Setari Cookie-uri

Cata incredere putem avea in barbati?

E greu sa ai incredere chiar daca cel de langa tine nu te minte, dar ai fost mintita de prea multe ori inainte de ajungi sa "suflii si in iaurt". Eu m-am "ars" rau in doua relatii de vreo 1-2 ani si acum mi-e greu sa mai am incredere. Pot spune ca am oarecum noroc ca actualul meu prieten a fost cel mai bun prieten al meu inainte si stiu ca nu ar insela niciodata, dar tot am o anumita retinere si i-am spus ca imi trebuie timp si rabdare, plus f mult sprijin din partea lui daca chiar vrea sa am incredere in el. Oricum am ajuns la concluzia ca o femeie simte ca e mintita si daca e "luata prin surprindere" e numai pentru ca ea a vrut sa inchida ochii si nu a vrut sa vada semnele. Numai de noi depinde daca reusesc sa ne minta sau nu. Multe ar trebui sa se gandeasca ce minciuni pot fi trecute cu vederea pentru a pastra acea relatie. Si oare merita compromisul?
dizzy_devilyn
Postat pe 6 Iunie 2010 10:33
Intrebarea corecta este daca poti avea incredere in oameni? Toti mintim, gandestete de cate ori ai mintit tu si atunci primesti raspunsul la intrebare. Ne sta in fire sa mintim, suntem cu totii oameni. Daca insa te referi la cine inseala mai mult, credema ca sunt si femei care inseala mai mult decat barbatii, si sunt destule..........doar ca ele nu se lauda in gura mare, iar barbatii nu arata la fel de mult ca noi cat sufera, cand se duc la o bere nu se plang, cum facem noi majoritatea cand iesim la o cafea cu fetele. Acum ce ar trebui sa facem, sa ne izolam...............????? Viata este plina de experiente, mai mult sau mai putin placute, bucurate de ele, oricum ar fi, caci pana la urma ele ne definesc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aimmee
Postat pe 6 Iunie 2010 11:00
Hmmmmmm ... Sunt persoane care iti ofera intai increderea si tb sa te lupti sa si mentina increderea fata de tine.... alti care sa-ti poata oferi increderea lor trebuie sa lupti pentru asta...
Tu trebuie singura sa te decizi din care categorie este cel mai bine sa faci parte! Cazuri particulare sunt destule...
Si... desi sunt o feminista convinsa... asta nu inseamna ca nu realizez ca sunt si femei care isi bat joc de barbati... Totul variaza!
Nimeni nu-ti poate da un raspuns, sa spunem care sa te satisfaca si sa dea rezultate in timp.
Eu am fost mintita de fost, mama lui mi-a spus ca a plecat din tara si el era in acelasi oras ca mine, a aparut dupa o luna de parca nu se intamplase nimic etc etc
Si data urmatoare am fost mai atenta! Insa trebuie si este necesar sa iti acorzi un timp doar tie... sa te ridici singura! Si crede-ma ca atunci totul va parea mult mai usor!
Orice padure are uscaturile ei... asa ca oricat de mult ne-ar placea noua femeilor, sa ii acuzam mereu pe barbati, sunt cazuri cand nici ea nu e mai prejos! Nu spun ca e cazul tau, ca nici nu te cunosc... insa acorda-ti timp tie sa te vindeci... si va fi mai usor... si decide-te in care categorie te incadrezi!
Numai bine
devyl_is_crying
Postat pe 6 Iunie 2010 11:10
Daca portini de la ideea ca sunteti mintite si inselate numai de asta aveti parte. Sunteti ceea ce ganditi. In primul rand analizati cat de sincere sunteti voi. Cu voi si cu cei din jur. Voi spuneti adevarul 100%? Sunt convinsa ca nu. Cautati bine in adancuri. Dupa ce faceti curatenie in sufletul vostru incepeti o relatie. Aveti incredere in fortele proprii.
Cat despre cele care stau intr-o relatie falsa, se complac in ea, cu ideea ca ''asta e'' sau ''ce pot sa fac?'' , nu pot spune decat ca au ce merita. Asta vor si asta primesc. Pana nu-ti inveti lectia de viata nu treci mai departe. Vorbesc din propria experienta. Am divortat dupa 22 de ani. Mai intai am invatat sa ma iubesc pe mine. Sa ma redescopar. Si am aflat ca sunt capabila de multe. De foarte multe lucruri de care nu ma credeam in stare sa le fac pana acum pentru ca asa eram obisnuita sa ma consider: slaba, mediocra, dependenta de el. Acum mi-am recapatat increderea in mine si devin din ce in ce mai puternica. M-am inconjurat numai oameni puternici care ma incurajeaza si-mi dau forta.
Capul sus si privirea inainte fetelor!!!! Aveti incredere in voi si in fortele voastre si o sa fie bine!!!!
Grace_40
Postat pe 6 Iunie 2010 11:11
De la: maria_doina, la data 2010-06-06 10:31:28printre ,,pilonii" care consolideaza o relatie este si increderea. In ceea ce ma priveste, am incredere in prietenul meu. Pana in clipa de fata nu a facut nimic care sa imi dea de gandit, cu privire la acest capitol. Asta depinde de la persoana la persoana.
Tudocretu
Postat pe 6 Iunie 2010 11:14
De la: maria_doina, la data 2010-06-06 10:31:28printre ,,pilonii" care consolideaza o relatie este si increderea. In ceea ce ma priveste, am incredere in prietenul meu. Pana in clipa de fata nu a facut nimic care sa imi dea de gandit, cu privire la acest capitol. Asta depinde de la persoana la persoana.




Barbatii mint si cind spun adevarul
Tudocretu
Postat pe 6 Iunie 2010 11:16
Barbatii mint si cind spun adevarul
Tudocretu
Postat pe 6 Iunie 2010 11:20
Si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare ca si a ta. Vin dintr-o relatie de 7 ani ani cu un baiat pe care l-am iubit foarte mult (sau cel petin asa am crezut) si care m-a dezamagit profund. Imediat dupa ce ne-am despartit am incercat sa cunosc pe altcineva, macar pentru a ma ajuta pe mine sa merg mai departe. Iti spun, cine a zis ca e mai bine sa astepti o perioada pana sa intri intr-o noua relatie nu a gresit. Incercand sa- ti refaci viata asa repede, nu este o solutie. In noua relatie vei intra cu acelasi bagaj de frustrari, ganduri nu foarte placute, temeri si alte sentimente negative, chiar daca iti doresti sa fie altfel. Vindeca-te si apoi vei merge mai departe! Iar in ceea ce priveste increderea, sper sa ajungi la aceeasi concluzie la care incerc si ma educ sa ajung si eu: Trebuie sa ai o viata bazata pe incredere, trebuie sa ai incredere in oameni, indiferent de sexul lor, pentru ca lipsa increderii iti va face rau mai ales tie. Si daca cineva iti va insela vreodata increderea, este vina lui, nu este vina ta! Din toate experientele neplacute pe care le traim va aparea si acea experienta extraordinara pe care o asteptam!

Stefania
kudika133176
Postat pe 6 Iunie 2010 11:21
Barbatii "e" niste porci, nu, scumpelor? Daca saracu' nefericit nu raspunde o data la telefon clar e cu alta nu? Daca minte o data ca se duce sa-si viziteze rudele doar ca sa aiba si el timp sa mai respire putin cu baietii la o bere, sunt niste nemernici nu?E normal sa ii faca femeia o intreaga drama.
Dragele mele, gugustiucile mele, bombonelele mele dietetice, dar femeile nu fac la fel? Femeile nu mint? Nu inseala? Femeile au impresia poate chiar mai mult ca barbatii ca lor li se cuvine totul. Dupa ce cu multe eforturi si straturi de rimel reuseste sa sufle un mascul din fata celorlalte vanatorese, femeia are impresia ca barbatul ala trebuie sa se gandeasca doar la ea, scopul vietii lui sa devina construirea unui altar inchinat iubitei, altar pe care el sa se sacrifice in numele iubirii in stil shakespearian.
Nu, piersicutele mele. Nu mai asteptati intr-o relatie mai mult decat sunteti voi in stare sa dati. Nu asteptati de la el sa nu mai fie om odata ce v-a cunoscut pe voi. El nu o sa minta daca stie ca va poate spune deschis unele chestii. Bine, sunt si barbati care vor doar sa isi bata joc si care ar trebui calcati pe cap cu bocancu'.DAR,exista si femei la fel de mizerabile. Nu mai dati vina pe sexe, dati vina pe om. Omul pe care il cunoasteti, referiti-va doar la barbatul care e acum cu voi. Nu mai generalizati.

Semnat, o optimista.
Kallliste
Postat pe 6 Iunie 2010 11:54
De la: Tudocretu, la data 2010-06-06 11:20:04Barbatii mint si cind spun adevarul


Tu nu ai mintit niciodata?Eu sincer da...Nu m'am simtit bine, dar s-a intamplat.Probabil nu am avut tot ce imi doream de la acea relatie.Mereu incercam sa dam vina pe barbati, dar nici noi nu suntem mai prejos.Un barbat o sa te minta atunci cand simte ca nu iti poate spune orice, atunci cand vede ca nu il intelegi.Si face asta pentru ca tine la tine si vrea ca totul sa mearga bine, fara complicatii...Desigur asta in cazul unei relatii serioase.Atunci cand vrei o aventura...nu te poti astepta la fidelitate si incredere.
Cand pasim intr'o relatie suntem constiente ca e posibil sa fim dezamagite si ranite, dar asta e viata...Oricum increderea se castiga!
Reea_Andreea
Postat pe 6 Iunie 2010 11:55
Buna la toata lumea,

Din pacate din toate raspunsurile pe care le-ai primit rezulta ca, cam majoritatea am fost inselate (aici ma includ si eu binenteles), insa ceea ce trebuie sa intelegem, nu toti barbatii sunt facuti pentru relatii de lunga durata si pe astia nici nu ii poti schimba. Ei prefera sa o faca pe dragutii, te duc la o cafea un suc te f**** de cateva ori si nici nu stii cand esti parasita. Asa le e natura iar noi femeile trebuie sa intelegem asta. Stiu ca nu este un lucru usor de facut.

Eu sunt maritata de 4 ani, dupa primii doi ani de casnicie am fost inselata, stiu ceea ce va suna va fi aiurea, insa iam aceptat greseala pentru ca mia dovedit si inca imi mai dovedeste ca ii pare rau (el a iesit cu ea la un suc si cateva pupicuri, noi fiind din provincie ea din Bucuresti). Raspunsul lui la intrebarea " De ce ai facut asta?" a fost "Din curiozitate", un raspuns destul de evaziv pentru mine si nesatisfacator. Eu sunt genul de femeie care se lasa destul de greu convinsa, i-am pregatit bagajelul pentru ca el sa plece unde o vrea, dupa lungi discutii cu el am ajuns la propriul raspuns si anume: respectiva tipa nu avea nimic iesit in comun (am discutat cu ea la tel. mai mult de o ora), comunicarea noastra se dusese pe apa sambetei din cauza jobului meu si al lui (el a renuntat la jobul pe care il avea dupa vreo 2 saptamani) si intervenise si monotonia.

Rezolvarea a durat putin.... putin cam mult, insa credema ca se poate, se poate pentru ca ne iubim, pentru ca acum ne dedicam mai mult timp impreuna. Concluzia este una singura: daca amandoi vor se poate. Nu stiu, acea "problema" din trecut ne-a facut mult mai apropriati, mult mai deschisi, si comunicam mult mai mult.

Acum singurul sfat care il am pentru tine este sa ai grija la barbatii care ii alegi, nu toti vor acelasi lucru ca si tine, nu toti vor o relatie, nu te lasa dusa de val prea usor pentru ca vei suferi mult si iti vei pierde increderea in tine.
tanase_ileana
Postat pe 6 Iunie 2010 12:03
Salut,
Am citit parerile voastre, dar ce faci cu durerea pe care o simti? un caz fericit, el ti-e iubit si ti-a fost inainte prieten. Eu tocmai am patit-o. Era ultimul barbat la care m-am asteptat.Nu am lasat nimic la voia intamplarii. Am lamurit de la inceput "credeam" eu totul...si dupa cinci luni cade bomba: AM CREZUT CA POT SA TREC PESTE...DAR RAMANEM PRIETENI. Nu-ti vine sa-l strangi de gat? Ai asteptat sa-si rezolve problemele si cand tr. sa te bucuri de liniste, s-a terminat. Si credeai ca dupa atatea deceptii esti mai precauta si ai experienta. Pe naiba. Ne lasam duse de val si cuprinse de euforie si nu vedem semnele din jurul nostru si nu ne gandim ca ni se poate intampla din nou. Un lucru e cert, cand iubesti si dai totul, astepti sa primesti acelasi lucru. Toti mintim, asta cu siguranta, dar cand nu, mai poti spune ca ai incredere in barbati?
kudika030364
Postat pe 6 Iunie 2010 12:26
Incredere? Nu cred ca in ziua de azi se mai poate spune asta.... ei te lasa cand ti mai greu, am patzit-o si eu, au mai patzit-o si altele, din pacate.... cand vad ca ii iubesti, ca le acorzi importanta si incredere, imeidat vor avea grija sa te raneasca, de multe ori.... Mi-e frica de viitor, mi-e frica de faptul ca in ziua de azi nu mai prea gasesti oameni de calitate pentru ca toti pun prima data pe primul loc jobul si banii, apoi viata sentimentala... si vorba aia... barbatul dupa o despartire isi revine si mai repede pentru ca face ce face si uita, e barbat si nu sta pe ganduri, iar femeia ...plange, si uita greu pentru ca gandeste mai mult...din pacate.... deci din punctul meu de vedere..... nu poti avea incredere in ei, isi urmaresc calea lor si atat, chiar cu posibilitatea de a pierde pana la urma ceva drag( poate).
andatoma2002
Postat pe 6 Iunie 2010 12:40
Amuzant topicul...vad ca unele dintre voi au anumite frustrari in legatura cu barbatii, unele poate chiar aveti de ce...poate ati fost dezamagite de partenerii vostri, dar asta nu inseamna ca toti sunt niste proci cretini care vor doar sa profite de gingasia voastra, ca toti sunt niste curvari si vagabonzi, toti mint si inseala etc. Inainte sa spuneti de noi ca suntem cum suntem...poate ar fi bine sa mai aruncati cate o privire si prin propria ograda (exemplu acest forum unde sunt n dintre voi care se lauda cum au amanti si cum isi inseala prietenii/sotii) si nu stiu cam in ce parte ar inclina balanta mai mult dupa aceea. Multe dintre voi asteptati totul de la partener (ceea ce e neplacut cand vezi ca incerci sa multumesti persoana de langa tine si nu apreciaza nimic, ba mai mult, mai face si mofturi), dar voi nu sunteti dispuse sa faceti mai nimic pentru o relatie...cel mai usor va e sa bagati aceeasi scuza penibila: m-am dus la altul pt ca nu ma mai simteam atrasa de el, nu mai zburau fluturasii prin stomac ca altadata si nu-mi mai acorda atentie ca la inceput etc. Probabil ca e mai usor sa ridici coada la altul decat sa incerci sa rezolvi problema. Va place cand vi se fac cadouri, sunteti plimbate si nu prea scoateti bani din buzunar pentru ca plateste el, dar nu va place ca nu va acorda destul timp si destula atentie...pai acel el ca sa aiba bani pentru el si pentru voi mai trebuie sa si munceasca, ca banii nu pica stand in oras la terasa sau la mall si poate dupa 8-10 ore de munca mai e si omul obosit si mai vrea sa se mai si odihneasca. In fine...mai sunt multe de zis. Eu vorbesc acum din punctul de vedere al unui baiat...dar in concluzie nu stiu in care tabara se afla persoanele cele mai multe in care nu trebuie sa avem incredere.
O zi buna!
bogdandbm
Postat pe 6 Iunie 2010 12:45

buna.apropo de subiect,e interesant.te-ai intrebat uneori cata incredere ai in tine,in propria ta fiinta?ca si oameni,suntem foarte schimbatori,probabil ca nu ar trebui sa facem diferenta intre barbati si femei.si unul si celalalt pot avea defecte "de fabricatie".nu sunt doar barbatii cei care mint:si femeile mint,se ascund.traim in vremuri in care fiecare individ in parte este egoist.am fost casatorita 15 ani,am avut incredere,dar cu toate astea nu a mai mers.avem iubiti,soti,amanti,fiecare e diferit.educatia este un prim pas cel face pe individ sa fie corect sau nu,apoi anturajul in care intra,ce caracter are barbatul,cum gindeste ,ce simte,pe ce pune baza.am cunoscut un om ce a fost condamnat la 15 ani de puscarie pt furt si evadare.dupa parerea societatii,acesta e un om in care e exclus sa ai incredere,nu?da,zic si eu,dar vreau sa va spun ca am avut un soc si pt prima data,toate teoriile mele despre incredere mi-au fost spulberate.caracterul acestui om m-a uimit.cuvintul dat era pt el litera de lege, femeia iubita era unica,iar pt familie a fost la un pas de moarte.avea cunostinte feminine,foste prietene,care ai mai scriau sau ai mai trimiteau felicitari,dar isi pretuia sotia si era sincer cu ea.erau deschisi unul cu celalalt,iar relatia era bazata pe incredere si comunicare.deci,ca si o concluzie,indiferent ce facem o relatie intre un barbat si o femeie trebuie sa aibe la baza comunicarea s increderea,cind aceste elemente nu se intilnesc exista o gramada de disfunctii ale indivizilor si implicit a relatiei.deci,fugi cit se poate de repede si mai cauta!
danielabartoi
Postat pe 6 Iunie 2010 12:52
Cineva spunea...
O femeie poate sa mimeze orgasmul,...barbatul poate mima o intreaga relatie.
Mult adevar in cateva cuvinte.
ralu_malina2003
Postat pe 6 Iunie 2010 12:57
De la: kudika030364, la data 2010-06-06 12:26:29Salut,
Am citit parerile voastre, dar ce faci cu durerea pe care o simti? un caz fericit, el ti-e iubit si ti-a fost inainte prieten. Eu tocmai am patit-o. Era ultimul barbat la care m-am asteptat.Nu am lasat nimic la voia intamplarii. Am lamurit de la inceput "credeam" eu totul...si dupa cinci luni cade bomba: AM CREZUT CA POT SA TREC PESTE...DAR RAMANEM PRIETENI. Nu-ti vine sa-l strangi de gat? Ai asteptat sa-si rezolve problemele si cand tr. sa te bucuri de liniste, s-a terminat. Si credeai ca dupa atatea deceptii esti mai precauta si ai experienta. Pe naiba. Ne lasam duse de val si cuprinse de euforie si nu vedem semnele din jurul nostru si nu ne gandim ca ni se poate intampla din nou. Un lucru e cert, cand iubesti si dai totul, astepti sa primesti acelasi lucru. Toti mintim, asta cu siguranta, dar cand nu, mai poti spune ca ai incredere in barbati?

Si eu sunt acum intr-o relatie cu un baiat care inainte mi-a fost foarte bun prieten.Inca nu ne iubim pentru ca nu suntem de foarte mult timp impreuna, dar tinem multul unul la celalalt.Faptul ca il cunosteam cat de cat inainte sa fim impreuna m-a ajutat foarte mult...Nu am mai fost nevoiti sa pastram o anumita distanta la inceput pana sa ajungem sa comunicam fara nici o bariera;vorbim despre orice, oricand.
Dar desi am destul de multa incredere in el nu pot spune cu mana pe inima ca nu ar putea sa ma raneasca vreodata...Si punand problema despartirii, am ramane probabil prieteni fara sa ne strangem de gat
Reea_Andreea
Postat pe 6 Iunie 2010 13:08
buna.. si mie mi-a atras atentia acest subiect. Eu sunt destul de tanara si cu putina experienta, asa ca nu stiu daca iti pot fi de folos. Pot spune ca din experientele vietii care le-am avut pana acum ca NICIODATA nu vei sti cu certitudine care este adevarul din orice ce privinta, tot ce afli tu pe parcursul vietii este doar o particica din adevar. Esti mintita oriunde, chiar si tu te minti unoeri.
Cred ca nu ar trebui sa iti bati prea mult capul cu asta, daca ai sti mereu adevarul viata nu ar fi interesanta, nu ar exista pic de MISTER si ai trai intr-o monotonie totala. Cred ca toate ne aducem aminte cat de dulce este impacarea ... acum unele se lasa prea umilite.
Tot ce trebuie sa faci sa nu renunti la orgoliul tau de femeie, sa te faci respectata si sa te bucuri de momentele bune petrecute langa el. Daca stai sa te gandesti doamne cat e adevar din ce imi spune nu o sa simti ca ai o relatie, traiesti cu o frica permanenta si o sa ajungi sa te certi mereu, sa il controlezi des, mai pe scurt o NEBUNA, CRIZATA din punctul lui de vedere ca nu te va intelege.
Incearca sa iti ocupi tu timpul cu ceva util in viata ca sa simti ca ai un rost, pt ca sti bine ca exista multe intrebari la care nu avem raspuns ...
Cam asta e mesajul meu ... gandirea unei fete de 20 de ani .. ai grija de tine si nu incerca sa gasesti raspuns la un lucru de care niciodata nu poti fi sigura.. Singurul adevar este ca suntem oameni si in fiecare zi invatam sa traim
yosirina
Postat pe 6 Iunie 2010 13:08
oauuu ce topic...de rahat...hai sã ne plângem aici, sã ne spunem oful ....și bãrbații au mierlit-o din partea femeilor....așa cã nu vãd de ce tre sã vã smiorcãiți și sã vã plângeți de milã...penibil!!!!!!!!!
freakyyy
Postat pe 6 Iunie 2010 13:16
Vorba cuiva: "linge-ti ranile" si re-evalueaza situatia! Nu exista vre-o formula magica pentru baiatul ideal. Poate nu cauti in mediul potrivit, poate nu stii sa cauti, poate nu stii ce vrei. Incercati sa nu mai dati vina pe altii. In orice relatie fiecare avem vina noastra. Nu uita! Si nu e obligatoriu sa te placa o persoana pe care tu o placi. De aia o relatie de iubire e speciala: pentru ca se iubesc amandoi. Si poate mai ai nevoie de cateva relatii din astea esuate ca sa stii ce vrei, nu? Ce-i al tau e pus de o parte!
Phloreen
Postat pe 6 Iunie 2010 13:34
Mi-a placut ultimul raspuns.Ma numar printre barbatii care au mirlit-o din cauza femeilor si nu numai odata.:P Dar viata merge inainte.Nu pot sa le blamez pe toate fiindca cateva m-au facut sa sufar.Singura problema din toate astea e ca am intrat in majoritatea relatiilor sceptic si asteptand din partea lor sa ma dezamageasca.Un bun exemplu de dezamagire :am fost cu o fata 2 ani si in al 3-lea an a plecat pentru 3 luni in vizita la parinti.Am asteptat-o n an si jumatate aproape fara sa mai dea nici un semn :) Si totul mergea asa de bine....
cohbi
Postat pe 6 Iunie 2010 13:35
superb raspuns :)))))
caterina2010
Postat pe 6 Iunie 2010 13:39
Incredere in barbati?Ce-i aia?Nici pana la coltul blocului, k scoate tel si suna pe alta!Am intalnit exact asa ceva, vb din experienta!Am gresit doar cand am mai dat o sansa unuia sau altuia...sa fie clar: DACA A FACUT-O ODATA, O VA MAI FACE!Am intalnit o pustoiaca teribila, deviza ei: O SINGURA SANSA!Dupa aia halt.Si are dreptate, nu merita sa lungesti boala, k el are sa faca exact la fel, ea are sa sufere din nou..mai bine de taiat raul din radacina, se sufera o vreme dar macar exista sansa de mai bine.Cum e bine, zic eu acum:bucura-te de relatie, traieste momentul dar fii en garde si pregatita oricand pt orice.Sa nu depinzi de el in ABSOLUT NICI O PRIVINTA.Orice fel de dependenta te poate face sa amani ruptura, implicit iti lungesti singura suferinta.Fii tu insati, DAR in cea mai buna forma, in cea mai buna varianta a ta posibila.Daca a dat pe de laturi, gata!Indiferent de implicatii.Ca zice k nu mai face, isi cere iertare, plange cu lacrimi de crocodil si dupa o vreme o ia de la capat!Sa fie clar, EI NU SE SCHIMBA!Si numai experimentand ai sanse sa gasesti unul bun...Din 1-2 tipi ce sa alegi?Se schimba treaba la 20-30, evident!Ca n-or fi toti defecti,
Voyager
Postat pe 6 Iunie 2010 13:40
este corect ce a spus bogdandbm dar as vrea sa il intreb ceva: de ce barbatul minte atata timp cat a stabilit cu femeia de langa el sa existe sinceritate si comunicare intre ei? de ce spune ca singurul lucru peste care nu ar trece ar fi minciuna indiferent de situatie si tocmai el este cel care nu respecta? cu ce greseste femeia in situatia aceasta?
miha_heartless
Postat pe 6 Iunie 2010 13:43
sincera sa fiu,sunt dezamagita din cauza lor! da,asa e,nu sunt toti la fel,dar pana la urma toti mint si toti inseala. intr-un fel e vina lor pt ca ar trebui sa iti dovedeasca ca poti sa ai incredere in ei si sa ne asigure de ceea ce vor ei si ce-si doresc de la noi...iar cele care nu sunt sigure pe ele....au o mare parte din vina!
kudika170702
Postat pe 6 Iunie 2010 13:50
Nu mai fiti asa rele :P mai sunt si barbati de treaba si fideli, in proportie de 1% (preciz ca aia au ceva vraji facute) am vazut la viata mea si cunoscut de asemenea tot felul de baieti ca nu erau inca barbati in adevaratul sens al cuvantului, de avut o relatie cu acestia am evitat, ptr ca sincer ma consider o fata mai gigel care merita ceva mai mult, nu tradare si minciuna si la fel ar trebui sa considere toate femeile de pe lumea asta care stiu ce vor (excludem prostituatele) si sa aiba putina demnitate, sa nu se lase calcate in picioate si nici folosite pentru ca nu le ies unor barbati (fosti parteneri, soti, amanti etc) sustele cu alte muieri, sa fim serioase daca toate femeile ar gandi asa ce refugiu ar mai avea si barbatii astia? Ca la urma urmei ei reactioneaza asa pentru ca au cu cine, daca nu ar avea nu cine sa insele/tradeze? Si-ar face o l**a sau si-ar schimba cel mai probabil orientarile HV-am pupat si sper sa fi ajutat cu ceva mesajul meu
eyo_grl
Postat pe 6 Iunie 2010 13:59
buna tuturor,,,
apropo de incredere,, am sa va povestesc ce am primit eu din partea omului care credeam ca nu ma va face sa sufar niciodata avand in vedere comportamentul lui in toata relatia...

ne-am cunoscut din intamplare, a fost dragoste la rpima vedere,, totul a fost perfect,,, multi au incercat sa ne desparta, insa el a tinut piept tutror, nu a crezut in vorbele proste spuse la adresa mea,,,,
eu fiind divortata si avand un copil, el avand varsta de 36 de ani, niciodata casatorit,, mama lui nu m-a agreat din prisma faptului ca eu am un copil iar el nu,,,
el era foarte atasat de mama lui,,, dominat mai bine zis,,, am inceput sa cautam o casa sa ne mutam,, a mers la banka sa faca un credit pentru a ne cumpara casa,,, am cautat 2 luni sa gasim ceva pe placul nostru,,, luni in care am suportat cu greu avand in vedere ca mama lui ii interzisese sa lipseasca noptile de acasa si sa se vada cu mine,, necunoscundu-ma si nestiid cum sunt,,, m-a catalogat drept o "curva"; finlul povestii a fost atunci cand ma mers la botezul nepotului iubitului meu unde am cunoscut-o pe mama lui, care bineinteles m-a ignorat si i-a spus sauite ca are parinti,,
atunci el a decis sa nu mai mearga acasa si sa se mute la mine pana cand vom gasi casa,,, trimitandu-l pe fratele lui sa ii ia lucrurile,
mama lui a refuzat, motivand ca il asteapta personal sa isi ia tot ce e al lui,,,,
dupa 3 ziel de stat impreuna,,, a plecat intr-o luni de dimineata, a asteptat sa plek eu la serviciu, si a plecat,,, am vorbit la telefon pana in secunda in care a intrat in casa,, dupa care ,, nici in ziua de azi nu mi-a mai raspuns la telefon si nici un semn nu mi-a dat,,,
am ajuns acasa de la serviciu,,unde am constatat cu stupoare ca isi luase toate lucrurile ce la avea pe la mine,,, deci,,, inainte sa ajunga acasa el stia ca nu se va mai intoarce la mine,, insa m-a mintit la telefon ca se va intoarce,,,,
nu inteleg si nu imi dau seama ce a facut mama lui ca sa il faca sa renunte la mine,,, care ma iubea asa de mult, si-ar fi dat viata si multe alte lucruri care le-a facut pentru noi,,,
cum sa interpretez acest gest,,,, oare toate juramintele si faptele au fost doar inselatoare,,, oare relatia noastra a fost doar amagire,,, nu inteleg si nu am sa inteleg nicicand,,,
toata increderea mea in el pe care am avut-o mi-a fost inselata,,,, intr-un mod crunt si dureros,,,,,
si traiesc si azi cu durerea ca macar un sms nu am primit,, de dragul timpului, iubirii si respectului fata de relatia dintre noi,,,
cum sa mai am vreodata incredere in barbati?????
nu cred ca voi avea vreodata
camey000
Postat pe 6 Iunie 2010 14:01
Iubita mea, iarta-ma ca....intervin, nu vreau sa crezi ca-ti dau sfaturi! Si mie mi s-au dat dar nu le-am dat importanta!Poate trebuia sa le ascult....In 16 ani de casnicie , am luat o singura palma pe care i-am intors-o inapoi! Asta nu l-a oprit insa sa ma jigneasca mereu fara motiv...Spunea ca ma iubeste cum n-o sa ma iubeasca nimeni!.... Stii ce e? O dragoste "bolnava"!!!!!Cand iubesti intr-adevar pe cineva, vrei sa-i fie bine! Nu s-a schimbat in bine din contra, a luat-o din ce in ce mai rau! Ne-am despartit dupa 16 ani si-acum regret ca nu am facut-o cand trebuia!Am pierdut cei mai frumosi ani din viata care nu se mai intorc... Si am fost sincera, prea sincera.....
avallon
Postat pe 6 Iunie 2010 14:02
Mda....Dupa astfel de experiente...nu cred ca mai poti avea incredere....Chiar daca incerci...nimic nu mai e ce-a fost.....Tot ce pot sa spun e ca...ar trebui sa invatam sa ne iubim pe noi insine, asta e ceea ce conteaza in final!
avallon
Postat pe 6 Iunie 2010 14:08
ioiiii ....suntem niște victime mi-au ajuns lacrimile panã in chiloți
freakyyy
Postat pe 6 Iunie 2010 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Circumcizie! La Femei?! 65 De la: everything_for_you 30 Martie 2009 14:38
Barbatul si marimile lui... 609 De la: marco918 5 Septembrie 2011 00:32
ce compatibilitate este intre femeia Pesti si barbatul din Gemeni?cear ma intereseaza 27 De la: roz5blue6lila7 12 Aprilie 2012 20:51
am si eu nevoie de un sfat 16 De la: just_me_ella 13 Aprilie 2010 14:08
Good boy Bad boy 32 De la: kudika053522 4 Decembrie 2009 17:34