Setari Cookie-uri

barbatii disponibili??

De la: kudika175792, la data 2010-06-28 01:04:59Leo ... ai dreptate ... da`r sunt femei care cauta barbati fideli..si toate conditile puse ...dar nu gasesc....si is femei care cauta alt fel de barbati si dau peste cei fideli si nu ii tin langa ele .... Si acelasi lucru si in cazutl barbatilor ....


da, ai dreptate, dar e o mare diferenta intre ce cauta femeile si ce vor sa gaseasca, asta am observat eu in viata de zi cu zi.
leo_
Postat pe 28 Iunie 2010 09:17
De la: leo_, la data 2010-06-28 09:17:56
De la: kudika175792, la data 2010-06-28 01:04:59Leo ... ai dreptate ... da`r sunt femei care cauta barbati fideli..si toate conditile puse ...dar nu gasesc....si is femei care cauta alt fel de barbati si dau peste cei fideli si nu ii tin langa ele .... Si acelasi lucru si in cazutl barbatilor ....


da, ai dreptate, dar e o mare diferenta intre ce cauta femeile si ce vor sa gaseasca, asta am observat eu in viata de zi cu zi.

adica sa inteleg ca tu ai observat cafemeile cauta ceva si vor sa gaseasca altceva?......poate ai dat tu peste vreo ciudata sau ai inteles gresit ceva .....dar de obicei cautam ce dorim sa gasim...dar cand gasim ce presupunem ca am cautat si dupa un tim constatam ca nu e chiar ce cautam atunci poate reactionam ciudat si ne intelegeti voi in felul acesta ....pe tema asta s-ar putea purta multe discutii.........sa stii ca nu suntem diferite de voi cu mult..... ce va doriti voi ne dorim si noi .....doar ca trebuie sa gasim langa noi persoanele compatibile din toate punctele de vedere atunci putem spune ca am gasit ce cautam.... atunci am putea afirma ca am gasit persoana perfecta alaturi de care am putea fericiti,,,dar cum tu mai devreme ai spus ca te-ar plictisi o persoana perfecta atunci...!!!!ce-i de facut?....sa fim fericiti cu orice pret......
angelalb
Postat pe 28 Iunie 2010 16:29
Data: 2010-06-28 09:17:56


De la: kudika175792, la data 2010-06-28 01:04:59Leo ... ai dreptate ... da`r sunt femei care cauta barbati fideli..si toate conditile puse ...dar nu gasesc....si is femei care cauta alt fel de barbati si dau peste cei fideli si nu ii tin langa ele .... Si acelasi lucru si in cazutl barbatilor ....



da, ai dreptate, dar e o mare diferenta intre ce cauta femeile si ce vor sa gaseasca, asta am observat eu in viata de zi cu zi.

Nu prea am ce sa zic ...is femei care cauta un fel de barbat...si da peste acel barbat ...
si da sunt femei care cauta ceva il au ... si isi dau seama ca nu ii barbatul care il doreste ....
Nu prea cred ca exista barbatul perfect ... sau femeia perfecta ... Toti cautam ceva perfect ...dar no sa gasim ceva`n genu ... o sa gasim fiecare cate o persoana potrivita ... si poate cu aceste conditi ... fiecare cum cauta ... si daca cauta si gaseste ce`si doreste sa nu`i dea drumul..:D
etc .. ;))mai sunt multe de spus..
kudika175792
Postat pe 29 Iunie 2010 00:11
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:14:03nu cred...barbatii din ziua de azi sunt mitomani....crai si pe interes.
eu am fost asa pana acum un an.



si ce te-a facut sa te schimbi?
tanusa
Postat pe 29 Iunie 2010 09:41
cate dintre noi nu am cunoscut la un momentdat un tip gata oricand sa faca totul pt noi, sincer, fidel, pregatit pt o relatie bazata pe incredere, respect si alte virtuti? barbatii care au postat pe aici au dreptate, visam chipurile la un astfel de barbat, dar cand e in preajma noastra ii intoarcem spatele pt ca nu e mitocan, pt ca nu e betiv, pt ca nu ne vb urat, pt ca ne admira prea mult, pt ca ne doreste in permanenta si devine sufocant...loll, s.a.m.d...; noi femeile facem intotdeauna alegeri proaste, sau ma rog...aproape intotdeauna, nu stiu daca asta tine de educatie, valori etc, cred mai degraba ca tine de natura, ne atrag extremele, zbuciumul...dracu stie ce e in mintea noastra...!!! apoi, intram aici si ne lamentam ca si cand nu ne-am face-o cu mana noastra...; de fapt, daca am putea spune inimii ce sa simta....Doamne, ce realisti am fi cu totii, ce viata la locul ei am avea, ce struna ar merge totul, ce ochi reci si inimi de piatra am vedea peste tot...,nu-i asa?
nucuta
Postat pe 29 Iunie 2010 11:52
De la: nucuta, la data 2010-06-29 11:52:44cate dintre noi nu am cunoscut la un momentdat un tip gata oricand sa faca totul pt noi, sincer, fidel, pregatit pt o relatie bazata pe incredere, respect si alte virtuti? barbatii care au postat pe aici au dreptate, visam chipurile la un astfel de barbat, dar cand e in preajma noastra ii intoarcem spatele pt ca nu e mitocan, pt ca nu e betiv, pt ca nu ne vb urat, pt ca ne admira prea mult, pt ca ne doreste in permanenta si devine sufocant...loll, s.a.m.d...; noi femeile facem intotdeauna alegeri proaste, sau ma rog...aproape intotdeauna, nu stiu daca asta tine de educatie, valori etc, cred mai degraba ca tine de natura, ne atrag extremele, zbuciumul...dracu stie ce e in mintea noastra...!!! apoi, intram aici si ne lamentam ca si cand nu ne-am face-o cu mana noastra...; de fapt, daca am putea spune inimii ce sa simta....Doamne, ce realisti am fi cu totii, ce viata la locul ei am avea, ce struna ar merge totul, ce ochi reci si inimi de piatra am vedea peste tot...,nu-i asa?




mai degraba eu cred ca cea ce ne place e sa schimbam vieti sa ¿imblanzim? pe cineva pe placul nostru si daca baiatul se lasa imblanzit de tot atunci noi ii intoarcem spatele pt ca nu mai avem nik de facut la el atunci cautam altul ca sa ne dovedim noi cat de bune suntem!! acesta e rezumatul meu la cea ce consta conducta noastra!!
valentinacristina
Postat pe 29 Iunie 2010 16:47
De la: sever75, la data 2010-06-20 08:51:56da,mai exista si asemenea barbati dar cind ii gasiti nu stiti sa-i pastrati linga voi.este valabil si pentru barbati.se pune prea mult pret pe alceva decit pe sentimente si sufletul omului.apoi fiecare isi plinge singuratatea.este ceva real dar nu toti o recunosc.








Foarte Adevarat
DYAY
Postat pe 30 Iunie 2010 08:46
De la: nucuta, la data 2010-06-29 11:52:44cate dintre noi nu am cunoscut la un momentdat un tip gata oricand sa faca totul pt noi, sincer, fidel, pregatit pt o relatie bazata pe incredere, respect si alte virtuti? barbatii care au postat pe aici au dreptate, visam chipurile la un astfel de barbat, dar cand e in preajma noastra ii intoarcem spatele pt ca nu e mitocan, pt ca nu e betiv, pt ca nu ne vb urat, pt ca ne admira prea mult, pt ca ne doreste in permanenta si devine sufocant...loll, s.a.m.d...; noi femeile facem intotdeauna alegeri proaste, sau ma rog...aproape intotdeauna, nu stiu daca asta tine de educatie, valori etc, cred mai degraba ca tine de natura, ne atrag extremele, zbuciumul...dracu stie ce e in mintea noastra...!!! apoi, intram aici si ne lamentam ca si cand nu ne-am face-o cu mana noastra...; de fapt, daca am putea spune inimii ce sa simta....Doamne, ce realisti am fi cu totii, ce viata la locul ei am avea, ce struna ar merge totul, ce ochi reci si inimi de piatra am vedea peste tot...,nu-i asa?


da, cam asta voiam sa spun si eu. nu sunt cautati barbatii buni decat ca sa creasca copii si sa intretina familia. barbatul modern trebuie sa combine cu succes ambele personalitati. de fapt femeile se plictisesc atunci cand totul merge bine. eu cred ca e bine ca viata femeii sa mearga ca intr-o telenovela (ca doar va plac filmele astea), cand ii faci probleme cand joci rolul de barbat perfect.
leo_
Postat pe 30 Iunie 2010 10:50
De la: valentinacristina, la data 2010-06-29 16:47:13
De la: nucuta, la data 2010-06-29 11:52:44cate dintre noi nu am cunoscut la un momentdat un tip gata oricand sa faca totul pt noi, sincer, fidel, pregatit pt o relatie bazata pe incredere, respect si alte virtuti? barbatii care au postat pe aici au dreptate, visam chipurile la un astfel de barbat, dar cand e in preajma noastra ii intoarcem spatele pt ca nu e mitocan, pt ca nu e betiv, pt ca nu ne vb urat, pt ca ne admira prea mult, pt ca ne doreste in permanenta si devine sufocant...loll, s.a.m.d...; noi femeile facem intotdeauna alegeri proaste, sau ma rog...aproape intotdeauna, nu stiu daca asta tine de educatie, valori etc, cred mai degraba ca tine de natura, ne atrag extremele, zbuciumul...dracu stie ce e in mintea noastra...!!! apoi, intram aici si ne lamentam ca si cand nu ne-am face-o cu mana noastra...; de fapt, daca am putea spune inimii ce sa simta....Doamne, ce realisti am fi cu totii, ce viata la locul ei am avea, ce struna ar merge totul, ce ochi reci si inimi de piatra am vedea peste tot...,nu-i asa?




mai degraba eu cred ca cea ce ne place e sa schimbam vieti sa ¿imblanzim? pe cineva pe placul nostru si daca baiatul se lasa imblanzit de tot atunci noi ii intoarcem spatele pt ca nu mai avem nik de facut la el atunci cautam altul ca sa ne dovedim noi cat de bune suntem!! acesta e rezumatul meu la cea ce consta conducta noastra!!


exista o carte a lui DeAngelo care precizeaza ce tipuri de caractere sunt apreciate de femei.
daca un barbat urmareste ce e acolo si transpune in viata reala castiga simpatia majoritatii femeilor.

apropo... ce e rau nu se poate imblanzi.
leo_
Postat pe 30 Iunie 2010 10:52
De la: leo_, la data 2010-06-30 10:52:27

exista o carte a lui DeAngelo care precizeaza ce tipuri de caractere sunt apreciate de femei.
daca un barbat urmareste ce e acolo si transpune in viata reala castiga simpatia majoritatii femeilor.

apropo... ce e rau nu se poate imblanzi.

de ce sa copiezi un comportament prezentat ca fiind dorit chipurile de femei?... cand mi se pare mai de bun simt sa fi tu insuti...pt ca mai devreme sau mai tarziu tot iti dai arama pe fata
miss_darine
Postat pe 30 Iunie 2010 11:09
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 11:09:11
De la: leo_, la data 2010-06-30 10:52:27

exista o carte a lui DeAngelo care precizeaza ce tipuri de caractere sunt apreciate de femei.
daca un barbat urmareste ce e acolo si transpune in viata reala castiga simpatia majoritatii femeilor.

apropo... ce e rau nu se poate imblanzi.

de ce sa copiezi un comportament prezentat ca fiind dorit chipurile de femei?... cand mi se pare mai de bun simt sa fi tu insuti...pt ca mai devreme sau mai tarziu tot iti dai arama pe fata


miss mama el este cel mai za best care le cunoaste pe femei!si asta in genere din ce a citit prin carti sau pe internet!de ce copiaza?pai daca nu-e in stare sa fie el insusi!nu vezi zice clar baiatu daca transpune in viata reala ce a citit are si el succes!

size_back
Postat pe 30 Iunie 2010 11:17
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:14:03nu cred...barbatii din ziua de azi sunt mitomani....crai si pe interes.
eu am fost asa pana acum un an.

eu nu cred asa in schimbari de aste bruste.....stii cum se spune "lupu schimba parul da naravul ba"daca tai schimbat in bine inseamna ca asa ai fost si nu stiai nu te cunosteai destul... daca pana acum un an ai fost asa si de atunci te-ai schimbat poate ca ai cunoscut iubirea si asta te-a facut sa vezi altfel lumea din jur...........
angelalb
Postat pe 30 Iunie 2010 18:08
De la: angelalb, la data 2010-06-30 18:08:01
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:14:03nu cred...barbatii din ziua de azi sunt mitomani....crai si pe interes.
eu am fost asa pana acum un an.

eu nu cred asa in schimbari de aste bruste.....stii cum se spune "lupu schimba parul da naravul ba"daca tai schimbat in bine inseamna ca asa ai fost si nu stiai nu te cunosteai destul... daca pana acum un an ai fost asa si de atunci te-ai schimbat poate ca ai cunoscut iubirea si asta te-a facut sa vezi altfel lumea din jur...........

da am cunoscut-o pe femeia visurilor mele...mi-a luat ceva s-o cuceresc ..acum suntem casatoriti si avem si un bebe... si o ador ca in prima zi!
tavi85
Postat pe 1 Iulie 2010 09:15
De la: tanusa, la data 2010-06-29 09:41:25
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:14:03nu cred...barbatii din ziua de azi sunt mitomani....crai si pe interes.
eu am fost asa pana acum un an.



si ce te-a facut sa te schimbi?

o iubire pura si inocenta asa cum spune iubita mea sotie!
tavi85
Postat pe 1 Iulie 2010 09:16
In sfarsit un caz fericit!
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 09:17
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-27 17:28:46
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-27 17:25:42
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:14:03nu cred...barbatii din ziua de azi sunt mitomani....crai si pe interes.
eu am fost asa pana acum un an.

bine ca recunosti!ce te-a facut sa te schimbi?!



a ramas fara banii castigati la loto!

am castigat ceva mai important ca bani...
tavi85
Postat pe 1 Iulie 2010 09:17
De la: tavi85, la data 2010-07-01 09:15:06
De la: angelalb, la data 2010-06-30 18:08:01
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:14:03nu cred...barbatii din ziua de azi sunt mitomani....crai si pe interes.
eu am fost asa pana acum un an.

eu nu cred asa in schimbari de aste bruste.....stii cum se spune "lupu schimba parul da naravul ba"daca tai schimbat in bine inseamna ca asa ai fost si nu stiai nu te cunosteai destul... daca pana acum un an ai fost asa si de atunci te-ai schimbat poate ca ai cunoscut iubirea si asta te-a facut sa vezi altfel lumea din jur...........

da am cunoscut-o pe femeia visurilor mele...mi-a luat ceva s-o cuceresc ..acum suntem casatoriti si avem si un bebe... si o ador ca in prima zi!

sincer ma bucur pentru tine...esti un om implinit ce-ti mai poti dori....decat sa dureze o vesnicie fericirea
angelalb
Postat pe 1 Iulie 2010 17:10
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 11:09:11
De la: leo_, la data 2010-06-30 10:52:27

exista o carte a lui DeAngelo care precizeaza ce tipuri de caractere sunt apreciate de femei.
daca un barbat urmareste ce e acolo si transpune in viata reala castiga simpatia majoritatii femeilor.

apropo... ce e rau nu se poate imblanzi.

de ce sa copiezi un comportament prezentat ca fiind dorit chipurile de femei?... cand mi se pare mai de bun simt sa fi tu insuti...pt ca mai devreme sau mai tarziu tot iti dai arama pe fata


tu insuti esti si la doi ani cand nu stii sa vb. daca cresti in continuare fara sa stii sa spui mama sau tata nici o femeie nu te va iubi, desi esti tu insuti. a fi tu insuti presupune altceva, presupune sa nu fii duplicitar, numai ca multi nu inteleg sensul respectiv. poti fi tu insuti mai bun sau tu insuti mai prost.

nu, nu copiezi un comportament pentru ca te dai de gol daca esti doar un robot. integrezi in caracterul tau unele trasaturi si in felul asta ai un caracter nou si unic. cu asta nu iti mai dai arama pe fata pentru ca ala esti tu insuti in mod natural. apropo, cele 8 tipuri sunt urmatoarele: bad boy, adventurer, succesful guy, daddy, seducer, artist, regular guy, ass kisser. asta in ordinea atractiei pe care o genereaza. lucrurile astea nu se copiaza ci se implementeaza. imagineaza-ti cum as arata eu copiand o persoanalitate de aventurier cand mie nu imi place sa calatoresc.


leo_
Postat pe 2 Iulie 2010 09:26
am urmarit acest subiect de la inceput si am si comentat la un moment dat,dar nimeni nu a vorbit despre imaturitatea afectiva a partenerului,sint multe cazuri in care este vorba despre asa ceva.toate pot fi ok la inceput dar cu timpul.......ar trebui din cind in cind sa mai trecem si pe la un psiholog,cu toti sintem afectati de timpurile pe care le traim dar nu toti sint constienti de acest lucru.preferam sa dam vina pentru esecurile din cuplu pe partener fiindca este mai simplu asa si noi iesim basma curata.hai sa fim seriosi?
sever75
Postat pe 2 Iulie 2010 17:15
Este foarte adevarat ceea ce spui ,dar daca ar exista o comunicare continua si incredere reciproca am reusi sa trecem mult mai bine peste totate greutatile "oferite "de societate. O data cu terecea timpului se instaleaza rutina de zi cu zi si noi incepem sa ne "uitam in curtea vecinului" si sa facem comparatii si de aici pleaca totul........dorintsa de mai bine, de mai mult etc...........atunci apar suspiciunile si multe altele............Trebuie sa stim ce vrem sa fim realisti si sa avem incredere in noi................si toste se vor rezolva, inclusiv gasirea persoanei dorite.............
kudika188976
Postat pe 2 Iulie 2010 18:36
De la: leo_, la data 2010-07-02 09:26:50
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 11:09:11
De la: leo_, la data 2010-06-30 10:52:27

exista o carte a lui DeAngelo care precizeaza ce tipuri de caractere sunt apreciate de femei.
daca un barbat urmareste ce e acolo si transpune in viata reala castiga simpatia majoritatii femeilor.

apropo... ce e rau nu se poate imblanzi.

de ce sa copiezi un comportament prezentat ca fiind dorit chipurile de femei?... cand mi se pare mai de bun simt sa fi tu insuti...pt ca mai devreme sau mai tarziu tot iti dai arama pe fata


tu insuti esti si la doi ani cand nu stii sa vb. daca cresti in continuare fara sa stii sa spui mama sau tata nici o femeie nu te va iubi, desi esti tu insuti. a fi tu insuti presupune altceva, presupune sa nu fii duplicitar, numai ca multi nu inteleg sensul respectiv. poti fi tu insuti mai bun sau tu insuti mai prost.

nu, nu copiezi un comportament pentru ca te dai de gol daca esti doar un robot. integrezi in caracterul tau unele trasaturi si in felul asta ai un caracter nou si unic. cu asta nu iti mai dai arama pe fata pentru ca ala esti tu insuti in mod natural. apropo, cele 8 tipuri sunt urmatoarele: bad boy, adventurer, succesful guy, daddy, seducer, artist, regular guy, ass kisser. asta in ordinea atractiei pe care o genereaza. lucrurile astea nu se copiaza ci se implementeaza. imagineaza-ti cum as arata eu copiand o persoanalitate de aventurier cand mie nu imi place sa calatoresc.



[img]http://dl6.glitter-graphics.net/pub/969/969356n04i0j45gk.gif[/img]
pai integreaza niste trasaturi ale calatorului si zbang!
[img]http://dl6.glitter-graphics.net/pub/969/969356n04i0j45gk.gif[/img]
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2010 02:37
De la: leo_, la data 2010-06-27 04:53:22
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-25 12:20:15
De la: leo_, la data 2010-06-25 01:18:23
De la: rox_sb, la data 2010-06-25 01:02:09aaa si cum spunea un amic de-al meu: pt mine femeia perfecta e : 90-60-90, sa aiba bani, si sa fie proasta....bine era dupa ceva , dar oricum....barbatii viseaza la asta:))


da, numai ca nu toti viseaza la femei proaste...

las ca stiu eu la ce visezi tu: una desteapta, da' nu mai desteapta decat tine, ca si-ar da seama ce poama esti


lasa ca nu stii tu la ce visez, visez la una mai desteapta decat mine dar care sa fie si mai buna in pat decat mine si ups nu prea gasesc... cred ca astea sunt si mai rare. ce sa faci daca multe femei destepte pun egalitate intre femeie si saltea? dar sa stii ca deja m-am resemnat

explica te rog sintagma "femeie buna la pat" din perspectiva ta de brabat...imi mai povestesc amicii mei barbati ca 'am ars-o dar a fost varza, frate' si ii intreb "cum adica? varza? raspunsul lor nu m-a lamurit...poate o faci tu
charlotte_sucks
Postat pe 4 Iulie 2010 11:37
De la: charlotte_sucks, la data 2010-07-04 11:37:24
De la: leo_, la data 2010-06-27 04:53:22
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-25 12:20:15
De la: leo_, la data 2010-06-25 01:18:23
De la: rox_sb, la data 2010-06-25 01:02:09aaa si cum spunea un amic de-al meu: pt mine femeia perfecta e : 90-60-90, sa aiba bani, si sa fie proasta....bine era dupa ceva , dar oricum....barbatii viseaza la asta:))


da, numai ca nu toti viseaza la femei proaste...

las ca stiu eu la ce visezi tu: una desteapta, da' nu mai desteapta decat tine, ca si-ar da seama ce poama esti


lasa ca nu stii tu la ce visez, visez la una mai desteapta decat mine dar care sa fie si mai buna in pat decat mine si ups nu prea gasesc... cred ca astea sunt si mai rare. ce sa faci daca multe femei destepte pun egalitate intre femeie si saltea? dar sa stii ca deja m-am resemnat

explica te rog sintagma "femeie buna la pat" din perspectiva ta de brabat...imi mai povestesc amicii mei barbati ca 'am ars-o dar a fost varza, frate' si ii intreb "cum adica? varza? raspunsul lor nu m-a lamurit...poate o faci tu

hai fii dragut si explica-ne ...si eu as fi curioasa in ce consta bunatatea asta in pat din punctul de vedere al unui barbat...sa auzim si parerea ta..
angelalb
Postat pe 4 Iulie 2010 16:56
De la: charlotte_sucks, la data 2010-07-04 11:37:24
De la: leo_, la data 2010-06-27 04:53:22
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-25 12:20:15
De la: leo_, la data 2010-06-25 01:18:23
De la: rox_sb, la data 2010-06-25 01:02:09aaa si cum spunea un amic de-al meu: pt mine femeia perfecta e : 90-60-90, sa aiba bani, si sa fie proasta....bine era dupa ceva , dar oricum....barbatii viseaza la asta:))


da, numai ca nu toti viseaza la femei proaste...

las ca stiu eu la ce visezi tu: una desteapta, da' nu mai desteapta decat tine, ca si-ar da seama ce poama esti


lasa ca nu stii tu la ce visez, visez la una mai desteapta decat mine dar care sa fie si mai buna in pat decat mine si ups nu prea gasesc... cred ca astea sunt si mai rare. ce sa faci daca multe femei destepte pun egalitate intre femeie si saltea? dar sa stii ca deja m-am resemnat

explica te rog sintagma "femeie buna la pat" din perspectiva ta de brabat...imi mai povestesc amicii mei barbati ca 'am ars-o dar a fost varza, frate' si ii intreb "cum adica? varza? raspunsul lor nu m-a lamurit...poate o faci tu


pai sintagma "femeie buna la pat" e simplul de explicat:

1) femeie care nu e saltea sau papusa gonflabila. crede-ma ca am intalnit foarte multe femei pe care cand te culci cu ele le intorci tu de pe o parte pe alta. ele nu misca in nici un fel.
2) femeie care urca in pat cu conceptia "incerc orice lucrul macar o data" si nu cu "asta chiar nu vreau sa fac" (bine, nu ma refer la asta din prima seara, ci in cadrul unei relatii pentru ca e normal sa nu faci orice in prima seara)
3) stie sa mai si emita sunete, filmele porno sunt edificatoare in acest scop
4) nu scuipa dupa ce fac sex oral, mai bine nu il fac, desi tot un minus ar fi si in al doilea caz
5) se adapteaza repede la partener, au spirit analitic si deci, isi dau seama dupa anumite semne ce iti place si ce nu, fara sa intrebe prea multe.
6) isi comunica fanteziile (cum, unde si ce le place sa faca)
7) stiu sa provoace orgasmul partenerului si stiu sa si-l asigure si pe al lor
8) preiau din cand in cand conducerea in timpul sexului, ca sa nu ti se para ca tu esti sigurul care te chinuiesti acolo. ai fi uimita sa stii cate femei refuza o pozitie foarte excitanta cum este cea de a sta deasupra conform ideii ca nu e potrivit asta pentru o femeie.
leo_
Postat pe 5 Iulie 2010 12:45
De la: leo_, la data 2010-07-05 12:45:03
De la: charlotte_sucks, la data 2010-07-04 11:37:24
De la: leo_, la data 2010-06-27 04:53:22
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-25 12:20:15
De la: leo_, la data 2010-06-25 01:18:23
De la: rox_sb, la data 2010-06-25 01:02:09aaa si cum spunea un amic de-al meu: pt mine femeia perfecta e : 90-60-90, sa aiba bani, si sa fie proasta....bine era dupa ceva , dar oricum....barbatii viseaza la asta:))


da, numai ca nu toti viseaza la femei proaste...

las ca stiu eu la ce visezi tu: una desteapta, da' nu mai desteapta decat tine, ca si-ar da seama ce poama esti


lasa ca nu stii tu la ce visez, visez la una mai desteapta decat mine dar care sa fie si mai buna in pat decat mine si ups nu prea gasesc... cred ca astea sunt si mai rare. ce sa faci daca multe femei destepte pun egalitate intre femeie si saltea? dar sa stii ca deja m-am resemnat

explica te rog sintagma "femeie buna la pat" din perspectiva ta de brabat...imi mai povestesc amicii mei barbati ca 'am ars-o dar a fost varza, frate' si ii intreb "cum adica? varza? raspunsul lor nu m-a lamurit...poate o faci tu

puteai sa faci si u un rezumat si sa spui ca u cauti tipa ce face din tine pausa conflabila

pai sintagma "femeie buna la pat" e simplul de explicat:

1) femeie care nu e saltea sau papusa gonflabila. crede-ma ca am intalnit foarte multe femei pe care cand te culci cu ele le intorci tu de pe o parte pe alta. ele nu misca in nici un fel.
2) femeie care urca in pat cu conceptia "incerc orice lucrul macar o data" si nu cu "asta chiar nu vreau sa fac" (bine, nu ma refer la asta din prima seara, ci in cadrul unei relatii pentru ca e normal sa nu faci orice in prima seara)
3) stie sa mai si emita sunete, filmele porno sunt edificatoare in acest scop
4) nu scuipa dupa ce fac sex oral, mai bine nu il fac, desi tot un minus ar fi si in al doilea caz
5) se adapteaza repede la partener, au spirit analitic si deci, isi dau seama dupa anumite semne ce iti place si ce nu, fara sa intrebe prea multe.
6) isi comunica fanteziile (cum, unde si ce le place sa faca)
7) stiu sa provoace orgasmul partenerului si stiu sa si-l asigure si pe al lor
8) preiau din cand in cand conducerea in timpul sexului, ca sa nu ti se para ca tu esti sigurul care te chinuiesti acolo. ai fi uimita sa stii cate femei refuza o pozitie foarte excitanta cum este cea de a sta deasupra conform ideii ca nu e potrivit asta pentru o femeie.

puteai sa faci si u un rezumat si sa spui ca u cauti tipa ce face ea din tine papusa gonflabila
dark_eye
Postat pe 5 Iulie 2010 17:04
pai da, o femeie buna la pat vad ca e aia care face de toate, tu doar stai cracanat intins pe spate si primesti ce egoism monumental!!! mi-e mila de iubita ta.
kitty_krieger
Postat pe 5 Iulie 2010 17:25
mie imi place partea cu...sa nu scuipe...
dark_eye
Postat pe 5 Iulie 2010 17:32
daca nu scuipa ..inghite?!
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Iulie 2010 17:41
De la: leo_, la data 2010-07-05 12:45:03
De la: charlotte_sucks, la data 2010-07-04 11:37:24
De la: leo_, la data 2010-06-27 04:53:22
De la: kitty_krieger, la data 2010-06-25 12:20:15
De la: leo_, la data 2010-06-25 01:18:23
De la: rox_sb, la data 2010-06-25 01:02:09aaa si cum spunea un amic de-al meu: pt mine femeia perfecta e : 90-60-90, sa aiba bani, si sa fie proasta....bine era dupa ceva , dar oricum....barbatii viseaza la asta:))


da, numai ca nu toti viseaza la femei proaste...

las ca stiu eu la ce visezi tu: una desteapta, da' nu mai desteapta decat tine, ca si-ar da seama ce poama esti


lasa ca nu stii tu la ce visez, visez la una mai desteapta decat mine dar care sa fie si mai buna in pat decat mine si ups nu prea gasesc... cred ca astea sunt si mai rare. ce sa faci daca multe femei destepte pun egalitate intre femeie si saltea? dar sa stii ca deja m-am resemnat

explica te rog sintagma "femeie buna la pat" din perspectiva ta de brabat...imi mai povestesc amicii mei barbati ca 'am ars-o dar a fost varza, frate' si ii intreb "cum adica? varza? raspunsul lor nu m-a lamurit...poate o faci tu



pai sintagma "femeie buna la pat" e simplul de explicat:

1) femeie care nu e saltea sau papusa gonflabila. crede-ma ca am intalnit foarte multe femei pe care cand te culci cu ele le intorci tu de pe o parte pe alta. ele nu misca in nici un fel.
2) femeie care urca in pat cu conceptia "incerc orice lucrul macar o data" si nu cu "asta chiar nu vreau sa fac" (bine, nu ma refer la asta din prima seara, ci in cadrul unei relatii pentru ca e normal sa nu faci orice in prima seara)
3) stie sa mai si emita sunete, filmele porno sunt edificatoare in acest scop
4) nu scuipa dupa ce fac sex oral, mai bine nu il fac, desi tot un minus ar fi si in al doilea caz
5) se adapteaza repede la partener, au spirit analitic si deci, isi dau seama dupa anumite semne ce iti place si ce nu, fara sa intrebe prea multe.
6) isi comunica fanteziile (cum, unde si ce le place sa faca)
7) stiu sa provoace orgasmul partenerului si stiu sa si-l asigure si pe al lor
8) preiau din cand in cand conducerea in timpul sexului, ca sa nu ti se para ca tu esti sigurul care te chinuiesti acolo. ai fi uimita sa stii cate femei refuza o pozitie foarte excitanta cum este cea de a sta deasupra conform ideii ca nu e potrivit asta pentru o femeie.

daca doar asta vreti m-ai linistit credeam ca cine stie ce cerinte mai aveti voi barbatii.... imi pare rau ca ai avut parte de asemenea partenere....
angelalb
Postat pe 5 Iulie 2010 19:54
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-05 17:25:01pai da, o femeie buna la pat vad ca e aia care face de toate, tu doar stai cracanat intins pe spate si primesti ce egoism monumental!!! mi-e mila de iubita ta.


nu o plange tu ca iti spun eu ca la capitolul asta e una din cele mai fericite femei, si nu eu o spun ci ea. dar apropo... subiectul de discutie era "femeie buna la pat" si nu "barbat bun la pat". sa nu cautam nereguli in viata oamenilor acolo unde chiar nu sunt.
leo_
Postat pe 7 Iulie 2010 08:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
...impas... 37 De la: wews 7 Noiembrie 2009 17:05
Relatia cu un barbat la aflat andropauza 77 De la: kudika_205 15 Octombrie 2018 12:50
ne putem indragostii de mai multe ori? 17 De la: DeeaCatalina 25 August 2009 05:47
Voi cum vedeti lucrurile? 15 De la: Ana_Ion_1 27 August 2013 11:17
help pls...:) 19 De la: anissya 14 Noiembrie 2009 11:44