Setari Cookie-uri

ma ameninta ca se omoara

voteaza Melinda Lazaroi http://www.observatorbn.ro/articol.php?categorie=2&articol=161 multumesc!!!!
kudika229468
Postat pe 18 Iulie 2010 13:51
problema este in felul urmator..ca voi femeile creati chestile astea psihice..omu este foarte ok..dar a cazut in impas si tu de ce ai mai stat 3 ani cu el sa-l parasesti.si in astia 3 ani te-ai facut sa fii mama natura cu el?voi stricati..limitati-va la un partner si atat ..si daca vrei sa te distrezi ..schimba in ficare zi cate unu si zi pe fatza..eu caut sa ma distrez..a fost ceva de 2 zile doar.iti multumesc si atat..dar va place voua sa rascoliti tot..iubitoarelor si dupa 3 ani lasati in balta !si mai sunt si relatii la misto.. care barbatul sta doar daca castiga ceva de la femeie..si mimeaza chestile astea dar tot simte ceva..asa ca :sml-
kudika150696
Postat pe 18 Iulie 2010 17:53
De la: kudika150696, la data 2010-07-18 17:53:55problema este in felul urmator..ca voi femeile creati chestile astea psihice..omu este foarte ok..dar a cazut in impas si tu de ce ai mai stat 3 ani cu el sa-l parasesti.si in astia 3 ani te-ai facut sa fii mama natura cu el?voi stricati..limitati-va la un partner si atat ..si daca vrei sa te distrezi ..schimba in ficare zi cate unu si zi pe fatza..eu caut sa ma distrez..a fost ceva de 2 zile doar.iti multumesc si atat..dar va place voua sa rascoliti tot..iubitoarelor si dupa 3 ani lasati in balta !si mai sunt si relatii la misto.. care barbatul sta doar daca castiga ceva de la femeie..si mimeaza chestile astea dar tot simte ceva..asa ca :sml-


Esti fenomenala... Indiferent care ar fi motivul despartirii... ce il indreptateste pe el sa isi puna capat zilelor invinovatind-o pe ea...?
Un el si ea ipotetic, in care rolurile pot de altfel sa fie si invers.
grasshopper
Postat pe 18 Iulie 2010 18:07
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.

De ce ti-au trebuit 3ani sa-ti dai seama ca nu-l iubesti, sau poate in toti acesti ani ai stat cu el tot din mila? Timpul este cel mai bun medicament pentru suflet.Ca sa te poata uita incearca sa il eviti ,sa nu-l mai consiliezi pentru ca ii faci si mai mult rau decat i-ai facut deja pentru ca nu ai fost sincera cu el inca de la inceput si l-ai lasat timp de 3 ani sa-si faca iluzii.Daca ai fi fost sincera cu tine si cu el nu s-ar fi ajuns aici.In toti acesti ani ai fost si esti in continuare, din cate imi dau seama din ce spui :,,dar nu-i corect fata de mine ,de viata mea ,de fericirea mea'', o egoista si te-ai gandit numai la tine.Cum ramane cu viata lui, cu fericirea lui?Poate in acesti ani pierduti alaturi de tine isi gasea pe cineva care sa-l iubeasca cu adevarat.
danny81
Postat pe 18 Iulie 2010 18:13
De la: danny81, la data 2010-07-18 18:13:35
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.

De ce ti-au trebuit 3ani sa-ti dai seama ca nu-l iubesti, sau poate in toti acesti ani ai stat cu el tot din mila? Timpul este cel mai bun medicament pentru suflet.Ca sa te poata uita incearca sa il eviti ,sa nu-l mai consiliezi pentru ca ii faci si mai mult rau decat i-ai facut deja pentru ca nu ai fost sincera cu el inca de la inceput si l-ai lasat timp de 3 ani sa-si faca iluzii.Daca ai fi fost sincera cu tine si cu el nu s-ar fi ajuns aici.In toti acesti ani ai fost si esti in continuare, din cate imi dau seama din ce spui :,,dar nu-i corect fata de mine ,de viata mea ,de fericirea mea'', o egoista si te-ai gandit numai la tine.Cum ramane cu viata lui, cu fericirea lui?Poate in acesti ani pierduti alaturi de tine isi gasea pe cineva care sa-l iubeasca cu adevarat.



(nu prea ma pricep la scris pe forumuri dar cred ca asa arat ce ai scris cineva)

Foarte bine dany spus ..chiar isi gasea pe cineva care-l iubeasca..dar permite-mi sa te corectez lumea e rea si din greseli inveti.Stii cum sunt femeile te "dezgolesc" te fac sa le iubesti complet altfel nu vorbesc cu tine..cu toate ca tu doar poate vrei sa fi prieten cu ea..si apoi dupa ce afla ce vor te parasesc...
ca nu esti pe placul lor ..morala daca esti barbat traieste-ti viata ..si cand stai cu cineva nu te astepta la nimic ..... casatoria acum e pt "fraieri"
kudika150696
Postat pe 18 Iulie 2010 18:26
vorba vine...orice minune tine trei zile.o sa se sature el dupa un timp cand o sa-si dea seama ca nu mai are rost sa insiste.lasa-l asa cum e in pace.nu se omoara stai linistita.
adriana6
Postat pe 18 Iulie 2010 22:30
stiti reclama aia la gusto!? cu aia de se duc lla cumetrii in vizita, la resedinta lor de vacanta.
fatuca aia e de vreo doi ani insarcinata, si tot nu vrea sa nasca.
asa si cu asta, de trei pagini tot vrea sa se omoare!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Iulie 2010 22:32
ce analogii faci si tu geo pup un zapacit
miss_darine
Postat pe 18 Iulie 2010 22:36
De la: miss_darine, la data 2010-07-18 22:36:13 ce analogii faci si tu geo pup un zapacit


tzuc si doamna darine
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Iulie 2010 22:40
cica ti-au trebuit 3 ani???ce intrebari puneti?in loc sa ajutati judecati......si nici macar nu ganditi corect daca nu il mai iubeste nu e numai vina ei cu sigurantza are si el partea lui de vina o relatie tre sa o tina amundoi..deci e vinovat si el....si nu stiti ce a fost intre ei de sa ajuns aici.......se aduna multe intro relatie mai ales in 3 ani......si daca nu stii sa pastrezi acel foc de la inceput se stinge tot si se ajuge la asa ceva.....nu o scuz pe ea .....pur si simplu zic ca daca o relatie nu merge E VINA AMUNDURORA!
ANDRENALINA
Postat pe 18 Iulie 2010 22:45
De la: ANDRENALINA, la data 2010-07-18 22:45:52cica ti-au trebuit 3 ani???ce intrebari puneti?in loc sa ajutati judecati......si nici macar nu ganditi corect daca nu il mai iubeste nu e numai vina ei cu sigurantza are si el partea lui de vina o relatie tre sa o tina amundoi..deci e vinovat si el....si nu stiti ce a fost intre ei de sa ajuns aici.......se aduna multe intro relatie mai ales in 3 ani......si daca nu stii sa pastrezi acel foc de la inceput se stinge tot si se ajuge la asa ceva.....nu o scuz pe ea .....pur si simplu zic ca daca o relatie nu merge E VINA AMUNDURORA!


nu tipa!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Iulie 2010 23:12
De la: Lucia38, la data 2010-06-27 18:33:28Si noi cum ai vrea sa te ajutam? Sa incercam sa-l seducem ca sa uite de tine?


Draga Lucia38, se vede clar k nu a habar de nimik. Biata fata chiar are o mare pb, tu ce mama naibii ai face in sit ei, daca te crezi asa desteapta si dai raspunsuri in doi peri pe acest forum. Hai,asteptam!!! Si iti doresc exact lucrurile de care tot razi si la care tot tii sa comentezi aiurea...knd o sa ti se intample niste nedreptati o sa-ti treaca cheful de comentat!!! Desi pt una ca tine nu s-ar omori nimeni ti-am mai vazut postarile pe aici, vorbesti k s nu taci, nu ai venit cu nimik nou pe acest forum sau vreun sfat la pb unora...asa k shhhhhhhhhhhhh
anemma2002
Postat pe 19 Iulie 2010 03:06
hai cireada !!! mancameati ca nu sunteti in stare sa ganditi singure ... aruncativa in dunare ... scuze nu sunt fata curvika .. scuze kudika . luati stolu si intrati intrun boeing
kudika229737
Postat pe 19 Iulie 2010 05:17
De la: healthy016516, la data 2010-07-17 22:37:00SI EU TREC PRIN ACEEASI SITUATIE,SANTEM DE 2 ANI JUMATE SI NU MERGE RELATIA BINE.STAU DIN MILA SI INCET INCET MA INBOLNAVESC,BA DE TENSIUNE BA DE DIBET.DE 1 AN TOT CU ASTA MA TORTUREZA,SI AM ZIS CA IL AJUT SA-SI IA ZILELE,EU II TRAG SCAUNULDE SUB EL.ZICAND CA SE SPANZURA,DAR CAND AM ZIS ASA A RAS!!!!
NU ARE CURAJ.NUMAI CINE II BOLNAV CU CAPU ATUNCI O V-A FACE ORICUM .A PRINS SLABICIUNEA TA SI ASA TE ARE LA MANA. DACA AI SCAPAT 2 SAPTAMANI DACA NUL IUBESTI,NU ARE ROST SA TE ICURCI DIN NOU.ASTA E PAREREA MEA.TU FACI CE VREI,NIMENI NU POTES A SE PUNA IN LOCUL TAU PANA NU TRECE PRIN ASA CEVA.
ALESIA
NU TE LASA INTIMIDATA


Ok. Si n-ai invatat nimic din topicul asta? Tot cu el esti? Cum naiba va permiteti sa dati sfaturi cand voi traiti aceeasi mizerie? Si continuati s-o faceti zi de zi..
Nu de mila stai cu el ci din neputinta ta de a-l parasi pe "iubi". Dar, asa cum ai spus chiar tu mai sus, "faci ce vrei". Ca doar exista kudika sa vii sa te plangi la oameni ca, desi faci ce vrei cu viata ta, ea e un cosmar. Jesus!
rashela
Postat pe 19 Iulie 2010 05:37
buna
daca atat il duce mintea lasa l sa faca ce vrea, dar incearca sa nu i mai raspunzi la telefon si evita sa te intalnesti cu el.e simplu
aura_23
Postat pe 19 Iulie 2010 09:01
De la: anemma2002, la data 2010-07-19 03:06:28
De la: Lucia38, la data 2010-06-27 18:33:28Si noi cum ai vrea sa te ajutam? Sa incercam sa-l seducem ca sa uite de tine?


Draga Lucia38, se vede clar k nu a habar de nimik. Biata fata chiar are o mare pb, tu ce mama naibii ai face in sit ei, daca te crezi asa desteapta si dai raspunsuri in doi peri pe acest forum. Hai,asteptam!!! Si iti doresc exact lucrurile de care tot razi si la care tot tii sa comentezi aiurea...knd o sa ti se intample niste nedreptati o sa-ti treaca cheful de comentat!!! Desi pt una ca tine nu s-ar omori nimeni ti-am mai vazut postarile pe aici, vorbesti k s nu taci, nu ai venit cu nimik nou pe acest forum sau vreun sfat la pb unora...asa k shhhhhhhhhhhhh


veeeei, cata ura inversunata in mesaju-ti!!
daca ti-ai apleca neuronu' catre mesaj si catre initiatoare si nu te-ai mai gandii la ula, ai descoperii multe.
in primul rand topicul este lejer de incadrat in categoria: lasa-ma mama sa gandesc profund!
unde, in vasta ta experienta, ai mai vazut ca o partenera de sinucigas, isi expune motivele si metodele, pe un forum???
daca tu vezi o problema in topicul asta, inseamna ca ai tu o problema de perceptie!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 19 Iulie 2010 14:59
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-19 14:59:49
De la: anemma2002, la data 2010-07-19 03:06:28
De la: Lucia38, la data 2010-06-27 18:33:28Si noi cum ai vrea sa te ajutam? Sa incercam sa-l seducem ca sa uite de tine?


Draga Lucia38, se vede clar k nu a habar de nimik. Biata fata chiar are o mare pb, tu ce mama naibii ai face in sit ei, daca te crezi asa desteapta si dai raspunsuri in doi peri pe acest forum. Hai,asteptam!!! Si iti doresc exact lucrurile de care tot razi si la care tot tii sa comentezi aiurea...knd o sa ti se intample niste nedreptati o sa-ti treaca cheful de comentat!!! Desi pt una ca tine nu s-ar omori nimeni ti-am mai vazut postarile pe aici, vorbesti k s nu taci, nu ai venit cu nimik nou pe acest forum sau vreun sfat la pb unora...asa k shhhhhhhhhhhhh


veeeei, cata ura inversunata in mesaju-ti!!
daca ti-ai apleca neuronu' catre mesaj si catre initiatoare si nu te-ai mai gandii la ula, ai descoperii multe.
in primul rand topicul este lejer de incadrat in categoria: lasa-ma mama sa gandesc profund!
unde, in vasta ta experienta, ai mai vazut ca o partenera de sinucigas, isi expune motivele si metodele, pe un forum???
daca tu vezi o problema in topicul asta, inseamna ca ai tu o problema de perceptie!!

geo care mereu vrea sa se dea destept...gasind la fiecare topic sau comment cate ceva de adaugat, mereu contrar a ceea ce se scrie...si apropo domnule ”inteligenta” se scrie ”iar” nu ”iara”
gabitzatanas
Postat pe 19 Iulie 2010 17:36
De la: gabitzatanas, la data 2010-07-19 17:36:28
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-19 14:59:49
De la: anemma2002, la data 2010-07-19 03:06:28
De la: Lucia38, la data 2010-06-27 18:33:28Si noi cum ai vrea sa te ajutam? Sa incercam sa-l seducem ca sa uite de tine?


Draga Lucia38, se vede clar k nu a habar de nimik. Biata fata chiar are o mare pb, tu ce mama naibii ai face in sit ei, daca te crezi asa desteapta si dai raspunsuri in doi peri pe acest forum. Hai,asteptam!!! Si iti doresc exact lucrurile de care tot razi si la care tot tii sa comentezi aiurea...knd o sa ti se intample niste nedreptati o sa-ti treaca cheful de comentat!!! Desi pt una ca tine nu s-ar omori nimeni ti-am mai vazut postarile pe aici, vorbesti k s nu taci, nu ai venit cu nimik nou pe acest forum sau vreun sfat la pb unora...asa k shhhhhhhhhhhhh


veeeei, cata ura inversunata in mesaju-ti!!
daca ti-ai apleca neuronu' catre mesaj si catre initiatoare si nu te-ai mai gandii la ula, ai descoperii multe.
in primul rand topicul este lejer de incadrat in categoria: lasa-ma mama sa gandesc profund!
unde, in vasta ta experienta, ai mai vazut ca o partenera de sinucigas, isi expune motivele si metodele, pe un forum???
daca tu vezi o problema in topicul asta, inseamna ca ai tu o problema de perceptie!!

geo care mereu vrea sa se dea destept...gasind la fiecare topic sau comment cate ceva de adaugat, mereu contrar a ceea ce se scrie...si apropo domnule ”inteligenta” se scrie ”iar” nu ”iara”

gaseste si tu ceva mai inteligent de facut la varsta ta...cum ar fi sa-ti educi copii sau sa te gandesti la ce-o sa faci cand vei fi pensionat si iti va taia un Boc 2 pensia
gabitzatanas
Postat pe 19 Iulie 2010 17:38
cred, nu cred sunt convins, ca porti ochelari!
de cal!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 19 Iulie 2010 18:02
De la: anemma2002, la data 2010-07-19 03:06:28
De la: Lucia38, la data 2010-06-27 18:33:28Si noi cum ai vrea sa te ajutam? Sa incercam sa-l seducem ca sa uite de tine?


Draga Lucia38, se vede clar k nu a habar de nimik. Biata fata chiar are o mare pb, tu ce mama naibii ai face in sit ei, daca te crezi asa desteapta si dai raspunsuri in doi peri pe acest forum. Hai,asteptam!!! Si iti doresc exact lucrurile de care tot razi si la care tot tii sa comentezi aiurea...knd o sa ti se intample niste nedreptati o sa-ti treaca cheful de comentat!!! Desi pt una ca tine nu s-ar omori nimeni ti-am mai vazut postarile pe aici, vorbesti k s nu taci, nu ai venit cu nimik nou pe acest forum sau vreun sfat la pb unora...asa k shhhhhhhhhhhhh

pentru mine barbatii traiesc, nu se sinucid.

Lucia38
Postat pe 20 Iulie 2010 09:22
am auzit ca este niste vaci pe aici la o cireada
felixcat
Postat pe 20 Iulie 2010 12:42
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.


vorbeste cu familia lui si cu prietenii lui sa-l supravegheze cat de mult posibil, dar nu-i mai raspunde nici tu la telefoane si nici nu-i mai da drumul la usa, daca vine sa te viziteze.

ar fi bine pentru el, daca ar face niste sedinte la psiholog.
franziska_eu
Postat pe 20 Iulie 2010 13:03
De la: Franzi, la data 2010-07-20 13:03:59
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.


vorbeste cu familia lui si cu prietenii lui sa-l supravegheze cat de mult posibil, dar nu-i mai raspunde nici tu la telefoane si nici nu-i mai da drumul la usa, daca vine sa te viziteze.

ar fi bine pentru el, daca ar face niste sedinte la psiholog.


ma' franzi, te stiam o femeie imtelijenta, cu multe sfaturi la obiect si care nu iese din albia seriozitatii nici daca cineva te gadila la obiect.
no, am sa iau doara un singular exemplu concludent si-l voi analogiza cu povestea fetii. unu' in trend!!
madalina manole nu si-a trambitat moartea!
ala ori braveaza s-o impresioneze pe fatuca ceea ce e de domeniul fanteziei, si ea va cadea lata la asemenea veste mareata, ori fatuca isi cauta motiv de bagau in seama.
amandoua motivatiile nu prezinta nici macar jumate din interesu' caldurii sufocante de afara.
sa stii, florile raman!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 20 Iulie 2010 13:57
De la: Franzi, la data 2010-07-20 13:03:59
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.


vorbeste cu familia lui si cu prietenii lui sa-l supravegheze cat de mult posibil, dar nu-i mai raspunde nici tu la telefoane si nici nu-i mai da drumul la usa, daca vine sa te viziteze.

ar fi bine pentru el, daca ar face niste sedinte la psiholog.


ma' franzi, te stiam o femeie imtelijenta, cu multe sfaturi la obiect si care nu iese din albia seriozitatii nici daca cineva te gadila la obiect.
no, am sa iau doara un singular exemplu concludent si-l voi analogiza cu povestea fetii. unu' in trend!!
madalina manole nu si-a trambitat moartea!
ala ori braveaza s-o impresioneze pe fatuca ceea ce e de domeniul fanteziei, si ea va cadea lata la asemenea veste mareata, ori fatuca isi cauta motiv de bagau in seama.
amandoua motivatiile nu prezinta nici macar jumate din interesu' caldurii sufocante de afara.
sa stii, florile raman!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 20 Iulie 2010 13:59
nu este chiar atat de usor cum spuneti voi, e foarte complicat sa ai de-a face cu un om care vrea sa se omoare. eu m-am despartit de o luna si ma ameninta ca ma omoara. si nu vreau sa-l am pe constinta. dute draga mea la politie ca apoi sa poti dormi linistita n oaptea sa nu ai remuscari sau cosmaruri. i-mi pare rau de tine ca stiu din proprie experienta prin ce trci. succes, mioara craiova
mioarapirvu
Postat pe 20 Iulie 2010 14:07
Scumpa mea un adevarat sinucigas nu spune ceea ce are de gand sa faca...asta este pura schizofrenie,omul are mintea plecata cu sorcova si incearca sa te sperie...cunosc si eu un specimen de genul asta...astia nu se numesc oameni ci LASI! Incearca sa il eviti din toate punctele de vedere si ai sa vezi ca viata ta v-a fi mult mai frumoasa si linistita in continuare! Daca nu reusesti asa mergi si discuta cu familia lui si eventual la politie,un asemenea nebun trebuie tinut sub observatie,nu este de GLUMA.BAFTA si AI GRIJA DE TINE!
Yellowrose
Postat pe 20 Iulie 2010 17:25
De la: Sonya77, la data 2010-06-27 18:30:58m-am despartit de 2 saptamani de iubit, am fost impreuna 3 ani si acum ma ameninta ca se omoara..ma chinuie tot timpul,psihic , plange, ma suna, stiu ca sufera dar si pe mine ma distruge viata asta..nu-l mai iubesc si nu pot sta cu cineva de mila..dar nici asa nu pot sa-l las sa faca asa o idiotenie..nu mai stiu ce sa fac..cum sa-l "consiliez"..am incercat de toate, plansete, juraminti, etc..nu se poate, i-a intrat ideea-n cap si nu mai pot s-o scot..ar trebui sa ma intorc la el dar nu-i corect fata de mine, de viata mea, de fericirea mea.
Trimite-l la balamuc!
twincle
Postat pe 20 Iulie 2010 19:19
nu ,mai raspunde la tel
asa o sa se sature
roberta2010
Postat pe 20 Iulie 2010 20:23
spunei ca si tu te omori daca nu te lasa in pace
fata_healthy
Postat pe 20 Iulie 2010 23:30
Am patit si eu cu un fost iubit faza asta. Cand am vrut sa ma despart imi spunea ca se omoara. Stiam ca e santaj emotional si a functionat o vreme. Mi-era frica sa nu o faca, si sa ma simt vinovata toata viata. Dar la un moment dat nu am mai rezistat si l-am lasat balta. Am fost foarte ferma si i-am spus ca nu vreau sa mai aud vaicareli si plansete si rugaminti. Bineinteles ca nu a facut nimic. Traieste in continuare. Amenintarile cu sinuciderea sunt mai dese decat ai crede. Tu ai dreptul sa iti decizi viata si nu poti sta cu cineva din mila. Ai dreptul sa fii fericita, iar el ce decizii va lua, tin de el si el e responsabil. Bineinteles ca poti, ca sa iti fie constiinta impacata, sa te rogi pentru ca el sa fie in regula si asta te va linisti.
healthy016957
Postat pe 21 Iulie 2010 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spun barbatii adevarul cand sunt bauti? 98 De la: puiutz1 18 Martie 2012 08:44
Egoismul unui barbat 286 De la: Narriela 14 Aprilie 2013 13:30
un sfat.... 2 De la: kudika_1018319 16 Septembrie 2016 07:18
ce decizie sa iau, da ti mi un sfat 45 De la: naughty 26 Iulie 2010 16:50
Nu ma intelege deloc...Am ajuns la capatul puterilor..Ce e de facut? 36 De la: stem_29 30 Septembrie 2010 19:17