Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT

Nu stiu ce sa mai fac am 19 ani si sunt cu un baiat de un an....il iubesc si am facut si fac totul pentru el....
-cand m-am culcat cu el...eram virgina
-il sfatuiam de cate ori simteam ca nu este in regula
-am avut grija de el cand era bolnav
-nu dormeam noptile cand el era cu prietenii asteptand sa ajunga acasa sa ma sune sa imi zica daca este bine
-nu il strsam cu telefoane
-nu ii faceam scene de gelozie
-am renuntat la prietenii mei pentru el
-nu l-am mintit niciodata
-nu l-am inselat
si multe altele...iar el cand se duce in oras niciodata nu ma ia cu el sau cand se duce la gratar cu prietenii lui lafel...la suc niciodata nu ma scoate iese decat cu prietenii lui...iar noi ne intalnim o data la 3 zile doar la mine acasa atat...
Ce pot sa fac?De ce este asa?
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:24
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 17:24:31Nu stiu ce sa mai fac am 19 ani si sunt cu un baiat de un an....il iubesc si am facut si fac totul pentru el....
-cand m-am culcat cu el...eram virgina
-il sfatuiam de cate ori simteam ca nu este in regula
-am avut grija de el cand era bolnav
-nu dormeam noptile cand el era cu prietenii asteptand sa ajunga acasa sa ma sune sa imi zica daca este bine
-nu il strsam cu telefoane
-nu ii faceam scene de gelozie
-am renuntat la prietenii mei pentru el
-nu l-am mintit niciodata
-nu l-am inselat
si multe altele...iar el cand se duce in oras niciodata nu ma ia cu el sau cand se duce la gratar cu prietenii lui lafel...la suc niciodata nu ma scoate iese decat cu prietenii lui...iar noi ne intalnim o data la 3 zile doar la mine acasa atat...
Ce pot sa fac?De ce este asa?



baiat de casa!!!

pe ei l-ai intrebat?????????



anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:27
Are pe altcineva sau nu-i pasa de tine......stie ca esti acolo oricand are nevoie, dar....atat....stiu ca doare, dar daca te iubea, era mandru sa te prezinte tuturor si era fericit sa-i fii in preajma....mai bine vezi-ti de viata ta, gaseste pe cineva care sa gandeasca si sa se comporte la fel ca tine! Esti tanara, astea se numesc "chestii de viata" care ar trebui sa te intareasca, sa te maturizeze si din care ar trebui sa inveti....
elenakarla
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:32
PS

EL stie ca are o relatie cu tine??

recomanda-i o alta asitenta la domiciliu!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:34
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 17:24:31
Ce pot sa fac?De ce este asa?


Pentru ca are ce isi doreste fara sa faca vreun efort .... Pentru ca este unul dintre "fericitii " care au gasit una ca tine ...
Ce sa faci? Probabil ca nu-i pasa prea mult de tine .Daca nu renunti la chestia asta pe care tu o consideri relatie , cel mai probabil va renunta el la tine cand o sa gaseasca o alta ....
ella_c
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:34
Da l-am intrebat de foarte multe ori daca gresesc prin felul meu de a fi?si ce as putea face ca el sa se schimbe....si el spune foarte usor"cum sa gresesti nu greseti "si atat ...apoi schimba subiectul...spunand sa il las cu prostiile astea ca lui i se pare ca este destul de normal ce se intampla ...
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:59
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 18:59:48Da l-am intrebat de foarte multe ori daca gresesc prin felul meu de a fi?si ce as putea face ca el sa se schimbe....si el spune foarte usor"cum sa gresesti nu greseti "si atat ...apoi schimba subiectul...spunand sa il las cu prostiile astea ca lui i se pare ca este destul de normal ce se intampla ...




prostii???
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:01
De la: elenakarla, la data 2010-04-24 17:32:43Are pe altcineva sau nu-i pasa de tine......stie ca esti acolo oricand are nevoie, dar....atat....stiu ca doare, dar daca te iubea, era mandru sa te prezinte tuturor si era fericit sa-i fii in preajma....mai bine vezi-ti de viata ta, gaseste pe cineva care sa gandeasca si sa se comporte la fel ca tine! Esti tanara, astea se numesc "chestii de viata" care ar trebui sa te intareasca, sa te maturizeze si din care ar trebui sa inveti....


Imi este teama ca nu voi mai fi respectata si iubita...pentru ca nu mai sunt virgita si mi-e teama de vorbele din lume..."vai asta sa culcat cu ala si-a batut ala joc,asta a fost fraiera etc.."mai ales ca acum nu am prieteni si nu am cu cine sa ies si sa uit...

Sunt nopti in care stau si plang gandindu-ma de ce eu?stiind ca nu am gresit cu nimic...si ce este cel mai ciudat atunci cand greseste foarte mult incearca sa ma impace....vorbind frumos purtandu-se frumos iar dupa 2 zile revine la vechiul el...
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:05
sa inteleg ca deja vrei sa te mariti? tu purtandu-te atat de mamos cu el, asta ii dai de inteles si cat de curand va fugi definitiv de langa tine reia-ti prieteniile si traieste-ti tineretea
miss_darine
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:06
De la: anastasia_m, la data 2010-04-24 19:01:52
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 18:59:48Da l-am intrebat de foarte multe ori daca gresesc prin felul meu de a fi?si ce as putea face ca el sa se schimbe....si el spune foarte usor"cum sa gresesti nu greseti "si atat ...apoi schimba subiectul...spunand sa il las cu prostiile astea ca lui i se pare ca este destul de normal ce se intampla ...




prostii???


Erau seri in care ii dadeam mesaje cu te iubesc pentru ca simpteam nevoia..si nu a raspuns niciodata....iar in una din seri l-am intrebat...de ce nu ai raspuns?...si a spus "era telefonul p masa si mi-a fost greu sa ma ridic m-am gandit ca iar e una din prostiile tale" iar de atunci am incetat sa ii mai dau si eu mesaje...
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:08
De la: miss_darine, la data 2010-04-24 19:06:38 sa inteleg ca deja vrei sa te mariti? tu purtandu-te atat de mamos cu el, asta ii dai de inteles si cat de curand va fugi definitiv de langa tine reia-ti prieteniile si traieste-ti tineretea

Daca ar fi atat de usor as face acest lucru...uneori imi zice ca de la mine are mult de invatat si ca sunt singura care a fost asa cu el si care a acceptat atatea si ca de aceea eu sunt singura cu care a avut o relatie serioasa si cu care a stat atat...
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:11
De la: ella_c, la data 2010-04-24 18:34:56
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 17:24:31
Ce pot sa fac?De ce este asa?


Pentru ca are ce isi doreste fara sa faca vreun efort .... Pentru ca este unul dintre "fericitii " care au gasit una ca tine ...
Ce sa faci? Probabil ca nu-i pasa prea mult de tine .Daca nu renunti la chestia asta pe care tu o consideri relatie , cel mai probabil va renunta el la tine cand o sa gaseasca o alta ....

Exact asta a facut intr-o seara spunandu-mi ca a inceput sa o viseze p pers respectictiva ca nu mai are rost sa stea cu mine ca defapt nici nu stie d c sta...am inceput sa plang si am acceptat ce a spus....am inchis telefonul...apoi el imi da mesaj....sti sper sa intelegi sa nu imi porti ranchiuna dar nu pot sa ma schimb am crezut ca pot sa am o relatie serioasa dar nu pot pentru ca de fiecare data cand ma duc in oras sunt tentat sa stau cu alta sper sa intelegi...si nu am raspuns....iar dupa 15 min ma sunat spunandu-mi ca nu vrea sa ne despartim ca e sigur ca nu o sa tina aia cat tin eu la el si ca nu o sa gaseasca pe nimeni ca mine....ca eu sunt gagica lui a "buna" iar de restu se foloseste....
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:16
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 19:05:38
Imi este teama ca nu voi mai fi respectata si iubita...p.


Gresit ! Acum nu esti respectata si nici iubita!
Doar cand vei intalni barbatul care te va iubi vei face diferenta...

Ai doar 19 ani ! Zambeste si bucura-te de primavara ! Ignora-l o saptamana si daca nu isi schima atitudinea da-i "liber "
Poti sa sari peste saptamana aia .. daca poti ! Oricum , tot acolo vei ajunge.
ella_c
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:18
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 19:11:36
De la: miss_darine, la data 2010-04-24 19:06:38 sa inteleg ca deja vrei sa te mariti? tu purtandu-te atat de mamos cu el, asta ii dai de inteles si cat de curand va fugi definitiv de langa tine reia-ti prieteniile si traieste-ti tineretea

Daca ar fi atat de usor as face acest lucru...uneori imi zice ca de la mine are mult de invatat si ca sunt singura care a fost asa cu el si care a acceptat atatea si ca de aceea eu sunt singura cu care a avut o relatie serioasa si cu care a stat atat...

atunci lasa-l pe el sa-si traiasca tineretea si sa zburde singurel si tu stai in continuare dupa fundul lui sa plangi si sa suspini in perna
miss_darine
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:18
sincerã sã fiu eºti cam fraiericã....la vârsta ta nu tre sã sufli nimãnui in fund iar u asta faci q pufanul q care pretinzi cã ai o relaþie...
...imposibil sã nu mai ai vreo prietenã q care sã ieºi in oraº sã te distrezi....u eºti dependentã de el iar el profitã de chestia asta. Aºa cã cel mai bine debaraseazã-te de el
freakbabe
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:19
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 19:16:30
ca eu sunt gagica lui a "buna" iar de restu se foloseste....


Toate sunteti "bune".Pe pariu ca asa va spune la toate ...Probabil ca are o parere grozava despre el...
ella_c
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:21
Multumesc foarte mult pentru toate sugestiile oferite si pentru sfaturi...jur ca imi gandesc viata ca bunica mea de 85 de ani...ne stiind cum si ce trebuie sa fac...fiecare sfat ma ajuta sa trec usor peste asta...Multumesc din suflet
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:27
da de ce nu'l refuzi tu cand vrea sa vina la tine acasa? fara suparare dar sa stii ca te considera cam uratica de iesit cu tine in lume dar destul de bunicica pt a si'o trage cu tine.
Shhh
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:34
De la: freakbabe, la data 2010-04-24 19:19:21sincerã sã fiu eºti cam fraiericã....la vârsta ta nu tre sã sufli nimãnui in fund iar u asta faci q pufanul q care pretinzi cã ai o relaþie...
...imposibil sã nu mai ai vreo prietenã q care sã ieºi in oraº sã te distrezi....u eºti dependentã de el iar el profitã de chestia asta. Aºa cã cel mai bine debaraseazã-te de el


Este ciudat ca el cu prietenii lui se poarta perfect oricine il roaga ajuta fara sa ezite...este alaturi de ei si niciodata nu refuza...iar eu am avut probleme cu masina si i-am zis doar ca daca am nevoie de el o sa il sun sa ma ajute si el a spus"cu ce sa te ajut?ca eu nu am cu c sa te ajut"si am zis ok...
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:37
si cam cate tb sa'ti mai faca pt ca tu sa intelegi ca nu esti decat o gaurica pt el
Shhh
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:40
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 19:37:45
De la: freakbabe, la data 2010-04-24 19:19:21sincerã sã fiu eºti cam fraiericã....la vârsta ta nu tre sã sufli nimãnui in fund iar u asta faci q pufanul q care pretinzi cã ai o relaþie...
...imposibil sã nu mai ai vreo prietenã q care sã ieºi in oraº sã te distrezi....u eºti dependentã de el iar el profitã de chestia asta. Aºa cã cel mai bine debaraseazã-te de el


Este ciudat ca el cu prietenii lui se poarta perfect oricine il roaga ajuta fara sa ezite...este alaturi de ei si niciodata nu refuza...iar eu am avut probleme cu masina si i-am zis doar ca daca am nevoie de el o sa il sun sa ma ajute si el a spus"cu ce sa te ajut?ca eu nu am cu c sa te ajut"si am zis ok...


ehhh eu daca eram în locul tãu, dupã ce imi reparam maºina îl cautam ºi-l bãgam sub roþi...despartã-te de el fatoooooooo
freakbabe
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:41
De la: Shhh, la data 2010-04-24 19:34:29da de ce nu'l refuzi tu cand vrea sa vina la tine acasa? fara suparare dar sa stii ca te considera cam uratica de iesit cu tine in lume dar destul de bunicica pt a si'o trage cu tine.

L-am intrebat si eu asta daca sunt urata prea urata pentru el....si a spus ca nu cum sa fiu urata...revelionul l-am facut impreuna cu prietenii lui si m-am impritenit cu fetele si erau foarte multumite imi ziceau ca isi ziceau "ce gagica frumoasa are"chestii destea iar prietenii lui au zis ca are noroc ca sta cu mine ca sunt cuminte si frumoasa...deci nu cred sa fie asta....
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:43
De la: Mikaila, la data 2010-04-24 19:43:36
De la: Shhh, la data 2010-04-24 19:34:29da de ce nu'l refuzi tu cand vrea sa vina la tine acasa? fara suparare dar sa stii ca te considera cam uratica de iesit cu tine in lume dar destul de bunicica pt a si'o trage cu tine.

L-am intrebat si eu asta daca sunt urata prea urata pentru el....si a spus ca nu cum sa fiu urata...revelionul l-am facut impreuna cu prietenii lui si m-am impritenit cu fetele si erau foarte multumite imi ziceau ca isi ziceau "ce gagica frumoasa are"chestii destea iar prietenii lui au zis ca are noroc ca sta cu mine ca sunt cuminte si frumoasa...deci nu cred sa fie asta....

Tin minte ca m-am intalnit cu el intamplator p strada si niste tipi au oprit masina si l-au intrebat daca e prietenul meu si a zis da...au inceput sa rada si s-au inchinat zicandu-i sa aiba grija de mine ca sunt prea frumoasa....deci?de ce oare este asa?
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:52
cred ca esti prea naiva
Shhh
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:56
De la: Shhh, la data 2010-04-24 19:56:53cred ca esti prea naiva


caz CLASAT
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:59
De la: Shhh, la data 2010-04-24 19:56:53cred ca esti prea naiva

de ce crezi asta?
am avut prieteni inainte de el nimeni nu isi permitea sa imi greseasca macar cu o vorba ca ii dadeam papucii fara ezitare...am avut o relatie de un an jumatate fara sa ma culc cu tipu respectiv este cu mine in clasa si ne intalneam zilnic si in sfarsiturile de saptamana...si mi-a respectat dorinta si a fost langa mine...
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:00
Nu stiu de ce el a reusit sa ma schimbe atat sa ma faca sa sufar atat iar eu sa ii accept totul...
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:03
pai esti naiva, inca nu cunosti cat de smecheri sunt (sau ma rog, vor sa fie) baietii. dar na... incearca sa nu'i mai dai atata nas si ai sa vezi tu cum evolueaza treburile. orice nas isi are nasul, asa cum si tu ti l'ai gasit si'l va gasi si el. peste cativa ani, si poate alte intamplari nefericite, ti se vor deschide ochii si ai sa vezi atunci adevarul singura. de suferit ai sa mai suferi, esti abia la inceputul vietii.
Shhh
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:09
desi ma minte trec cu vederea stiind care este adevarul...stiu ca trebuie sa ma despart de el ca sufar prea mult fiind langa el...dar acum spun asta iar daca ma suna si doar vad ca e mai dragut ii multumesc si uit ce am vrut sa fac....
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:10
La 7 ani mi-am pierdut cea mai draga persoana din viata mea omul in care imi puneam speranta ca este langa mine...p tatal meu....am suferit enorm totii ani astea pana acum am avut probleme mari in familie iar asta ma maturizat stiu sa dau un sfat bun si sa ajut asa cum trebuie p cineva chiar vara mea de 25 de ani cere sfaturi la mine...dar in cazul meu nu stiu sa ma ajut singura mi-e frica sa trec de intrebarea "dar daca?"
Mikaila
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imposibil 7 De la: lil_mariuk 3 August 2009 12:15
VA rog din suflet ,sa ma ajtati ! 19 De la: kudika_5795 26 Aprilie 2012 09:06
o poveste destul de ciudata... 9 De la: OVI2010 19 Iulie 2010 17:04
ce sa fac 2 De la: _oktober_ 19 Decembrie 2009 13:12
diferenta de varsta 33 De la: kudika_35255 18 Octombrie 2013 13:41