Setari Cookie-uri

ma ameninta ca se omoara

santaj de 2 lei:-j eu i`as zice sa ma faca mostenitoare unica daca ma iubeste:)) apoi il ajut eu sa se omoare:))
d_m0oz
Postat pe 21 Iulie 2010 15:28
no, tot eu sunt cea rautacioasa?
Lucia38
Postat pe 21 Iulie 2010 17:53
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.
Si chiar te-ai speriat?
twincle
Postat pe 21 Iulie 2010 18:10
Bine, bine...nu esti atat de rautacioasa...Lucia...m-a enervat in schimb un ''domn'' de pe aici care se da atotstiutor si nu stiu c cauta pe acest forum la varsta lui...
anemma2002
Postat pe 21 Iulie 2010 22:54
De la: anemma2002, la data 2010-07-21 22:54:33Bine, bine...nu esti atat de rautacioasa...Lucia...m-a enervat in schimb un ''domn'' de pe aici care se da atotstiutor si nu stiu c cauta pe acest forum la varsta lui...

ce ti-a casunat pe varsta mea?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 Iulie 2010 23:07
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-21 23:07:36
De la: anemma2002, la data 2010-07-21 22:54:33Bine, bine...nu esti atat de rautacioasa...Lucia...m-a enervat in schimb un ''domn'' de pe aici care se da atotstiutor si nu stiu c cauta pe acest forum la varsta lui...

ce ti-a casunat pe varsta mea?


da” de unde stii ca era vorba de tine?
mitura
Postat pe 21 Iulie 2010 23:11
pai mi-a mai zis o data ca-mi taie boc pensia! nenorocitu'!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 Iulie 2010 23:20
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-21 23:20:09pai mi-a mai zis o data ca-mi taie boc pensia! nenorocitu'!!


intotdeauna mi-au placut astia mai...copti
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2010 23:21
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-21 23:20:09pai mi-a mai zis o data ca-mi taie boc pensia! nenorocitu'!!


si tu in loc sa te bucuri ca nu-ti arati varsta
mitura
Postat pe 21 Iulie 2010 23:23
De la: _oktober_, la data 2010-07-21 23:21:58
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-21 23:20:09pai mi-a mai zis o data ca-mi taie boc pensia! nenorocitu'!!


intotdeauna mi-au placut astia mai...copti


mmmmm!
daca e nevoie, ma mai las o tzara la soare
geo_reincarcat_iara
Postat pe 21 Iulie 2010 23:29
las ca vin io sa-ti tin umbra....
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2010 23:31
De la: anemma2002, la data 2010-07-21 22:54:33Bine, bine...nu esti atat de rautacioasa...Lucia...m-a enervat in schimb un ''domn'' de pe aici care se da atotstiutor si nu stiu c cauta pe acest forum la varsta lui...

uffffffffffffff, mi-ai luat o piatra de pe inima...
m-am linistit, acum pot sa-mi vad de viata mea.
Lucia38
Postat pe 22 Iulie 2010 10:27
buna,eu cand m am despartit de prietenul meu cu care statusem 6 ani locuiam impreuna etc la fel ma suna plangea la telefon si ma ameninta ca se omoara intr o zi mi a zi :ma arunc dupa bloc i am rasp:arunca te, daca vrei pot veni sa te imping in cazul in care nu indraznesti sau nu ai curaj.Evita-l nu i rasp la tel sau eventual schimba ti nr si lasa l sa planga ca e major si pana la urma o sa i treaca nu te stresa si nu te simti vinovata traieste ti viata si nici sa nu ti treaca prin cap sa te intorci cu el din mila pt ca mai mult rau i ai face.
pup
klaudyaO
Postat pe 22 Iulie 2010 11:50
am trecut si eu printr-o experienta similara ... ma facea sa ma simt in ultimul hal, imi vorbea astfel incat eu sa ma simt vinovata de tot ce se intamplase intre noi si de eventualele lui fapte.a ajuns sa ia pastile, a ajuns la urgente ... nu mai stiam ce sa fac cu el.am vorbit cu toti prietenii lui care pot spune ca erau de partea mea si faceau cu randul si il supravegheau,atat ei cat si sora lui. pana la urma a realizat ca nu a fost bine ce a facut si ca nu avea nici un rost gestul lui...a avut pe altcineva, cu mine a ramas in relatii chiar f bune o perioada, iar acuma ne salutam si atat.
deci...depinde de om daca poate ajunge sa isi duca la capat amenintarile sau sa ramana la stadiul de a ameninta...tu iti poti da seama pentru ca dupa atata timp se presupune ca ar trebui sa sti la ce sa te astepti de la el si daca are atata curaj sa se sinucida sau vrea doar sa te sperie.eu pot spune ca si acum, dupa 4 ani, inca ma simt rau cand ma gandesc la acea perioada.
obsesia duce la gesturi din astea...asta deja nu mai e iubire...ar trebui, dupa parerea mea, sa ai si tu o discutie cu prieteni sau apropiati de ai lui...el trebuie sa simta ca are pe cineva aproape, pe cineva care il sprijina si la bine si la rau.iar cand o sa se trezeasca din prostiile astea, o sa realizeze ca nu a fost bine si o sa puteti purta o discutie normala.....:)
BabyDoll1005
Postat pe 22 Iulie 2010 12:05
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.
Si gata!
twincle
Postat pe 22 Iulie 2010 20:41
Salut :) Am citit acest subiect si mi se parea destul de interesant..Am avut si eu un var care tot asa facea,o santaja pe iubita lui ca se omoara doar ca sa ramana cu el..dar ea il iubea si se intorcea la el..nu era rau tipul doar ca cateodata se mai certau si la prima cearta aparea si despartirea..Uite ca si-a facut curaj si s-a omorat :( iar acum e de o luna in pamant..
Iannis
Postat pe 4 August 2010 12:34
De la: Iannis, la data 2010-08-04 12:34:05Salut :) Am citit acest subiect si mi se parea destul de interesant..Am avut si eu un var care tot asa facea,o santaja pe iubita lui ca se omoara doar ca sa ramana cu el..dar ea il iubea si se intorcea la el..nu era rau tipul doar ca cateodata se mai certau si la prima cearta aparea si despartirea..Uite ca si-a facut curaj si s-a omorat :( iar acum e de o luna in pamant..


Patetic!
Borntobewild
Postat pe 4 August 2010 21:14
De la: Iannis, la data 2010-08-04 12:34:05Salut :) Am citit acest subiect si mi se parea destul de interesant..Am avut si eu un var care tot asa facea,o santaja pe iubita lui ca se omoara doar ca sa ramana cu el..dar ea il iubea si se intorcea la el..nu era rau tipul doar ca cateodata se mai certau si la prima cearta aparea si despartirea..Uite ca si-a facut curaj si s-a omorat :( iar acum e de o luna in pamant..
Cine:el sau ea? Oricit de grea este viata : , merita sa traiesti!
twincle
Postat pe 5 August 2010 19:53
Dak te ameninta k se omoara dc nu-i spui..."mult noroc"..fal sa vada k nu-ti pasa ...face asa numai k sa atraga atentia asupra lui..nu k ar face asta intradevar...dar ,oricum tu il cunosti cel mai bine si stii dak intradevar este in stare de asa ceva.....dar sfatul meu este sa nu-i dai atentie,sa nu-l bagi in seama k asa se potoleste singur...
Anhya
Postat pe 22 August 2010 17:23
De la: Anhya, la data 2010-08-22 17:23:36Dak te ameninta k se omoara dc nu-i spui..."mult noroc"..fal sa vada k nu-ti pasa ...face asa numai k sa atraga atentia asupra lui..nu k ar face asta intradevar...dar ,oricum tu il cunosti cel mai bine si stii dak intradevar este in stare de asa ceva.....dar sfatul meu este sa nu-i dai atentie,sa nu-l bagi in seama k asa se potoleste singur...
Cel mai mare ajutor pe care i l-ar putea da ,ar fi sa-si gasesaca un prieten serios,care nu cerseste mila!
twincle
Postat pe 23 August 2010 19:50
buna .si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare,fostul meu prieten ameninta ca se arunca in fata tirului,sau ca-si taie venele,ori ia pastile.Mi-a fost mila si am incercat sa-l ajut si....nu am primit in schimb decat amenintari si foarte mult rau pentru ca el spera in tot acest timp ca ma va intoarce in viata lui.Sfatul meu este sa-i lasi pe cei din jurul lui sa-l ajute,eventual sa-i atentionezi ca te ameninta cu sinuciderea,dar nici decum sa nu contunui sa vorbesti cu el.Nu faci decat sa-i prelungesti agonia despartirii si ii alimentezi speranta unei eventuale impacari....din cate am inteles nu mai exista nici o sansa de impacare...
kudika103655
Postat pe 24 August 2010 19:05
Nu o sa se omoare..e doar santaj,am patit-o si eu.La inceput zicea ca se omoara,ca nu poate trai fara mine,bla bla..apoi a inceput sa imi zica el mie ca imi distruge viata si alte nebunii..Am tot cedat de cateva ori pana am pus punct..Baiatul e fericit fara niciun stres si eu sunt la fel.Deci lasa-l,nu-l baga in seama sub nicio forma si ii va trece...Cine vrea sa se sinucida o face fara sa anunte si fara sa lase la cineva impresia asta.
dulceana_babyblue
Postat pe 24 August 2010 20:52
Am nevoie de sfatul vostru...am cunoscut in urma cu doua saptamani un baiat,am iesit cu el o singura data,vro 2 ore..are un copil cu care nu pastreaza nicio legatura..iar faptul ca mi-a ascuns asta a durut...el e si destul de bolnav...ma ameninta ca daca nu voi fi impreuna cu el se va sinucide..ce sa fac? imi este teama..pentru ca daca o va face..nu eu voi fi considerata vinovata?
MykyAda
Postat pe 6 Septembrie 2011 09:07
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.


ei haide. Ar trebui sa vorbesti cu ai lui, ca sa-i dea o bataita la fundulet. E clar ca lui asta ii lipseste.

Ma intreb oare unde or fi orgoliile lui masculine din moment ce ar accepta sa fii cu el mai mult din mila.
Gelico
Postat pe 6 Septembrie 2011 09:13
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.
radu_george_20
Postat pe 26 Februarie 2012 02:43
De la: MykyAda, la data 2011-09-06 09:07:04Am nevoie de sfatul vostru...am cunoscut in urma cu doua saptamani un baiat,am iesit cu el o singura data,vro 2 ore..are un copil cu care nu pastreaza nicio legatura..iar faptul ca mi-a ascuns asta a durut...el e si destul de bolnav...ma ameninta ca daca nu voi fi impreuna cu el se va sinucide..ce sa fac? imi este teama..pentru ca daca o va face..nu eu voi fi considerata vinovata?


Pana la urma ce ai rezolvat cu acest individ, ai reusit sa-l parasesti?
franziska_eu
Postat pe 26 Februarie 2012 07:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abuzurile vodafon 1 De la: calcevflorica 23 Mai 2010 08:58
voi ce ziceti? 10 De la: felixcat 20 Iulie 2009 16:47
nu sunt casatorita dar am deja amant... 51 De la: Barbie30 25 Iulie 2010 21:42
un sfat, va rog , va rog 28 De la: cami_goanga10 10 Aprilie 2010 01:27
Poti iubi 2 barbati in acelasi timp? 3 De la: mia200000 23 Noiembrie 2008 15:47