Setari Cookie-uri

Dezamagire, incorectitudine....cum ma sfatuti sa fac?

Stiu ce inseamna cand te dezamagesti enorm intr-o persoana si mai ales cand stii ca ai investiti atat de mult, iubire, rabdare, intelegere...imi dau seama. Iar la urma esti rasplatita cu ce?! Insa trebuie sa gandesti real, el nu cred ca o sa se mai intoarca la tine si nici tu nu cred ca-l vei mai primi.....asa ca fii trista acum, asta te va face mai puternica.....insa tre sa stii, ca o cale de intoarcere nu mai este. Fii puternica si gasesteti ceva care sa te distraga cat de putin de la suferintza asta! Bafta!
sweety25
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:21
poi asta fac ....si tot fac....
masline
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:16
si eu sunt o persoana extremista ,totul sau nimic,nu e bine asa,am si eu o poveste oarecum asemanatoare .astept sa treaca timpul.chestia e ca eu mai astept sa ma caute el.alta chestie mai este ca cineva cunoscut din trecut tocmai mi-a facut o invitatie.nu stiu ce sa fac,ce voi face,habar n-am ,nu mai inteleg viata asta decloc cum functioneaza.de ce trebuie sa scapi de cineva prin alcineva,nu mai inteleg nimic.cert este ca ma simt destul de dezamagita si destul de nehotarata.va voi mai povesti ce se va mai intampla.voi vedea,nu stiu nici eu!
kudika127260
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:32
cred ca totusi am daruit mult si am primit putin,asta este.dar atunci cum trebuie sa iubesti pe cineva sa nu-i arati ca-l iubesti,sa nu-i spui.ce tampiti sunt si barbatii!
kudika127260
Postat pe 13 Aprilie 2010 16:35
Ar trebui totusi sa-ti pui problema ca - nu poti sti niciodata - poate-l APUCA totusi sa te caute. Ca poate nici el n-o sa stie de ce. Si eventual sa dea cine stie ce spectacol. Asa ca ar fi bine sa-ti fac o regie al specatacolului pe care l-ai da tu: distant si superor, intr-o nesimtire totala; ceva - o combinatie de ANGELA MERCKEL si RODICA POPESCU - BITANESCU.
ema_rice
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:07
De la: ema_rice, la data 2010-04-13 17:07:43Ar trebui totusi sa-ti pui problema ca - nu poti sti niciodata - poate-l APUCA totusi sa te caute. Ca poate nici el n-o sa stie de ce. Si eventual sa dea cine stie ce spectacol. Asa ca ar fi bine sa-ti fac o regie al specatacolului pe care l-ai da tu: distant si superor, intr-o nesimtire totala; ceva - o combinatie de ANGELA MERCKEL si RODICA POPESCU - BITANESCU.
daca el te va mai cauta inseamna ca te regreta si te inapoi..nu cred ca ar trebui sa-l refuzi s-ar putea sa iti para rau....
kudika029282
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:11
nu cred ca daca un baiat cauta o fata cu care a fost in trecut inseamna neaparat ca tine al ea..... mai fac asta si din plictiseala...si pt ca stie ca acea fata a tinut la el si poate e dispusa sa-i ofere unele momente de dragul la ce a fost..cunosc diverse cazuri.....

cine-i mai intelege...eu pun pariu ca nici ei nu stiu ce vor...ca daca ar sti ar fi mult mai simplu si pt ei;)

eu ma bucur deocamadat ca persoana despre care am vb eu..e hotarata intrun anumit sens...macar asa stiu si eu una si buna;)
masline
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:44
Crede cine ce vrea. Conceptul de iubire este f. larg. In iubire si-n politica sustine fiecare ceva. Pe mine m-au batut la cap tot felul de persoane bine intentionate si sigure de ele, incercand sa ma convinga intens ca ma iubesc f. mult tot felul de disperati si inconstienti care vroiau sa piarda timpul razbunandu-se pe oricine. Prima data, in clasa a 3-a, niste colege de clasa tipau la mine ca ma iubeste un tigan, vecin cu ele, care ma vazuse pe strada impreuna cu ele si a avut si el o reactie si a tot trecut pe la scoala de cateva ori ca sa se ia de mine dar am scapat; iar ele zbierau f. intens la mine ca ma place vecinul lor, tiganul. Lor le placea f. mult fenomenul. Si de atunci am tot vazut tot felul, de multe ori i in medii cu pretentii . Iar eu priveam fenomenul de la distanta si asteptam sa termine.
ema_rice
Postat pe 13 Aprilie 2010 20:34
da.. asha e... asta cu iubirea e o chestie relativa... multi nici nu stiu ce e aia.....dar considera ca iubesc..... daca ar fi un limbaj universal intre barbati femei privind conceptul de iubire..cred ca 99% l-ar folosi femeile...si barbatilor nici nu le-ar trebui.............si totusi daca suntem atat de diferiti...de ce suntem sortiti sa traim impreuna?
masline
Postat pe 13 Aprilie 2010 22:47
De la: zambet88, la data 2010-04-13 19:44:29 nu cred ca daca un baiat cauta o fata cu care a fost in trecut inseamna neaparat ca tine al ea..... mai fac asta si din plictiseala...si pt ca stie ca acea fata a tinut la el si poate e dispusa sa-i ofere unele momente de dragul la ce a fost..cunosc diverse cazuri.....

cine-i mai intelege...eu pun pariu ca nici ei nu stiu ce vor...ca daca ar sti ar fi mult mai simplu si pt ei;)

eu ma bucur deocamadat ca persoana despre care am vb eu..e hotarata intrun anumit sens...macar asa stiu si eu una si buna;)
de unde stii tu ca atunci cand el te cauta nu inseamna ca tine la tine..nu cred ca vreunul faca asta din plictiseala sau pentru ca stie ca ea a tinut la el..sau ca ar fispusa sa-i mai ofere ceva de dragul lui...nu generaliza nu toti barbatii sunt la fel...
kudika029282
Postat pe 14 Aprilie 2010 17:19
ai dreptate ...... de o parte....dar eu ce-s ? cand cu mine cand cu aia? nu e suficient de barbat sa ia o decizie...se schimba dupa cum bate vantul? ce ar trebui sa apreciez din tot ce s-a intamplat la el?
masline
Postat pe 14 Aprilie 2010 17:38
oricat de tare ma tin eu...sunt momente in care simt ca ma intorc in trecut la ce a fost.... si ma gandesc prea mult...si nu-mi place asta...cu cat trece timpul cu cat ma gandesc din ce in ce mai mult.... si nu ar trebui....zilele astea m-a contactat un prieten de al lui pe messenger.... cel mai bun prieten cu care trebuia sa ne facem vacanta de paste....si m-a intrebat printre altele cum a fost vacanta mea..... si m-a surprins ca era mirat ca nu am fost si eu in grupul lor "te asteptam la ..... in vacanta asta"..... ciudat...pt ca el stie mai bine decat oricine altcineva ce s-a intamplat.,.... am spus si eu ca a fost" oki"...si ma bucur ca s-au distrat:D......................... nush ce voi sa afle.... sau ce voia sa spuna cu afirmatia aia... ca nu-l stiu a fi unul care sa caute "barfa"
masline
Postat pe 15 Aprilie 2010 23:49
Nu poti sa stii niciodata ce e in mintea unora; poate nici ei nu stiu - cei mai multi; si nici nu vor sa afle - ca ar fi F. GREU! Viata normala, eventual superioara, e GREA; e mai usor sa traiasca la fel ca animalele, fara sa-si asume vreo raspundere. Mai stiu eu multe persoane f. credincioase, care se duc la biserica si fac lucruri incredibile - invidie, bataie de joc, barfe...etc. E aproape f. sigur ca a vrut sa te testeze, sa-ti vada reactia, pus de ala. Problema e ca tu spuneai ca-ti promisese ca daca vreodata se intampla ceva iti va spune in fata - dar - n-a fost in stare. Putea sa spuna ca are niste probleme care au aparut - de familie...etc si ca vrea sa stea la distanta sau orice vrajeala dar nici chiar asa. Daca ti se mai da vreun semnal trateaza cu flit - si f. brutal. Te faci ca nu mai ai idee de problema respectiva, nu stii despre ce e vorba, de ce. E nevoie de reflexe formate pentru asa ceva. Nu trebuia sa-i spui ca te bucuri ca s-au distrat; trebuia sa-l intrebi distant ca de ce te anunta pe tine; fiecare cu distractia lui! Trebuia sa-l intrebi brusc, la sictir, daca i-a fost neaparat dor de tine; ca tu nu te-ai gandit la el; ce treaba aveai cu el - mesager secund? Si daca nu-ti da banii ce faci? Macar banii ar trebui sa ii iei cumva inapoi; da sa-i duca la familia ta, nu sa ti-i dea tie.
ema_rice
Postat pe 16 Aprilie 2010 12:37
banii oricum nu-i mai vad...si prietenul lui nu are de unde sa stie de bani...sau poate ca stie... ideea e ca l-am tratat ca oe un amic de al meu...nu ca pe un prieten de al lui;)...banii ar avea cui si unde sa mi-i lase....mai ales ca saptamana viitoare ar avea programare la firma tatalui meu pentru anumite servicii........nu cred ca va mai veni.....i-0am spus tatalui deja sa nu se bazeze ca va veni....dar daca ar vrea ar putea pur si simplu sa treaca pe acolo sa-i lase.... au trecut deja 2 sapamani..... sigur nu mai aud de el si de bani de acum incolo;)
masline
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:04
De la: zambet88, la data 2010-04-16 21:04:35banii oricum nu-i mai vad...si prietenul lui nu are de unde sa stie de bani...sau poate ca stie... ideea e ca l-am tratat ca oe un amic de al meu...nu ca pe un prieten de al lui;)...banii ar avea cui si unde sa mi-i lase....mai ales ca saptamana viitoare ar avea programare la firma tatalui meu pentru anumite servicii........nu cred ca va mai veni.....i-0am spus tatalui deja sa nu se bazeze ca va veni....dar daca ar vrea ar putea pur si simplu sa treaca pe acolo sa-i lase.... au trecut deja 2 sapamani..... sigur nu mai aud de el si de bani de acum incolo;)
vai de capul tau ce fraiera ai fost ..s-a folosit de tine si de banii tai ca sa se razbune..ala e un excroc sentimental..ai grija...
kudika029282
Postat pe 17 Aprilie 2010 19:17
Eu o sa mai comentez problema prietenului aluia. E clar ca el nu te-a sunat din initiativa proprie si in nici un caz ca prieten. Si daca punea problema ca ar fi trebuit sa fii cu ei la chef de Pasti te suna inainte, nu dupa ca sa te testeze. Ca atare nici tu nu trebuia sa-l tratezi ca pe un amic. Trebuia sa-l flituiesti distant, mirata si sa para ca te chinui sa-ti dai seama cine e si ce vrea. Trebuia sa spui ca ai treaba si sa te lase. Sa-l intrebi ce vrea si cand iti spunea sa te miri de subiect ca de ceva de mult trecut si sa inchizi.. Probabil ca individul care a generat problema e un SUPERFICIAL, cu capul in nori care face ce face la plezneala, condus pe loc de ce se spune in societate dar cu reactii inverse in lucruri importante. Vorba lui EUGENE IONESCO: AIURIT si ABURIT !
ema_rice
Postat pe 17 Aprilie 2010 22:59
mda....deci .... ne-am intalnit, accidental/ neaccidental.....cu/fara voia mea ne-am intalnit si am discutat.....nu s-a impacat cu aia.....doar ca s-a speriat ca ajungea sa tina f mult la mine si lucrurile au evolut foarte repede...... vb lui "era prea frumos ca sa fie adevarat"....banii mi-i da sapt viitoare.... si in rest e o ceata totala in comportamnetul lui.... si gandirea lui......la mine a ramas aceeasi siguranta
masline
Postat pe 20 Aprilie 2010 20:33
O sa spun si eu o gluma! Pana la urma...el n-are: - nici o VINA ca traieste in ceata. Doar se stie: ca singurul VINOVAT pentru tot ce se intampla in Romania, este GUVERNUL! Nu i-a spus Guvernul ce sa faca si cum sa se comporte cu tine. Ca ar cam trebui - totusi - sa se stie, ca macar la CHEFURI romanii au niste reguli clare - aceleasi din mosi stramosi: ca se distreaza toata lumea cu toata lumea la fel. Deci lui ii facea rau ca - dupa ce promisese (si cheful de Pasti si ca va spune intotdeauna totul in fata) macar de Paste sa se tina de cuvant, sa-si faca datoria sa fie evenimentul respectat - si - dupa aceea, sa se mai gandeasca (la BUCURESTI) ce vrea. CIUDATA NATIUNE! Si putea sa si recunoasca dupa cheful de Pasti ca vrea sa fie o perioada singur sa se gandeasca la ale lui. PERSONALITATILE CLARE si ADEVARATE este RARISIME la natiunea romana - din cauza GUVERNULUI care n-a adoptat legislatie si masuri, chiar si ajutoare, pentru asa ceva.
ema_rice
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:35
mda...dupa spusele lui......() se pare ca toata evolutia asta rapida l-a speriat f tare....ca lucrurile evoluau prea repede si i se parea lui ca eu tin la mult la el decat el la mine, si totul era perfect incat i se parea prea frmos sa fie adevarat, si sa intamplat totul prea repede...si a considerat ca asa ar fi cel mai usor pt mine...sa se departeze de o data..pt ca nu avea puterea sa-mi spuna in fata...pt ca eu m-am completat exempar cu el......din ce film e scos texul asta?....dar totusi erau f mult chestii in privirea lui.,......ca ma vedea, ca stateam la 1 m de el, chiar daca nu-l bagam in seama si nu-l lasam sa ma atinga...Ș-s
masline
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:01
Eu sustin cam aceeasi idee! Am ajuns de mult la concluzia ca romanii sunt adeptii TRAGEDIEI! Ei nu suporta lucrurile normale; si in nici un caz lucruri superioare. E prea GREU! Adica ce-i aia, viata frumoasa, adevarata, normala, poate superioara? N-are sens! Mai bine ca-n ASIA! Cel mai bine ar fi: sa-ti faca o RECLAMATIE - la POLITIE! Sa-ti dea aia o amenda - cat considera ei, pentru faptul ca l-ai facut pe omul ala sa se simta atat de prost. Norocul lui ca s-a retras la timp ca altfel il bagai: - in SPITAL cu un asemenea comportament. Puteai si tu sa te comporti intr-o combinatie de CARAGIALE si HOLLYWOOD ca avea motive sa se retraga saracu'! Da asa? Are vreun sens? Spune-i daca ai ocazia ca am spus eu sa-ti faca o reclamatie la politie si daca nu vrea, sa se duca la GUVERN sa-ti dea aia o taxa imensa pentru comportament de milemiul III. Ca de ce - ca doar te-ai nascut in mileniul II si puteai sa ramai acolo. E mai usor sa traiesti superficial si la plezneala decat sa te implici in lucruri importante. De-aia nu merg nici afacerile in Romania - ca nu e nimeni in stare sa evolueze si sa dezvolte lucruri importante. Toti fura si-si bat joc.
ema_rice
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:19
Sincer....mi'au dat lacrimile cand am citit... pt ca m'am aflat si eu in situatia ta . Se despartise de fosta cu care a stat 3 ani si tot asa s'a intamplat : a spus ca s'a indragostit de mine ...totul a fost perfect...si eu il intrebam daca mai tine la fosta si el ma linistea ca nu se va intampla nimik , ca el tine la mine , si sa nu imi fac griji . Si s'a intors la ea , si am suferit...
Am invatat ceva din chestia asta si invata si tu : nu te mai cupla cu baieti care au terminat o relatie lunga , pt ca vei fi data la o parte si tu vei suferi!
mai ales ca esti sensibila si tu si sunt convinsa ca ai suferit....
:*:*:*:*
dyanna19890
Postat pe 21 Aprilie 2010 20:56
De la: dyanna19890, la data 2010-04-21 20:56:27Sincer....mi'au dat lacrimile cand am citit... pt ca m'am aflat si eu in situatia ta . Se despartise de fosta cu care a stat 3 ani si tot asa s'a intamplat : a spus ca s'a indragostit de mine ...totul a fost perfect...si eu il intrebam daca mai tine la fosta si el ma linistea ca nu se va intampla nimik , ca el tine la mine , si sa nu imi fac griji . Si s'a intors la ea , si am suferit...
Am invatat ceva din chestia asta si invata si tu : nu te mai cupla cu baieti care au terminat o relatie lunga , pt ca vei fi data la o parte si tu vei suferi!
mai ales ca esti sensibila si tu si sunt convinsa ca ai suferit....si eu m-am aflat in situatia asta desi era divortat de multi ani mereu se to impaca cu fosta pe care o regreta de cate ori se certa cu mine..nici acum nu mai scap de divortatul asta se tot tine de mine si nu stiu ce vrea ..nu pot sa spun ca ma place pentru ca e foarte rece si distant cu mine si totusi nu vrea sa ma lase in pace...
:*:*:*:*
kudika029282
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:05
De la: zambet88, la data 2010-04-21 16:01:31mda...dupa spusele lui......() se pare ca toata evolutia asta rapida l-a speriat f tare....ca lucrurile evoluau prea repede si i se parea lui ca eu tin la mult la el decat el la mine, si totul era perfect incat i se parea prea frmos sa fie adevarat, si sa intamplat totul prea repede...si a considerat ca asa ar fi cel mai usor pt mine...sa se departeze de o data..pt ca nu avea puterea sa-mi spuna in fata...pt ca eu m-am completat exempar cu el......din ce film e scos texul asta?....dar totusi erau f mult chestii in privirea lui.,......ca ma vedea, ca stateam la 1 m de el, chiar daca nu-l bagam in seama si nu-l lasam sa ma atinga...Ș-s

draga mia ce-ar fi sa te ocupi tu de viata ta , cufunda-te in munca, creeaza-ti independenta financiara financiara si nu-ti mai plange pe umar.Barbatii nu merita nici o atentie
YullyNar3
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:13
unii barbati ( inca sper ca nu toti ) sunt foarte superficiali , si indecisi iar prin lipsa lor de caracter fac pers. din jurul lor care au sentimente fata de ei sa sufere.
Acestia sunt niste RATATI .
Uitati ce mesaj i'am trimis eu la fostul , un mare fraier : B.I. = afemeiat fara standarde . Este recunoscut dupa privirea lui disperata de a se uita intr'un dupa femei . specimenus ratatus . femeile cu caracter sa se fereasca de acest gen de barbati .

Un sfat pt domnisoara care a deschis topicul : ai grija , ca esti vulnerabila fata de el incat te'ai intalnit cu el . Asa eram si eu , il credeam tot ce imi spunea . Si ii cadeam in plasa de fiecare data . Ma tem sincer ca desi citesti sfaturile de pe topic , sa nu te intorci la el pt ca vei suferi mai tare . Ai mare grija si fii calculata!
dyanna19890
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:23
Barbati care cad pe capul unor femei total aiurea si le terorizeaza obsesiv sunt multi in Romania: divortati sau nedivortati. Ca animalele; ca nu stiu ce sa faca, nu sunt in stare sa se coordoneze, vor sa se razbune pe viata si pe oricine . Totul e sa descopere pe cineva si sa li se puna pata; ca dupa aia o tin lant.
ema_rice
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:25
incepe sa-mi fie din ce in ce mai greu............
masline
Postat pe 22 Aprilie 2010 16:14
De la: dyanna19890, la data 2010-04-21 21:23:09unii barbati ( inca sper ca nu toti ) sunt foarte superficiali , si indecisi iar prin lipsa lor de caracter fac pers. din jurul lor care au sentimente fata de ei sa sufere.
Acestia sunt niste RATATI .
Uitati ce mesaj i'am trimis eu la fostul , un mare fraier : B.I. = afemeiat fara standarde . Este recunoscut dupa privirea lui disperata de a se uita intr'un dupa femei . specimenus ratatus . femeile cu caracter sa se fereasca de acest gen de barbati .

Un sfat pt domnisoara care a deschis topicul : ai grija , ca esti vulnerabila fata de el incat te'ai intalnit cu el . Asa eram si eu , il credeam tot ce imi spunea . Si ii cadeam in plasa de fiecare data . Ma tem sincer ca desi citesti sfaturile de pe topic , sa nu te intorci la el pt ca vei suferi mai tare . Ai mare grija si fii calculata!
asa este si eu am intalnit un astfel de specimen indecis si superficial care m-a facut sa sufar din cauza ca era afemeiat si umbla cand la fosta lui cand se intorcea la mine dar nu pot sa scap nici acum de el se tine ca scaiul de mine...
kudika029282
Postat pe 22 Aprilie 2010 19:12
mda...situati se complica pe zi ce trece ...chiar daca eu nu fac nimic.........nu vreau sa devin vulnerabila...sau alte cestii de genu.... acu ma cauta... eu il resping mai tot timpul... se cunoaste din modul in care vorbeste ca vrea sa fiu in prezenta lui cat mai mult timp.... dar totul se rezuma la a trai clipa...vda in el teama de a se vedea in viitor cu mine... chiar daca uneori mai scapa cate un indiciu care-l da de gol.......totusi nu stie ce vrea...si daca inainte era foarte hotarat ca voia sa fie cu mine si atat restul nu mai conta.... acum ma intreaba "ce facem noi cu noi?" chiar daca am stabilit ca nu exista nici un "noi".....e o chestie ciudata...parca nu s-ar putea rupe de mine...... chiar daca nu il leaga nimic.....iar pe de alta parte il stiu f hotarat, nu m-ar incurca daca planurile lui nu m-ar include si pe mine pe viitor.... cum a facut acum 3 saptamani..... cand a disparut total....
masline
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:02
in acelasi timp imi cere f multe detalii despre ce am facut eu zi de zi de cand nu am mai vorbit...s-a interesat forte mult de mine in timpul asta..... stia mai mereu unde sunt pt ca imi spune mereu "ti-am vazut mashina acolo, acolo, acolo...se arata interesat de ce fac la facultate de notele care le iau, mai mult afland de la mine ca am nush ce cont pe o retea de comunicare imediat si0a facut si el....problema e.... ca astea 2 saptamani s-a ametit la un chef si s-a impacat cu fosta lui prietena...si considera asta o greseala....si nu se simte bine in relatia aia...probabil...din ce-mi povestesc rudele lui...nici el nu stie ce vrea...si ii este foarte greu sa ia o decizie.... mai mult zilele astea a fost ziua prietenei lui.... el a mintit-o ca este in orasul in care face faculatea... cand el era in acelasi oras cu mine si cu ea...si singurele persone care stiau asta eram eu si persoana la care statea el.... adik nu era normal sa isi petreaca ziua cu ea,....nu sa o sune si sa=i spune un scurt mesaj de la multi ani...iar pe mine cand ma vede se comporta de parca am fi intr-o tragedie ..... in care nimeni nu spune nimic...doar privirea lui arata cat de importanta sunt pt el... si alea 3 secunde in care-l las sa ma stranga in brate cand ne intalnim....stiu ca trebuie a ma rup total de el.... pt a nu vrea sa salvez nimic... mai ales atat timp cat ncii el nu stie ce vrea...
masline
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:14
O sa ma apuc sa spun ca toata starea asta a lui pe care o descrii poate fi numita un pic INAPOIATA! E inapoiat in felul in care simte si reactioneaza. Imi aduc aminte de cand eram eu f. mica si tot auzeam persoane la varste a hotararilor importante in relatii, care se plangeau de asa ceva: ca ba e bine, ba se rasgandeste si se dau lucrurile peste cap, ba o iau de la capat...etc si eu credeam ca asa e la ei dar la noi n-o sa mai fie asa; ca auzeam si de evolutie si de diferenta intre generatii. Ba e hotarat ca om, ba nu stie ce sa faca. Il sperie lucrurile superioare. Eu am ajuns la concluzia ca una din cele mai importante notiuni e STAREA de ECHILIBRU ACTIV! Sa poti sa fii si activ si echilibrat, fiind in stare sa te cunosti si sa te coordonezi. La stramosi echilibrati erau aia care traiau cuminti la locul lor, toata lumea la fel, dupa aceleasi reguli. La ora actuala e SUPERIOR sa ai personalitate, sa stii cine esti si ce ai de facut si totusi sa faci totul echilibrat, fara lucruri intoarse pe dos.
ema_rice
Postat pe 22 Aprilie 2010 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi e groaznic de greu 86 De la: andrea_m 17 Iulie 2011 01:31
cum fac sa iau decizia buna.... 20 De la: bea79 28 Ianuarie 2012 10:07
il vreau inapoi..... 17 De la: kudika151469 4 Octombrie 2010 12:53
L-am gonit de langa mine si acum il vreau inapoi 22 De la: sofia_maria 24 Iunie 2010 17:14
povestea mea 23 De la: kudika037483 17 Iulie 2009 23:11