Setari Cookie-uri

Ce ati face in locul meu?

Buna Diana si Kudika1993.
Mi-au placut raspunsurile voastre si sunt total de-acord cu parerile voastre.
Si eu m-am gandit ca i-as putea urmari, insa CUM?
Tot ce pot sa vad "cu ochiul liber" este ceea ce se petrece in apart. in care sta madama, cand vine acasa, cand pleaca, cu cine..
In rest, nu stiu cum as putea sa fac.
Sa stiti ca am incercat sa ma imprietenesc cu ea (acum 3 ani au fost niste barfe pe la locul lor de munca, cum ca ar fi impreuna) si inca de-atunci am incercat sa ma imprietenesc cu dusmanu'.
Dar ea ma evita, evita sa-mi faca unele confidente! Da, stiu, e mai placut sa i le faca iubitului alteia doar el o intelege mai bine, barbat fiind! O sa incerc eventual sa ma mai apropii de ea. Imi dati niste idei, ce sa fac, sa o invit la cafea, sau sa ma autoinvit, doar acolo e SI casa mea, cum spuneai tu, Kudika.
Si super tare e ideea cu sefia in harem
Va pup!
mayra31
Postat pe 7 Iulie 2010 19:10
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-07 11:12:42Rashela, hai sa lasam unica mentalitate pe care o avem despre arabi.

Nu e chiar asa in zilele noastre in societatea lor. Plus ca Mayra a spus ca el sta in Romania de 17 ani.
Si unde a scris ca o inseala la job? A zis ca e colega de la job. Pana nu-l prinde, nu poate sa-l acuze asa, aiurea.
Plus ca Mayra a spus si ca in acel apartament stateau uneori si prieteni femei si prieteni barbati....
In fine, o sa ziceti ca el se scoate cu asta.
Da, poate,na, in mod exceptional.....el vrea sa o ajute. Ca ea e o profitoare, e clar!


De la: mayra31, la data 2010-06-27 12:10:40Te inteleg. Insa in cazul meu este vorba despre mai multe lucruri:

1. Acum ceva ani, s-au auzit vorbe in dreapta si-n stanga cum ca ei 2 ar fi impreuna. El a negat vehement.Scandal, tot tacamul. Cu toate acestea, ea lucreaza inca la el.


Aici a spus. Cat despre arabi, ca au mai multe neveste, nu-i doar o mentalitate, e un fapt. Si daca au stat si altii in acel apartament si ea nu s-a certat cu iubitul ei, este pentru ca totul era ok. Acum nu este.
rashela
Postat pe 7 Iulie 2010 20:25
Cate, care neveste, Rashelo?!?!

Ca omu nu e nici insurat macar

Altceva?
ioana17_bibi
Postat pe 7 Iulie 2010 21:40
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-07 21:40:57Cate, care neveste, Rashelo?!?!

Ca omu nu e nici insurat macar

Altceva?


Pai cine a zis de el, Doamne fereste? Nu vorbeam noi doua, nitel mai sus, de arabi la modul general? Singura chestie pe care am spus-o, ca o presupunere asa, era ca tipul e posibil sa aiba reminiscente. O fi el de 17 ani in RO, dar cred ca tot musulman e. Parca asa zice fata noastra, ca e maritata cu un musulman, nu cu cineva care DOAR s-a nascut pe acolo si a devenit crestin.
In fine, ziceam si eu asa, ca mie nu-mi place si nu mi se pare normal. Dar fiindca nu stiu ce si cum, pot doar sa presupun ca una, ca alta.
rashela
Postat pe 7 Iulie 2010 23:02
Da, inteleg.
Deci nu ti se pare ok ce face omu'
ioana17_bibi
Postat pe 8 Iulie 2010 10:23
De la: mayra31, la data 2010-07-07 19:10:49Buna Diana si Kudika1993.
Mi-au placut raspunsurile voastre si sunt total de-acord cu parerile voastre.
Si eu m-am gandit ca i-as putea urmari, insa CUM?
Tot ce pot sa vad "cu ochiul liber" este ceea ce se petrece in apart. in care sta madama, cand vine acasa, cand pleaca, cu cine..
In rest, nu stiu cum as putea sa fac.
Sa stiti ca am incercat sa ma imprietenesc cu ea (acum 3 ani au fost niste barfe pe la locul lor de munca, cum ca ar fi impreuna) si inca de-atunci am incercat sa ma imprietenesc cu dusmanu'.
Dar ea ma evita, evita sa-mi faca unele confidente! Da, stiu, e mai placut sa i le faca iubitului alteia doar el o intelege mai bine, barbat fiind! O sa incerc eventual sa ma mai apropii de ea. Imi dati niste idei, ce sa fac, sa o invit la cafea, sau sa ma autoinvit, doar acolo e SI casa mea, cum spuneai tu, Kudika.
Si super tare e ideea cu sefia in harem
Va pup!


pai ai putea sa gazduiesti acum ca a venit vara gratare, petreceri in care sa o inviti si pe ea, sau daca apare vreun eveniment mai special: aniversare, sarbatoare, concerte etc ai putea profita sa o inviti si pe ea, de asemenea ai putea in week-end sa faci o masa la care sa o inviti si pe ea printre alte persoane.
eu nu zic sa te imprietenesti foare bine cu ea, insa sa vezi macar ce apropiati are: rude, prieteni, eventual vreun iubit, planuri de viitor etc.
diana3289
Postat pe 9 Iulie 2010 14:45
Cu siguranta este ceva necurat la mijloc.Nu cred ca prietenul tau este atat de credul,incat sa faca servicii neconditionat.Dar nu contest ca mai exista si oameni buni pe lumea asta.
Incearca sa faci mai multe investigatii.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 9 Iulie 2010 17:36
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-06 11:51:56Roz-blue-Lilla, cate greseli faci in scris!
Si ce avea acea femeie cu sotul tau?

si care e problema ta?!
nu am voie sa dau un exemplu !
scrie si tu cu un bebe mic in brate sa vad daca poti!
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 17:49
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 17:49:01
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-06 11:51:56Roz-blue-Lilla, cate greseli faci in scris!
Si ce avea acea femeie cu sotul tau?

si care e problema ta?!
nu am voie sa dau un exemplu !
scrie si tu cu un bebe mic in brate sa vad daca poti!


rozuleee.... il inscrisesi si pa'ala micu pe Kudika
anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 17:53
De la: anastasia_m, la data 2010-07-09 17:53:10
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 17:49:01
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-06 11:51:56Roz-blue-Lilla, cate greseli faci in scris!
Si ce avea acea femeie cu sotul tau?

si care e problema ta?!
nu am voie sa dau un exemplu !
scrie si tu cu un bebe mic in brate sa vad daca poti!


rozuleee.... il inscrisesi si pa'ala micu pe Kudika

pai el mai da cate un piciorus la tastatura ...
el imi spune ce sa scriu! acum l-au adormit "vorbele dulci "ale lui nea Mitica
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 17:59
De la: mayra31, la data 2010-06-30 21:56:29Da....asa este....plus ca povestea acestei "prietenii" "pure", "sincere" si "platonice" nu este tocmai de azi, de ieri...
El insista ca nu este nimic mai mult, insa deja cred ca s-a ajuns prea departe, sa stea in casa lui. Oricum, trebuie o apropiere destul de mare fata de cineva ca sa ajungi la un asemenea stadiu.
Nu inteleg, desi sunt o femeie deschisa si toleranta.
Aceasta fata nu are prieteni, familie, parinti ca sa o ajute la nevoie?! A trebuit sa apeleze la un barbat aproape casatorit?! Ea nu se pune in locul meu?! Nu cred ca o duce capul atat de departe.
Si inca ceva....el ar fi putut sa fie mult mai discret: de exemplu, sa-i fi imprumutat o suma de bani, daca ea nu avea bani de chirie. Iar din punctul ei de vedere, ea are un salariu, lunar, ca toata lumea: daca stia ca nu va mai avea unde sa locuiasca, cum si de ce nu si-a pus niste bani la o parte pentru zilele negre?!
Da, evident este mai avantajos sa ai un sponsor, sa locuiesti gratis!!! Acum sa vedem pana cand.
Nu inteleg, repet, nu am mai intalnit asa ceva. Ma intreb daca el s-a pus in locul meu....ce ar simti el.
Cu el nu se poate discuta nimic pentru ca incepe sa urle, sa tipe ca eu sunt geloasa, invidioasa....
Apartamentul este la 2 blocuri de al nostru, si se vede inauntru, la parter fiind....
A fost aprinsa lumina la ea, o vedeam inauntru......si asa mi-au revenit simtamintele astea!
Este ciudat!

Am vrut sa va impartasesc toate astea.....

O seara placuta.


P.S. Nu ne-am casatorit din ratiuni religioase, la inceput din cauza asta, apoi au aparut alte probeleme... Dar in aceasta problema, nu cred ca ar fi avut vreo importanta daca eram sau nu casatoriti,pt ca el spune mereu ca face ce vrea atat cu banii sai cat si cu apartamentul sau!

ESTI FOARTE NAIVA!!!!!CREZI CA ALEIA II PASA DE TINE,DE CE CREZZI TU?TE INSELI!SE GANDESTE LA EA SI LA BINELE EI!
kudika033765
Postat pe 9 Iulie 2010 18:19
Intre un barbat si o femeie,nu poate exista ,multa vreme,o relatie de pura prietenie.
Daca lui nu-i pasa de faptul ca pe tine te supara atat de rau aceasta situatie,este grav.Nu sunt o prooroaca,dar relatia voastra e in mare pericol.
Analizeaza ambele parti ale situatiei:daca nu poti trai fara el,accepta-i "umanitarismul"
daca poti trai fara el....ok...fugi,pana nu-i prea tarziu(adica pana nu o iei pe aratura)
balanta65
Postat pe 9 Iulie 2010 20:00
Balanta, da, si eu consider ca nu poate exista o relatie de "pura" prietenie intre un barbat si o femeie atat de multa vreme.... El tot timpul sustine sus si tare ca da, exista............
Azi m-am sfatuit cu o persoana cu multa experienta. Imi spunea asa:

Ca in timp se va afla adevarul, ca va iesi la iveala.
Ca totul se plateste in viata. Fiecare greseala o platim.

Bun, ce vreau sa fac eu acum?!
Maine am sa cumpar o camera cu microfon incorporat si am sa-l montez astfel incat sa-i pot "prinde".

Intrebarea este: unde as putea sa-l montez, unde ar fi mai ok?

Variantele sunt:
Deasupra apart.in care locuieste madama.
La locul lor de munca sau in masina. (in aceste 2 din urma accesul meu va fi cam dificil).

O seara placuta.
mayra31
Postat pe 9 Iulie 2010 20:58
ai autorizatie ???? thuamneeee.....stau si ma minunez cum iti trece prin cap asa o gidusie?? te vad catarata pe bloc

Bun si daca functioneaza si il prinzi ? care e faza? sau asta iti doresti ......sa-l prinzi cu matza in sac ??

anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 21:03
O fi ghidusie sau n-o fi , atunci cand el va sustine sus si tare ca nu e nimic intre ei, eu voi aduce DOVADA vie
Si o fac si pt mine, sa-mi clarific indoielile.
Acum nu-mi ramane decat sa ma decid unde anume o plasez
mayra31
Postat pe 9 Iulie 2010 21:09
io zic sa te decizi singurica .....nu vreau sa te am pe constiinta!!!

da zic si io... sa ii agati camera de gat ........ na ,ma luat valul
anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 21:16

Iote agentul 007!
Mayra iti fileaza si tie o lampa,de asta m-am convins acum!
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 21:17
mayra31
Postat pe 9 Iulie 2010 21:25
Sa ne spui daca ai reusit sa pui in aplicare planul diabolic
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 21:28
Desigur, fetelor!
mayra31
Postat pe 9 Iulie 2010 21:42
Ar fi tare sa-l prinzi cu alta si nu cu aia care te astepti tu!
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 21:59
o fi posibil ca numai sa o ajute, dar ce nu e in regula e faza cu "banii mei, casa mea, nu e treaba ta"...adica dupa 10 ani ar trebui sa te poata "convinge" mai frumos decat in felul asta

mai bine angajeaza un detectiv decat sa pui camera, ca o poate gasi usor..unde vrei sa o ascunzi in apartamentul gol si nefinisat?
DayC
Postat pe 9 Iulie 2010 22:50
Clar e ceva putred la mijloc Adica,no,am mai vazut si eu prietenii dinastea,dar nici chiar sa-i ofere propriul apartament si tot ce face el pentru ea.In principiu,e vina ta ca ii permiti asa ceva.Eu i-as spune,scurt pe doi,domn'le uite cum sta treaba...noi stam impreuna de 10 ani,am si eu dreptul sa-ti reprosez chestia asta,poa'sa zica ce o vrea,pur si simplu ti se pare ciudat sau nu-ti convine.Paranoica nu esti,iti spun sigur,si din cate vad nu sunt singura care crede lucrul asta.Si nu stiu.. mi se pare si umpic tras de coada...daca ar fi s-o luam pe alta parte,si intradevar ar fi ceva intre ei,eu una,de as fi in locul lui,as fi mai vigilenta,ca tu deja din moment ce ii reprosezi ceva,inseamna ca ai mirosit ca nu e ceva in regula.Dar el,iti urla pur si simplu faptul ca e casa lui si face ce vrea...Oare nu vrea sa-ti transmita un mesaj,gen: "m-am cam plictisit de tine?"
crystyna_crystynutza
Postat pe 10 Iulie 2010 00:29
buna stem.......el chiar dak este arab traieste totusi in romania.........si eu zc k a prins kt de kt din obiceiurile noastre si sincer nu cred deloc k o ajuta doar din compasiune sau k este el prea bun la suflet. din contra este arab si probabil lui ii place sa aiba mai multe femei....in fine...ceau
kudika149571
Postat pe 10 Iulie 2010 09:36
'neatza, fetelor!

Nu stiu ce sa spun despre faptul ca eu ii permit sau nu, e apartamentul lui, in fond, EL tot ce vrea el face mereu. Insa el stia foarte bine ca nu imi convine de fata aceea, ca am mai avut probleme din cauza ei in trecut, si totusi a continuat cu "ajutorul". Ce pot sa fac? Ma simt neputiincioasa in acest context. M-am simtit jignita, a fost o mare lipsa de respect in conditiile in care tot timpul se sfatuia cu mine despre vacante sau alte chestii....
Iar daca este plictisit de mine, doar sa mi-o spuna, nu trebuie altceva.
Numai ca el vine acasa si declara ca toata viata cu mine vrea sa fie si vorbe de genul asta........
In acest moment eu nu vreau si nu pot sa renunt. Avem impreuna multe proiecte, apart in care locuim noi este al amandurora, avem o alta firma in comun, e complicat totul!
Detectiv nu stiu daca o sa angajez,insa camera sigur voi monta!

Va salut!
mayra31
Postat pe 10 Iulie 2010 10:16
Aaah,da, si cu ajutorul.......v-am mai zis, el o tot da pe asta ca a ajutat si prieteni femei si prieteni barbati...ca si altii au locuit in acel apartament, barbati sau cupluri...etc...cu asta imi scoate el mie ochii si vrea sa-mi inchida gura.
mayra31
Postat pe 10 Iulie 2010 10:18
De la: mayra31, la data 2010-07-10 10:18:58Aaah,da, si cu ajutorul.......v-am mai zis, el o tot da pe asta ca a ajutat si prieteni femei si prieteni barbati...ca si altii au locuit in acel apartament, barbati sau cupluri...etc...cu asta imi scoate el mie ochii si vrea sa-mi inchida gura.


Mayra,eu cred ca tu chiar vrei sa-l prinzi cu alta!
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 10:22
Nu vreau decat sa aflu ADEVARUL.
Te pup.
mayra31
Postat pe 10 Iulie 2010 10:36


da , se pare ca e ceva ciudat la mijloc , dar eu zic sa nu te pripesti poate este el marele samaritean si vrea sa ajute , in timp vezi unde e problema , intrebarea este , tu cum il simti in relatia ta de cand a intervenit tipa asta ?
banalulanonim
Postat pe 10 Iulie 2010 11:15
e casa lui si face ce vrea cu ea ????tampenie mai mare nu am auzit sunteti casatoriti ce e al lui este si al tau ..
risca sa te piarda doar pt a ajuta o straina ? nu da 2 bani pe ce simti si doresti tu
nu e vorba k ar avea relatii sexuale cu ea dar lipsa lui de respect fata de tine e revoltatoare
kudika184839
Postat pe 10 Iulie 2010 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SACRIFIUL SUPREM!!! 4 De la: For_life 1 Septembrie 2008 14:08
Un barbat ciudat??? 48 De la: Trecatorul 9 Aprilie 2010 20:37
as avea nevoie de parerea voastra. 7 De la: kudika020591 5 Septembrie 2011 19:57
help 8 De la: jigsaw_puzzle 1 Noiembrie 2009 12:29
A new way to spend your free time 7 De la: bl_de 27 Octombrie 2009 13:28