Setari Cookie-uri

Patru motive pentru care ne ingrasam

Persoanele care au tendinta de ingrasare trebuie sa-si schimbe total stilul de viata si de alimentatie.Nu se poate vorbi de cure de slabire pentru ca odata ce ai incetat regimul alimentar te ingrasi la loc.Este si cazul meu...nu consum deloc zahar,grasimi,paine.Incerc sa ma mentin cel putin asa cum sunt acum:1,62 m si 64 kg la 47 de ani.
xxlanita
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:42
Gyongyi......80 kg la 39 de ani? nu ai trecut de 40 de ani,nici de 45...nu ai inteles ce am scris mai inainte,dupa 40 de ani organismul isi incetineste functiile(cum de altfel au scris si alte fete inainte)si e mai greu sa dai kg jos,iti trebuie vointa mai mare si rabdare......nu mai intru in amanunte ,vezi ce faci sa nu te prinda 40 de ani cu 80 de kg......
xxlanita
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:58
Programul se face 3 luni cu 3 luni mentinere. Daca tii exact indicatiile poti slabi si te poti mentine foarte usor dupa. Se inlocuieste micul dejun si cina cu un shake pe baza de soia care tine de foame completat cu o lingura de pudra proteica. Se completeaza cu vitamine pe baza de plante, un produs anticelulita care elimina apa si un produs cu fibre. Programul complet e in 2 variante la 500 ron ; 2 cutii cu shake, o cutie cu pudra, multivitamine, cell-u-loss si fibre sau 600 ron incluzand in plus o cutie cu pudra pentru ceai - o combinatie ceai negru si verde care contine antioxidanti si taie senzatia de foame. La masa de pranz se consuma alimente sarace in calorii dar bogate in elementele esentiale. Se beau 2l apa plata pe zi. Se fac activitati fizice 30 minute, inastea intrand plimabri, curatenie deci nu neaparat sport.Daca comandati programul pe mai multe luni primiti o cutie sau 2 de shake gratuit. Daca vreti mai multe amanunte va astept pe messenger.
i_love_lexa
Postat pe 8 Octombrie 2008 16:10
Hei Gyon, ce mai faci, cum iti merge slabitul? A trecut mai bine de o luna de cind ai postat primul mesaj, se vede ceva in cura ta de slabire?
gabriella_adri
Postat pe 8 Octombrie 2008 19:12
2 KILE MAI PUTIN dar nu tin nici un regim am probleme si sant trista suparata ....
gyongyi_ele
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:31
Aaaaa imi pare rau pentru tine.Asta nu e cea mai bune metoda de slabit dar dar...ajuta.Si eu cind am avut probleme (am fost in divort) am slabit 10 kg in vreo 4 luni.
Draga mea, oricare ar fi problemele incearca sa treci peste ele cu ajutorul lui Dumnezeu si cu mult optimism.Succes!
gabriella_adri
Postat pe 9 Octombrie 2008 17:24
mersi de incurajare ...esti draguta
gyongyi_ele
Postat pe 9 Octombrie 2008 18:44
Buna.Eu de 10 ani am cele 4 motive de angrasare si sincer nu am pus nici 1kg pe mine am ramas la 50kg la 30 de ani.Am-i doresc din tot sufletu sa mai pun macar 10kg pe mine si nu stiu cum.Am zis ca poate dupa prima nastere ceia ce nu sa antamplat nici dupa adoua.Ce sa mai cred?Sant valabile cele 4 motive sau nu?
llyly
Postat pe 9 Octombrie 2008 22:34
Buna . Cunosc eu un program de ingrasare aplicat. Contacteaza-ma pe messenger daca esti interesata sau lasa un mesaj privat cu greutate, inaltime, varsta, probleme de sanatate.
i_love_lexa
Postat pe 10 Octombrie 2008 16:12
eu am tinut regimul disociat doar 1 saptamana si am reusit ,nu abuzez dar nici nu ma vitregesc sa nu mananc,este foarte bun si regimul Mayo
tury65
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:51
Inca ai 30 ani!!!! Sa te vad dupa 40 ani cand organismul isi incetineste arderile tot mai mult! Nu te baza prea mult pe faptul ca nu te ingrasi si mananci orice, ca asta tine pana la un punct, pana la un moment dat cand dintr-un mar ai sa vezi ca ai luat in greutate!! Nu glumesc!!
Totodata, cred ca in cazul tau ar trebui , poate, sa consulti un medic sa nu ai cumva probleme cu tiroida!
dianana
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:29
Bravo Diana,
asa este. daca nu rezolvam cauza oricarei probleme ,nu vom reusi niciodata sa rezolvam problema. Daca avem refluz acid si continuam ani de zile cu bircabonat ,pana la urma ne trezim cu ulcer sau cancer. Asa si cu slabitul ,cum ne oprim din medicamente sau diete,cum punem la loc.
Eu ti-am mai raspuns si pe alte forumuri apropos de masinaria Japoneza care am adus-o din America. Eu o am si face minuni,crede-ma . Acum se poate cumpara si din Germania si chiar daca este scumpa merita toti banii pt ca ajuta nu numai la slabit dar si la o groaza de alte boli.
Cine vrea sa stie mai multe,sa-mi scrie,va ajut cu drag
liliana.mandescu@gmail.com
liliana66
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:27
De la: dianana, la data 2008-07-16 15:16:21Eu, cand simt ca am luat cateva kg in plus tin o dieta pe baza de carne de peste si pui, legume si fructe!
De ex: dimineata - ton si ananas, gustare - pui si legume verzi, pranz - pui, orez si legume asortate, gustare - pui (curcan) si un fruct, cina - pui, un cartof fiert si legume asortate!
Si astea in portii mici, fara sare, zahar, grasime, alcool! Apa obligatoriu 2 l!
Secretul acestei diete este ca mesele sa fie cam la aceleasi ore (cam 3 ore intre ele). eu slabesc cam 4 kg /saptamana, garantat!
kristinel_69@yahoo.com
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:51
Se tot spune ca stresul,lipsa de odihna,etc,te "ajuta" sa te ingrasi.In ceea ce ma priveste,stresul si oboseala m-au facut sa slabesc foarte mult(nu ca as fi avut nevoie,deoarece sunt o persoana slaba).
Eu nu cred ca o anumita dieta te ajuta sa scapi definitiv de kilogramele in plus,ci un mod de viata sanatos.Daca tii o dieta(o anumita perioada de timp),iar dupa aceea revii la vechile obiceiuri,nu vad cum ar putea sa te ajute dieta respectiva?Este adevarat(sau nu,pentru unele cazuri)ca pierzi cateva kilograme,dar apoi revii la aceeasi problema.Eu cred cu convingere ca un mod de viata sanatos,o anumita constanta in viata noastra de zi cu zi,te ajuta sa dai jos kilogramele in plus si apoi sa te mentii asa.Daca ne impunem o dieta,vom avea tendinta de a "ravni" mereu la ceea ce ne este interzis.Personal,daca s-a intamplat sa-mi fie pofta de ceva,am gustat,dar nu am mancat o portie intreaga din felul respectiv.Si asta fara un efort mare,deoarece(in timp) mi-am ajutat psihicul sa gandeasca pozitiv vis-a-vis de ce trebuie sa mananc(si cat) si ce nu.Persoanele din jurul meu spun mereu ca sunt norocoasa ca nu m-am ingrasat(desi am doi copii si am 52-53kg.,la o inaltime de 1.63m),iar eu le las sa creada ca de fapt asa sunt eu,nu ma ingras.Fac asta pt ca nu vreau sa jignesc pe nimeni si nu-mi place sa pun in dificultate pe nimeni,dar adevarul este ca tot timpul mi-am pastrat un echilibru in alimentatie.Niciodata nu am mancat gras,paine multa,dulciuri multe,carne prea multa(foarte putina de porc),cartofi prajiti,prajeli in general,etc.Mi-au placut legumele(cu o portie mica de carne) si le-am mancat cu pofta,fara sa simt ca as face un efort sa le mananc.Mi-am creat un mod de viata,pe care l-am acceptat de bunavoie si cu placere.
davidbianca
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:50
am vrut sa slabesc.....am slabit dar....in exces.initial a fost un regim alimentar strict,fructe,legume,mancare usoara...toate acestea insotite mai tarziu de stresul de la bacalaureat,de la serviciu.acum cantaresc dar 40 kg cel mult,mi se vad oasele,sunt prea slaba.mananc si la ore foarte tarziu,dorm foarte mult,nu ma stresez deloc,vitamine din belsug dar fara nici un rezultat.ce sa fac??????analizele mele sunt bune insa organismul meu nu mai asimileaza,ma simt slabita adesea.are cineva un sfat?????
va multumesc!
leoaicka_13
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:45
buna da este si program de ingrasat se suplimenteaza mesele cu un shake pe baza de soia iar inainte de masa se iau vitamine din plante ajunge 250-300 ron pe luna programul se tine 3 luni daca te intereseaza ma gasesti pe messenger
i_love_lexa
Postat pe 24 Decembrie 2008 23:05

DESERT PLANT
Distinctia siluetei tale-Intre 6-9 kg incepand cu primele saptamani de folosire..Este atat de usor de urmat acest tratament si cu atat de multe rezultate incat uneori datorita simplitatii modului de prezentare uitam ca de fapt importanta acestui tratament consta in folosirea lui..Pierdere rapida in greutate cu efecte uimitoare.
PENTRU MAIMULTE INFORMATII INCERCATI ID: DESERT.PLANT


caracteristicile tratamentului DESERT PLANT:

-determina creºterea tranzitului intestinal, avînd rol benefic în eliminarea grãsimilor ºi reglarea glicemiei
-amelioreazã tulburãrile renale ºi stimuleazã diureza, ajutînd în curele de slãbire
- regleazã sistemul endocrin ºi echilibrul metabolic
- are efect lipolitic prin intensificarea arderilor în depozitele adipoase, modelând corpul aflat în procesul de slãbire
-face posibilã scãderea în greutate a corpului cu aproximativ 6-9 Kg în 30-40 zile
- împiedicã absorbþia colesterolului exogen, favorizând eliminarea lui.
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 4 Ianuarie 2009 07:01
aidamiki
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:41
Ce-ai patit aidamiki?

Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:11
aidamiki se bucura(pota ea slabit si ea in mod miraculos ....dar eu am o intrebare..chiar exista cineva care bea zilnic 2l apa (care e echivalentul a 8 pahare) dar tre sa specific....care mai si are un servici de minim 8 ore?
gyongyi_ele
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:50
pina nu am inceput sa ma echilibrez nu mi-a ajutat nimic nici sportul,ceaiurile s.a.acum calculez toate caloriile si chiar daca am mincat mai mult incerc sa le ard
ehehyflo
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:05
De la: dumitre, la data 2008-07-01 11:34:50Mda. fumatul imi distruge metabolismul. Dar ce e de ales dintre excesul alimentar si cel de tutun


sportul!... iti muta gandul de la tutun iar surplusul de calorii datorat supra alimentatiei se consuma mai usor... macar cinci km pe zi de pas viu, fara oprire poate fi nebanuit de benefic.
camiflorea
Postat pe 18 Februarie 2009 15:35
pai la 23 de ani ce probleme sa ai! ma faci sa rad. stai sa faci 32 sau si mai mutl sa vezi ca nu mai reactioneaza organismul la fel:)
Katze
Postat pe 26 Februarie 2009 11:34
Pentru a slabi corect, pentru a-ti controla apoi greutatea, pentru a te simti excelent! Intreaba-ma cum? e-mail contact.sanatate@yahoo.com
georv
Postat pe 13 Martie 2009 12:05
Sa nu tineti cure de slabire drastice, va distrugeti sanatatea, o sa va treziti dupa intreruperea curei ca depuneti kg inapoi si nu doar cat ati dat jos ci dublu, de care nu mai scapati. Faceti sport,e cel mai sanatos lucru si tineti doar mici diete.Eu nu am tinut niciodata vreo cura, am 35 de ani, 168 cm, si 56 kg.Stiu ce sfat va dau credeti-ma, sunt antrenoare de aerobi.Daca aveti intrebari va raspund cu placere. Aveti grija de voi prin sport!!!!!!!!!!
martonfi
Postat pe 4 Aprilie 2009 11:40
De la: vera_1308, la data 2008-12-23 17:45:14 am vrut sa slabesc.....am slabit dar....in exces.initial a fost un regim alimentar strict,fructe,legume,mancare usoara...toate acestea insotite mai tarziu de stresul de la bacalaureat,de la serviciu.acum cantaresc dar 40 kg cel mult,mi se vad oasele,sunt prea slaba.mananc si la ore foarte tarziu,dorm foarte mult,nu ma stresez deloc,vitamine din belsug dar fara nici un rezultat.ce sa fac??????analizele mele sunt bune insa organismul meu nu mai asimileaza,ma simt slabita adesea.are cineva un sfat?????
va multumesc!


consulta un endocrinolog!
camiflorea
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:10
De la: gyongyichende, la data 2009-01-19 18:50:52aidamiki se bucura(pota ea slabit si ea in mod miraculos ....dar eu am o intrebare..chiar exista cineva care bea zilnic 2l apa (care e echivalentul a 8 pahare) dar tre sa specific....care mai si are un servici de minim 8 ore?


da, depinde de serviciu, dar eu tin apa langa mine si iau cate putin la fiecare ora pana le termin. in plus, pt ca am avut probleme cu constipatia, prima jumatate de litru o beau dimineata pe stomacul gol.recunosc ca a fost f greu pana m-am obisnuit, dar imi pacaleam gustul adaugand zeama de la o lamaie in apa programata a fi bauta. acum daca ma prinde pranzul si nu am consumat macar un litru ma simt rau. inca un avantaj, in afara de faptul ca am scapat de constipatie, am mai si slabit putin...
camiflorea
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:13
De la: Katze, la data 2009-02-26 11:34:33pai la 23 de ani ce probleme sa ai! ma faci sa rad. stai sa faci 32 sau si mai mutl sa vezi ca nu mai reactioneaza organismul la fel:)

La 23 de ani omul poate sa aibe probleme de sanatate (sau sufletesti) mai mari decat la 32 sau la 50 sua la 80, hai sa nu generalizam.
Multa bafta, vointa si rabdare celor care s-au angajat la slabit.
vdaiana
Postat pe 4 Aprilie 2009 15:41
DESERT PLANT Distinctia siluetei tale-Intre 6-9 kg incepand cu primele saptamani de folosire..Este atat de usor de urmat acest tratament si cu atat de multe rezultate incat uneori datorita simplitatii modului de prezentare uitam ca de fapt importanta acestui tratament consta in folosirea lui..Pierdere rapida in greutate cu efecte uimitoare.pt mai multe informatii id: desert.plant
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:30
Fetelor, mi-am cumparat ceai verde si ceai negru, va marturisesc ca ceaiurile acestea te slabesc vizibil, eu am hotarat sa beau mai rar pt ca doresc sa ma ingras, dar pt cele care vor sa slabeasca eu zic sa le incercati, sunt antioxidante, au si ceva vitamine, iar daca aveti probleme cu digestia , constipatie , cu o cana de ceai negru ati rezolvat problema. Veti vedea cum dispare burta, cum se ingusteaza abdomenul , serios , eu m-am speriat si am zis ca o sa beau mult mai rar!
lara007_healthy
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta cu pastile acayberry.. 3 De la: battleofwits 6 Mai 2011 14:40
mamaliga in loc de paine ca sa slabesti 21 De la: 21 August 2013 12:46
sanatate 3 De la: kudika_5811 29 Mai 2012 13:42
SLABESC MANCAND ORICE DAR NUMAI PANA LA ORA 16 94 De la: inghetata 30 Ianuarie 2020 00:43
Toamna-Iarna se apropie cu pasi marunti. 2 De la: Barbie30 2 Septembrie 2010 10:15