Setari Cookie-uri

Patru motive pentru care ne ingrasam

Ai combint si ceai negru si ceai verde?
martonfi
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:15
De la: dr_juci, la data 2009-04-05 16:15:44Ai combint si ceai negru si ceai verde?
silviaa_s
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:28
De la: silviaa_s, la data 2009-04-05 16:28:01
De la: dr_juci, la data 2009-04-05 16:15:44Ai combint si ceai negru si ceai verde?

aceeasi intrebare o am si eu si mai vroiam sa te intreb daca ai mancat normal sau ai tinut si o dieta ...si in cat timp se vad efectele ?
silviaa_s
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:29
La cat ceai negru am baut si beau ar trebui sa fiu aschie
vdaiana
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:16
daca te infometezi NO WAY!
Slabesti dar apoi pui tot la loc daca nu ai grija.
Cand ma gandesc cat de suparate sunt cele care sunt grase??
dar sa nu fiti...faceti-va timp si slabiti,mancati orice! doar ca sa fie putin ..nu exagerati..la dulciuri daca ati renunta ,mai rar ar fi bine.
faceti-va timp..
faceti sport, mai multe tipuri.
nu va lasati batute de grasimea asta
speranta moare ultima, knd cnv se uita la voi si rade, nu il ascultati pt k face asta special k sa va faca rau.
simtiti-va bine si ..
mult sport.o sa reusiti! fear_factor112@yahoo.com id-ul meu
rauzan
Postat pe 13 Iunie 2009 15:25
DRAGUL MEU , AMBELE TE OMOARA , DAR DE FUMAT POTI MURI SI LA 40 DE ANI , PE CIND DE MINCARE POATE PE LA 80 ? CE ALEGI ?
healthy004058
Postat pe 6 Iulie 2009 13:01
buna! nu le-am amestecat, am baut cand ceai negru, cand ceai verde...eu oricum am un metaolism foarte activ si am simtit un-doi efectele, poate ca nu toata lumea va avea aceeasi reactie...acum beau mai rar pt ca nu vreau sa ajung extrem de slaba. v-am pupat!
lara007_healthy
Postat pe 6 Iulie 2009 15:55
pai sa inteleg ca ai baut ceai negru in loc de cafea? ...si verde...seara?
gyongyi_ele
Postat pe 6 Iulie 2009 20:56
cred ca o sa o incerc si pe asta...mcar o saptamana
gyongyi_ele
Postat pe 6 Iulie 2009 20:58
nu exista 4 motive pentru care ne ingrasam,exista unul singur:PROSTIA.
enemgabriel
Postat pe 6 Iulie 2009 21:20
SI EU AM43 DE ANI SI MAI MULTE KG DECIT TINE.TINE MONTIGNAC E SUPER.IN 2 LUNI AM DAT 6 GK FARA SA-MI DAU SEAMA SI SE PUTEA SI MAI BINE
anicai
Postat pe 5 August 2009 13:37
si eu tot 20 kg
alinuta_intasneata
Postat pe 5 August 2009 14:18
pote nu chiar prostia ci lipsa de ambitie.sa renunti la dulciuri ,sa faci sport macar cat de cat,sa mananci multe fructe si legume chiar daca nu-ti plac...usor extrem de usor de spus foarte foarte greu de facut mai ales cand ajungi rupta de oboseala de la servici si vezi numai patul inaitea ta dar ai familie sot,copii si trebuie sa gatesti azi s-a terminat mancarea ,sa programezi masina sa spele,sa faci curat ca totul e vraiste ,sa supraveghezi temele.....cand sa mai ajungi si la sala?pe cat de trist pe atat de adevarat.
maria1931
Postat pe 5 August 2009 16:33
Iata o dieta trimisa de cineva disperat sa dea jos repede kilogramele! Fiecare sa-l inteleaga ca atare, stiu ca regimul disociat este eficient dar priveaza organismul de multe!



"Pt cine vrea sa slabeasca. Eu am reusit sa dau jos in 24 zile 12kg. Dupa ce am inceput sa mananc am avut grija. Piine o felie pe zi. Nu ma saturam niciodata iar dupa 17 nu luam decat un iaurt sau un fruct. Am citit intr-o revista ca creierului ii trebuie 3 luni sa se obisnuiasca cu greutatea corpului. O fi ceva adevarat. Sincer dupa 2 ani de la cura nu am pus nici un kg. Cura de slabire tine 24 zile si urmeaza:

1. macaroane cu orice fel de brinza - 3 zile
2. porumb fiert (cutie) sau orez fiert - 3 zile
3. cartofi fierti fara sare - 3 zile
4. carne de pui fiarta.gratar sau conserva in suc propriu - 3zile
5. carne de vita fiarta.gratar sau conserva in suc propriu - 3zile
6. legume fierte sau crude. poti sa iti faci o ciorbita pui si marar sau o mancarica - 3 zile
7. peste fiert. gratar sau conserva in suc propriu - 3zile
8. fructe - 3zile

cafea fara zahar
sucuri naturale
ceai fara zahar sau
apa plata cu lamaie.

ideea e sa mancati doar ce e in meniul zilei, oricat de mult, sa beti lichide cat incape. Si nu e nevoie de sport. Daca vreti, faceti, dar nu e obligatoriu. Deci, SE POATE si fara mers la sala, eforturi si alt fel de sacrificii.

NU trisati. Adica incercati sa va tineti de ce scrie acolo, ca nu e greu."
dianana
Postat pe 6 August 2009 18:16
Doamne Dumnezeule!!!!!!!!!!! 12 kg in 24 de zile!!!
Imi pare bine ca tu dupa 2 ani esti ok (de fapt ai zis doar ca nu ai pus inapoi, n-ai zis cum stai cu sanatatea in general), dar mi se para o dieta extrem de gresita si nesanatoasa daca se slabeste in halul asta. 1 - 1.5 kg pe saptamana este o scadere recomandata, dar 1 kg la 2 zile !!!!
Bafta pentru cine vrea sa incerce.

p.s.: dupa cele 24 de zile cum ti-ai alcatuit meniul?
vdaiana
Postat pe 7 August 2009 19:30
doamnelor, sunt aceleasi care dupa cateva luni deschid topicuri gen "ajutoooor, vergeturi!!!!" imposibil ca pielea sa reziste unor asemenea socuri. sa nu mai vorbim de alte organe.
eleain
Postat pe 7 August 2009 19:47
De la: eleain, la data 2009-08-07 19:47:46doamnelor, sunt aceleasi care dupa cateva luni deschid topicuri gen "ajutoooor, vergeturi!!!!" imposibil ca pielea sa reziste unor asemenea socuri. sa nu mai vorbim de alte organe.
cum se poate ca un om normal sa gandeasca ca poate slabi in conditii normale si fara niciun risc in 2 luni cand el sa ingrasat in 5 ani ???
4Life
Postat pe 7 August 2009 20:12
De la: TF_, la data 2009-08-07 20:12:48
De la: eleain, la data 2009-08-07 19:47:46doamnelor, sunt aceleasi care dupa cateva luni deschid topicuri gen "ajutoooor, vergeturi!!!!" imposibil ca pielea sa reziste unor asemenea socuri. sa nu mai vorbim de alte organe.
cum se poate ca un om normal sa gandeasca ca poate slabi in conditii normale si fara niciun risc in 2 luni cand el sa ingrasat in 5 ani ???
Clean 9 de la Forever living,cel mai bun program de detoxifiere ,cel mai complex si cel mai sanatos....si doar 9 zile.
enemgabriel
Postat pe 7 August 2009 20:30
In revista Ce se intampla doctore? a aparut un articol despre cum OBEZITATEA este o boala bacteriana.
http://www.csid.ro/health/obezitatea-o-boala-bacteriana-4626776/
ARGINTUL COLOIDAL distruge orice ciuperca, virus sau BACTERIE.
Deci daca cercetatorii au dreptate, ne putem controla tendinta de ingrasare (acolo unde exista) si cu ajutorul unui produs care distruge bacteriile daunatoare din intestine. Produsul trebuie sa se tina cateva minute in gura pentru a se absorbi in sange inainte de a ajunge in intestine pentru a nu dauna florei intestinale.

www.argint-coloidal.ro
Sanatate
Beni_healthy
Postat pe 14 August 2009 11:25
Intradevar este nevoie de multa ambitie sa slabesti, dar cand nu vezi rezultate piere si ambitie si tot!
Eu am 23 de ani 1.67 m si 77 de kg .Pana la 20 de ani nu am avut probleme cu greutatea,aveam 52 kg. Am tinut destule tipuri de regim alimentar, slabeam 3-4 kg si puneam la loc.Nu faceam deloc miscare fiind prea ocupata cu examenele de la facultate.
Medicul mi-a recomandat Reductil 10mg( ma simt bine deocamdata cu el) ,iar eu am inceput sa fac nitel sport( alergare, abdomene)de 2 saptamani si sunt si atenta la ce mananc.Dupa ora 18 nimic.
Va spun sincer ca nu am slabit niciun gram.
Astazi am inceput regimul Scarsdale.Cam rabd de foame...
Dar vreau sa slabesc macar 10 kg ca nu mai ma suport!
chiva
Postat pe 17 August 2009 12:23

AICI ! (tratamente la cabinet)
ACOLO ! (tratamente distale)
Pentru ADULTI SI COPII
TERAPIE CU LUMINA SI APA VIE
ENGLEZA si ROMANA si EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE and LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA (BIOPTRON PRO) ,
RAZE INFRAROSII SI HELIU(CERAGEM).
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI and TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu IUBIRE SI RECUNOSTINTA
LEAVING WATER THERAPY
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:21
Stimate D-ne si D-soare afectate de problema ingrasatului!
Ma bucur pentru articolul d-nei dianana deoarece ridica probleme reale. Ca si chimist nutritionist pot sa va spun ca legea conservarii masei si energiei actioneaza independent de noi, indiferent daca vrem sau nu, indiferent daca credem sau nu! Daca introducem mai mult decat consumam surplusul se inmaganizeaza sub forma de grasime.
Deci in prima instanta se recomanda schimbarea modului de alimentatie, alimente cu continut caloric redus, de ex. multe legume si fructe si cat mai putine alimente cu faina alba si zahar. Desertul este strict interzis, daca ma ascultati o scoateti chiar si din vocabular. Iar pentru a consuma surplusul este o singura solutie:MISCAREA. Cea mai buna miscare este PLIMBAREA!
Din fericire exista solutii moderne pentru toate problemele ridicate de articolul citat si imi face o deosebita placere ca va pot ajuta in toate privintele si anume:
1. Reechilibrarea organismului cu toate ingredientele necesare bunei sale functionari, vitamine , minerale, oligoelemente, antioxidanti ptr. ca in momentul in care un singur mecanism metabolic se blocheaza din lipsa unui nutrient(care poate fi si un simplui element in urme) incep problemele. Luate toate impreuna in cantitate optima nutrientii actioneaza sinergic ptr. refacerea echilibrului.
2. De stres nu putem scapa, dar putem controla buna functionare a creierului, asigurandu-i ingredientele necesare, in primul rand alimentul creierului, acizii grasi esentiali de tip omega 3. Atentie insa la formulari unde nu se specifica exact continutul de EPA si DHA. Asta ne poate scapa de multe probleme, chiar si de depresii grave, care uzual se trataeaza cu droguri. Efectul lor(negativ) este asigurat!
3. Problema "foamei de dulce" se poate rezolva reactivand receptorii de glucoza din organism, pentru care cea mai buna solutie este un "elixir al imparatilor Chinei", acum accesibil tuturor, extractul de Cordiceps sinensis.
4.Problemele hormonale se pot rezolva cu fitonutrienti, extracte de diverse plante cu efect fitohormonal. Exista si varianta pre- si varianta post-menopauza.
Va rog sa cititi informatiile de pe www.antioxidanti.com si cu probleme speciale scrieti-mi pe info@antioxidanti.com.
Va doresc un Craciun fericit si o silueta perfecta in noul an!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 23 Decembrie 2009 13:19
Si cat pe-aci sa uit, cel mai bun accelerator de metabolism este extractul de ceai verde, va pot oferi un produs fara cofeina si teina, cu un efect de protectie celulara(anticancerigena). O singura capsula pe zi este echivalenta cu sapte ceaiuri verzi(de calitate).
Antioxidanti_NSE
Postat pe 23 Decembrie 2009 13:24
Pun pariu ca domnul dinaintea mea nu a avut niciodata probleme cu grasimea!E usor sa dai sfaturi cand nu stii ce presupune -una e sa citesti despre nutritie ,alta sa te confrunti cu problema in sine!
kudika050614
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:09
da sigur asa am fi toti slabi daaa si eu cd beam ceai verde, m-am speriat p bune..ca nu am slabit deloc in fine
m_geani
Postat pe 23 Decembrie 2009 14:22
Buna,sunt noua pe forum dar ma bucur ca am gasit unde sa pot spune si eu ceva cu privire la discutie.Poate mai sunt persoane ca mine ,adica eu mananc doar o data in zi dar chiar si atunci cand nu mananc sunt plina si poate as manca ceva dar nu pot,stiu ca am probleme cu bila.Mentionez ca am 1,60 inaltime si 49 de kg.
healthy012477
Postat pe 18 Februarie 2010 12:30
am uitat sa spun ca acum fac sedinte de acupunctura si am auzit ca acolo vrei nu vrei slabesti intre 3 si 10 kg.ce stiti e adevarat?
healthy012477
Postat pe 18 Februarie 2010 12:36
nu au nici o legatura cele 2(fumatul &cresterea in greutate)eu m-am lasat de fumat si nu m-am ingrasat de loc;conteaza regimul de viata-alimentatie,miscare,odihna
fairdealing
Postat pe 24 Februarie 2010 10:14
am tot citit tot felul de raspunsuri.pentru mine...care nu pot sa fac sport vreo 6 luni pentru ca m am operat de un chist spart...ce sfat aveti?m ama ingrasat din cazua ca doua luni am stat acasa..pentru ca sa ma refac...concediu medical...deci mancare(nu foarte multa), si deloc miscare.am pus 5 kg pe care vreau sa le dau jos.mi s au recomandat extractul de mladite de rozmarin..incerc si va spun daca da rezultate
by_ella84
Postat pe 24 Februarie 2010 10:44
Buna. Nu vreau sa ma repet. Dar daca vreti cu adevarat sa slabiti sau sa va ingrasati si sa va reglati in acelasi timp bila, inima, calciu contactati-ma. Numai daca sunteti seriosi si sunteti dispusi sa investiti 400-500 ron minim 3 luni. Programul are efecte daca e tinut o perioada minima. Nu credeti pe nimeni care o sa va spuna ca gata luati ceva cateva zile , slabiti si va si mentineti. Oricum banii pe care ii dati pe shake-uri care vor inlocui mesele, deci nu veti mai cheltui bani pe 1 sau 2 mese , ceai care va inlocui cafeaua si vitamine esentiale care regleaza si diversele probleme de sanatate care le aveti , plus ca va dau energia necesara si va asigura de lipsa efectelor secundare care apar la slabire. i_love_lexa@yahoo.com
i_love_lexa
Postat pe 24 Februarie 2010 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
polipii 7 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 17:13
produse Lytess 5 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:10
Punctele forte pentru fiecare semn zodiacal. 1 De la: dianana 27 August 2008 21:51
diete de slabire 17 De la: goemerald 9 Mai 2014 12:21
pro sau contra dietelor disociate???? 49 De la: kudika22 15 Martie 2010 11:05