Setari Cookie-uri

berbecii?rai sau buni?

Berbecii nu sunt neaparat rai doar ca daca sunt vine pur si simplu din egoismul lor neconstientizat :D

Ah si da intradevar nu prea stiu sa isi arate iubirea. sunt cam reci si le pasa parerea tuturor mai putin a persoanei de langa ei... si cand le pasa atunci doar ca sa faca chiar cum vor ei :))

Eu stiu ca am 2 berbeci in casa si un fost prieten 5 ani de zile tot berbec. In rest nu am probleme cu ei :d eu cred ca am o slabiciune pt ei :P Si ei trebuie sa fie iubiti :))
Nikolett
Postat pe 8 Aprilie 2010 13:59
au un suflet mare , au consiinta si bun simt
kudika164146
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:05
si eu sunt berbecuta si sunt mandra ca sa fiu sincera.. si cu dragostea nu cred k e vorba ca nu stiu... dar nu vor sa fie vulnerabili.. si arata mai greu.. binenteles vorbesc din proprie experienta si chiar a celor care ii cunosc pt ca sunt inconjurata de berbeci... dar odata ce iubesc sunt dispusi sa faca orice pt partener/a.. si sunt si romantici.. mai degraba prin fapte decat prin vorbe.. dar chiar si declaratii fac.. dar cand simt ei nu cand se asteapta celalalt. iar despre calitati si defecte, e firesc toata lumea are, dar din cate am citit in carti si articole postate pe internet, chiar au foarte foarte multe calitati si cum spune mama mea, defectele putine egaleaza multimea de calitati:)) .. banuiesc ca si ea ma considera berbec autentic. si cum mai spunea cineva.. depinde evident si de ascendent... am cunoscut berbeci mai.. molcutzi asa.. si sincer imi parea rau ca sunt asa:))... cand cunosc un berbec deja il cunosc fara sa-mi spuna prea multe despre el. .. sper ca nu sunt plictisitoare cu parerile mele de dimineata:D.. o zi frumoasa va doresc la toti
roxylicious
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:00
Da cam asa ceva!se poate spune ca sunt un rau necesar?
IUBY88
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:34
De la: yumalai, la data 2010-03-25 09:00:21berbecilor nu le place sa fie mintiti,dar uneori ca sa evite o situatie neplacuta mint


Nu mint, pacalesc!
kodika2009
Postat pe 11 Iulie 2010 16:35
Berbec
Semn de foc: scanteie
Trasatura principala: impetuozitatea.
Fraza favorita: primul!
Berbecul nu stie niciodata ce va face. De asta, atunci cand merge, merge cu capul inainte. Astfel, daca ajunge la linia de finis in acelasi timp cu altcineva, va putea spune: "Primul!".
Atunci cand trebuie sa treaca la actiune, nu sta prea mult pe ganduri. Se arunca de la trambulina si, pe la jumatate, descopera ca in piscina nu mai e apa. Cuvantul esec nu exista insa in vocabularul sau si va incerca sa-si "dreaga" imaginea prin cinism. Va spune: "Poate acum schimbati apa! Ca e mizerie in piscina!".

Taur
Semn de pamant: Casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.
Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.
In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: - Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: - Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (avansand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): - Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!

Asta ca sa vedeti cat de incapatanati sunt berbecii...
kodika2009
Postat pe 11 Iulie 2010 16:46
De la: kodika2009, la data 2010-07-11 16:46:36Berbec
Semn de foc: scanteie
Trasatura principala: impetuozitatea.
Fraza favorita: primul!
Berbecul nu stie niciodata ce va face. De asta, atunci cand merge, merge cu capul inainte. Astfel, daca ajunge la linia de finis in acelasi timp cu altcineva, va putea spune: "Primul!".
Atunci cand trebuie sa treaca la actiune, nu sta prea mult pe ganduri. Se arunca de la trambulina si, pe la jumatate, descopera ca in piscina nu mai e apa. Cuvantul esec nu exista insa in vocabularul sau si va incerca sa-si "dreaga" imaginea prin cinism. Va spune: "Poate acum schimbati apa! Ca e mizerie in piscina!".

Taur
Semn de pamant: Casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.
Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.
In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: - Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: - Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (avansand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): - Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!

Asta ca sa vedeti cat de incapatanati sunt berbecii...





hahahhahahahahah.......super tareeeeee!!!!!!!
chiar mi-a placuttt
ninushk
Postat pe 12 Iulie 2010 23:42
De la: ninushk, la data 2010-07-12 23:42:05
De la: kodika2009, la data 2010-07-11 16:46:36Berbec
Semn de foc: scanteie
Trasatura principala: impetuozitatea.
Fraza favorita: primul!
Berbecul nu stie niciodata ce va face. De asta, atunci cand merge, merge cu capul inainte. Astfel, daca ajunge la linia de finis in acelasi timp cu altcineva, va putea spune: "Primul!".
Atunci cand trebuie sa treaca la actiune, nu sta prea mult pe ganduri. Se arunca de la trambulina si, pe la jumatate, descopera ca in piscina nu mai e apa. Cuvantul esec nu exista insa in vocabularul sau si va incerca sa-si "dreaga" imaginea prin cinism. Va spune: "Poate acum schimbati apa! Ca e mizerie in piscina!".

Taur
Semn de pamant: Casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.
Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.
In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: - Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: - Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (avansand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): - Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!

Asta ca sa vedeti cat de incapatanati sunt berbecii...





hahahhahahahahah.......super tareeeeee!!!!!!!
chiar mi-a placuttt

...foarte tare
miha_heartless
Postat pe 13 Iulie 2010 11:14
De la: miha_heartless, la data 2010-07-13 11:14:04
De la: ninushk, la data 2010-07-12 23:42:05
De la: kodika2009, la data 2010-07-11 16:46:36Berbec
Semn de foc: scanteie
Trasatura principala: impetuozitatea.
Fraza favorita: primul!
Berbecul nu stie niciodata ce va face. De asta, atunci cand merge, merge cu capul inainte. Astfel, daca ajunge la linia de finis in acelasi timp cu altcineva, va putea spune: "Primul!".
Atunci cand trebuie sa treaca la actiune, nu sta prea mult pe ganduri. Se arunca de la trambulina si, pe la jumatate, descopera ca in piscina nu mai e apa. Cuvantul esec nu exista insa in vocabularul sau si va incerca sa-si "dreaga" imaginea prin cinism. Va spune: "Poate acum schimbati apa! Ca e mizerie in piscina!".

Taur
Semn de pamant: Casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.
Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.
In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: - Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: - Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (avansand doi pasi): - Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): - Nu!
Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): - Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!

Asta ca sa vedeti cat de incapatanati sunt berbecii...





hahahhahahahahah.......super tareeeeee!!!!!!!
chiar mi-a placuttt

...foarte tare





Suuuper!
IUBY88
Postat pe 13 Iulie 2010 13:43
Ai o mare dreptate.Sunt zodia berbec si da asa e cum spui e adevarat 100% de exemplu eu am o prietena scorpion si minte in fiecare zi nu o pot suporta nici de o culoare cand minte cel mai inervant lucru ..dar da imi place ca sunt aceasta zodie pentru ca sunt puternica,tin secretele, sunt hotarata , independenta ,realista si spun adevarul in fata si multe multe altele imi iubesc zodia
kudika_953949
Postat pe 3 Februarie 2014 11:30
rai din pct de vedere al caracaterului..dar buni sufleteste ...doar sunt bebrec
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 3 Februarie 2014 13:48
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-02-03 13:48:32rai din pct de vedere al caracaterului..dar buni sufleteste ...doar sunt bebrec
maaamaaaa ce descriere cum naiba vine asta : rai de caracter dar buni sufleteste de aia fug fetele de tine ma baiatule ,ca bati campii rau , nici babele nu se lipesc de tine brebecule
-Iulya
Postat pe 5 Februarie 2014 00:47
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-02-03 13:48:32rai din pct de vedere al caracaterului..dar buni sufleteste ...doar sunt bebrec


De ce zici ca au caracterul rau??

Caracterul poate fi rau din cauza educatiei pentru-ca educatia sta la baza unui caracter.
criszoe
Postat pe 5 Februarie 2014 01:27
De la: rain75, la data 2010-03-24 15:57:48Si eu sunt un berbec autentic,incapatanata,orgolioasa,urasc minciuna,iert dar nu uit.De regula cand mi se da o palma,intorc si celalalt obraz,daaaarrrr sa te feresti de razbunarea mea,ti-o primesti cand te astepti mai putin.Gelosi,posesivi si cand iubesc......iubesc frate.la noi nu prea exista culori neutre,ori e alba,ori e neagra,cred ca am scris doar defectele....mda.Cam asa suntem noi,cele din berbec.


Corect nici eu nu ma puteam exprima mai bine.
criszoe
Postat pe 5 Februarie 2014 01:34
Berbec

Esti energica si pasionala! Ai o indrazneala innascuta si o independenta la care nu ai renunta pentru nimic in lume.

Dispui de o energie cum rar intalnesti si o poti canaliza dupa bunul plac, pentru a duce lucrurile la bun sfarsit.
criszoe
Postat pe 5 Februarie 2014 01:53
Personalitatea zodiei Berbec

Încapatânat si intreprinzator, nativul Berbec îsi urmeaza propriul drum; poate fi chiar îndaratnic. Un Berbec autentic este vioi, întreprinzator si plin de entuziasm pentru tot ce e nou. Cutezator, deseori naiv, e plin de idei, are initiativa si trece imediat la actiune, pentru ca vrea totul cât mai repede. Nativul Berbec se simte în largul sau în situatii clare, nu-i plac ocolisurile si ambiguitatile. Decide fara drept de apel, este foarte rational, vrea si poate conduce. Are aptitudini tehnice si practice.

Aspectul negativ al zodiei Berbec este excesul de zel, care poate deveni daunator. Nativul Berbec poate fi brutal, furios, certaret. Este un subaltern nerabdator, recalcitrant si incomod, care începe multe lucrari dar nu le termina. Daca nu-si poate stapâni impulsurile, nativul Berbec se poate lasa târât în aventuri riscante.
criszoe
Postat pe 5 Februarie 2014 01:54
Berbec

Iubeste si fa ce vrei

Berbecul risca totul pentru o relatie completa in care sa primeasca si sa daruiasca tot focul iubirii. El initiaza jocul apropierii intime si trebuie sa tii pasul cu el si cu nevoia sa intrinseca de atentie, de afectiune, de gesturi tandre. Marte l-a invatat sa se daruiasca clipei si persoanei iubite total, chiar daca nu o face decat pe perioade scurte. Arderea este
intensa si lasa in urma nu cenusa ci dorinta de a reaprinde cat mai repede flacara. Intimitatea alaturi de un berbec este uneori ca escaladarea unui munte de foc, cand fiecare pas arde, iar alteori ca o joaca de copii la umbra copacilor intr-o zi de primavera. Daca vei iubi copilul din el si daca vei fi in stare sa accepti si sa te bucuri ca nu va creste niciodata vei avea un companion alaturi de care poti afla cine esti si cine poti fi dincolo de spatiu si timp.
criszoe
Postat pe 5 Februarie 2014 01:55
De la: -Iulya, la data 2014-02-05 00:47:36
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-02-03 13:48:32rai din pct de vedere al caracaterului..dar buni sufleteste ...doar sunt bebrec
maaamaaaa ce descriere cum naiba vine asta : rai de caracter dar buni sufleteste de aia fug fetele de tine ma baiatule ,ca bati campii rau , nici babele nu se lipesc de tine brebecule


Acelasi lucru am vrut sa i-l scriu si eu.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Februarie 2014 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia gemeni-barbatul leu 6 De la: gabrellina 13 Noiembrie 2009 13:01
compatibilitate femeia tau si barbatul balanta 9 De la: kudika448924 9 Octombrie 2011 10:15
Compatibilitate - capricorn-capricorn 7 De la: deelisha 15 Mai 2009 11:32
buna 6 De la: emaemanuella11 10 Februarie 2011 20:51
hey 1 De la: anduu 30 Iulie 2010 15:59