Setari Cookie-uri

Eu, eu si restul lumii...

Am ramas eu, eu si restul lumii.Pentru ca am crezut cu toate fiinta mea in prietenie, in iubire, in loialitate, in tot felul de sentimente care azi nu mai au nici un sens. Spuneam pana mai acum cateva saptamani ca am "cunoscuti foarte multi, amici destui si prieteni putini"...acum zic ca am "multe cunostinte si un singur prieten...pe mine". Stiam ca prietenia adevarata e un lucru forte rar, dar am crezut de doua ori ca am gasit-o. Dupa 11 ani de prietenie, s-a rupt. Dar am trecut peste pentru ca deja imi gasisem o alta buna prietena...S. Ea ma intelegea si eram pur si simplu pe aceeasi lungime de unda. ne povesteam totul, faceam totul impreuna si nu era zi in care sa nu ne vedem....doi ani in care ne-am impartasit una alteia fiecare gand, am impartit fiecare moment. Si mi-ai zis: da, uite, mai sunt si oameni printre noi. Si asta pentru ca in cercul nostru, in afara de noi doua sunt multe asa-zise prietene, care prin fata iti spun ca si-ar da si viata pentru tine si pe la spate...dar nu imi pasa de ele, ieseam cu ele asa de complezenta, pentru diversitate, pentru ca era S si chiar credeam ca ma pot baza pe ea oricand. Si asa si era.
Insa a inceput sa se schimbe. Dupa o relatie de doi ani cu un baiat tot din cercul nostru, C., s-au despartit. Si de atunci ea nu mai e aceeasi. Am fost alaturi de ea, i-am sters lacrimile, i-am inteles suferinta, am sfatuit-o, am ascultat-o, am avertizat-o, dar ea cu fiecare zi nu mai era aceeasi....a inceput sa schimbe baietii ca pe sosete, dar asta nu ar fi fost pana la urma o problema...e viata ei in fond. desi stiu ca nu e bine ce face. In relatia cu mine a inceput sa se creada superioara, a devenit ingamfata, aroganta, se crede cea mai frumoasa, cea mai puternica, cea mai .... cea mai....Si in ultima perioada imi dadea impresia ca iesea cu mine numai ca sa ma eclipseze...dar am trecut si peste asta..."e prietena mea, stiu ca trece prin momente grele, o sa revina la S dinainte si o sa fie bine" asta imi ziceam in fiecare zi. Pana intr-o zi cand m-au enervat atat de mult fitzele el incat i-am spus clar ca nimeni nu e obligat sa ii suporte toate mofturile si nu e ea centrul universului asa cum crede. Sa aflu in aceeasi seara ca incepuse sa ma barfeasca pe la celalalte "prietene" ale noastre.
ok, i-am acceptat multe, am fost alaturi de ea, dar daca e un lucru pe care nu as putea sa il tolerez e genul asta de tradarea. Unui om de la care ai asteptari nu ii ierti asa ceva. I-am pus sufletul meu pe tava si de ce sa nu recunosc si ea mie...eu nu m-am dus niciodata sa spun nimenui secretele ei si ma asteptam ca nici ea sa nu se preteze la astfel de lucruri.
Am ajuns la limita...am scos-o din sufletul meu. Si m-am si revansat; am lovit acolo unde o doare cel mai tare: am inceput sa ma imprietenesc cu C. si cu noua lui prietena, am iesit impreuna. Comunicandu-le asta celorlalte fete, bineinteles ca ele s-au dus cu barfa: fata fata stii ce a facut? a iesit cu C.!!! Ea vrea sa arate ca nu ii pasa nici de asta, nici de noua ei reputatie, nici de schimbarile pe care se face ca nu le constientizeaza. Ce am vazut mai nou ca vrea sa faca este sa le atraga pe toate celelalte de partea ei si sa ma lase singura. dar ea nu isi da seama ca mie nu imi pasa se restul. Eram eu, ea si restul lumii...am ramas eu, eu si restul lumii. Odata ce am pierdut prietenia adevarata, chiar nu ma intereseaza sa mai pierd 2-3 asa-zise prietene care nu fac altceva decat sa ma barfeasca....
asa ca nu mai cred...in oameni sau in prietenie...de ce va spun asta? ca sa ma descarc...pentru ca aici nu ma cunoaste nimeni deci ce spun nu va avea nicio urmare...in rest, trrebuie sa ma sigilez, sa ma autocontrolez pentru ca sunt inconjurata de oameni de nimic...incepand cu S....
AndM
Postat pe 5 Mai 2010 22:40
bine ai venit in lume!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Mai 2010 22:41
asa se intampla des...
si trebuie sa mai inveti cate ceva..dak nu ar fi suferinta..crezi k am mai sta,asa..?
sa fii trista pt asta..e ceva..pt ca ecunosti si unde ai gresit si asteptarile,idealurile..
in societatea de azi..rar mai gasesti oameni cum tb....si din pacate..sufera cei care nu merita
lasa..S a fost o mik parte din ce va sa vie mai tarziu..abia einceputul..se putea si mai rau
dragon_fly88
Postat pe 11 Iunie 2010 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre cunoasterea de sine si a persoanei iubite. 170 De la: Max2 28 Ianuarie 2012 11:07
prietenie intre un barbat si o femeie?! 99 De la: pdg 8 Mai 2010 21:05
poate sunt dus dar imi doresc sex oral cu o straina 97 De la: Tharr 9 Noiembrie 2010 08:21
cum rectionati daca o femeie sa da la iubitul(barbatul) vostru??si cum rectionati daca un barbata seda la iubita(sotia voastra)?? 130 De la: omidutu 13 Septembrie 2009 17:58
Ce ati face in locul meu? 189 De la: Histria 23 Noiembrie 2013 12:22