Setari Cookie-uri

Ce ati face in locul meu?


Incearca sa vorbesti cu amandoi. Si cu iubitul tau si cu fata.Daca s-ar putea sa stati la masa toti trei.Fara nervi si fara reprosuri.Nu cunosc foarte multe lucruri despre lumea araba, dar daca a fost educat dupa principiile lor, e posibil sa i se para normal sa aiba cateva chiar si cu acte, adica casatoriti.
Cu parintii lui ai vorbit? Poate ei ar putea sa te lamureasca mai bine.
Nu stiu ce varsta ai, dar dupa 10 ani si in 10 ani apar furtuni si in casatorii normale.Iar daca este sa nu mai mearga nu mai merge.
Cred ca mai important este sa afli unde te gasesti in aceasta relatie.E posibil , iubitul tau ,fiind educat in principii net patriarhale , sa considere ca nu face nimic rau , sa nu inteleaga de ce ii interzici sa mai aiba pe cineva si ce ar fi mai grav sa considere ca de fapt,tu ii interzici un drept al lui.
De aceea te sfatuiesc sa vorbesti cu parintii lui , in special cu tatal lui.Sa vezi exact ce crededespre familie, despre sotie samd.
Dar asa ceva se face doar cu mult calm si plecand de la considerentul ca nu ai 10 ani cu el.Pentru ca din pacate unii barbati vad acest lucru ca pe un defect si nu o calitate.
Trebuie sa spun ca eu personal nu am experienta legata de lumea araba, decat o fata din anturajul meu care a fost casatorita cu un turc.S-a dovedit mai tarziu ca a pierdut multi ani langa el.Era un tip super in anturaj(foarte generos), era un tata excelent dar educatia primita nu l-a facut niciodata "occidental".Intotdeauna el avea dreptate si cine stie ce alte probleme mai aveau cand inchideau usa dupa ei.
Intr-adevar religia lor ii obliga sa fie generosi(ei tinand foarte mult la religie)Considera generozitatea ca fiind baza bunastarii lor.Nu esti bogat daca nu poti darui.
Sper sa gasesti un raspuns, doar ca nu cred ca vei gasi aici printre occidentali.De aceea te-am indemnat catre familie.
Iti urez sa iei cea mai buna decizie pentru tine!
angelica74nicu
Postat pe 17 Iulie 2010 08:13
nu cred ca poate sti cineva sigur ce este intre cei doi dar,eu cred ca ceea ce se intimpla nu este deloc bine.stiu un caz asemanator, in care o tipa avea confident un coleg de serviciu, fiind casatorita,avind parinti, sora,carora sa le impartaseasca ceea ce o durea si nu ii ajungea.ea s-a multumit cu prietenia lui,care s-a finalizat cu divortul eisi cuplarea lor.in concluzie,nu poti gindi ca este o prietenie chiar platonica.
panda
Postat pe 17 Iulie 2010 10:03
Buna dimineata, daca e buna......
Va multumesc ca in continuare aduceti comentariile voastre pe topicul meu.
Recent am mai avut un show cu el, nici nu mai stiu daca am scris aici, in toata discutia el neaga totul, si jura ca nu e nimic intre el si colega. Insa ea tot acolo sta...si va sta!!! El imi spune ca nu exist numai eu in lumea asta. Daca intelegeti. Desigur ca in totii anii acestia el a facut astfel incat sa nu am prea multi prieteni.
Eu i-am reprosat felul in care se comporta cu mine, ca nu este absolut deloc atent la mine. A facut pe marele sfant, jurand ca el are o moralitate impecabila si ca, de fapt, eu sunt cea imorala cea mai tare gluma ever zicand ca el e sigur fidel, doar de mine nu e sigur ca sunt fidela acum ma amuz, dar atunci am facut o criza de nervi si am plans aproape 2 zile.Totul e foarte complicat. Ieri am fost la un psiholog, o cunostinta de-a mea. Am vorbit mult. M-am mai linistit.....
As avea nevoie de echilibru in ceea ce fac, insa el nu realizeaza nimic din toate astea.
Va pup.
mayra31
Postat pe 17 Iulie 2010 10:21
Neata!
Mayra,i-ai spus psihologului de ideea agentului oo7?
Barbie30
Postat pe 17 Iulie 2010 10:25
Parerile sunt diferite observ, pro si contra. Eu cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el. Te macina iddea ca ar avea ceva cu iubitul tau? Eu cred ca a r fi bine sa angajezi un detectiv. E mult mai bine decat sa traiesti in minciuna. Macar afli cum stau lucurrile intre voi. Crede-ma a a trai in minciuna este mai rau decat orice. E curios ca si daca ar avea ceva cu ea, tot langa tine este. Atitudinea lui nu este normala, tipa, se bate cu pumnul in piept ca sunt banii lui, apartamentul lui....asta ca nu sunteti casatoriti. Totul este al lui? Sunteti de 10 ani impreuna, ce asteapta? Ce iti mai ofera relatia asta?

Draga mea, vrei sa afli adevarul? Cauta-l...nu vei renunta la ideea asta. Macar astii cum stau lucrurile si termini cu paranoia....CIteste relatiidecuplu.ro
kudika109274
Postat pe 17 Iulie 2010 11:00
Parerile sunt diferite observ, pro si contra. Eu cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu el. Te macina iddea ca ar avea ceva cu iubitul tau? Eu cred ca a r fi bine sa angajezi un detectiv. E mult mai bine decat sa traiesti in minciuna. Macar afli cum stau lucurrile intre voi. Crede-ma a a trai in minciuna este mai rau decat orice. E curios ca si daca ar avea ceva cu ea, tot langa tine este. Atitudinea lui nu este normala, tipa, se bate cu pumnul in piept ca sunt banii lui, apartamentul lui....asta ca nu sunteti casatoriti. Totul este al lui? Sunteti de 10 ani impreuna, ce asteapta? Ce iti mai ofera relatia asta?

Draga mea, vrei sa afli adevarul? Cauta-l...nu vei renunta la ideea asta. Macar astii cum stau lucrurile si termini cu paranoia....CIteste relatiidecuplu.ro
kudika109274
Postat pe 17 Iulie 2010 11:01
Nu vrem sa citim nicio relatie de cuplu punct ro
Mai, nu intelegeti odata ca si daca ar fi fost casatoriti apartamentul ala fiind al lui dinainte de casatorie , al lui ar fi ramas si dupa casatorie. ea n-ar fi avut niciun drept. Si oamenii astia cu un simt exagerat al proprietatii nu se schimba. Si daca ar fi fost casatoriti eu cred ca la fel i-ar fi raspuns la Mayra, ca e apartamentul lui, muncit de el, etc etc Oamenii astia nu se schimba niciodata
augusta1979
Postat pe 17 Iulie 2010 11:13
BUNA
SFATURI SE POT DA,FIECARE VEDE PROBLEMA IN FELUL LUI .NU VREAU SA TE JIGNESC,DAR DECHIDE BINE OCHII .DACA TE -AR IUBI NU AR FACE ASA DE EVIDENT SA O AJUTE LA INFINIT.AJUTI CAT AJUTI DAR PANA LA O LIMITA,SA NU AFECTEZE RELATIA CARE O ARE.LIPSESTE DE ACASA?
O AJUTA CAND ESTI SI TU CU EL? NU STIU DACA DA SAU NU? DACA NU TOTUSI INTUITIA FEMININA CU CARE NE-A INZESTRAT DUMNEZEU,AR TREBUI SA SIMTI.DACA TE INSELA AR TREBUI SA-L PRINZI CU CEVA MACAR .NU AI PE NIMENI DE LA SERVICI CARE AR PUTEA SA TE INFORMEZE CU CE FACE EA?
IN GENERAL FEMEILE NU SUPORTA CAND VAD K E AJUTATA PREA MULT SI AR PUTEA SA O DEA DE GOL .INCEARCA NU PIERZI NIMIC.DACA TE INSEALA SI NU E INTERESAT DE PAREREA TA,LASAL,DAI DE INTELES CA IL PARASESTI.DACA INTRADEVAR TE IUBESTE O VA LASA MAI MOALE CU AJUTATU,DACA NU ITI SPUNE SIMPLU ,POTI PLECA,NU TE LASA UMILITA.PUNE IN CANTAR TOTUL SI VEZI MERITA SA RAMAI SAU NU?NU STA SA PIERZI CATIVA ANI FRUMOSI DIN VIATA TA.TE MACINI SI AJUNGI SA TE DISTRUGI PENTRU EL.NU MERITA,CAND ITI DAI SEAMA CA AI FACUT DIBET,SAU HIPERTENSIUNE SAU MAI STIU EU CE V-A FI PREA TARZIU.GANDESTE TE BINE CE VEI FACE?
SUCCES
IN A LUA O DECIZIE CORECTA.
ALESIA
MARIA
healthy016516
Postat pe 17 Iulie 2010 11:42
Buna mayra31! Dupa parerea mea, imi cer scuze pt cum o sa ma exprim, dar deja pe mine ma enerveaza povestea asta. Este o problema. Nefiind casatorita cu el, normal ca el spune ca face ce vrea cu banii si apartamentul lui s.a.m.d. Poate de aceea nici nu a vrut sa se casatoreasca ca sa nu imparta afacerile si toate chestiile astea cu tine. Degeaba este un om bun si generos, are si minte, stai linistita! Nu ii fraier la faza asta. Iara femeie asta care sta in apartamentul lui, este o nesimtita, pe care eu as fi pus-o in banca ei. Pacatul este ca pe astfel de specimene si daca le faci in toate felurile nu le intereseaza, este o lipitoare care se agata de iubitul tau, el iara este innebunit de "nenorocirea" ei ca nu are unde sta si bla bla...ii plange si ii face scene din-astea sa ii fie mila de ea. Aici chiar este FRAIER iubitul tau. Ori ii indragostit de ea, ori pur si simplu vrea sa o ajute ca asa ii firea lui chiar daca risca sa se certe cu tine si s.a.m.d. In primul rand trebuie sa rezolvi relatia cu iubitul tau si apoi sa te ocupi de femeie. Ori impartiti in doi totul si va casatoriti, ori toata viata asta o sa fie ca tu ca ale tale si eu cu ale mele. Atunci da-o incolo de relatie de 10 ani, ca la faza asta nu mai conteaza. Parerea mea. Si daca rezolva-ti chestie asta, o rezolvi si pe ea! El trebuie sa isi dea seama de orgoliul lui si tu nu mai fi asa moale ca ii si viata si sentimentele tale in joc! Succes!
flenny21
Postat pe 17 Iulie 2010 12:18
Flenny, scuze ca ma bag ca musca-n lapte insa "rezolvati" se scrie impreuna.

Si crezi ca daca ar fi casatoriti el s-ar schimba? Tot ale lui ar fi toate , ca doar asa au fost si inainte de casatorie.Parerea mea e ca ar complica lucrurile daca s-ar marita cu el. Poate nici nu vrea, poate nu vrea el.
Si dupa atatia ani,imaginati-va ca e greu sa imparti totul--parca Mayra zicea ca au un apart si o firma impreuna.

Si ce tot dati ca sa discute cu el?!?! A discutat deja - cel putin asa tot spune Mayra.
Omul tipa, urla, alea alea cand vine vorba de cealalta. Normal, se simte cu musca pe caciula, deci vinovat.
EU in locul tau Mayra as sta sa mai vad cum bate vantu'
Flenny, si ce sa faca Mayra ?! Banuiesc ca atmosfera nu e ok, sa mai puna paie pe foc?!
Eu stiti ce cred?! Ca aici e vorba despre niste diferente CULTURALE si implicit de mentalitati.
augusta1979
Postat pe 17 Iulie 2010 16:18
De la: ioana17_bibi, la data 2010-07-06 10:20:16'neatza, Bianco !

Am spus asta pt ca romanii nu pot concepe ca exista si prietenie platonica intre femeie si barbat fara sex, si exista ajutor dezinteresat. Asta e mentalitatea romanilor in general, zic. Pt ca romanii cred ca omul daca ajuta o femeie ea sigur face sex cu el pe bani sau ca multumire pt intretinere. Vorbesc la modul general, ca toata lumea i-a zis Mayrei ca sigur este ceva acolo..
Asta nu am de unde sa stiu sigur.
Mai ales ca barbatul este arab, iar arabii au asta in sange: ajutorul, compasiunea.Ei sunt altfel.


hai k ma tin de burta...prietenie platonica
dark_eye
Postat pe 17 Iulie 2010 16:26
Buna...am si eu o problema..destuk de complicata.....vorbesc de un an cu un baiat.Nu suntem din acelasi oras,,,ne despart 90 de km.Ne certam cam des ca amandoi suntem gelosi.Eu sunt foarte geloasa chiar si pe prietenele mele ca stiu ca majoritatea cand l-au vazut prima data(chiar daca noi eram impreuna) se cam dadeau la el.....Am vorbit cu el despre asta si mi-a zs ca e doar imaginatia mea.Am fost pe punctul sa ne despartim de mai multe ori dar el a continuat de fiecare data sa ma caute si sa ne impacam spunand de fiecare data ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine chiar daca ne despart atatia km."Prietenele" mele cand aflau ca m-am despartit de el erau cele mai fericite.Acum cateva zile am aflat ca el mai vorbea cu ele ca sa afle ce mai fac eu cand nu sunt cu el.Am inteles: nu prea are incredere in mn!!!Weekendul trecut l-am revazut pe primul meu prieten si am stat de vorba cu el(nu mai vorbisem de aprox 3 ani ca nu ne-am mai vazut si nu am pastrat legatura,noi ne-am despartit pe cale amiabila).Eram certata cu actualul atunci cand l-am revazut pe fostul.Cineva l-a anuntat pe actualul ca eu stau de vorba cu fostu si nu doar atat ci si ca eu m-am impacat cu el ceea ce nu era adevarat......Au inceput iar alte discutii,certuri cu actualul.El a inceput sa mai sune prieteni de ai mei sa vada daca e adevarat ca eu m-am impacat cu fostul.Majoritatea au spus ca nu se baga(doar sa il faca pe el sa se indoiasca de mn)(am uitat sa precizez:amicii mei au mai incercat sa ne desparta dar noi ne-am zis din ziua cand am inceput sa vorbim ca sa le demonstram tuturor ca putem ramane impreuna si aja la distanta,sa ii contrazicem ca toti au spus ca relatia noastra nu o sa reziste nici o luna).Actualul nu a vrut sa imi zica cine i-a spus toate astea ca stie ca nu o sa stau cu mainele in san(chiar daq eu am banuielile mele)....Ca sa lamuresc problema cu el acum 2 zile am fost la el si prietena mea imi zicea ca sunt proasta ca si el ma inseala,ca nu am de ce sa ma duc la el si tot felul de chestii d-astea numai sa ma despart de el...Acum nu mai vorbesc cu "prietenele mele".....O sa ii demonstrez si lui ca nu trebuie sa se ia dupa gura lumii ca nu sta cu lumea.Eu sunt foarte orgolioasa si nu prea pot sa mai accept situatia asta:trebuie sa creada ce ii zic si sa nu mai asculte ce zic pr mele.....pffffffffffff.....nu mai stiu ce sa fac...Am nijte prietene....daq pot sa le mai zic aja.....Nu stiu daca ati inteles mare lucru ca e o pv destul de complicata...dar as vrea si eu un sfat....ce sa fc....
kiss_all
Postat pe 17 Iulie 2010 16:51
De la: mayra31, la data 2010-07-17 10:21:24Buna dimineata, daca e buna......
Va multumesc ca in continuare aduceti comentariile voastre pe topicul meu.
Recent am mai avut un show cu el, nici nu mai stiu daca am scris aici, in toata discutia el neaga totul, si jura ca nu e nimic intre el si colega. Insa ea tot acolo sta...si va sta!!! El imi spune ca nu exist numai eu in lumea asta. Daca intelegeti. Desigur ca in totii anii acestia el a facut astfel incat sa nu am prea multi prieteni.
Eu i-am reprosat felul in care se comporta cu mine, ca nu este absolut deloc atent la mine. A facut pe marele sfant, jurand ca el are o moralitate impecabila si ca, de fapt, eu sunt cea imorala cea mai tare gluma ever zicand ca el e sigur fidel, doar de mine nu e sigur ca sunt fidela acum ma amuz, dar atunci am facut o criza de nervi si am plans aproape 2 zile.Totul e foarte complicat. Ieri am fost la un psiholog, o cunostinta de-a mea. Am vorbit mult. M-am mai linistit.....
As avea nevoie de echilibru in ceea ce fac, insa el nu realizeaza nimic din toate astea.
Va pup.


Acum te amuzi amintindu-ti ca atunci ai facut o criza de nervi... Imi pare rau dar ceva e in neregula cu tine. Daca pe tine te amuza ca el te face sa suferi....no comment. Mie mi se pare ca toti cei care te invata ceva de bine aici isi iroseste degeaba timpul pt ca tu nu vrei sa intelegi nimic, ne tot spui cat de batut in cap e sotul tau...deja mie mi-e rau sa mai citesc ce scrii tu, sufleteste vorbind...e alegerea ta daca vrei sa suferi in continuare pt o "scula".
anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 18:51
Draga mea,imi pare rau pentru tine,dar "viata bate filmul" !!! Trebuie sa te consolezi cu faptul, ca barbatii in general,dar mai ales cei cu bani, in special...fac numai ce le place si vor ei !!! Daca continui cu scenele de gelozie,s-ar putea sa se mute in apartamentul celalalt,sa ramai singura,sau sa-ti dea libertatea sa pleci !!! Ti-ai petrecut cei mai frumosi ani alaturi de el,dar asta nu inseamna ca nu-si poate schimba optiunile ,cu atat mai mult,cu cat nu sunteti nici casatoriti ! De tine depinde ,daca vrei sa accepti situatia,daca nu,fa ceea ce e mai bine pentru tine !!! Cred ca inca esti tanara,frumoasa,iar barbatii nu s-au terminat pe Pamant !!! Esti o femeie libera,n-ai nici copii...,deci care- problema ??? Incearca sa-ti infrangi gelozia,sa privesti lucrurile detasat,cu calm ...si sa vezi cum va decurge totul !!! Experienta ta mi-a amintit de un" caz",aproximativ asemanator,cand un El, casatorit,cu bani bineinteles,avea o amanta,careia-i facuse si o afacere,iar nevasta-sa ,sunt sigura ca stia de ea !!!.Anii au trecut,amanta a ramas nemaritata,iar el,intre timp a devenit si bunic,iar viata merge inainte !! Concluzia:Tu esti singura, care poti decide ,ce vrei mai departe, de la viata ta !!! Iti doresc sanatate si pace-n suflet !!! Domnul fie cu tine !!!
kudika133347
Postat pe 18 Iulie 2010 08:31
De la: alina_constantin88, la data 2010-06-27 11:08:02ceva e putred la mijloc...
normal ar trebui sa ai incredere in sotul tau...si sa discutati mai amanuntit subiectul,ce te deranjeaza pe tine,etc.ar trebui sa tina cont de tine si parerea ta...
... poate doar are un suflet bun si vrea sa o ajute neconditionat pe fata...desi mi-e greu sa cred


ASA CRED SI EU,DAR INTREBAREA ESTE PANA CAND?AR TREBUI TOTUSI SA FACA SI EA CEVA SA SE RIDICE SAU POATE II DA RECOMPENSA SI ATUNCI NU ARE DE CE SA SE MAI ZBATA.CEVA NU MIROASE A BINE.
gianyn
Postat pe 18 Iulie 2010 10:03
Oare nu ti-e clar? de ce mai pui intrebari?Ca o ajuta nu e ceva rau, dar el cam exagereaza.Ar fi trebuit sa te intrebe si pe tine daca esti de acord.Dar probabil na facut-o ptr. ca nu sunteti casatoriti Si daca nu si- a legat viata de a ta normal ca face ce vrea.Orcum tu so tii in observatie in permanenta pe acea fata.Ai putea sa ai o discutie personala cu ea si sa-i arati unde ar trebui sa-i fie locul.Sa nu intreaca masura , daca ma intelegi la ce ma refer..........
kudika228167
Postat pe 18 Iulie 2010 10:15
"Acum te amuzi amintindu-ti ca atunci ai facut o criza de nervi... Imi pare rau dar ceva e in neregula cu tine. Daca pe tine te amuza ca el te face sa suferi....no comment. Mie mi se pare ca toti cei care te invata ceva de bine aici isi iroseste degeaba timpul pt ca tu nu vrei sa intelegi nimic, ne tot spui cat de batut in cap e sotul tau...deja mie mi-e rau sa mai citesc ce scrii tu, sufleteste vorbind...e alegerea ta daca vrei sa suferi in continuare pt o "scula". "

Anutzzaa, eu NU m-am amuzat pentru faptul ca am facut o criza de nervi, ci pentru ca el a emis o astfel de enormitate...sugerand ca eu sunt cea care e imorala. Dar in fine, nu ai citit cu atentie. Ai grija la cuvinte, masoara-le cum trebuie inainte sa incepi sa dai.......
mayra31
Postat pe 18 Iulie 2010 11:28
Voteaza Melinda Lazaroi pt Miss Bistrita http://www.observatorbn.ro/articol.php?categorie=2&articol=161 multumesc!!!
kudika229468
Postat pe 18 Iulie 2010 11:30
Draga mea, contacteaza-ma in mod privat sa-ti spun cum sa procedezi pentru ca am trait o poveste asemanatoare cu sotul meu si o moldoveanca. E mult de spus si nu am timpul si spatiul necesar. Te rog, contacteaza-ma!
quartz
Postat pe 18 Iulie 2010 12:25
De la: anutzzaa, la data 2010-07-16 21:54:49
De la: mayra31, la data 2010-07-15 11:33:04Imi tot repeta ca toata familia lui e generoasa si ca asa sunt ei, foarte saritori, milosi, buni la suflet (subliniind ca noi romanii suntem gelosi si materialisti) si ca el ajuta pe cine vrea, cu cat vrea si cand vrea, ca sunt banii lui, apartamentul lui.
Eu din acest apartament nu voi pleca pentru ca sunt co-proprietar (am contribuit si eu la cumpararea si mobilarea lui). Deci, este si casa mea.


Daca se lauda cu generozitatea da-mi voie sa cred ca nu e generos. Daca ar fi, de ce nu este generos in primul rand cu TINE??? Ceea ce face el e santaj sentimental si asta nu are nicio legatura cu generozitatea sau iubirea!!!


subscriu....daca se crede generos, cum de te exclude asa pe tine, cu care e de 10 ani de la bunurile lui? ce generozitate e asta?
DayC
Postat pe 18 Iulie 2010 16:55
nu am raspuns la intrebarea voastra......
mayra31
Postat pe 18 Iulie 2010 21:23
De la: alina_constantin88, la data 2010-06-27 11:08:02ceva e putred la mijloc...
normal ar trebui sa ai incredere in sotul tau...si sa discutati mai amanuntit subiectul,ce te deranjeaza pe tine,etc.ar trebui sa tina cont de tine si parerea ta...
... poate doar are un suflet bun si vrea sa o ajute neconditionat pe fata...desi mi-e greu sa cred


I s-a bagat bine de tot pe sub piele. Pentru ea este un vis ce i se intampla. Nu cred ca ai nevoie de sfaturi. Cea mai buna prietena este intuitia ta. Insa, toate faptele expuse duc intr-o singura directie...
pepita
Postat pe 18 Iulie 2010 23:13
De la: mayra31, la data 2010-06-27 11:00:51Buna ziua la toata lumea. Sunt noua pe forum. Citindu-va adesea, am observat ca se dau sfaturi pertinente.
Am si eu o problema.
De 10 ani am o relatie, locuiesc cu iubitul meu. Nu ne-am casatorit din ratiuni religioase, el este de origine araba. Tata arab, mama romanca. Traieste in Romania de 17 ani.
Totul a fost bine si frumos pana cand a aparut inca o colega la el la firma. Are o activitate in Romania. Aceasta fata a intrat sub pielea lui. Este din Moldova.... Am avut nenumarate discutii cu el pe tema aceasta, el a ajutat-o de o gramada de ori......i-a ajutat familia, ei fiind extrem de saraci. El spune ca ea nu are pe nimeni, nu are prieteni........Am fost la un pas sa ma despart de el din cauza ei. Am eu o idee in cap,o fixatie, ce-o fi: NU pot sa inteleg o astfel de prietenie, intre o femeie si un barbat. Intre sef si subalterna. Nu pot. Va exista mereu ceva ....ceva ascuns.....macar din partea unuia dintre ei. EL sustine ca sunt doar prieteni. Ea mai are 2 surori in oras, iar el vine azi acasa si imi spune ca ambele surori ale fetei au vandut apartamentele si se muta din oras. Ciudat! Amandoua deodata! Fata a stat la una dintre surori. Ea nu are studii, nu are o calificare. Prin urmare, nici nu salariul ei nu este mare ..... Prietenul meu mai are un apartament in oras, neinchiriat (nu e finisat, la 2 blocuri de al nostru) , iar azi mi-a spus ca aceasta persoana- fata- se va muta in apartamentul lui. Se muta urgent! Nu stiu, voua vi se pare normal asa ceva?! Va sta acolo gratis, desigur. Pana cand??? Pana la infinit. Banuiesc ca nu isi va putea permite sa se mute in chirie prea curand.... Nu inteleg, nu e capabila sa se descurce singura?? Nu are parinti, prieteni?
Am inceput o discutie cu el, iar el imi spune ca ajuta pe cine si cand vrea, ca acel apart.este casa lui si face ce vrea.
Eu.....eu am niste indoieli in suflet. Demult. Insa astea nu conteaza......Face ce vrea.

Ce pareri aveti? Despre tot.....


Si sincer, reactia lui cu...e casa mea, fac ce vreau, mi se pare a unui om vinovat... Daca era pura generozitate, ar fi vorbit altfel, te-ar fi facut sa intelegi, nu ar fi iscat suspiciuni, din contra, ar fi vrut sa se asigure ca intelegi ce vrea sa faca el.
pepita
Postat pe 18 Iulie 2010 23:16
buna mayra,
parerea mea este ca intre ei este ceva mai mult ca sigur si din moment ce nu l mai intereseaza nimic si face toate aceste chestii vizibil inseamna ca e ceva serios totusi.fiind arab automat are si alte conceptii.
sfatul meu este sa- ti vezi de viata ta.
aura_23
Postat pe 19 Iulie 2010 08:57
In mod sigur baiatul asta s-a uitat prea mult la televizor. Eu in locul tau as fugi cat as vedea cu ochii
_Cryssa_
Postat pe 19 Iulie 2010 09:25
daca are sange de arab in el, e clar ca vrea mai multe femei in acelasi timp :))))
asa ca nu stiu la ce te mai miri. accepta realitatea, accepta-i si cealalta concubina.
zoredia
Postat pe 19 Iulie 2010 09:43
ioana17_bibi
Postat pe 19 Iulie 2010 21:35
Quartz, ti-am lasat un mesaj pe privat.
Va salut pe toate si va multumesc.Am fost putin abatuta zilele astea, dar ma straduiesc sa fiu bine, merg sa discut cu un psiholog, asa, pt confortul meu psycho.....
mayra31
Postat pe 20 Iulie 2010 12:28
Cateva intrebari Mayra: toate ne-am dat cu parerea despre situatia asta insa tu ce simti, cum este el cu tine, cum se comporta, simti ca te insala, crezi ca merita sa mai stai cu el? Daca reusesti sa-mi raspunzi la intrebarile astea...cred ca ai gasit raspunsul de care ai nevoie.

Imi pare rau ca treci prin asta
_Cryssa_
Postat pe 20 Iulie 2010 12:42
Come on!!! Prietenie intre un barbat si o femeie....NEVER.
Undeva tot exista un interes, de ambele parti.
El, daca ar respecta-o pe iubita lui, nu ar mai spune replicile acelea dure cu referire la banii si apartamentul lui, nu ar deveni violent ori de cate ori ea deschide subiectul "prietena". Se mai ajuta oamenii intre ei, dar nici chiar asa. Stii vorba aia: "frate, frate dar branza-i pe bani". Arata-mi un om care nu gandeste asa. Nu cred ca tipul asta face exceptie incat sa ajute asa mult pe tipa aia. Si cum se face ca o ajuta doar pe ea. Presupun ca, cu alti oameni, nu este la fel de caritabil.
Mai rau e ca face toate astea pe fata. Ca si cum ar vrea sa scape de actuala iubita dar prefera sa il paraseasca ea, de-aia ii spune si se cearta cu ea pe tema asta. Nu ar vrea sa fie el tras la raspundere ca a lasat-o dupa 10 ani. Gandeste ceva de genul: "Daca nu iti place situatia, esti libera sa pleci oricand."
iuliana_val
Postat pe 20 Iulie 2010 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fosta cea mai buna pritena si actuala 14 De la: kudika029282 11 Aprilie 2010 16:19
prietenie 12 De la: lonely_soul 7 Iunie 2009 22:44
Ce ar trebui sa fac ? astept un sfat .... 17 De la: kudika195501 23 Noiembrie 2010 00:12
singuratatea -destin, obisnuinta, boala, eternitate. 3 De la: SPOTYYY 25 Octombrie 2009 00:05
Discovery Channel departeaza cumva oameni de dumnezeu,,voit sau ne 92 De la: Thais13 23 Octombrie 2011 09:58