Setari Cookie-uri

idila cu un necunoscut

De la: kudika177674, la data 2010-06-19 16:38:22
dayela
Postat pe 19 Iunie 2010 16:38
niciodata sa nu spui niciodata, insa, intr-adevar, sansele ca relatia voastra sa se fructifice sunt mici. daca el este interesat de tine, la modul cel mai serios, ce te face sa crezi ca nu se va desparti de sotia lui pentru a fi cu tine?
pe de alta parte, de ce nu incerci sa cauti pe altcineva, pe cineva caruia nu i-ai distruge o casatorie? pune-te putin in locul sotiei lui si gandeste-te cum te-ai simti daca sotul tau ar gasi o alta femeie mai buna, de care se simte atras, o noutate practic. stii cum e, ai dreptul la fericirea ta atata timp cand nu o distrugi pe a altuia.
zgriptzu
Postat pe 19 Iunie 2010 16:47
Incearca sa nu te apropi de el pt ca niciodata nu o sa fie cu tine numai daca te iubeste barbati insurati vor alceva si foarte rara ajunge sa tina la o persoana mi s aintanplat si mie si sincera sa fiu a ales pe alcineva mai bne renunta acum decat mai tarziu ca iti va face mult rau trateazal cu indiferenta si o sa te caute el nu ii da atentie ai grija sa nu ii pici in plasa
robertacorina
Postat pe 19 Iunie 2010 16:54
De la: floriana48, la data 2010-06-19 15:29:06incearca ,barbatul este facut sa calce pe alaturi de cate ori are ocazia ,daca nu vei fi tu va fi alta si atunci de ce nu tu?


Daca barbatul calca pe alaturi, atunci inseamna ca are cu cine. Si daca are cu cine atunci la fel s-ar putea spune si despre femeie ca ar calca pe alaturi, nu?
GreenEyes78
Postat pe 19 Iunie 2010 17:04
scumpa mea,dc sa ii strici ''casa'' omului,knd stii bn k nu ai putea ramane cu el intr.un final???doar ca sa.ti satisfaci tu o dorinta sau o curiozitate de a ta?
eu zic mai bn sa te mai gandesti si sa.ti gasesti pe cineva kre e singur in primul rand,si cu care ai putea fi fb;)
avril_lavigne
Postat pe 19 Iunie 2010 17:06
De la: kudika074262, la data 2010-06-13 06:16:50Dragele mele, ce a-ti face daca sunteti atrase de un barbat casatorit, mai tanar, si cu care pana acum nu ai comunicat decat prin telefon, sms, sau e-mailuri? Intre noi exista clar o atractie irezistibila, o comunicare extraordinara, ne completam, ne scriem cuvinte frumoase, ba chiar am ajuns sa ne cerem iertare pentru lucruri pe care nu le-am facut. sa indraznesc sa il cunoscmai bine ? Sa intru in hora asta desi stiu din start ca nu exista nici o sansa ca in final sa fim impreuna?


eu am sa vb din punctul meu de vedere. o femeie care se respecta isi respecta familia, sotul, copiii ( dac e casatorita) si are grija totodata de corpul si de sufletul ei. o femeie usoara, care n are principii comunica prin tlf cu barbati insurati si simte pentru acestia o atractie irezistibila, adika nu se poate controla, nu si poate controla instinctele primare, lasand la o parte faptul ca o doare drept in cot de sotia acelui gigolo de doi bani care i scrie cuv frum ( caci si el e de aceeasi speta). de aici poti trage singura concluziile.
angelradios
Postat pe 19 Iunie 2010 17:58
OMUL E INSURAT!!! Tu zici ca N-AI VORBIT CU EL FATA-N FATA! El e si mai tanar decat tine (nu cunosc exact diferenta de varsta, dar, daca tot zici ca vorbeste frumos cu tine...)

Tu nu observi nimic aiurea?!?

Plus de asta: ti-e ti-ar conveni sa fii maritata si s-apara una care sa se dea la barbatul tau... Asa, de prea multe sentimente?
Ce-i drept, daca intr-adevar nu mai poti sta pe fundul tau, du-te si abordeaza-l. Si... fie ce-o fi! Atata sa stii - indiferent ce si cum o sa fie si o sa se intample, tu n-ai dreptul sa te plangi!!!
kudika053521
Postat pe 19 Iunie 2010 18:44
Buna , nu te supara , dar stiu bine ca nu exista stapan absolut , adica nu exista Dumnezeu , totusi exista suflete si entitati cu puteri foarte mari de pot controla energiile libere ale spatiului si pot misca si galaxiii , daca ceea ce crezi tu ca a facut intreg universul , adica Dumnezeu ar exista , atunci noi cu siguranta nu am mai exista , gangeste-te ce e sistemul solar in raport cu tot universul , si mai ales ce e omul in raport cu restul , totul este relativ , uneori partial , alteori total , dar se intimpla sa fie si identic uneori . Cind cineva sta , celalalt merge cu masina si sta in masina , ambii merg . Nu exista iad si rai , dar pe Pamant intilnim totul in fiecare zi. Conteaza ce te multumeste , daca te multumeste ceva frumos e bine , iar daca te multumeste ceva dureros e bine la fel ceva ra u sau ceva bine , nu exista placere mai mare decit recunoasterea faptului ca ai reusit sa accepti orice si sa te multumesti ca ai priomit din toate .Daca nu te multumesti ca ai primit si ceva gresit ,inseamna ca nu te-ai cunoscut bine sau nu i-ai cunoscut bine . Ce rost are viata , daca nu a accepti in totalitate , adica de ce sa traiesti an la rind cu necunoscuti care cu-ti plac si apoi sa traiesti cu unul care i-ti place , daca acceptai totul te bucurai cu totii si stiai ce e viata , ce faceti voi e doar o simulare continua a unei vieti aproape perfecte. Stelele , cerul , toate sunt ordonate , asa trebuie sa fie si viata pe Pamant , voi femeile distrugeti echilibru , pentru ca va hotariti greu , toti vor pierde clipa fericirii , toate trebuie sa creasca impreuna fie ca sunt aproape sau departe. Si inca ceva , desi nu exista Dumnezeu , sufletul poate trai si dupa moartea corpului , e ca o stea rosie sau ca un neuron , cu tuburi din bioenergie galbene din care ies si intra bioenergie si altele.Mi-am putut vizualiza sufletul cu oglinda din bioenergie virtuala .
Aurel_inventatorul
Postat pe 19 Iunie 2010 18:44
De la: pisu_blondutza, la data 2010-06-19 08:56:09
De la: ana_maria4u2, la data 2010-06-19 08:02:35urasc femeile care viseaza la barbati casatoriti dand vina pe sentimente...nu sunt destui liberi si fara obligatii????ce religie aveti?ce educatie in cat sa poftesti la bunul altuia??!! cata lipsa de respect de sine sa astepti sa-ti vina randul?! de unde stiu eu ca acel barbat la care visezi nu este chiar barbatul meu??? cum as putea incuraja o femeie sa cunoasca mai bine un barbat insurat cand eu as putea sa fiu cea trisata???
O recomandare pt femeile de genul acesta : la musulmani este permisa casatoria cu mai multe femei - sa migreze toate acolo poate asa scapam de scursuri

Dupa ce ca societatea promoveaza numai non-valori ar fi culmea sa incurajam si adulterul. celula familiei trebuie respectata ocrotita si ajutata sa se dezvolte armonios pt a putea creste copii sanatosi , adica generatii sanatoas emedical si mental.

..si nu mai dati vina pe iubire...cum nu poti iubi un aurolac asa ai putea sa nu iubesti nici un barbat insurat.



Nu ti se pare ca esti cam dura cand spui "scursuri" ???? Sau sa zicem..traiesti in lumea basmelor. Mi se pare stupid sa compari un om, cum ar fi sotul tau, cu ganduri, pareri si ratiune cu un "bun". Si daca s-a insurat cu tine ce ? Crezi ca si-a pierdut imaginatia la biserica ??? Dorintele ??Si fanteziile ? Nu poti pune stapanire pe viata unui om si pe mintea sa. Faptul ca s-a insurat cu tine a fost alegerea lui, nu a ta, prin urmare nu tu decizi asupra vietzii lui. Fiecare persoana, fie ea femeie, sau barbat isi este PROPIUL STAPAN!!!! SI daca te-ar insala nu inseama ca nu te iubeste..Dar cred ca iti greu sa intelegi lucrurile astea. Nici eu nu le intelegeam pana cand am patit-o. N-am visat la el, pur si simplu s-a intamplat sa interactionam la un moment dat ( desi ne cunoasteam de mai de mult). FIecare aveam relatia noastra si asta nu ne-a impiedicat sa ne traim povestea de dragoste. Nimeni nu a iesit ranit din chestia asta. Deci depinde de fiecare om. Putem sa ne traim fanteziile, indiferent cu cine ar fi ele, atat timp cat nu exista victime colaterale. Si pentru asta trebuie putin antrenament



YOU MAKE ME SICK ;)
gabriela_alina
Postat pe 19 Iunie 2010 18:56
Am trait cele mai frumoasa momente si am simtit lucruri minunate cu un barbat casatorit, care imi impartasea in totalitate sentimentele...am suferit apoi ingrozitor, din toate motivele. Insa, privind inapoi, nu regret catusi de putin ca am trecut prin asta...au fost cele mai fericite clipe din viata mea, eram cu fiecare zi care trecea tot mai surprinsa de bucuria pe care o simteam. Am trait si am simtit lucruri de care multi oameni nu au habar si pe care unii nu apuca sa le simta niciodata...cum ziceam, acum dupa ce am trecut si de durere, ma consider castigata si nororcoasa ca am putut simti atata fericire.
Si in plus...as fi de acord cu toate cele spuse de cei care si-au exprimat o parere "contra" daca as sti ca mai am o viata in care sa traiesc cum imi doresc si in care sa fiu fericita...as sacrifica-o pe asta de dragul sotilor, al familiei, al celor din jur, al "ce spune lumea", al orice altceva. Dar din pacate, avem una singura...trebuie sa cautam echilibrul intre a da altora si a-ti da tie.
Cred ca asta esti tentata sa faci, altfel nu ti-ar fi venit intrebarea asta:) Iubeste-te intai pe tine, asculta-te pe tine si apoi procedeaza in consecinta...daca tu nu-ti vrei binele, nimeni nu ti-l va vrea mai mult. Si care este binele tau, numai tu poti sti.
nelySC
Postat pe 19 Iunie 2010 19:14
De la: gabriela_alina, la data 2010-06-19 18:56:29
De la: pisu_blondutza, la data 2010-06-19 08:56:09
De la: ana_maria4u2, la data 2010-06-19 08:02:35urasc femeile care viseaza la barbati casatoriti dand vina pe sentimente...nu sunt destui liberi si fara obligatii????ce religie aveti?ce educatie in cat sa poftesti la bunul altuia??!! cata lipsa de respect de sine sa astepti sa-ti vina randul?! de unde stiu eu ca acel barbat la care visezi nu este chiar barbatul meu??? cum as putea incuraja o femeie sa cunoasca mai bine un barbat insurat cand eu as putea sa fiu cea trisata???
O recomandare pt femeile de genul acesta : la musulmani este permisa casatoria cu mai multe femei - sa migreze toate acolo poate asa scapam de scursuri

Dupa ce ca societatea promoveaza numai non-valori ar fi culmea sa incurajam si adulterul. celula familiei trebuie respectata ocrotita si ajutata sa se dezvolte armonios pt a putea creste copii sanatosi , adica generatii sanatoas emedical si mental.

..si nu mai dati vina pe iubire...cum nu poti iubi un aurolac asa ai putea sa nu iubesti nici un barbat insurat.



Nu ti se pare ca esti cam dura cand spui "scursuri" ???? Sau sa zicem..traiesti in lumea basmelor. Mi se pare stupid sa compari un om, cum ar fi sotul tau, cu ganduri, pareri si ratiune cu un "bun". Si daca s-a insurat cu tine ce ? Crezi ca si-a pierdut imaginatia la biserica ??? Dorintele ??Si fanteziile ? Nu poti pune stapanire pe viata unui om si pe mintea sa. Faptul ca s-a insurat cu tine a fost alegerea lui, nu a ta, prin urmare nu tu decizi asupra vietzii lui. Fiecare persoana, fie ea femeie, sau barbat isi este PROPIUL STAPAN!!!! SI daca te-ar insala nu inseama ca nu te iubeste..Dar cred ca iti greu sa intelegi lucrurile astea. Nici eu nu le intelegeam pana cand am patit-o. N-am visat la el, pur si simplu s-a intamplat sa interactionam la un moment dat ( desi ne cunoasteam de mai de mult). FIecare aveam relatia noastra si asta nu ne-a impiedicat sa ne traim povestea de dragoste. Nimeni nu a iesit ranit din chestia asta. Deci depinde de fiecare om. Putem sa ne traim fanteziile, indiferent cu cine ar fi ele, atat timp cat nu exista victime colaterale. Si pentru asta trebuie putin antrenament



YOU MAKE ME SICK ;)
INTR-UN CUPLU IN CARE EXISTA IUBIRE, NU POATE INTERVENI NIMENI !!!! OMUL ALA NU TE MAI IUBESTE DACA ARE OCHI PT ALTELE SI NU POTI OBLIGA PE NIMENI SA TE IUBEASCA... SI CE DACA AI ACTE, DRAGA MEA?... NU POTI LEGA PE NIMENI, NU II POTI PUNE CATUSE SI SA IL TII CA LA INCHISOARE!!! MULTUMESTE-TE CA STA CU TINE DIN RESPECT PT COPII, PT TINE SI POATE ANII MULTI CARE AU TRECUT PESTE VOI, DAR SA STII CA NU POTI LEGA PE NIMENI DE TINE...ASTA DACA TE MULTUMESTE...DACA NU TE MULTUMESTE,DIVORTEAZA... DRAGOSTE CU SILA NU EXISTA, SE NUMESTE VIOL SI SE PEDEPSESTE... NU POTI OBLIGA PE NIMENI SA TE IUBEASCA, CU ACTE SAU FARA ACTE, CU COPII SAU FARA COPII...
kudika007253
Postat pe 19 Iunie 2010 19:22
Mai bine mai tarziu decat nici-o data,daca va iubiti sincer si sentimentele sunt reciproce nu vad ce va impiedica?decat sa ranesti 3-4 persoane mai bn 2(nu sunt de acord q infidelitatea)asa k go ahead!parerea mea
89floarerara
Postat pe 19 Iunie 2010 19:47
mai bine nu! ai grja de tine. iti va face si tie aceeasi figura. este clar ca nu-si iubeste sotia. ai puteafi tu urmaroarea. iti doresc implinire sufleteasca si multa putere sa faci fata ispitelor
kudika182838
Postat pe 19 Iunie 2010 20:37
SA VA FIE RUSINE CELOR CARE O SUSTINETI!!!!!!!!!!!!
kudika165078
Postat pe 19 Iunie 2010 20:42
draga mea,te intzeleg ff bine,ptr k si mie mi se intampla!!!!am cunoscut un barbat minunat,cum orice femeie si-ar dori sa aibe langa ea!vorbim cate in luna si in stele,ore intregi,fara sa ne plictisim.este casatorit(k si mine de altfel),nu ne-am vazut niciodata pana acum.dak ma simt sau nu vinovata fatza de barbatul de langa mine,itzi spun k si da si nu.m-am intrebat,nu de putzine ori,cum este mai rau:sa inseli sufleteste sau trupeste?cand un barbat sau o femeie nu primeste aksa ce are nevoie(nu va ganditzi neaparat la sex)ajunge sa faca si asta,altfel ii imbatraneste sufletul.
elenyta
Postat pe 19 Iunie 2010 20:42
mona_04
Postat pe 19 Iunie 2010 20:43
pentru Ana Maria

Scursura esti tu daca gandesti asa despre cea care a creat topicul. Te dai mare ca esti casatorita si ar putea fi chiar barbatul tau !!! Abia asta e prostie... Daca ai o femeie adevarata.. nu ti-ar fi teama, daca relatia ta ar fi adevarata, bazata pe incredere si drgaoste, nu te-ai mai teme. Le desconsideri pe femeile care isi cauta fericirea. Foarte rau, asa imi dau seama ca si tu o cauti si stai incrancenata in relatia ta, cu frica zi de zi ca o alta ar fi mai buna decat tine. te-ai hgandit vreodata ca poate ai luat tu partea alteia, ca cel de care te temi s anu fie tentat, nu e jumatatea ta ??? dar tu stai incrancenata si gelpasa ca poate una ca ea ti-l ia. Meriti asa ceva.

Si pana la urma... casatoria nu este ca o boala... Este dragoste si intelegere, este casatorie, dar gandeste-te ca exista si liberul arbitru....
rushhour
Postat pe 19 Iunie 2010 20:43

pt ana-maria
draga mea...ii doresc sa te indragostesti de un barbat, de un altul decat sotul sau prietenu, iubitul tau...iti doresc sa ti se intample asta si apoi sa spui daca te poti impotrivi sentimentelor...
funny_dany
Postat pe 19 Iunie 2010 20:44
De la: elenyta, la data 2010-06-19 20:42:48draga mea,te intzeleg ff bine,ptr k si mie mi se intampla!!!!am cunoscut un barbat minunat,cum orice femeie si-ar dori sa aibe langa ea!vorbim cate in luna si in stele,ore intregi,fara sa ne plictisim.este casatorit(k si mine de altfel),nu ne-am vazut niciodata pana acum.dak ma simt sau nu vinovata fatza de barbatul de langa mine,itzi spun k si da si nu.m-am intrebat,nu de putzine ori,cum este mai rau:sa inseli sufleteste sau trupeste?cand un barbat sau o femeie nu primeste aksa ce are nevoie(nu va ganditzi neaparat la sex)ajunge sa faca si asta,altfel ii imbatraneste sufletul.


Da-ti sufletul cu crema antirid si cu gerovital si mai lasa-ma cu filozofii de astea puerile !

Postat pe 19 Iunie 2010 20:45
De la: kudika074262, la data 2010-06-13 06:16:50Dragele mele, ce a-ti face daca sunteti atrase de un barbat casatorit, mai tanar, si cu care pana acum nu ai comunicat decat prin telefon, sms, sau e-mailuri? Intre noi exista clar o atractie irezistibila, o comunicare extraordinara, ne completam, ne scriem cuvinte frumoase, ba chiar am ajuns sa ne cerem iertare pentru lucruri pe care nu le-am facut. sa indraznesc sa il cunoscmai bine ? Sa intru in hora asta desi stiu din start ca nu exista nici o sansa ca in final sa fim impreuna?



Buna
E de apreciat ca doresti sa afli de la altii care ar fi solutia potrivita. Ea nu exista in afara ta pentru ca ea face parte din scenariul filmului numit "Kudika 074262- my life". Toti care scriu aici, descriu scenarii, limitari, pedepse posibile, dureri viitoare care fac parte in foarte mare parte din filmul lor, sau bucati de scenarii din filme auzite de pe la altii.Daca acele pedepse ar fi functionat de-a lungul secolelor,ca erau flacarile iadului, omorarea cu pietre etc. probabil societatea nu ajungea aici iar elementul esential al telenovelelor care e motorul succesului lor, nu ar fi existat. Riscul asumat catre astfel de tentatii, indiferent de costurile emotionale pe care le implica arata clar ca ele sunt o nevoie la o mare parte din noi. Asta e un adevar universal chiar daca unele din persoanele care iti raspund asa vehement, le neaga.
Greseala cea mai mare pe care o facem noi ca oameni este fixatia care o avem asupra unor cuvinte si promisiuni facute in fata bisericii, a ofiterului starii civile, juraminte etc cum ca ele ar trebui sa ramana imuabile. Mare eroare. Acele evenimente nu sunt decat poze din film. Viata e dinamica, promisunile statice. Daca nu ne straduim sa validam, sa actualizam valoare acelor promisuni ele vor fi invechite,desuete si vor fi mai devreme sau mai tarziu casate.
Imi este clar ca deschiderea pe care o expui in privinta acestei relatii e urmarea unei nevoi. Pt ca nu vom fi niciodata totul, chiar totul pentru cealalta persoana,vor fi zone care raman neacoperite, astfel de situatii se intampla si se vor intampla pentru ca e in natura noastra. Asta ma face sa te inteleg. O alta persoana poate recunoaste aceasta nevoie si o poate exploata situatia. Mai exista si persoane care pot avea o nevoie similara si recunoasterea reciproca sa duca la o dragoste adevarata. Costurile emotionale ale suferintei provocate trebuie sa le acceptati fiecare pentru partea lui. Asadar mesajul este o intrebare.
Ce este cel mai important aspect pt tine? trairea unei emotii cu toate costurile aferente sau regretul ca nu ai avut curajul sa incerci ceva spre care inima ta tanjea cu adevarat?
Tot ce pot sa iti spun cu siguranta este ca natura ta adevarata va iesi la suprafata.

Si ultima afirmatie, cea mai dura de altfel este ca nu sufletul e cel care sufera ci orgoliul ca putem fi inlocuiti, ca putem fi abandonati. Asta e teama ceea mai mare si daca facem o analiza cinstita a propriilor emotii vom gasi raspunsul.
Bafta.
Tristan
Postat pe 19 Iunie 2010 20:47
De la: rushhour, la data 2010-06-19 20:43:18pentru Ana Maria

Scursura esti tu daca gandesti asa despre cea care a creat topicul. Te dai mare ca esti casatorita si ar putea fi chiar barbatul tau !!! Abia asta e prostie... Daca ai o femeie adevarata.. nu ti-ar fi teama, daca relatia ta ar fi adevarata, bazata pe incredere si drgaoste, nu te-ai mai teme. Le desconsideri pe femeile care isi cauta fericirea. Foarte rau, asa imi dau seama ca si tu o cauti si stai incrancenata in relatia ta, cu frica zi de zi ca o alta ar fi mai buna decat tine. te-ai hgandit vreodata ca poate ai luat tu partea alteia, ca cel de care te temi s anu fie tentat, nu e jumatatea ta ??? dar tu stai incrancenata si gelpasa ca poate una ca ea ti-l ia. Meriti asa ceva.

Si pana la urma... casatoria nu este ca o boala... Este dragoste si intelegere, este casatorie, dar gandeste-te ca exista si liberul arbitru....


Nu merita nimeni sa-i fie calcata in picioare casnicia de o pitzipoanca in cautare de fericire .
Sa si-o caute la unul liber , nu la unul insurat.Liber arbitru dupa cate vad eu inseamna libera curvasareala .

Postat pe 19 Iunie 2010 20:48
De la: ana_maria4u2, la data 2010-06-19 08:02:35urasc femeile care viseaza la barbati casatoriti dand vina pe sentimente...nu sunt destui liberi si fara obligatii????ce religie aveti?ce educatie in cat sa poftesti la bunul altuia??!! cata lipsa de respect de sine sa astepti sa-ti vina randul?! de unde stiu eu ca acel barbat la care visezi nu este chiar barbatul meu??? cum as putea incuraja o femeie sa cunoasca mai bine un barbat insurat cand eu as putea sa fiu cea trisata???
O recomandare pt femeile de genul acesta : la musulmani este permisa casatoria cu mai multe femei - sa migreze toate acolo poate asa scapam de scursuri

Dupa ce ca societatea promoveaza numai non-valori ar fi culmea sa incurajam si adulterul. celula familiei trebuie respectata ocrotita si ajutata sa se dezvolte armonios pt a putea creste copii sanatosi , adica generatii sanatoas emedical si mental.

..si nu mai dati vina pe iubire...cum nu poti iubi un aurolac asa ai putea sa nu iubesti nici un barbat insurat.
denisseby
Postat pe 19 Iunie 2010 22:00
Crysa,daca te uiti in urma la ce am vb eu cu blondutza ai sa te prinzi de idee.
Acum cine e BATUTA IN CAP SI FRUSTRATA??????
Ai ghicit! Tu! Acum mars de aici!
Barbie30
Postat pe 19 Iunie 2010 22:38
De la: maslin_natasa22, la data 2010-06-19 09:06:41
De la: ana_maria4u2, la data 2010-06-19 08:02:35urasc femeile care viseaza la barbati casatoriti dand vina pe sentimente...nu sunt destui liberi si fara obligatii????ce religie aveti?ce educatie in cat sa poftesti la bunul altuia??!! cata lipsa de respect de sine sa astepti sa-ti vina randul?! de unde stiu eu ca acel barbat la care visezi nu este chiar barbatul meu??? cum as putea incuraja o femeie sa cunoasca mai bine un barbat insurat cand eu as putea sa fiu cea trisata???
O recomandare pt femeile de genul acesta : la musulmani este permisa casatoria cu mai multe femei - sa migreze toate acolo poate asa scapam de scursuri

Dupa ce ca societatea promoveaza numai non-valori ar fi culmea sa incurajam si adulterul. celula familiei trebuie respectata ocrotita si ajutata sa se dezvolte armonios pt a putea creste copii sanatosi , adica generatii sanatoas emedical si mental.

..si nu mai dati vina pe iubire...cum nu poti iubi un aurolac asa ai putea sa nu iubesti nici un barbat insurat.




poate o sa ajungi si tu asa,sa iubesti un barbat casatorit!!!nu e bine sa condamni pe nimeni!!!


Ete fleosc ! Daca ai putina minte nu te bagi in situatii din astea cu niste scarbosi insurati carora li se aprinde girofarul si pt altele...
Nu stau sa condamn eu ,,iubirile'' astea neintelese, insa poti sa eviti sa fii in astfel de situatii !
Summer_
Postat pe 19 Iunie 2010 22:44
Categoric pot fi evitate Summer!
Barbie30
Postat pe 19 Iunie 2010 22:45
Esti norocoasa,draga mea...dar ce zici daca ai fi atrasa,chiar indragostita de un barbat singur,dar cu schizofrenie paranoida,desi pana in prezent fara forme de manifestare a bolii.....
irina2002
Postat pe 19 Iunie 2010 22:47
te amagesti . toti barbatii incearca marea cu sarea si nu inteleg ; de ce-ti ceri scuze de la ce nu ai facut
. este bine sa te pui in postura de a fi sotia lui . nu ti-ar conveni ca o alta sa-i umple capul sotului tau de "ganduri". stii , noi romancele suntem de moda veche , sau eu , ma rog , nu stiu . de fapt scriu si corect si de aceea cred ca sunt mai in varsta . dar sfatul meu este sa nu te incarci cu pacatele altuia . daca esti mai coapta ar fi trebuit sa nu -i intri in hora . clar ; nu te baga si vezi-ti de treaba ta indiferent de avansurile primite . cred ca esti destul de inteleapta .
kudika122994
Postat pe 19 Iunie 2010 22:50
Si a revenit Ionut al nostru...... parca asa te chema,nu?
Barbie30
Postat pe 19 Iunie 2010 22:50
Draga mea, incearca sa vezi dincolo de mirajul unei idile, sa intelegi ca nimeni nu are dreptul sa schimbe o stare consimtita in fata lui Dumnezeu. Vei avea doar de suferit si de platit! Mirajul cuvintelor si doar atat!...O mare capcana sau o incercare!? Iti doresc intelepciune! Cu drag, o necunoscuta!
liana_t
Postat pe 19 Iunie 2010 22:52
loredana31
Postat pe 19 Iunie 2010 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci daca sotul/prietenul vine acasa cu o boala venerica? 56 De la: bebeliv 25 Noiembrie 2013 09:41
ati vrea asa barbat? 22 De la: Arutzu28 15 August 2011 18:35
Aspect intinerit al pielii in 15 minute ?! Da, se poate! 5 De la: deea1005 21 Decembrie 2010 00:14
read it!!! 11 De la: hystria1 28 Ianuarie 2011 15:48
CATI BANI TREUIE SA AIBE UN BARBAT PENTRU A FI SEXY !?? 23 De la: Constantin_Alexandru_2 13 Septembrie 2013 14:07