Setari Cookie-uri

il iubesc dar vreau sa l parsesc

buna!!! sunt noua p-aici!
A-si avea si eu o problema... am reluat o relatie mai veche sperand ca lucrurile se vor schimba,insa parca ne merge mai rau decat la inceput.In primele zile dupa ce ne-am impacat ''respectivul'' venea aproape in fiecare zi sa ma vada..totul era bine si frumos..se purta dragut etc etc ...ca la inceput insa de 3 saptamani incoace ( probabil s-a vazut cu sacii in caruta) nu-mi mai acorda atentie este dezinteresat ,mereu imi spune ca are treaba ,nu poate sa vb la telefon si ca ma suna el...M-am cam saturat de atitudinea asta a lui . Mereu am fost intelegatoare cu el...De fiecare data cand a avut vreo problema sau a fost cu moralul la pamant ma suna pe mine.Eu fata draguta si intelegatoare mereu l-am sustinut ,l-am incurajat in ceea ce face... doar ca m-am cam saturat sa ii fiu alaturi doar cand are el nevoie...Cand vede ca nu ii mai acord atentie devine impulsiv si gelos,ca nu il mai bag in seama ca nu ma mai intereseaza persoana lui.I-am explicat ce imi doresc si ce vreau de la el dar parca a-si vorbi cu turcii.Sa numai spun ca atunci cand nu sunt tocmai in apele mele nu imi ofera aceeiasi atentie si intelegere pe care i-o ofer eu .Nu ma merita!!!Si chiar acum cand scriu imi vine sa pun mana pe telefon si sa scriu ''IT'S OVER''...doar ca am ''acolo'' niste sentimente....si sper sa se schimbe...Ma mai gandesc la faptul ca ar putea fii dependent de mine emotional... dar nici de cum sentimentele lui sa fie incomparabile cu ale mele... Astfel spus..cred ca o sa imi iau o ''mica vacanta'' sa ma gandesc bine,balanta oricum este mai muult inclinata spre ''despartire''... dar sunt agatata de o mica speranta ce l-ar putea schimba...Astept un raspuns si de la voi...O zi buna
kudika328851
Postat pe 6 Noiembrie 2010 15:51
De la: kudika328851, la data 2010-11-06 15:51:35buna!!! sunt noua p-aici!
A-si avea si eu o problema... am reluat o relatie mai veche sperand ca lucrurile se vor schimba,insa parca ne merge mai rau decat la inceput.In primele zile dupa ce ne-am impacat ''respectivul'' venea aproape in fiecare zi sa ma vada..totul era bine si frumos..se purta dragut etc etc ...ca la inceput insa de 3 saptamani incoace ( probabil s-a vazut cu sacii in caruta) nu-mi mai acorda atentie este dezinteresat ,mereu imi spune ca are treaba ,nu poate sa vb la telefon si ca ma suna el...M-am cam saturat de atitudinea asta a lui . Mereu am fost intelegatoare cu el...De fiecare data cand a avut vreo problema sau a fost cu moralul la pamant ma suna pe mine.Eu fata draguta si intelegatoare mereu l-am sustinut ,l-am incurajat in ceea ce face... doar ca m-am cam saturat sa ii fiu alaturi doar cand are el nevoie...Cand vede ca nu ii mai acord atentie devine impulsiv si gelos,ca nu il mai bag in seama ca nu ma mai intereseaza persoana lui.I-am explicat ce imi doresc si ce vreau de la el dar parca a-si vorbi cu turcii.Sa numai spun ca atunci cand nu sunt tocmai in apele mele nu imi ofera aceeiasi atentie si intelegere pe care i-o ofer eu .Nu ma merita!!!Si chiar acum cand scriu imi vine sa pun mana pe telefon si sa scriu ''IT'S OVER''...doar ca am ''acolo'' niste sentimente....si sper sa se schimbe...Ma mai gandesc la faptul ca ar putea fii dependent de mine emotional... dar nici de cum sentimentele lui sa fie incomparabile cu ale mele... Astfel spus..cred ca o sa imi iau o ''mica vacanta'' sa ma gandesc bine,balanta oricum este mai muult inclinata spre ''despartire''... dar sunt agatata de o mica speranta ce l-ar putea schimba...Astept un raspuns si de la voi...O zi buna



renunta...zii pa repede. Omu nu se schimba. NU te baza ca o sa se schimbe. renunta pana nu va renunta el. Pt ca atunci te trezesti si cu orgoliul ranit.
Stiu prin ce treci...
ploidevise
Postat pe 7 Noiembrie 2010 22:43
De la: kudika328851, la data 2010-11-06 15:51:35buna!!! sunt noua p-aici!
A-si avea si eu o problema... am reluat o relatie mai veche sperand ca lucrurile se vor schimba,insa parca ne merge mai rau decat la inceput.In primele zile dupa ce ne-am impacat ''respectivul'' venea aproape in fiecare zi sa ma vada..totul era bine si frumos..se purta dragut etc etc ...ca la inceput insa de 3 saptamani incoace ( probabil s-a vazut cu sacii in caruta) nu-mi mai acorda atentie este dezinteresat ,mereu imi spune ca are treaba ,nu poate sa vb la telefon si ca ma suna el...M-am cam saturat de atitudinea asta a lui . Mereu am fost intelegatoare cu el...De fiecare data cand a avut vreo problema sau a fost cu moralul la pamant ma suna pe mine.Eu fata draguta si intelegatoare mereu l-am sustinut ,l-am incurajat in ceea ce face... doar ca m-am cam saturat sa ii fiu alaturi doar cand are el nevoie...Cand vede ca nu ii mai acord atentie devine impulsiv si gelos,ca nu il mai bag in seama ca nu ma mai intereseaza persoana lui.I-am explicat ce imi doresc si ce vreau de la el dar parca a-si vorbi cu turcii.Sa numai spun ca atunci cand nu sunt tocmai in apele mele nu imi ofera aceeiasi atentie si intelegere pe care i-o ofer eu .Nu ma merita!!!Si chiar acum cand scriu imi vine sa pun mana pe telefon si sa scriu ''IT'S OVER''...doar ca am ''acolo'' niste sentimente....si sper sa se schimbe...Ma mai gandesc la faptul ca ar putea fii dependent de mine emotional... dar nici de cum sentimentele lui sa fie incomparabile cu ale mele... Astfel spus..cred ca o sa imi iau o ''mica vacanta'' sa ma gandesc bine,balanta oricum este mai muult inclinata spre ''despartire''... dar sunt agatata de o mica speranta ce l-ar putea schimba...Astept un raspuns si de la voi...O zi buna






... si ce vroiai de la o relatie ? ... lasi omul sa se descarce fara sa il tragi de mineca exact si apoi te mira ca realizeaza ca il deranjezi si ca pare ''suparat'' ... normal, atita timp cit nu pui conditii clare si cu finalitate, isi face omul nevoile si apoi revine la visele lui ... femei blonde (sau brunete depinde de gusturi), nimfomane, vesnic tinere si disponibile ... sincer, cind vad milogeli care incep cu - sint intr-o ''relatie'' de x ani deja parca meritati si niste suturi in fund de ingramadite ce sinteti ...

marco918
Postat pe 7 Noiembrie 2010 23:01
De la: kudika328851, la data 2010-11-06 15:51:35buna!!! sunt noua p-aici!
A-si avea si eu o problema... am reluat o relatie mai veche sperand ca lucrurile se vor schimba,insa parca ne merge mai rau decat la inceput.In primele zile dupa ce ne-am impacat ''respectivul'' venea aproape in fiecare zi sa ma vada..totul era bine si frumos..se purta dragut etc etc ...ca la inceput insa de 3 saptamani incoace ( probabil s-a vazut cu sacii in caruta) nu-mi mai acorda atentie este dezinteresat ,mereu imi spune ca are treaba ,nu poate sa vb la telefon si ca ma suna el...M-am cam saturat de atitudinea asta a lui . Mereu am fost intelegatoare cu el...De fiecare data cand a avut vreo problema sau a fost cu moralul la pamant ma suna pe mine.Eu fata draguta si intelegatoare mereu l-am sustinut ,l-am incurajat in ceea ce face... doar ca m-am cam saturat sa ii fiu alaturi doar cand are el nevoie...Cand vede ca nu ii mai acord atentie devine impulsiv si gelos,ca nu il mai bag in seama ca nu ma mai intereseaza persoana lui.I-am explicat ce imi doresc si ce vreau de la el dar parca a-si vorbi cu turcii.Sa numai spun ca atunci cand nu sunt tocmai in apele mele nu imi ofera aceeiasi atentie si intelegere pe care i-o ofer eu .Nu ma merita!!!Si chiar acum cand scriu imi vine sa pun mana pe telefon si sa scriu ''IT'S OVER''...doar ca am ''acolo'' niste sentimente....si sper sa se schimbe...Ma mai gandesc la faptul ca ar putea fii dependent de mine emotional... dar nici de cum sentimentele lui sa fie incomparabile cu ale mele... Astfel spus..cred ca o sa imi iau o ''mica vacanta'' sa ma gandesc bine,balanta oricum este mai muult inclinata spre ''despartire''... dar sunt agatata de o mica speranta ce l-ar putea schimba...Astept un raspuns si de la voi...O zi buna
Datul papucilor prin telefon....foarte curajos....sau e de fapt o tactica sa-l faci sa cerseasca impacare?
The_Exile
Postat pe 8 Noiembrie 2010 06:53
De la: Tharr, la data 2010-11-08 06:53:31
De la: kudika328851, la data 2010-11-06 15:51:35buna!!! sunt noua p-aici!
A-si avea si eu o problema... am reluat o relatie mai veche sperand ca lucrurile se vor schimba,insa parca ne merge mai rau decat la inceput.In primele zile dupa ce ne-am impacat ''respectivul'' venea aproape in fiecare zi sa ma vada..totul era bine si frumos..se purta dragut etc etc ...ca la inceput insa de 3 saptamani incoace ( probabil s-a vazut cu sacii in caruta) nu-mi mai acorda atentie este dezinteresat ,mereu imi spune ca are treaba ,nu poate sa vb la telefon si ca ma suna el...M-am cam saturat de atitudinea asta a lui . Mereu am fost intelegatoare cu el...De fiecare data cand a avut vreo problema sau a fost cu moralul la pamant ma suna pe mine.Eu fata draguta si intelegatoare mereu l-am sustinut ,l-am incurajat in ceea ce face... doar ca m-am cam saturat sa ii fiu alaturi doar cand are el nevoie...Cand vede ca nu ii mai acord atentie devine impulsiv si gelos,ca nu il mai bag in seama ca nu ma mai intereseaza persoana lui.I-am explicat ce imi doresc si ce vreau de la el dar parca a-si vorbi cu turcii.Sa numai spun ca atunci cand nu sunt tocmai in apele mele nu imi ofera aceeiasi atentie si intelegere pe care i-o ofer eu .Nu ma merita!!!Si chiar acum cand scriu imi vine sa pun mana pe telefon si sa scriu ''IT'S OVER''...doar ca am ''acolo'' niste sentimente....si sper sa se schimbe...Ma mai gandesc la faptul ca ar putea fii dependent de mine emotional... dar nici de cum sentimentele lui sa fie incomparabile cu ale mele... Astfel spus..cred ca o sa imi iau o ''mica vacanta'' sa ma gandesc bine,balanta oricum este mai muult inclinata spre ''despartire''... dar sunt agatata de o mica speranta ce l-ar putea schimba...Astept un raspuns si de la voi...O zi buna
Datul papucilor prin telefon....foarte curajos....sau e de fapt o tactica sa-l faci sa cerseasca impacare?


ar putea sa incerce pe mirc
ploidevise
Postat pe 8 Noiembrie 2010 16:22
Multumesc ptr raspunsuri ,oricum acum 2 zile am luat atitudine!!! Am pus piciorul in prag,si am spus GATA!! PT marco918 ( sper sa nu gresesc) sa stii ca am spus clar ce vreau si l-am tras de maneca,dar se mai intampla sa ne racim gurile degeaba ptr cate unii care isi dau seama ce au avut langa ei abea dupa ce ne-au pierdut!!!!
Acum ,dupa 2 zile... pot spune ca ma cauta intruna,isi cere scuze,si imi cere sa il iert.Dar spre ghinionul lui nu o sa se intample acest lucru...Oamenii fac greseli mari de dragul iubirii, e un fapt stitut! Din dragoste ,iubirea poate devenii tare perfida pe cat e de curata...
kudika328851
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:52
Multumesc ptr raspunsuri ,oricum acum 2 zile am luat atitudine!!! Am pus piciorul in prag,si am spus GATA!! PT marco918 ( sper sa nu gresesc) sa stii ca am spus clar ce vreau si l-am tras de maneca,dar se mai intampla sa ne racim gurile degeaba ptr cate unii care isi dau seama ce au avut langa ei abea dupa ce ne-au pierdut!!!!
Acum ,dupa 2 zile... pot spune ca ma cauta intruna,isi cere scuze,si imi cere sa il iert.Dar spre ghinionul lui nu o sa se intample acest lucru...Oamenii fac greseli mari de dragul iubirii, e un fapt stitut! Din dragoste ,iubirea poate devenii tare perfida pe cat e de curata...
kudika328851
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:52
apropo! nu cred in intalnirile astea de pe MIRC ..yahoo...neogen si ce mai e ...
kudika328851
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:54
Faptul ca am spus:Imi vine sa iau telefonul si sa scriu ''IT'S OVER...era doar un gand..dar nu l-am facut... Totul s-a terminat face 2 face ...
kudika328851
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:55
De la: kudika328851, la data 2010-11-08 17:54:08apropo! nu cred in intalnirile astea de pe MIRC ..yahoo...neogen si ce mai e ...
Tu stii sa citesti da cu priceputul nu pre le ai...
The_Exile
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:55
De la: kudika328851, la data 2010-11-08 17:54:08apropo! nu cred in intalnirile astea de pe MIRC ..yahoo...neogen si ce mai e ...

dar in cele de pe kudica crezi?
battleofwits
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:56
m-ai barat :))
kudika328851
Postat pe 8 Noiembrie 2010 18:03
De la: kudika328851, la data 2010-11-08 18:03:13m-ai barat :))


battleofwits
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:58
De la: kudika328851, la data 2010-11-08 17:52:48Multumesc ptr raspunsuri ,oricum acum 2 zile am luat atitudine!!! Am pus piciorul in prag,si am spus GATA!! PT marco918 ( sper sa nu gresesc) sa stii ca am spus clar ce vreau si l-am tras de maneca,dar se mai intampla sa ne racim gurile degeaba ptr cate unii care isi dau seama ce au avut langa ei abea dupa ce ne-au pierdut!!!!
Acum ,dupa 2 zile... pot spune ca ma cauta intruna,isi cere scuze,si imi cere sa il iert.Dar spre ghinionul lui nu o sa se intample acest lucru...Oamenii fac greseli mari de dragul iubirii, e un fapt stitut! Din dragoste ,iubirea poate devenii tare perfida pe cat e de curata...


era o gluma...:)
te cauta pt ca are orgoliul ranit. Poate pe de o parte realizeaza ca te-a pierdut dar eu...totusi cred ca orgoliul e motivul.
Nu stiu cum sa iti zic. Poate oi fi eu mai visatoare si naiva dar un om cand iubeste cu adevarat nu poate sa faca ce facea noul tau fost prieten. Adica nu a zis nimeni ca trebuia sa stati bot in bot toata ziua dar nici sa te ignore asa si sa faca doar ca el...
Crede-ma ca am auzit femei care au langa ele barbati care le respecta. Exista si specimene din astea. Si cu siguranta si tu meriti unul...
ploidevise
Postat pe 10 Noiembrie 2010 23:04
Știu k este prea târziu ptr povestea mea,dar simt k numai pot tine in mine atâtea gânduri ,tristete, fãrã k sa pot spune cuiva c am p suflet din cauza k îmi este rusine dar si teama d vb c le voi auzi mai apoi. Nici macar familia nu stie pron ce trec eu....Sunt între-o relație de 3 ani cu un bãrbat mai mare k mn ( eu 25,el 37). Începutul relații a fost frumos d parca visam, mai târziu am aflat k el are 2 copii destul d mari( 17 si 14 ani) asta fãrã sa fie cãsãtorit cu mama copiilor deși tot c face alãturi d mn( financiar vorbind) duce la ei. D 1 an jumate m simt exploatata , eu am grija de el si de 2 șoferi ai lui,m priveaza d multe lucruri spunandu-mi k nu aku , nu sunt bani deși "acasa" se cheltuie bani p haine si lucruri scumpe. M-a fãcut sa renunța l toate rel din tara p motiv k este gelos, in oraș am ajuns sa ies singura, sa m descurc singura si in schimb îmi jura k mã iubeste si va pãrãsi cealaltã femeie. Simt k sunt doar un ajutor ptr el k sa își punã viața l punct mai apoi sa îmi spunã k numai are nevoie d mn. I-am tot spus k m-am saturat de vb , k vreau fapte sa îmi demonstreze k mã iubeste si MEREU îmi spune k v veni timpu si ptr fapte, dar deja m-am saturat de 3 ani numai de vb. Vreau sa îl pãrãsesc dar m simt prinsã lângã el. Nu pot pleca, d c????oare chiar mã iubeste sau chiar sunt un simplu ajutor ptr el????
kudika_23677
Postat pe 17 Decembrie 2012 23:13
De la: kudika_23677, la data 2012-12-17 23:13:22Știu k este prea târziu ptr povestea mea,dar simt k numai pot tine in mine atâtea gânduri ,tristete, fãrã k sa pot spune cuiva c am p suflet din cauza k îmi este rusine dar si teama d vb c le voi auzi mai apoi. Nici macar familia nu stie pron ce trec eu....Sunt între-o relație de 3 ani cu un bãrbat mai mare k mn ( eu 25,el 37). Începutul relații a fost frumos d parca visam, mai târziu am aflat k el are 2 copii destul d mari( 17 si 14 ani) asta fãrã sa fie cãsãtorit cu mama copiilor deși tot c face alãturi d mn( financiar vorbind) duce la ei. D 1 an jumate m simt exploatata , eu am grija de el si de 2 șoferi ai lui,m priveaza d multe lucruri spunandu-mi k nu aku , nu sunt bani deși "acasa" se cheltuie bani p haine si lucruri scumpe. M-a fãcut sa renunța l toate rel din tara p motiv k este gelos, in oraș am ajuns sa ies singura, sa m descurc singura si in schimb îmi jura k mã iubeste si va pãrãsi cealaltã femeie. Simt k sunt doar un ajutor ptr el k sa își punã viața l punct mai apoi sa îmi spunã k numai are nevoie d mn. I-am tot spus k m-am saturat de vb , k vreau fapte sa îmi demonstreze k mã iubeste si MEREU îmi spune k v veni timpu si ptr fapte, dar deja m-am saturat de 3 ani numai de vb. Vreau sa îl pãrãsesc dar m simt prinsã lângã el. Nu pot pleca, d c????oare chiar mã iubeste sau chiar sunt un simplu ajutor ptr el????




Trebuia sa te desparti de la inceput. Cine te-a pus sa stai atata timp langa un individ care are doi copii? Lasa-l, ca mai sunt si alti barbati pe lumea asta.
Micaell
Postat pe 18 Decembrie 2012 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa-mi pierd iubita din cauza parintilor 25 De la: kudika023770 12 Iulie 2009 20:34
ajutorrrrrrrrrrrrrrr! 6 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:47
am ramas insarcinata dar trebuie sa fac avort 1 De la: brunita 18 Ianuarie 2014 23:32
ce e de facut cand iubitul imi spune sa lucrez cu fosta lui iubita 15 De la: sorina1972 2 Martie 2010 10:19
CE SA MAI FAC? 246 De la: ironia 22 Februarie 2011 11:10