca nu ne-am dat suficienta atentie , ori dormim imbratisati noaptea ( noi am dormit foarte putine nopti separati , cred ca maxim 10 in 15 ani ) , ca mainile noastre se cauta cand ne uitam la un film , la tv , ca avem atatea afinitati , ne plac cam aceleasi carti si avem peste 11.000 de carti in biblioteca , aceleasi filme , aceasi muzica etc se crucesc .Si la noi s-a mai estompat din atractie dar afinitatile sunt eterne .Si noi am trecut prin clipe cumplite , dar am ramas alaturi , am o poveste de viata foarte ciudata , incredibila presarata cu de toate , dar asta e o alta poveste.M-a adresez doamnelor peste 30 de ani , daca va spun ca in toti acesti ani nu mi-a trebuit sa-mi insel nevasta deoarece am gasit tot ce mi-am dorit , am experimentat tot ce am dorit amandoi , iar sotia ti-ar spune ca este ciudat ca un barbat sa nu insele macar o data in viata , ca asa e legea firii , ce a-ti spune ? Poate maine am sa o fac macar de curiozitate sa nu mai fiu un ciudat , sa ies dintr-un tipar banal poate , dar daca as face-o parca s-ar duce vraja , e ca si cand ai postii 6 saptamani si in saptamana mare ai rupe postul , parca e o prostie.
Asa ca parerea mea nu isi au rostul comparatiile , daca doriti relatii despre ce vi se potriveste sau ce sa cautati , intrati pe privat si o sa va raspund tuturor poate va ajuta in viata.
Stiu ca ptr multi o sa fie amuzant ce v-am scris , e normal cand nu ai niste informatii totul poate fii amuzant , dar ptr cei care au informatii despre astrologie stiu bine ca am dreptate.



ma bucur mult sa aud ca sunt oameni care au o casnicie fericita!ai avut f mult noroc!sa dea DD sa fiti vesnic asa,sa va intelegeti mereu bine si sa va iubiti la fel de mult!sunteti un cuplu de admirat si de invidiat!

din pacate unii au parte si de casnicii esuate...cum e in cazul meu...2 casnicii esuate


cat ds berbeci...eu am o parere f buna ds ei!pe langa faptul ca sunt orgoliosi,incapatanati le place f mult sa raspunda provocarilor si sunt pasionali,le plac f mult femeile! si au vorbe f frumoase,le place sa faca complimente ;)
elizat
Postat pe 30 Martie 2010 23:54
De la: kudika002480, la data 2010-03-30 15:46:37berbecii sunt cea mai prosta zodie pe care am putut-o vedea
capricornii the best;)
rain75
Postat pe 31 Martie 2010 18:23
De la: deea_geo72, la data 2010-03-30 18:54:47 Este o zodie" rea" dar pentru cei din jur deoarece berbecii nu suporta minciuna sau inselatoria. Sunt cu adevarat incapatanati si sa te fereasca Dumnezeu sa-i calci pe coada. Dar muta muntii daca este cazul. Cad dar se ridica si merg mai departe. ......si mai departe si vor demonstra intotdeauna ca se pot descurca singuri in orice situatie oricat ar fi de dificila.un pic prea chibzuiti.nu sunt berbec.
Corect.
Zodie buna.
Corect bine zis,bunaaaaa,dar cand m-ai calcat pe coada sa te astepti la ce e mai rau,urasc minciuna,prefacatoria si pupatul in fund.In rest te poti baza pe ajutorul meu.
rain75
Postat pe 31 Martie 2010 18:25
De la: IUBY88, la data 2010-03-30 18:10:55
De la: yogeolove, la data 2010-03-30 17:00:57
De la: kudika002480, la data 2010-03-30 15:46:37berbecii sunt cea mai prosta zodie pe care am putut-o vedea
capricornii the best;)


asa'i asa'i CAPRICORNII cei mai tari


Am o intrebare pentru voi capricornii:De ce va e asa greu sa va abtineti de la unele comentarii rautacioase? daca sustineti ceva, din cate stiu eu trebuie sa si argumentati!Nimeni nu e perfect , fiecare zodie are minusurile si plusurile ei!Am o amica foarte buna la facultate care e capricorn si pot spune ca e foarte diferita fata de voi!


dar era un comentariu mai mult sub forma de glumitza , trebuia sa-ti dai seama dupa smile'urile puse in coada comentariului.. nu era cu rautate
yogeolove
Postat pe 31 Martie 2010 18:35
Oky my mistake!
make love, not war
IUBY88
Postat pe 31 Martie 2010 19:55
sotul meu este berbec iar eu sunt balanta si nu ma pot plange de asta.
nu stiu daca asa sunt toti berbecii dar sotul meu are un rafinament si un bun simt deosebit.
putin cam incapatanat uneori dar nu cu "ochelari de cal".
eu cred ca este o zodie buna desi eu nu sunt adepta impartirii oamenilor in aceste zodii.
geo_2008
Postat pe 1 Aprilie 2010 14:11
Hmmm,eu sunt balanta,iar sora mea este berbec,dar nu suntem foarte diferite,amandoua stim ce vrem de la viata,si stim cum sa luptam pt a obtine ceea ce ne dorim,ok si asta poate pt k sunt nascuta in 22 septembrie,si unii zic k sunt fecioare,altii k sunt balanta,nici eu numai stiu ce sunt uneori
Andyk
Postat pe 1 Aprilie 2010 14:44
in primul rand nu o sa compari tu niciodata zodia berbec cu capricorn.pt ca zodia berbec este prima si cea mai buna zodie .oamenii sub acest semn stiu ce vor in viata si sunt foarte destepti si intreprinzatori..pe cand capricornilor le place sa fie condusi si etc de aici derivatele.
kudika160723
Postat pe 1 Aprilie 2010 15:57
pt tine cu ,capricornii sunt the best nu te supara dar cred ca iti place sa fii condusa,se vede.
kudika160723
Postat pe 1 Aprilie 2010 16:02
Doamne mai fetitza....TOCMAI!!!CAPRICORNII au stofa de conducatori pentru ca in general sunt foarte ambitiosi,perfectionisti si seriosi!!!Dar asta nu inseamna ca sunt perfecti ;)
Un capricorn niciodata nu se va lasa condus pentru ca este mult prea incapatanat si fixat pe ideile sale :) Citeste mai mult despre aceasta zodie si vei vedea ca am dreptate!
krisutza
Postat pe 1 Aprilie 2010 16:03
bravo.si eu sunt o berbecuta care a avut prima casnicie cu un berbec .o casnicie cu batai si multe nenorociri.acum am un barbat balanta,o bombonica de baiat. e adevarat ca balantele cu berbecii fac casa buna.
miurlica
Postat pe 1 Aprilie 2010 16:25
De la: speranta1, la data 2010-03-21 10:00:08Eu sunt Berbec si sunt mandra de asta. Este o zodie" rea" dar pentru cei din jur deoarece berbecii nu suporta minciuna sau inselatoria. Sunt cu adevarat incapatanati si sa te fereasca Dumnezeu sa-i calci pe coada. Dar muta muntii daca este cazul. Cad dar se ridica si merg mai departe. ......si mai departe si vor demonstra intotdeauna ca se pot descurca singuri in orice situatie oricat ar fi de dificila.
florivizireanu
Postat pe 1 Aprilie 2010 19:35
cu fetele din zodia berbec m-am inteles bine in schimb cu barbatii berbec i-am urit si iubit deopotriva,cind se infuriau era ca un lup rau la usa cam asa i-as caracteriza defectul principal
utad
Postat pe 1 Aprilie 2010 19:38
buna!...si eu sunt berbec cu experienta,testand aceasta zodie nu numai pe pielea mea, ci comparand-o cu manifestarilesi simtirile altor berbeci (colegi de serviciu) pe care i-am avut in preajma...deci nu mai e nici un secret pt nimeni faptul ca sunt persoane irascibile care fac anumite lucruri fara sa se gandeasca la consecinte, lasandu-se prada trairilor demoment, deviza lor fiind ca viata trebuie traita la maximum deintensitate Foarte ambitiosi (nu suporta in ruptul capului sa fie pe locul 2, si nici sa fie condusi) si impulsivi, sunt nu o data,persoane partinitoare si uneori nedrepte....cuceritori din fire, sunt f. independenti in deciziile proprii pe care le iau peloc fara ezitare si fara sa se consulte cu partenerul sau cu parintii...(dupa caz...)Sunt persoane auditive,cu memorie vizuala de elefant( recunosc extrem de usor persoanele care le-au trezit un interes cat de mic...)..si sunt miscati de vorbemestesugite,fiind ei insisi buni ascultatori dar mai ales, foarte buni povestitori...( cu infloriri dela ei...)Berbecul este un egoist inteligent si amuzant (dotat din plin cu simtul umorului) exuberant, prietenos la suprafata dar, dispretuitor in realitate,,,Este oportunistul ingamfat, lipsit de scrupule,inovator si curios(chiar foarte..)cu o memorie excelenta...Independent,ambitios la maximum, are successi se pricepe sa manuiasca banii pe care-i risipeste f usor pt satisfacerea propriilor placeri de moment( hatar)...pt ca asa vrea el...Este entuziast la inceput,dar se plictiseste repede...uneori este neserios in dragoste, pt ca nu-i place sa rateze clipa...Aceastaeste in mare caracterizarea adevarata a berbecului autentic !.. acum mai depinde si deascendent... si chiar de compatibilitatea dintre zodii...pt ca cine se aseamana, se aduna1iarcele mai fericite combinatii pt berbeci trebuie sa fie dinamice si pline de adrenalina si se produc de regula intre semnele aceluiasi element...foc-foc combinatia de reusita maxima fiind intre un berbec si un impetuos si mandru leu, deoarece au acelasi cod al comunicarii, au aceleasi valori au acelasi raport al intelegerii reciproce,deci, au aceeasi SINCRONIZARE....sunt berbec si recunosc atat calitatilecat si defectele zodiei din care fac parte si nu potspune ca sunt mandra de zodia mea decat pt dinamismul pe care mi-l ofera si pt ambitia si intoleranta de a supota sa fiu condusa( daca mi se intampla ceva care ma afecteaza aplic legea talionului, adica platesc cu aceeasi moneda....cum imi dai buna ziua, asa-ti raspund..),,,poate v-am plictisit, dar cred ca ce se spune in general despre berbeci este purul adevar!( calitate:parinti care se sacrifica pana la ultima celula pt copii lor fara a cere recunostinta si asta voluntar//)...daca e mai discutam... eu am 54 de ani si cred ca am o experienta bogata si verificata in timp....treaba voastra daca vreti sa credeti sau nu....sunt casatorita si am 2 copii unul de foc si unul de apa (semne antagonice)...va pup pe toti pt ca toate zodiile au si calitati dar si defecte.... mai multe vizibilecu ochiul liber...( poate nu vrem sa recunoastem...)
florivizireanu
Postat pe 1 Aprilie 2010 20:15
florivizireanu
Postat pe 2 Aprilie 2010 06:43
cei mai buni...doar sa nu ii superi ca nu te uita niciodata
pandussa
Postat pe 2 Aprilie 2010 08:51
Berbecii au o gramada de calitati, insa sunt caposi si foarte ambitiosi

Aprilie 2010
BERBEC (21.03 – 20.04)

DRAGOSTE. Vine primavara si in entuziasmul general, fluturii vor da o raita si pe la tine-n stomac…si nu neaparat pentru partener. Fii cuminte!

SANATATE. Se anunta unele....

.....aflati mai multe intr-un horoscop lunar real si funny – 2010
(scoateti eventualele spatii libere din link)

http://www.verze.ro/index.php/Horoscop/Horoscop-lunar/horoscop-aprilie-2010.html
peppermint
Postat pe 2 Aprilie 2010 10:53
Berbecii nu sunt rai ca persoane. Actualul meu prieten este berbec ...dar sunt foarte razbunatori, certareti, vorbesc cam mult, le plece sa se contrazica cu oricine, si sunt foarte, foarte posesivi. Sunt o zodie de foc...si temperamentul celui care isi propune sa stea o viata cu ei trebuie sa fie tot de foc.
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 12:24
De la: kudika160723, la data 2010-04-01 16:02:22pt tine cu ,capricornii sunt the best nu te supara dar cred ca iti place sa fii condusa,se vede. [/qu
din ce ai vazut u k le place sa fie condusi k noi nu prea am vazut..
yogeolove
Postat pe 8 Aprilie 2010 02:24
Complicati.....tare!
blaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 03:07
salutare
eu sunt berbec si, ca si in toate zodiile, noi avem pe linga calitati rele si M U L T E BUNE.
in primul rind, fetelor, sa stiti ca femeile berbec, dupa testare, s-a demonstrat ca ocupam primul loc, alaturi de lei, dupa frumusetea aspectului fizic si seductie. iar barbatul berbec arata foarte sexy.
da, noi suntem incapatinati, insa suntem dotati cu simtul umorului
eu nu regret ca sunt nascuta in asa zodie, ba chiar imi place, ca suntem bune pentru familie
asa ca fiecare zodie este buna. daca cineva vorbeste ca vreo zodie este REA , asta doar din cauza ca nu sunteti compatibili
natuta
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:02
De la: natuta, la data 2010-04-08 10:02:58salutare
eu sunt berbec si, ca si in toate zodiile, noi avem pe linga calitati rele si M U L T E BUNE.
in primul rind, fetelor, sa stiti ca femeile berbec, dupa testare, s-a demonstrat ca ocupam primul loc, alaturi de lei, dupa frumusetea aspectului fizic si seductie. iar barbatul berbec arata foarte sexy.
da, noi suntem incapatinati, insa suntem dotati cu simtul umorului
eu nu regret ca sunt nascuta in asa zodie, ba chiar imi place, ca suntem bune pentru familie
asa ca fiecare zodie este buna. daca cineva vorbeste ca vreo zodie este REA , asta doar din cauza ca nu sunteti compatibili
natuta
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:04
dak va referiti la barbatii berbeci . . clar nu au auzit de romantism, de a face o fata sa se simta bine, de a fii tandru etc... in comparatie cu un taur .. berbecu' e praf..:-J pref de o 100 de ori un taur kre sa nu ma plictiseaca decat un berbec mototol :)))
succes fetelor :)
Miss_Iry
Postat pe 8 Aprilie 2010 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebarea mea.. 43 De la: ramo77 28 Noiembrie 2012 11:53
Femeia scorpion. 4 De la: Luncsoreanu_Alin_1 28 Noiembrie 2013 13:08
eu capricorn el berbec. ce ziceti? se merita? 19 De la: ramonik22r 13 Iulie 2015 17:22
femeia balanta si barbatul capricorn 48 De la: susulina 19 Ianuarie 2013 15:22
buna 1 De la: ursuletua 29 Iunie 2009 01:37