Setari Cookie-uri

Ce ati face in locul meu?

De obicei mai citesc printre randuri posturi de pe forum, dar aici m-am oprit si am citit mai cu interes, Este greu sa traiesti cu o nesiguranta intr-un cuplu,( nu conteaza casatoria) Tu decizi daca o lasi balta sau continui investigatiile. daca nu poti continoa asa ii poti oferi un cadou de genul: (http://www.comenzi.ro/product_info.php?cPath=170_245&products_id=1780&rCsid=gib2l9ckf3offkko1rmivlknl1) bineinteles depinde si cat este de impacat cu tehnologia

ai grija ce iti doresti
corina002
Postat pe 12 Iulie 2010 02:11
Draguta nu crede nic din ce ti spune el. Toti barbatii sunt niste porci, exceptie fac doar cei fff blegi, timizi, cu care poti sa faci orice doresti. In rest, un barbat sa nu l crezi nici cand e pe patul de moarte. Iti spun din proprie exper. Un barbat inseala fara sa aiba un motiv anume, in general cei care inseala au tot ce-si doresc de la partenera lor. Motivul? D-zeu stie de ce fac asta! Nici un barbat nu face acte de caritate fara un scop in sine, fata aceasta "neajutorata" este o profitoare, sunt multe ca ea, din acest motiv se distrug multe relatii care au o baza solida, ani vechime, lucruri in comun, idealuri, chiar si copii. Eu una le-as aduna pe toate moldovencele astea imputite si sarantoace, le-as lega si le-asi trimite in Africa pt vecie.
Pentru faptul ca o lasa in ap lui fata plateste chirie nu te speria. Dar cum plateste chiria, in natura desigur. Nu e greu sa ti dai seama. El are "salteluta" la orice ora din zi si din noapte. Este la dispozitia lui oricand. Deschide ochii, nu te lasa calcata in picioare, cred ca personalitatea si moralitatea unei femei valoareaza mai mult decat toata averea din lume. Imi pare rau pt tine pt ca ai ajuns vioara a 2-a. Deschide ti ochii nu sufletul si clarifica ti lucrurile cu el.
Te pup, mult succes si putere ca sa treci peste toate!
elenaval
Postat pe 12 Iulie 2010 10:35
De la: elenaval, la data 2010-07-12 10:35:17Draguta nu crede nic din ce ti spune el. Toti barbatii sunt niste porci, exceptie fac doar cei fff blegi, timizi, cu care poti sa faci orice doresti. In rest, un barbat sa nu l crezi nici cand e pe patul de moarte. Iti spun din proprie exper. Un barbat inseala fara sa aiba un motiv anume, in general cei care inseala au tot ce-si doresc de la partenera lor. Motivul? D-zeu stie de ce fac asta! Nici un barbat nu face acte de caritate fara un scop in sine, fata aceasta "neajutorata" este o profitoare, sunt multe ca ea, din acest motiv se distrug multe relatii care au o baza solida, ani vechime, lucruri in comun, idealuri, chiar si copii. Eu una le-as aduna pe toate moldovencele astea imputite si sarantoace, le-as lega si le-asi trimite in Africa pt vecie.
Pentru faptul ca o lasa in ap lui fata plateste chirie nu te speria. Dar cum plateste chiria, in natura desigur. Nu e greu sa ti dai seama. El are "salteluta" la orice ora din zi si din noapte. Este la dispozitia lui oricand. Deschide ochii, nu te lasa calcata in picioare, cred ca personalitatea si moralitatea unei femei valoareaza mai mult decat toata averea din lume. Imi pare rau pt tine pt ca ai ajuns vioara a 2-a. Deschide ti ochii nu sufletul si clarifica ti lucrurile cu el.
Te pup, mult succes si putere ca sa treci peste toate!


asta e semn de frustrare la limite alarmante. pai barbatii sunt porci pentru ca tu vezi cate un porc in fiecare din ei. lumea noastra e cum o percepem noi si nu cum e ea cu adevarat. si, apoi cunosc destule moldovence foarte ok.
leo_
Postat pe 12 Iulie 2010 12:23
De la: mayra31, la data 2010-06-27 11:00:51Buna ziua la toata lumea. Sunt noua pe forum. Citindu-va adesea, am observat ca se dau sfaturi pertinente.
Am si eu o problema.
De 10 ani am o relatie, locuiesc cu iubitul meu. Nu ne-am casatorit din ratiuni religioase, el este de origine araba. Tata arab, mama romanca. Traieste in Romania de 17 ani.
Totul a fost bine si frumos pana cand a aparut inca o colega la el la firma. Are o activitate in Romania. Aceasta fata a intrat sub pielea lui. Este din Moldova.... Am avut nenumarate discutii cu el pe tema aceasta, el a ajutat-o de o gramada de ori......i-a ajutat familia, ei fiind extrem de saraci. El spune ca ea nu are pe nimeni, nu are prieteni........Am fost la un pas sa ma despart de el din cauza ei. Am eu o idee in cap,o fixatie, ce-o fi: NU pot sa inteleg o astfel de prietenie, intre o femeie si un barbat. Intre sef si subalterna. Nu pot. Va exista mereu ceva ....ceva ascuns.....macar din partea unuia dintre ei. EL sustine ca sunt doar prieteni. Ea mai are 2 surori in oras, iar el vine azi acasa si imi spune ca ambele surori ale fetei au vandut apartamentele si se muta din oras. Ciudat! Amandoua deodata! Fata a stat la una dintre surori. Ea nu are studii, nu are o calificare. Prin urmare, nici nu salariul ei nu este mare ..... Prietenul meu mai are un apartament in oras, neinchiriat (nu e finisat, la 2 blocuri de al nostru) , iar azi mi-a spus ca aceasta persoana- fata- se va muta in apartamentul lui. Se muta urgent! Nu stiu, voua vi se pare normal asa ceva?! Va sta acolo gratis, desigur. Pana cand??? Pana la infinit. Banuiesc ca nu isi va putea permite sa se mute in chirie prea curand.... Nu inteleg, nu e capabila sa se descurce singura?? Nu are parinti, prieteni?
Am inceput o discutie cu el, iar el imi spune ca ajuta pe cine si cand vrea, ca acel apart.este casa lui si face ce vrea.
Eu.....eu am niste indoieli in suflet. Demult. Insa astea nu conteaza......Face ce vrea.

Ce pareri aveti? Despre tot.....


ai facut o prostie pentru ca nu ai fortat casatoria cand a trebuit. nu va leaga nimic si poate renunta usor la tine. concubinajul nu este un avantaj al femeii ci al barbatului in sensul ca isi protejeaza averea.
leo_
Postat pe 12 Iulie 2010 12:24
Elenaval, sint de acord cu tine!

Leo, ceea ce e pe numele lui dinainte de casatorie, al lui ramane. Ea nu ar fi avut niciun drept asupra bunurilor lui dinainte de casatorie.
Foarte usor putea renunta la ea si daca erau casatoriti.... Pur si simplu pleca si baga divort. Pleca in celalalt apartament, desigur.
augusta1979
Postat pe 12 Iulie 2010 16:23
Elenaval nu toti barbatii sunt "porci".faptul ca ai avut parte de experiente urate...e altceva. Iar pentru Mayra,oricum sfaturile noastre nu fac decat sa iti adanceasca temerile in legatura cu presupusa relatie a prietenului tau. Desi comportamentul lui lasa de dorit in privinta proprietatii si a banilor....mai e si aceasta fata care "i s-a bagat pe sub piele. Eu zic sa iti faci singurica valijoara si sa iesi singura din aceasta ecuatie. Mult curaj
stefyy86
Postat pe 13 Iulie 2010 00:08
De la: mayra31, la data 2010-06-30 21:56:29Da....asa este....plus ca povestea acestei "prietenii" "pure", "sincere" si "platonice" nu este tocmai de azi, de ieri...
El insista ca nu este nimic mai mult, insa deja cred ca s-a ajuns prea departe, sa stea in casa lui. Oricum, trebuie o apropiere destul de mare fata de cineva ca sa ajungi la un asemenea stadiu.
Nu inteleg, desi sunt o femeie deschisa si toleranta.
Aceasta fata nu are prieteni, familie, parinti ca sa o ajute la nevoie?! A trebuit sa apeleze la un barbat aproape casatorit?! Ea nu se pune in locul meu?! Nu cred ca o duce capul atat de departe.
Si inca ceva....el ar fi putut sa fie mult mai discret: de exemplu, sa-i fi imprumutat o suma de bani, daca ea nu avea bani de chirie. Iar din punctul ei de vedere, ea are un salariu, lunar, ca toata lumea: daca stia ca nu va mai avea unde sa locuiasca, cum si de ce nu si-a pus niste bani la o parte pentru zilele negre?!
Da, evident este mai avantajos sa ai un sponsor, sa locuiesti gratis!!! Acum sa vedem pana cand.
Nu inteleg, repet, nu am mai intalnit asa ceva. Ma intreb daca el s-a pus in locul meu....ce ar simti el.
Cu el nu se poate discuta nimic pentru ca incepe sa urle, sa tipe ca eu sunt geloasa, invidioasa....
Apartamentul este la 2 blocuri de al nostru, si se vede inauntru, la parter fiind....
A fost aprinsa lumina la ea, o vedeam inauntru......si asa mi-au revenit simtamintele astea!
Este ciudat!

Am vrut sa va impartasesc toate astea.....

O seara placuta.


P.S. Nu ne-am casatorit din ratiuni religioase, la inceput din cauza asta, apoi au aparut alte probeleme... Dar in aceasta problema, nu cred ca ar fi avut vreo importanta daca eram sau nu casatoriti,pt ca el spune mereu ca face ce vrea atat cu banii sai cat si cu apartamentul sau!



Te-ai gandt ca poate ea e amanta lui si poate ca il santajeaza cu ceva? Poate nereguli la firma ceva pt care l-ar da pe mana politiei? Daca au fost zvonuri in trecut cum ca ei au fost impreuna sunt sigura ca poate fi adevarat, nu uita ca fara foc nu iese fum. Eu nu as rezista sa traiesc asa cum traiesti tu. Intr-o zi o sa ti-o aduca sa doarma cu voi in pat.
anutzzaa
Postat pe 13 Iulie 2010 02:48
da...si eu as avea indoieli,ceva nu miroase a bine,e clar!sau...exista si posibilitatea ca el sa faca toate aceste gesturi de mila,nu exclude aceasta varianta.insa ma indoiesc de faptul ca el ar da o relatie de atata timp pe o 'nou venita' in peisaj.nu te pripi..asteapta sa vezi ce se mai intampla.bafta si sa ne ti la curent.
lalalala888
Postat pe 13 Iulie 2010 13:16
Stefyy, scuze, dar nu sint de-acord cu tine!
De ce sa plece Mayra si sa lase locul gata, numai bun, acelei fufe?! Eu nici de ciuda nu l-as lasa! Fix de aia!
Mayra, mai vezi tu cum bate vantul....
Anutza, asta ar mai lipsi, s-o aduca in pat.....

Cine stie, mai ai ceva rabdare. Oricum, in legatura cu haremul, scria cineva pe-aici ca tu ai putea sa fii sefa
augusta1979
Postat pe 13 Iulie 2010 19:10
Ce noutati mai ai Mayra? Ce ai mai facut? Ai mai aflat ceva? Sa nu te iei dupa mine , dar eu m-as duce si-as scoate-o de par din casa pe parlita aia
Pup si toate cele bune!
Ileana1970
Postat pe 13 Iulie 2010 21:33
De la: augusta1979, la data 2010-07-12 16:23:07Elenaval, sint de acord cu tine!

Leo, ceea ce e pe numele lui dinainte de casatorie, al lui ramane. Ea nu ar fi avut niciun drept asupra bunurilor lui dinainte de casatorie.
Foarte usor putea renunta la ea si daca erau casatoriti.... Pur si simplu pleca si baga divort. Pleca in celalalt apartament, desigur.


bine, eu zic ca banii te tin mai aproape decat dragostea. daca erau casatoriti aveau destul din lucrurile facute impreuna in timpul asta. sigur nu renunti la o femeie cand stii ca iti pleaca cu jumatate de casa, poate cu o casa intreaga, cu 1 televizor din 2, cu un cont din banca etc. dar daca nu va leaga nimic financiar? cum te indragostesti de una azi, maine te indragostesti de alta. dar de obicei oamenii sunt atinsi la capitolul finante.
leo_
Postat pe 14 Iulie 2010 09:27
De la: anutzzaa, la data 2010-07-13 02:48:57
Te-ai gandt ca poate ea e amanta lui si poate ca il santajeaza cu ceva? Poate nereguli la firma ceva pt care l-ar da pe mana politiei? Daca au fost zvonuri in trecut cum ca ei au fost impreuna sunt sigura ca poate fi adevarat, nu uita ca fara foc nu iese fum. Eu nu as rezista sa traiesc asa cum traiesti tu. Intr-o zi o sa ti-o aduca sa doarma cu voi in pat.


nu s-a gandit pentru ca e mai usoara abordarea ei...
leo_
Postat pe 14 Iulie 2010 09:29
lasal
sau razbunate
kudika228340
Postat pe 14 Iulie 2010 13:07
Salutare, tuturor!
Am fost extrem de ocupata, de aceea nu am mai intrat sa va dau vesti.
Va multumesc ca mi-ati acordat putin din timpul vostru. Conteaza mult pentru mine.
Ce s-a mai intamplat: am tot cautat microfoane, camera - prin magazine nu am gasit nimic care sa fie ok pentru ceea ce imi trebuie mie. Nu am avut timp sa contactez un detectiv. Insa ideea nu m-a parasit.

Duminica a fost o zi interesanta: a fost un chef la firma (ziua unei colege de-a lor). A fost si madama. Toata dupa-amiaza am glumit si am ras, m-am simtit bine. Nu au lipsit aluziile fine la adresa ei. Printre altele, i-am spus ca prietenul ma asteapta aproximativ 2 ani ca sa-mi finalizez studiile (urmez un doctorat),iar apoi ne vom muta in Emiratele Arabe Unite. A ramas putin socata.... Am fost apropiata si de prieten, insa el nu a ignorat-o deloc, ba mai mult, chiar o intreba daca mai doreste de mancare.....
Am avut ocazia sa stau de vorba doar cu ea pt cateva minute. Am intrebat-o cum se simte in apartament, cum se simte in biroul meu din acel apart??! Chiar ma gandeam sa schimb macazul: am invitat-o sa iesim la o cafea impreuna, m-am aratat super draguta si ea a spus ca vom iesi, cu siguranta. Printre altele, doresc sa va spun ca unul dintre ei a MINTIT (ea sau el): cand s-a mutat ea in apartament, prietenul meu mi-a spus ca surorile ei si-au vandut apartamentele din oras pt ca se muta de aici, de aceea madama nu are unde sa locuiasca. Inca din acel moment mi s-a parut cam bizar faptul ca amandoua se muta deodata! din oras.....
Duminica ea cu gura ei mi-a spus despre surorile ei, ca sunt bine mersi in oras si nici nu au de gand sa plece. Eu am stiut cum sa o descos pe tipa astfel incat ea sa imi spuna totul singura, fara sa o trag eu prea mult de limba.
Am de gand sa ma apropii de ea, sa aflu ce si cum (se) misca totul. Iubitului nu i-am relatat inca nimic, m-am aratat destul de draguta.
Ce parere aveti? E buna ideea mea?

Va salut cu drag,
Mayra
mayra31
Postat pe 14 Iulie 2010 18:15
De la: mayra31, la data 2010-07-14 18:15:18Salutare, tuturor!
Am fost extrem de ocupata, de aceea nu am mai intrat sa va dau vesti.
Va multumesc ca mi-ati acordat putin din timpul vostru. Conteaza mult pentru mine.
Ce s-a mai intamplat: am tot cautat microfoane, camera - prin magazine nu am gasit nimic care sa fie ok pentru ceea ce imi trebuie mie. Nu am avut timp sa contactez un detectiv. Insa ideea nu m-a parasit.

Duminica a fost o zi interesanta: a fost un chef la firma (ziua unei colege de-a lor). A fost si madama. Toata dupa-amiaza am glumit si am ras, m-am simtit bine. Nu au lipsit aluziile fine la adresa ei. Printre altele, i-am spus ca prietenul ma asteapta aproximativ 2 ani ca sa-mi finalizez studiile (urmez un doctorat),iar apoi ne vom muta in Emiratele Arabe Unite. A ramas putin socata.... Am fost apropiata si de prieten, insa el nu a ignorat-o deloc, ba mai mult, chiar o intreba daca mai doreste de mancare.....
Am avut ocazia sa stau de vorba doar cu ea pt cateva minute. Am intrebat-o cum se simte in apartament, cum se simte in biroul meu din acel apart??! Chiar ma gandeam sa schimb macazul: am invitat-o sa iesim la o cafea impreuna, m-am aratat super draguta si ea a spus ca vom iesi, cu siguranta. Printre altele, doresc sa va spun ca unul dintre ei a MINTIT (ea sau el): cand s-a mutat ea in apartament, prietenul meu mi-a spus ca surorile ei si-au vandut apartamentele din oras pt ca se muta de aici, de aceea madama nu are unde sa locuiasca. Inca din acel moment mi s-a parut cam bizar faptul ca amandoua se muta deodata! din oras.....
Duminica ea cu gura ei mi-a spus despre surorile ei, ca sunt bine mersi in oras si nici nu au de gand sa plece. Eu am stiut cum sa o descos pe tipa astfel incat ea sa imi spuna totul singura, fara sa o trag eu prea mult de limba.
Am de gand sa ma apropii de ea, sa aflu ce si cum (se) misca totul. Iubitului nu i-am relatat inca nimic, m-am aratat destul de draguta.
Ce parere aveti? E buna ideea mea?

Va salut cu drag,
Mayra


Iti pierzi timpul aiurea cu tot felul de presupuneri,bun,instalezi camera si-i surprinzi,tot tu vei fi cea care va suferi. Ce crezi ca va face el?Sau ea? Ea chiar se va bucura ca a scapat de stresul de a-ti recunoaste relatia.Sa o inviti la cafea? pai unde ti-este mandria si orgoliul tau ? ce faci? trezeste-te!: e simplu ca buna ziua ca astia te inseala.Nu rezolvi nimic daca-i urmaresti.E pierdere de timp si mai devreme sau mai tarziu tu esti cea care va suferi,crede-ma .
Daca ei se iubesc,n-ai decat sa te retragi din povestea asta cu demnitate,n-are rost sa tragi aiurea de o relatie bolnava.
Daca el te iubeste,va veni dupa tine.Daca nu,nu.Esti tanara,ai viata in fata.Nu te mai minti si nu mai apela la tertipuri politiste,iti consumi energia de pomana.Deci ideea ta nu e buna deloc!
Am trait asemenea experienta,nu-ti aduce decat tie dezamagiri si suferinta.Stiu ce spun.
mdana
Postat pe 14 Iulie 2010 21:18
De la: mayra31, la data 2010-07-14 18:15:18Salutare, tuturor!
Am fost extrem de ocupata, de aceea nu am mai intrat sa va dau vesti.
Va multumesc ca mi-ati acordat putin din timpul vostru. Conteaza mult pentru mine.
Ce s-a mai intamplat: am tot cautat microfoane, camera - prin magazine nu am gasit nimic care sa fie ok pentru ceea ce imi trebuie mie. Nu am avut timp sa contactez un detectiv. Insa ideea nu m-a parasit.

Duminica a fost o zi interesanta: a fost un chef la firma (ziua unei colege de-a lor). A fost si madama. Toata dupa-amiaza am glumit si am ras, m-am simtit bine. Nu au lipsit aluziile fine la adresa ei. Printre altele, i-am spus ca prietenul ma asteapta aproximativ 2 ani ca sa-mi finalizez studiile (urmez un doctorat),iar apoi ne vom muta in Emiratele Arabe Unite. A ramas putin socata.... Am fost apropiata si de prieten, insa el nu a ignorat-o deloc, ba mai mult, chiar o intreba daca mai doreste de mancare.....
Am avut ocazia sa stau de vorba doar cu ea pt cateva minute. Am intrebat-o cum se simte in apartament, cum se simte in biroul meu din acel apart??! Chiar ma gandeam sa schimb macazul: am invitat-o sa iesim la o cafea impreuna, m-am aratat super draguta si ea a spus ca vom iesi, cu siguranta. Printre altele, doresc sa va spun ca unul dintre ei a MINTIT (ea sau el): cand s-a mutat ea in apartament, prietenul meu mi-a spus ca surorile ei si-au vandut apartamentele din oras pt ca se muta de aici, de aceea madama nu are unde sa locuiasca. Inca din acel moment mi s-a parut cam bizar faptul ca amandoua se muta deodata! din oras.....
Duminica ea cu gura ei mi-a spus despre surorile ei, ca sunt bine mersi in oras si nici nu au de gand sa plece. Eu am stiut cum sa o descos pe tipa astfel incat ea sa imi spuna totul singura, fara sa o trag eu prea mult de limba.
Am de gand sa ma apropii de ea, sa aflu ce si cum (se) misca totul. Iubitului nu i-am relatat inca nimic, m-am aratat destul de draguta.
Ce parere aveti? E buna ideea mea?

Va salut cu drag,
Mayra


Mie nu mi se pare buna aceasta idee deoarece cred ca asa nu faci decat sa o apropii si mai mult de el, o aduci in viata ta, maine iesiti la o cafea voi doua, poimaine voi trei, raspoimaine vor iesi ei doi. Eu zic sa pui piciorul in prag si sa ii spui clar barbatului tau ca nu esti de acord ca ea sa stea in acel apartament, daca nu te intelege intreba-l ceva de genul: "traiesti cu ea sau cu mine" "nu admit asemenea babilonie, ce inseamna asta sa stea pe gratis in apartamentul tau, de fapt nu o vreau nici cu bani", si vezi ce-ti spune, daca nici asa nu te intelege inseamna ca el chiar are o aventura cu ea, iar daca nu are inseamna ca doreste o aventura sau e indragostit de ea. Dar un barbat care sa nu tina cont de parerea iubitei lui intr-o situatie ca asta, mie mi se pare de neacceptat.
anutzzaa
Postat pe 14 Iulie 2010 22:05
FATA DRAGA,TE INTELEG ATIT DE BINE....NU STIU,MAJORITATEA DINTRE NOI TRECEM PRIN ASA CEVA,SI NU ESTE CORECT FATA DE NOI...STII VORBA AIA, PROASTELE AU NOROC,FETELE CUMINTI SI BUNE SE ALEG CU RESTURI.... ESECUL ACESTA I-AL CA PE UN SUT IN FUND DE LA VIATA,LASA-L PE OMUL ACESTA,CU TOTI BANII LUI,CU TOATE CASELE LUI,CU TOATE MOLDOVENCELE LUI,...SI SINCER ITI SPUN,ARABII AU PRIETENA,SOTIE,AMANTE SI MULTI COPII...AI STAT 10 ANI CU EL,E MULT.....MERGI MAI DEPARTE PE DRUMUL TAU,E BINE UNEORI SA FII MAI INDIVIDUALISTA SI SA TE GINDESTI MAI MULT LA TINE,SINCER ITI SPUN CA OMUL ASTA NU TA MAI IUBESTE DEMULT PE TINE, TU ESTI CU MINCAREA,CU SPALATUL,CU CALCATUL SI EVENTUAL O NOAPTE ,DOUA PE LUNA CU TINE,DIN OBLIGATIE.....MULTE FEMEI TREC PRIN CE TRECI TU,RECONSIDERA-TI ATITUDINEA FATA DE TINE...TU ITI SPUI TIE CA NU POTI TRAI FARA EL,PROBABIL EL ADUCE BANII IN CASA,DAR AI SI TU FAMILIE,PROBABIL,PLEACA O LUNA,DOUA,DE LINGA EL ,VEZI DACA POTI TRAI FARA EL(EL POATE DEMULT FARA TINE),AI O DISCUTIE SERIOASA CU EL....MAI MULT DE ATIT ....HOTARIREA FINALA O IEI TU(NU TE MAI COMPLACE IN SITUATIA ASTA,AI UN SUFLET SENSIBIL SI CALD,POTI SA MERGI MAI DEPARTE SI FARA EL,SA-TI IASA DIN CAP CA ESTI DEPENDENTA DE EL, ESTI UN OM PUTERNIC,DAR NU AI FORTA SA RECUNOSTI LUCRUL ACESTA)!!!!!!!!!!!!!!!FRUNTEA SUS!
kudika227120
Postat pe 15 Iulie 2010 09:55
io asa as face, as merge la cafea cu ea, sa vad ce are in cap
augusta1979
Postat pe 15 Iulie 2010 10:21
Buna dimineata!
Aseara nu bine s-a uscat cerneala pe topicul meu ca am si avut o noua discutie cu el.
Neaga vehement ca ar avea ceva cu ea, motiveaza ca e doar o prietena pe care o ajuta, ca eu sunt geloasa, etc. Chestii de genul acesta, ca ea are nevoie de protectie, ca nu are pe nimeni in oras. Iar eu l-am intrebat daca nu cumva s-a gandit si la mine si spunea ca tot eu sunt pe primul plan...s-a tot discutat, a spus ca el poate jura pe orice, pe Biblie, pe maica-sa ca nu are nimic cu ea, ca asa cum a ajutat prieteni barbati o ajuta si pe ea, iar eu il intrebam daca s-a pus vreodata in locul meu.....Desigur ca discutia nu a ajuns nicaieri. Ba mai mult, a reiesit voalat ca el nu are incredere in mine...la final totul s-a incheiat destul de urat.

Kudica227120, doresc sa iti spun ca nu numai el aduce bani in casa. Eu castig suficient. Din punct de vedere intelectual ii sunt mult superioara. Urmez un doctorat in literatura araba.

Si nu e numai asta, noi am construit si realizat multe in anii astia....care au in spate o poveste, vise, proiecte.
Nu poti inchide totul atat de simplu..... il iubesc pe barbatul acesta, am luptat enorm pentru aceasta relatie.

Cu bine,
Mayra
mayra31
Postat pe 15 Iulie 2010 10:27
De la: augusta1979, la data 2010-07-13 19:10:05Stefyy, scuze, dar nu sint de-acord cu tine!
De ce sa plece Mayra si sa lase locul gata, numai bun, acelei fufe?! Eu nici de ciuda nu l-as lasa! Fix de aia!
Mayra, mai vezi tu cum bate vantul....
Anutza, asta ar mai lipsi, s-o aduca in pat.....

Cine stie, mai ai ceva rabdare. Oricum, in legatura cu haremul, scria cineva pe-aici ca tu ai putea sa fii sefa


decat sa te simti in plus si sa vezi ca nu ai un cuvant de spus , eu nu as mai pierde timpul cu faze "nici de ciuda nu l-as lasa" ci as cauta un barbat care sa fie numai cu mine!!
stefyy86
Postat pe 15 Iulie 2010 11:11
Nu sunteti delok smechere, mai fetelor, mai! eu m-as imprieteni cu ea, lui i-as spune ca prietenii lui sint si ai mei, de ce nu?! As incerca sa intru in capul ei,sa vad cum gandeste, ce planuri are, poate ii scapa vreodata ceva. Eu zik ca nu ar fi rau sa te imprietenesti cu ea.
Vezi cum reactioneaza si prietenul tau..
augusta1979
Postat pe 15 Iulie 2010 11:17
De la: mayra31, la data 2010-07-15 10:27:37Buna dimineata!
Aseara nu bine s-a uscat cerneala pe topicul meu ca am si avut o noua discutie cu el.
Neaga vehement ca ar avea ceva cu ea, motiveaza ca e doar o prietena pe care o ajuta, ca eu sunt geloasa, etc. Chestii de genul acesta, ca ea are nevoie de protectie, ca nu are pe nimeni in oras. Iar eu l-am intrebat daca nu cumva s-a gandit si la mine si spunea ca tot eu sunt pe primul plan...s-a tot discutat, a spus ca el poate jura pe orice, pe Biblie, pe maica-sa ca nu are nimic cu ea, ca asa cum a ajutat prieteni barbati o ajuta si pe ea, iar eu il intrebam daca s-a pus vreodata in locul meu.....Desigur ca discutia nu a ajuns nicaieri. Ba mai mult, a reiesit voalat ca el nu are incredere in mine...la final totul s-a incheiat destul de urat.

Kudica227120, doresc sa iti spun ca nu numai el aduce bani in casa. Eu castig suficient. Din punct de vedere intelectual ii sunt mult superioara. Urmez un doctorat in literatura araba.

Si nu e numai asta, noi am construit si realizat multe in anii astia....care au in spate o poveste, vise, proiecte.
Nu poti inchide totul atat de simplu..... il iubesc pe barbatul acesta, am luptat enorm pentru aceasta relatie.

Cu bine,
Mayra




incearca sa il lasi,daca va veni dupa tine inseamna ca te iubeste..stiu ca ti-e greu,a-ti cladit 10 ani de proiecte,vise...dar dupa atatea incercari ale tale de a vb cu el despre "moldoveanca" si care nu au nici un rezultat concret...fata sta bine merci tot acolo....situatia e aceeasi, tu esti doar femeia geloasa....eu zic cumva sa iei initiativa...in joc e viata si tineretea ta...e pacat sa suferi!! doamne..urasc fetele astea dragute care se baga pe sub pielea barbatilor "luati"!!
stefyy86
Postat pe 15 Iulie 2010 11:22
Mayra n-ar trebui sa-si piarda timpul cu asa ceva. Ce ce ocazie sa se imprieteneasca cu ''rivala'' ei?

'Oau', din punctul meu de vedere asta ar fi dovada slabiciunii pe care ar avea-o pt iubitul ei, inclusiv pt relatia cu el. Tipul ar vedea-o oarecum disperata in incercarile ei de a nu se ajunge la situatia inevitabila: despartirea! Pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, se vor desparti. I-a spus-o clar, o ajuta pe ''moldoveanca'' asa cum si-ar ajuta un prieten de sex masculin ---------> e hotarat sa nu renunte la 'cealalta' indiferent de dorinta iubitei lui.

Si uite asa, omu` isi va mai trece numele uneia in palmares!
Lisssa
Postat pe 15 Iulie 2010 11:24
Imi tot repeta ca toata familia lui e generoasa si ca asa sunt ei, foarte saritori, milosi, buni la suflet (subliniind ca noi romanii suntem gelosi si materialisti) si ca el ajuta pe cine vrea, cu cat vrea si cand vrea, ca sunt banii lui, apartamentul lui.
Eu din acest apartament nu voi pleca pentru ca sunt co-proprietar (am contribuit si eu la cumpararea si mobilarea lui). Deci, este si casa mea.
mayra31
Postat pe 15 Iulie 2010 11:33
De la: mayra31, la data 2010-07-15 11:33:04Imi tot repeta ca toata familia lui e generoasa si ca asa sunt ei, foarte saritori, milosi, buni la suflet (subliniind ca noi romanii suntem gelosi si materialisti) si ca el ajuta pe cine vrea, cu cat vrea si cand vrea, ca sunt banii lui, apartamentul lui.
Eu din acest apartament nu voi pleca pentru ca sunt co-proprietar (am contribuit si eu la cumpararea si mobilarea lui). Deci, este si casa mea.


Bun. Nu doar ei sunt generosi, foarte saritori, milosi si buni la suflet. Oricine poate fi asa cand isi doreste.
Cuuuuuuuumm????? 'El ajuta pe cine vrea cu cat vrea si ce vrea ca sunt banii lui'???? Pai... unde-i reciprocitatea dintr-un cuplu?? Pana acum n-am mai auzit asa ceva. Stiam ca ce-i al lui e si al tau, si invers. Ca doar d-asta ati format un cuplu (inafara de faptul ca v-a legat iubirea): sa impartiti impreuna si bune si rele, si fericire si tristete, si zambete si lacrimi, impliniri si dezamagiri. Dar se pare ca el si acum, dupa atata timp considera ca sunteti impreuna doar in anumite momente, nu intotdeauna. Fiecare cu p.....a ma-sii!

Iar in privinta apartamentului, nu te ingrijora. Intotdeauna exista o solutie. In cazul in care nu vei mai putea duce situatia asta si vei vrea sa-l parasesti, ai putea sa-i ceri, la fel de bine, partea ta cu care ai contribuit la cumpararea si mobilarea apartamentului. Asta ca tot ''sufera'' de averi, nu?

Fi tare, Mayra... Barbati vei mai gasi. Important e sa-l gasesti pe acela perfect pt tine.
Acum vei sti de ce gen de barbat sa te feresti, ai acumulat experienta! Am incredere in tine ca vei lua decizia inteleapta la momentul potrivit!
Lisssa
Postat pe 15 Iulie 2010 11:44
Eu nu i-as lasa asa, cu una cu doua pe cei 2 - i-as chinui putzin
Ca o merita din plinnn!!!!
augusta1979
Postat pe 15 Iulie 2010 11:50
De la: augusta1979, la data 2010-07-15 10:21:32io asa as face, as merge la cafea cu ea, sa vad ce are in cap


Asa si ? dupa aceea ce faci? fii serioasa..pai nici nu conteaza ce are aia in cap .Pana la urma problema este intre ei doi.. Daca nu era moldoveanca,era alta...Nu e o solutie
mdana
Postat pe 15 Iulie 2010 16:32
Da, insa poate sa actioneze dupa ce mai afla de la aia ce si cum......daca tipa aceea ii spune usor unele chestii.... mai scoate ceva de la ea.
augusta1979
Postat pe 15 Iulie 2010 20:44
De la: mayra31, la data 2010-07-15 11:33:04Imi tot repeta ca toata familia lui e generoasa si ca asa sunt ei, foarte saritori, milosi, buni la suflet (subliniind ca noi romanii suntem gelosi si materialisti) si ca el ajuta pe cine vrea, cu cat vrea si cand vrea, ca sunt banii lui, apartamentul lui.
Eu din acest apartament nu voi pleca pentru ca sunt co-proprietar (am contribuit si eu la cumpararea si mobilarea lui). Deci, este si casa mea.


Daca se lauda cu generozitatea da-mi voie sa cred ca nu e generos. Daca ar fi, de ce nu este generos in primul rand cu TINE??? Ceea ce face el e santaj sentimental si asta nu are nicio legatura cu generozitatea sau iubirea!!!
anutzzaa
Postat pe 16 Iulie 2010 21:54
De la: mayra31, la data 2010-07-15 11:33:04Imi tot repeta ca toata familia lui e generoasa si ca asa sunt ei, foarte saritori, milosi, buni la suflet (subliniind ca noi romanii suntem gelosi si materialisti) si ca el ajuta pe cine vrea, cu cat vrea si cand vrea, ca sunt banii lui, apartamentul lui.
Eu din acest apartament nu voi pleca pentru ca sunt co-proprietar (am contribuit si eu la cumpararea si mobilarea lui). Deci, este si casa mea.


Eu te cred, dar poti dovedi cu acte contributia ta materiala? In alta ordiine de idei, ce-ar zice daca te-ar apuca si pe tine generozitatea si ai fi foarte saritoare, miloasa, buna la suflet cu un barbat napastuit de soarta?
kitty_na
Postat pe 16 Iulie 2010 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Are 2 feþe ?! 7 De la: Sibel_16 2 Februarie 2011 11:31
Ma parasit pentru alta! 13 De la: kudika318477 1 Septembrie 2010 00:44
despartire..)ajutor!!! 37 De la: kiss_my_ass 1 Noiembrie 2011 15:20
femeia berbec si barbatul rac,ce zice-ti? 20 De la: greierash 30 Septembrie 2009 23:05
prietenie sfarsita dupa 12 ani. 25 De la: Metal_spell 14 Decembrie 2009 04:04