Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT

e cam o regula generala ca cine ajuta f bine te altii pe sine nu se poate ajuta. ai sa gasesti puterea de care ai nevoie asta numai daca ai vointa. asa cum stii sa accepti ca el te minte dar tu treci cu vederea asa tb sa accepti ca povestea asta are un final si gaseste'l cat mai repede.
Shhh
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:21
ce trebuie sa fac?sa nu ma mai ia de prota si sa ii arat ca si eu am orgoliul meu?
cum trebuie sa ii vorbesc la telefon?
iar cand ma suna sa vina la mine ce trebuie sa ii zic?

credeti ca renunta la mine sau incearca sa vada ce se intampla cu mine si incearca sa ma ajute?
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:36
pai cu un comportament mai rece ai sa'l faci sa'si dea arama pe fata. ori pleaca si in cazul asta iti dai seama ca ai fost apa de ploaie pt el ori ramane si incearca sa salveze ceva din asa zisa relatie pe care o aveti. fii si tu putin mai distanta, cand se autoinvita pe la tine zi'i ca nu esti, ca ai treaba gasesti tu minciuni, n'ai avut de la cine le invata?,
Shhh
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:54
am avut prietene care ma ajutau pentru a obtine ele ceva sau altele spun pur si simplu "fata nu stiu ce sa zic treaba ta"

Sunt curioasa daca va regreta vre-o data ce mi-a facut si de felul in care s-a purtat cu mine....si jur ca imi doresc asta din tot sufletul meu....macar atat pentru cat am suferit....
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 21:21
Va Rog din Suflet Ajutati-ma cu un sfat!!!....a plecat iar la un majorat si bineinteles ca pe mine nici nu m-a intrebat daca vreau sa merg...sau ceva de genul...m-a sunat sa imi spuna ca este deja acolo....ce imi sugerati sa fac in cazul asta?....probabil cand va pleca de acolo ma va suna sa vina la mine sau ceva de genul ce sa ii spun?....
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:46
ca s-a ocupat locul,ce naiba taie-i craca sa doarma la ma-sa acasa,sigur vine si un pic baut si cu hainele imputite de tutun,fata s-a dus singur la petrecere ca tu-il incurci
utad
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:51
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 19:05:38
De la: elenakarla, la data 2010-04-24 17:32:43Are pe altcineva sau nu-i pasa de tine......stie ca esti acolo oricand are nevoie, dar....atat....stiu ca doare, dar daca te iubea, era mandru sa te prezinte tuturor si era fericit sa-i fii in preajma....mai bine vezi-ti de viata ta, gaseste pe cineva care sa gandeasca si sa se comporte la fel ca tine! Esti tanara, astea se numesc "chestii de viata" care ar trebui sa te intareasca, sa te maturizeze si din care ar trebui sa inveti....


Imi este teama ca nu voi mai fi respectata si iubita...pentru ca nu mai sunt virgita si mi-e teama de vorbele din lume..."vai asta sa culcat cu ala si-a batut ala joc,asta a fost fraiera etc.."mai ales ca acum nu am prieteni si nu am cu cine sa ies si sa uit...

Sunt nopti in care stau si plang gandindu-ma de ce eu?stiind ca nu am gresit cu nimic...si ce este cel mai ciudat atunci cand greseste foarte mult incearca sa ma impace....vorbind frumos purtandu-se frumos iar dupa 2 zile revine la vechiul el...


Dragutza , pai cum sa-ti dea cu piciorul cand face din tine ce vrea? Esti sclava perfecta (scuza-mi expresia) tu ai renuntat la viata ta pentru un ticalos profitor.Scuza-ma dar nu asa trebuie sa fie o relatie, femeia nu e pe post de caine loial, nici de sora medicala, menajera sau saltea ocazionala.
A 3 a oara pe seara asta, RESPECTATI-VA fetelor! Nu-i mai da totul mura in gura.Trebuie sa merite orice gest il faci pentru el.Cine te judeca dupa virginitate este un inapoiat si oricum gura lumii n-o astupa nici un catacliism natural , asa ca lasa lumea sa zica ce vrea, nu traiesti cu lumea.

Postat pe 24 Aprilie 2010 22:55
Daca m-as schimba si as fi indiferenta si asa cum este un om care se gandeste intai la el inainte de toti credeti k ma va mai vrea langa el?
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:17
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:17:42Daca m-as schimba si as fi indiferenta si asa cum este un om care se gandeste intai la el inainte de toti credeti k ma va mai vrea langa el?


tu ce crezi?
mitura
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:22
De la: mitura, la data 2010-04-24 23:22:05
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:17:42Daca m-as schimba si as fi indiferenta si asa cum este un om care se gandeste intai la el inainte de toti credeti k ma va mai vrea langa el?


tu ce crezi?


Ca nu...dar mi-e frica sa recunosc....
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:28
Mi se rupe sufletul stau si plang si imi pun intrebarea mereu...cu ce am gresit?...de am suferit si sufar atat?
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:31
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:28:32
De la: mitura, la data 2010-04-24 23:22:05
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:17:42Daca m-as schimba si as fi indiferenta si asa cum este un om care se gandeste intai la el inainte de toti credeti k ma va mai vrea langa el?


tu ce crezi?


Ca nu...dar mi-e frica sa recunosc....


...ok,Mikaila,tocmai ai recunoscut.Dar acum ca ai recunoscut,te gandesti sa faci ceva?
mitura
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:35

...ok,Mikaila,tocmai ai recunoscut.Dar acum ca ai recunoscut,te gandesti sa faci ceva?[/quote]

Da dar nu stiu cum sa procedez sa ii spun direct nu are rost sa mai fim impreuna(nu cred ca am taria)sau sa ma distantez usor usor:-
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:40
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:40:48
...ok,Mikaila,tocmai ai recunoscut.Dar acum ca ai recunoscut,te gandesti sa faci ceva?


Da dar nu stiu cum sa procedez sa ii spun direct nu are rost sa mai fim impreuna(nu cred ca am taria)sau sa ma distantez usor usor:-[/quote]

Cred ca ii poti spune direct.Am o vaga banuiala ca nu va lesina cand va auzi vestea.
Iar daca tot vrei sa incerci sa te schimbi,incepe sa lucrezi cu respectul de sine
mitura
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:50
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:17:42Daca m-as schimba si as fi indiferenta si asa cum este un om care se gandeste intai la el inainte de toti credeti k ma va mai vrea langa el?


Chiar daca nu te-ar mai vrea ar fi un mare pas inainte.N-ai mai fi folosita si ai redeveni independenta si stapana pe tine.Mor de ciuda pe voi ! Ma uit cu drag si admiratie la voi pe strada cat de tinere si frumoase sunteti, as vrea sa fiti toate fetele mele sa va protejez si sa va feresc de astfel de greseli care va fac sa suferiti fara rost, dar n-am cum.N-ar fi nici o pierdere sa te lase magarul , ai avea timp sa redevii tu insati.

Postat pe 25 Aprilie 2010 11:01
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:31:41Mi se rupe sufletul stau si plang si imi pun intrebarea mereu...cu ce am gresit?...de am suferit si sufar atat?


Pentru ca te-ai oferit pe tava fara sa ceri ce ti se cuvenea inapoi.

Postat pe 25 Aprilie 2010 11:02
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 19:05:38
De la: elenakarla, la data 2010-04-24 17:32:43Are pe altcineva sau nu-i pasa de tine......stie ca esti acolo oricand are nevoie, dar....atat....stiu ca doare, dar daca te iubea, era mandru sa te prezinte tuturor si era fericit sa-i fii in preajma....mai bine vezi-ti de viata ta, gaseste pe cineva care sa gandeasca si sa se comporte la fel ca tine! Esti tanara, astea se numesc "chestii de viata" care ar trebui sa te intareasca, sa te maturizeze si din care ar trebui sa inveti....


Imi este teama ca nu voi mai fi respectata si iubita...pentru ca nu mai sunt virgita si mi-e teama de vorbele din lume..."vai asta sa culcat cu ala si-a batut ala joc,asta a fost fraiera etc.."mai ales ca acum nu am prieteni si nu am cu cine sa ies si sa uit...

Sunt nopti in care stau si plang gandindu-ma de ce eu?stiind ca nu am gresit cu nimic...si ce este cel mai ciudat atunci cand greseste foarte mult incearca sa ma impace....vorbind frumos purtandu-se frumos iar dupa 2 zile revine la vechiul el...

n-o sa-ti placa, dar ai gresit cu ceva: ai gresit ca nu ai impus respect (si inca nu impui). Daca faceai asta de la inceput, ar fi fost posibil sa va despartiti destul de repede, dar macar stiai cu cine ai de-a face.
cat despre faptulca nu vei mai fi respectata si iubita, stai linistita! Daca tu ceri respect, vei primi respect (virgina sau nu).
kitty_krieger
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:10
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:40:48
...ok,Mikaila,tocmai ai recunoscut.Dar acum ca ai recunoscut,te gandesti sa faci ceva?


Da dar nu stiu cum sa procedez sa ii spun direct nu are rost sa mai fim impreuna(nu cred ca am taria)sau sa ma distantez usor usor:-[/quote]



poti ori sa nu-l mai suni si sa nu-i raspunzi la telefoane, mess (de fapt sterge-l acum din toate listele). poti sa-i trimiti un sms si apoi sa incetezi sa-l mai cunosti .... sau alte faze de-astea (sau crezi ca merita mai mult?)
kitty_krieger
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:14
De la: scorpio67, la data 2010-04-25 11:02:46
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:31:41Mi se rupe sufletul stau si plang si imi pun intrebarea mereu...cu ce am gresit?...de am suferit si sufar atat?


Pentru ca te-ai oferit pe tava fara sa ceri ce ti se cuvenea inapoi.
el te foloseste doar pentru a face sex cu el si atat...???/
kudika029282
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:18
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 23:40:48
...ok,Mikaila,tocmai ai recunoscut.Dar acum ca ai recunoscut,te gandesti sa faci ceva?


Da dar nu stiu cum sa procedez sa ii spun direct nu are rost sa mai fim impreuna(nu cred ca am taria)sau sa ma distantez usor usor:-[/quote]

Si de ce crezi tu ca face toate chestiile astea numai cu tine ? Pentru ca a vazut omul ca are de cine sa isi bata joc. In principiu,ii manipulam pe cei care ne permit sa facem asta...fa bine si recunoaste ca i-ai permis, dupa care vezi-ti frumusel de viata. La 19 ani chiar nu e cazul sa devii rezerva unui pampalau care de-abia a iesit din liceu sau mai stiu eu ce.
Cred ca ar trebui sa inveti sa te respecti, sincer. Asta e de fapt problema aici, ca nu ai suficient respect de sine incat sa vezi ca meriti mai mult. Asa ca aduna-ti un pic de curaj si continua-ti viata altfel.
anissya
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:49
Asa ca aduna-ti un pic de curaj si continua-ti viata altfel. [/quote]

Nu stiu de unde sa incep si nu stiu cata tarie am incerc sa uit incerc sa il uit dar cum....sunt si in perioada bacului imi este foarte teama sa nu ma afecteze asta cu cv....Crezi ca o sa sufar foarte mult dupa el?....sau dupa un timp scurt o sa imi dau seama cine a fost si am sa trec peste cu usurinta....?
Ssandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:59
Draga mea, tu ai o problema si mai grava....tu nu ai incredere in tine!!!! Incearca sa ajungi impacata cu tine insati si sa te gandesti ca meriti ceva mai bun, ca meriti sa fii iubita si respectata, nu doar folosita....iar chestia ca nu mai esti virgina si pt asta vei fi judecata sau catalogata, este cea mai mare PROSTIE! Nu spune nimeni sa zbori din floare in floare, dar nu inseamna ca vei fi data la o parte din viata cuiva doar pt asta...Imi pare rau pt pierderea tatalui tau si sunt singura ca asta si-a pus destul de mult amprenta in situatia actuala, dar repet, meriti mult mai mult! Si daca ramai cu el, doar pt ca nu mai esti virgina si stai si plangi si suferi, te ajuta cu ceva? Iesi, fa-ti alt grup de prieteni cu care sa iesi, socializeaza, pleaca de langa el si lasa-l sa-si traiasca viata pe care si-o doreste, iar tu cauta pe cineva care sa te respecte, sa te iubeasca, sa te protejeze si care sa stie sa te aprecieze ca om...Bafta multa!
elenakarla
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:36
vreau sa ma despart de el dar numai gandul asta ma face sa sufar:( imi pare rau sa stiu ca nu mai sunt cu el desi daca suntem impreuna sufar mai mult.De ce eu tin atat de mult la un om care vad ca pur si simplu nu il intereseaza de mine iar lui nici macar nu-i pasa....dar continua sa ma minta si sa isi bata joc....iar cand sunt suparata sa se prefaca,ca ii pasa....de ce?
Ssandra
Postat pe 27 Aprilie 2010 20:50
De la: Alexandra_bma, la data 2010-04-27 20:50:27vreau sa ma despart de el dar numai gandul asta ma face sa sufar:( imi pare rau sa stiu ca nu mai sunt cu el desi daca suntem impreuna sufar mai mult.De ce eu tin atat de mult la un om care vad ca pur si simplu nu il intereseaza de mine iar lui nici macar nu-i pasa....dar continua sa ma minta si sa isi bata joc....iar cand sunt suparata sa se prefaca,ca ii pasa....de ce?
Ssandra
Postat pe 27 Aprilie 2010 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor, ajutor! 25 De la: kudilik 26 Iulie 2010 22:20
Buna tuturor! 14 De la: miss_darine 1 Iulie 2010 21:07
Vine doar o data pe an..sa il primesc..sau sa fac ca el.. un sfat pls..:(( 52 De la: mihapic73 22 Noiembrie 2009 18:50
In special femeilor din zodia fecioara... 11 De la: kudika102120 20 Ianuarie 2010 06:58
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 30 De la: PICCKARD 1 Noiembrie 2011 06:17