Setari Cookie-uri

Cata incredere putem avea in barbati?

Nu cred ca putem avea incredere in ei. Dupa trei ani in care am crezut ca este barbatul perfect pt mine mi-a dovedit ca nu merita dragostea mea.
kudika092700
Postat pe 6 Iunie 2010 14:19
RELATIV -CRED CA FIECARE PERSONAJ ISI ARE TEMPERAMENTUL NU POTI CUNOASTE O PERSOANA NICI INTR-O VIATZA CAT DESPRE INCREDERE IN CINE POTI AVEA INCREDERE IN ZILELE NOASTRE NICI IN TINE DECI CASCA BINE OCHII LA PERSOANA DE LANGA TINE
kudika039363
Postat pe 6 Iunie 2010 14:27
Dupa parerea mea ar trebui sa nu pui suflet de la inceput...asteapta pana cand vezi ca te iubeste.eu una as profita de asta si as incerca sa-l fac pe bunul meu placa de-a lungul timpului
kudika010739
Postat pe 6 Iunie 2010 14:44
De la: SunBeam, la data 2010-06-06 09:15:31Din nou imi dau seama ca, de fapt, femeile sunt nebune. Puteti avea in barbati la fel de multa incredere cata puteti avea in voi, diferenta de sex nu e criteriu suficient sa categorisim. Si femeile inseala, si barbatii, cu totii suntem nemernici la un moment dat in viata. Poate nu ne inselam iubitii, dar uitam sa ne dorim fericirea lor. Nici asta nu e ceva minunat. Asadar, in loc sa-i judecam pe ceilalti, mai bine ne uitam mai bine in oglinda si vedem ce putem sa "reparam" la noi insene. Amintirile urate sunt acolo ca sa stim prin ce am trecut, nu ca sa prezica ce va fi. Depinde doar de noi sa fim fericiti si sa tragem concluziile bune in viata. Nu mai dati vina pe barbati, femei frustate ce sunteti, pentru ca ei nu sunt pe pamant sa ne satisfaca noua mofturile!




SUBSCRIU !
Emma_K
Postat pe 6 Iunie 2010 14:47
De la: mihaela_balan_ro, la data 2010-06-06 13:43:39este corect ce a spus bogdandbm dar as vrea sa il intreb ceva: de ce barbatul minte atata timp cat a stabilit cu femeia de langa el sa existe sinceritate si comunicare intre ei? de ce spune ca singurul lucru peste care nu ar trece ar fi minciuna indiferent de situatie si tocmai el este cel care nu respecta? cu ce greseste femeia in situatia aceasta?

Ca sa-ti raspund la nelamuririle tale...sunt si printre baieti curve (referitor la comportament) si parsivi cum sunt si printre femei. Acum depinde de la caz la caz...nu cred ca trebuie sa stabilesti ceva intr-o relatie (nu ne mintim unul pe altul sau nu ne inselam unul pe altul), asta ar trebui inteles de la sine de fiecare dintre parteneri pe moment ce intemeieaza o relatie si se presupune ca au facut asta pentru ca si-au dorit amandoi si si-au dat seama ca au lucruri in comun (exceptand cazul in care unul dintre parteneri intemeiaza o relatie din interes). In situatia ta, daca ai fost mintita... aparent nu ai gresit cu nimic, sau poate ceva din comoprtamentul tau l-a determinat sa faca asta sau poate asa e caracterul lui...tu ar trebui sa stii mai bine aceste detalii.
bogdandbm
Postat pe 6 Iunie 2010 14:47
Ce sa te determine sa ai incredere intr-un barbat dupa ce ai fost "ranita" de altul?Eu cred ca tot ce ar trebui sa-l determine pe un barbat sa aiba incredere intr-o femeie dupa ce a fost "ranit" de alta.Punct.
viogen26
Postat pe 6 Iunie 2010 14:57
De la: kmyphanscor, la data 2010-06-06 10:24:35ce pot sa iti spun??eu am o rel de un an juma..la inceput totu a fost ok, pe la 6 luni am primit prima injuratura....pe la un an si 3 luni prima palma..si knd i-am raspuns dc ? care este el cu adevarat cel care mi spune simi promite marea cu sarea...sau cel care dupa 2 ore se transforma intr-o bestie hilara? si primesk raspunsul...doar nu vreoiai sa te injur de la prima intalnire...adik..a luat o forma la inceput si eu m-am indragostit de niste kesti care nu erau adevarate... de iubit ma iubeste...k am incerkt saq il las...sunt frumoasa desteapta si altii abea asteap0ta sa fie vacant locul lui..alti s-ar bate pt asta..el nu apreciaza...incredere ce pot sa zik...eu am mai mare incredere in baiate dekt in fete..pentru ca in momentele grele tot timpu a fost un baiat langa mine...dekt a fost vreo prietena/fata ..m-am inteles mai bn ku baietii..sunt o fire deskisa comunicativa si cu principii solide...nuj dc sormea a acut parte numa dupa baieti care sa planga din cauza ei...ar fi facut orice pt ea... si da intrun baiat din aia poti sa ai incredere...indiferent dak tie amic sau dak tie iubit/sot....trage si tu concluzille...sa stii k o femeie poate fi mult mai javra decat un baiat..dc? pt ca avem un creier pe care il folosim mult mai mult...spre deosebire de barbati care isi limiteaza consumul de neuroni..indiferent de varsta...

sincer m-a socat mesajul tau de ce spui ca esti o femeie cu principii solide,,,unde sunt principiile ca nu le vad tat timp cat tu ii permiti sa dea in tine sub pretextul ca stii tu ca te iubeste nu ai valore cel putin in fata mea,,,,eu vb din experienta eu am principii si am fost si eu batuta si l-am lasat cu toata iubirea lui,,,si apoi a inebunit ma prins o data in oras si ma batut iar si mi-a zis ca din iubire,,,,,,femeia cu principii e cea care pune piciorul in prag nu cea care se lasa batuta si injurata,,,e problema ta nu te obosii sa imi raspunzi ca oricum nu citesc mai bine gandestete la viata ta
ghiuzelim
Postat pe 6 Iunie 2010 15:02
...cine isi pune o asemenea intrebare cred ca deja are si raspunsul....daca nu il are totusi...cel mai bun raspuns este, din punctul meu de vedere... ".. ...in barbati poti avea absolut la fel de multa incredere cat ai si in femei sau poti sa nu ai incredere absolut deloc....in femei ....o zi buna tuturor!
foreverinlove
Postat pe 6 Iunie 2010 15:20
Nu cred ca ar trebui sa avem incredere totala in barbati doarece ei pot fi foarte perversi.Acum depinde de fiecare nu toate femeile sunt capabile sa isi controleze sentimentele.Chiar daca nu avem incredere in parteneru nostru nu cred ca trebuie sai aratam acest lucru deoarece ne putem distanta.Consider ca o femeie trebuie sa fie mereu cu un pas inaintea barbatului.
kudika132942
Postat pe 6 Iunie 2010 15:41
sunt atat de multe variante incat ar fi de discutat ani intregi despre asta, poate. toti(si femeile si barbatii) ne impartim in 2 categorii:cei in care poti avea incredere si cei in care nu . eu cred ca totusi tine putin si de ,,coloana vertebrala" a fiecaruia, in parte. un om care iubeste cu ADEVARAT nu poate insela increderea celui iubit, Doar daca este un fluturas de pofesie care nu a fost iubit de nimeni niciodata si nu stie cum e sa iubesti si sa fii iubit. e dureros dar exista asemenea oameni care ATENTIE! sunt plini de iubire DAR e mai mult pe plan fizic decat afectiv. barbatii in general sunt mai reci decat femeile, iar cei prea afectuosi devin la un moment dat sufocanti. pentru femei (nu pentru toate bineinteles) iubirea (sentiment+iubire fizica) si increderea sunt 2 ingrediente ABSOLUT NECESARE intr-o relatie aproape perfecta, pe cand la barbati sentimentul poate uneori disparea daca iubirea fizica nu -l satisface indeajuns de mult, sau ma rog, cum crede el ca ar vrea sa-l satisfaca. si hai sa recunoastem, fara a jicni barbatii, la ei inca mai exista instinctul pur animalic cand vine vorba de iubire fizica (ei , de parca noua femeilor nu ne place dar noi suntem mai sensibile !!!!!!). sunt foarte multe de spus de aceea ma cam opresc aici , sa nu par prea ....nu stiu cum. sper ca nu am suparat pe nimeni, si daca da, imi cer scuze anticipat
GABYTA13
Postat pe 6 Iunie 2010 15:42
DRAGA MEA..... EU LUCREZ INTR-UN BAR

BARBATII SUNT SINGURELE PERSOANE PE CARE LE VAD SI CU CARE COMUNIC IN FIECARE ZI

CE POT SA-TI SPUN.....BARBATII SUNT INTOTDEAUNA SINCERI CU UN PAHAR IN FATA...SAU FATA DE ALTE PERSOANE... MAI PUTIN SOTIILE../.PRIETENELE....

INSA CE MA UIMESTE FOARTE TARE ESTE FAPTUL CA....INDIFERENT CU CINE AU TRAIT...TRAIESC ACUM...SAU VOR TRAI.....IUBIREA LOR ESTE FOARTE SINCERA PENTRU TOATE FEMEILE DIN VIATA LOR....SI A ALTORA
( )

EU RAMAM UIMITA CU CATA SINCERITATE VORBESC DESPRE VIATA LOR SAU DESPRE DEZAMAGIRILE SAU BUCURIILE LOR....SI SIMT NEVOIA SA LE IMPARTASEASCA ALTORA....MAI PUTIN CELOR DE LANGA EI

DUPA PAREREA MEA.....BARBATII MERITA INCREDERE...INSA TREBUIE SA LE LASI SUFICIENTA LIBERTATE SA POATA SA-TI ARATE ASTA

UN BARBAT LEGAT DE MAINI SI DE PICIOARE DE MORALE SI CONCEPTII....NU FACE DECAT SA-TI DEVINA CEL MAI APRIG DUSMAN

ESTE INUTIL SA-I JUDECI PE BARBATI....EI SUNT O SPETA APARTE IN REGNUL ANIMAL

EU SUNT CASATORITA DE 23 DE ANI....SI PANA SA AM ACEST LOC DE MUNCA MI-AM JUDECAT SOTUL IN MII SI MII DE FELURI...SI MI-AM FACUT MORMANE DE GANDURI...IDEI SI PARERI DESPRE EL...SI POATE CA AM AVUT MOTIVE S-O FAC...DAR RECUNOSC CA L-AM TINUT OARECUM IN LANTURI....SI POT SA MAI RECUNOSC CA N-AM AVUT INTOTDEAUNA INCREDERE IN EL....INSA ACUM.... CU AJUTORUL MESERIEI MELE ACTUALE....IMI VAD SOTUL CU ALTI OCHI...TOCMAI PENTRU CA AM AJUNS SA VAD O LATURA SENSIBILA IN EI...COMUNICAND CU EI.

DATORITA CLIENTILOR MEI...EU NU-MI MAI JUDEC SOTUL NICI PENTRU CE (PROBABIL) A FACUT...NICI PENTRU CE FACE(PROBABIL)....EU AM INCREDERE IN EL....SI ASTA L-A FACUT SA MA STIMEZE MAI MULT DECAT IN TOTI ACESTI 23 DE ANI DE CASNICIE....

IL IUBESC SI MA IUBESTE.... CRED CA MIA MULT DECAT LA INCEPUT

ACUM STIU SIGUR CA AM LANGA MINE UN BARBAT DE NADEJDE SI IN CARE POT AVEA INCREDERE

INTR-UN CUVANT.....BARBATII MERITA INCREDEREA NOASTRA... ..INSA...NUMAI NOI SUNTEM CELE CARE STIM SA LE CAPTAM ATENTIA...INTERESUL SI IUBIREA

COMUNICAREA ESTE SINGURUL MOD INDIFERENT DE VARSTA ,CARE TINE UN BARBAT ALATURI DE TINE....SI DACA A GRESIT (PENTRU CA EI ORICUM GRESESC , CA ASA LE ESTE FIREA) ...IARTA-L....EI AU NEVOIE DE ASTA....ASTFEL IL VEI AVEA LANGA TINE....IAR EL TE VA STIMA TOATA VIATA....TE VA RESPECTA....SI-TI VA FI ALATURI ...CU TOATA INCREDEREA




kudika105225
Postat pe 6 Iunie 2010 15:58
Tot atata cata poti avea si in femei!
marceltuky
Postat pe 6 Iunie 2010 16:13

Probabil ca si reciproca sta in picioare - atat cata au si ei toti in femei!!!
E o intrebare cu bataie lunga si raspuns ...cat o viata de lunga!
Marte vs. Venus - o lupta intre sexe, inceputa in Rai, continuata in Purgatoriu si sfarsita in Iad!
Totul e relativ si tine de mult prea multe aspecte ca, in final sa putem trage o concluzie clara - e vorba de factorul educational, de factorul uman, de cel social, de factorul de mediu, de factorul religie, de cel al varstei si acestea si multe altele laolalta, genereaza alte mii de intrebari...cum ar fi aceea - de ce ne indragostim de x sau y, de unde ne vine puterea de a trece peste defectele vizibile ale celuilalt dar invizibile intr - o relatie in care, il urcam pe partener pe un piedestal !
CRED CA DEPINDE DE BARBAT SI PRIN EXTENSIE, DE CE VREA O FEMEIE DE LA EL! (EI!)
kudika117097
Postat pe 6 Iunie 2010 16:40
buna ce sa spun ,nu poti avea deloc incredere in barbati cica isi iubesc nevestele, dar le inseala cum vine asta nu stiu , eu una nu am incredere in barbati sunt patita si este foarte greu sa capeti din nou incredere in e,i e din ce in ce mai greu eu sunt de 2 ani singura .Acum 6 luni am cunoscut un tip m-i s-a parut un tip de treaba la inceput dar sa dovedit a fi la fel adica un mincinos am descoperit ca era insurat si cind i-am spus a zis ca, el este divortat dar este cu cineva chiar imi pusesem ceva sperante in rel noastra dar teapa inca odata dar asta e trebuie sa fim atente va pupic
erosita
Postat pe 6 Iunie 2010 17:21
Daca m-ar fi intrebat cineva acum o luna daca pot avea incredere in barbati as fi spus depinde. acum spun categoric nu! si nu mai dau detalii, las celorlalte fete prilejul sa va argumenteze!
kudika_bibi
Postat pe 6 Iunie 2010 17:28
De la: erosita, la data 2010-06-06 17:21:45buna ce sa spun ,nu poti avea deloc incredere in barbati cica isi iubesc nevestele, dar le inseala cum vine asta nu stiu , eu una nu am incredere in barbati sunt patita si este foarte greu sa capeti din nou incredere in e,i e din ce in ce mai greu eu sunt de 2 ani singura .Acum 6 luni am cunoscut un tip m-i s-a parut un tip de treaba la inceput dar sa dovedit a fi la fel adica un mincinos am descoperit ca era insurat si cind i-am spus a zis ca, el este divortat dar este cu cineva chiar imi pusesem ceva sperante in rel noastra dar teapa inca odata dar asta e trebuie sa fim atente va pupic

asta ar putea spune si barbatii despre noi...sunt situatii in care femeile isi inseala barbatii mult mai urat.cunosc un caz in care o tipa casatorita de 4 ani isi inseala sotul de 2 ani cu acelasi barbat.respectivul cunoaste situatia femeii dar este convins ca o sa isi paraseasca sotul(lucru pe care ea nu are de gand sa il faca) tipa nici nu mai are viata sexuala alaturi de sotul ei...isi gaseste refugiul la amant.nu suntem in masura sa ii judecam atunci cand facem la fel
nu le iau apararea, dar nu mi se pare chiar ok atitudinea asta a femeilor:TOTI BARBATII SUNT NEDEMNI DE INCREDEREA NOASTRA
Reea_Andreea
Postat pe 6 Iunie 2010 17:56
Si eu ma intrebam acelasi lucru ,ideea e ca toate fiintele se intreaba la fel , chiar si plantele , cita incredere au in realitatea pe care o cunosc . Daca nu poti raspunde la intrebarea cita incredere ai in ceea ce gindesti , nici nu mai are sens sa-ti raspund la aceasta intrebare , pentru ca daca gasesti pe cineva care tine la tine enorm , si tu nu ai incredere ca ceea ce simti pentru el e adevarat , atunci te desparti de unica sansa in viata cind puteai alege ceva bine. Aproape totul tine de comunicare si activitate , mai sunt si probleme ce nu pot fi evitate din cauza intregului univers , da totul inclusiv trecutul , prezentul si viitorul . Oamenii se rezuma la lucruri concrete , eu arat totul , cum si o muscca poate desparti un cuplu si nici macar nu e mare. Dupa ce vei trai restul vietii linga o persoana , vei gasi ca nu avea de ales alta persoana pentru ca infatisarea si caracteristicile persoanei erau mai compatibile decat cu alta persoana . Noi oamenii nu putem decide cu cine sa fim , ci alegem in ordinea necesitatilor , iar daca fiecare are o alta educatie , a pus poate iubirea pe ultimul loc , in acest caz trebuie sa il educi , deoarece el nu mai e capabil sa aiba incredere in iubire si nu neaparat intr-o persoana anume. Cea mai mare parte din viata noastra e condusa de interactiunea bioenergiei aproape insesizabile , asa ca nu trebuie sa ne suparam pe o persoana pina cind nu suntem siguri ca ea singura a fost cauza. Multi se grabesc , iar altii asteapta , toti gresesc, doar prin interactivitate ne putem cunoaste atat pe noi cit si restul; de aceea multi nu stiu ce sa aleaga ,ca nu au ce sa aleaga ,trebuie intai sa repare si apoi sa aleaga ce a reusit mai bine sa repare. De ce mor oamenii , te-ai intrebat ? , tocmai pentru ca nu au de ales ; nu , pentru ca ei au ales sa moara si au renuntat sa lupte inca de cind au luat viata sau mai tarziu au renuntat, iar cind au ajuns batrani nu mai puteau trai . Lumina este o unda electromagnetica in care amplitudinile cimpului electric si ale cimpului magnetic cresc si descresc trecand prin zero , intr-un fel si lumina moare de o infinitate de ori si renaste tot de atatea ori , aceasta e viata in modul cel mai simplu , moartea in modul cel mai simplu e un simplu cimp potential care doar cind se apropie cineva de el se face cunoscut , campul nu e un flux prin suprafata , campul in sine nu are are viteza , doar energia in raport cu campul face ca acel camp sa aiba o viteza de obicei limitata de amplitudine si de modul de transfer al energiei . Toti suntem din energie , si toti ne supunem acelor legi . Adica cu cit o persoana frumoasa i-ti arata o inaltime mai mare in iubire ,cu atit acea persoana se simte mai activa si merge cu viteza mai mare alaturi de persoana care il iubeste , chiar daca ea sta , dar daca merge prea repede evadeaza din cauza fortei centrifuge pe care insusi persoana care il iubeste i-a imprimat acea energie ,din cauze naturale se despart multe cupluri . Daca ambele cupluri sunt sarace , nimeni nu are forta suficienta pentru a rupe legatura lor ,cind cineva din exterior il trage ,e singura sansa de evadare , de intrors se poate intoarce cind vrea, dar de evadat nu poate oricand. Tot universul e la fel , si stelele mor , de ce nu ne-am intreba si noi cata incredere sa avem in Soarele care ne intretine viata pe Terra sau cata incredere putem avea in femei , de ce nu ne intrebam , tocmai pentru ca nu avem de ales stim bine , dar voi va intrebati dasi stiti ca nu aveti de ales. Omul se schimba permanent , dar optiunile de a alege se modifica foarte lent in viata , poate dura si mii de ani pana apare ceea ce ti-ai dorit , de exemplu acum 2000 ani nu exista televizor , desi existau vrajitori care priveau in globul de cristal . Asa e si cu increderea , cind ai o avere mare si o persoana pe care sa o poti iubi , acea persoana ar trebui sa aiba incredere ca o iubeste, chiar daca mai sunt o multime alaturi de ea . Daca ne uitam in zilele noastre , economia si conditiile de trai sunt marea problema , adica oricat de bine am trai , daca nu dorim sa iubim , nu simtim ca traim cu adevarat ,nu conteaza ce iubim aerul ,apa , somnul , mancarea , vegetatia , sau persoana de alaturi. Multi ar zice ca nu iubesc ,dar dupa ce pierd ceea ce iubeau ii pare rau , si nu mai zic ca ii era un simplu obiect si il placea putin , vor zice ca i-a fost necesar mereu ,desi nu a recunoscut acel lucru sa nu para inferior. Daca toti vor spune adevarul , nu ar mai exista decat un sat de aborigeni pe intreaga planeta, si asta din motive de ratiune, dar pentru ca unii accepata minciuna celorlalti , spunandu-si in minte ca era util pentu mentinerea cuplului sa nu stie tot ca nu ar fi reactionat bine ca nu se putea controla , din aceasta cauza am ajuns ca noi sa existam si voi sa existati , altfel toti eram morti. Adica , cum ar fi sa afli ca te-a inselat din gresesala su necesitate , si apoi sa pleci in celalalt capat al universului unde ai auzit ca ar fi cineva perfect ,pe care nici macar nu l-ai cunoscut atita timp cat ai stat cu celalalt. Eu stiu ca cei ce seamana se unesc si cresc , iar ceilalti ii uda cu lacrimi de bucurie.
Aurel_inventatorul
Postat pe 6 Iunie 2010 19:08
Barbatii sunt
draci pe pamant ,,,,,,,,,,,,,si nu numai ........
kudika167995
Postat pe 6 Iunie 2010 19:17
De la: kudika167995, la data 2010-06-06 19:17:06 Barbatii sunt
draci pe pamant ,,,,,,,,,,,,,si nu numai ........



aaaaaaaaaaa ................si nu numai?????????????????
anastasia_m
Postat pe 6 Iunie 2010 19:23
http://www.youtube.com/v/ihcEdjlKkOw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">
kudika139060
Postat pe 6 Iunie 2010 19:29

vezi tu suflet drag , totul depinde de barbat de situatie , de multe lucruri , daca dai de barbatul , suflet - pereche , chiar merita orice sacrificiu , daca nu il gasesti si te abandonezi oricui , eu te pot ajuta mult , cand ai un partener si vrei sa stii cat de compatibila esti cu el , cauta-ma , intra pe privat si iti pot spune multe .Multi poate rad , dar habar nu ai cate persoane ma contacteaza sa stie mai multe despre relatia lor . in afara de niste date de nastere nu imi trebuie nimic , iar multe imi dau mare dreptate in ceea ce le spun .Una este ca ma pricep la astrologie ( zodii ) , alta . este ca eu ajut din placere o fac doar ptr voi , , eu sunt unul din putinii nebuni , boemi , care iubeste toate fiintele lui d-zeu , indiferent ca i-au facut bine sau rau , chiar pe aceasta cale ii rog pe toti sau toate care au o problema si cred ca ii pot ajuta ( nu financiar , ca si eu sunt in criza , nu nunai voi ) , veniti ...aici un suflet mare , chinuit , cu experienta enorma de viata ...va asteapta .Cred ca asa imi p[ot recapata conexiunea cu divinul , prin voi , ajutandu-va.
banalulanonim
Postat pe 6 Iunie 2010 19:57
bine...s mie mi a atras atentia subiectul si am sa ti spun si punctul meu de vedere...un vot de incredere dak e sa o luam asa trebuie sa o acorzi fiecarei persoane eu cred k si barbatii merita un vot de incredere dak nuai makr putina in persoana de langa tine nu poti merge mai departe si nici trece la urmatorul pas in relatia ta cu o alta persoana oricare ar fi ea ...si eu am fost ranita si nu doar de unul ci de mai multi barbati si asta am facut am acordat incredere problema este k trebuie sa speri si sa stii de asemenea sa alegi persoanele potrivite si care merita...eu una de exemplu am acordat incredere unor persoane carora mi am dat seama k nu meritau asta din partea mea...dar am invatat sa merg mai departe ....nu toti sunt la fel e greu da sa mai gasesti persoane serioase si kre sa merite dar sunt sigura k atunci knd vei gasi pers potrivita vei sti k e pentru tine!!!!cateodata si eu spun nu mi mai trebuie si dupa ma intorc singur nu poti trai pentru k ai nevoie de afctiune ai nevoie sa stii ca cineva se gandeste si traieste pentru tine....
charly_july
Postat pe 6 Iunie 2010 21:11
De la: alyna_zyl, la data 2010-06-06 06:19:21parerea mea despre increderea acordata barbatilor este ca ar trebui sa fie ZERO, nu spun ca toti sunt la fel ,dar in timp , si mai ales ca tu ii dovedesti ca ai incredere in el, sigur va profita de naivitatea ta sau de incredere ..... eu am incercat sa vorbesc cu el, sa stie exact ce ma deranjeaza si unicul lucru pe care vroiam de la el.... evident k nici nu a contat aceasta discutie ....barbatii au un singur principiu :FAC CE VOR



Corect!
kudika019739
Postat pe 6 Iunie 2010 21:45
incredere in barbati??? nu poti avea incredere nici in mana ta: te culci cu ea sub cap si te trezesti cu ea in alta parte...
oanaotylyk
Postat pe 6 Iunie 2010 22:06
Draga mea, un principiu solid este sa si scri corect din punct de vedere gramatical, eu personal chiar m-am chinuit sa iti citesc mesajul.
Referitor la relatia ta...daca a ajuns la palme cred ca este foarte grav...Gandeste-te si decide-te...!
lili_beatrice
Postat pe 6 Iunie 2010 22:27
De la: kmyphanscor, la data 2010-06-06 10:24:35ce pot sa iti spun??eu am o rel de un an juma..la inceput totu a fost ok, pe la 6 luni am primit prima injuratura....pe la un an si 3 luni prima palma..si knd i-am raspuns dc ? care este el cu adevarat cel care mi spune simi promite marea cu sarea...sau cel care dupa 2 ore se transforma intr-o bestie hilara? si primesk raspunsul...doar nu vreoiai sa te injur de la prima intalnire...adik..a luat o forma la inceput si eu m-am indragostit de niste kesti care nu erau adevarate... de iubit ma iubeste...k am incerkt saq il las...sunt frumoasa desteapta si altii abea asteap0ta sa fie vacant locul lui..alti s-ar bate pt asta..el nu apreciaza...incredere ce pot sa zik...eu am mai mare incredere in baiate dekt in fete..pentru ca in momentele grele tot timpu a fost un baiat langa mine...dekt a fost vreo prietena/fata ..m-am inteles mai bn ku baietii..sunt o fire deskisa comunicativa si cu principii solide...nuj dc sormea a acut parte numa dupa baieti care sa planga din cauza ei...ar fi facut orice pt ea... si da intrun baiat din aia poti sa ai incredere...indiferent dak tie amic sau dak tie iubit/sot....trage si tu concluzille...sa stii k o femeie poate fi mult mai javra decat un baiat..dc? pt ca avem un creier pe care il folosim mult mai mult...spre deosebire de barbati care isi limiteaza consumul de neuroni..indiferent de varsta...


Draga mea, un principiu solid este sa si scri corect din punct de vedere gramatical, eu personal chiar m-am chinuit sa iti citesc mesajul.
Referitor la relatia ta...daca a ajuns la palme cred ca este foarte grav...Gandeste-te si decide-te...!
lili_beatrice
Postat pe 6 Iunie 2010 22:37
Ai grija de tine! Increderea in barbati sau femei este o variabila, nu putem generaliza; este un subiect complex...
Pt alte aspecte ale ac. subiect, va rog sa-mi scrieti (ciupir@yahoo.com)
Alexandra, Bc (psiholog, psihoterapeut)
Alexmaya
Postat pe 6 Iunie 2010 23:14
BUNA
SUNT CASATORITA DIN 92
AM APROAPE 52 DE ANI SI NU MI-AM PUS PROBLEMA DACA SOTUL MA MINTE SAU MA INSEALA
PT CA SIMT CAND CEVA NU E IN REGULA
NU APLEC URECHEA LA 'BINEVOITORI 'PT CA NIMENI NU VREA CA TU SA FII BINE
IN VIATA TREBUIE SA AI INCREDERE UNUL IN CELALALT ALTFEL AI VIATA AMARA
PRIMUL SI ULTIMUL PAS IN VIATA SE BAZEAZA PE INCREDERE
DACA EL NU AR AVEA INCREDERE NU CREZI CA VIATA AR FI UN CALVAR?UN LUNG SIR DE EXPLICATII AR FACE VIATA UN CALVAR
E ASA DE GREA CA NU CRED CA SE MERITA SA O AMARAM SI NOI
SANATATE SI INCREDERE IN PARTENER DESI MULTE EVENIMENTE VAZUTE DE LA DEPARTARE SAU AUZITE TE FAC SA NU AI INCREDERE!NU PLECA URECHEA!PANA NU ESTI CONVINS DE CONTRARIU NU ACTIONA NICI CU VORBE!SUCCES IN VIATA!TRECI PE LANGA NEINCREDERE CA ALTFEL RISTI SA NU CUNOSTI FERICIREA DACA EA EXISTA!
ninasave
Postat pe 6 Iunie 2010 23:55
De la: Aurel_inventatorul, la data 2010-06-06 19:08:21Si eu ma intrebam acelasi lucru ,ideea e ca toate fiintele se intreaba la fel , chiar si plantele , cita incredere au in realitatea pe care o cunosc . Daca nu poti raspunde la intrebarea cita incredere ai in ceea ce gindesti , nici nu mai are sens sa-ti raspund la aceasta intrebare , pentru ca daca gasesti pe cineva care tine la tine enorm , si tu nu ai incredere ca ceea ce simti pentru el e adevarat , atunci te desparti de unica sansa in viata cind puteai alege ceva bine. Aproape totul tine de comunicare si activitate , mai sunt si probleme ce nu pot fi evitate din cauza intregului univers , da totul inclusiv trecutul , prezentul si viitorul . Oamenii se rezuma la lucruri concrete , eu arat totul , cum si o muscca poate desparti un cuplu si nici macar nu e mare. Dupa ce vei trai restul vietii linga o persoana , vei gasi ca nu avea de ales alta persoana pentru ca infatisarea si caracteristicile persoanei erau mai compatibile decat cu alta persoana . Noi oamenii nu putem decide cu cine sa fim , ci alegem in ordinea necesitatilor , iar daca fiecare are o alta educatie , a pus poate iubirea pe ultimul loc , in acest caz trebuie sa il educi , deoarece el nu mai e capabil sa aiba incredere in iubire si nu neaparat intr-o persoana anume. Cea mai mare parte din viata noastra e condusa de interactiunea bioenergiei aproape insesizabile , asa ca nu trebuie sa ne suparam pe o persoana pina cind nu suntem siguri ca ea singura a fost cauza. Multi se grabesc , iar altii asteapta , toti gresesc, doar prin interactivitate ne putem cunoaste atat pe noi cit si restul; de aceea multi nu stiu ce sa aleaga ,ca nu au ce sa aleaga ,trebuie intai sa repare si apoi sa aleaga ce a reusit mai bine sa repare. De ce mor oamenii , te-ai intrebat ? , tocmai pentru ca nu au de ales ; nu , pentru ca ei au ales sa moara si au renuntat sa lupte inca de cind au luat viata sau mai tarziu au renuntat, iar cind au ajuns batrani nu mai puteau trai . Lumina este o unda electromagnetica in care amplitudinile cimpului electric si ale cimpului magnetic cresc si descresc trecand prin zero , intr-un fel si lumina moare de o infinitate de ori si renaste tot de atatea ori , aceasta e viata in modul cel mai simplu , moartea in modul cel mai simplu e un simplu cimp potential care doar cind se apropie cineva de el se face cunoscut , campul nu e un flux prin suprafata , campul in sine nu are are viteza , doar energia in raport cu campul face ca acel camp sa aiba o viteza de obicei limitata de amplitudine si de modul de transfer al energiei . Toti suntem din energie , si toti ne supunem acelor legi . Adica cu cit o persoana frumoasa i-ti arata o inaltime mai mare in iubire ,cu atit acea persoana se simte mai activa si merge cu viteza mai mare alaturi de persoana care il iubeste , chiar daca ea sta , dar daca merge prea repede evadeaza din cauza fortei centrifuge pe care insusi persoana care il iubeste i-a imprimat acea energie ,din cauze naturale se despart multe cupluri . Daca ambele cupluri sunt sarace , nimeni nu are forta suficienta pentru a rupe legatura lor ,cind cineva din exterior il trage ,e singura sansa de evadare , de intrors se poate intoarce cind vrea, dar de evadat nu poate oricand. Tot universul e la fel , si stelele mor , de ce nu ne-am intreba si noi cata incredere sa avem in Soarele care ne intretine viata pe Terra sau cata incredere putem avea in femei , de ce nu ne intrebam , tocmai pentru ca nu avem de ales stim bine , dar voi va intrebati dasi stiti ca nu aveti de ales. Omul se schimba permanent , dar optiunile de a alege se modifica foarte lent in viata , poate dura si mii de ani pana apare ceea ce ti-ai dorit , de exemplu acum 2000 ani nu exista televizor , desi existau vrajitori care priveau in globul de cristal . Asa e si cu increderea , cind ai o avere mare si o persoana pe care sa o poti iubi , acea persoana ar trebui sa aiba incredere ca o iubeste, chiar daca mai sunt o multime alaturi de ea . Daca ne uitam in zilele noastre , economia si conditiile de trai sunt marea problema , adica oricat de bine am trai , daca nu dorim sa iubim , nu simtim ca traim cu adevarat ,nu conteaza ce iubim aerul ,apa , somnul , mancarea , vegetatia , sau persoana de alaturi. Multi ar zice ca nu iubesc ,dar dupa ce pierd ceea ce iubeau ii pare rau , si nu mai zic ca ii era un simplu obiect si il placea putin , vor zice ca i-a fost necesar mereu ,desi nu a recunoscut acel lucru sa nu para inferior. Daca toti vor spune adevarul , nu ar mai exista decat un sat de aborigeni pe intreaga planeta, si asta din motive de ratiune, dar pentru ca unii accepata minciuna celorlalti , spunandu-si in minte ca era util pentu mentinerea cuplului sa nu stie tot ca nu ar fi reactionat bine ca nu se putea controla , din aceasta cauza am ajuns ca noi sa existam si voi sa existati , altfel toti eram morti. Adica , cum ar fi sa afli ca te-a inselat din gresesala su necesitate , si apoi sa pleci in celalalt capat al universului unde ai auzit ca ar fi cineva perfect ,pe care nici macar nu l-ai cunoscut atita timp cat ai stat cu celalalt. Eu stiu ca cei ce seamana se unesc si cresc , iar ceilalti ii uda cu lacrimi de bucurie.


iar ai bãut?
freakyyy
Postat pe 7 Iunie 2010 00:24
De la: kenna, la data 2010-05-30 22:57:18cata incredere ar trebui sa-i oferi unui barbat

la fel ca si unei femei, ce atata discriminare!

PS: daca simt ca nu pot avea incredere in persoana din fata mea, nu incep o relatie cu el/ea.
kitty_krieger
Postat pe 7 Iunie 2010 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fanteziile lui... 19 De la: awesome 27 Iunie 2014 09:51
sunt confuza... 20 De la: rashela 24 Noiembrie 2009 08:40
ce sa vorbesti cu EL astelf incat sa nu te faci de ras 14 De la: valita76 28 Iulie 2009 14:02
Berbecut 5 De la: louiza 17 Iulie 2010 18:18
Fostul iubit e cuplat cu prietena mea 9 De la: vss 4 Mai 2010 21:01